Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

suzzika
14. júl 2009

Skorki jéééj, dobre Darla napísala, my sme všetky asi približne mladučké 😉 Vyzeráte s mm tak spokojne, určite to bola krásna dovolenka môžte z nej čerpať celý rok a nepriniesli ste si aj nejaký darček?Ako to s tebou vyzerá hm? 🙂 Krásny posledný dovolenkový deň prajem 😵

Riska to sa mi podarilo čo? Už nie som súca ani na písanie 😎 No hlavne, že ste už tu aj keď povracané... 😀

Lenka ďakujem za opýtanie, cítim sa dobre /na 38tt 😀/....Včera bola na Lumene relácia s E.Vellom - tu je v archíve http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=1 a vraj je tam spomínaná aj téma IVF - to pre všetky, ktorých sa to týka, vraj o schválení nejakej formy Cirkev uvažuje, ale lepšie raz počuť, ja to mám len sprostredkovane, ale keď budem mať čas tak si to isto vypočujem!

Zatiaľ krásny horúci deň 😵

riska
14. júl 2009

sisab, vitaj, ale ty už si tuším medzi nas chodila, nie? no máš toho za sebou požehnane 😔 určite sa ti niečo ujde, neviem, kto to naposledy rozdeloval, tuším skorki ??? 😕

suzzi, ty máš na to plný nárok 😀

a inak - kuk album 😉

suzzika
14. júl 2009

Riska také podobné fotky mám aj ja, žeby preto, že tiež z Benátok 😀 ? A tá posledná je z Jesola 😎 ?Chvíľu mi trvalo, kým som prišla nato, že prečo sa VS fotí pri tých škaredých čertoch...že Dante....už mi došlo ... nič krajšie tam z piesku nebolo 😉

Sisa hľadala som rozpis desiatkov, aby si sa mohla dopísať a narazila som na jeden tvoj príspevok, takže si tu predsa už bola minimálne raz 😉 vitaj znova 😵 a vyber si 4. a 5. sú ešte voľné...

1. Ktoreho si, Panna, z Ducha svateho pocala - Skorki, Margi,Elizka
2. Ktoreho si, Panna, pri navstiveni Alzbety v zivote nosila. - Lenka, Kaki,Janulka
3. Ktoreho si, Panna, v Betleheme porodila. - Smejka, Marione, Suzika
4. Ktoreho si, Panna, v chrame obetovala. - Riska, Violoncielka,?
5. Ktoreho si, Panna, v chrame nasla. - Bettynka, Lienocka,?

Janulka teba som hodila na 2-ku keďže ti to bolo jedno a je to aj výstižné... 😉Tak potom napíš, či môže byť...
Ja sa priznám tento desiatok flákam, keďže sme neboli kompletné, ale ešte jedna a budeme mať 3 radostné pokryté...kto sa hlási?

margarita
14. júl 2009

😀 ahooojte,
prave som docitala az sem a idem kuknut dovolenkove foto, potom snad aj nieco napisem...ale hrozi, ze budem taka ohurena z foto, ze sa nezmozem ani na slovo 😀 😀 ved uz riskin pas na mna dychol vonou juznych krajin... 😉

sisab
14. júl 2009

babulky, hej, uz som tu bola ale potom zase dlhsie nie...ak by sa dalo, tak ja si vezmem aj 4. aj 5. desiatok 🙂 A to sa modlime kazdy vecer? nieco sa mi mari, ze o desiatej, 🙂

suzzika
14. júl 2009

Jéj Sisa super tak máme aj 3.komplet 😵 a modlíme sa každý deň kedykoľvek...tak oddnes aj ja poctivo... 😎 za radosť, aby vstúpila do naších sŕdc a životov...

margarita
14. júl 2009

no uz som sa zmohla 😀 😀 waaaaaauuuu, supeeeeer, Benatky a Sliac...a ten skanzen skorki je kde?
a inak sa mi zda, ze sa s bratom podobate, asi ste rodina, ze? 😉

sisab, ahoj, rady Ta vidime opat...aj mne si uz bola nejaka povedoma 🙂 vela sily a odvahy prajem.

