Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lakrimosa
1. jún 2010

Ahojte mamičky a budúce mamičky!
Bodka4,
k tvojej téme citujem z prednášky katolíckeho kňaza ThLic. Jána Viglaša. Prednáška odznela na celodiecéznych kňazských rekolekciách v Teologickom inštitúte v Badíne 5. decembra 2005.
"Technika, ktorá uľahčuje manželský pohlavný akt alebo mu pomáha, je morálne prípustná. Z uvedených techník sa Magistérium nevyslovilo explicitne negatívne k IUI - AIH a  GIFT, pokiaľ sa spermie nezískavajú masturbáciou, ale sú odobraté z pošvy ženy po riadnom pohlavnom styku.
IUI (Intrauterine Insemination – vnútromaternicová inseminácia) – zavedenie spermií katétrom do maternice ženy.
AIH (Artificial Insemination by the Husband – umelá inseminácia manželom),
GIFT – Gamete Intra-Fallopian Transfer – prenos gamét do vajíčkovodov; odobratie gamét (spermií a vajíčok), vyšetrenie mimo tela ženy a následne v tenkom katétri, oddelené vzduchovou bublinkou, zavedené laparoskopicky (v celkovej anestézii) do vajíčkovodov, aby v nich nastalo oplodnenie. Vynájdená v r. 1984, v SR sa nerobí."

carmenuska
1. jún 2010

Tak vas zdravim po depkovacej pauze opat v dobrej nalade 🙂 A vidim tu zaujimave debaty a hned sa aj pridam....
MM bol 3x na spermiograme: 1x mu zistili menej pohyblive ale len o 10% pokles tak mu kazali brat ecko a ked bol o 3 mesiace na kontrole vsetko bolo ok. Potom nam to nedalo a po roku po tom vsetko m siel este raz aznova ukazkovy spermiogram, tak sme kludni...ale o tom som nechcela. Nevedela aom, ze ist na spermiogram ej hriech. Podla toho co tu pridala Lakrimosa, je to hriech, teda sa logicky pytam, spovedali sa z toho vasi manzelia, alebo co??? To mm zil vlastne vyse roka v hriechu? Ja fakt neveim co si mam o tom mysliet. Vsak to bolo na lekarske ucely a viete ako to funguje. Kto by mi odobral spermie? Tak kocky mi to ozrejmite prosim vas a mozno aj problematiku IUI. Ak ste sa niektora bavili o tomto s knazom....budem vdacna aj ja za vase nazory.
Bodka4 - myslis ze na tvoju dg ti pomoze IUI? To ti odporucili? dost by ma to zaujimalo

Inak vas vsetky zdravim, docitam, mame v skole inspekciu 😲 tak chaoss a stres, byt rozburany a nevidno po nas ziadnu robotu.....

bodka4
1. jún 2010

carmenuska: moja gyn. mi to vysvetlila, ze pomocou IUI sa spermia zavedie za to kysle prostredie a teda sanca na otehotnenie tam je. Preto nad tym vazne uvazujem.
A s knazom som na tuto temu nehovorila, mozno zo strachu ze by som pocula negativnu odpoved.

janemari
1. jún 2010

No co sa tyka toho tvojho iui neviem,lebo pokial mas protilatky tak tie sa budu vylucovat aj nadalej a brania otehotneniu.Pokial viem tak sa na to beru nejake lieky,alebo injekcie/aj kamoska ma protilatky/.A aj ked ides na iui tak musi ist muz odobrat spermie/masturbaciou/ a tie sa vyselektuju a tie najlepsie sa daju pipetou do maternice.

A co sa tyka nazoru knaza.Kolko knazov tolko nazorov.Poznam vela knazov a viem ze na jednu vec maju odlisne nazory.

bublinka11
1. jún 2010

No kocky, nazor na IUI by zaujimal aj mna...ja som ho totiz absolvovala a vlastne aj vdaka nemu som bola tehotna, i ked so zlym koncom. Mam to brat ako varovanie? Alebo tak, ze otehotniet mozem, ale este musim chvilku byt trpezliva?
Sme obaja zdravi...nic nam zatial nenasli....mam pockat, nie to silit? I ked teraz by som vlastne cakat mala...aspon 2 cykly mi odporucili.

janemari
1. jún 2010

bublinka nemyslim si ze je to trest.Okrem toho kde je v biblii napisane ze je zakazane.Kazdy bude sudeny nie za to co urobili ale preco to urobil.Budem ti drzat aby vam to vyslo 🙂 Pokial nemas po 30 tak ta nic nenahana.

