Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

violoncielka
22. júl 2009

tak riska mna mali zaznamenanu, ved som bola samoplatca...tak to aby si nezapamatali? a dokonca som ich prehovorila aj na trombofilicky test, hoci tam potrebujes odporucanie lekara, ale za 46 euro mi aj to spravili....

inac ked ja som chodila do heliku bolo tam vela paprv uz vtedy, ale to kolko ludi tam bolo teraz....no do kelu!!! stale rastie pocet bezdetnych....

a uz mas vysledky? ja imuno hej-negativne a trombofiliu este nie

violoncielka
22. júl 2009

a kedy si tam bola? lebo ja 2.7 a uz minuly tyzden mi povedali vysledky

riska
22. júl 2009

ja som tam bola len v pondelok, tak snad buduci týžden by mali byť výsledky 😉 a povedali ti ich len telefonicky?
mas pravdu, straaasne vela ludi tam bolo a dalšie car v nedohladne 😔 ale strašne mili tam všetci boli

marione74
22. júl 2009

jeej riska je spat ahoj 😉

lenkove
22. júl 2009

ahojte babule
ja som z prahy spat, braceka mam inziniera, musim sa pochvalit. Nic vase som necitala, ale pekne vas zdravim 😵 😵
a dobru nocku 😵

danka24
23. júl 2009

ahojte
lenka vitaaaj doma zdrava a stastna .. vyspinkaj sa poriadne 😵

lenkove
23. júl 2009

ahojte
Danuska, dakujem 🙂 ako sa mate vy dve a treti otecko? 🙂

Marione,
citam, ze male kopka a ze je zdravucke, tesiiiim sa 🙂 zda sa mi, ze o nom pises v muzskom rode, zeby sme predsalen zistili co to je aj bez prezradenia? 😉

Violka,
no teda, take vysledky... je super ze niekto prisiel na to, ze to nie je len tak a ze je to problem.. Jupiii, tesim sa na dobre pooperacne spravy 😵 😵 😵 ano ano, teraz sa pekne sustred na seba a o chvilu uz budes sediec pri preliezkach 😀 😀

Suzika,
moja pekna, som rada, ze si sa krasne vyspovedala a ze si zahodila katastroficke scenare 🙂 Pan je s tebou, my v modlitbach tiez..Neboj sa, vsetko dobre dopadne a maly Danielko/Karolinka sa uz isto velmi tesia na tento svet 😵 a my s nimi! 😵

Riska,
vitaaaaaaaaaaaaj

Margi, pozdrav Kikusku a ZOO

Janula.k
tak tak veru, nepapaj vsetko co ti pride pod ruku 😀 😀

Monika, Carmenuska, Lubka - caute

vitam aj Indzes naspat. ahooooooj. A napis nam viac co a ako a ako sa citis a co male a tak, ano???? 😵 😵 😵

lenkove
23. júl 2009

pokracovanie:

a kde zmizla Skorki?? ahoooj Skorki!

Betynka, ahoj. ako si uzivas prazdniny? 😵

Smejka? 😕 😕 kde si? 😕 ako sa ma Dievcatko?

Inak, nam este stale neprislo rozhodnutie, neviem ci tam mam volat ci co.. 😔 musim vyspovedat Smejusku kedy dostali rozhodnnutie oni 🙂
Inak, v Prahe som bola, ako som pisala, bratovi na promociach. On tam najprv mal ist s kamaratom autom a nakoniec ze si spravia s manzelkou vylet. Nasi nesli, kvoli malej, babke, jej rodicia tiez kvoli ich babke (ma Alzheimera), tak sme mali maly vylet v trojici. Ale bolo to strasne ulietane 🙄 spali sme na inych koncoch Prahy 😀
Tesila som sa na to ako si nakupim knihy, nakoniec som si kupila iba Zdenka Matejceka Prvnich 6 let ve vyvoji a vychove ditete a velmi sa mi paci 😵 On sa velmi zaoberal detickami v DD, inak je psycholog (ak ho nepoznate.. ja sa priznam, kym som sa nezacala zaoberat ado ani som o nom netusila.. teda zachytila som, ked zomrel, bolo to v spravach, ale nevedela som kto to je...) a je to velmi pokorne, vtipne a odborne napisana kniha! Ozaj vam odporucam 😀 Nieco v skutku ine ako mnohe publikacie O matke a dietati a pod. 😉