suzzika, a Ty ako - uz mas oficialne MD? ci to uz par tyzdnov? lebo nejako ma ta Tvoja robota doplietla...a ako Zuzanka, tesi sa na surodenca? myslim teda, ci sa to nejako specialne prejavuje,
lebo kamoskin syn vyhlasil o mladsom bratovi, ze ho maju dat do detskeho domova, ked mu to vyhovarali, tak ze aspon do Zoo nech ho daju, a ked ani tam, tak do Botanickej. Na otazku, co by tak chuda Filipko robil v Botanickej, jeho brat odvetil, ze "mohol by tam ist za kaktus..." autor vyroku ma 3,5 roka 🙂

margarita
14. júl 2009

este k tomu mojmu soferovaniu: mm je idealny instruktor, on nekibicuje, ked nemusi, len napr take ze :
"Ides moc blizko chodniku..." alebo "Cuvni, ten chlap tam uz lezal..."
problem je u mna, ze mam pocit, ze musim mysliet aj za ostatnych, ci mi niekto nezabudne dat prednost (lebo aj take sa mi stalo, ze ja na hlavnej a auto z vedlajsej sa sinulo veselo na mna), ci mi nevbehnu chodci do cesty, aj ked maju cervenu (aj take som zazila), ci hentamten nezabudol vyhodit smerovku a ci nahodou v poslednej chvili mi neskrizi cestu....a tak podobne. Coz ma ale velmi pochopitelne vycerpava 😀 lebo este musim mysliet aj na seba a za seba. Takze chyba je jednoznacne v mojom prijimaci 😉
ale ja sa nevzdam, a raz sa to naucim...naco je mi ten vodicak, ked vyse 10 rokov auto nevidel, vsakze? 😎

skorki
14. júl 2009

Ono ti nasi chlapi to asi nemyslia az tak zle...
Ja som si povedala, ze sa v zivote nedokazem naucit dve veci - soferovat a skakat sipicky do vody. Moj mm ma tie sipicky toto leto naucil. Samozrejme v tzv. pokojovom bazene, kde sa skakat nesmelo. A bola som prekvapena, ako na to s kludom siel. Ako mi vsetko vysvetlil a za kazdu aj pseudo-sipku /teda riadneho pupkaca/ ma chvalil az tak, ze som ju nakoniec skocila celkom pekne. Ale co sa auta tyka, to je nieco ine... Tam takuto trpezlivost nema ani z daleka a tiez mi je obcas doplacu, ked sa snazi nieco ma naucit. Rozmyslam, cim to je - asi tym, ze v tom bazene som nemohla nikomu nic pokazit. Maximalne ho tym dopadom na brucho vypustit, ako ked tam hodia velrybu 😀 .

Margi - este k "vitaniu surodencov". Vyrok maleho Rudka /krstniatka/, ked asi dvojtyzdnova Alzbetka len plakala a plakala - "Mami, keby sme ju skusili zabalit do igelitu, mozno by prestala..." / 😕 🙄 😖 /

sisab
14. júl 2009

Babulky, dakujem za privitanie. 🙂 Od dneska vecera kazdy den 2desiatky, super:o) Nech mam pocit, ze aspon nieco mozem robit. 😅
A som sa vazne nasmiala na tom, ako sa deti tesia zo svojich surodencov 🙂

riska
14. júl 2009

sisab, my sme ti tu take vesele kopy 😀 🙂 😉 občas nas síce chytia depky, ale inak je nam fajn 😉 a s tou 22:00 hod. sa ti dobre marilo, to ešte navyše "stretávame" v pondelok o 22:00, tehulky skor, lebo tie nevladzu 😎

skorki, šikulka 🙂 tak už len to šoférovanie nam ostava 😵

riska
14. júl 2009

kde ste všetky? opalujete sa? 😀
ja zasa balím, zajtra odchádzame na pár dni k svokrovcom na oravu, tak žehlím a idem do slova a do písmena zdochnuť od horúčavy 😕

skorki
14. júl 2009

Riska, tak na Orave sa urcite schladite 😉 V takychto horucavach je zehlenie zakazane, to nevies?
Inak, tie tepla su od veci, nam navyse odisla uplne klima v aute. 😝 Takze dnes sme boli v servise a vraj musia menit cely chladic, takze o vietor v penazenke mame postarane - aspon tam bude sviezo 😀 😀 😀 . No co uz, hlavne ze sme zdravi. /aspon si to myslime/

riska
14. júl 2009

skorki, ved keby som sa nehanbila pred svokrou, tak nahadžem neožehlené a ideme 😅
inak teraz je u nas hadam o 10 stupnov viac ako v taliansku 😎 aj jedna klima sa z toho musi zblázniť 😵

margarita
14. júl 2009

neni mozne, aj ja som doteraz zehlila 😀 a to ani nejdem k svokre...len mi to uz 2 dni viselo presusene na susiaku a som sa hecla a ozehlila...no ale po cca 6 hodinach dnes na vzduchu a zehleni mam toho akurat dost 😉
skorki - nas Vinco klimu ani nema, takze si viem predstavit ako asi vam v tom aute je.