bublinka11
1. jún 2010

Janemari dakujem 🙂 A som cerstva tridsiatnicka, tak uz fakt zacinam byt netrpezliva a snazim sa to trosku urychlit...jaj bodaj by to vyslo aspon do konca roka...

lucetta
1. jún 2010

ahojte vsetkyyyyyyyy 😉
ja som tu task davno nebola, ze neviem, ci si niektora na mna spomenie 😀 😎 vidim kopu novych tvari a tiez osudov, asi si vezmem tyzden dovolenku aby som vsetko docitala..
spravila som si od vsetkeho pauzu a preto i ked sem tam som si vas citala , neprispievala som.
vidim aj nove tehu , a kto bude dalsi?? 😎 😵
myslim na vas, idem citat..alebo este asi poprosim moju informatorku, nech mi to cele zhrnie, kym ma este na to cas 😅
alebo sa podujme niekto iny? margi??

janemari
1. jún 2010

bublinka tak asi by si sa mala nad tym zamysliet .Ale pokial nemas zdravotny problem tak je to este v pohode.Ja mam po 30 a ktomu blbu diagnozu takze uz cakat nemozem 🙄

azalka22
1. jún 2010

zhrnutie
riska to ma za par, o chvilku tu bude NInka a vsetci sa veeelmi tesiiime 🙂
potom ju nasleduje betty
potom je tusim janula?
majkuska je v nemocke este, pevne jej drzime palceky, aby vsetko bolo OK
kaki snazi
azal rozmysla nad novou dr
carmenuska je uz v dobrej naladicke
janemari,bublinka a bodka su nove a rozmyslaju
francis je v pohodicke a viac neviem
prosim opravte ma a ak som daco uviedla nespravne,dopredu sa ospravedlnujem

bublinka11
1. jún 2010

Janemari a aku mas diagnozu, ak teda chces napisat...?
A pockam, isto minimalne do jesene pockat, potom uvidim, co bude dalej...ale od dnes viem, ze pre babo urobim vsetko, co budem v mojich silach... 🙂

janemari
1. jún 2010

azalka ja uz nerozmyslam vcera som zacala so stimulkou 😉

bublinka mam endometriozu 4 stupna/co je najvyssi/ a ktomu v maternici adenomyozu/cize zadnu stenu maternice zdeformovanu/

bublinka11
1. jún 2010

Jaj Janemari, tak to ti drzim silno palce...aj si podstupila liecbu na entometriozu?

janemari
1. jún 2010

Bohuzial endometrioza sa neda vyliecit,nepoznaju na nu liek.Ale podstupila som pol rocnu liecbu ktora mala endosku stlmit.Onkomarkery by mali mat hodnotu od 0-35 a teraz ked mi brali krv cca pol roka po skonceni liecby boli cez 230.

bublinka11
1. jún 2010

Ano, viem, ze sa to da stlmit, nie vyliecit....zacala si teraz stimulovat a caka ta umele oplodnenie?

janemari
1. jún 2010

ano zacala som vcera,mam aj strach,ale ked je to jedina moznost tak ju vyskusam a uvidime.Najhorsie na tom je ze endoska robi problemy a to uz nielen pocas mrchy.A stimulka ju este moze zhorsit,ale ak to vyjde stoji to za to 😔

majkal
2. jún 2010

zdravim vsetky 😵 😵 😵

tak ja som si dnes konecne bola po listok o vyradeni z evidencie a o tri tyzdne som objednana k novemu dr. 😵 😵 😵
Podla BT to vyzera, ze konecne po polroku dojde ms a zacne sa pre mna zasa nove obdobie 😵 Vcera som bola na spovedi a uvedomila som si, ze musim popracovat na sebe, co sa tyka prijimania Bozej vole. Uz mi to ide lepsie, ale este stale nie dostatocne. Preto som sa vcera modlila, aby som nebola dnes sklamana z poklesu teploty a prichadzajucej ms, ale aby som to brala ako Boziu volu ... tak ako tu pisala niektora z Vas "Pan ma s nami svoje plany" 🙂 Niekedy sa mi to tazko prijima, ale myslim, ze sa to neda zmenit zo dna na den .... chce to cas ... naucit sa pokore .... zvlast ked ide o taku "hrdu" levicu ako som ja 😀 Vcera, kedze mali nase deticky svoj sviatok, tak som hned aj obetovala sv. omsu a dakovala aspon za to jedno co mame 😵 Aj ja sa pripojim k ruzencu k BM, len neviem ako sa to modli, tak trosku s tym pomaturujem .... to sa ma modlit celych 5 desiatkov podla tohto navodu, co ste tu dali?
Vsetkym snazilkam, ktore este nemaju deticky prajem z celeho srdca, aby ich Pan pozehnal a dal im ten vzacny a krasny dar 😵

majkal
2. jún 2010

prave mi kolegyna vravela, ze cestou do roboty videla, ako auto zrazilo dve deti iduce do skoly 😔 😔 😔 Uz tam boli zachranari a davali im prvu pomoc .... neviem ci prezili 😔 😔 😔 venujme im modlitbicku 😔

jaja25
2. jún 2010

Tak hlásim sa opäť. Ale ste toho popísali včera. Podľa UZV vážime 2855g a všetko drží ako má. Takže super. 😉

