Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

smejka
autor
19. apr 2010

a moyno vam ten moj prispevok pride od veci....ale ja sa priznam ze ked prispievam z casu na cas tak sa neviem akosi naladit do temy 😕
co sa tyka modlitby a umyslov.....mna v poslednej dobe oslovuje najviac modlit sa za to aby som sa "dokazala spojit s Panom" 😔 ......to mne v poslednom case najviac chyba
samozrejme myslim vo svojich modlitbach na vas vsetky....kazda je v i nej situacii....v inom "stave" 🙂 ....kazda potrebuje osobitny prisun milosti...a On vie co potrebujeme....i ked sa burime a odmetame trne... 😔

smejka
autor
19. apr 2010

leni tebe ten prichod tm velmi pomohol 😉 ....vidiet ta tu casto a fajne naladenu 😉

carmenuska
19. apr 2010

ahojte, ja sa hlasim vytancovana po svadbe a spokojna, bo asi bytik nakoniec bude...aj ked nebude na perabku ale nejak hadam posetrime casom zrekonstruujeme. No co, musim sa s tym zmierit. Mali nam dat viac penazi, ale koli lokalite nedali. Ja chcem byt ale vzdy perfektna, vsetko mat hned. Sa pekne ucim trpezlivosti aspon. Tesim sa z toho. Citala som vas chvilu, riadne ste tu popisali. Nechce sa mi k tomu vyjadrovat, ale jedine co ma zmysel ja, modlit sa za to. Takze po vsetkych deviatnikoch mozeme.....Inak hambim sa, ale ja som zabudla uplne na deviatnik ked sme boli na svadbe....Tak som sa zacala modlit vcera odznova.......Leni a ty aku pracu pises? Akzuzs, v piatok idem s detmi von zbierat odpadky, je Den zeme, mozes sa s majkom pridat. O 09,00-11,20 okolo Kysuce 😀 😀 😀

darla27
19. apr 2010

Ahojte, konecne to vyzera, ze sme skoncili s postom od konika.
To bola velmi zaujimava tema co ste tu dnes riesili. 😔 Ja som jednoznacne za zrusenie celibatu, z XY dovodov.
Ja si teraz vychutnavam ze som konecne po dlhej dobe vysadila vsetky hnusne lieky, dokonca aj vitaminy. 😀
Majka ja som na hore Zvir bola, citila som tam tiez uzasnu silu, malo som asi prosila, pojdem tam v lete asi znovu,
je to prekrasne miesto. 😵

darla27
19. apr 2010

Riska jasne ze sa nevzdavam, mam len oddychovy cas by som povedala.. 😀
Je mi uz jedno, kedy sa babo narodi, hlavne nech to je.
Violka ty sa mi pacis! 😉 Suhlasim s deviatnikom za stastne porody nasich tehotnych VT, potom mozme dat za cirkev,
myslim ze to moze len prospiet k spolocnemu dobru. 🙂

lakrimosa
19. apr 2010

Ahojte!!!
Čítam tu posledne zaujímavé témy, názory a diskusie! Baby, nech vás neznechucuje medializovanie sexuálnych škandálov v našej cirkvi! Jedno si zapamätajte - je to cielená, opakujem cielená, systematická a dlhodobá snaha istých vplyvných skupín zdiskreditovať katolícku cirkev. Robia to sofistikovane, o tom sa vám ani nesníva. Poznám prácu médií aj to, ako vedia manipulovať s človekom a aké otrasné metódy k tomu používajú!!!! Ako zostavujú príspevky, ako ich strihajú, ako píšu, aby zaujali a presvedčili, ako zneužvajú našu prázdnotu a hlúposť... Lebo iba nevzedlaný a nesčítaný človek uverí presne tomu, čo nám servírujú. To je otroctvo dneška. Prečítajte si vynikajúceho profesora Zasepu - Moc a nemoc médií a pochopíte. Myslíte si, že mediálne vyťahovanie vyše 30 rokov starých sex.prehreškov akurát v období pred najväčšími sviatkami Veľkej noci, bolo náhodné? Čo myslíte, prečo? Je to také priehľadné... práve preto, že na katolíckej cirkvi mnohým prekážajú viaceré veci, najmä pápež a jeho obhajovanie života - že je proti anitkoncepcii, čo prekáža farmaceutickým koncernom produkujúcim takéto prípravky, je proti eutanázii, proti sväteniu žien za kňazov atď, a prekáža im aj celibát - preto ho treba spochybniť a odstrániť... - veď podľa médií dôsledkom celibátu je sex.zneužívanie detí kňazmi - to hovoria médiá a to konkrétne je manipulácia, lebo ak by to bola v skutočnosti pravda, neexistovalo by sex.zneužívanie detí medzi inými skupinami obyvateľstva - a to objektívne existuje . Dobrý článok k tejto téme napísal J. KOváčik v Katol.novinách (asi pred 2-3 týždňami). Neobhajujem tých previnilých kňazov, ale na základe zlyhania jednotlivcov celú cirkev odsúdiť a ešte aj pápeža? Tí, ktorí vytvárajú prostredníctvom médií akože verejnú mienku sa musia dobre zabávať na tom, ako ľahko nás vedia dostať tam, kam chcú ...