danka24
23. júl 2009

lenocka ahohky mame sa suprovo tatinko sa o nas stara.. 😀 a my o neho mala si robi z neho srandu nechce ho kopat .. tak sa jej trosku vyhraza a potom ho pokopka..
aka bola cesta?odychla si si? dufam ze ta nenechali spat pod mostom 😀

lenkove
23. júl 2009

no a ked som bola v Prahe, nemohla som nenavstivit moje oblubene miesta.. Vo Frantiskanskej zahrade je strasne vela fetakov aj vo dne 😔 a zachody tam stoja az 10czk!! 😠 Inak je v Prahe pomerne malo turistov, prejavuje sa kriza... 😅
Co som si nemohla nechat ujst, bol kostol sv. Jezulatka teda vlastne je to chram Panny Marie Vitaznej na Malej Strane. K tomu kostolu mam zvlastny vztah, je tam velmi zlaty knaz a chodievali sme tam s mm, vtedy este na zaciatku znamosti 😉 ked mal stipko v Prahe.. Raz sme sa tam zucastnili poboznosti k Jezuliatku, bola v prvy stvrtok v mesiaci.. A poviem vam, nieco take gycovite a pritom krasne uprimne som asi uz nezazila... Ja verim tomu, ze tie krasne chvile, ta radost jeden z druheho, neporovnatelna s tym co som dovtedy zazila bol velky dar od Pana, velka milost od maleho Jeziska.. Teraz som mu bola povedat, ze by sa nam jedno take babatko hodilo aj domov, tak uvidime co on na to 😉 Pozrite si informacie, ak chcete.. Ak vas to povzbudi, je tam vela dakovnych tabuli v najroznejsich jazykoch a naviac sa mi pacila "Dekuji za narozeni synka" 😉 http://www.pragjesu.info/

Inak, aj Sv. Otec, ked pojde v septembri do Prahy, chce ist do toho kostola. Normalne mu museli menit uz hotovy program, lebo chcel navstivit tento kostol.. 😀 😀 A ja dumam, ci by sa nejako nedalo ist do Prahy vtedy tiez.. Tak rada by som videla Sv. Otca.. 😔

lenkove
23. júl 2009

Danuska
jeeej, no to si musi tatinko zvykat, ze Klarka nie je futbalista ale mala slecna, dama, co inych nebije a nekopka 😀
tesim sa z vas 😵 😵 😵

No, mala som spat, ja som spala u kamarata a bracho s manzelkou u inej kamosky.. ale ako hovorim, skoda ze na druhom konci Prahy! Ale sme si sa trosku, aspon trosku, uzili 🙂

suzzika
23. júl 2009

No vitajte vitajte, konečne nemusím čítať len svoje príspevky 😀

Leni dúfam, že tam budete čoskoro niesť aj vy takúto tabuľku... 😵Sošku Jezuliatka mala kedysi moja babka a aj sme sa jeden čas k nemu modlili...Teraz ma napadlo, že si naňho asi tiež spomeniem keď budem rodiť, aby pomáhalo tomu malému, lebo ono si tiež musí vytrpieť svoje... 😔 Ty si toho postíhala....sa teším...ale mm je ešte na služobke však? A mne sa tie noci hrôzy vrátili /teda dnes/ boleli ma kríže a dosť a tak som sa už videla ako rodím...psychika je silná...teraz keď viem, že nemôžem si to normálne privolám...už som aj ten malinkový čaj vysadila... 😎

