Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

violoncielka
15. sep 2009

Ahojte a dobre ranko......
mne uz vyvoniava kavicka (uz sa vari) predo mnou mam liecivy cajik (vychutnavam ho s mojou najnovsou hrackou- kovovou slamkou 😀 ) zase sa mi vratilo po vcerajsom dazdivom dni slniecko...tak sa tesiiiiiiiim 😵 😵 😵

Tak Lenka vitaj spat-to uz ano 17 dni krasna dovolenka...ja by som isla s mojim mm aj na 2 mesiace...jasne ze su dni ked ma kazdy z nas "svoje muchyi" ja to vtedy riesim individualnou cinnostou...
Fakt Margi taka dobra cukraren? ...skoda ze si mi to nepovedala pred tyzdnom zasla by som na ochutnavku 😝

Rybka...akoze v nasom veku?! 😠 😀 ...ved teraz zacina najvacsie dobrodruzstvo...ja sa hrozne tesiiiiim- ale neviem ako to dopadne 😉 . Spacaky mame take normalne z decathlonu a k nim je nafukovacia karimatka a vankusik cela tato vybava nas vysla 100 euro (aj so stanom)....Ale neboj ty si normalna zodpovedna nastavajuca matka...ta len ja som taka salena 😀
Riska takze prve pismenka su AMOS? 😵 to je pekne.... si dnes doma vsak? 😉

violoncielka
15. sep 2009

A este sa vas chcem opytat na aku hodinu sme sa to dohodli? na lubovolnu vecernu? vsak 😵 ? prosiiiiim, ale prisposobim sa vacsine

violoncielka
15. sep 2009

A Leni jasne ze pridame modlitbu aj za bracha

darla27
15. sep 2009

Ahojte 🙂
Dnes nezabudnime na modlitbu k sv. Marte, nech sa nam onedlho splnia zdanlivo nesplnitelne zelania.
Dohodli sme sa sice o 22,0O pri horiacej sviecke, ale tusim sa kazda modlime inokedy, ale nevadi.
Rybka aj ja som nedavno zistila, ze ma nebavia take veci, stala sa zo mna mozno fajnovka, alebo mozno zo mna odisla moja bezstarostna cast mojho ja, uz sa nedam nabalamutit na hocico. Stanovacka u mna ani omylom.
Rano by mi asi odisli krize. 😀
Je mi luto ze dnes do kostola nepojdem, ale som prechladnuta, takze budem doma lezkat. Ale vecer pri notebooku zvladnem modlitbu pri sviecke urcite.
Riska cakam IP. 😀

darla27
15. sep 2009

Smejka neda mi nenapisat ze slova z poslednej meditacie co si sem dala ma fakt dostali, skoro by som povedala ze zase menim nazor na veci v ktorych som uz viac menej rozhodnuta k hriechu.. 🤐 😒 Kazdopadne dakujem, som rada ked sem niekto da aj taketo riadky. 😵

Violka prosim ta kde si zohnala zensenovy caj? U nas v lekarnach na mna pozeraju ako puk,
ze zensenovy caj samostatne neexistuje. 😅

Myslim na vsetky, prajem krasny sviatocny den. 🙂

violoncielka
15. sep 2009

Darla caj som zohnala normalne v lekarni vola sa Vitax- Zensen caj, ale videla som ho aj normalne v potravinach...Samozrejme ze to nie je len caj zo zensenu, su tam aj ine bylinky(ako tak pozeram)

riska
15. sep 2009

ahojte 😵

rybka, som sa dobre pobavila na tom "v našom veku" a vedela som, že violka ťa zotrie 😀 😀 😝
violka, ty budeš super mama, stan v obývačke, deti v nom cele šťastne a ty si budeš popijať kovovou slamkou bylinkový čajik 😀 😀 pohoda 🙂