Každé prenasledovanie našej cirkvi dôkazom, že - podľa mňa - je to cirkev pravá, pretože len pravá cirkev trpí a je napádaná Zlým. Ak by plnila to, čo chce svet, ako by dopadla? Áno, mala by výhody sveta - ale my nemôžeme slúžiť dvom pánom! Pán Ježiš povedal, že ani brány pekelné cirkev nepremôžu... nie je postavená len na dnes žijúcich ľuďoch - zabúdame na cirkev trpiacu a oslávenú! Cirkev vždy bola aj bude prenasledovaná! Menia sa len formy a metódy jej prenasledovania - veď pozrime na dejiny: od Néra, Diokleciána až po nacistov, komunistov a iných súčasných izmov... Panna Mária nás predsa upozrorňuje na to, aká je dnes situácia a vyzýva nás, aby sme sa modlili za dobrých kňazov - viď Modrú knihu dona Gobbiho. Podľa mňa všetci sme povolaní k tomu, aby sme dnes a tu - každý na mieste, kde pôsobíme - vydali skutočné svedectvo o Ježišovi a jeho cirkvi a aby sme sa aj my stali svätými - jasné, že to nie je len výsada svätcov.

Mám takú skúsenosť, že verbálne argumenty nepriateľa nepresvedčia tak, ako osobný príklad...

akzuzs
19. apr 2010

Carm 😀 😀 😀 😀 no pokúsim sa nič 100% neslubujem lebo vieš ako sa to plánuje s dieťaťom a počasie tiež niekedy neposlúcha. Keď tak pošli IP alebo ja to je jedno. 😉

azalka22
19. apr 2010

ahojte, pridam sa zopar riadkami aj ja. tak letmo precitujem, co ste tu popisali, ano, myslim, ze knazsky dorast by mal byt viac formovany, tych 5 rokov je malo a preletia ako lusk. mali by mat viac casu na formaciu ako napr lekari, studuju 6 rokov a dalsich5 rokov kolecko na vsetkych oddeleniach ...nieco na tento styl by mali prejst i buduci knazi, stretnut sa so vsetkymi formami 'duchovnej lasky', bo poniektori z nas laikov maju onakve ponimanie lasky - takze, aby neboli zaskoceni.
kazde formovanie by malo prejst krizom, aby si clovek uvedomil hodnoty a priority a nezranoval potom svojich bliznych .. 😉

no a co sa nas tyka, zaciname opat odznova, ci kupele pomozu v blizkej buducnosti sa ani neopovazujem dufam, u mna asi uz len zazrak. 🙂 psychika ide dolu kopcom ☹

margarita
19. apr 2010

ufff, vy ste mi dnes ale dali...neviem, ci som v tuto pokrocilu hodinu dobre pochopila vsetko, co ste pisali, ale
1) suhlasim s lakrimosou ohladom medii. To, ze je nieco v TV alebo pisu noviny, este neznamena, ze je to aj pravda 😀 lenze bohuzial si ludia zvykli, ze o com sa hovori, to tak presne je.
Neobhajujem ziadne zneuzivanie deti, to je svinstvo, a malo by byt pravne stihatelne, ci ho spacha asocial, ucitel, knaz, papez,bezdomovec, prezident 😎
2) celibat - z historickeho hladiska je to vymysel Cirkvi, lebo prve storocia sa knazi zenit v pohode mohli, az neskor sa to teologicky a inak zdovodnovalo. Nehovori, ze nie je prakticke, ak je knaz sam, nema rodinu, tak moze vsetok svoj cas a energiu venovat veriacim, ani ho nemozu vydierat unosom deti alebo manzelky 😉
No keby Cirkev chcela zrusit celibat, mne osobne by to bolo jedno.
Ale tiez suhlasim s tym, ze kto do toho ide, ide do toho s touto podmienkou, a pride mi to rovnake, ako keby napr. teraz som ja zahla mm, to sa predsa neda. Slubila som mu vernost na cely zivot, vedela som, ze to tak bude a ze to musim vydrzat (ono to az take "hrozne" na nevydrzanie, nie je 😀 ) Tymto verejne zdravim mm, margaritiaka 😉

