Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
4. jan 2010

ahojte, ako sme sa tu všetky stretli 😵 teda ja som vačšinu z toho prespala, ale nevadi 😀

marg. dufam, že sem nebudeš chodiť len v týchto skorých ranných, resp. nočných hodinách, lebo to sa teda virtualne nestretneme 🙂 😕

leni, aka si zodpovedna, že už trenuješ na nočne vstavanie 🙂 a dobre vybav 😉

janulka, vitaj doma, tešime sa s vami, že všetko dobre dopadlo a mate doma krasneho, zdraveho chlapa 😵 😵 a tiež sme zvedave na podrobnosti a foto, ak budeš mať čas 😉

rybka, kraaasna ste rodinka 😵 a eminka je strašne zlatá, a v tom mikulášskom outfite 🙂 🙂 🙂 už sa moc tešim, ked ju časom uvidim naživo 🙂 a nech krstiny všetci v zdraví prežijete 😉

lucetka, azalka - dovolenkujete?

kaki, aký bol silvester a nový rok?

danka, čo nove? už rozpravate? 😀 😀

rybka13
4. jan 2010

🙂 ahoj betty, tak ty len pekne papkaj, aby babo malo tucnejsie nohy ako nasa emka a nevyzeralo ako pavucik ked ho vyzlecies 🙂
No tych 30 ludi to je najblizsia rodina 😕 rodicia, babky, bratia a sestry s rodinami 😨

danuska ahoj 🙂
emka spi aj 6 hodin vkuse niekedy, zvycajne od 23.00 do piatej, kedze ja si uzivam volny cas do jednej v noci, tak spim menej ako ona 😉 klarka nespi moc?

riska
4. jan 2010

betty, ahoj 😵 jasne, že tvoje babo bude dlhe a chude, ved ma byť po kom, nie? 😎 a ja knihy o tehu nečitam, lebo žiadne nemam 😉

riska
4. jan 2010

rybka, bratia a sestry - to znie ako pol kostola 😀 😀 😝

rybka13
4. jan 2010

ahoj riska 🙂 pekne sa vyspi, ja idem tusim teraz zalomit na hodku kym ema spi...
pekny den vsetkym

janulka, bud sikula a daj fotecky, nie ako ja neschopacka az po mesiaci 😀

bettynka222
4. jan 2010

rybka no kedze aj ja a aj mm vyzerame ako pavucikovia, predpokladam, ze dieta ani nebude ine....som sa stale bala,z e nema dost vyzivy, ale ked stale tak predbieha, tak asi ma z coho rast 🙂 a ti bratia s sestry s rodinami-to myslis s detmi, ze? no 30 je dost. nastastie ja mam len jednu mladsiu sestru 😀

riska ja som si vcera uz objednala knihu o vychove 😀 ved ked takto predbieha, tak o zachvilu fakt bude treba vychovavat 😀 ozaj a ako ti to ide so zeleninou? stale nechuti? ja som do seba tlacila k chlebiku ladovy salat a uz je to vonku 😝 a pritom ho lubim a je zdravy....no co uz, dam si ovocie 😀

carmenuska
4. jan 2010

Ahojte, tak aj my sme uz v starych kolajach, mm v praci,ja este tyzden doma tak sa vytesujem.
Pozrela som fotky od smejky a rybky- su krasne a deticky este krajsie aj Emka aj Matusko. Este cakam na fotky riskinho bruska a maleho Branka... My sa mame dobre,tento tyzden nas caak velky den, ideme podat tu ziadost o adopciu, prosim pomodlite sa za nas, nech to dobre zacne vsetko. Inak vobec obaja nevieme do coho ideme, viem len, co chceme......a mozno je to tak lepsie, ked nevieme ake papierovacky a natahovacky s uradmi a ja neviem este s cim nas cakaju.....Tak do noveho roka dufam, ze sme vykrocili spravne a s dobrym predsavzatim.....Poviem vam, to bolo najtazsie rzohodnutie v nasom zivote. asle uz teraz sa tesim na nase babatko i ked budem tehotna asi dlhsie ako vy ostatne.....myslite na nas a zajtra este volalm o tie vysledky na trombofiliu dufam ze konecne uz budu...

lucetta
4. jan 2010

riska este dnes trochu dovolenkujem, zajtra opat pracujem ..le streda je volno🙂) mas IP🙂

danka ahoj
my sa snazime pohnut z miesta a verim, ze sa nam to aj podari 🙂

akzuzs
4. jan 2010

Ahojte, tak teraz mi malý chvíľu spí a ja som sa na chvíľu odtrhla od učenia a čítam vás všetké.

