Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

jaja25
24. máj 2010

riska, vnútri bola taká tvarohová plnka- mňam.
francis prajem ti aby si už čoskoro piekla tortičky svojim detičkám. 😉
majkal- rastú veľmi, veľmi rýchlo. Niekedy si myslím že by sa na chvíľku mohli zastaviť a zostať takto. Každé ich obdobie je niečím krásne. Prajem vám všetkým ktoré túžite po deťoch aby vám Boh splnil toto prianie....

francis
24. máj 2010

ahojte 🙂 ďakujem veľmi pekne riska a aj jaja ste zlaté a dúfam teda,že už to bude čoskoro a budem piecť pre moje a už sa nato veľmi teším 🙂 snažím sa to nevzdať a veriť 😵

lakrimosa
24. máj 2010

Ahojte!
Bola som na spovedi u jedného veľmi milého pátra - myslím to naozaj, bez irónie - a prvú otázku, ktorú mi položil po tom, čo som odriekla svoje poklesky, znela: A koľko máte detí??????? Skoro som onemela!!!!!!! Najprv mi to vyrazilo dych a po odmlke som vykoktala, že žiadne... Potom sa mi, veľmi ospravedlňoval, že nemal iný úmysel, len mi chcel zablahoželať ku Dňu matiek, lebo bol práve ten deň... A čo nasledovalo? Slzy. Ani neviem, ako som z tej spovednice vyletela....
No povedzte, je to vôbec možné? Stal sa vám podobný trapas?
😖

rybka13
24. máj 2010

majkuska, to je uzasna spravicka 🙂 teda ta Panna Maria Ta poriadne podrzala 🙂
nech si uz cim skor doma aj s peknym rastucim mimikom 🙂 juchuchu

lakrimosa 😔 no co k tomu dodat, paterko to sice myslel dobre... ale.... ja radsej hovorim na zaciatku ze som vydata a mam jedno dieta.... 😝

dievcata, moja ema este nema ani pol roka, a tiez som par krat na nu skrikla ze dost, uz nech je ticho, alebo nech spi... je mi z toho mizerne, ved je to babatko ☹ a pritom ju tak strasne lubkam 😢 neviem ako sa budem ovladat ked nebude posluchat.. to ju asi budem bit ci co 😔

rybka13
24. máj 2010

muska, no uvidim kedy pride ta ms, uz ma od 3 mesiaca pobolieva brucho trocha, ale vzdy to prejde, si preto ze plne kojim, uz tusim keby radsej dorazila, mam pocit, ze by mi to uvolnilo nejake hormony alebo napatie alebo take nieco

suzzika
25. máj 2010

Ahojte všetky 😵

Majkuška ty ležíš v nemocnici? Som dobre zachytila, že máš zrazeninu? Ak áno tak presne ako aj ja na začiatku tehu...mne sa vstrebala za týždeň tak to isté prajem aj vám 😉 A Vaneske všetko najlepšie k dnešným meninkám 😵 Držte sa...P. Mária je s vami...
Riška a Ninka ako? Poslušne čaká? Maminka je už zbalená?
Majkal ten pocit, že ako matka to nezvládam mám každý deň 😒 Najťažšie je ustriehnuť tú hranicu, kedy svojou dobrotou robím naozaj svojím deťom dobre a naopak kedy pritvrdiť...niekedy sa mi zdá, že sa pri ich výchove najviac vychovávam ja 😎
Všetky /chvála Bohu je nás už tak veľa, že sa ani nepokúšam o menovanie 🙂/naozaj všetky pozdravujem a prajem požehnaný deň 😵

riska
25. máj 2010

lakrimosa 😔 no to je nemily zažitok, hoci neumyselny.... ani sa ti nečudujem, že prišli slzy 😢

suzzika - my sme vždy pripravení 😀 popijame čajičky a čakame, čo sa udeje 😉

rybka, majkal.... všetky ste skvele maminy 🙂 🙂 ale tiež ste len ludia, tak niekedy proste nervy povolia....

majkal
25. máj 2010

ahojte,

dakujem vsetkym za povzbudive slova. Vcera sme o tom hodili s manzelom rec a aj on si uvedomil, ze sa obcas nespravame prave najlepsie a ze to musime a chceme zmenit.

