Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

majkal
17. máj 2010

co vies, mozno vyhrate v loterii 😉

majkal
17. máj 2010

hory su krasne, tiez sa nam paci takato dovolenka, ale teraz sme radsej zvolili more, kvoli Matuskovej alergii - tak mu hadam aspon trosku pomoze 🙂

akzuzs
17. máj 2010

hahaha
no to určite práve my 😀 😀 😀 😀
Raz sme povedali Bohu s manželom, že aby nám dal vyhrať v lote tých mnoho miliónov, že my si spolatíme iba pôžičku a všetko ostatné by sme dali na dobročinné účely. Nenehali by sme si nič a myslíš???? Nič sme nevyhrali,lebo to nebola Jeho vôľa.On nás pozná najlepšie a ktohovie, možno by sme zlihali 😀 (asi určite)

margarita
17. máj 2010

akzuzs s majkal,
vy ste to tu poriadne rozbehli po ospalom vikende 😉 sa mi rata vasa diskusia o dovolenkach,
hned mam pocit, ze je vonku nejako krajsie a teplejsie, aj ked nie je 😢

my sme boli spolu pri mori zatial raz, a chystame sa, az budeme velki, najma Kristinka az z toho nieco bude mat a bude si to pamatat 🙂 do hor chodievame radi, a na jednodnovky este radsej, uz aby sa oteplilo a dalo sa ist niekam do lesa cez vikend!

k diskusii o dovolenkach - my sa dufam tentoraz uz konecne dopracujeme na tu Maltu, lebo az kupime do mesiaca nejaky ten pozemok, bude malty cele leto 🙂 ani si neviete predstavit, ako rada by som sla maltit, aj gumaky si kvoli tomu mozno kupim 😀

hmmm, zakon o rodine a mene a priezvisku musi byt vskutku putave citanie,
ja som na jednu skusku musela nastudovat o.i. aj Chammurapiho zakonnik, a to bolo super, normalne by sa aj nasi poslanci mohli inspirovat 🙂

danka24
17. máj 2010

ahojte ako sa mate?co noveho?niejake nove tehulky?

riska
17. máj 2010

danka, ahooooj, žiadne nove tehule, ale ked si ty prišla, tak určite nejaka pribudne 😵 😵
betty, ako?

danka24
17. máj 2010

riska ahooj, no tebe sa to krati .. uz si zbalena?postielka pripravena?

bettynka222
17. máj 2010

ahojte 🙂

ako sa vsetky mate?

riska no tak aj nas dnes vazili - na zaciatku 34 tt ma matko 2500 gramov.....to osm zvedava kade nakoniec pojde 😕

azalka22
17. máj 2010

ahojte vsetky, dufam, ze sa mate fajn a nevytapa vas, ako u nas 😒
a tehulky, co takto pridat zopar novych fotociek? na potechu? 😉

carmenuska
17. máj 2010

Caute, caute
margi- vsak teba to maltenie prejde velmi rychlo.......Mna uz preslo, uz mam toho dost, aj ked sa velmi tesim ze budeme mat byvanie podla ansich predstav.nie je to sranda chodit do roboty tak daleko, mm smeny a k tomu orbit svojpomocne byt.....a vy este do toho Kiki, ale tesim sa ze sa vam to pomalicky plni. A kde kupujete pozemok? Mate vybraty domcek? ved popis trochu viac o vasich planoch 😉

My budeme tiez na malte toto leto a vsetky dalsie asi na lavicke pred domom 😀 kym vsetko posplacame 😀 ale stihli sme to minuly rok a to bola nasa jedina pri mori

bettynka222
17. máj 2010

ahojte 🙂

azalka prave osm tam prihodila brusko 😉 ako sa nam mavas?

carmenusik my sme boli na "malte" pred dvoma rokmi. tento roka by sme radsej ostali doma 😀 respektive uz byvali doma 😕

kaki
18. máj 2010

Ahojte 🙂
Tak som zasa tu 😀
Čítam všakovaké novinky.... a teším sa s Vami....
Carmen super že budete čoskoro už bývať v byte vašich snov.
Margi bude mať pozemok 😵. Podľa mňa, napriek tomu že maltovanie nie je príjemné, bude maltovať s radosťou. 😵
To je možno tak ako keď sa tešíme na dieťa aj keď pôrod nie je príjemný. 😀
Riska bude čochvíľa rodiť. 😵 Ninka bude s nami.... 😵
Danka sa zasa zjavila a zasa priniesla koooopec dobrej nálady a energie. Ďakujeme Danka, cmuk pre malú Klárku 😵
Azalka naša, na Teba tiež myslím... Ako v práci? Čo nové vo svete byliniek a nových lekárskych hókusov pokusov?
Akzus a Majkal no vy ste tak dobre naladené... 😀 Normálne ste mi pripomenuli že by som si mala aj ja naplánovať dovolenku 😀 Aspoň nejaké pozitívne myšlienky počas pracovného dňa 😀
Joooj tak sa teším z Vás všetkých. myslím na Vás.