margarita
15. sep 2009

ahojte,

no stany mame my az 2 (pre istotu), karimatky zo 4, spacaky 3 a to neratam tie asi 4 Kristinkine, v ktorych spava uz od narodenia. My sme taka "horolezecka" rodina 😉 ja teda mozem v spacaku v lete najradsej pod sirakom, ked teda neprsi, samozrejme 🙂

rybka, steny mame biele, lebo ved vsetku vyprskanu brokolicu s mrkvou chytam predsa ja do ksichtu, nie? 😎

riska, dobry napad, s tymi zakuskami - tak skusim od buduceho mesiaca jej davat normalne veci ako treska a 4 rozky, utopence, klobasky a veterniky...nech si zvyka, ze zivot je tazky 😀

a co inak porabate?

riska
15. sep 2009

marg, vidiš a ty sa sťažuješ na bývanie 😀 😀 😀

my nič extra, prave idem dať prať a tak... skoro ako v sobotu 😎 a vy? obed navarený? 😀

darla27
15. sep 2009

Ahojte, ja som dala prat, pijem caj, lezim a idem pozerat Dextra. A tiez rozmyslam ze by som uz daco aj zjedla. 😝
Margi ty si obetava supermama ked to chytas do xichtu. 😀 Aj ja uz ceeeem...!!!
Riska ahoooj aj takto verejne. 😀
Violka ja som kupila len zeleny caj zo zensenom, ale to nechce pit, boji sa ze z toho bude mat busenie srdca. 😖
Kontrolna otazka babule co ste boli u bylinkarky: Vam kazala aby ste si tie gebuziny davali priamo na brucho?
To je blbost, nie?

riska
15. sep 2009

darla, margi sa nestíha najesť, preto je taká chudá a tak musí aspon po dcere dojedať zvyšky, vieš? 😀 😀
a gebuziny na handru na podbruško

lenkove
15. sep 2009

ahojte
tak vy mate dnes volno, a my tu v De normalny pracovny den.. len ja nepracujem, dopoludnia sme mali vybavovacky, lekara (ja : drzte palce, nech nic vazne 😝 ) a hrozne ma boli chrbat.. to z nosenia batohu 🙄 🙄 ja som si tlk v Bulharsku namiesto saticiek, nohavic a topanok nakupila knihy 😀 😀
po navsteve lekarov som sla do kniznice, na nakup, stretla sa s jednym znamym a zistila, ze som uuuplne zabudla po nemecky (pomahala som si gestikulaciou 😀 😀 😀 som sa na sebe bavila : moj znamy sa so mnou zhovara hybu sa mi jedine mimicke svaly a ja pri nom rozhadzujem rukami, rehocem sa, dobreze netancujem... Pani, to mame ale temperament v porovnani s nemcami!! a to si neviem predstavit ako je to v Taliansku 😀 😀 ) potom som sla do banky vybavit manzelovi kartu, vybrat mu lieky do lekarne a teraz sa mozem starat o to, aby mal navarene, oprate a pozehlene 😝 😝 😝 Domov mi chybal, ale tieto starosti ani trosku nie 😝 😝

A ano, ten moj bracek co prisli o babatko teraz maju opat velky problem, ale iny.. podla mna si svargina teraz zacala uvedomovat co sa stalo, ma panicky strach z veci, v noci nespava a ine veci 😔 😔 maju to ozaj nelahke.. dakujem vam...

snazim sa si vas citat par stran dozadu, ale to sa neda 😅 vsetko
tak len vitam NOVE TVARE, zaregistrovala som Seku, Rybku 😉 , opat Tarinku a este jednu babulku, ktorej nechcem pokazit nick 😉 vitajte 🙂

a co je s nasou Suzzikou?

