Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

azalka22
7. jún 2010

inak dievcata, aj mna ta Litmanova laka. zeby sme daco spachali a v lete urobili vylet? 😉
chatrc som citala i ja, ked som bola na lieceni, a fakt, na jeden dych. velmi dobre sa to cita a da to cloveku taky iny pohlad 😉

marialucia
7. jún 2010

aaaano podme sa tam vsetky stretnuuut 🙂 ja nemozem len od 30.7. do 8.8. inak mozem skoro stale (okrem soboty ked mame svadbu ) a mozem prist aj do Ba alebo kde poviete aby sme spolu aj cestovali. Inak neviete kolko najviac mozeme odniest z tej pozehnanej vody domkov? 🙂

azalka22
7. jún 2010

lucia, a kedy mas tu svadbu?

suzzika
7. jún 2010

Riska ako? Ešte sa Ninke nechce?Veď by už mohla už svieti slniečko 🙂 či zas až moc 😉 ?Myslím na vás...
Všetky ostatné zdravím a vďaka Bohu sa to tu krásne rozrastá o samé unikátne krásne kúsky 😀 sa teším, len škoda, že stále čítam obkročmo 😒

janemari
7. jún 2010

marialucia mne ked ju kamoska davala na Vianoce mi povedala:dufam,ze ti pomoze.Ale moze sa stat ze este nie si pripravena prijat tieto veci.No ja som bola nou nadsena a velmi mi pomohla.Dala som ju precitat mame ale tej nic nepovedala.Takze ma svoj cas kedy prijmes urcite veci.Je to silna kniha a dost som sa pri nej aj vyplakala.Ale skor od ulavy 🙂

majkal
7. jún 2010

no ja som tiez za spolocnu put do Litmanovej 😉 ... aj ked tu svoju "osobnu" "vyrocnu" si urobim tiez 😵

jaja25
8. jún 2010

Pekné ránko, Boh nás veľmi miluje... 🙂
@marialucia nemocnicu v Nových Zámkoch poznám. Zopárkrát sme tam niesli deti a v Nových Zámkoch som sa narodila...
Po škole som zostala doma s Matúškom- mal 6 mesiacov a o mesiac som zistila že čakám druhé bábatko, tak som ani nerozmýšľala o nástupe do práce... 😉

violoncielka
8. jún 2010

Ahojte babenky po dlhsom case vas zdravim 🙂
Vidim tu kopec novych tvari -vitajte!!!
Janemari to ma mrzi s tm...neviem ako by som to zvladla ja a ci by som sa vobec citila na to mat s takym clovekom dieta. Uff no mas to naozaj tazke...ja vsak verim, ze laska dokaze zlomit aj take typy ludi ako je tm. Aj ked sa hovori- ze chyba je vzdy v oboch. Viem si vsak predstavit seba, keby som zila s takymto clovekom, mozno by som konala tak (v afekte), ze by som sa vobec nespoznavala. Samozrejme manzelstvo je o kompromisoch, ale nie iba z jednej strany. Musi si vybrat tvoj manzel bud ty alebo jehorodina. Podla mna inej cesty niet. Ale samozrejme nechcem ti davat rady a ani nemam pravo ti davat rady, kedze som nestranny pozorovatel.
Marialucia- videla som film Departures, fakt nikdy som nevnimala odchod ludi takto. Je to krasny film, citit tam vela lasky, ale predsa len je to taka tazka tema. Smrti sa asi kazdy boji, ale mozno sa nemusime nicoho bat. Je to uzasne ze mas tolko sily byt pri tychto ludoch...oni to velmi potrebuju. No ja by som to nezvladala, asi by som stale revala....
Vasilkovu mam rada aj ja (taky relax). ja si idem citat Coelho- Veronika sa rozhodla zomriet- normalne mam chut po precitani recenzie sa pustit do toho.....
Riska na vas stale myslim, aj ked ti to uz urcite ide na nervy ako ta tu stale bombardujeme. Ale ved Ninka vie kedy sa pusti do toho- nuz citi sa tam v mame dobre 😉
Zdravim ostatne babenky
Kaki tak ja som uz uplne na desiatok zabudla...diky ze si pripomenula (hi hi hi)

kaki
8. jún 2010

violončielka 😵 som tak rada že si zasa tu 😵 myslím na Teba 😵

Všetky osatné zdravím.... 😵

riska
8. jún 2010

aj ja zdravim 🙂
violka, dakujem 🙂 a vobec mi to nejde na nervy, som rada, že ste so mnou.... a okrem toho zajtra tu už nebudem 😝
janemari - no nemas to lahke 😔 je strašne tažke riešiť niečo vo vzťahu jednostranne....to sa neda a človeka to len vyčerpáva, ubíja a obera o energiu... ja fakt neviem, ako ti pomoct, určite si už skušala všetko možné 😔 naozaj sa len treba spolahnut na silu modlitby...alebo z nej aspon čerpať energiu do dalšich bojov 😔