Pridávam sa k ružencu k BM. Tiež neviem ako sa presne modlí. majkal, ak na to prídeš napíš. Budem múdrejšia...

riska
2. jún 2010

ahojte 🙂
tak sa zasa modlime za naše snažilky 😉

bodka, vitaj 😉 moja odpoved na tvoju otazku - Boh nam dal slobodnu volu a vlastne svedomie, tak sa podla toho riad 😉
janemari - držim palce 😉
azalka - dobre si to zhrnula, až na to, že janula sa rodiť určite nechystá, to skôr jaja 😎
a celkom sa nepochopila tvoju otázku, ideš mať stimulku s clostylom alebo s nejakým iným liekom?

všetky vas zdravim 😵
a ešte davam do pozornosti, že margi (konečne 😝 ) pridala nove foto kristinky, pozrite si ich, malá je úúúúžasnáááá 😵 😵 😵

lenkove
2. jún 2010

ahojte
aj ja na vás myslím 🙂 ani nestíham čítať, máme teraz ťažšie obdobie - aj zdravotne, vzťahovo, či profesne (či ako to nazvať 😀 ) ale problémy nás predsa posúvajú ďalej, tak sme vďační aj za tie 😉
všetky zdravím, stálice aj novice, mamičky aj snažilky a špeciálne tehulienky 🙂 😉

maria1610
2. jún 2010

Margi, Kitty je naaaaaaaaaaaaaaaaaaaadherna 🙂

majkal
2. jún 2010

naozaj uzasna 😵 😵 😵 😵 😵

muska30
2. jún 2010

ahojte,
vitam nove snazilky, bodku a janemari 🙂
riska, vdaka za upozornenie, ja som si vsimla novu foto margi v pase 😉
margi, pekne fotky a super komentare k tomu 😉 a vyberanie veci zo skrin patri aj u mojej dcerky k najoblubenejsim cinnostiam, niekdy to uz ani neupratujem, len to tam naspat nahadzem 😕 a kike zbledli vlasky, bude blondinka? 😕
jajka, Tamarke je este v brusku dobre 😉
majkal, jajka, modli sa to podla toho linku 5 desiatkov 😉

majkal
2. jún 2010

@muska30 vdaka za info 😉 neviem sice kedy zacnem .... ale snad zacnem 😵

muska30
2. jún 2010

@majkal najlepsie uz dnes 😵 niektore sme zacali uz vcera 😔

majkal
2. jún 2010

@muska30 ok posnazim sa .... a teda to plati na cely jun?

suzzika
2. jún 2010

Ahojte všetky...
Prišla som vás pozdraviť...Stále PC veľmi nestíham 😒 ale samozrejme tu chodím pravidelne kvôli Ninke, veď už sa im to kráti...že Riska 😉 ?
A prišla som aj preto, aby som pozdravila nové 🙂 aby som ich privítala a aby vedeli, že niekto taký ako ja existuje 😀
Pozdravujem všetky "staré"nové a aj tie ešte utajené 😎 Požehnaný deň všetkým

azalka22
2. jún 2010

Ruzenec B.Milosrdenstva

Otcenas, Zdravas, Verim [ako uvod]

Pre jeho bolestne umucenie, maj milosrdenstvo s nami i s celym svetom 😵 [na malych zrnkach zdravasovych]...
Vecny Otce, obetujem ti telo a krv, dusu i bozstvo tvojho najmilsieho syna a nasho pana jezisa krista 😵 [na velkych zrnkam otcenasovych]
[na koniec ]
svaty boze, svaty mocny, svaty nesmrtelny maj milosrdenstvo s nami i s celym svetom 3x za sebou 😵
uplne na koniec
Jezisu doverujem Ti. 😵

teda dokopy Pre jeho bol.umucenie... sa modli... 50x
vecny Otce...sa modli 5x

majkal
2. jún 2010

@azalka22 😵 😵 😵 dakujem