violoncielka
20. apr 2010

Caves babule
Tak takto sa mi to paci...este sa nepridali do diskusie Riska, betty a Rybka.....ako je to mozneee??? haaa?

Margi presne tak ako pises, aj ja tymto zrdravim mm (nastastie je konkretny, hmatatelny a ja som materialistka hahahahaaa)
Ale musim priznat, ze som uz zazila aj nekonecne stastie s Bohom, ktore dokaze nahradit aj takyto materialny vztah.

Jar je v plnom puku tak sa tesiiiim. Ahooooj vsetky moje zlate spolubojovnicky

muska30
20. apr 2010

ahojte,
no vcera ste tu mali skutocne zaujimavu debatu 😉 suhlasim, ze znacny vplyv na verejnu mienku maju media a ludia su dost ovplyvnitelni a priklonia sa k tomu nazoru vacsiny 😒 a myslim si, ze su to utoky Zleho ☹ a s celibatom suhlasim, lebo knaz, ked nema rodinu, ma cas na Boha 😔
a pridavam sa ku dalsiemu deviatniku za tehulky a potom za cirkev 😉

muska30
20. apr 2010

violka, viem ze je aj kniha sofiina volba, ale ku tej som sa nedostala, ale ten film bol velmi smutny ☹ a co sa tyka deti, ked trpia, tak som na to velmi citliva 😒

riska
20. apr 2010

tak ma tu mate 😀 nebola som včera skoro celý den doma a ked som večer nakukla, skoro ma piclo 😀 😀 v dobrom, samozrejme, lebo som rada, že to tu znova oživa 😉 priznam sa, že som už aj tak trocha čakala, či niekto nezačne s touto aktualnou temou 😉
kaki, ani sa ti nečudujem, že si bola z toho smutná a znechutená, ked sa do cirkvi navážali.... ved ako sa da argumentovať, ked sa to týka zneužívania detí? 😔
no ja sa musim priznať, že som z toho trocha znechutená tiež 😔 ked si predstavim, že by niekto zneužil moje dieťa...knazi sa mi vždy spájali s takou posvatnosťou, duchovnou istotou a teraz som z toho nejako v rozpakoch 😒
maximalne suhlasim s tým, čo ste napisali, že ak tato "kauza" niekomu teraz maximalne vyhovuje, tak sú to média... môžu sa v tom hrabať, babrať, rozpitvávať, hádzať špinu, už sa pri svojich komentároch a postrehoch zasa dostali až ku galileovi... media nikdy nič dobre na cirkev nepovedali a ani nepovedia....to je fakt a asi sa to tak skoro nezmeni 😒
na druhej strane si myslim, že cirkev im niekedy pomaha aj svojim postojom, resp. nekonanim, alebo svojimi vyhlaseniami, či zahmlievaním.... podla mna sa k tomuto problemu mali postaviť ovela razantnejšie, otvorenejšie.... ved je jasne, že sa jedna o velke zlyhanie jednotlivcov, aj ked ich teda bolo dosť vela 😔 😔
neviem prečo, ale musim často teraz myslieť na to, ako by zareagoval Jan Pavol II. 😉

riska
20. apr 2010

a čo sa týka celibatu - neviem, či to suvisi so zneuživanim.... ale v tomto ja mam osobne jasno, hoci sa tiež považujem za konzervativneho človeka a v podstate som rada, že aj cirkev je taka, myslim, že v niektorých veciach by bolo vhodne sa už trocha názorovo posunuť 😉
tiež by som uvitala, keby bol celibát dobrovolny, myslim si. že tieto dve sviatosti (tak ako mnoho iných) sa navzájom nevylučuju, prave naopak.... možno by knazi dokazali byť ľudom ešte bližší 😉
a tiež som za modlitbu za cirkev 😵