Pozdravujem aj všetky ostatné 😵

Lubka vitaj 😵

riska
23. júl 2009

ahoooj lenka 🙂 ty si sa hned zrana ale vyšťavila tooolkými prispevkami 🙂 super 😵
ja k tej prahe iba dve veci - kostol s jezuliatkom som navštívila aj ja, bola som zvedavá, čo bude mať oblečené 😉 a 10czk za wc je malina, v benátkach to stálo 1,5 € 😝

danka, vidim, že si sa polepšila a zasa pekne prispievaš 😀 pohladkaj klarku 😵

riska
23. júl 2009

suzzik, aj my ostatné ťa zdravime a aj obyvateľa tvojho domčeka 😵

lenkove
23. júl 2009

Suzika
neboj sa.. Daj sa Pod ochranu Bohorodicky.. a neboj.. Ono to pride prave vcas a bude dobre... hlavne sa toho neboj a pre istotu neumyvaj okna a nerob ziadne tazke fyzicke cviky, ok 😀

lenkove
23. júl 2009

Riska, ahooooooooooj

10 czk za WC mi pride vela, najma ak viem kde vsade su bezplatne 😉 ale uz by som tam nevydrzala dobehnut 😀 😀 😀

suzzika
23. júl 2009

Že domčeka - Riska ako pekne si to nazvala...už som pozdrav odovzdala, ale vyzerá to, že práve spíme...takže žiadna odpoveď 😉 ...Včera bola u mňa kmotra a tá sa teda zo mňa ako z"domčeka" nemohla spamätať, povedala, že som jeden veľký opuch a sme sa smiali, že to bude určite veľmi pekné dieťa...😎

pahu
23. júl 2009

Ahojte babuľky 😀 My sme po dovolenke a tešíme sa na druhú... Vy sa máte ako? Nejaké krásne novinky? 😵

lenkove
23. júl 2009

Vitaaaaaj, Pahu, jeeeeeej 🙂
Ano, novinka, ano ja 🙂 dokoncili sme pripravu a cakame na zaradenie do zoznamu 😉 teda na rozhodnutie o zaradeni 😉

riska
23. júl 2009

suzzi, tak nech si pekne pospinká, ved ešte dá o sebe vedieť 😉

pahu, ahoooj, ja žiadne novinky, tiež po dovolenkách a čerpám silu na další boj 😉

bettynka222
23. júl 2009

ahojte babulky, minule som vobec nestihala a este stale som si vas nedocitala 😕
vcera som bola na mojej prvej mobilizacie u tehabilitacnej dr. v ruzinove. bolo to celkom fajn a vobec mi kostrc nenapravala tak ako ma strasili, ale normalne zvrchu...ale vobec ma nepotesila ☹ vraj mam dedicnu zvysenu pohyblivost klbov, kvoli comu sa mi vkuse robia blokady po celej chrbtici a aj pri kostrci....co je vraj zle, navyse mam naklonenu panvu, do toho mi hematologicka v pondelok zakazala mlieko, lebo proti nemu tvorim protilatky a toto vsetko som spolu s trombofiliou zdedila po mojom tatinkovi...no ved ja mu to spocitam 😀 ahaaa a este aj gyn. ma "potesil" lebo po tom potrate odisla ovu uz uplne, ani sliznica nerasite...ale pritom pred potratom bolo vsetko ok. no zabavam sa...a este aj svagrinej sa stale zvacsuje to brusko, je v 5 mesiaci a ma brusko ako suzzika 😀

ach zase som sa rozpisala o sebe....a ako ste sa mali vy? vsetko u VS v poriadku? marione gratulujem k zdravemu diatatku a suzzike prajem rychly porod. a co smejka? pokrocil "porod"? pozdravujem a vela sil prajem janulke, lenuske, violke, margaritke, indesz, lubke, danke...ach dufam ze osm vymenoval vsetky 😕

margarita
23. júl 2009

bettynka, to mas teda ale nadelene 😒 ale Ty si bojovnicka, tak verim, ze aj vsetky tieto diagnozy a nepriaznive okolnosti prekonas 😉 a to aj Ty si uz bola v Ruzinove za Dr.Pracharovou? alebo je tam este aj nejaka ina? 😀

vitam aj pahu zase po 100 rokoch, ze sa aj ukazala 😉 pahu a kde ste boli a kam idete, ja som strasne zvedava...

