Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
23. sep 2009

danka, ved som si aj myslela, že to nebude všetko s kostolným poriadkom, už ťa trošku poznam 😀 😀

danka24
23. sep 2009

si ma odhalila ty si ale dobra 😀 😀 a co aky si mala den?

danka24
23. sep 2009

pekny zvysok dna vam prajem a venujte sa drahym aj za mna 😵 😵

margarita
23. sep 2009

dani, ked som onehdy (moje oblubene prisl.urcenie casu) volala s Tvojou segrou, sme Ta spominali, som si overovala u nej, ci si fakt tak minimalne pribrala, ako si pisala, a ona ze fakt.
Len sa potom zvrhlo na dohadovanie, ktora z nas dvoch (akoze Ona a ja) je vacsia vyzla, a skoro sme sa pohadali....ale aj tak je to ONA 😉

riska, caaaauuuu, tak co deti, ziadna zabavna prihoda este nepadla? ved je to uz skoro mesiac... 😀

rybka13
23. sep 2009

Lenkove, no mna by asi tiez rozhodilo od jedu 😒
Co uz s tymito nasimi chlapmi, zabudlivi su, necitlivi, ale fakt je to, ze nas asi vo vseobecnosti lubia 😅
Horsie je, ze mna ked nastve, tak bud ma to tak zrani, ze sa musim vyrevat, alebo som taka najedovana, ze som schopna po nom nieco hodit, najlepsie nieco velke a sklenene 😖 alebo aspon poriadne ostre 😕

A zaberie mi to vacsinou aspon hodku, dve kym sa ako tak ukludnim 😅 ... uff
Nepomaha ani dychanie zhlboka, to ma este viac vytaca 😀

Ano a v poslednych dnoch sa aj dalsie 2 kamosky co poznam pochytili s manzelmi, takze nieco je vo vzduchu...
som za to, aby sme sa modlili za manzelov, len neviem ci by to nebolo dobre spojit na jeden den...
ja som sa doteraz modlila v pondelky, teraz vlastne uz utorky, takze vlastne aj stredy?

Nedame to vsetko na jeden den? co tak ten utorok o 22.00 vtedy, ked je Marta?

margarita
23. sep 2009

rybka, Ty si teda ale ostra holka 😀 mne este nenapadlo po mojom mm nieco hodit, ale to asi preto, ze ja vo vseobecnosti strasne zle triafam
zeby fakt bolo teraz nejake "krizove manzelske" obdobie? hmmm, tak mam smolu, ja si to vyberiem vzdy v case, ked su ostatni v poho, a teraz zase my mame take velmi slnecne obdobie 😎

a nieco vam prezradim, ale nikomu to nepovedzte, hej? 😉 😉 ja sa modlim kazdy den za vsetkych a za vsetko, a myslim, ze nezaskodi sa za manzelov modlit aj denne, takze ja to nevzdam a ak dovolite, budem v tom nadalej pokracovat, hoci nie vzdy presne o 22, ale o to vrucnejsie 😉

rybka13
23. sep 2009

violka, v posledne dobe mi viac zien hovori, ze by radsej chceli porod bez manzela... hm, mozno mam len taku utkvelu predstavu, ze tam musi byt, lebo ja budem v total depke...
Ale ktovie, mozno nebudem....
Len sa bojim, ze ak budem, alebo budem mat velke bolesti, a uvidim ine zeny ako pri nich manzelia pekne stoja, tak budem nastvata na toho mojho, ze bol srab a ze ma nepodrzal v tazkej zivotnej situacii...
Ok, ale uz to nebudem rozoberat, ani vas tym obtazovat, ale dam vam vediet ci nakoniec ide alebo nie 😉

smejka, verim, ze matusko bude o par dni v skolke ako doma 😉 a mozno bude aj spat 😉

dievcata, som si myslela, ze len toho mojho trvdohlavca nedotiahnem na duchace 🙂
boli sme uz na dvoch duchovnych cvickach v zivote, ale jedny boli take charizmaticke a myslim ze to na nom zanechalo nejake tramy 😔
Myslela som ze by sme este kym porodim dali nejaku duchovnu obnovu, ale asi ho tam nedostanem.