janula.k
20. apr 2010

Ahojte 😉
tak moje babo konecne spi, zamestnava ma na 310% 😅
pekne a vela pisete, az mi je to divnô 🙂
lakrimosa, suhlasim 😔 Margi aj s tebou...ano, mlady muz ide do sviatosti knazstva so slubom vernosti Bohu,...musi to byt velmi velmi tazke. Pocas Velkej Noci nas knazi vela krat vyzvali modlit sa za papeza a cirkev 😔
Riska uz sa ti to bliiiizi 😵

riska
20. apr 2010

janulka, ani nehovor... jedna baba z junoviek, čo mala termin ako ja včera porodila 😕 😉
a ako branulko? poslucha? 😉

inak včera ste sa tu vykecavali odušu, a dnes, ked sa dovalim, tak je tu zasa tichučko.... asi to idem brať osobne 😠 😀 😝

carmenuska
20. apr 2010

Margi, akurat som zacala pisat podobne veci ako ty, no vymazala som to ked som zbadala, ze si to uz napisala. Takze sa priklanam k tvojmu nazoru. kazdy vie, do coho ide. Do manzelstva, ci do knazstva.....A mne sa na Cirkvi praveze paci, ze si drzi svoje tradicie a nazory....
A mam dobru spravu- zmluva o hypot. uvere podlisana, uz len otazka buduceho tyzdna a dotiahnuti aveci na katastri atd a mame kluce od bytu. I ked to nie je celkom podla mojich predstav, predstavovala som si, ze bude komplet prerobeny ako zo skatulky,......ale som vdacna Boohu, ze to takto vsetko dopadlo....
Inak baby, co si myslite o Jonasovi vy??? Viem, ze tu je diskusia ,ale chcem pocut vas nazor. Mam doma jeho kalendar...Bolo to uz zo zufalstva, ked sa mi poliecbe trombo...nic nepodarilo......A na cely rok nemam nikde pri tych datumoch znacku, ze dieta bude zivotadchopne. Velmi ma to zarazilo, neviem co si mam o tom mysliet. Pisala som tam mail, co to znamena....A vo vysvetlivkach som este nasla, ze ta znacka znamena aj to, ze tehotenstvo a porod budu bez problemov. Tak asi to budem mat trochu tazsie.....Stale nad ty rozmyslam. A viete co? Tie plodne dni podla neho mam vacsinou cez ms alebo hned po nej.... 😕 Aj ked moc tomu neverim, viem, ze ak Pan nebude chciet, tak babo nebude....Mate s nim niektora skusenost? Bo v tej tenme akosi nik nepise...

Kaki- tak snazilkovaaaaaat ked si pekne prefuknuta
Azalka- viem, ako sa citis momentalne...aku to mas ty dg? Nejak to mam domotane. A fakt bolo v tych kupeloch tak hrozne??

carmenuska
20. apr 2010

A este Akzuzs- dam ti aj rukavice na tie odpadkx 😀 😀 posli mi cislo mobilu cez IP alebo skype, zas som ho vymyzala

riska
20. apr 2010

jej, carm, tešim sa, že vam to s tým byvanim vyšlo....tak naš deviatnik zabral 😵 😵
a inak úplne suhlasim s vami, že ak sa niekto rozhodne vstúpiť do knažskeho stavu, musi prijať pravidla a rešpektovať celibat... bez vynimky... len mi napadlo, že keby bol napr. dobrovolny, či by nebolo viac knazov 😉 a možno nie, netušim 😉
carm, ja neviem, čo si myslim o jonašovi, ale v čase najvačšieho zufalstva som mu pisala aj ja.... aj sme sa par mesiacov riadili podla jeho vypočtu, ale potom nas to prestalo baviť 😝

kaki
20. apr 2010

Ahojte 🙂
Som rada že ste 🙂
Ako nám ubieha devietnik 🙂 Sa teším na výsledky nášho modlenia 😵 Bože daj nech dostanú dieťa všetci úprimne túžiaci 😵