co tam teplo, ale vas nezeru komare??? mna hrozne - na kocik mam taku supis sietku proti hmyzu, a normalne uvazujem, ze kupim este jednu a najma poobede sa do nej zabalim ako do igelitu 😀 😀 😀
ci to nepomoze.

a skorki - ak mas v zivote len dve take veci, si fakt dobraaaa 🙂 ja mam tychto veci, co sa nedokazem naucit taky dlhy zoznam, ze by sme presiahli povoleny pocet prispevkov v teme 😎

riska
14. júl 2009

margi, wau, mna kebyže svokra netlačí, nežehlím v tom horku ani za svet 😎 a tie komáre su fakt príšerné, akurat dnes mm dal konečne do obývačky sieťku 😉 a do kočíka sa nezmestíš? 😀

margarita
14. júl 2009

😀
do kocika sa pomaly nezmesti uz ani ona, nieto este ja 😎
no a ja chodim v tychto tropoch aj dobrovolne pol dna na slniecko, ze aby bolo dieta na vzduchu...jej tam dam clonu, plienku, natriem ju kremom na opalovanie pre istotu - a jasne, ze ja nemam na hlave nic a natriem sa len ked si pred odchodom nahodou spomeniem...aspon keby mna niekto tolko vozil.... 😉

normalne Ti ten vylet na Oravu zavidim...tam musia byt prijemne chladne rana a vecery 😀

skorki
14. júl 2009

od soboty sa ma ochladit, takze to uz dlho nepotrva. Idem uz spat - nech zajtra nezaspime do prace. 😝
Paaaa, dobru noc a Riske stastnu cestu na Oravu.

margarita
14. júl 2009

ochladit, to ako ze uz bude len 31 v tieni ? 🙂
tak dobru skorki, nech je v praci tak prima podovolenkovo nestresovo 😉

riska
14. júl 2009

skorki, vdaka, pozdravim tvoju rodnu hrudu 😀 a hlavne v robote pekne pomaličky, nie že sa hned prepracuješ 😵

margi, už by si si mohla konečne kupiť NB, ked sa stale tulaš po svete a viac by si prispievala, lebo sa mi zda, že to zasa nejako flakaš 😝 neviem sice, kde budeš hladať pripojenie, ale to by sa riešilo operativne 😀 🙂

monika0001
14. júl 2009

ahojte..
Riska a Darla - mysleli sme si, že som aj teraz tehu keďže tri testy pozitívne, ale nebolo tomu tak... viem, že naše snaženie, ktoré trvá skoro 2 roky e pre niekoho málo, ale pre nás je to už veľa...Riska genetické vyšetrenie máme za sebou a čakáme výsledky... Prečo sm sa rozhodli pre IUI alebo pre IVF? Lebo po potratoch som z nezistených príčin veľmi veľa pribrala a možno to bude problém, ktorý nám bráni znovu otehotnieť.. no možno nie... chcem to proste skúsiť.... ak to nevyjde budem trocha sklamaná asi ako každá jedna žena, ktorej to nevyšlo, ale počítam s tým.. veď tu na koníkovi som si toho už dosť prečítala... viem, že je tu možnosť, že z toho nič nebude.. Ale pokiaľ to neskúsime nebudem spokojná... A druhá vec je, že sa nám to možno podarí skôr ako sa do toho pustíme.. Neviem prečo ale strašne verím tomu, že budúci mesiac sa to podarí... A možno je to zúfalstvo, ale ni iné mi ani neostáva.. nie? tak si verím.... 😉
A čo sa toho hematologického vyšetrenia týka neviem, ktoré to je, ale viem, že mám porobené z gynekologického hľadiska všetko čo je možné... Mám skvelého doktora... Vymenila som ho a som veľmi spokojná! takého odporúčam každej žene...!!!! verím, že vie čo robí... on s tým IUI súhlasí a rád pomôže.. koniec koncov neverím, že sa k tomu dostaneme.. Mojej sestre pomohol otehotnieť a to nevedela 2 roky.. tak tiež svojej sestričke k tomu dopomohol... Neviem ako to ten človek robí, ale naozaj má úspechy... snáď sa ku nim pridáme...
Som sa akosi rozpísala.. to bude asi tým vínkom 😝
Tak dlho som si naň chute robila a dnes som si ho konečne dopriala... A keďže nepijeme doma (len občas - naozaj len občas to vínko) tak mi to troška udrelo do hlavy.. Ale ako to po sebe čítam celkom múdrosti mi to dalo... 😀