majkal
8. jún 2010

@riska myslime na Vas ....myslime 😵 😉

Aj ja Vas vsetky pozdravujem a prajem pozehnany den 😉

muska30
8. jún 2010

@riska tak zajtra sa tomu uz nevyhnes 😉 budeme na Teba mysliet 😔

pekny den vsetkym 😵

janula.k
8. jún 2010

ahojte kamosky 🙂
mam pre vas dobru spravu, moj mm od buduceho tyzdna pracuje 😵 nepochybovala som, ze Pan to nejako zariadi...dakujem 🙂
riska, stastny porod 🙂 😵
vitam nove tvare a tesim sa, ze ste tu medzi nami 😵 😵 😵 treba urobit nejaku tabulku, kto vsetko tu je, lebo stracam prehlad 😀
myslim na vas a mam vas rada 🙂

marialucia
8. jún 2010

@riska myslim na Vas 😉
@violoncielka ahoooj 🙂 nevidela som ten film, ale skusim sa k nemu dostat 😎 Ja som nad zomieranim zacala rozmyslat, ked mi zomrela 46 rocna teta na rakovinu-nebola zmierena az kym sa cirkevne nezosobasili so strykom-dlho bola nepokojna a smutna a potom zistila, co ju trapi najviac-ked ich cirkevne zosobasili o par mesiacov zomrela-odvtedy bola pokojna. Kazdy sa boji smrti-no neveriaci clovek je z nej zufaly. Je to tabuizovana tema, tak ako aj zmeny psychiky zeny po potrate a tyrane zeny ( o tom pisala diplomovku kamoska 😖)
No ale nechcem take smutne, ja len ze ani s mojou tetou sa nikto z rodiny nechcel o smrti rozpravat ani len nacrtnut tu temu, raz na jednej omsi som citila,ze mam ist za nou ja-vlastne som nic take nepovedala,len ako jej mozem pomoct-ona vtedy mi povedala uplne vsetko co ju trapilo-akoby cely svoj zivot zrekapitulovala a potom mi povedala,ze po cirkevnom sobasi sa upokojila ale trapilo ju ze nevie co bude s jej tromi detmi- (bratranec a sesternice su uz dospeli ale predsa ju to trapilo)--tak som jej povedala, ze to je to najtazsie co Pan Boh od nej ziada, aby Vsetko nechala na neho, on sa o nich aj o nu postara. Bolo to tazke, lebo ona si velakrat z veriacich robila srandu a neverila v Boha a par mesiacov pred smrtou sa obratila a bola zufala,ze nevie vratit cas spat ☹ Tak som ju ubezpecila, ze Pan je milosrdny a ze sa budem modlit za nu 😉 a nebola som z toho smutna,prave naopak mala som pocit, ze to bol asi moj prvy dobry skutok v zivote 🙂 Mrzi ma,ze sme si neboli s bratrancom a tymito sesternicami blizki a ani teraz nie sme v kontakte, ale casto sa za nich modlim 🙂
Ja sa vam tu vzdy tak rozpisem-kludne mi napiste ze mam byt strucnejsia 🙂 ja sa neurazim,lebo aj ked sa urazim rychlo sa odrazim 😎 😎 😎 😎

marialucia
8. jún 2010

@majkuska ako sa mate?
@bettynka ako prebieha tehulkovanie, ako sa mate?
@jaja25 aj @bettynka moja spoluziacka pred nedavnom porodila o 3 tyzdne skor ako mali TP, tak uz na Vas mysliiiiiim 😉 aj ked zajtra od rana budem najviac na Risiatka 🙂 ak as tak mozem volat-sväty Gerard tam bude tiez 🙂
@violoncielka az teraz vidim, ze ty byvas v Taliansku 😎 😎 😎 a tm je Talian? a v ktorom meste byvas?
@azalka 22 tak mamina mi objasnila povinnosti tu doma (hlavne pocas vikendov) tak si to musim rozpisat do kalendara a potom napisem ktore vikendy by sme mohli ist smer Litmanova 😎 😎 😎

azalka22
8. jún 2010

tak tu Litmanovu premodlime a mozno sa na niecom dohodneme -pozerala som to vcera, verejnou dopravou z BA by to trvalo min.7hod, takze to je na prenocovanie...

