Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

smejka
autor
10. aug 2009

dnes na nas vsetky myslim 😔
riska uprimnu sustrast ☹

marione74
10. aug 2009

smejka a my na Teba, chybas nam tu...
skorki, mas pravdu, NO Name 🙂

marione74
10. aug 2009

Tak som si znova presla slovensky aj taliansky kalendar, este si asi mrknem nemecky, mam asi 13 dievcenskych a 9 chlapcenskych mien aj ked polovica z nich mi pride nerealnych
Akoze nechcem aby meno nasho dietata znelo moc cudzokrajne, ale mrkam aj do inych narodnosti...
A to nehovorim, ze sa mi pacia mena zidovske, napriklad taky Emanuel alebo Ismail, Sara, Rebeka... ale to si uz mm bude mysliet ze mi uplne siblo 😀 Ale aj taky Fabrizio nie je zly..
No nakoniec to bude Fero alebo Jozo, Anicka alebo Zuzicka 😀 😎 😀

marione74
10. aug 2009

Idem spat, lebo uz nic viac nevymyslim.. 😒 Dobru noc zienky

smejka
autor
11. aug 2009

ahojte 🙂
vy ste tu ale toho popisali...aj vazne aj vesele riadky...tesim sa vasmu stretku u lucetky...suzzikinej karolinke...i ked sa mi to neda otvorit tak dla reakcii je to to najkrajsie dievcatko 😵
k tym vaznostiam ako je IVF...ja to vnimam ako Lenka....pre mna je to neprijatelna situacia....i ked mnohym sa mozno zdam preto cudna....nehovorim ze sa nad nezamyslam....ale to je vo vsetkom ze clovek hlada pravdu a preto pridu z casu na cas pochybnosti...
ja dnes volnujem....u nas prsi....no mam kopec prace i vnutri....zehlenie a pod 😉
a co ideme tipovat? janulke a marione?
mamicky dajte povel na start 😵

violoncielka
11. aug 2009

Ahojte babenky....dakujem Margi za verejneho hovorcu......este dobre ze som tu nebola ja lebo by som sa aj ja rozohnila....., ale uz sa nevracame k nemenovanemu Voldemortovi...ved caka iba na to.....

Tesim sa z tehuliek......no injekcie nie su velmi prijemna zalezitost, ale uz sa vam to krati 😉 . marione pozerala som si tvoj datum porodu...dufam , ze nakoniec nedas babatku meno"utorok" 😀

Smejka ahooooj!!!

Ideme k moru...pa a vsetkym pekny den

danka24
11. aug 2009

Ahojte krasky 😵 😵
vsetko najlespsie vsetkyym ZUZKAM 😵 nech sa vam splnia vsetky sny a nech vas Pan Boh žehnáá 😵 😵

suzzika
11. aug 2009

Danka ďakujem! A tiež sa pripájam, všetky Zuzky poskrývané za nicky všetko naj.... 😵
Dani a tebe idem splniť želanie a idem už zastaviť tie svoje tt, lebo bude to vyzerať, že som slonica... 😀

smejka
autor
11. aug 2009

suzzika ja sa pripajam k danke 😵
a inak ahojte 🙂
violka jej zavidim ti to more 😉 ....u nas leje 😝

danka24
11. aug 2009

suzikaa ahoj slonica 😀 😀 no celkom som si zvykla na tvoje beziace cisla 😀 teray nech to zbehne mne tak rychlo ako tebe 😉

komisakpd
11. aug 2009

ahojte baby, no ako sa tu mate?

riska
11. aug 2009

ahojte 🙂
zuzky dakuju 😵 a ja sa tiež pripájam k prianiu 🙂

smejka, ahoooj a opäť vitaj medzi nami 😉
marione, uf, to bude náročné uhádnuť meno 😀

komisakpd
11. aug 2009

prave som zistila ze nas drobec ma dnes 4 mesiace 😉

riska
11. aug 2009

komi, gratulujeme 😉

kaki
11. aug 2009

Zuzanky 🙂 aj Ja vám prajem všetko najlepšie... A dnes bude odomňa pre vás celý jeden desiatok 🙂
Fakt Vás mám rada ... 😵 A nie len Zuzanky 😉

Dobre že som tu nebola počas vašej "vášnivej debaty" Ja nemám v tomto jasno... čo sa týka prekliatia....
Ale priznám sa že tiež pátram aj v týchto sférach... Aj keď sa snažím pomaly a nie tak aby ma to zranilo (alebo kohokoľvek).
Dokonca som sa v nedeľu (bez toho aby som Vás čítala) o tom bavila s mm. Ale ten si myslí že je to "hovadina"... Takže ma mierne schladil... a zasa si pomaličky môžem dumať ďalej. 😀

