Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

seka
2. dec 2009

mimi-aj nás chytajú občas depky, 😒 tak si z toho nič nerob-von s ňou, ak môžeme pomôžeme, a ak nie, tak sa ti aspon uľaví, že sa vyrozprávaš....

mimmi77
2. dec 2009

mám také tie klasické snažilkovské depky 😕 a veľmii zle znášam hormóny, ktoré do seba ládujem - fyzicky aj psychicky. Snažíme sa 2,5 roka. Spermiogram máme OK, ja mám PCO. V júni 2009 som bola na laparoskopii. Všetko priechodné, v CAR sme sa dohodli, že ideme koncom leta na IUI. Ale ja som ešte v tom istom cykle po laparo otehotnela. Ale skončilo to spontánnym potratom hneď na začiatku. To som brala celkom optimisticky, že keď to hneď po laparo vyšlo, drilling vaječníkov pomohol a podarí sa to ochvíľu zase... Tak som na IUI ani neišla - mesiac sme dali pauzu a potom som chodila len k svojej obvodnej GynDr na folikumutriu - vždy krásny folikul - bez akejkoľvek stimulácie, pichla mi pregnyl, ale ani raz to nevyšlo.... Teraz v najbližších dňoch čakám MS a v decembri idem na prvé IUI. Dosť som sa tomu bránila, ale vzhľadom k veku asi nemám na čo čakať - aj keď na úspešnosť IUI sa vôbec nespolieham. Budem brať 2x1 Clostilbegyt, toho sa dosť obávam. Takúto dávku som už raz brala - bolo som z toho dosť K.O. a skončilo to 8 cm cystou.
To sú tie klasické snaži-problémy... Okrem toho máme dosť veľký - súdny problém so susedmi, ktorý vyvoláva v našom manželstve také stresy, že neviem, či mám najskôr riešiť nechcenú bezdetnosť, alebo súd, alebo zachraňovať naše manželstvo ☹ A z toho mi je najviac smutno.
Kedysi som mala veľmi blízko k Bohu, dnes sa mi to akosi nedarí. Aj keď mám dosť silný pocit, že tieto problémy mám len preto, aby som tú cestu k Bohu opäť našla. Ak sa mi to podarí, budem za tie problémy vďačná 😔

Ospravedlňujem sa, ak to pôsobilo veľmi negatívne. Ale momentálne som v podstate celkom OK, snažím sa dokončiť vianočnú výzdobu, lebo keď príde MS, tak to u nás doma nebude ešte dlho vianočné - to budem pár dní ležať, fňukať a ľutovať sa - to robím pravidelne každý príchod MS - a idem tým sama sebe nenormálne na nervy 😀 😀 😀

seka
2. dec 2009

mimi-také súdne spory teda nie sú srandy, ale hlavne vy dvaja držte pokope. a pôjde to ľahšie.

a čo sa týka tých neúspechov v snažilkovaní-depky a fňukanie prežíva každá keď príde mrcha. a niktorá z nás sa tomu asi veľmi neteší a nie je na seba veľmi hrdá v tej chvíli.
je ťažké čím si prešla, ale treba to brať tak, že Boh dopustí ale neopsutí, a naloží nám každému len toľko koľko uvládzeme niesť.......nevieme, prečo sa niektoré veci dejú tak ako sa dejú, aký majú význam, a občas to ani nikdy nezistíme, občas, to pochopíme až oveľa oveľa neskôr.

dúfaj, že všetko raz bude v poriadku a budete sa tešiť z bábätka, tak ako veľa z nás tu, najnovšie bety a riska, veď to sú naše malé zázraky, hlavne vďaka príhovoru svätej Marty....

baby pamätáte si našu debatu na začiatku modlenia k Marte, že sú to prisilné želania....a tak-je úžasné že tu máme napriek všetkému a vďaka všetkým tam hore dve tehulky a šťasnté maminky. 🙂

teším sa tomu 🙂 🙂 🙂 🙂

kaki
2. dec 2009

mimmi77 som rada že si napísala. Pre mňa to nebolo negatívne čítanie.

Ono asi každá z nás rieši v živote niečo.... niečo okrem neúspechov v snažení o bábo ☹
Mne napríklad v apríli zomrel otec ☹ a nejako sa to vlečie v našej rodine... hlavne moja mama je taká nijaká...☹ A ja si to pripúšťam asi viac ako by som mala ☹
Ja sa snažím to prijať... a hľadam v tom dobré... to jediné čo mi pomáha.

