Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

suzzika
31. jan 2010

Majkuska no skoro ma piclo...v dobrom 😵 BLAHOŽELÁM!!!!Opäť sa potvrdilo, že Bohu nič nie je nemožné...asi sme to už začali brať ako bežne používanú frázu ale ono je to PRAVDA!!! 😵

Lenke som už myslím písala, že ako sa teším z nich, tak pre istotu ešte raz/opakovanie je matkou múdrosti 😎/Sa teším Leni nesmierne, že budete mať Ivanku už navždy!!! 😵

margarita
31. jan 2010

skorki, pri citani Tvojho prispevku som si spomenula na jeden cesky film, co sa vola :Zitra vstanu a obarim se cajem 😉 no esteze sa neobaril.

inak som dnes konecne mala chvilku casu, tak som urobila vianocny album Kitty - stiham to este v januari 😎

akzuzs
31. jan 2010

Margi pekný album veľmy, Malá je na zožratie a Ty s mužom ste zlatí 😉
Na mňa začína doľahovať únava a neviem taký blbí pocit. Najradšej by som na deň vypadla a o nič sa nestarala 😒 Na strednej sme mávali raz do roko duchovné cvičenie. Na tri dni oddych od svetských veci a len BOH a BOH a BOH. skoro 9 rokov som nič také nemala a normálne mi to začína chýbať len ja a Boh a to ticho a samota. No čo už, raz snáď..... 😅
Tak sa zatiaľ majte a pekný zvyšok nedele a Nech milosť Božia dopadne na každeho z nás a ochranna ruka Matky Božej nech sprevádzy naše kroky 🙂

carmenuska
31. jan 2010

Margi zasnem nad tym ako vies vymysliet komentare....Ja som tiez rada z tych sprav /najma Leni a Majkuska/ a uz zacinam mat normalne pocit, ze do tejto temy ani nepatrim 🙂 😀 ved su tu uz same maminy ....Kolko nas tu je vobec este snaziliek??? Baby hlaste sa 😀 😀 😀
Prajem krasny zvysok nedele a dufam, ze ste zle nepochopili, fakt mam z toho velku radost

skorki
31. jan 2010

carm, tu som...neboj, nie si sama... 😀 😀 😀

darla27
31. jan 2010

Dobry vecer babule, ako ste vikendovali?
My sme odpocivali, boli sme s mm na veceri, boli sme na navsteve a dnes v kostole. 😵
Carmenuska, Skorki, vyzera to ze uz sme minimalne 3. Ja len dufam, ze nou uz dlho nebudem
a posuniem sa do dalsieho levelu. 😀

Nedavno som bola v kostole Panny Marie Vitaznej a pred Jezuliatkom som si na Vas specialne vsetky
/VS,VT a aj VM a aj ine kamosky-snazilky/ myslela . K tomuto Jeziskovi-Jezuliatku putuje vela ludi
a predklada mu svoje prosby. Tak dufam ze nejake vyslysi a pribudnu sem dalsie babatka. 🤐

Este aby som nezabudla: som hrozne rada za dobre spravy, ze Lenkove uz je mamickou
a ma Ivanku doma - je to uzasne, tesim sa s Vami. 😵
Majkuska, tak presne za tento druh zazraku sa uz niekolko rokov modlim, musis byt stastna ako blcha.
Koho by napadalo, ze po IVF clovek otehotnie prirodzene. 😅 Ja na zazraky 100% verim, uz sa mi to viac razy potvrdilo ze Bohu nie je nic nemozne. 😵 😵 😵 Velmi blahozelam. 😉
Prajem este pekny vecer. 🙂

skorki
31. jan 2010

Margi, album je krasny, opat som sa nasmiala pri tych komentaroch. Inak - Kitty bude mat o chvilku rok...Ten cas leti... 🙂

lenkove
31. jan 2010

baby ahojte 🙂
ja vam chcem iba povedat, ze malicka este nie je u nas, ale nebude to dlho trvat, duuuufam 😉 ze max. tyzden 😀

lenkove
31. jan 2010

inak, prave som si dopisala zoznam co este dokupit, dajte chytro nejaky tip .. a musim vymalovat stenu na chodbe, davala som ju na cerveno a je taka flakata 🙄 a aj strop sa mi lupe v kuchyni, zdradca jeden, musim ho oskrabat 😅 a vdaka hnusnemu pocasiu po celom Slovensku a mojmu strachu zo soferovania nemam peknu postielku (co ma caka doma) ale len staru od kamarata a musim ju zajtra este nalakovat 😀 no roboty ako kostole 🙂
ale inak pohoda a tesim sa 😵 😵 a som spokojna 😀 a stastna 😵

