Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
15. feb 2010

Smejka
ako v niektorom citani z tyzdna, co som sem davala.. aj stence jedia odrobinky zo stola 😔 aj ja si tak pripadam.. 😔 😵

smejka
autor
15. feb 2010

lenka preco? 😕

darla27
15. feb 2010

Chapem..
Kedze mne nezostava ina moznost nez tato, povazujem sa sice za zlu krestanku, nie vsak za zleho cloveka,
ved tuzba po dietati je najcistejsie a najsilnejsie puto lasky ake nam Boh dal.
Za seba mozem povedat, ze som sa na taky krok odhodlavala niekolko rokov a urobila som vsetko pre to,
aby som sa tomu vyhla.
Dokonca som sa urcitu dobu presvedcovala ze to zvladnem, ze dokazem trpiet
a obetovat sa za vyssie ciele, ale jedneho dna som sa na seba pozrela,
na to aka som zufala a ako som sa zmenila a tak som si povedala DOST.
Myslim ze budem viac prospesna ako stastna veriaca mamicka ktora porusila pravidla,
nez ako znicena kopka nestastia.

lenkove
15. feb 2010

Andrejka,
to nie je nijako negativne.. jednoducho Pan rozhadzuje priehrstim 🙂 a mysli na vsetkych na prvych aj poslednych 🙂

smejka
autor
15. feb 2010

lenka aha 🙂 ....uz som pochopila 🙂
darla chapem ta.....ze rozhodnut sa pre ivf nie je zo dna na den...tak ako pre ado
esteze mame slobodnu volu...

akzuzs
15. feb 2010

Ahojte, no to zíram aké je to tu rozrečnené 😅
Dievčatá tému ado alebo iné sú ....... ????
Prečo?????
Nezabúdajte na Boha a to v tom zmyslel, že sa tu môže polemizovať od hora dole, no jedine Boh má s každým osobitný plán. S jednou má plán byť matkou detí, s druhou matkou detí, ale s problémami otehotniť no predsa sa jej to podarí, s treťou cez ado, iná aj aj, ďalšie úplne bez detí a plniť svoj plán Božej milosti v zájiomnej láske ku všetkým manželovi a v modlitbách. Nech sa človek rozhoduje akokoľvek a aj debatuje, jedine Boh rozhodne. Môžeš sa snažiť no čo človek mieni Pán boh mení. Akoby t ovyzeralo, keby mali všetci to isté, Boh je jedinečný a chce aj svoje diela jedinečné.
Chápete čo som tým chcela povedať????
Môžeš byť pripravená no ak Boh nechce, môžeš túžiť a pri tom Boh ti dá alebo nedá čo chceš. Vždy treba hľadať Jeho vôľu. A aj keď sme si istí či je to či ono Jeho vôľa, aj vtedy sa môžme mýliť, ale z toho si netreba nič robiť, lebo kto hľadá ten nájde a kto klope tomu otvoria.

Bety, mne v pôrodnici hovorili čo môžem a čo nie ale moc sa neteš, veľa toho nemôžeš. No ja Ti poviem že pri druhom to nebudem dodržiavať, iba ak by malo neaké problémy. Mám na to dôvody a aj už trošičku skúsenosti z prvého. Však to sama pochopíš 😉

akzuzs
15. feb 2010

Kto začne novú tému???????
A akú ????????