A musim priznat, ze ja nemam rada tiez hocco, k takym katolickym klasikam mam tiez dokonca odpor (ja rozkolnik 😉 ), sorry za ruhanie (asi preto, ze po jednych som mala brutus depky tiez)

Skor mi vyhovuju nejaky protestanski kazatelia, kludne aj americkeho typu
🙂 aspon mi to doda entuziasmus 🙂

rybka13
23. sep 2009

margi, no ja zas ako niekdajsia basketbalistka triafam dobre 😀 v tomto pripade na nestastie 🙂

ty si frajerka, ze sa za mm modlis denne, si ma normalne dostala, ze tie 2 dni do tyzdna to zvladneme....
si ma normalne dostala do schyze 🙂
Takze mozeme utorky za snazilky, tehulky a maminky
a stredy za manzelov... a este nieco? Prave ma napadlo, ze zato, aby sme sa raz stretli v nebi, ale mozeme aj nieco ine 🙂 napr. za vieru, aby sme vytrvali cely zivot, aby sme sa nepustili Boha nech sa v nasich zivotoch udeje cokolvek, alebo za manzelov (resp. za nase manzelstva) alebo aj za deti (resp aj za buduce deti)

No tak to boli len take navrhy do plena...

margarita
23. sep 2009

pekne navrhy do plena...ja som za...treba sa modlit za vsetko, co chcete a co citite, ze potrebujete. A aj tak dostanete aj to, za co ste sa nemodlili 😀 alebo za co by ste sa ani nikdy neodvazili modlit. My sa napr.s mm modlievame aj za to, aby z Kiki vyrastla spravna zena a krestanka a aby sme jej k tomu dokazali nejako dopomoct 😵

Rybka, mam teraz trochu akoby vycitky, ze som tu apostol "manzelov pri porode", tak len posledna poznamka k tejto teme: Aj ja som sa pripravila aj na fakt, ze tam nebude moct byt (cisarak), ze to nestihne 😀 , ze ho na poslednu chvilu odvolaju surne do prace a pod. Lebo viem, ze by som bola sklamana, keby som si myslela, ze hej na 100% a potom by sa to nejako prekazilo...takze mozno ten TVoj tvrdi nie nie nie, a co ak Ta na poslednu chvilu prekvapi a otoci? 😎
kazdopadne, zdas sa mi z prispevkov ako silna zena 😉 , takze to zvladnes aj bez neho. Hlavne Ty aby si tam bola, bez Teba to fakt nepojde 😀

rybka13
23. sep 2009

margi, no vraj nijaka este neodisla z porodnice bez toho, aby neporodila 😀 tak dufam, ze nebudem prva 😀
nemaj vycitky, ved to je prirodzene ze vela nas po tom tuzi...
No a presne toto mi hovori manzel ' ty si silna zena' ...no tak dik 😀
Asi vie svoje.. 😀 ked po nom v tom hneve triafam vsetky tie veci 😀

dnes som bola s jednou kamoskou, co sa im uz dlho nedari, a prislo mi take trefne, ze ked sa ich niekto pyta, ze kedy uz budu mat babo, ze odpoveda, ze 'Bocian meska' 😉
To je take nejasne, ze vacsinou sa uz viac nepytaju...
tak to je len taky typ pre snazilky, lebo na vlastnej kozi viem ake je to otravne...
A myslim, ze niektora z Vas hovorila, ze odpoveda, ze sa snazite 'priebezne' to je tiez fajn a strucne to ludi odrovna...

carmenuska
23. sep 2009

Ahojte, tak ja som asi tiez vynimka, my mame s mm tiez slnecne obdobie....juuuj take pekne mozete nam zavidiet 🙂
dnes mi prislo trosku smutno- moja kolegyna bola na UO, vkladali jej 1,nejake nechala a 2 dala zlikvidovat ☹ no v mojich ociach sa mi uplne sprotivila, prepacte, ak mate na to iny nazor, stale nad tym rozmyslam. hlavne ze cely cas ospevovala jej deticky v skumavkach, no pomodlim sa radsej za nu....
a betty, ja mam dnes vecer posledny duphaston, ale brucho ma tak strasen boli, akokeby som uz uz mala dostat ms, takze uz sa tesim