Smejka, ja som napísala že som zo Žiliny, to len tak orientačne, lebo kto už len pozná Kysucké Nové Mesto?Samozrejeme, že celé nebo a blízke okolie Kysúc 😀 Ale chodíme aj do Žiliny a k saleziánom som chodila niekoľko mesiacov na taliančinu ku donovi Štefanovi Turanskému a môj manžel si tam ešte "za Márie Terézie" 😀 😀 😀 odpracoval civilku. Tak ten to tam pozná lepšie ako ja.

Azalka22 v Ružomberku študujem sociálnu prácu ale len prvý rok 😉 Ale už mám v zimnom semestri chvála Bohu skoro všetky skúšky za sebou, len 12.1. mám posledné dve ale to niesú štátnicové tak to nejdem neako drviť 🙂
Rybka, ak Ti môžem poradiť, na zápal si nikdy nedávaj teplé. Iba studené. To mi kázali pri mojích. AK by si mala ich horúce alebo červené ako keby Ti ich niekto udrel, až taký fľak. Ale ak tam máš iba hrče, tak hej, teplé, lebo to znamená, že je tam nmoho mlieka a treba ho dať von. Inak ja som si na bradavky dávala mastičku z DM drogérie originál na to. Nemusí sa toiž umývať pred kojením. Ja som mala také strašné bradavky, že moja MUDr. neverila vlastným očiam, keď som jej ich ukázala. Povedala, že vyzeralí akoby mali každú chvíľu odpadnúť. A čo krvi mi z nich išlo. Môje dieťa prvé tri mesiace bolo odchované na "krv a mléko " No Matka Božia vyslišala moje modlitby a prešlo to a ja som mohla kojiť, lebo som chcela svojmu dieťatku dať čo najviac dobrotky 😉

Kaki, ďakujem za zaradenie. Každý deň sa to mám modliť, však? Ak nie aj tak sa budem 🙂

bettynka222
4. jan 2010

carmenuska tak mm nakoniec suhlasil? tesim sa s vami 😵 a uvidis, bude aj dietatko zo srdiecka a aj v brusku 😉

elizka
4. jan 2010

ahojte babenky....

všetkým vám prajem požehnaný a milostiplný nový rok, aby sa vám všetkým splnili aj tie najtajnejšie želania 😉

janulka, gratulujem vám k Brankovi, nech ho Panna Mária vezme pod svoj ochranný plášť a požehnáva každý deň aj jeho rodičov....... je náááááádhernýýýýýýý

rybka, ste nádhernééééééééééééééééééééé ...... s tým príspevkom o pôrode si ma normálne rozplakala, vieš si ma predstaviť, ako v robote sedím pri počítači a tečú mi slzy 😢 .....pozerali sa na mňa ako na chorú 😀

tehulienky Riska a Bettynka krásne vám to pribúda 🙂...... zdá sa mi, že v novom roku vám tie tt pribudli naviac ako bonus 😀

lenkove, smejka verím, že sa už čoskoro bude tešiť z vaších princezničiek......... prečo sú taký škaredý a takto vás naťahujú fúúúúúúúúúúúj im

kaki a na mňa si s desiatkom zabudla 😢...........ja mám prvý 😀 .......dúfam, že sa môžem modliť aj keď si ma nenapísala 😉

darla, skorki, danka, margi, lucetka atď..............pozdravujem vás

lucetta
4. jan 2010

akzuzs, ja nahodou kysuc.nove mesto poznam, chodievam do krasna nad kysucou ucit 😀
elizka ahoj
ja vam mam posledne dni taku nejaku radost v sebe a velmi sa tomu tesim, lebo v poslednych mesiacoch som bola dost smutna a sklamana ...a tak stale dokola. ved to asi vsetky snazilky poznaju. dufam, ze mi tento stav vydrzi co najdlhsie..
zacala som sa intenzivnejsie modlit k sv, Dominikovi/patron tehotnych i snaziacich sa/aj tych co dlho nemozu otehotniet. uz tolkym pomohol , ze sa akosi uplne vkladam aj pod jeho orodovanie.
zacali sme aj my s mm dietovat a hlavne zaciname sa intenzivne hybat. dufam,z e nam to vydrzi dlhsie ako 2 dni 😀 a ze to prinesie aj svoje ovocie...no takze do ztehotnenia 😀 to je heslo tychto novorocnych dni 😀 😎

azalka22
4. jan 2010

lucetta, pridaj, prosim ti, tu modlitbicku ku sv.Dominikovi

lucetta
4. jan 2010

Sv.Dominik, orodovni8k neplod.zien a problemovych rodiciek. objednaj si aj pasik Sv. Dominika na adrese
DMC Salve
Dominikanske nam.8
o4o o1 Kosice al. tel. 055 6230137
na obalku napis heslo "pasik sv. Dominika"