chalcedon
1. feb 2010

Ahojte kocky 🙂 Zelám krásny, zasnezeny a pozehnaný dník 😉 Lenkove v sobotu sa mi snivalo, ze sme si aj my adoptovali dietatko a ze moj manzel mal s tým síce trosku problém milovat ho, ale nakoniec si ho zalubil... a jemu sa zase na oplátku snívalo, ze som bola tehotna, rodila som (bol pritom) a ze sme mali chlapceka-velkeho, tucnuckeho...(ja som taka suchotinka-tak som sa ho pytala, ze ako som zvládala porod).... sme sa nachichotali z nasich snov 😉
Ešte raz krásny den vsetkým 🙂

carmenuska
1. feb 2010

Ahojte, tak ja prekne prazdninujem, len skoda ze z tych stresov je to len 1 den....Leni aj my mame cervenu chodbu, skoro ako v bordeli ked k nas prides 😀 a tie tvoje prace, no isto ich robis s radostou. Lenty pekne nakupuj, lakuj, maluj, skrab steny, az sa Ivanke u vas paciiiiiii
darla, skorki tak ideme do levelu a este kto?

muska30
1. feb 2010

ahojte,
aj my prazdninujeme, deti si stavaju lego, teda syn stavia a dcera mu to kazi a rozhadzuje 😀 uz tu kricia, chvilu nie je klud, asi len ked spia 😀

lenka,
to je dobre, ze vsetko chystas, pre babo potrebujes vela veci. Zisti si ake pije mliecko, aku ma flasu a dudle, aby si mala nahradne, plienky, masticku, pripadne lieky.

skorki, carmen, darla, kaki, violka, elizka, azalka,
snazilky nase, uz sa aj Vy coskoro budete tesit z babenka 🙂 len niektora skor, ina musi viac cakat, ved v nasej teme je vela dokazov Bozej lasky 😵 😵 😵

skorki,
taky oddychovy vikend by sa aj mne zisiel 😉

prajem pekny den 😵

riska
1. feb 2010

čafte, čafte 😵

carm, uživaj si den volna, tiež nerozumiem, prečo polročne prazdniny netrvaju pol roka, že? 😀 😀
a neboj, snž je tu stale dosť, okrem tých, čo vymenovala muska mi ešte napadla lucettka 😵 a my na vas stale myslime 🙂

marg, supeeeer foto 😵 😵 😵

leni, mame z vas velku radosť 🙂

azalka22
1. feb 2010

ja tiez tak potichucky sa hlasim k snz.
polrocne prazdniny travim v posteli s nejakou chripajznou, snad sa jej zbavim do vecera. 😖

mam otazocku, kto sa ku mne prida od zajtra k dalsiemu {3} turnusu otravovania sv.Marty? nech tehuliek pribuda. snad vyjde raz i na mna 😉

pcolka
1. feb 2010

ahojte......čítam, čítam, a samé dobré správy ma tu čakajú...... 🙂 ...veľmi sa tomu teším.

majka blahoželám k tehu, a lenka ešte raz k maličkej, už som videla aj ja foto....je úžasná.....uži si to všetko, tie prípravy sú nazabudnuteľné.

aj my s manželom na to často spomíname....a napriek tomu, že práve vtedy sme bojovali o jeho zdravie, spomíname na to ako na najkrajšie obdobie nášho života.....pamätám si, že sme v utorok videli malú prvý krát a do pondelku sme sa mali vyjadriť, či máme o nu záujem alebo nie, a hoci sme obaja ešte nevedeli ako sa rozhodneme, že či ju berieme alebo nie, ale my sme už v ten piatok hneď kúpli autosedačku pre ňu 🙂 🙂 🙂 bolo to také, že aj keď sme si to nepovedali nahlas, obaja sme cítili, že ju chceme, a to je to pravé dieťa-naše dieťa!
tak si to naozaj vychutnaj Leni. alebo si ešte pamätám, ako som šla do obchodu kupovať oblečenie pre ňu, a riadne som nevedela ani akú veľkosť jej bude treba, nemala som ju ešte tak v oku.....tak predavačka na mňa najskôr čumela ako na blba, že neviem aké oblečenie mi nosí dieťa 😀 😀 😀 ale nakoneic som išla s pravdou von, a ona bola veľmi ochotná a ústretová........vďaka Bohu 😉

teda s tou alchemilkou, hruškami a pečienkou ste ma prekvapili.