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
riska
23. sep 2009

veru, smeji, super foto 😵

ja som tiež za to, aby sme sa modlili furt a stale 😀 a za všetko 😉 inak my s mm mame tiež supeeer obdobie, tak sa tešim 😵

a margi, nič extra som ešte nezažila, ale myslela som na všetky naše tehulky, ktoré čakaju dievčatko, lebo mam novú žiačku, vola sa Euridiké 😀 🤐

lenkove
23. sep 2009

Ahojte

my sme to s mm celkom prezili, smola bola ze na obede bol kolega a nemohli sme sa porozpravat, ale potom sme si popisali 🙂 a uz aj klikoval, urobil ich 60 😀 a ja som mu fakt odpustila, taky trest je dobry vynalez, naozaj 🙂

Danuska,
tak Janicka trosku nechapem, keby to bolo tak, ze v tom vyrastol, dozrel ale teraz nema moznost (alebo je lenivy 😔 ) chodit do chramu, tak to pochopim.. Ale toto mi pride ako trosku bielenie si svedomia, poznam, lebo to mam uplne rovnake 😀 😀

Rybka
radsej na to nemysli, nakoniec to mozno dobre dopadne 🙂

Riska,
ze Euridike 😅

Vivien,
blahozelam k vyrociu 😵 😵 a deticky sa vam akosi rozrastli 🙂 blahozelam aj k tomu, si nase povzbudenie 🙂

lenkove
23. sep 2009

babyyyyy, teda Rybkaaaaaaaa
kuk na dnesne zamyslenie 🙂

yslienka na den

Lukáš 9, 1 - 6

Každý, kto bol niekedy pri narodení dieťaťa, musí pripustiť, že to bol
úchvatný zážitok. Hľadieť na nový život, ktorý sa derie von, počuť silný krik
vychádzajúci z niečoho takého krehkého a vnímať slzy radosti, ktoré zmývajú
námahu z ťažkej práce, je udalosťou, ktorá vzbudzuje bázeň. Ako významne sme sa
cítili, že sme sa toho mohli zúčastniť! O čo úžasnejšie je však byť svedkom
toho, ako sa rodí Ježišov život v niekom, kto sa obrátil k Bohu. Aké jedinečné
je, že môžeme zažiť, ako sa nebo dotýka zeme takým dramatickým a osobným
spôsobom!Oveľa zaujímavejšie však je, že nie sme iba jednoduchými divákmi, ale
môžeme sa tohto procesu aktívne zúčastniť. Sme podstatnými a nevyhnutnými
spolupracovníkmi Ježiša na jeho pláne spásy. Ježiš v skutočnosti každého z nás
volá, aby sme sa stali jeho rukami, nohami a hlasom v dnešnom svete. Podobne
ako Dvanástich aj nás Ježiš rázne povoláva, dáva nám účasť na svojej moci a
posiela nás do sveta.Pripusťme, že sme len hlinené nádoby - popraskané hrnce,
ako hovorí spisovateľ. A aj tak v našej slabosti a krehkosti nás chce Ježiš
zmeniť na úctyhodné nádoby, nesúce v sebe jeho samého a jeho prísľuby. Vie, že
sme hriešnici, no vie aj to, že nás vykúpil. Svojím vykúpením nás premenil na
nové stvorenie. A z neho je v nás teraz oveľa viac než z našej ľudskej slabosti
a krehkosti! Otázka však znie: "Ujmem sa svojho dedičstva ako Božie
dieťa?"Apoštoli v dnešnom evanjeliu "chodili po dedinách a hlásali evanjelium"
(Lk 9, 6). Nesedeli a nečakali na zázrak. Boli nováčikmi a mali svoje
obmedzenia, no i tak išli a hľadali ľudí, ktorých by obrátili. A viete, čo sa
stalo? Boh išiel s nimi a konal skrze nich - aj napriek ich nedostatkom.Rob aj
ty tak ako apoštoli. Prijmi svoje povolanie vyvádzať ľudí zo smrti k životu.
Nevyžaduje to nič iné ako horlivé srdce a kus odvahy. Keď vykročíš a pokúsiš sa
o to, zistíš, že Boh v tebe zapĺňa všetky prázdne miesta - a počas toho ťa mení!