hmmmmm, v Praze blaze 😉 a menej turistov je aj u nas v Ba, minule sme boli v sobotu v historickom centre, lebo ze ved tam nebudu aspon komare 😉 a komare tam teda moc neboli, ale ani turisti uz nechodia v tych hufoch ako kedysi, no kriza je kriza 😎

violoncielka
23. júl 2009

betty nestracaj odvahu, ved si mlada a telo sa s tymito vecami nejak musi vysporiadat. Asi budes musiet viac posilovat svaly vsak? Trombofilia sa nastastie da trochu regulovat liekmi a mlieko (dufam,ze ho nemas velmi rada, ja si na jar menim mlieko za sojove a to v prasku je uplne mnam a hlavne dokavy..... 🙂 . neboj, hlavne, ze ti nasli nieco nieco proti comu mozes bojovat...horsie je ked nevies voci comu 😒 ....
Ja viem nie je to velmi pozitivna sprava, ale hlavu hore 😉

leni Prahu milujem, my sme tam boli asi pred 7 rokmi spolu s vtedy este nastavajucim mm, velmi sa nam tam pacilo a urcite sa vratime 😵
Riska to kde ste prosim ta boli na WC? v strede San Marco? 😀 Ale asi viem tam pri parku, pri pobrezi..nie? tam je asi jedine verejne WC...nuz Benatky (nemozu to predsa vsetko vylievat tak okato do mora 😉 ). My sme preto v kazdom velkomeste priatelia kniznic a luxusnych obchodnych domov- len ma to ten hacik, ze musis vyzerat suverenne . V Dubline som bola na jednom takom luxusnom WC, kde dokonca v kazdej kabinke bol TV a dokonca v predsieni boli sminky a parfemy.....aj mm sa rehotal, ze aj nad kazdym jednym pisoarom bol umiestneny malicky TV (aby si sa nahodou nenudil 😀 😀 😀 )

zase vam vypisujem same voloviny....
😀 😀 😀 😀 😀 😝
Pekny dnicek

margarita
23. júl 2009

leni, ten Matejcek je super, ja si pamatam ako nam ho ospevovali na vyske na Psychologii.
A ked si sa dala na taketo knizky, mozem Ti vrele odporucit jednu, co mam ja:
Selma H.Fraibergova - Magicke roky (Jak pochopit a resit problemy raneho detstvi) to je od 0-5 rokov. a velmi vtipne a putavo pisana. Ja som sa zatial docitala len po rok a pol 😉 ale ved uz i tak mam naskok, a myslim, ze precitat to cele tak aj zabudnem dovtedy, o com to bolo.

Na ukazku kratky uryvok:
"kazdy objekt v detskem prostredi musi byt proskoumavan dukladne a po castech. Vypit si z hrnku mleko se jevi jako ukol nicotny ve srovnani se snahou dobrat se same podstaty predmetu zvaneho hrnek. Musi postupne prozkoumat vnejsi a vnitrni povrch, obliny, trosku s nim triskat o stul, aby se projevili i jeho zvukove moznosti. Mezitim z hrnku potecou litry mleka, dzusu a caje,cimz se jen pro dite zvysi zajimavost celeho experimentu. Nelze mit za zle matce ditete, ktera je neustale na strazi s hadrem a kostetem,ze tyto experimenty podporovat nebude. Dite se ji ale stejne na jeji nazor nebude ptat...dokaze ji mistrne uzmout hrnek pred nosem a pouzit ho ke svymi vlastnim ucelum a jakakoliv snaha zabranit mu v jeho pokusech ho nesmirne rozcili. Nez skonci se stadiem experimentu,prozkouma dukladne kazdy aspekt hrnku (vcetne jeho rozbitnosti) a az teprve pak se spokoji s funkcii,ke ktere je primarne urcen - cim konecne udela radost sve utrapene matce.