A ja musím povedať ešte jednu veľmi dôležitú vec. To že my nemáme dieťa ma tiež prinútilo "pritiahnuť" sa viac k Bohu. Posunula som sa vo viere... Takže pre mňa má naša neplodnosť zmysel... Ale uvedomujem si aj to že keby sme zrazu mali dieťa ešte som taká slabá vo viere že by som zasa padla... Cítim, že musím rásť ešte viac....
Preto budeme musieť ešte počkať na dieťa, nie je asi ešte ten správny čas.... Aj napriek tomu že mám 30 rokov.
V poslednom čase (možno po tých Manželských stretnutiach) sa niečo vo mne začalo odohrávať... Ale neviem to zadefinovať... To niečo vo mne nehorázne podporila aj piatko-sobotná grilovačka.... Tak verím že to bude pre osoh nášmu manželstvu a aj Bohu.
Ďakujem Bohu za Vás.

komisakpd
11. aug 2009

kaki..Boh si kazdeho k sebe pritiahne inym sposobom..je super ze si Mu otvorila dvere..

co sa tyka prekliatia a veci okolo toho je to naozaj pravda je kopec situacii v SZ..ked najdem poslem ti inicialy..

smejka
autor
11. aug 2009

kaki ahoj
niekedy nam trva kym pocopime zmysel 😔 ....som rada ze to takto vnimas...pre mnohych snaziacich sa nepochopitelne...
ja rodove korene a ich uzdravenie vnimam dla mojho laickeho pohladu tak ze v kazdej rodine sa udeje mnoho dobrych no i zlych veci...na zlo sa zabuda a potom sa taha s tym rodom dlhe generacie....tym ze sa to pokusime ozdravit...obetou sv omse...modlitbou a hlavne prikladnym zivotom tym pomozeme uzdravit to zle z minulosti a tym pomozeme nielen sebe ale i tym ktori nie su davno medzi nami...
mne kdesi v pamati beha mysienka ktoru som niekde pocula....v kazdej rodine sa narodi svetielko nadeje ktore zjednocuje a ocistuje rodinu....snazme sa byt tymi svetielkami...

darla27
11. aug 2009

Ahojteeeeee 🙂
Smejka mrzi ma ze to zase nejde podľa predstav ☹
Ja to cítim ohľadne otázky IVF tak isto, ale napriek tomu si myslím že to skôr či neskôr urobím,
myslím že život bez detí je pre mňa nepredstaviteľný a toto by bol pre mňa nezvládnuteľný kríž.
Aký máte vlastne vy problém že sa Vám nedarí otehotnieť? Aj sme sa možno už o tom bavili, ale zabudla som.
Mozno je to presne ako povedala Marione ze na IVF sa nikto dobrovoľne nehrnie, tobôž nie veriace páry, ale pokiaľ nájdu diagnózu že v žiadnom prípade to nepôjde prirodzene alebo po dlhých snažilkovacích rokoch človeku dôjde trpezlivosť a rozhodne sa.. aj keď s tým nie je úplne stotožnený. 😒
Riska prajem ti úprimnú sústrasť. Tak v piatok co ste grilovali to bolo s veriacimi snažilkami? 😉
Marione ty si písala ze ti vyhovuje lepšie stimulačný protokol v GF viac ako vo Ferticente, bola si na IVF v jednom aj druhom centre? Môžem sa spýtať koľko Vás to vyšlo v jednom aj druhom centre? Mali ste aj isci?
Suzika vsetko naj k meninkám. 😉 A aj všetkám ostatným Zuzkám o ktorých nevieme že sú Zuzky . 😀

kaki
11. aug 2009

komiskapd, neviem či to chcem 😉 ja idem na to pomaličky a posvojom... Ale každopádne ďakujem...
keď sa budem cítiť na prijatie ďalśích správ tak sa na Teba obrátim... Nechcem spraviť väčší krok ako som schopná ustáť.....