chalcedon-mimochodom vitaj 🙂 -ten názor s manželovým spermiogramom sa mi zdá dosť logický, a myslím, že táto naša téma je naozaj asi najzázračnejšia a teda aj najplodnejšia, takže pokiaľ veríš v silu a lásku nášho nebeského Otca, tak si na správnom mieste..... veď jeho plány neovplyvní nič, a hlavne nie žiadny spermiogram 😎 😎

prvé polročné vysvedčenie máme už aj my za sebou, a tiež sa u nás prádzninuje, ale u babky, už od včera večera..... 😵 😵

pekný deň vám prajem- všetkým- maminkám, tehulkám a neposlednom rade aj snažilkám, z ktorých určite budú "čoskoro" tehulky , či už "bruškové" alebo "srdiečkové" 🙂 🙂 😉

suzzika
1. feb 2010

Ahojte pozrela som fotočky, Margi Kiki vyrástla do krásy a zdá sa, že aj do rozhľadu /keďže je taká sčítaná 🙂/ vidno, že si pohodová mamička, ktorá v pokoji nechá dieťaťu aj nákup vybaľovať a skáče po foťák 😀 nech ti to vydrží čo najdlhšie 😉

Lenočka a z vás aká krásna rodinka. Ivanka je rozkošná a sa mi to len zdá, alebo sa na teba podobá? 😉 Tak sa z vás teším, len nepreháňaj s tým maľovaním, aby si stihla ešte vyvetrať 😝 a o veci sa netráp, budeš dokupovať postupne, aby si nenakúpila zbytočnosti...len užívaj a teš sa je to krásne napätie a radosť z očakávania 😵

Azalka možno sv. Marta už vyčerpala kvóty, čo tak "popreháňať" nejakého iného svätca 😉

Všetkým posielam pozdrav a zo srdca si prajem, aby sa čím skôr naša téma mohla hrdo premenovať na veriace mamičky /VM/ 🙂

pcolka
1. feb 2010

suzika-ak sa to zdá tebe, tak potom sme už dve, lebo aj ja som si to všimla, že sa na lenku trochu podobá, ale to tak býva, aj adoptované detičky sa vraj podobajú na svojich náhradných rodičov....ani nám nikto nechce veriť, že mladšia nie je naša - teda on naša je, ale chápeš ako to myslím 🙂

mimuska77
1. feb 2010

Caute babuľky teším sa spolu s Vami zo samých dobrých správ a v silu modlitieb 😅 ,mrchu mám ešte stále od nedele,ale pozitívne je za dva týždne idem k dokyne som objednaná,ešte upresním ktorý deň,ale aj toto je pokrok hlavne u mňa som s dokynou telefonovala takže aspoň už konečne budem vedieť verdikt,myslím na Vás všetky v modlitbách a prajem Vám krásny ešte požehnaný dník 😅
Cítam Vás priebežne a hned jak budem môcť ozvem sa Vám,pa,pa 🙂

kaki
1. feb 2010

Ahojte, Ja len narýchlo opakujem naše desiatky 🙂
1. Ktoreho si, Panna, z Ducha svateho pocala - Skorki, Margi, Azalka, Elizka
2. Ktoreho si, Panna, pri navstiveni Alzbety v zivote nosila. - Lenka, Kaki, Mimuska77
3. Ktoreho si, Panna, v Betleheme porodila. - Smejka, Marione, Riska
4. Ktoreho si, Panna, v chrame obetovala. - Suzzika, Violoncielka, Akzuzs
5. Ktoreho si, Panna, v chrame nasla. - Bettynka, Lienocka, Krtecko, Muska30

mimuska77
1. feb 2010

Díky kaki 😅

chalcedon
1. feb 2010

Pcolka - dakujem za privítanie 😉 Tiež si myslím, že nie "moja vôľa nech sa stane, ale Božia", takže som rada, ze som sa k vám zapojila na koníkovi... Snad mi bude ten dar byt matkou dopriaty... verim tomu a modlím sa za to... No ak to tak nemá byt, tak to tak nebude, aj keby mal manzel 100% spermiogram, nie???
Vy sa snazite o bábo uz dlhsie?? Vidím, ze ste si dve deticky uz adoptovali, takze asi ano... A Mimuska a Kaki??
My napr. nemame ziadne vazne zdravotne problemy, a uz takmer 2 roky nic... Lekar ma ale silou mocou chce poslat na IVF a normalne nechape, preco to nechcem absolvovat, az sa na mna nastval, ked som mu povedala, ze ja chcem otehotniet prirodzene a ze zatial ani moj manzel na ziaden spermiogram nepojde...vraj som obmedzena...no chapete???

