Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

pcolka
24. feb 2010

pekný večer všetkým 🙂

ja dnes vyzerám asi takto ☹ a takto 🙄 - príšerne ma bolí hlava - najradšej by som ju obúchala o stenu

som rada, že aj vás tak pobavil ten výmenný obchod 😀 😀

riska-to hovorí aj moja mama o našich deťoch, že tie sa teda v živote nestratia, tak asi na tom niečo bude 😅

to jarné počasie dnes vonku bolo jednoducho úžasné 😵 😵 😵 teším sa!

azalka22
24. feb 2010

tak dievcata, ak sa tu nahodou neukazem dlho, v sobotu ideme na lyze a hned po navrate by som mala nastupit do kupelov. ak by ste sli nahodou okolo, pristavte sa 😵 tazda navsteva bude milo privitana 🙂
beriem PC, ci mi na nieco bude, zistim in medias res. kazdopadne budem na vas mysliet v modlitbach a dufam v nejake nove VT po mojom navrate 🙂
opatrujte sa

kaki
24. feb 2010

Dobru noc, nech sa rano zobudite krajsie, lepsie a silnejsie ako dnes 😵

bettynka222
24. feb 2010

ahojteeee 🙂

elizka som rada ze si sa nam zase ukazala 🙂 na preventiku urcite chod

lakrimosa to je kniha s nazvom ozdravenie rodovych korenov od kennetha mcala (alebo tak nejak sa vola), ale velmi neodporucam citat ju po potrate 😝 mne tak bola odporucena a nedopaldo to dobre... 😒

darla d dimery a fibrinogen su prvotne markery, ktore poukazuju na zvysenu zrazanlivost krvi (samozrejme aj aptt atd, ale hemato sleduje hlavne toto). ja som na zaciatku mala vsetko zvysene, ale postupne sa to utriasalo a teraz mam pre zmenu anemiu a nizsi pocet krvnych dosticiek dokonca. pozri napriklad margi je homozygot a nepichala, iba posledny mesiac, zas poznam trombosky co pichali len s heterozygotom, lebo napriklad jedna mala trombozu na zaciatku tehu, druha zas mala aj leidena a taaaaak. ja ti neviem povedat ci heparin budes, alebo nebudes potrebovat. ja sice heparin nemam, ale kazdy mesiac (a teraz kvoli anemii uz kazde tri tyzdne) mi kontroluju zrazanlivost. mozno to je lepsie ako len tak predpisat heparin,a le to je uz na individualnom posudeni konkretneho hematologa. pri tych vsetkych diagnozach co mas a ake zlozite je pre vas dvoch otehotniet...neviem, mozno by som to pre istotu podchytila heparinom. ale na moj usudok sa nespoliehaj. dohodni sa s lekarom, oki?

azalka stastnu cestu, uzi si lyzovacku aj kupele. baby si ich velmi chvalili 😉

kaki ahoj 🙂 aj tebe dobru noc 🙂

muska30
25. feb 2010

ahojte,
prosim myslite na nas, dcerke sa ten zapal zhorsil ☹

pekny den 😵

riska
25. feb 2010

bre ranko....vyhrali sme v hokeji, huraaaa 🙂 🙂 smejka, pozerala si? 😀

muska, fakt? chuda malinke 😔 😔

carmenuska
25. feb 2010

a ja ze co su nase risiatka tak skoro hore 😀

riska
25. feb 2010

no ved toto... 😉
carm, ty mas prazdninky, čo? 😵

elizka
25. feb 2010

čaute babulky.....

riska, aj já sa veľmi teším z výhry 😀 ....ale to boli nervy ......ja som síce nepozerala celý zápas, lebo sme boli ráno v kostole, ale keď sme prišli bolo 2:0 pre nás a za chvíľku už bola remíza ....mm my povedal aby som nepozerala, lebo prehrajú, vraj mám na nich zlý vlyv, ale dopadlo to dobre hurááááááááááááááááááááá

azalka, prajem krásnu lyžovačku a super oddych v kúpeľoch ...... uži si to 🙂

muska, myslím na tvoju dcérku ....... a aký má zápal??

bettynka, ty naša super lekárka ..... už som aj já rozmýšľala nad návštevou hematológie, ale neviem aké by som mala mať príznaky na trombo.

pcolka, len sa pekne polieč. ......dúfam, že ti dnes je lepšie a hlavu si o stenu neháč

pozdravujem všetky VS, VT, VM

janula.k
25. feb 2010

Ahojteee 😉
aj my sme dnes rano boli vsetci traja natlaceni na televizore a ani sme nedychali 😀 to boli nervy..no potrebujem to ja? 😀
dnes je krasne teplucko, ideme kočíkovat 😎
muska ☹ uz vydrzte do tej nemocnice ☹
krasny den vsetkym 😵

riska
25. feb 2010

janulka, aj branko pozeral? 🙂 no ja si tiež miestami hovorim, že mi to za tie nervy nestoji, no ale nepozeraj to 😎

elizka, super, že už maš doma net 😉 inak trombo nemusi mať vôbec žiadne príznaky, ako u mna.... ale zasa môžeš
napr. velmi krvacať, ked sa porežeš alebo ti trhaju zub... aspon tak mi to vysvetlovala doktorka...a možno aj menzes môže byť silný, alebo dlhý, ale to neviem naisto

az, peknu lyžovačku a hlavne nech ti tie lúčky padnu na úžitok 🙂

carmenuska
25. feb 2010

Elizka, ja sim nemala ziadne priznaky trombo a vidis ake mutacie mam......