ak zavolas asi to bude rychlejsie
a ta modlitba: Slavny otec, sv.Dominik, ty si dostal od Boha dar pomahat tym, kt. sa k tebe utiekaju s prosbou o pomoc. Vezmi aj mna pod svoju laskavu ochranu a vypros mi milosti pre dusu, ako aj ine dobrodenie, kt.teraz potrebujem. Amen
ten pasik sa nosi okolo pasa az kym sa neporodi🙂 uz vysla aj knizocka so zazrakmi od zien, kt. nemali ziadnu nadej...a my budeme pisat tiez🙂) verim tomu

lucetta
4. jan 2010

este je tam Responzorium k sv. Dominikovi
V. O, vzacna nadej, kt.si zanechal tym, co v hodine tvojho umierania plakali nad tebou, a ty si im slubil , ze po smrti budes pomahat bratom.
R. Spln otce co si slubil a pomahaj nam svojim orodovanim
V.Ty, kt. si sa preslavil tolkymi zazrakmi na telesne chorych, vypros nam u Krista pomoic a vyliec choroby nasich dusi.
R. Spln otce ....
V. Slava Otcu i Synu i Duchu Svatemu
R. Spln otce...
Modlime sa : Boze, Ty si milostivo osvietil svoju Cirkev zasluhami a ucenim sv.Dominika, vyznavaca svojho a nasho Otca, daj nech na jeho orodovanie nechyba pomoc v v casnych veciach a nech ustavicne rastie v hodnotach duchovnych. Skrze Krista, nasho Pana. Amen

bettynka222
4. jan 2010

lucettka dobre novorocne heslo 😀 a viem ako sa citis.....som to prezivala do nedavna a prajem ti, aby si co najskor bola taka stastna ako my s riskou 😵 ajked ja si teda este moc neuvedomujem ze osm tehu 😕

elizka no neviem ci mi bonusovo pribudli tie tyzdne, vd ja som ich pridala tusim az po vianociach 😀 😀 😀 aj ja prajem vsetkym snazilockam babtka v brusku...ale ved to som uz niekolkokrta pisala 😉

lucetta
4. jan 2010

dakujem , dakujem..Pan Boh uslys 😉

kaki
4. jan 2010

Aktualizácia každdenných desiatkov (kto chce nech sa pripíše, alebo ma poopraví):
1. Ktoreho si, Panna, z Ducha svateho pocala - Skorki, Margi, Azalka, Elizka
2. Ktoreho si, Panna, pri navstiveni Alzbety v zivote nosila. - Lenka, Kaki, Mimuska77
3. Ktoreho si, Panna, v Betleheme porodila. - Smejka, Marione, Riska
4. Ktoreho si, Panna, v chrame obetovala. - Suzzika, Violoncielka, Akzuzs
5. Ktoreho si, Panna, v chrame nasla. - Bettynka, Lienocka, Krtecko

Elizka prepáč, nevedela som, ale dobre že si ma opravila 😵
Ale povzbudzujem aj osntatné snažilky aby sa k nám pridali... Bolo by rozdeliť ešte 4 - desiatky (a budeme mať 4 kompletné 🙂)

Riska, my sme Silvestrovali tak poskromnejšie a pokrátkejšie....
Lebo mm sa učí na skúšky a zdá sa mi, že má toho akosi veľa, tak ho trochu šetrím pred spoločnosťou a vonkašími ruchmi.... Nech má svoj kľud a svoj režim 😵

A moje novinky:
1) budúci týždem idem k novej doktorke 😉 🙂 Dúfam že mi vyšetrenie vleje novú nádej... Lebo poviem Vám, táto MS ma uź vôbec neprekvapila... Ale som vďačná aspoň za to že je a je pravidelná 😉
2) A ešte jedna veľká správa: cvičím mojžišku ako drak, každučký deň (celý december...)