bettynka222
15. feb 2010

darla ja som bola tiež rada že sa tu rieši niečo nové a vážne, ale nechcem sa hádať, tak radšej pokracujme v starých rozhovoroch 🙂
no a neodpisala si mi či berie prednison aj mm 😕

vivien presne toho sa najviac bojim - že by sa bábätku mohlo pri pôrode niečo stať. no ale veď snáď sa dobre nasmeruje a všetko dobre dopadne. a ty si tiež macherka že si sa na ado odhodlala. držím palce aby si sa z profi maminky zmenila na ado maminku 😵

smejuskaaaaa vam to už musí vyjsť. prečo to zas odročili? mám ísť študovať pravo nech sa môžem zapojiť? 😀

inak ja som hneď po potrate uvažovala nad ado. povedala som ľro len svokre a tá má zrušila že ado vnucata nechce 😔 mame som to radšej ani nehovorila, lebo jej kamaráti mali veľké problémy s oavpjenymi detickami, ale som presvedčená, že keby som nemohla mat vlastne, určite by som dieťa chcela inou cestou 🙂

akzuzs
15. feb 2010

Betty ja som sa bála pôrodu aby sa niečo nestala, lebo ja som vypadla z rúk 😕 tak som sa bála, aby sa to nezopakovalo mne ale keď som im to povedala, tak si dávali pozor 🙂 Inak som sa nebála len toho 😉 Ale Ty sa neboj, lebo keď to na Teba príde tak sa budeme všetke za Teba modliť 😉 Inak ja nad ado často uvažujem 😉

darla27
15. feb 2010

Betty 😀
No teraz vazne: mm prednison neberie z jednoducheho dovodu: uz je zdravy .
Rozmyslam co s tym clexanom, keby to boli tabletky nepoviem, ale injekcie.. 😝 asi si radsej kupim ten femibion, snad ti bude stacit.
Betty na svokru by si sa v pripade ze s nou uz nebyvate mohla vykaslat, ale muzi to vnimaju inak, moj chce jednoducho vlastne a ja chcem citit babo v brusku a porodit si ho, rozumies mi?

akzuzs
15. feb 2010

Darla, to asi túžba každej ženy a je to normálne ale bohužiaľ nie každej je to dopriaté, ale Boh je milostivý 😉

darla27
15. feb 2010

Akzuz ja o tom nepochybujem o svojej laske ma presvedcuje kazdy den.
Ja dufam a verim, ze mne to dopriate snad bude, lebo velmi velmi prosim.

„Aj ja vám hovorím: Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám!
Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria". 😵

A ked nie, tak verim ze ma neopusti a ukaze mi ine dvere, ktore mam otvorit.
Naucila som sa ratat so vsetkym. 🙂

akzuzs
15. feb 2010

Darla to si pekne povedala a naozaj je to pravda a k tomu nič netreba dodať 😉

violoncielka
15. feb 2010

Ach jo...
Boh to ma tazke ...s tym koho ma vypocut....vidim ze niekedy sa vlastne prosby neguju.....jeden sa modli za nieco a jeho blizny sa zase modli za to aby sa ten prvy nemodlil za to za co sa modli.....ci ako?

Ja sama neviem ci sa spravne modlim, ani neviem niekedy spravne formulovat modlitbu. Myslim si : co ak je to iba moja vola?.....som rada ze som si z SK priniesla breviar...tak sa nemusim modlit vlastnymi slovami....

Nemali by sme si tu vycitat baby, kazda mame svoju pravdu, ale je to naozaj aj to co chce Boh? Ako si mozem byt ista ze pre niekoho je najspravnejsia prave ta cesta, ktorej verim ja?
Ja sa cely zivot snazim respektovat slobodnu volu jedinca, nikdy som nepresviedcala nikoho o mojej pravde...jasne ze si poviem svoj nazor, ale respektujem aj neveriacich (dokonca mam najlepsie kamosky neveriace) tak isto ako respektujem ine viery, respektujem ado, respektujem IVF, obdivujem rodiny s obrovskym poctom deti, obdivujem ludi co bojuju o svoje stastie, co dokazu vstat z blata a dokazu kracat dalej
nesuhlasim len s nedostatkom lasky , s pychou a trpim vtedy ak naokolo vidim ako niekto lahkovazne zije svoj zivot.
Jedine Boh vidi do nasich srdc.....som rada ze bavime aj o takychto temach....
Je to spravne ak si kazda jedna z nas povie svoj nazor,ale ja sa snazim aj zamyslat nad tym ci je fakt to co je pre mna dobre a spravne, dobre a spravne aj pre inych....
Sa opakujem a zamotavam....a vlastne som nechcela ani rpispievat....len tak mi nejak same od seba tukaju prsty 😀
Dobru nocku 😉