Riska aj ja som tu.... 😀
Teraz mám obednú pauzu, šikovná som? 😉

kaki
20. apr 2010

Carmenuska,
Ja na Jonáša neverím... Aj napriek tomu, že svoje výpočty zasvetil (myslím Panne Márii).
Ja som to asi 2 krát som skúšala cez internet - dalo sa to vypočítať aj zadarmo. Ale zistila som že pre mňa to nebolo to pravé orechové.
Prečo riešiť niečo s hviezdami? Keď môžeme s Bohom.... 😵
On to zariadi pre nás tak, aby to bolo pre nás nás spásu 😵 len ho počúvajme....

carmenuska
20. apr 2010

Kaki ja viem, ved som napisala, ze ak Boh nebude chciet, tak..... to bolo uz zo zufalstva minuly tyzden a tak sme si povedali preco to neskusit. Viem, ze je to na internete, no neviem ci je to original, nevyznam sa v tom. No riska, este nie je nas, je len podpisana zmluva o uvere, ale je to na dobrej ceste, tak hadam to uz tentokrat vyjde. Najhorsie nas caka, stretnutie s majitelmi, ktori nam robili problemy, tak hadam im uz nic hlavami neprejde......O tyzden by uz malo byt po vsetkom. Tak s atesim, ze aspon toto sa riesi, ked uz nie tehu...A mozno teraz ked sa zadlzime, pride aj babo 😀 aby sme mali vydavkov este viac 😀 😀 a velmi by sme sa tomu potesili. MM povedal, ze otehotniem, ked vezmeme uver 😀

bettynka222
20. apr 2010

ahojte vsetky 🙂

moc som toho neprecitala, lebo este bezim na prechadzku, ale dva prispevky mi udreli do oci ani neviem preco...a tak reagujem 😀

viol aj ja si myslim ze scasti je na vine celibat...ale zas ked uz mali "chut" preo sa nezoznamili s nejakou zenou ale zneuzili deti??????????????????????????????

kaki aj lekari, programatori, podnikatelia atd... su casovo vytazeni a maju manzelky 😉

bettynka222
20. apr 2010

carmenusik tesim sa z vasho byvania - nech majitelia uz ale nevymyslaju 😠
no a k jonasovi...po tom druhom potrate sme mu s kamoskou napisali o ten dotaznik (na vine bol moj otec, lebo stale mlel nieco o tom, ze ked si to vyratat nedam, tak zase potratim.... 😠 velmi ma vtedy naneval), no ale nakoniec sme si ten kalendar ani jedna neobjednali. ale ksusala osm to predtym cez net a tiez mi na niekolko mesiacov dopredu rok vychdzal rizikovy faktor 3 a niekedy dokonca 5 - ale vtedy som bola na otm zakroku a mesiac osm krvacala taaaaak, takze vtedy sa ani nedala a zakazali anm to na pol roka. a potom uz tu stranku zakazali, lakalo ma to samozrejme...ale nakoneic som odolala. a ci je to pravda? niekto mi raz vysvetloval ze rozne vestby a predpovede cirkev nezakazuje preto,z e by neboli pravdive, ale preto, ze poznanie nasej buducnosti nie je sparvne, moze nas uviest do omylu, na nespravnu cestu a taaaaaak. ale ja som si vtedy, ked osm tam tie vysoke cisla stale hovorila, ze to preto,z e mi maju na nieco est eprist a keby som teraz otehotnela, bolo by to nebezpecne. no a zrazu prisli na trombo, źacala som brat listovku, ppotom mi poriadne nenaskocila ovulacia - zacala som brat clostil...no a mozno ze keby som si vtedy ten kalendar objednala,z e by tam bol zrazu rizikovy faktor 1.....ale mozno by bol zase vysoky, ktovie........

lenkove
20. apr 2010

viol aj ja si myslim ze scasti je na vine celibat...ale zas ked uz mali "chut" preo sa nezoznamili s nejakou zenou ale zneuzili deti??????????????????????????????

Betty to mas uplnu pravdu... lebo su to chori ludia, psychicky naruseni, ini by predsa nedokazali zneuzit dieta 😠 😠

lalia123
20. apr 2010

Ahojte babulky, ja sa tu casto prizivim citanim, len pisat sa mi nie vzdy da...