elizka
25. feb 2010

ahoj riska, nič také nemám 🙂 ...ms 5 dní taká akurát, a pri ranách krvácam málo, ale užívala som kedysi dávno lieky /zdá sa mi že ascorutin/ na lepšiu zrážanlivosť krvi .....len to už bolo dávno

elizka
25. feb 2010

carmen, riska, to vás vyslal gynekolók na hematológiu???

riska
25. feb 2010

ano, gynekolog 😉

riska
25. feb 2010

elizka, ked sa odhodlaš navštiviť gyn, skús sa ho na to spýtať, či by ťa neposlal...

kaki
25. feb 2010

Ahoje 😵

elizka
25. feb 2010

ahoj kaki 🙂

riska, no asi budem musieť ☹ .... ale toto ma akosi navnadilo, že by som mohla konečne niečo podniknúť ...nakopla som sa 😀

kaki
25. feb 2010

Ja som bola včera na endokrinologii a mám zväčšenú štítnu žľazu ☹ a teraz testujú moju autoimunitu, dobré nie?
Tak sa "teším" ako rýchlo mi pribúdajú krásne diagnózy ☹

Ale ja sa nevzdám a budem veriť ďalej že som zdravý jedinec (aspoň v niečom) 😀

kaki
25. feb 2010

Elizka 🙂
Mne gynekologička dala otestovať zrážanlivosť ale hematológia je podrobnejšia.
Ak máš chuť tak šup do vyšetrení.... 🙂

kaki
25. feb 2010

Sme tu také pokusné testovacie zvieratká 😀
Nepáči sa mi táto pozícia, ale hádam aj to má svoj zmysel.

Inak mám dosť veľký problém že ja lekárom neverím....
Stále si hovorím že celá jedicína je aj tak je to len metóda Pokusu -Omylu. 😒

janula.k
25. feb 2010

Riska, maly pozeral do stropu, ale drzal nasim palceky 🙂 no nervy...teraz to este len budu nervy 😀
Inak ked tu riesite trombo...raz daaaavno, asi 13 rokov dozadu, bol u mojej tety jeden liecitel, akoze taky, co sa ta dotkol a vedel, co mas aky zdravotny problem...a ja s mamou sme vtedy nahodu boli u tety, ked prisiel..liecil vtedy mojho uja...no a tak sme sa zo zvedavosti dali aj my s mamou prehliadnut..No a predstavte si, mne na prvy sup zistil, ze som mala operovany pravy prsnik a ze mam zle prekrvenie!!! a ze mala by som uzivat anopyrin!!! vtedy som bola pubiška a nepripisovala som tomu ziadny vyznam...az teraz po rokoch sme sa s mamou na to rozpamatali.. 😕

carmenuska ako sa citis? uz lepsie?

elizka
25. feb 2010

kaki, aj kámoška mala nejaký problém so štítnou žľazou,"preliečili" a hneď bola tehu 🙂 .... a boli s toho dvojičky chlapci 😀

kaki
25. feb 2010

Elizka, kiež by to bola momentálne moja jediná diagnóza 😀

kaki
25. feb 2010

Ja som momentálne samá diagnóza 😉

elizka
25. feb 2010

kaki, no na niekom sa musia naučiť 😀 .... a čo tie baby pred 15-20 rokmi, na nich tiež robili pokusy, ktoré teraz využívame my, teraz sa vytestujú a naučia na nás a naše deti to budú mať zase ľahšie 🙂 .... tak to už chodí .....ale keď sa chceme k niečomu dopracovať, musíme skúšať 😀 ........ ja im tiež moc neverím a hlavne preto, že ťa naháňajú po ambulanciach a naháňajú si body, to ma najviac rozčuľuje ☹

janulka, tak ty máš doma dvoch hokejových fandov 😀

riska
25. feb 2010

kaki a čo teraz s tou štítkou? 😕 ja tiež vravim, že je to cele pokus - omyl 😖
jedicina 😀 😀 😀

elizka
25. feb 2010

kaki, čím viacej lekárov navštíviš, tým viac dg máš 😠 ...... oni si nás veľmi radi posúvajú a hľadajú dg., ale ktorý lekár ti niečo nenájde???

kaki
25. feb 2010

No veď... a teraz si vyberme budeme sa dopovať chémiou alebo nebudeme. Chceme vedieť viac? 😉

Ja myslím že sme vyrobené "dokonale" tak musíme aj trošku rozumu používať.... Musím sa viac modliť aby sme našli nie len dobrých lekárov ale aby sme sa aj správne rozhodovali.

Riska, čo ďalej? Zatiaľ sa robia ďalšie testy krvy....
Vyhodnotia všetky výsledky a rozhodnú či ďalej prežijem 😀 s liekmi alebo bez nich.

PS: Včerajší deviatnik za tehulky a ich pôrody sa mi páčil. Nezabudnime aj dnes 🙂

riska
25. feb 2010

kaki, spravne 😉 ale aspon si vyskúšaš naše zdravotnictvo zo všetkých strán 😝