lakrimosa
15. feb 2010

Keďže ešte nemôžem spať, čítam a prebehla som si túto vašu plodnú a zaujímavú diskusiu. Nedá mi nereagovať na akzuzs, že je to túžba každej ženy. Súhlasím, no zamýšľali ste sa niekedy nad tým, že prečo do nás žien túto túžbu Pán vložil, keď ju vlastne nemôžeme naplniť... je to moja najnovšia otázka, ktorou sa zaoberám. podnet k diskusii 🙂

maria1610
16. feb 2010

Ja som sa tiez povodne nechcela zapojit do tejto debaty, ale predsa mi to neda - nemyslim si, ze postihnutie nasho Filipka je trest za to, ze som brala hormonalnu liecbu, ale k tomu, aby som to jeho postihnutie brala ako dar, som sa este nedopracovala ☹

riska
16. feb 2010

dobre ranko 😉

aj ja som velmi rada, že Boh dal každemu jednemu z nas slobodnu vôlu...a pre každeho ma iný plán... to je super, nie? 😉

maria 😢 😢

betty, vidiš, prihlas sa ty na to pravo, kym sa ti skonči MD, tak to stihneš aj vyštudovať a šikovna a hlavne ukecana pravnička sa vždy zíde 😀 😀

carm, ty to mas v poslednom čase vesele, ale aspon budeš poriadne fit, kym nabehneš na clostyl 😉

inak mne bolo včera dosť blbo, zmerala som tlak, ten bol v poho, ale tep že 120 😕 a potom skakal celý den, no dúfam, že nezinfarktujem 🤐 😎

muska30
16. feb 2010

ahojte,
vcera ste skutocne rozoberali tazku temu, akou je adopcia. Suhlasim s Vami, ze v kazdej z nas by sa naslo dost lasky pre dietatko z DDomova 🙂

bettynka, riska,
tehulky nase, ako pisala aj akzuzs, tiez som sa bala porodu a ze ci moje babo bude zdrave, ale vlozila som ten strach do Bozich ruk a postaral sa o nas 😉
riska, asi by si mala byt v klude a pekne oddychovat 😉

lakrimosa,
prave som si kupila knihu od Eldrega Cesta tuzby, odporucila mi ju Suzzika, tak ked ju precitam, hadam tam najdem odpoved, ako je to s nasimi tuzbami 🙂

darla,
mat babenko v brusku je skutocne krasne, ale ako som pisala tehulkam aj velky strach a zodpovednost, verim, ze nas Pan Ta vypocuje, tak ako aj nase ostatne VS 😵

bettynka222
16. feb 2010

ahojte 🙂

akzuzs ja sa bojim hlavne toho, aby sa babatko nejak nevzpriecilo, nezaseklo a kvoli tomu by bolo pridusene, alebo este horsie, no ale spolahnem sa na vase modlitby 😵 fiiiiha, si im vypadla? ti boli nesikovni 🙄

dalrusik jasne ze ti rozumiem 😉 a tesim sa ze mm je zdravy. a inak so svokrovcami stale byvame - to k tej ado. a vcera mi mm zakazal za uz s vami o tom bavit, lebo som ho hrozne otravovala 😀 on nie je veriaci,a le zakazal nam uz citovat z biblie 😀 vraj nemame ziadna pravdu, ze sa to ma vsetko sklbit - aj sa starat o siroty aj rodit vlastne deti. a tak som nanho zatlacila, ze co ak uz po maktovi nebude moct mat babatko,z e ci by isiel do ado. najprv ma zrusil s tmy, ze o hypotetickych otazkach so mnou diskutovat nebude. tak som to este skusila,z e preco s amu ado nepaci. tak priznal ze s amu nepaci, lebo je to divne (nechcle specifikovat preco), ale ze to
neznamena, ze je proti ado 🙂 taaaaaakze ked to bude aktualne, pridem k ado maminkam po rady 🙂

