Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
21. jan 2011

@kaki, ty si taká milá víchrica, že taká by ma mohla míňať kludne každý den 🙂 🙂 😎

katarina104
21. jan 2011

všetkým ktorí budú chcieť dieťatko prirodzenou cestou, rada pomôžem s teplotnou a billingsovou metódou, to vedľa hneď na fóre máme snažilky,ktoré to skúšajú a tešíme sa a plačeme ak to nejde 😉

dadenka1
21. jan 2011

@margarita to nebolo adresované tebe ale tak všeobecne... veď som ani teba nemenovala... to bolo myslené naozaj všeobecne, aby si niekto nemyslel, že adoptovať je pre mňa rozhodnutie bez boja... lebo niektorí tak reagovali....

dadenka1
21. jan 2011

@riska je to boj a veľmi ťažký, občas sa to dá, občas je to viac než ťažké... Ale robím v škôlke, tak sa nabijem pri detičkách.... A aj na koníku mám mnohé "pomocníčky"... na tých teraz "fičím".... a samozrejme skvelý manžel...

emini
21. jan 2011

@dadenka1 už začínam aj ľutovať, že som tu vôbec niečo napísala... viem, že nie som dokonala, ale nemusíš mi stále do mňa vŕtať, aká som zla, akoby som niekoho zabila alebo nebodaj ešte niečo horšie spravila. ja som Jonáša nevyhľadávala, úplnou náhodou mi naň dala číslo kamoška, ktorá vedela, že som nešťastná z toho že sa nám nedarí povedala mi len že pomohol veľa ženám a že mu mam zavolať nevedela som ani ako im pomohol, len to že je lekár a tak som si povedala, že to vyskúšam. ANO bola to moja vlastná vôľa, ale som netušila, že by to mohol byť hriech. Hlavne keď tu metódu deklaroval ako venovanú p. Márii aj z dôvodu, že na tu metódu prišiel na sviatok nanebovzatia p. Marie 15.8... A bez toho, aby som o tom, že je to niečo proti Bohu sme sa tým prestali riadiť jednak som mala iné problémy, takže som nemala čas na to myslieť a sledovať aký je dátum atď....
Vôbec ma nepoznáš nevieš, čo som si prežila, tak ma prosím nesúď na to je niekto iný, aby ma odsúdil... Určite si si aj ty prežila svoje trápenie tak ako každá z nás, ktorej sa nepodarilo otehotnieť hneď, či po pár mesiacom možno po rokoch, takže by si to mohla pochopiť ☹ viem že nie si zlý človek a možno si to zle nemyslela, ale nabudúce skús vážiť slová lebo tomu na druhej strane komu patria tvoje slová to môže ublížiť a bolieť....