margarita
23. júl 2009

vcielka ahoooj - nahodou na tych tvojich WC volovinach som sa skvele pobavila 😉
a co porabas, mas tie kurzy cella?

violoncielka
23. júl 2009

Ahoj margi, jasne akurat som sa vratila ....uff je to makacina a hlavne , ze musim hned zacat cvicit to co mi povedal, aby to bolo zajtra lepsie a hlavne aby som dobre zahrala koncert...takze trosku konika, a potom so zapnutym ventilatorom hor sa do cvicenia.Ale tesim sa takto som vlastne donutena nieco robit, inac by som asi vymyslala vselijake kraviny 🙂
Uz ste pobaleni?
ta knizka vyzera dobre

violoncielka
23. júl 2009

takze margi, dufam,ze nestojis nad kristinkou s hadrem a kosteti 😀

margarita
23. júl 2009

pobaleni este nie sme, mam to v plane robit tak zajtra alebo az v sobotu doobeda, zoznam veci si uz priebezne pisem, lebo ja som taky pedant zoznamovy 😀 bez zoznamu ani do obchodu nejdem, o baleni ani nevravim...

nie, my este nepijeme z hrnceka, ale chystam sa byt podla tejto knizky "misionarkou" 😀 nelakaj sa, to je len dalsi moj oblubeny uryvok...no nexem tu zamorovat nasu temu mojimi oblubenym citatmi z knih 😵

riska
23. júl 2009

betty, no na mna si pri tom vymenovani sice zabudla, ale ja ti odpúšťam 😀 to s tým mliekom suvisi s trombofiliou alebo ako ti to zistili? 😕 lebo ja mlieko milujem a dost ho vypijem 😎

violka, ani neviem presne, kde sme cikali, ale mali sme mapu a tam bolo wc zakreslene na každom kroku 😉 najprv sme sa otočili, že hadam im tam nenechame 3€, ale ked musiš, tak musiš 😀 teraz sa na tom aspon rehoceme, ked sa nam niečo zdá drahé, hned si spomenieme na cikanie v benátkach 😎

margi, som rada, že aj ty bališ až na poslednu chvilu ako ja 😀 moja mama ma vždy zo mna nervy, lebo ona ked niekde ide, je zbalena min. týžden dopredu 😝 ale to sme my - novodobé gazdinky 😀
a matejčeka som na výške v rámci psychologie preletela aj ja 😉

bettynka222
23. júl 2009

jeeeej risulka, mna to napadlo, ked osm cvicila mojzisku, ze tvoje meno som tam tusim nenapisala...ale zato som na teba cely den myslela 😀 to mlieko s trombo asi nesuvisi, ale zistila mi to hematologicka...aj aj ho milujem. pijem (asi som mala skor pouzit minuly cas 😠) dva litre mliecka denne aj salko lubim..a to je navyse zahustene mlieko. a satrsne lubim syry vsetkych druhov (okrem nivy a feta... 😀) aj maslo mi zakazali....inak ma naneval moj obvodny, lebo to ze mam naklonenu panvu dolava tak trochu apricinil on. mala som pokazene lave koleno a pol roka som ho prosila, nech ma posle na rehabilitacie. poslal ma az vtedy, ked mi atrofoval sval na lavej nohe...a toto je dosledok.

ano margi, bola som za spominanou pani doktorkou. ale moc ma nepotesila s tou naklonenou panvou...vraj je to zle na tehotenstvo...asi pojdem obvodneho doktora pripravit na to, ze mi bude musiet niekde zohnat dieta ked uz mi sposobil take problemy 🙄

a na dovci som trosku citala...ozdravenie rodovych korenov. a trosku ma trapi ta svokra co nam nepraje dieta...no ale ved ona to ovplyvnit nemoze, vsaaaaaak?