viol pekne si to napisala 🙂 😉 😵

lakrimosa dobra otazka. aj ja osm mala nejaku, ale som ju zabudla 😕 no ved ja is spomeniem 😀

riska neboj nic, ja mam hrozny tep aj tlak 😀 tlak mam 80 na 50 a tep tak 85 ked mi je fak tdobre, ale dost casto okolo stovky 😉

muska mas pravdu, o babatko sa musis stale bat - zostava to asi aj porode, ze, ja sa bojim halvn etoho aby sa matkovi nieco nestalo. este kym nekopkal tak som sa cele moje tehu snazila brat s rezervou (po predchadzajucich skusenostiach) ale teraz som si nanho strasne zvykla, milujem ho, kope ma do ruky ked ho hladkam, ked s aonho bojim ci je ok, tak dostanem slusny kopanec - je to zlaticko 😀

lenkove
16. feb 2010

my spime 😔 😔 bol to narocny den, najma pre nu asi.. a teraz v celom vchode vonaju sisky 😀 aj Akzus ich sla piect a viete co? My sme sa s Akzus dnes opat nestretli 😀 😀 Carmenuska, ty ako co? Kocikujem denne okolo tvojej prace 😉

carmenuska
16. feb 2010

Leni a pocula si ma uz aj kricat? 😀 😀 ked chodis okolo 😀 ? Mna tam uvidis nacapenu vo dverach vzdy o 12.15 ked ich vyprevadzama a potom ideme na obed. A poznavacie znamenie bude: som tam najmilsia a najkrajsia 😀 😀 a teba spoznam podla kocika 🙂 Aky to mas vlastne? A uz je ocinko s vami? Teraz mam fofry v praci a aj doma okolo toho byvania, ale stretko bude. Ale v tom case ti asi mala spinka nie? O ktorej tade chodievas??

lenkove
16. feb 2010

Carmenuska, my najnovsie nespime.. je to take komplikovane, nech mi vsetky zasluzile mamicky odpustia: ale chodili sme po obede, tak okolo dvanastej, lebo spavala v kociku.. najnovsie nespi, a ani po kocikovani nespi, tak som myslela, ze to je tym.. dnes sme sli rano a aj tak poobede nespala.. ale ked chodim tak na obed, tak sa nikdy nestretnem s Akzus, lebo oni chodia rano 😀 a dvarazy na den mi je vela obliekat toho revuna a revuna vozit po meste 😉 ale nejako to vymyslime, aby aj ona bola spokojna aj sme nejaky system a rezim nasli 🙂 🙂 tak 12:15 obed? 🙂

lenkove
16. feb 2010

a ja mozem pockat kym budes pekna a oddychnuta.. nestresuj sa kvoli mne, aj tak zacina post, mali by sme aspon ten prvy tyzden obmedzit rozkose 🙂 ale pride nam aj ocko, takze mozem ist na babske stretko v pohode 🙂 juj, ako sa na teba a Akzus a Majka tesim 😵 😵

lenkove
16. feb 2010

teda ty si pekna aj teraz, len oddychnuta som myslela 😀 😀 😀 jeeejda aky preklep!!!