pipimiska
14. júl 2009

cau monik,podla mna kludne vyskusaj iui,nic tym nepokazis 😉

monika0001
14. júl 2009

pipi - ved ja do toho idem plným skokom ak to nevyjde..ale uvidíš, že to nebude treba 😉

pipimiska
14. júl 2009

jasne 😀

violoncielka
14. júl 2009

Ahojte babule
tak mam trosku volna tak vas zdravim!

Jeeeej Riska a Skorki nove foto! super, tak uz vas trosku poznam 😉 . Takze mala by som si aj ja uz dat nejake poznavacky. Ale nezmaze to admin? Ved tam je napisane,ze iba foto s detmi,alebo tehotenske sa sem moze davat. ale som rada,ze som vas uvidela.
Riska ani ja som ta nestretla 😉 . som rada ,ze sa vam pacilo. Sorry, chcela som si od Margi vypytat na teba t.c, ale bolo by to zbytocne,lebo mi do navstevy mojich rodicov pribudlo aj nejake hranie, takze Jesolo by som uz nezvladla, ved som soferovala denne skoro 300 km !!!! 😖 teraz nastastie uz mam na starosti len nasich, tak si uz konecne uzivam leta a konecne sa aj tu objavili vyssie teploty ako 25 stupnov (aj ked priznam sa mne viac vyhovuje mierne leto) teraz je tu na nevydrzanie a to sa ma oteplit! (ale len do soboty)
Skorki tesim saze aj vam dopadla dovre dovolenka
Suzika uz sa vsetky tesime na 1 august..jupiiii
margi to muselo byt neprijemne s tou vodou, mne sa zase stalo ze mi naprsalo do kosa so spinavym pradlom, neskoro som to zbadala a cele pradlo splesnivelo, niektore kusy sa nedaju ani zachranit a ten smrad!!! fuj!!!.Ale to mam za to,ze cakam az do poslednej chvile a az do naplnenia pracky a tiez cakam aby som mohla prat len jednu farbu spolu...
Lenkovie nesmut, ono je to tak,ze raz sme hore a raz dole, ale tesim sa z petunie. A urcite nie si tucna, mas len svaly...(to si nahovaram aj ja 😀 do nedavna to aj tak bolo,ale po vsetkych mojich lekarskych "pokusoch" 😀 svaly ochabli a ostala len hola skutocnost...ale uz sa lepsim a uz mam dole 2 kg!!!! jupiiiii)
No vlastne som vam napisala velmi duchovny prispevok, ale nemusite si tieto vylevy citat 😀
Skratka letna easy naladicka 😵

violoncielka
14. júl 2009

Inac margi s tym soferovanim: odporucam ti vyskusat si taliansko 😀 , zahodila by si vsetky zabrany a naucila by si sa pouzivat aj neslusne slovicka 😀 Ja som si tiez odtrpela svoje pri skusobnych jazdach s mm a este minule leto som bola presvedcena, ze uz nikdy viac nesadnem za volant no a pozri praca ma prinutila a uz zvladam aj velke dialky a neskore nocne navraty. Fakt baby je to ohromna pomoc a aj ekonomicka. Takze Riska a spol hor sa do ciest!

violoncielka
14. júl 2009

No a co sa tyka vysledkov z Martina- uz by mali byt, len nesmiem zabudnut zavolat, uz od piatku si to pisem na chladnicku a normalne nemam cas.......no neviem si predstavit ako zvladnem deti!!! alebo budem musiet trosku polavit chciet stihnut vsetko 😀