akzuzs
1. feb 2010

Ahojte tak aj sa dnes hlásim 🙂
Dnes mali susedia "radosť" lebo malý tak vrieskal ako keby som ho za živa ťahala z kože. lebo sa hneval, že už musí ísť domov a nie už vonku v snehu 😢 Normálne mi ho bolo ľúto, ale celý deň tam nemôže byť. 😅

No Leni, tých príprav Ťa ale čaká 😉 No to už sú super starosti 😉

Margi, pýtala som sa u nás na to pripoistenie do SP na vyššiu matersú. Tak ono to platí len ak si to platíš 270 dní dopredu a to najmänej 14€ ale môžeš aj viac. Neplatí to len pri poberaní materskej na pol roka, ale aj keď si PN, alebo ak si na OČR . Ak som tomu správne pochopila, tak to neplatí počas poberania rodičovského príspevku, ale ak budeš chorá počas rodičovského, tak máš nárok na PN čo inak nieje. Chápeš, ja som si to neplatila a teraz by som dostala chrípku tak ma MUDr. nevypíše, lebo nieje dôvaod. Som na rodičovskom a neplatila som si tých 270 dni pred nástupom na MD. Ale keby som si to platila, tak mi vypíše PN a budu € na vyše 😉 Ale nemohla som sa od nej dozvedieť aká ásuma to je pri platení tej najniššej sadzby (14€) . Vieš či ja nebudem platiť jak hluchonemá a nebudem ani chorá a na MD nastúpim trebárz o 3 roky a cítiť výhodu budem len 1/2 roka. Určite aj tak mi nepovedala všetko, alebo som mohla aj ja niečomu zle porozumieť. Neviem, či si to budem platiť 🙂

bettynka222
1. feb 2010

ahojteeee 😉

matko sa na poradni krásne vrtel a všetky vás pozdravuje. a idem kuknut maegine fotky

k tomu ruzencu, nemohla by som si s marione prehodit desiatok? ona už určite porodila 😉

akzuzs
1. feb 2010

Evanjelium podľa Marka - Mk 5,1–20
1Prišli na druhý breh mora do gerazského kraja. 2Len čo vystúpil z lode, vyšiel z hrobov oproti nemu človek posadnutý nečistým duchom. 3Býval v hroboch a nik ho už nemohol zviazať ani reťazami. 4Lebo často ho sputnali okovami a reťazami, ale on reťaze roztrhal a okovy rozlámal; nik ho nevládal skrotiť. 5A stále, v noci i vo dne bol v hroboch a na vrchoch, kričal a tĺkol sa kameňmi. 6Keď v diaľke zbadal Ježiša, pribehol, poklonil sa mu 7a skríkol veľkým hlasom: „Čo ťa do mňa, Ježiš, syn najvyššieho Boha?! Zaprisahám ťa na Boha, nemuč ma!“ 8Lebo Ježiš mu povedal: „Nečistý duch, vyjdi z tohto človeka!“ 9A spýtal sa ho: „Ako sa voláš?“ Odpovedal mu: „Volám sa pluk, lebo je nás mnoho.“ 10A veľmi ho prosil, aby ich nevyháňal z toho kraja.

11Na úpätí vrchu sa tam pásla veľká črieda svíň. 12Preto ho prosili: „Pošli nás do svíň, nech vojdeme do nich.“ 13On im to dovolil. Nečistí duchovia teda vyšli a vošli do svíň. A črieda - okolo dvetisíc kusov - sa náramne prudko hnala dolu svahom do mora a v mori sa potopila. 14Pastieri ušli a rozhlásili to v meste a po osadách. A ľudia vyšli pozrieť sa, čo sa stalo. 15Prišli k Ježišovi a videli toho, ktorého trápil zlý duch, toho, čo bol posadnutý plukom, ako sedí oblečený a je pri zdravom rozume, a schytila ich hrôza. 16Očití svedkovia im rozpovedali, čo sa stalo s tým, čo bol posadnutý zlým duchom, a so sviňami. 17A začali ho prosiť, aby odišiel z ich kraja. 18Keď Ježiš nastupoval na loď, prosil ho ten, ktorého predtým trápil zlý duch, aby smel zostať s ním. 19On mu to nedovolil, ale mu povedal: „Choď domov k svojim a zvestuj im, aké veľké veci ti urobil Pán a ako sa nad tebou zmiloval.“ 20On odišiel a začal v Dekapole rozhlasovať, aké veľké veci mu urobil Ježiš. A všetci sa čudovali.