Verím na zázraky.... A nech sa stane Pánova Vôľa...
Uvedomila som si, že dieťa so mňa nespraví šťastného človeka, preto je načase byť šťastnou už TERAAAAZZZZZ 😵 🙂 Veď dostávame tak veľa od Boha. A dieťa príde, aj keď budeme šťastní....... 😵

azalka22
4. jan 2010

kaki, ty si to nadherne napisala
dieťa so mňa nespraví šťastného človeka, preto je načase byť šťastnou už TERAAAAZZZZZ Veď dostávame tak veľa od Boha. A dieťa príde, aj keď budeme šťastní.......

dakedy dieta pride, AZ ked budeme stastni....

no a ja mam dnes opat depku, ms dorazila, aj ked som ju uz opat raz nechcela cakat. tak opat raz prestavam dufat a nadejat sa a... hm, je to tazke. asi tolko 😒

smejka
autor
4. jan 2010

ahojte 🙂
jeej ako sme sa tu krasne vsetky zisli 🙂
carmenuska tesim sa s vami....ze ste presli velkym rozhodnutim...verim ze uz teraz sa tesite....a ocakavate.....neboj toto vsetko prehlusi tie natahovacky a papierovacky....ak si nebudes vediet rady pokojne mi napis 😉
lucettka z teba mam tiez radost 🙂 .....nova nadej...uz sa tesim na tvoj prispevok v knizocke...coskoro 🙂
elizka azalka dufajme 😔
kaki....slniecko nase 😎 .....zase citim z teba kopec energie 😵 .....ja verim ze zmena dr bude i zmenou tvojou.....a s mojziskou ti drzim palce....vydrzat! 😉
bettynka chcela by som ta postipat....ano je to realita.....ty uz si riadna tehulka 🙂
urcite som vas vsetky nespomenula......no to nevadi....som rada ze ste..ide z vas pozitivno 🙂
presne to sme teraz potrebovali....trosku viac sa pohruzit do modlitby 😔 .....tak podme na to 🙂 🙂

smejka
autor
4. jan 2010

janulka blahozelam k Brankovi..az rastie do krasy a robi vam radost 😵
lenka ako kuchyna? mas nieco nove ohladom ado?
margaritka otec je uz doma?
riska 🙂
rybka krasavice ste 😉
akzuzs poznam to vase mesto 🙂
tot moj dodatok

pcolka
4. jan 2010

ahojte, babule...dlho som vám nič nenapísala. ...ale celkom som sledovala čo sa deje.
v prvom rade VAM VŠETKYM PRAJEM VŠETKO LEN TO NAJ NAJ LEPšIE V NOVOM ROKU, VELA BOŽ. POŽEHNANIA A VEĽA ZDRAVIA..... A TO OSTATN UŽ PRIDE AJ SAME.... 😉

janulke hlavne blahoželám k malému Brankovi- 🙂 ---teším sa, že máme ďalší príspevok na svete-tu medzi nami.

a carmenuška-blahoželám k takému rozhodnutiu. tiež sa budem snažiť pomôcť ako budem môcť tak sa ozvi hocikedy. 😵

u nás všetko v pohode, až na to že som po dvoch týždňoch meškania dostala "M"-tak si viete predstaviť to sklamanie a tie bolesti

margi-ako otec????

lucetka-čo je pásik sv. Dominika???? 😕

všetky vás pozdravujem a prajem pekný večer...do roboty idem až 11.1. takže si ešte týždeň doma povegetím 😅 😵

rybka13
4. jan 2010

lucett to som rada,ze sa mas lepsie, verim, ze tento rok bude pre Vas super 🙂
kaki, tesim sa z Tvojho elanu a z novej doktorky, to bude novy zaciatok 🙂
azal, nevzdavaj to, aj ked je to tazke 😕
betty ako sa citis fyzicky? chodis aj von?
elizka a ty sa ako mas? napis viac o sebe... To je ta moja 'story' taka dojimava? uff 😉
carmenuska, tesim sa, ze ste sa rozdhodli 🙂 podla mna je dobre ze neriesis detaily dopredu, ved na adopciu je process, ktoremu sa aj tak nevyhnete... tak najlepsie je to nehrotit.. ved aj tak to bohuzial nejde vzdy ako by ste chceli, vid smejka 😢 Takze vlastne uz si skoro tehulka 🙂 ako lenkove, len lenkove uz skoro rodi 🙂
akzuzs, chudiatko, ty si mala dobry kriz pri kojeni 😒 ja nastastie bradavky mam sice citlive, ale mastim ich multi-mam mastickou ako diva... uff, tak tie hrce teda nie je este zapal... tak ok, budem odsavat nadalej..

rybka13
4. jan 2010

ahoj pcolka... 🙂
dievcata a to kde vidite Jankinho branka, ja nic nevidim v albume 😒
Na facebooku? poslite link

akzuzs
5. jan 2010

Dobré ráno a Pochválený Buď Ježiš Kristus!!!!!