lenkove
15. júl 2009

Violka
nahodou, tvoj prispevok bol uzasny 🙂 duchovne veci preberame dost casto 😀

Aj ja sa tesim na prveho augusta 😵 😵 😵 😵

Inak, baby, ked sa tak vyzliekame z pocitov, ja sa musim priznat, ze som taka plana aj kvoli IVF 😝 Vcera som sa manzela pytala, ci ak by cirkev zmenila nazor na Ivf, ci by ho zmenil aj on. Povedal, ze nevie, ze asi by este dlho ostal konzervativny.. Ja verim, ze rozumiete mojim pocitom. Ja sa Ivf nebranim preto, lebo matka cirkev a knaz v kostole povedali, ale preto,ze mam s nim problem sa stotoznit. Tie pocity mam prezite, zvnutornene, uprimne... Ale.. Ked si citam o vsetkych problemoch s adopciatkami (a viem o nich dlho, ale teraz na mna, asi utokmi tak velmi doliehaju) a na druhej strane vidim moju malu neter, ktora je to najuzasnejsie dieta na svete. Je presne ako ja, ako moj brat.. Je zlata, kym je podla nej 😀 ,poslusna a na druhej strane nervozna, bitkarka - fakt z nej vychova a prostredie sformovalo dalsiu z nas 😉 a mne je smutno,ze taketo nieco nezazijem... Asi si to musim odsmutit, prijat, prezit ako vsetky nase problemy... novinkou u mna je obvinovanie: seba, manzela, jeho rodicov, lekarov... Mam pocit, ze Boh za to nemoze, od zaciatku to tak beriem.. tak ked za to nemoze, ani mi nepomoze.. asi by som sa s Nim mala poriadne vyvadit 😀. Aj ked On isto vie, ze to co pisem a prezivam je moja forma hadky..
len tolko som chcela..
a este: ale bude dobre, uvidite 😀

lenkove
15. júl 2009

Inak, aj ja si na chvilku pridam fotky 🙂 kedze som ale obrneny transporter vela ich nemam! zato vam mozem pridat malu Pat 😉

lenkove
15. júl 2009

a este malicke povzdbudenie.. 😉

Myslienka na den

Exodus 3, 1 - 6. 9 - 12

Podstúpil si už niekedy test osobnosti? Mnoho ľudí ním prechádza, keď
vstupujú do produktívneho veku a začínajú premýšľať, akú kariéru si zvoliť.
Test môže napríklad ukázať, či sú uzavretejší alebo otvorenejší, či sú založení
viac citovo alebo rozumovo. Keďže test môže pomôcť naznačiť smer, existuje
pokušenie vkladať príliš veľa dôvery v jeho výsledky a začať sa automaticky
označovať za takého, za akého ma označil test. Obmedzuje sa tým možnosť
nečakanej alternatívy, ktorá však môže byť tou najlepšou.Hoci Mojžiš testom
osobnosti nikdy neprešiel, na svoje schopnosti mal zrejme vyhranený, no
obmedzený názor. Keď mu Boh prikázal, aby vyviedol Izraelitov z Egypta, Mojžiš
v podstate povedal toto: "Kto? Ja? To nemyslíš vážne!" (pozri Ex 3, 11).
Nepomohlo ani to, že Boh ho uistil, že bude s ním. Čo keď Izraeliti neuveria,
že ho posiela Boh? Ako by mohol on, prostý pastier oviec, ktorý je "nemotorný v
reči a ťarbavý jazykom", kohokoľvek presvedčiť? (3, 14; 4, 1 - 2. 10).Niežeby sa
Mojžiš mýlil vo svojom sebahodnotení. Vedel, kto je - no stále sa ešte musel
učiť, kto je Boh! Musel sa naučiť, že s Pánom nie je nič nemožné a že jeho
milosť bohato stačí na to, aby ho zmenila na vodcu, akého chcel Boh z neho
mať.Niečo podobné môže byť často aj naším problémom. Boh nás žiada robiť veci,
o ktorých vieme, že ich sami nedokážeme. Dotlačí nás až na hranice našich
možností, aby sme sa obrátili k nemu o pomoc. Pri tomto obrátení zistíme, aký
je Boh verný a ako ochotne je pripravený pre nás konať. Istý spisovateľ
napísal: "Keď dôjdeme na koniec seba samých, ocitneme sa na počiatku
Boha!"Vyzýva ťa Boh k niečomu teraz? Možno ťa prosí, aby si sa podelil so
svojou vierou s niekým, kto nie je veľmi vnímavý a prístupný. Alebo ťa volá
slúžiť v nejakej neznámej oblasti. Ak pociťuješ vlastnú neschopnosť, spomeň si,
že ani Mojžiš nebol nijaký superman, no Boh cez neho sformoval celý národ! Niet
ničoho, čo by sme nedokázali, ak dôverujeme Bohu. Začína to prvým krokom a
vedomím, že Boh ide všade s nami!

Pane, pomôž mi nahliadnuť za hranicu svojho obmedzenia a dôverovať tvojej
milosti a tvojmu vedeniu. Sľubujem ti, že pôjdem, kamkoľvek ma pošleš.

Myslienka na den je prevzata z casopisu Slovo medzi nami