Pane, tvoje volanie ma uchvacuje a zároveň vzbudzuje vo mne bázeň. Zbav ma
môjho egoizmu a naplň ma tebou, aby som tak mohol prinášať tvoj život všade,
kde pôjdem!

lenkove
23. sep 2009

ja pridem a tu nikto...
aj tak sa musim venovat mm 😀 😀

azalka22
23. sep 2009

keby clovek vedel, co pre neho Pan pripravil, ostal by stat s otvorenou pusou. waw.
....
.....
....
ked ja chcem len mimi 🙂

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bettynka222
23. sep 2009

kaki nooo, moj den bol fajn, takze si sa dnes dobre rozhodla, ze bude dobry 😀 😉

rybka len nie tichu domacnost. pekne sa s nim o vsetkom rozpravaj. chapem ze ta to hneva, aj moj je skalopevne rozhodnuti, ze do porodnej saly nikdy nevstupi a kym sme sa tu o tom nezacali bavit, ani ja som ho tam nechcela. a nechces tam njaku dobru kamosku?

smejka ani ja som v skolke nespavala a nebola som jedina. to este aj to im vadilo v starej skolke? asi pani vyhchovavatelky trpeli silnymi psychickymi problemami 😕 😝

carmenuska mne duphaston ani utros nedal...ale asi bude musiet, lebo mam to spinenie zas, takz easi nie je vsetko ok... 😝

elizka, riska, lenka, margi, sek amuska, azalka, viv ahoooooooooj

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rybka13
23. sep 2009

betty, mozno by som chcela sesterku, ale ona zije mimo SK, a nikoho ineho nejak nie... je to prilis intimny moment, aby tam bol niekto iny, neviem... tak to citim.
Ale ticha domacnost je zazehnana, teda aspon ciastocne, lebo manzel sa vterkoval, tak som trocha zmakla 😉
a aj som potlacila svoju hrdost... takze je to na dobrej ceste a ako tak sa rozpravame 😕

carmenuska, to je fakt smutne, ze Tvoja kolegyna zlikvidovala tie embryjka... 😔 ved mozno prave z nich mohla mat dietatko alebo deticky, nie? Asi nie je veriaca hm?

rybka13
23. sep 2009

Tak vivien, si silna zena 🙂 si porody zvladla aj sama 🙂
A povedz ako to zvladas so 6 detickami? uff to je fakt dost 🙂

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smejka
autor
23. sep 2009

ahojte dievcata 😵 ...teda pisete ako dracice 😉
vivien vitaj 🙂 ....tolko deti....poriadna fuska 😉
ja som dnes robila velke upratovanie doma vo vedomi ze vecer si oddychnem 🤐 ...a musela som neplanovane ist do nocnej 😝 ...ale sme dve vynimocne lebo mame tazke stavy 😔
som za modlenie za nase polovicky...potrebuju to oni i my 🙂
inak nase dieta dnes jedlo vsetko okrem druheho chodu 🙂 ...a aj spalo....sa strasne tesime 😵 ...a dakejem za podporu
krasny novy den zelam 😎

smejka
autor
23. sep 2009

a do noveho nieco na povzbudenie... 🙂

Meditácia
"Pán miluje svoj ľud" (Ž 149, 4).

Veríš tomu? Pán miluje svoj ľud - miluje teba!

Boh s nami raz veľmi dávno uzavrel zmluvu - zmluvu založenú na jeho láske a na Ježišovej obeti na kríži. Teraz ťa pre túto zmluvu korunuje spásou. Ponúka ti vzťah priateľstva a zjavuje ti seba samého a svoje slovo. Každý deň môžeš prežívať, ako ťa miluje - v teple slnka či v jemnom vánku, v tichom pokoji jeho prítomnosti, vo chvále, ktorá spontánne vychádza z tvojho srdca.

"Pán... tichých venčí víťazstvom" (Ž 149, 4). Víťazstvo! Áno, Boh nám dáva víťazstvo skrze Krista: víťazstvo nad hriechom a jeho neustálym opakovaním. Víťazstvo nad žiadostivosťou, podvodom, pýchou či hnevom. Víťazstvo nad hanbou a vinou skrze krv, ktorú Ježiš vylial na kríži. Ponor sa do jeho lásky a jeho prítomnosti a prinesie ti víťazstvo nad strachom a znechutením. Krstom si sa narodil z Boha a on prisľúbil, že ten, kto sa z neho narodí a žije v ňom, premô že svet (1 Jn 5, 4).