Chcem Vas poprosit o modlitbu za moju kamaratku a jej dcerku. Mozete ju zahrnut aj k deviatniku co sme vcera zacali. Dievcatko ma pol roka, narodila sa s parezou lavej rucicky (tazky porod), takze nou nehybe a zajtra ich caka operacia. Vkladaju do toho velke nadeje ale zaroven sa o nu velmi boja. Modlime sa aj za mamicku, aby to vsetko psychicky aj fyzicky zvladla. Dakujem. 😔

rybka13
25. máj 2010

majkal, spomenieme si..

lenkove
25. máj 2010

ahojte dievčatá

ja tu fňukám, som písala kamarátke, že jej blahoželám k tehotenstvu a ona že o maličké prišli ☹ 😢 😢 😢 a to sa snažili taaaaaaaaaaak dlho a ona má k tomu endometriózu ☹ ☹ .. a a smutná som z toho, najmä že ju neviem utešiť, potešiť, sama som si porevala 😢 😢 ach, fňuk...
a zajtra idem do BA, odovzdávať prácu, hádam do rána dopíšem záver a vrátim všetky kurzíva a boldy na miesto 😠 😠 😠 nikdy nestláčajte tlačidlo "formátovať štýly" 😠 😠 😎 . Už som rada, že to budem mať za sebou, lebo môj terajší životný štýl nič moc 🙄 🙄 vyzerám ako jeden veľký nervózny a vypasený kruhpodočový 🙄
držte sa babuľky a veľa darou Ducha vyprosujem 😔

lenkove
25. máj 2010

pomoc,že darou 😀 😀
inak, túto chybu som spravila už viackrát na MK 😝 😝 😝

azalka22
25. máj 2010

majkus, ty si z BJ? ja mam kamosku z BJ, co som sa s nou zoznamila v luckach [mozno sa i poznate] hm, aky je svet maly 🙂

azalka22
25. máj 2010

riska, tuho myslim na teba, za stastny porod. 😕
dnes bola za vas vsetky -nas vsetky - omsicka.. 😉

margarita
25. máj 2010

ahojte,
lakrimosa - vravi sa, ze opakom dobreho je "dobre myslene", to bol asi aj pripad toho spovednika...mna sa tiez obcas pytaju, ze ci to mam prve dieta, a ja sa vzdy tak zhacim, ze..hm, no ano, aj ked tehotenstvo bolo tretie, ale porod prvy, no ale nebudem to kazdemu na spovedi vysvetlovat 😎

riska, Ninka Ti este neklopka, ze chce uz von? 😵

suzzika, to som zvedava, co tak Ty nezvladas, podla mna si super mama 😉 . Ja zatial nezvladam len jedno a podobne ako rybka obcas jej vysvetlujem ako dospelacke, hoci chapem, ze ona tomu nerozumie, ze preco to nesmie, a ze naozaj "o chvilu pridem"...ale ona zije na rozdiel odomna len v pritomnosti, takze" o chvilu" jej nic nehovori.
To som ale minule rozmyslala, ze aj ja by som sa mala naucit zit ako take batola len pre tento pritomny okamih, lebo furt som dakde v minulosti a buducnosti, len nie v pritomnosti 😀
snad mi pomoze aj tento aktualny deviatnik.

leni, Billa Gatesa som vasnivo nenavidela cely rok, co som pisala diplomovku a ten jeho Word este viac. Tak pevne nervy, a stastnu cestu. obhajobu mas kedy?

muska30
26. máj 2010

ahojte,
maminky, skutocne to mame s vychovou nasich deti tazke, ale verim ze s laskou a trpezlivost to zvladneme 😵
jajka, pekne fotky, chlapci su uz velki 🙂
azalka, dakujeme za omsicku 🙂
majkal, myslim na kamaratku, nech im da nas Pan vela sily 😔

kaki
26. máj 2010

Ahojte, modlím sa s Vami deviatnik, dnes máme tretí den. Mamičky a detičky tešte sa na vymodlené zázraky 😵 Boh vie čo každá potrebuje 😵

Margi, musím uznať, že ŽIŤ V TEJTO CHVÍLY - je dobrý cieľ.
Normálne som sa nad tým zamyslela a páči sa mi to.... netrápme sa tým čo bude, ale tešme sa z toho čo máme teraz 😵

majkuska
26. máj 2010

Veru Azalka, svet je maly.