Že by sme sa začali intenzívnejšie modliť za maminky a detičky? Som za deviatnik za mamičky a detičky - od stredy? Máte nejaký návrh? Sem s ním.
Ja osobne sa teraz viac modlím za šťastné pôrody, je to tu už na spadnutie.

suzzika
18. máj 2010

Ahojte, to sú veci...
Margi takže z 1-izbáku rovno do domčeka? Najsamlepšie riešenie 😀 ste preskočili fázu č.2 /tj.2-izbák 😉 /tým som chcela povedať, že my sme v tejto fáze a chceli by sme do vašej fázy, ktorá by mala byť konečná 😀 Kiki čo nové? Chodí, rozpráva, číta či čo porába 😵 ?
Riska ako Ninka nie je jej tesno, asi bude tiež o chvíľu chcieť meniť bývanie však? 😉
a ešte k téme bývania...
Carm my sme prerábali byt 3 mesiace a to tak, že nám ostali len holé steny, aj to sme niektoré dávali preč a z niektorých aj omietky tak len veľa trpezlivosti...veď to robíte pre seba a svoje deti 😉 a ber to z tej pozitívnej stránky, môžeš si vyberať obkladačky a kuchyňu a tak pod. veď to je radosť... 😉
A teraz k debate Majky a Zuzky 🙂
My sme sa chystali na svadobnú, no namiesto toho som leto strávila nad misou a teraz keď sú deti malé sa asi tak skoro na ďalekú cestu neodvážim...čiže odložené na neurčito...ale "maltu" by som brala ako alterantívu 🙂

Kaki počuj blíži sa sviatok sv. Rity/22.5./čo tak jej ruženec alebo deviatnik k nej?Je patrónkou o.i. v neriešiteľných a zúfalých situáciach a nešťastných manželov?

suzzika
18. máj 2010

Betty to posledné bruško na fotke je akože aktuálne? Ak áno a keby si tam nemala aj fotky z utz tak ti neuverím, že tam máš dieťa ale iba lepšie raňajky...uff 😎

suzzika
18. máj 2010

Áno Riška tvojmu brušku som Ninku uverila... 😉

suzzika
18. máj 2010

A ešte som vám chcela napísať, že ja momentálne čítam knihu/presnejšie takú brožúrku/ Korene citových zranení...a je tam opísaná každá fáza života, ako sa správať a čo robiť, aby sme dieťa nezranili a neurobili mu rany na duši...ako je to pri počatí ...ako s pôrodom...ako ho zasvätiť Bohu...myslím, že veľmi poučná a aktuálna pre všetky...autorka je Dr. Mária Vicenová

majkal
18. máj 2010

zaujima kniha 🙂 teraz si mi pripomenula, ze mam doma knihu o vychove deti, nieco ako "Stastna rodina" alebo "Stastna vychova" uz neviem presne .... kupila som ju asi pred rokom, ale este sa mi nezdala aktualna, lebo riesila skor deti okolo 9-10 roku a vyssie, tak som si povedala, ze este mame cas 🙂 ale uz ju asi otvorim 😉

jaja25
18. máj 2010

No dovolenková téma je super. My sme tiež neboli na svadobnej ceste. Brali sme sa ako dvaja študenti- ja v štvrtom, manžel v piatom ročníku. V mojom šiestom ročníku sa nám narodil Matúško o 16m nato Filipko... Ale boli sme s nimi pri mori v Chorvátsku, keď mal Filip 13m, zaplatili nám ju naši. A tento rok sa chystáme tiež do Chorvátska- aj keď všetci sú zhrození, že s 2-mesačným dieťaťom. Ja si ale myslím, že s ňou bude najmenej starostí... a deti sa tak veľmi tešia... 😉

majkal
18. máj 2010

jaja, a pojdete autom?

suzzika
18. máj 2010

Majka neviem neviem, či 9-10 rok už nie je na výchovu neskoro 😉

majkal
18. máj 2010

suzzika - ja viem 🙂 ale su tam riesene situacie s detmi skor v pubertalnom veku. Ved som ju aj kupovala s tym, ze fajn, mam co citat, ale fakt to bolo site na starsie deti - neviem preco ... ono toho bolo viac casti, tak mozno mladsim detom bola venovana ina cast 😉 len to som si v obchode nevsimla

jaja25
18. máj 2010

áno majkal. Pôjdeme v noci. Deti spia, cesty sú prázdnejšie a manželovi sa dobre šoféruje v noci- narozdiel odo mňa. Snáď to s 2-3mi prestávkami zvládneme....