gabinkaa
21. jan 2011

@dadenka1 neboj Danka ja plne rešpektujem Tvoj názor a Tvoje rozhodnutie, lebo každý máme právo na svoj názor a kedysi sa za svoje konanie budeme zodpovedať, ale rozhodovať o tom, že kto je lepší a kto horší nám neprislúcha, o tom bude rozhodovať niekto iný keď príde náš čas, zatiaľ treba žiť a hlavne žiť tak, aby sme boli šťastní a približovali sa k tomu šťastiu, mám ale pocit moja, že Ty vôbec nie si šťastná, píšeš síce, že si, ale ľudia, ktorí vyhlasujú, že sú šťastní tak absolútne nie sú, myslím, že by si sa mala nad týmto zamyslieť a čo sa týka toho, že stále vyhlasuješ, že máš právo vyjadrovať názor cirkvi, rada by som vedela kto Ti to právo dal......to si iba Ty namýšľaš, že to právo máš.....je chvályhodné, že sa nagažuješ ako píšeš služobne vo farnosti, ale myslím, že ani to Ti nedáva právo vyjadrovať názor cirkvi......toto je zasa môj názor, ja by som si to teda nikdy nedovolila hlásať, že môžem vyjadrovať niekoho názor.
Vieš nepoznám Ťa a preto Ti teraz napíšem, prekvapilo ma čo si napísala, že ako sa k Tebe postaví Boh po smrti, objíme Ťa a povie.........myslíš si, že tí, ktorí podstúpili IVF ich neobjíme a nepovie pekné slovo? a čo ak moja milá Ti Boh povie bez úsmevu nespravodlivo si sa vyjadrovala k mojím ovečkám, hodnotila si ich konanie, moje učenie si si vysvetľovala po svojom ako Tebe vyhovovalo........mám pocit, že sa cítiš veľmi nadradená, pretože Ty si trpiteľka, ktorá by nikdy niečo také neurobila, aby podstúpila IVF.......ešte k tomu, že si vymenila gynekológov, rôzne čajíky, liečiky, dokonca aj exorcizmus, ale Ty môžeš byť v poriadku, zdravá, ktorá môže mať tucet detí, ale problém môže byť v manželovi, tam sa to inak nedá vyšetriť, len odberom spermiogramu, ale tu si proti tomu ako si sa vyjadrila v rozvitosti........dokonca aj manžel môže byť v poriadku, len vy dvaja si nevyhovujete, to sme mali dokonca v rodine, rozišli sa a s iným partnerom majú každý po dve deti.....tých faktorov, ktoré na nás vplývajú je veľa, ale neskrývaj sa za Boha, Cirkev, vieru, ak to tak cítiš, rob to tak, ale nevyhlasuj to, lebo ono to potom pôsobí opačne, ako som písala že mám pocit, že si spravodlivejšia od spravodlivých a že môžeš hodiť do nás kameň, ži svoj život tak, aby si bola šťastná, ale nevyhlasuj ako ho žiješ, lebo potom nie je pravda, že si šťastná, poznám ľudí, aj vo svojom okolí, ktorí vyhlasujú akí sú spravodliví vo všetkom, dodržiavajú božie zákony, riadia sa prikázaniami, ale to si oni myslia, okolie to vníma inak, lebo mnohým ubližujú, ale vo svojej zaslepenosti si myslia, že konajú spravodlivo......môžeš vyjadriť svoj názor, ale jemne a nie tu zhadzovať ostatné, ktoré ho majú iný, aj keď vyhlasuješ že ho rešpektuješ
toto som písala tak ako vidím podľa toho čo píšeš, málo sa tu zapájam, ale z Tvojich riadkov cítim, že si veľmi nešťastná, dávaj si na toto prosím pozor, možno keby som Ťa poznala osobne by som inak hovorila, ale riadky svedčia o tom, maj sa pekne a držím Ti palce vo všetkom

emini
21. jan 2011

@margarita "nechcela som sa nikoho dotknut, a asi radsej s takymito otazkami uz koncim,..."
určite neprestávaj, to čo píšeš je krásne a obdivujem akým spôsobom vieš svoje pocity napísať do slov úplne zrozumiteľných a jasných, ja to napr. neviem, lebo to v konečnom dôsledku vyznie úplne inak ako som to myslela...
ale ty máš obrovský dar od Boha a rada to čítam aj viackrát a učím sa 😉 ale možno tomu rozumiem kvôli tomu že to neberiem osobne, lebo viem, že to myslíš všeobecne... kto vie?

suezana
21. jan 2011

Dievčatá, len píšte, nikdy neviete, čo si kto z vašich slov vezme - komu možno pomôžete v jeho trápení, dileme,...ja si beriem to, čo mi vyhovuje, čo sa ma týka a nasávam skúsenosti iných, myšlienky, názory...
...ja som mala kolegyňu, ktorá veľmi opovrhovala tým, že si idem adoptovať dieťa a navyše možno rómske. Tú kolegyňu som mala veľmi rada a ona bola nešťastná, odhovárala ma, samé negatíva vyratávala a potom sa ospravedlňovala... ja som si z toho brala to, že takto možno budú reagovať aj iní a ja sa musím naučiť reagovať na nich a vedieť si ubrániť to svoje dieťatko, ten môj život... skrátka treba si brať zo všetkého to, čo nás obohatí, čo nám prospeje...
Mne nevadí, že každá máte iný názor, práve tým, si môžem ja vytvoriť svoj (keď ho nemám) alebo sa v ňom utvrdiť, alebo pochopiť, že ten môj možno nebol ten najlepší... Mne ste pomohli, ďakujem.