Ono všetko čo sa deje, má zmysel. A Ty sa to tiež snaž tak prijať, aj keď je to určite veľmi náročné.
Tvoj vzťah k Bohu nie je chladný, keď dokážeś takto rozmýšlať. Verím že je to teraz "chvíľková kríza".
S manželmi to je ťažké asi všeobecne, ale bez nich by sme nechceli byť 😀. Tak ich milujme viac ako doteraz 🙂

To že snaženie nevychádza? Iba Boh vie prečo sa zrovna nám nedarí.... Ale určite to má zmysel 😉 A aj my sa dočkáme naplnenia našich túžob.

kaki
2. dec 2009

Sme veriace snažilky 🙂
Snažíme sa: o bábo, o to aby sme boli dobrými rodičmi, aby sme vedeli počúvať Božu vôľu, aby sme vedeli prijať lásku, aby sme milovali... 😔 😵
To všetko nás spája...

rybka13
2. dec 2009

mimi, som rada, ze si nam povedala o sebe viac, vobec nas neotravujes, ved kazda tu mame obcas depky, len sa pekne vyrozpravaj aj viac ak potrebujes a my Ta urcite zahrnieme do nasich modlitieb...
Mrzi ma, ze mate tie sudne spory, to musia byt hrozne nervy a velky nepokoj, takze sa ani nedivim, ze to narusa aj vas vztah... dufam, ze sa to casom urovna, aby ste sa mohli v klude sustredit iba na snazilkovanie.

Citam ze ta suri vek... ale aj tak je velka vyhoda, ze si otehotnela spontanne, aj ja mam PCO, takze viem si predstavit ako to niekedy dlho trva..
Horsie by bolo, keby ste nemali ziadne spermose, alebo by sa ti netvorili foliky... takto mate sancu, tak hlavu hore... A nemozu Ti dat ine hormony ked ten Clostylbegit tak zle znasas? Ved je kopec inych hormonov, ktorymi sa da pekne stimulovat... skus sa na to este raz opytat dokiho...

ahoj kaki, ty bojovnik, tesim sa co povie Tvoja nova gyndoska...
azalka, drzim moc palce, sup sup do snazilkovania pekne kazdy mesiac teraz 🙂

seka, vdaka za prianie pokoja mne aj rybiatku, fakt ma to povzbudilo.. snazim sa nepripustat si to a brat porod aky vzrusujuci zazitok, ktory nam konecne prinesie vytuzene babatko, ale musim sa priznat, ze uz ked na mna pridu kontrakcie poslickovia a zacne brucho boliet ako pri ms, tak ma ci chcem ci nechem chyta uzkost ☹ ze ako to zvladnem, zvlast ked pridu ovela vacsie bolesti, cudzie prostredie a sestricky, biele kachlicky a klistyr... atd atd...
Este ze mm vyzera, ze nakoniec pojde so mnou... snazim sa nestresovat, ale skratka na toto sa dopredu psychicky pripravit neda 😔

azalka22
2. dec 2009

rybka, drz sa, prave pozeram kalendar, ved ty to mas uz za par. a budete sa tesiiiit.
[moja kamoska ma termin 24.12. tak sme zvedavi, ci bude pod stromcek ako darcek 🙂 ]

muska30
2. dec 2009

azalka,
to je dobre, ze mas pozitivne vysledky, tak sup snazilkovat 😉
zazvorniky mam rada, mozes mi prosim ta poslat do IP recept? dik 😵

muska30
2. dec 2009

ahoj mimi,
mas krasnu zasnezenu fotku v pase, to asi nie je na Slovensku?

kaki,
smrt v rodine je tazka pre kazdeho, potrebuje to cas a hlavne Tvoja mamina 😔

riska,
to je dobre, ze si doma na rizikovom, aspon si oddychnes, ale v nejakom 30. tyzdni uz budes doma znudena, ale potom zacnes vyberat vybavicku pre babo a za chvilku pojdes rodit 😉

muska30
2. dec 2009

rybka,
pred porodom sa kazda tehulka boji, ake to bude, ale s Bozou pomocou a s lekarom a sestrickami to zvladnes, teoreticky uz vsetko ovladas, tak v praxi Ta uz nic nezaskoci 😉 bolesti su dost silne pri porode, ale pomozu, aby sa babatko mohlo narodit, ale ak nemas nejaky problem, daj si epidural, ja som nemohla mat, lebo som mala prvy porod sekciou, aby som citila, ci sa nieco nedeje s jazvou.