kaki
16. feb 2010

😵 Ahojte, som tu 😵
Chybali ste mi a modlim sa s Vami 😵

Asi Vas tak skoro neprecitam ale modlit sa aj tak budem 😵

suzzika
16. feb 2010

Dievčatá čítala som vás, aj 2 príspevky som napísala a aj zmazala...
Tak ako ste písali, najlepšie sa viete pochopiť vy, ktoré ste za dieťatkom prešli dlhú cestu a ja sa len s pokorou skláňam nad mamičkami, ktoré sa rozhodli adoptovať a viem, že ich za to raz Pán hojne odmení...
Dnes sa v kostole spieval žalm, že blažený je človek, ktorého Pán vzdeláva...a ja ako si tak intenzívne poslednú dobu čítam/muska budem zvedavá na tvoje dojmy z knihy 😉/ som sa dostala k jednému posolstvu, v ktorom bolo vyjadrenie "zhora" ohľadom UO, neviem prečo práve mne to prišlo do rúk, keď som nehľadala odpoveď na túto otázku...ale určite Pán vie prečo...nebudem to presne citovať, ale nebol tento krok odobrený...
Mám vás všetky rada, cez pôst sa vypínam.... 😉

P.S: Litánie sa modlím za vás a s vami do štvrtka 😵

carmenuska
16. feb 2010

No teda Leni, ale si mi dala 😀 A vy ste uz s Akzuzs boli spolu? Rezim bude, neboj a 12.15 pri dverach 🙂 Nieze sa ta spytam: A vy ste po koho prisli? 🙂 🙂 🙂 Ja som si myslela, ze ocko je uz s vami. A on kde pracuje vlastne? A vecer davas malu kedy spat, ked cez den nespi?

akzuzs
16. feb 2010

Ahojte jaká živá debata, dnes sa Vám hlásim na posledy a potom až po pôste tak čo z toho vyplýva????? Už som sa rozhodla čo si odopriem 😅

Carm my práve od tej 12:30 do tej 13:30-14:00 spinkáme a chodíme vonku tak na striedačku. Vždy keď je tatino v robote. Keď má ráno tak do obeda, keď noc tak tiež do obeda a keď pooobede tak poobede. Ale najčastejšie som posledné dni poobede ale to fakt neplánujem ako sa nám chce a aké je aj počasie, lebo väčšinou chodíme pešo . Zajtra som vonku okolo tej 15 až do omše lebo pôjdeme do kostola za Ježiškom a aj na popolec 😉 No na stretnutie sa aj ja teším 😉 Carm, máš IP(teda idem ju písať)

Leni raz to výjde

Včera dostal Majko 1x bitku od dievčatka. To bol šok. Normálne išlo dievčatko v Majkovom veku okolo kočíka prešlo a potom sa náhle vrátilo, rozbehlo sa ku Majkovi a tak ho vycapkalo a odišlo. Ten nevedel čo robkať, lebo vždy dostal po ritke keď niečo vyviedol, nie bez dôvodu a teraz toto. Normálne mu skrútilo ústočka a že ide plakať ale som ho uchlácholila. Normálne mi ho bolo tak ľúto 😢

Všetke VS: Carm, Lenka, Muska, Suzika, Kaki, Betty, Riska, Maria, Violka, Smejka, Darla, Mimuš, Rybka, Janulka, ....... Ahojte a Boh s vami nilen v modlitbách

smejka
autor
16. feb 2010

ahojte 🙂
bettynka si ma pobavila s tym pravom...myslim zeby si mala nad tym vazne pouvazovat lebo si ta viem zivo predstavit ako sikovnu pravnicku 🙂....a my kedze este planujeme nejaku tu ado tak by si sa nam celkom zisla 😉
a minule sme sa s mm bavili o tom zeby mohol zacat opat studovat....a to pre zmenu pravo 🙂
akzus suzzika a ostatne postiace sa okrem ineho i od MK zelam vam pozehnane prezitie postneho casu...a ked sa na jar stretneme nech sa i v nasich srdciach prebudi ta "prava jar"...ta radost z vykupenia nech je v nas...
mam vas rada 😵

smejka
autor
16. feb 2010

riska vy sa opatrujte...ozaj uz meno mate vyjasnene? 🙂
lenka s ivkou posielam vam 😵