smejka
autor
21. jan 2011

@gabinkaa mne zase pride ze ty si nestastna vo svojom zivote....tot iba moj postreh z tvojich riadkov

gabinkaa
21. jan 2011

@smejka to ti môže prísť, ja Ti to neberiem..........ale neviem či si si čítala oba príspevky, ak áno si si to tam prečítala, lenže nedá sa povedať, že nešťastná, ale ubolená a to je iné, ale ak reaguješ na riadky od dadenky, tak na to mám svoj názor a som ho vyjadrila

smejka
autor
21. jan 2011

@gabinkaa ja uz som pisala o tom posudzovani a sudeni....prave tie tvoje riadky mi pridu ako keby si dadenku posudila kvoli tomu ze chce ist inou cestou ako ty....ze je ina...ze chce lubit dieta ktore fyzicky nebude z nej....ze odmieta IVF no i napriek tomu ma prirodzenu tuzbu po dietati tak ako ja ako ty....a to nenaplnenie boli
no toto vsetko nemusi znamenat ze je vo svojom zivote nestastna
a mas pravdu....na zaklade par riadkov ja nemozem povedat ze si nestastna....ale naozaj som reagovala len na to co si pisala...
no mala som akusi potrebu to tu napisat

gabinkaa
21. jan 2011

@smejka veľmi sa mýliš, ja som dadenku neposudzovala a ako som písala jej, rešpektujem jej názor a aj jej postoj, reagovala som len preto takou dlhou správou, pretože písať vyjadrenia cirkvi nemá nikto z nás právo a ona si prisvojuje, neviem akým právom a ona posudzuje iných či sa to týka IVF alebo Jonáša akom som tu čítala, ona sa veľmi negatívne a pohoršujúco vyjadruje k IVF, ale znova píšem rešpektujem jej názor a veľmi jej držím palce, tak ako aj ostatným

smejka
autor
21. jan 2011

@gabinkaa tak ja uz potom neviem 😅 😕
ja tebe zelam aby bol pominul a vyjasnilo sa 🙂

gabinkaa
21. jan 2011

@smejka vieš to vyjasnenie v mojom prípade je zložité, lebo keď strácaš pomaly mamu pred očami a môžem povedať, že veľmi dobrú mamu, ako sa mení na malé dieťa, ktoré o ničom nerozhoduje a pomaly sa nebude vedieť najesť a už Ti z najbližších nikto nezostane, tak to je veľmi veľmi bolestivé a ešte do toho, že sa snažíš o dieťatko a nevyjde to, tak veľa bolestí prežívam, preto som napísala, že ubolená

margarita
21. jan 2011

@emini - dakujem 😵 , ja vam pisem aj preto, ze ako kazda normalna zena potrebujem formulovat svoje myslienky, aby som sama pochopila, co si vlastne myslim 😀

ale obavam sa, ze to tu viac bab pohorsuje a zranuje, nez to pomaha, a ja nie som z tych, co diskutuju aby niekoho evanjelizovali, obracali na pravu cestu a poucali.
Ja sa rada vykecavam na MK pre samu radost s kecania, zdielania sa a poznavania inych nazorov, zaujima ma co a preco si ludia skutocne myslia. To je taka moja zivotna uchylka 😉

NO cim dalej, tym viac ma trapi, ze moje "pripevky" 😉 tu nie su dost duchovne, ortodoxne a jednoznacne.