"Nech svätí jasajú v sláve" (Ž 149, 5). Ó, spievajte mu chvály, vy, jeho verní! Hovorte o zázrakoch, ktoré koná vo vašom živote. Vyhľadávajte ho. Využívajte jeho víťazstvo nad hriechom. Poproste ho, aby vám uzdravil rany a posilnil vás vo vašej slabosti. On to urobí! Dovoľte mu, aby vás vyslobodil z otroctva hriechu. A nadovšetko mu ďakujte. Radujte sa v ňom. Oslavujte ho. A ak ste v niečom ešte nezažili víťazstvo, vyznávajte svoju vieru v Božiu všemohúcu silu a moc oslobodiť vás. Boh vás oslobodí v čase, ktorý určí on podľa svojej múdrosti.

Bratia a sestry, Boh vás miluje! Chce, aby ste ho poznali, kráčali s ním a každý deň sa s ním zhovárali. Vo svätej omši vám dáva svoje telo a krv. Vo sviatosti zmierenia vám ponúka odpustenie, uzdravenie a oslobodenie. Svojím Duchom Svätým vo vás upevňuje svoj život. Využívajte všetky tieto privilégiá. Prijmite slávu, ktorá vám v Kristovi patrí!

Otče, ďakujem ti za tvoje priateľstvo. Ďakujem ti za víťazstvo, ktoré môžem skrze kríž prežívať. Ďakujem ti za úžasné veci, ktoré vo mne konáš. Najviac ti však ďakujem za to, že sa zo mňa tešíš a že ma miluješ.

Aggeus 1, 1 - 8; Lukáš 9, 7 - 9

smejka
autor
23. sep 2009

krasne zamyslenie....pre mna velmi povzbudzujuce 😵 ...ak naozaj uprimne verime deju sa velke veci...srkze Neho....aj zdanlivo nemozne veci...situacie sa menia....verim ze i nasa motanica okolo dievcatka najde vyslobodenie v case ktory urci On... 😔

muska30
24. sep 2009

dobre rano,

lenka, smejka pekne zamyslenia 🙂

kaki, suhlasim s modlitbou za manzelov, potrbuju to, ale aj my 🙂

vivien, starostlivost o sest deti, to da zabrat, prajem vela sil 😉

seka
24. sep 2009

ahojte.....tak pridávam sa k "tichým domácnostiam"-už je aj u nás. včera sme sa pochytili, za blbosť samozrejme, a teraz je akosi ticho medzi nami.......ten mm, je tiež v poslednej dobe divný, ale ide na kontrolu po roku, tak predpokladám, že je nervózny aj z toho.....
ja som sa včera modlila to Verím.......nezabudla som 😉
pekný deň všetkým.

vivien vitaj "medzi nami dievčatami" 🙂

lenkove
24. sep 2009

Dobre ranko

tak ja musim povedat, ze sa na mm uz vobec nehnevam, uz vcera vecer sme sa nehnevali 😀 a sme krasne pomereni. Normalne som si po vcerajsom treste dala zavazok, ze musim cvicit aj ja, lebo co ak na draheho niekedy zabudnem a dostanem aj ja trest? 😀

Dakujem Smejke za jej zamyslenie.. Aj mi nedavno prislo na um, ze ja Panovi len placem a pritom pre mna urobil tak vela. Keby ste vedeli ako ma oslobodil od hriechov, ktore sa so mnou tahali cely zivot. Je velmi mocny, dobry a miluje nas 🙂 😵

a ja teda idem, napriek tomu ze som maly sluzobnik, pisat moju pracu a verit v Jeho pomoc 😀 😀

Smejka,
tesim sa z dobrych skolkovych sprav. Normalne cumim 😕 ze ako to Matusik vedel vycitit.. verim, ze to bude len takto dobre. Inak v albume mas nejako privela sladkosti, to chces provokovat???? 😀 😀

Zdravim vsetky a prajem krasny den.. a s modlenim, suhlasim so vsetkymi a teda aj s Margaritou, ze sa treba modlit co najviac, najlepsie vzdy a najlepsie za vsetko 🙂 aj ja sa vzdy pri modlitbe modlim za nase manzelstvo a za mojho manzela. Asi k prosbam pridam, Daj nech nezabuda 😀

lenkove
24. sep 2009

Seka,

Vivien je nasa 🙂 aj ked k nam casto nechodieva 🙂