Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

rybka13
2. feb 2010

tak kym som natiahla fotecky, babika sa zobudila na papanie 🙂 dufam ze do druhej zaspinka znova 😠

muska30
2. feb 2010

ahojte,
minule som sa tak vyplasila, ked som chvilu nepozerala na dcerku. Cistila som zemiaky a skrabku na cistenie som umyla a dala do odkvapkavaca na riad a kym som ja krajala zemiaky, dcerka si strcila tu skrabku do ust. Tak som sa naplasila, ze si poreze usta alebo jazyk, ale nastatsie hned si ju vybrala, a ja som dakovala anjelovi strazcovi, ze sa jej nic nestalo 😉
aj ked stale davam pozor na deti, pride nejaky maly okamih a moze sa im nieco stat 😒 preto stale prosim anjelikov, aby mi ich ochranovali 😵

rybka,
emulka je skutocne zlate babenko 😉
a dietatko si urobi svoj vlastny rezim, ako to jemu vyhovuje, potrebuje to cas, aby sa maminka aj babo zosuladili 😉 a ze este priberas a chuti Ti jest, to je najma preto, lebo kojis, viac chudnut zacnes az potom, ked sa bude Emka viac hybat a Ty ju budes nahat 😉

rybka13
2. feb 2010

mas pravdu muska, aj ja zacnem prosit viac anjela strazneho, lebo par krat sa mi stalo, ze mi skoro padla, alebo som ju nestastne chytila, alebo takmer rachla o veraje dveri ked som ju niesla, akoze clovek sa snazi byt opatrny, ale nahoda je blbec 😖

No dnes sme toho moc nenaspali, o druhej zaspala, o pol stvrtej, o siestej, o siedmej uz znova hore 😒
aj teraz stale mrkna, neviem co jej je ☹
Este k tomu mi brutal huci v lavom uchu a takmer nan nepocujem, tak to aby som stihla poradnu a aj svoju doktorku, idem, pekne dnik vsetkym
a muska diki za info ohladom toho balenia nasiroko, ja obcas balim obcas nie... tak hadam to bude okis

violoncielka
2. feb 2010

Ahoj Rybka som tu len na skok...malinka je krasnucka 😵
pekny den ostatnym

janula.k
2. feb 2010

ahojte 😵 dnes nad ranom sa na mna nas syncek prvy krat usmial 😵 pekne si poprdkal a potom sa na mna spokojne usmial 🙂 Akoze uz rozdaval usmevy..aj na mm, aj na babku a na mna furt nic..no ale dnes rano to stalo za to 😉
Rybka, Emka je krasnucka 😵 ani my nemame este rezim, ale nikdy maleho nebudim ja sama, vzdy cakam kym sa sam zobudi. A tiez tlacim do seba vsetko mozne,..ked to takto pojde dalej, tak veru svoje povodne veci este dlho neobleciem 😅
muska 🙂
Anjelicku, môj straznicku,
sadnime si na lavičku.
Už ta asi krídla bolia.
Lietaš so mnou dookola,
strážiš si ma, chrániš si ma...
Deti strážiť to je drina.
Božie klbka nepokoja,
neposedia, nepostoja,
robia, ako radosť káže,
premôžu nou vsetky stráže.
Anjelicku, múdry, biely,
uz ti kridla oťaželi.
Sadnime si na lavičku,
zlož si ruky pod hlavičku, pospi si!
A za tu chvílku,
kým mi sníček vráti silu,
kto to vezme?
Pán Boh z neba,
Bude strážiť mňa i teba. 😵

riska
2. feb 2010

ahojte, tak ja som zasa on, nejaký dobrák nam zrušil net včera naobed, no inak totalnu zavislosť už na nom mame obaja s mm 🤐

všetky vas zdravim a rybka, eminka je neskutočnaaaaaa 🙂 🙂 🙂 akože všetky deti su krasne, ale ja mam pocit, že tie v našej teme su najkrajšie 😵 😵 😵

akzuzs
2. feb 2010

Ahojte Rybyčka, pozerala som Ti foto. Malá je na zožratie 🙂 Normálne ako z obrázka. Ale to sú všetky deti a pre svoje maminy najkrajšie na svete ako to moje ale je fakt peknučká a tie vlásky 🙂 🙂 🙂 🙂 A musím pochváliť aký kráááááááásny kočik máš 100% môj typ.