azalka22
1. feb 2010

no ja dnes posielam do tych svin moju chripku. sice mi je tiez luto zvieratiek... 😒

chalci,z ktoreho kuta SR ste? s tym IVF - to je asi pre poniektorych dr. najlahsia cesta ako sa zbavit pacienta...
no my sa nedame, ze? 😕

akzuzs
1. feb 2010

Ale budeš aspoň zdravááááááááá
Anp aj ja si myslím na to IVF

smejka
autor
1. feb 2010

myslim na vas 🙂
uz som pracujuca od dnes...tak preto taka rychlovka 😉

skorki
1. feb 2010

Ahojte babulky, 🙂

Chalcedon - aj ja suhlasim, ze IVF nie je liek na uplne vsetko /aj ked na nieco mozno ano 😉 /. Ale zase na druhej strane, po dvoch rokoch snazilkovania by som uz asi do zakladnych vysetreni sla. Aspon aby ste vedeli, na com ste. Mozno ze je prekazka uplne jednoducha, dala by sa odstranit a otvorila by Vam cestu k prirodzenemu otehulkovaniu. 😉 Drzim palce 🙂

Myslim na Vas vsetky! 🙂

rybka13
1. feb 2010

ahojte, tak som vas zmakla precitat za posledny tyzden 🙂
vsetky vam zdravim a specko sa tesim z Lenkove a Ivanky, leni uplne mi srdce poskocilo, ze ste sa konecne dockali
🙂 budes super mamina...
majkuska blahozelam k tehu, tak to je fakt sila, uz teraz sa modlim, nech vsetko dobre dopadne 🙂
A mali ste aj nejaku velku prekazku, ze sa vam prirodzene nedarilo?

dakujem za blahozelanie k emkynim prvym meninkam 🙂 urobila som jej torticku, sice len taku rychlu ale predsa 😀
Inak sa mame dobre, zajtra ideme do poradne, tak som zvedava kolko vazi, ale celkom iste je to okolo 5 kg, lebo citim ze je tazsia a ovela vacsia, mam pocit, ze rastie ako z vody zrazu 🙂
Ja som tiez ok, akurat som total nastvana na seba, lebo s prepacenim 'zerem' jak sibnuta, vsetko nakopu, hlavne sladkosti, uz som pribrala 3 kg od porodu, fakt uplny paradox, v tehotenstve chudnem a ked som zase' v normalnom' stave tak priberam 😠

idem mrknut fotecky od margi, lenkove a riskinu chladnicku dufam coskoro uvidim nazivo 😀

rybka13
1. feb 2010

Leni, Ivanka je zlatunka a tiez mam pocit, ze sa na Vas podoba, dokonca ma napadlo, ze ma z kazdeho z vas nieco 🙂 .... a ty mas ake krasne oci som si vsimla na tej fotke bez okuliarov 😉

margi, no kitty je maska, aka je uz velka, tesim sa z vas a na vas 🙂

Este som Vam chcela povedat, neviem ci si pamatate ako som mala malo mliecka a dnes som odsala normalne ze 100 ml 😉 tak sa z toho hrozne tesim, ocividne sa to zlepsilo a ja verim, ze aj vdaka vasim modlitbam co ste za mna vtedy dali 😉
Inak snazim sa emke urobit rezim, lebo si spinka ako chce 😖 akoze nie nasilu, ale pozvolna... no napr. teraz by som ju mala ist zobudit aby isla papat, hm tak to uz tak pozvolna nebude 😠 idem, nejdem ... ked tak krasne buvinka 😔 ale inak sa mi zobudi okolo jednej, druhej, akurat ked ja najlepsie zaspim a potom okolo 4-5 znova 😠
no uvidim... idem vam sem hodit fotecku, pred par dnami sa mi ju podarilo cvaknut ked sa smeje, je tam fakt rozkosna 😉