lenkove
15. sep 2009

a nasla som ten nick: vitam aj Musku 😀 😀

Suzziku som videla 🙂 su krasne, isto najkrajsie baby v celom meste, tata musi chodit ako pav. Som z vas Suzzi nesmierne stastna, naozaj 😵 a normalne som dojata, fnuk fnuk 😵 😵 nech vas Pan zehna a naplni vas bytik svojou milostou. Musi sa mu teraz u vas velmi pacit, nove tapety 😀 a hlavne TOLKO LASKY 😵 😵

Seka,
ahoj 🙂 ako citam, tak si ado mamicka 🙂 A ja mam podanu ziadost na ado, od jula sme v poradovniku 🙂 odvtedy som ako vymenena, uz predtym som vedela ze je to to prave pre nas a teraz to nas pokoj este potvrdzuje 🙂 Pekne vas zdravim a pekne sa snazte 😀

Margi, len tak na okraj - litanie k Sv. Jozefovi su aj v modlitebnej knizke pre rimskych katolikov 🙂 aspon ja sa ich modlievam z nej...

a co sa nasej cesty tyka, ano, Sky krachlo ked sme boli na dovolenke, par dni sme si robili starosti, lebo sa nedali zohnat listky na bus, deklarovane lacne letenky inych spolocnosti boli ozaj len deklarovane (alebo ich dali len par, kedze ked sme volali ako klienti Skyeurope boli lety obsadene a ked ako samostatni klienti bolo volne :-P) prileteli sme nakoniec do Budapesti, z Budapesti vlakom do BA, z BA autom na Kysuce z Kysuc autom do DE... nehovoriac o tom, ze sme v BUlharsku urobili skoro 800 km autobusmi.. dopravne prostriedky nechcem uz ani vidiet!!! 😀 )

lenkove
15. sep 2009

a aby som pokracovala v mojom krasnom monologu:
doma relativne vsetko ok, jedna svargina tehotna, dalsia na lieceni v Luckach, lebo sa im 7 rokov nedari.. o dalsej som pisala o par prispevkov vyssie.. ale deticky vsetky sa maju dobre, su ako-tak zdrave, pekne neposlusne a krasne 🙂 a ked bola rec o stanovani, tak sme synovcekom (2r, a 3r) kupili stan - do izbicky - indianske tipi a spravili si z neho garaz, prip. spaciu miestnost. Hra na indianov ich nechytila - zatial 🙂
moja babicka sa tiez celkom drzi, sme velmi radi a dufam, ze sa jej stav bude zlepsovat..
Inak, hladame stavebny pozemok, kupa ako investicia, ak mate tipy, sem s nimi!!!

co Smejkina babka a Janulkin dedko? 😕 teda co im je? este som to nenasla..
a Violka, tvoja svarginka? 😕

lenkove
15. sep 2009

a este dievcata, jednu vec, alebo radu, povzdbudenie ak mozete a chcete niektora..
manzelova sesternica ma chlapceka, ktory je chorucky a nevedia mu prist na dg.. zatial mu nasli len intolerancie na laktozu. ale maly ma 14 mesiacov a nieco cez 7 kg.. zatial sa len otaca.. je zlatucky, krasny.. robili mu samozrejme rozne vysetrenia a zatial nemaju vsetky vysledky (trva to aj tri mesiace a viete co su v zivote dietatka 3 mesiace..) a su z toho smutni, aj ked su veriaci a beru to krasne.. len im je luto, ze mu nevedia pomoct.... vola sa Marecek, tak sa za neho niekedy pomodlite.. Inak lekarka ma podozrenie na DMO.. 😔

violoncielka
15. sep 2009

Riska tak uz ma poznas 😉 😀 ..Margi musis papat (aby som nemala pri tebe nabuduce vycitky 😉 😀 )a nielen po dcere 😀, som rada ze ta cukraren oslovila....