Inak na nete som závislá aj ja 😠

carmenuska
2. feb 2010

Caute caute. Tak Betty zhodnot: Protein S v norme, zevraj sa zmylili v labaku, tak som si vydychla, to co mam, mi uplne staci 😀 Dostala som tie injekcie Nejaky Frag....neviem co 2500. Mam to brat zatial 2 mesiace, kazdy den jednu. A samozrejem vitaminky. Na to hned moj doki skonstatoval, ze ideme to rozbehnut n aistotu a dal mi od dalsieho cyklu stimulaciu ☹ co ma az tak nepotesilo. Staci mi ked vidim obal toho clostilu a mam dost. Ale presvedcil am, ze nan krasnereagujem a ze ked budu k tomu tie inj. tak by to mohlo vyjst, ked iny problem nemame. neviem, ci ej to dobra sprava, ci zla, som len zaciatocnik 😀 na to tu mam Betty. tak, tvoj nazor???? 🙂
Rybka- nadhera, aj Emka aj kociarik

janula.k
2. feb 2010

Carmenuska budes pichat kazdy den fragmin? to ako preventivne pred tehu? A preco stimulovat clostilom? Nemavas ovulku ci preco?

carmenuska
2. feb 2010

hej janulka fragmin to je , teraz som kukla na recet, kazdy den jednu je tam ze 2500. Hej pred tehu, lebo mne sa nemoze uchytit /vraj koli tomu Leidenovi/zatial to mam na dva mesiace a potom sa uvidi, ak neotehotniem tak neviem, uz potom len na tu ado... A clostil mam na vacsie sance...ovulku chvalabohu mavam,ale chce to poistit a skusit este raz stimulkou. A ak je na sproblem v tomto, tak by to vraj malo vyjst

azalka22
2. feb 2010

to je k tomu poisteniu a zvysenym peniazom, koho to zaujima pozrite sa

http://peniaze.pravda.sk/rodicovsky-prispevok-n...

janula.k
2. feb 2010

carmenuska, tak to je dobre, ze budes pichat este pred tehu..V teme trombofilia je vavenka, ktora tiez dostala injekcie este pred tehu, tiez tak na dva mesiace, ale otehu im nakoniec trvalo tusim az 5 mesiacov..Takze moze byt, ze sa do tych dvoch mesiacov nezadari, ale netreba sa trapit, zadari sa na 3.mesiac 😉
Hm..s tymi hormonmi..moja doktorka by pri trombofilii nedavala ziadne hormony, zvlast, ked mavas ovulku..no ale tak snad vie tvoj doktor co a ako. Jaj no, velmi ti drzim palce, verim, ze to vyjde. Kedy zacinas? 🙂

carmenuska
2. feb 2010

Janulka, ved bude ako ma byt....ja tomu ja tak moc nedavam....A ta vavenka nemohla tiez otehotniet? Ja som tam viackrat pisala, ale okrem betty a teba nikto nezareagoval, no darmo tu sa citim doma. Tak som do tej temy uz nesla. A momentalne mam plodne dni, cakam rychlo na ms a zacinam si pichat, resp. mm mi bude pichat. On mi povedal ze hormony su v pohode a ze za tie stratene 2 roky, by bol rad keby sa aj dvojicky podarili 🙂 O polroka mam ist na kontrolu na hematku a ked otehotniem tak hned

janula.k
2. feb 2010

Carmenuska, hlavne tomu ver 🙂 Vavenka mohla otehotniet, ale potracala hned v zaciatkoch..Ak by si chcela, mozes jej napisat ip, mozno poradi viac, je to zlata baba 😉 A necakaj na ms ak mas plodne dni, tak šup šup skoc na manzelika 😵 Ja naozaj verim, ze sa vam to podari, len treba vydrzat 🙂

carmenuska
2. feb 2010

Viesco je najhorsie Janulka, ze ja starcam vieru ze sa to moze podarit ☹ uplne som nejak rezignovala a ani to nejak neprezivam a to tiez nie je dobre zostat taka chladna a akosi nic necitit....a uz dost, idem skakat na manzela podla tvojej rady 😀 😀

janula.k
2. feb 2010

Carmenuska, ver mi, ani ja som si po tom vsetkom nevedela predstavit, ze ja raz budem mama..naozaj..tiez som vela krat stracala nadej..ja ta chapem. Ale treba verit a doverovat Bohu a neprestavat Ho prosit..nevzdavaj sa. Pana Boha to omrzi pocuvat a pozehna vas 😀 🙂 😵