Ta vcerajsia tema, ktoru otvorila Kaki sa aj mna dost dotkla - presne v takej istej situacii. Kolegovia citali Novy cas a velmi ich tie spravy poburili a uz sa aj rozohnila debata...A ja som tiez bola v uzkych a nevedela ani co povedat... 😔
- Na jednej strane je tazke ospravedlnovat knazov tym, ze nemali dostatok casu sa na povolanie pripavit. Ved na sviatost manzelstva sa tiez nepripravujeme /povacsine/ 10 rokov. A manzelstvo je institucia nemenej zlozita. Na strane druhej je akosi spolocensky akceptovanejsie, ked sa /aj krestanske/ manzelstvo rozvedie, teda porusi svoj slub, ako ked to spravi knaz.
- Velmi ma mrzi, ze na cinnost Cirkvi sa pozera hlavne cez cinnost knazov. A aj my veriaci, tu Cirkev akoby hodnotime casto len cez knazov. Akoby sme zabudali, za aj ja som sucastou Cirkvi. Aj podla mojho zivota mozu ini toto spolocenstvo hodnotit.
- A mrzi ma aj fakt, ze negativna sprava /aj ked strasna/ akoby uplne prevalcovala a zahmlila vsetko pozitivne, co Cirkev robi.
- uplne suhlasim s Lakrimosou - ten medialny tlak moze byt velmi cieleny. Sama som si neuvedomila, ze s tym media vyrukovali prave pred Velkou nocou
- Aj ja by som asi bola za zrusenie celibatu... 🤐 Nehovorim, ze by to vyriesilo vsetky problemy, ale osobne si myslim, ze je pre cloveka tazke, zit sam. Ze je to do istej miery neprirodzene. A aj ta posledna bettyna poznamka - ze aj ine narocne povolania dokazu byt manzelmi, mi je velmi blizka.
- Tot moje uvahy. Pripadam si velmi v celej tejto teme nevzdelana. Aj ked pisala Lenka, ze pouziva argumenty ako - "cital si tu a tu knihu...". Ja som v tomto smere neprecitala vobec nic...😔 a potom sa divim, ze tazko hladam argumenty na obranu Cirvi. Vlastne aj na svoju obranu 😔

lalia123
20. apr 2010

Carm, aj ja som siahla po Jonasovi. Nastastie len cez internet. A bolo mi to velmi, velmi neprirodzene...Prist do spalne a povedat si "tri, styri, uz..." lebo teraz je ta hodina a teraz "musime". Ale urcite su pary, ktore to dokazu prijat prirodzene a mozno aj s humorom 😉 . Nam sa to tak proste nedalo 🤐 A tie rizikove faktory ma strasne znervoznovali...Tak ako ked Ti niekto rano povie, ze podla horoskopu budes mat urcite zly den. Aj ked si hovoris, ze horoskopom neveris, budes tu informaciu v podvedomi nosit a bat sa urobit akekolvek rozhodnutie alebo krok...
Ale drzim palce, ci uz s Jonasom alebo bez neho. 🙂 🙂 🙂

carmenuska
20. apr 2010

O akych rizikovych faktoroch tu hovorite? Mne neposlali ziadne, ani konkretnu hodinu...To je asi na nete, nie? Lalia, aj mne je to neprirodzene, ved mozno sa tym ani nebudeme riadit, mm robi na smeny tak aj tak je to o nicom...Mne je aj stimulacia proti srsti, ked ti lekar povie, ze mas ovulaciu a snazte sa....No ale co uz ked to inak nejde. Ved o tom je aj UO nie? A neberiem to ako vestbu. Podla mna je Jonas o psychike, zeny tomu uveria, su v pohode a otehotneju...Ako aj p. Kopacova.

riska
20. apr 2010

kaki, a ktorý den deviatnika je dnes? ja sa sice modlim, ale nepočitam 😉
lalia, musiš prist častejšie, lebo múdro píšeš 😉

lalia123
20. apr 2010

Carm, nie, ani ja ho neberiem ako vestbu. Zle sme sa pochopili. Narazala som na tie znacky - tusim to bolo od 0 po 5, ktore mali indikovat, ci babatko bude zdrave...atd...A ked som si nahodou nasla, ze tam mam 4 alebo 3 /co malo znacit potencialne problemy/, hned ma to znepokojovalo a radsej som sa vyhybala snazilkovaniu 2 dni pred a 2 dni po takomto datume. 😝
Ale najdes tu aj vela pozitivnych prikladov. Vobec sa mnou nedaj odstrasit 😉