riska
2. dec 2009

ahojte, mala som kamošku na navšteve, tak sa doma rozhodne nenudim 😉

darla, ja ti velmi držim palce a myslim na teba, kedže presne viem, čo preživaš 😔 a verim v Božie milosrdenstvo 😉

mimmi a mimuska, som rada, že ste sa k nam pridali 🙂
mimmi, vobec sa neospravedlnuj, ved prave pre to tu sme, aby sme sa vyžalovali a jedna druhu podporili, ked to potrebuje 😉 je úplne super, že mas krasne foliky 🙂 ja mam tiež pco a mne sa foliky tvorili len ked som stimulovala, same od seba zriedka 😖 takže neboj 😉

az, jupiii, tak šup-šup do snažilkovania 😀

kaki, ty mi robiš taku radosť 😵

muska30
2. dec 2009

riska,
to je dobre, ze sa este nenudis a ze nieco pekne tajis sme tusili podla Tvojich milych smajlikov 😵
teraz Ta cakaju afp testy, tusim po 15-tyzdni?

darla,
som rada, ze si sa ozvala 😵

muska30
2. dec 2009

mala mi spi, tak sa tu vykecavam 😀
tiez ako suzika pisala, snazim sa vsetko zvladat aspon na 100 percent, ale to sa pri dvoch detoch neda, tak sa snazim urobit rychlo len to najnutnejsie a potom si aspon na chvilu pri Vas oddychnut, ale ked som na internete, hned ma manzel poznamky, ze uz som zavisla od MK, tak by som si mala aspon cez vikend dat post 😉 no bude to tazke, ale budem sa snazit 😀
a uz koncim, idem dovarit obed pre mojich hladosov, polievku uz mam, tak len druhe dokoncim 😉

riska
2. dec 2009

no muska, kamuflovala som, ako sa dalo, ale niekedy to bolo riadne náročné 😀
no na tie testy idem o 2 týždne a potom ma chce poslať niekde na morfologický utz, tak som zvedava.... same nove pojmy pre mna 🙂
a ako sa maju tvoje detičky? už ste zdraví? a čo dostane princezna na vianoce? ake hračky teraz letia? 😵

rybka13
2. dec 2009

dievcata, pred chvilou som citila, ze som nejaka vlhka a vytieklo zo mna asi pol decka vody a take hrcky priesvitneho az zltkasteho hlienu, to bude asi ta hlienova zatka, ktora sa vraj uvolnuje bud par hodin alebo moze sa aj par dni pred porodom...
Som sa trocha roztriasla, ze uz sa nieco deje, ale aj zacala dost tesit, ze sa nieco zacina diat 🙂
Neviem, ci mam zavolat doktorovi alebo pockat zajtra do poradne, mozno pockam ak sa nic viac diat nebude...
Ak by sa nieco dialo tak sa ozvem, alebo poslem niektorej sms... zeby rybiatko predsa len posluchlo maminku a narodilo sa 2 decembra?

rybka13
2. dec 2009

kazdopadne som si vsimla, ze rybiatko v noci dost dlho kopkalo a ze mam take tvrde brusko hore pod prsiami, koza taka napnuta, ze az ma to boli, uz skratka nema asi vobec kam rast 😅

riska
2. dec 2009

rybkaaaa, možno je to tu 😀 drž sa a informuj nas 😵

kaki
2. dec 2009

Jaaaaj tak kvoli Rybke sa ešte prídem o chvíľku pozrieť 🙂

kaki
2. dec 2009

Rybka,
preventívne na Teba myslím 🙂 Silno, silno....
Boh nech nad Vami bdie a ochraňuje Vás pred zlým.

rybka13
2. dec 2009

dakujem babule .. zatial sa nic viac nedeje.. rozmyslam ci ist do nemocky, asi pojdem, nech ma pozru ci sa neotvaram a ci to bola plodovka, nech som kludna...
ak sa vratim domov, tak sa ozvem, ak by ma tam nechali, poslem sms 😉

janula.k
2. dec 2009

ahojte 😵
ja som dnes cely den po meste behala a nic som dokopy nekupila 😠 len kojenecku podprdu a nejake potraviny 😒 este mi toho tolko chyba..
Rybka, ja myslim, ze uz je to tu 😵 myslim na Vas 🙂 ja uz by som tiez najradsej isla rodit, uz sa neviem dockat 😅
Riska tehulka aj ti byvalo-byva zle? Alebo nejake zvlastne chute? Uz asi aj brusko vytrca ze? A na morfologicky chod potom k Holanovi 😉
Zdravim vas babulky vsetky, este neskor nakuknem.. 😉

rybka13
2. dec 2009

Nebola plodovka, tak este nerodim 🙂 uvidim co bude do rana, ale nemam kontrakcie, ani ziadna voda, tak mozno este par dni vydrzim..
dakujem ze na mna myslite
janulka, ty este vydrz, so mnou teta cvicitelka nechcela ani tlacenie nacvicovat v 38 tt, ze az v 39 mam prist, lebo babatku je este vraj kazdy tyzden dobry... tak este take 2 tyzdne vydrz moja, potom mozes upratovat cely byt a chodit na dlhe prechadzky...