Ja ale nemam pravo hovorit ani za Cirkev a uz vobec nie za Boha 🙂 pisem len svoje myslienky a predstavy o Bohu, no viem, ze sa mozem totalne mylit. ale neda mi zamyslat sa, lebo v zivote mam cim dalej tym viac otazok nez odpovedi...
Fakt mam smolu 😔 ze pre mna aj v Biblii je viac otazok nez jednoznacnych odpovedi a niekedy sa bojim toho, ze to, co ini s prehladom pomenuju ako "Bozie vnuknutie, Bozi hlas a Boziu volu" zachytenu v modlitbe, ja vnimam skor ako svoje pocity, ktore pripisujem Bohu...
skratka nabozensky skeptik 21.storocia 😉

smejka
autor
21. jan 2011

@gabinkaa 😔

dadenka1
21. jan 2011

@emini nerozumiem, prečo si sa urazila... tvoje meno som spomenula len raz, výslovne som odpovedala na tvoju otázku..pýtala si sa ako to myslím, napísala som..ale nepamätám sa, že by som ťa nejako odsúdila alebo ťa posielala kdesi do pekla... Len som podala, čo viem o Jonášovi, to je všetko... ani slovo o tom, že si zlá a nedokonalá nevŕtam tu do teba ani nemám na to chuť... veľmi ma mrzí, že si to vzala tak osobne...ospravedlňujem sa ti, ak som ti ublížila, naozaj ma to mrzí, prepáč... A píš ďalej... a ak budeš čítať moje ďalšie príspevky, tak ich prosím neber osobne... Osobne sa vyjadrujem len vtedy, keď napíšem niekoho meno... alebo cez IP... krásny víkend

smejka
autor
21. jan 2011

@margarita kazdy si vezme co chce 😉
ja osobne nemam rada ked sa to tu zvrhava do osobnych "subojov"

dadenka1
21. jan 2011

@gabinkaa to mi veľmi ublížilo, dosť tvrdé slová... rešpektujem tvoj názor, máš na to právo, ja s ním nesúhlasím, aj tak ale prajem veľa pokoja a sily v živote a zvlášť teraz s tvojou maminou

emini
21. jan 2011

@dadenka1 "To je myslené tak, že človek verí numerológii (a lá Jonáš).. Boh už v Starom Zákone prísne trestal, ak sa ľudia spoliehali na iné cesty (veštenie, mágia... v dnešnej dobe numerológia, energoinformačné prenosy...), pretože to chápal ako neveru voči Jemu..."
toto ma neurazilo, ale skôr zamrzelo ☹ , asi si to tak nemyslela... a ja by som nemala byť taká citlivá, ale hold je to pre mňa citlivá téma...
aj tebe pekný a požehnaný víkend 😉

dadenka1
21. jan 2011

@emini to som rada, že sa nehneváš... ja viem, sú to veľmi citlivé veci pre nás všetky, preto často tie ostré reakcie.. požehnaný pekný a pokiaľ možno plodný víkendík aj tebe 🙂

gabinkaa
21. jan 2011

@dadenka1 nechcela som používať tvrdé slová, ale obzri sa spätne, tiež si nedávaš servítku pred ústa a tvrdé slová používaš, ale znova opakujem rešpektujem Tvoj názor a ani Ti ho nezazlievam, ale pokoru z neho necítim a to ako píšeš sa angažuješ v cirkvi by malo byť prvoradé, ale vieš aj príliš veľa bolesti v nás pokoru vypestuje a vravím to preto, že som to zažila a aj zažívam denno denne pri starostlivosti o chorého najbližšieho a najmilovanejšieho človeka, ale ak to nezažiješ nepochopíš, lebo to sa nedá pochopiť z rozprávania, teraz to viem, ale musíš k tomu človeku cítiť lásku, ďakujem za podporu

dadenka1
21. jan 2011

@gabinkaa moja mama zomrela tragicky po niekoľkomesačnom trápení na ARE... ja viem čo to je... držím ti palce aby si to zvládla.. to sú veľmi ťažké veci...