riska
8. jún 2010

babulky, tak ja sa na par dni odmlčim, ešte raz veeelka vdaka za podporu a za modlitby, budem ich potrebovať 😉
ked sa bude niečo zaujimave diať, určite sa to dozviete, ja mam na to svojich ludi 😀 tak ahojteeeee 😵

azalka22
8. jún 2010

Riska, myslime na Teba 😉

francis
8. jún 2010

ahojte,
Riska držíme palčeky nech máš šťastný pôrod 🙂
ale ste toho dneska popísali a zaujímavo a aj tipy na čítanie super 😉
janula tak paráda keď už tm zajtra nastupuje do práce 😵
všetky vás pozdravujem a vonku je ešte tak krásne tak škoda tu sedieť 😎
pekný večer

janemari
8. jún 2010

violoncielka ked som mu povedala ze nech si vyberie jeho rodina alebo ja povedal ze mozem ist 😔 A presne ako pises konam aj v afekte a to som predtym vobec nerobila.Ma vlastnost vytocit ma do nepricetna.Ale su aj svetle chvilky...

jaja25
8. jún 2010

@janula.k ja som vždy Boha cítila pri sebe najviac vtedy keď som ho potrebovala, no a ver že nikdy nesklamal...

bublinka11
8. jún 2010

Ahojte kocky, Riska drz sa, nech to dopadne co najlepsie...mne sa velmi paci tento vyrok, skopirovala som ho sem z inej temy...ale fakt je to krasne 🙂
God only makes happy endings. If it's not happy, then it's not the end...

maria1610
8. jún 2010

Riska, moc na Teba myslim 😵

akzuzs
8. jún 2010

Požehnaný večer!
Tak na Risku to už prišlo???????
Myslím na Teba nech Ti Matka Božia pomôže
čo je tu nového?????

jaja25
8. jún 2010

@akzuzs ešte to na ňu neprišlo, ale zajtra nastupuje do pôrodnice...

akzuzs
8. jún 2010

Aháááááááá
Ja som tu zasa nikoľko dní nebola tak som ako mecho, praštená tak preto anestíham čítať
A Majkuska ako je na tom????
Je tu neaká nová tehula?

margarita
8. jún 2010

riska, do toho! riska, do toho! 😀 😉

margarita
8. jún 2010

aby ste sa nezlakli, ona este nerodi, len ja ju tu uz tak virtualne povzbudzujem pred zajtrajsim nastupom do nemocky.
a zdravim aj vsetky ostatne pisatelky a citatelky.

darla27
8. jún 2010

Ahojte, aj ja som prisla este raz podporit Risku nech jej to dobre dopadne. Ris, aj 9-teho je pekny datum. 😉
Dakujem ze ste si na mna spomenuli, stale som snazilka aj ked momentalne neaktivna . 😀
Liecim sa aby som mohla absolvovat hsg /to je asi jedine vysetrenie na svete co mi este nerobili/ ,
tak mi drzte palce, nech sa konecne niekam posuniem.
Btw.. na Litmanovu sa v lete chystam aj ja, je to uzasne miesto na ktore sa oplati vratit.
Velmi sa mi pacilo ako ste ktorasi povedali ze dieta si nemozme zasluzit, ze dieta je dar,
no ja sa s touto myslienkou neviem uplne stotoznit.
Predstava ze ci sa na to vykaslem alebo urobim vsetko mozne preto aby sa mi podarilo otehotniet (co aj robim)
vyjde na rovnako ma pravdupovediac dost irituje. Uz davno je mi jasne ze nie som panom situacie,
ale nechcem sa s tym akosi zmierit.
Moja viera ma asi chabe zaklady ked nedokazem prijat kriz, takze "Marie Magdaleny" je nas tu viac. 😉
Pozdravujem vsetky stare aj nove veriace snazilky, tehulky aj maminky. /bio aj ado 🙂 /

bettynka222
9. jún 2010

ahojte 🙂

riska je na tom akooooooo? 😵 dnes je streda, tak urcite ninka coskroro zavita medzi nas 😵 a blahozelam k vyrociu 🙂

marialucia halvne ze si sa vratila spat k Bohu🙂 a gratulujem k statniciam 😵 co sa tyka vysetreni "po" tak ja som stihla iba hematko, lebo som bola hned zase tehu, ale skoncilo to rovnako, tak mi potom dr robil este hormonalny profil a sledoval folliky. kedze po tej zatazi spravne nenabehla ovu (bola neskoro), dostala som clostil, otehotnela som a odvtedy ma kontroluje hemato, kedze mi nieco nasli s krovu....to je vsetko

janemari ja mam nieco podobne s maktou. tiez chodi casto do kostola a pritom sa sprava hrozne 😔 a je mi vlemi luto ze si nestastna v manzelstve (spvane som to pocopila???) neda sa s tm o tom vsetkom porozpravat? asi blba otazka, ze? uz si to urcite skusala 😔

jaja, majkal super ste to zvladli s babatkami dokoncit skolu 😵 ste sikovne maminky 😵

janulcek to je super z ema zase pracu. sa tesiiiiiiiiiiiiim 😵

margi, violka, leni , darlusik a vsetky ahooooooooooooj 🙂 ozaj a co je s carmenuskou? a pahu a skorki?