maria1610
2. dec 2009

Rybka - tu sa rodíííííííííííííííííííííí 😵 - moc na Vas oboch myslim, nech to vsetko dobre dopadne - a nech uz zachvilku drzis malinke v naruci 😵

Inak u nas nic nove v snazilkovsko-tehu smere zatial 😒 - co sa tyka ineho - tak s Filipkom nas objednali do Andreasu na marec - takze zatial musime len cakat

janula.k
2. dec 2009

Rybka a ani ta zatka to nebola? a krcok sa ma ako?
Ty mas normalne nacvicene aj tlacenie? Ja sa fakt zacinam bat, ako ten porod zvladnem 😕 Ano, aj doktorka v nemocnici hovorila, ze sa jej stava, ze aj babatka narodene v 37tt mavaju este problemy, takze nech je ten nas drobcek este pekne v brusku 😵
maria a inak su chlapci zdravi? a ako dlho skusate znovu otehotniet?

rybka13
2. dec 2009

maria ahoj 😉 no do marca je dost dlho, ale niekto spominal ze ten andreas je najlepsi, ja som v tom teda nevyznam, ale hadam sa oplati cakat...

janulka ano, myslim, ze je to hlenova zatka co mi odchadza... krcok, zatial nie som otvorena.
no to tlacenie som nakoniec nenacvicovala, lebo uz sa mi tam nechcelo ist v 39 tt...len viem ze treba tlacit ako ked Ti treba na velku 😅
ono babatka po 36 tt by uz nemali mat nejake zavazne problemy, ale vraj je lepsie, ked este trocha vydrzia, napr som pocula, ze ked sa narodia skor su placlivejsie alebo sa nevedia tak dobre prisat ako donosene babatka,tak este pekne chvilu oddychuj 😉

muska, ja chcem epidural, ale nie je istota, ze mi to pichnu, lebo si picham fraxiparin na riedenie krvi.. a to je kontraindikacia k epi.... takze sa necham prekvapit, ci mi to pichnu nakoniec alebo nie 😝

mimuska77
2. dec 2009

Caute baby,tak ja som sa až teraz dostala k PC,rybka davaj na seba pozor a určite daj vediet o rybiatku,ja by som radšej išla do nemocky pre istotu 🙂 držím palce

janula.k
2. dec 2009

Rybka a bola si aj na monitore? na tych pasoch? tam zistili, ze nemas kontrakcie? Hm, aj ja by som chcela asi epidural, ale tiez sa necham prekvapit 🙂 a aky mas dalsi vyvoleny datum? 😅
mimuska ahoj 🙂

lenkove
2. dec 2009

ahojteeeee
Rybkaaaaaaaaaa 😵 😵

Janulka, aka fotocka a to krasne brusinkoooo 🙂

Mimusky ahojte 😵 😵 ja musim za muzom 😉 myslim na vas!

mimuska77
2. dec 2009

Ahoj Janula.k,takže aj Ty si jedna s tehuliek?,blahoželám 🙂 To bude darček k novému roku...

rybka13
2. dec 2009

ano janula, na monitore, uz treti krat, prvy krat ma tam poslali asi pred tyzdnom, lebo doki hovoril, ze moja placenta je uz dost opotrebovana a ma nejake infarkty uz... o par dni nato som svojho doktora donutila, nech ma tam posle, lebo som bola vydesena z tej odumierajucej placenty... a treti krat mi monitor urobili teraz... a az teraz som pochopila, ze sa tam nesleduju len ozvy srdiecka ale zachytava to asi aj pohyby maternice, napr. keby boli kontrakcie uz, tak by to tam zrejme bolo vidno.. lebo sestra hovorila, ze maternica je v klude.. 😕

dalsi datum si uz asi vyberat nebudem, necham to tak, lebo vidim ze to nema vyznam.. 😠 co ja viem, mikulas? 😀 alebo 12.12.2009 sa mi tiez paci, alebo aj 13.12. vtedy mam meniny, ale ja uz nechcem cakat dalsich 10 dni 😔