Lenkovie ta uznavam..ja by som zase nebola taka silna osobnost a handry by urcite vyhrali..... 😀 😵. Tak ste si dost pocestovali 😒, ale tym co sa miluju ani taketo prekazky nepokazia krasne chvilky...vsak? S tym brachom ma to mrzi...to musi byt hrozna bolest....Nechcem davat rady, ale mozno by mohli zajst aj za odbornou pomocou...no ja neviem...urcite za za nich budem modlit....
Darla tak len pekne kasicku na podbrusko . aj v tom mojom zensenovom je zeleny....to zvysuje krvny tlak? tak to preto mi yerba mate robi tak dobre..... Skus este v nejakych obchodoch s prirodnymi produktami, ja som videla aj zensenove cukriky, mozno ti poradia
Tak ja si idem zabehat...teraz takych 14 dni mozem ...potom si zase dam pauzu .... 😵

lenkove
15. sep 2009

Violka

odborna pomoc je to co aj mna prve napadlo, ale oni take nechcu..teda svagrina.. k tomu ziju na dedine a beru to tak divne, ze "co by ludia povedali" 🙄 🙄
ja si idem dat lieky proti bolesti 😝

violoncielka
15. sep 2009

Jasne ved to som si myslela......takze sa budem za nich modlit?
Lieky proti bolesti? ste si dufam nepokazili v bulharsku bruska 😉

violoncielka
15. sep 2009

za modlit nemal byt otaznik..

lenkove
15. sep 2009

Violka nie
ale behanim po Budapesti chrbtica 😀

Violka
tak veru, modlitba by pomohla.. inak, neviem si predstavit ake to je, ked posudzujes veci podla "a co ludia povedia" jasne, ze aj mna to niekedy napadne (napr. v suvislosti s ado..), ale keby som veci mala z principu prijimat takto 😨 😨 musi sa velmi velmi tazko zit s takymito pocitmi.. myslim si, ze potrebuju (teda svagrinka) oslobodenie 😨

janula.k
15. sep 2009

ahojte 🙂 Ako sa mi mate? ja uz treti den beham po navstevach, uz zas to prehanam... 😠
pozerali ste teraz na STV film Lurdy? Baby, ktora mozete, chodte sa tam pozriet, je to fakt zazracne miesto...aj ked je tam strasne vela putnikov a tazko sa tam hlada tiche miesto, ale v chrame sme ho vzdy nasli... 😉

janula.k
15. sep 2009

a este som chcela, pisala som tu o mojom dedkovi pred par dnami, tak len som chcela, ze uz mu je lepsie, ale mal velke stastie, ze zachranka prisla vcas. Teraz bol na riedenie krvi v bratislave a este si nejaky cas polezi v nemocnici..No co je najdolezitejsie, psychicky je na tom velmi dobre, ked ho boli nasi pozriet, tak ich cakal cerstvo oholeny a vysmiaty 🙂

suzzika
15. sep 2009

Dievčatá ahooojte 😵
tak veľmi mi chýbate 😢 ja vás vôbec nečítam ☹ nič o vás neviem 😠 ...nestíham ☹ ale z toho istého dôvodu pre ktorý vás nestíham som aj nesmierne šťastná- je krásny 😉 a od nedele aj pokrstený 😵
Lenočka len tieto posledné príspevky som si prečítala a hneď badám, že ste na nás nezabudli... 🙂
Plačeme utekám...

smejka
autor
15. sep 2009

ahojte 🙂
suzzika blahozelam ze mate Bozie dietatko 😵 ....chapem tvoj dovod...mussi byt naozaj krasny 😉
janulka lurdy musia byt tiez krasne..ja som tam nebola iba citala o nich....raz sa tam urcite vyberieme
lenka tesia ma tvoje prispevky 🙂 ....i ked niektore riadky su smutne 😔 .....a myslim tiez ze odbornik by pomohol tvojej svagrinke....ist k psychologovi je uplne bezna vec....aj my ideme zajtra s malym kvoli novej skolke.....a keby i trebalo liecbu a teda psysiatra tak to vobec nie je ziadna hanba 😕 ....no to si uz musia utriedit oni....ja uz som voci tomuto imunna a tiez byvame na dedine.....ale viem ake je to hrozne ked niekto neurobi nejaky krok len kvoli tomu ze co by povedali ini... 😔 ....aj moja mama je taka 😒
janulka tesim sa ze dedko sa dostava do pohody.....aj nasej babke sa polavilo.....poliecila som ju 🙂
krasny sviatocny den este.....mam rada tento sviatok....vcerajsia bolest a beznadej a potom krasne vyslobodenie....bolest patri k nasmu zivotu aby sme mnohe veci hlbsie pochopili...
vdaka ti Boze za vcerajsi den 😔