Podavam spravy o sebe. Včera som sa zasa masivne rozkrvacala dostala krče, vychadzali zo mňa zrazeniny. Dnes mi robili UZV, tak babetko je tam,take zlatulinke, tak mu bije srdiečko. No hematom sa zväčšil na 3x4 cm.A ja stracam sily. Nadej tam je, ale prognozy zle. Praskla mi niejaka cievka v maternici, ale ja nechapem dokedy sa to bude opakovať a dokedy tu budem. Veľmi mi chyba Vanesska, my sme boli stale spolu a teraz sme odlučene.Prepačte, že sa vam tu tak vylievam, ale mi dochadzaju sili.

majkal
26. máj 2010

majkuska 😔

len nestracaj nadej .... sily mozno dochadzaju, ale vieru si zachovaj .... odovzdaj to vsetko do Bozich ruk ....

napada ma k tomu uryvok jednej pesnicky:

.... Panovi zver svoje cesty ... a Jemu doveruj .... ON sa uz postara .... ON sa uz postara ....

myslim na Vas v modlitbach ... drzte sa!

maria1610
26. máj 2010

Ahojte kamosky 🙂 - dlho som sa neukazala, ale bola som s Filipkom na rehabilitacnom pobyte takmer cely mesiac
@riska - hned som bezala pozriet, ci ste este 2v1, myslim na Teba a prajem lahky porod
@majkuska - verim, ze vsetko dobre dopadne a Ty za par mesiacov budes drzat drobciatko v naruci - myslim na Teba

pozdravujem vsetky VS, VT,VM a pridavam sa k deviatniku, aj ked budem oproti Vam troska pozadu 🙂

bettynka222
26. máj 2010

ahojte 🙂

majkuska verim ze deviatnik ktory sme zacali pomoze aj tebe a vsetko dobre dopadne 😵 kamaratka otehotnela presne ako ty - hned po kyretazi, tiez mala riadny hematom a babatko to zvladlo. nevdzavaj sa 🙂 ja osm krvacala 3 tyzdne vkuse a teda poriadne...akurat ze mne neobjavili nic z coho by krvacanie mohlo pochadzat.....bolo to doooost zvlastne 😕

riska akoooooo? mne dnes kamaratka vynadala, ze este nemam nic zbalene ani nakupene, tak som utekala do zdravotnickych potrieb a uz mam skoro vsetko. a zbalena som v takej prepravke 😀 stale cakam ze bude stahovanie, ale asi nebude 😝

margi pocuj ako je to s tym malinikom? ja uz pijem dve davky denne druhy tyzden, ale tusim idem na tri. kolko sa pije maximalne? styri caje denne? zakazdym s novym vrecuskom?

snazilocky ako sa mate? cvicite niektora mojzisku? stare mojziskacky na tuto metodu uz aj zabudli....a ja som sa do tohto cvicenia zase pustila, tak sa pridajte 😉

zdravim vsetky, drzte sa 😉

jaja25
26. máj 2010

Maria, vidím že sa nám páčili rovnaké mená keď sa nám narodili naši chlapi... 😀

Majkuška, držte sa s bábatkom, myslím na vás. 😉

azalka22
26. máj 2010

cau betty
ja sem-tam si pocvicim mojzisku,no nie som taka dosledna uz. ... 😖 asi by som sa mala polepsit

majkal
26. máj 2010

no, tak ja som o mojziske najprv citala a bola som odhodlana ze ju zacnem cvicit, ale podarilo sa mi to AZ raz 😀 😀 😀

hm, ale bolo by dobre so sebou nieco robit, lebo o par rokov uz bude neskoro - sedave zamestnanie a ziaden pohyb, to nie je dobra prognoza 😒

margarita
26. máj 2010

betty, pocuj ako je to s tym malinikom 😉
ja som citala tak, ze zacnes v 36tt jednu salku denne, v 37 uz 2, 38 potom 3, 39 logicky 4 a...az kym neporodis.
a jasne, ze s novym vrecuskom, to si chces luhovat stale to jedno dookola az do porodu? 😀 😉
teda neviem, ja som si kupila sypany a zarabala si ku koncu uz pomaly aj 1,5 l denne, mne velmi chutila ta prirodzene sladka chut a vona, mnaaam.