Smejka.... Ahoj 🙂 Máme nejaké nové správy vo vašej veci? Vedz že bez Boha nič nedokážeme, nemôžeme sa spoliehať iba na nás... že sme schopné..... Aj keď vďaka Bohu sme schopné 🙂

smejka
autor
11. aug 2009

kaki ano tu "schopnost" nemame len tak...teda to uzdravenie sa deje lebo prosime a ON posobi
my nemame nic nove....mesiace utekaju a my stale cakame.....je to v Jeho rukach....a nemusi to byt pre nas pozitivne....no snad to prijmeme
darla ahoj 🙂

kaki
11. aug 2009

Smejka, si silná žena obdarená mnohými darmi... škoda že bývaš tak ďaleko, hneď by som ťa iśla aj osobne postískať 😉

smejka
autor
11. aug 2009

kaki to sa ti len zda 😉 ....tiez mam chvilky kedy sama seba nespoznavam 😝 ....ale pohrmi pohrmi a je po burke....no co uz....sme len ludia so svojimi slabostami 😔
zilina je taky stred...tak niekedy sa snad vsetky dolnacky a vychodniarky stretneme u nas v strede 😵

marione74
11. aug 2009

kaki aj ty si silna zena, co sa nikdy nevzda, to sa mi na Tebe paci 😉

Vsetko najlepsie Zuzkam, skoda ze Vam Lenka nemoze upiect svoju mnam mnam tortu 🙂

Darla, ano, my sme boli 2x v GF a raz vo FC na iVF. Vzdy sme mali ISCI, lebo mm ma malo a aj pomale spermose. Vo FC to bolo okolo 3000 Sk za injekcie (Merional)+ 3000 za SPF, to je taka podporujuca procedura (nie je nutna alebo povinna).
V GF to bolo prvy krat okolo 23 000 a druhy krat az okolo 30-35 tisic, lebo ked mas viac vajok, tak viac platis...
V GF maju dlhy protokol, cize stimulujes (pichas injekcie) dlhsie - uz v predchadzajucom cykle, co mne vyhovuje viac, telo to nejak lepsie znasalo, ako injekcie len 10 dni pred samotnym ivf. Takze tak v kocke
😉

kaki
11. aug 2009

Smejka? Len nehovor dva krát, lebo vieš že my sme ochotné pristať na Tvoj návrh a prídeme k Vám na grilovačku 😀 😀 No ale keďže je to ´daleko budeme tam u Vás na dvore musieť aj prespať 😉 😀 😀
(Ani nechcite vedieť že som si to naozaj predstavila 😀 )

Marione ďakujem za pochvalu... Len keď sú u nás doma (vďaka mojmu nezvládaniu) búrky a tresky plesky... by ste neverili aká som "silná" a nevzdávajúca sa.... 😔

smejka
autor
11. aug 2009

kaki dvor mame velky...a v dome by sa tiez naslo miesto 🙂

kaki
11. aug 2009

Smejka, Ty aj Violončielka si koledujete o návštevu 😀
Ale ja nemoźem povedať že by ma to nelákalo 😀

Len otázka je , či by sme sa potom nemali premenovať na VERIACE SNAŽILKY - CESTOVATEĽKY 😀

smejka
autor
11. aug 2009

mozme v tretej serii VS pridat tvoj podnazov 😀
ak vas laka zilina niekedy to zorganizujeme...no navrhujem az ked sa u nas hladina ustali 😔 ...lebo teraz mi vsetko pripada rozburene...

darla27
11. aug 2009

Ďakujem Marione za infošky. A ešte otázočka: Oplodnili ťa nakoniec v GF alebo FC?
Predpokladám že v GF, ako sa na to pozerali že si bola v inom centre a potom si sa vrátila? Či nekomentoval to nikto? Aky si mala odstup medzi jednotlivymi IVF-kami?
Vo Ferticente sa pichá len krátky protokol? 😅 😕

Inak samozrejme že Vás všetky zdravím, chýbali ste mi čo som tu nebola. 🙂

lenkove
11. aug 2009

Ahojte
ja som sa za vas vsetky vcera krasne pomodlila, odporucam vsetkym utrapenym Izaias 54...
Ja neviem, podla mna je jedno, kto si co mysli.. Niekto tu veri bylinkarkam,ini prusta existenciu a fungovanie zla v celom rode.. Podla mna, nehnevajte sa, ale je to jedno.. Kazdemu je dana ina viera, kazdy ma ine dary, ine milosti.. Vieme ale, vidime, ze Panova laska nas k sebe tiahne, spaja, a hlavne tiahne k Nemu.. To je podla mna to hlavne, na to by sme nemali zabudat.. 😔 Ved tolko milosti sme si spolocne vyprosili a Pan nam dava nadej vyprosit si dalsie a dalej rast. Aj roznorodymi pohladmi na nasu vieru - verim tomu...

Inak, ideme na dovolenkuuuuuu. Uz mame letenky, juipiiiii 😀 😀 😀

smejka
autor
11. aug 2009

lenka ano 🙂 ....naj dokazom su babatka uz narodene a tie v bruskach 😉 ....a ine milosti nie su az tak viditelne 🙂