Carmenuska, veľmy Ti blahoželám k rozhodnutiu, je určite správne! Boh Ti určite pomôže a Matka Božia nielen pozbudí, ale aj vyprosí od Boha milosti a trpezlivosť! To bude krásne keď to budete mať za sebou 🙂

Rybka, nebolo to až také strašné, 😉 len ....? Ako Ti spinká v noci? Nemá to prehodené? Toho som sa najviac bála pri synovi. Opatruj sa a odsávaj. Inak tým že po dome chodíš zo spustenými, sa Ti o to viac tvorí mliečko, možno preto ho máš stále nadbytok, ale po myslím troch mesiacoch sa Ti začne "regulovať" a budeš ho mať len toľko koľko Ti maličká spapká. Že je zlatá keď papká? 🙂

margarita
5. jan 2010

vy ste vsetky taaaakeeeee zlate, aj ked nepapkate 😀 (to ma byt nadviazanie na predch.prispevok akzuzs 😉

tesim sa vsetkym optimistickym a pozitivnym spravam, ja mam tiez jednu pre vsetky, co sa pytali na stav mojho otca: na 90% ho prepustia uz dnes, ale bude musiet este nejaku dobu obden chodit do nemocky na prevazy. No tvari sa uz lepsie, aj sa snazi chodit, ked sa zabudne, tak to zvlada aj bez opory 🙂

super, ze ste spat vsetky, co ste tu cez sviatky neboli ako nasa Teodora, elizka, pcolka a lucett 😵

riska, ak Ti chybaju knizky o tehu, staci povedat 😉

betty - super, ze to citas, ale z vlastnej skusenosti Ti radim uz rovno prejst na tie o vychove 😀 lebo ja mam tiez uz jednu skvelu o vychove deti, a uz tak 3 mesiace som ju nemala kedy ani len otvorit, a to ju citam uz vyse 5 mesiacov, som na strane 72 (z asi 300). 😀
no a pocas PN ky som si nacitala 4 knihy o tehu, porode a kojeni, no porod bol rychly, ze som ani nestacila sa zlaknut 😀 ,kojenie sme ustali vdakaBohu ukazkovo 😉
len teraz pri tej mojej babike na zotrvacnik 😎 nemam kedy ani jest, nieto este citat o vychove.
Takze opakujem - zacni uz vopred, bude sa to hodit...

a prosim Ta, to je ako blbost, ze pol kila za tyzden...to by si za cele tehu potom pribrala 20 kg...nebooooj, kym je babo ok, mozes pribrat aj len 4kg 😉

margarita
5. jan 2010

leni a smejka - verim, ze vam novy rok prinesie vytuzene dievcatka, moc si to zasluzite 😉
sme s vami v modlitbach 😵

a este mam taku drobnost : hodte nejaky Zdravas za nasu Kiki, prosim, asi ma crevnu virozu, uvidime co to je, lebo akurat teraz mm nesie vzorky veskerych jej telesnych tekutin a inych k doktorke.
Vysledky budu vraj uz dnes. dufam, ze hej. Mala to divne uz cely cas, co sme boli u svokrovcov, ale ja - vzor pokojnej matky 😀 - som to pripisovala zmene stravy a vzduchu a prostredia, a az po navrate domov mi doslo, ze to mozno bude aj vaznejsie.
Takze nas najnovsi zazitok je kojenie Kristinky v noci priamo na nocnicku 😀 aby sme z nej dostali 2 skumavky mocu. A o tomto ziadna kniha o kojeni nikdy nepisala 😀
....zaver: kaslite na teoriu, Duch Svaty vas osvieti v tej chvili, ked to budete najviac potrebovat
😉

margarita
5. jan 2010

no este musim pochvalit verejne a hlasne nasu milu kaki,
ze tak vzorne cvici Mojzisku 🙂 CHVALIM, CHVALIM A CHVALIM.

mala som take pokusenie, dat si novorocne predsavzatie, ze opat zacnem cvicit aj ja, ale neviem kedy a vlastne ani kde 😀 ked je hore, je to nerealne, a ked pred polnocou konecne spi, uz nevladzem.
Ibazeby som skusila ked mi cez den spi vonku na prechadzke, ako v tych amer.filmoch niekde na plazi si zacvicit. Uvidime na jar, az sa otepli 😉

carmenuska
5. jan 2010

Dakujem pcolka a smejka....to si piste ze vas budem so vsetkym otravovat 🙂 fakt nic okolo toho nevieme 🙂 ved vsetko potreben sa budeme potroche dozvedat nie???? A mozete mi poradit uz dnes- ani nevieme na ake oddelenie sa chodi?? 😀 Chceme ist v piatok. A stací ked sa tam pojdem informovat sama alebo hned prvykrat treba aby isli obaja manzelia??? Manzel nie je doma totizto...

carmenuska
5. jan 2010

akzuzs - mas IP 🙂