majkal
18. máj 2010

my sme tiez predtym zvazovali Chorvatsko autom, ale mm nie je zvyknuty jazdit taketo dlhe trate a sam by si ani netrufol, mozno keby nas islo viac, aspon dve auta, tak ano. Teraz to budeme mat bez starosti a mozno nabuduce ak Pan Boh da, tak vyskusame autom nieco blizsie.
A ja si myslim, ze s malinkou budeme mat najmenej starosti. Nakrmis, prebalis a hotovo 🙂
A idete na nejaky privat?

riska
18. máj 2010

no konečne to tu ožilo 🙂

betty, ty mas fakt zlate brušino 🙂 a maťko je už dole hlavičkou?

azalka, pofotime, pridame 😵 a aj mna zaujima ako sa maš 😉

carm, my sme si prerabku bytu tiež užili, podobne ako suzzika sme aj burali a stavali steny....som si povedala, že nikdy viac... ale teraz sa z toho stale tešime, že je to podla našich predstav 😉

suzzi, zuzanka je už zdrava?

k teme dovča : ja sa taaaak tešim, že po siedmich rokoch nikam nejdeme 🙂 teda ak neratam na par dni k svokrovcom na oravu... jaja, obdivujem ťa 🙂 ale chapem, že je to ine, ked budete piati 😉

a ninke je už asi naozaj trocha tesno, podla toho, aka je besná 😀 ale podla doktora to stale na pôrod nevyzera, takže trpezlivo čakame 😵

bettynka222
18. máj 2010

ahojte 🙂

kaki no len pekne planuj a dovolenkuj aj za nas s riskou 🙂 my si to potom u teba vyberieme o rok 😵

suzzi neboj aj vy sa do margi fazy dostanete 🙂 my sme v tej faze uz 3 roky 😅 😀 nooo a k brusku - to by teda museli byt poriadne ranajky. a foto je spred tyzdna aj nieco (32 tt). suzzi ta knizka vyzera byt super. trosku mi pripomina tu moju - modlime sa za nase pocate dieta - tiez tam je vela o zraneniach

jaja my sme sa sice tiez brali ako studenti, ale 4dnovu svadobnu cestu n aliptove sme si neodopreli 😵

riska dakujeme, aj vase brusko je krasne 😵 pocuj, ako je na otm mala s vahou? maly na zaciatku 34 tt 2500 g a to pribral kilo za necely mesiac...asi sa mi fakt splni moj pociatocny sen o 5 kg chlapcovi....ktory teraz lutujem 😅

margarita
18. máj 2010

betty, a kde prosim Ta, mas toho Matka schovaneho, ha? 😀
ved Ty mas take modelkovske tehu brusko 😉

suzzika, lenze my nemame tento aktualny bejvak jednoizbac vlastny, ale sme v prenajme, vies?
cize uz 5 rokov vo faze "konecneho riesenia bytovej otazky", a ono Ti to tak prislo, ze presne, naco kupovat 2-3 izbak, ked by sme o 3-5 rokov zistili, ze chceme a potrebujeme mozno zase nieco vacsie...tak maly domcek by bol tiez uz nafurt.
Az bude 😎
carm - nechcem moc do fora, bojim sa to zakriknut 😉 len tolko prezradim, ze na okraji BA a mame par katalogovych projektov, cize 2 (-par), co by snad aj usli, no nie sme definitivne rozhodnuti, cakame, kym budeme mat pozemok uz definitivne a konecne "nas" a potom sa to rozbehne...

zdravim vsetky snazilky, mamulky, tehulky a deticky, modlime sa, ako nasa kaki vravi, za nas 😉

jaja25
18. máj 2010

majkal, pôjdeme na naše odskúšané miesto- je to 30m od mora, len zídeme po schodoch, a je tam 7 apartmánov. Vyzerá to ako taký veľký rodinný dom. 🙂

lenkove
18. máj 2010

ahojte baby,
my sme sa vrátili z výletu prešli sme s malou 1300 km, tak vidím, že sa hodíme do cestovateľskej témy 😀 😀
inak, Majkal, aj my ideme do Chorvátska a odpadli nám jedni, tak máme voľný apartmán, napíš IP ak chceš 😀

lenkove
18. máj 2010

a všetky zdravím, hádam raz budem mať viac času čítať vás ako teraz 🙄 🙄
😵

azalka22
18. máj 2010

ahojte, srdecne vas vsetky pozdravujem, dnes som si absolvovala 2 hod v cakarni u mojej dr gastro, nastastie vsetko OK, tento tyzden ma caka este hemato kontrola a kardio. tak dufam, ze toto bude OK v pohode za mnou. a potom musim riesit dr zubnu a dopracovat sa konecne k dr gy. a to bude problem. uz som vo faze, ze sa musim za to i modlit. vymodlit si dobreho dr. takze doktorsky mesiac maj. a neviem, ci chcem mat viac s dr daco spolocne. dieta v nedohladne, ci vobec bude 😒 ...posledne na spovedi sme sa s dostojnym hihnali na tom, ze 'to bude teda, ked sa dozvieme, ake mal Pan s nami plany'... 😀