azalka22
2. feb 2010

jaj janula, keby to bolo fakt tak, ze Ho to omrzi pocuvat. Ja sa citim ako carmenuska [len tisko dufam,ze k tej tromboske sa nedopracujem, predsa uz mam tych dg dost]
a dnes, dala som na omsu za mna, nas, rodinu - ze za zdravie a B.pomoc a ako naschval, nemozem ist - som chora ako choroba najchorejsia. je mi z toho presmutno, aspon na chvilu zabudnut som chcela alebo naopak vyliat si srdce opat.
Neviem, fakt neviem, co chce Pan povedat tymito krizmi. Ale dost vedia zdeptat cloveka. 😢

janula.k
2. feb 2010

Azalka, obetuj tu chorobu a to ako sa citis Panu Bohu a nebud smutna, kriz je znakom spasy a urcite plati moje oblubene, "koho Pan Boh miluje, toho krizom navstevuje". Pochopime az neskor, preco musime tolko trpiet...viem o com hovorim..naozaj. Moja, skoro sa uzdrav 😔

bettynka222
2. feb 2010

ahojte 🙂

carmenuska to som rada že ten protein s nemáš, stačí ten leiden- to je zas niečo s proteinom c. fragmin pichala kamoska co má tiež leidena, určite pomoze 😉 clostil vydezis, už si to tolkokrat vydrzala 😉

ja som trochu mimo z mojej dr. som sa jej na poradni vyslovene pytala či mám krcok v poriadku a ona že jasne. a doma čítam že je skrateny

maria1610
2. feb 2010

Ahojte - ani neviem, co mate ktora nove - musim vas docitat - cez vikend ma zdrapla brusna chripka a este stale som neni 100 %- na 😒 - stastie, ze to nechytili chalani
pridala som par fotiek z narodeninovej oslavy 🙂

akzuzs
2. feb 2010

Ahojte, nesko ro večer ale....
Naozaj všetky smutnééééééééééééé!!!!
DOSŤ!!!!!!
Jeden kapusín, môj duchovný otec mi povedal že smútok je od zlého a chce nás tým ovládnuť. Ak si smutná má Ťa ak nie a s plná nádeje v Boha nemá Ťa!!!!!
Tak hlavu hore je tam BOH a on Ťa vydí!!!!!!!
Možno sa mi to ľahko povie keď mám dieťa, ale viem o čom hovorím lebo v posledno čase to je nejako divné a smútok má obchádza ako neaký tieň, len nech ma nepremôže, lebo potom to nem dobré. To vééééľmy dobré poznám 😖 😢 😢 😢 😢
MILOSTIVÝ BOH, SYN A DUCH SVATÝ S NAMI AŽ PO CELÝ ŽIVOT

editastein
2. feb 2010

Mila Akzuzs, ale smútok podľa mňa može byť čiastočne aj dobrý na istú sebareflexiu. Pan Jezis v Getsemanskej záhrade bol okem ineho a podľa mňa tiež smutný, ba sa krvou potil a modlil sa : odním odo mňa tento kalich. Dnes som si na to spomenula pri sv. omši, sú hromnice.

akzuzs
2. feb 2010

No určite aj hej ale ja mám na mysli iný smútok ten čo vedie k zúfalstvu 😉
Ale ako povedal don Bosco, radujte veselte sa len nerobte hriech (presnú citáciu od slova do slova neviem 🙂 )
Preto treba byť radšej veselý aj keď je to v mnohých situáciach ťažke ako sa oddávať bezudnému smútku
Tak hlavu hore.........

akzuzs
2. feb 2010

Inak Editastein, si tu asi nová, tak ahoj a dobre sa ti cíť 😉 Pán s Tebou

rybka13
2. feb 2010

maria zlati su Tvoji chaloskovia 😉 a Ty si kocica, super haro 🙂

co to dievcata aky smutny vecer sa tu vznasa, dnes je utorok, co sa teda vlastne budeme modlievat utorky? zacina sa deviatnik k sv. marte? alebo niekto hodil do plena zeby sme mali otravovat ineho svateho teraz... ma napadlo, ze by sme sa mali znova zmobilizovat a obnovit pevne toto nase utorkove modlitebne spolocenstvo, nech nas Boh dalej vsetky zehna a hlavne z nasich snaziliek nech sa stanu maminky...
Hm, rozmyslam ktory svatec by bol vhodny, sv Gerarda sme uz otravovali, aj tu Molu (sorry, neviem ako sa ta svata vola celym menom 😀 )
Mate niekto nejake typy a nejaku modlitbu konkretnu?