k Mojziske, aj by som cvicila opat, keby bolo kde a kedy 🙂

majkus, drzte sa, je super, ze babo je taky bojovnik a Vanesska to urcite kvoli babetku vydrzi, i ked isto jej moc chybas.
nech ste cim skor ok a doma 😵

erikake
26. máj 2010

kaki modli sa prosim aj za mna

azalka22
26. máj 2010

k mojziske, keby bolo dost ludi tuna, co by radi cvicit...vzdy mi to tak nejak padne blbo,ze sa cvici dost neskoro, co uz nevladzem, alebo vtedy ja mam kurzy atd atd...[hovori sa tomu, ze stale daka vyhovorka 😀 ]

riska
27. máj 2010

majkuska - viem, že ti musi byť za vanesskou moc smutno, ale musite to vydržať kvoli jej bračekovi alebo sestičke.... lebo on/ona je už teraz velky bojovnik 🙂
a prečo su prognozy zle? ved hematom ako taky by nemal babo ohroziť....alebo sa mýlim? 🤐

maria - ahooj, aj som na teba myslela, že si sa tu davno neukazala.... ako sa ma filipko? a manžel bol zatial sam s matúškom?

betty - dobreeee..... neboj, ty mas ešte čas, najprv idem ja 😀

povzbudzujem všetky dievčata k cvičeniu mojžišky 🙂 (ja sama som vydržala až 2 mesiace 😝 )

rybka13
27. máj 2010

majkuska to ma mrzi, ze sa to takto komplikuje, chapem ze Ti dochadzaju sily, ved kazda z nas by sa poriadne bala v takej situacii...no ja neviem, mam pocit, ze Panna Maria Litmanovska sa musi nejak postarat 😕
Drz sa nevzdavaj to, nic nie je stratene napriek prognozam ... srdiecko predsa stale bije a to je hlavne, je to bojovnik.

riska, uz sa tesime na Ninusku 🙂
Betty to uz ma tiez len za par tyzdnov, ale po Riske je na rade Jaja 🙂 prepac Jaja ze sa viac orientujeme na prvorodicky, to vies to je taka uchylka dlhorocnych snaziliek 😕

maria a ako bolo na rehabilitacnom pobyte? mas pocit, ze Filipkovi to prospelo? dufam ze hej.

Lenka tak fajn, ze uz mas tu pracu z krku 😉
Ta kamoska ma mrzi, ja neviem ale mne sa zda, ze skoro tretinu babatiek zeny potratia, vam sa nezda? 😒 A to su len tie, o ktorych vieme, niektore prirodzene potraty su vraj este prve tyzdne, ze zena ani nevie ze bola tehu.

jaja25
27. máj 2010

V poho rybka, veď viem... 😉

muska30
27. máj 2010

ahojte,
kaki, margi,
naozaj pravdiva myslienka, ze zit prave v tejto chvily, lebo moje deti chcu vsetko hned a ja musim s nimi stale nieco riesit a to HNED, tak potom hlavne vecer, ked som uz z nich riadne ohucana, tak po nich len kricim 😒 ta moja trpezlivost ma rychlo prejde 😒
jajka, aj Tebe sa to uz krati 😉 ako sa dari chlapcom? uz su vylieceni z kiahni?
rybka, to mas pravdu, je to aj statisticky potvrdene, ze kazde tretie tehu konci potratom 😒
betty, to si sa dobre zbalila, ze do prepravky, len aby si to potom stihla nabalit do tasky, ked pojdes do porodnice 😅
majkuska, kvoli babu to musis v nemocke vydrzat 😉 ja som tiez pri synovi lezala celu tehu a aj dva mesiace som bola v nemocnici.