azalka22
15. sep 2009

ahojte,
dnes davali ten film lurdy -videla som len 1.cast,potom sme sli sa prejst a aj to som sa vratila s chripkou ☹ znama tam bola[v lurdoch] a zazitok, co mi opisovala - je tam zazracna voda, do ktorej sa ludia ponaraju a zaujimave bolo, ze vysla z toho bazena sucha !!!

lenkove - ked som citala od teba o tom chlapcekovi, ma napadlo, ci nema celiakiu? moze a spajat s lakt.intoleranciou, vonk.prejavy-chudost, take tintitko, malo alebo zle papa, nepribera, u deti ak je neliecena moze viest k roznym ps.poskodeniam..

aha, este daco - k tomu caju zensen - kupila som bylinkovy so zensenom - na zaludok je prvotna dg resp na travenie, treba skusit

tot prispevok odo mna. pekny vecer vam vsetkym prajem

riska
15. sep 2009

suzzika, len si pekne užívaj oba pokladiky, my počkame 😉

smejka, zasa citim z teba smutok 😔 😔

janulka - teším sa z dedka 😵

lenka - moc myslime na švagrinku, hlavne nech najde silu "riešiť" seba a nie iných... chapeš, ako to myslim

smejka
autor
15. sep 2009

riska uz je dobre 🙂 ...ako vidim ze neordinujes 😉 ...ani ja...som rada ze mam nacas s nemockou pokoj 😉

smejka
autor
15. sep 2009

bru nocku....ja uz zhasinam sviecu 😔

riska
15. sep 2009

no ja som išla trocha upratať, lebo ste všetky ordinovali 😀 teda až na smejku, to mi mohlo napadnuť, že ona také nemusí 😎
aj ja som začala trocha skor s modlením 😉

seka
16. sep 2009

ahooooojte, žienky.
dočítala som čo sa tu nové udialo. Lenkove-tak nech sa Vám darí v ado.neviem, akž je poradovník u vás ,ale tu ako to tak sledujem to trvá už dosť dlho! ale čakať sa oplatí v každom prípade.
my sme tiež s dediny a ako prvý sme si adoptovali dieťa, ale keby sme brali ohľad na to, čo povedia ľudia, tak ich dodnes nemáme, teda ľahké to nebolo, ale po nás si adoptovali ešte dve rodiny v dedine-takže sme ich ako keby povzbudili, čomu sa teším.
a švagrinej držím palce, ale na to asi musí dôjsť a dozrieť k tomu sama.
ináč aj my chodíme s deťmi k psychologičke, a je to úžasná pomoc pre nás....vrelo odporúčam!

som rada, že babka a dedko sa už majú lepšie....

naša školáčka dnes síce zase "slzila" v škole, ale aspoň nevybehla z lavici a neutekala za mnou von, takže pokrok, dokonca sa na mňa aj usmiala keď som odchádzala. a cez víkend sme sa dohodli, že bude chodiť na folklórny krúžok a na gitarový-to je ockov veľký sen (je organista v kostole), dohodli sa, že on sa bude učiť s ňou doma.

takže pekný deň. ozaj a mám 38 DC a nikto nikde, i keď brucho ma bolí, ale nič sa nehlási zatiaľ-tak čakám ďalej!!!