dadenka1
21. jan 2011

Všetkým dievčatám, ktorým som svojimi tvrdými slovami ublížila, sa verejne a úprimne ospravedlňujem... Písala som ako som to cítila, ako to verím a ako to žijem... Chápem, že je to pre nás všetky veľmi citlivá téma. A chápem, že máte iné názory ako ja a rešpektujem ich. Zo srdca nám prajem, aby náš vzťah k Bohu rástol a aby nás On sám premieňal presne na také, aké nás On sám chce mať... Držte sa snažilky

vavrenka
22. jan 2011

ahojte, kocky, no ja som z toho jelen... toto je hadam jedina diskusia, kde su ostre vymeny nazorov, MK ma sluzit na povzbudzovanie , urcite su ine chaty, kde si mozete konfrontovat svoje zivotne zasady, nazory, postoje presvedcenia..
Skoda....

margarita
22. jan 2011

@vavrenka
podla pravidiel tu na stranke:

"Zámerom tejto stránky je pomáhať ľuďom hľadať informácie a spájať podobne zmýšľajúcich ľudí.

Snaž sa: pomáhať ostatným ak vieš, dávať viac ako berieš, byť milý na ostatných a nerobiť im to čo nechceš aby oni robili tebe (to platí rovnako voči adminom). Ak s niečim nesúhlasíš, nenapádaj autora - diskutuj o jeho názore. Nezabúdaj, že väčšina ľudí robí zlé veci z nevedomosti, nie z úmyslu. Netvár sa, že si najmúdrejší - každý je v niečom lepší a v niečom horší ako ty. (...) "

zaujimalo by ma, ake ine chaty mas na mysli? take primitivnejsie ako pokec,booom a im podobne? 😉

ani mne sa nepaci ak sa to tu zvrhne do osobnych vycitiek, ale stat sa to moze, prave vtedy ak sa prestanu ludia ovladat a pisu to, co skutocne citia a co ich trapi. v diskusiach, kde davame len nas "oficialny", ucesany nazor - pre verejnost 😀 sa to tak casto nevidi, to je fakt.

mne sa rata to, ze aj ked je tu obcas dusno,vzdy sa nakoniec vycisti vzduch a najdeme si k sebe cestu - ved o to vlastne ide.
pekny vikend vsetkym zelam 🙂

katarina104
22. jan 2011

@vavrenka ahoj ako sa máš už viete čo čakáte?

vavrenka
22. jan 2011

@katarina104 ahojcek 🙂 , este nevieme, najprv, ze chlapcek a potom, ze dievcatko 😀 , takze najblizsia poradna by to mala rozseknut. sem.tam sa zabehnem pozriet na snazilky, vidim, ze ich orientujes v problematike, je to super, ze sa mozu od teba ucit a ze si ochotna pomahat inym kockam spoznavat ich organizmus... a ty ako sa mas? 😉

katarina104
23. jan 2011

@vavrenka snažíme sa otehotnieť, aj keď to nejde tak rýchlo, hormóny nepočúvajú, 🙂 , ak nič tak sa podriadim Božej vôli, tak pa

violoncielka
23. jan 2011

Ahojte babulky 😉
Dnes bolo v kostole pekne 2 citanie....spomenula som si hned ako sa tu aj my delime.....a pritom mame vsetci hladat jedinu pravdu a ta je Kristus.....Knaz pocas kazne hovoril ze kazde jedno povolanie a kazdeho cloveka si predstavuje ako Krista a ked ma poradit, tak sa zamysla akoby v tomto povolani, alebo situacii konal Jezis...potom mozeme vidiet veci spravne.
Tak len ma to tak oslovilo a mala som potrebu to tu napisat, aby sme fakt v sebe hladali (zacinam hlavne od seba) v kazdom cloveku Krista a pozerali sa skrz laskyplne Kristove oci a nie cez poucky.
Pekny vecer