margarita
2. feb 2010

azalka - diky za link, ale na moju otazku som sa pytala uz konkretne tety veducej odboru, a ani z jej odpovede som neni mudra 😀 asi sa nepripoistim, lebo ved idu volby, zase sa to pomeni a naco budem platit, ked z toho potom nic nebude...ja tomuto statu uz nedam naviac ani cent 😎

betty - mozno sa mylim, ale zda sa mi, ze krcok sa moze trochu skracovat, a napriek tomu to moze byt ok, ved doktorka uz asi mala tehuliek viac, tak to vie odhadnut 😉 nebooooj. Napr. ja som mala ku koncu uz skrateny tiez, ale vobec nebol otvoreny a nedat mi vyvolavacku, este stale som dnes tehu 😀 tak ver tomu, ze je to ok, lebo ak by nebolo, urcite Ta supnu zase do nemocky.

rybka, maria - kukla som vase fotos, supeeeer, krasne. Emka je zlatucka a ta torta vyzera suppeeeer, to bola cokoladova? 😉 najviac by ma zaujimalo, ze ako to treba polievat, aby tam aj mne vyrastli take pestrofarebne lizanky. Mozno su aj zazvorove, betty, nezacnes pestovat? 😉

nuz my sme dnes opat boli na kontrole cvicenia - uz to bude pomaly 9 mesiacov, co Vojtujeme....a opat raz nas pochvalili, ako sa pekne taha na nozicky, ale ze teda este neprestavajme, lebo uz len chvilu 🙂 dali nam deadline, ze az zacne sama chodit, tak potom staci.
Len teraz neviem, ze ci az zacne sama chodit ako chodit, alebo sama chodit napr.do skoly, alebo do tanecnej, alebo na vysku 🙂 No ved uvidime...

margarita
2. feb 2010

rybka - navrhujem modlit sa 😎 preventivne 😎 k Vsetkym svatym, to by mohlo stacit, je ich dost, tak nech si vyberu, ktory co a kedy vyjedna so Sefom, nie? 😀
Ja sa modlim s mm kazdy vecer nas obligatny desiatok za vas vsetky a myslim, ze dolezitejsie ako co a o kolkej, je, ze sa vobec modlime viacere na spolocny umysel. Verim tomu, ze Bohu nejde o slovicka, ale o to, ze sa na neho obraciame s vierou, ze aj tak to len On ma cele v rukach.
To je ale na tom to najtazsie, prijat, ze veci nie su v nasej moci, ako si to ja casto myslim 😖 , napr. ked ide o to nase nestastne (zatial stale) nevyriesene byvanie.Ze ja si to zariadim, a Boh mi to len odkyva 😀
A houbelec 😝

margarita
2. feb 2010

sorry, ale presne citaty su moja profi deformacia 😉 , takze pre akzuzs:

Don Bosco bol neúnavným spovedníkom a venoval celé svoje dni práci medzi
mládežou. Vedel oceniť aj význam hry v živote dieťaťa a zaraďoval ju
medzi najdôležitejšie výchovné prostriedky podľa hesla sv. Filipa
Neriho: „Robte,čo chcete, len nehrešte.“

dobru 🙂

rybka13
2. feb 2010

margi, Tvoj terajsi citat v nastaveniach sa mi hrozne paci 🙂

to je super ze sa za nas vsetky s margeritiakom modlievate, ja len ze tak ako ty mas rada citaty, ja potrebujem veci skatulkovat 😀 takze aj preto mam rada, ked sa modlim konkretnejsie 🙂
A aj ma to tak povzbudzovalo, ze sa modlime o 22.00 viacere naraz, som tak nejak citila tu modlitbu silnejsie... ved ako komu vyhovuje, ja kazdopadne pokracujem utorky o 22.00 (takto sa aj donutim viac k modlitbe, ked mam presne stanoveny cas 😝 )

bettynka222
3. feb 2010

ahojte všetky

margi no verím a dúfam že máš pravdu- fakt by som nechcela rodiť napr v 6 mesiaci. matko je na to ešte malicky, ajked už na seba upozorňuje čoraz intenzívnejšie a častejšie. a stalo sa presne čo si hovorila, kedže je dlhy po mamičke, dĺžkou tela predbieha už o dva týždne, vahovo o týždeň a niečo, to iba ja som pozadu s tou mojou poslednou ms 😀

aj ja myslím na snazilky a veľmi dobre viem ako sa cítite....