Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

violoncielka
28. mar 2009

Riska len pekne pis,ja som v utorok pisala test z talianciny a tiez som sa poriadne zapotila,ale nastastie mi chybal k maximalnemu poctu bodov iba jeden...takze som test zvladla uplne perfektne,aj dve slohove prace tam boli...ufff
takze postupujem do dalsieho levelu a snad v lete sa mi podari urobit specialnu skusku pre cudzincov (iba ta sa oficialne uznava ) je 6 levelov ja som teraz taky 4ty a chcela by som urobit oficialnu skusku z 5teho a neskor skusim aj 6ty.Tieto posledne dva su uz poriadne tazke (dokonca aj pre talianov) takze dokial zaplatim 100euro za skusku,chcem byt poriadne pripravena..
Dnes mam posledny koncert...no a potom som doma.....dufajuc ,ze mi ponuknu dalsiu pracu....Najskor vsak v juli,lebo teraz maju 3 mesiace pauzu....
Takze od zajtra som zienka v domacnosti s niekolkymi hodinami ucenia,3x3 hodiny talianciny(do tyzdna) nejakymi prilozitostnymi koncertikmi a s injekciami pripravenymi na boj 🙂

bettynka222
28. mar 2009

ahojte baby. som trochu slaba a nejak mi to ani nemyslim, tak uz si ani nepamatam ktora sa co pytala... 😖
v nemocnici nie som, lebo doma budem v lepsej psychickej pohode... a ked mi bude zle, mem dobehnut. ako oni by si ma tam asi aj nechali, ale moj prvy zazitok so zakrokovnou som dost tazko znasala, tak ma radsej nechali tak 😀
doteraz zo mna neslo nic a dnes zase krvavy hlien...ja tomu uz nerozumiem. ale naposledy sme sa milovali pred troma tyzdnami, potom nam to zakazali...a podla hcg to sedi. len sa teraz bojim, ze co babatku zase urobili a ze dalsi kyret tak rychlo po sebe uz neprezijem...ale mozno tak ziadne dalsie nie je a ak aj je, mozno je veeelmi odolne 😀

riska
28. mar 2009

tak, už mam 3 strany, tak na dnes stačilo 😀
violka, ty by si mi mohla dať nejaký rýchlokurz taliančiny, ked už idem na tu dovču 🙂 vieš, take základne frazy: mohli by ste mi povedať, či je lepšia čokoládova alebo oriešková zmrzlina? prosim si pizzu s dvojitou porciou syra. chcem najlepšie tiramisu, ake tu mate 😀 😵 si, si?

smejka
autor
28. mar 2009

betty to ako myslis? ze si tehu? 😕
violoncielka no pekne ty ten oddych vysiel.....snad budes tou zienkou domacou pekne dlho 😉 ....si sikovnica s tou taliacinou...naozaj 😵
riska potom mi tie frazicky preposli 😀

riska
28. mar 2009

smejka, spolahni sa 🙂
no ja som prave dopezerala hokej, trocha sme sa s darlou prekarali, ale ja jej to prajem 😉
betty, ja verim, že v pondelok bude všetko o.k 😉

darla27
28. mar 2009

Neprekarali, len sme fandili, vieš že ťa mám rada. 🙂 Hokej nekokej, hlavne sme snažilky
a onedlho snáď aj tehulky. 😵
Inak tie vety na preklad sú super. Dala by som si všetko čo si tam vymenovala. 😀

bettynka222
28. mar 2009

ja uz neviem co som....hlavne sa bojim, ze sa nieco zacne diat v noci....
dobru noc baby, myslim na vas vsetky, ajked pisem stale len o sebe 😒mne to len teraz uplne nemysli...ja som z toho mimo

margarita
28. mar 2009

teeeda riska, pises rychlostou strana za hodinu? 😕 🙄 to som si tak sikovne vypocitala z Tvojich prispevkov. A kolko stran to ma byt? aby som vedela, kedy sa zase nalogujes, vies 😎

vcielka, ak by Ti nedali dalsiu pracu, ja Ta zamestnam rychlo 😉 mohla by si hravat u nas, najma uspavanky by sa niekedy dost hodili. Drzime palce najma na "druhy pokus" 😵 😵 😵 , ale aj na tie skusky z talianciny.

smejka - hlavne ze Ti tu skusku daju, co tam po tom, kolko otazok si prehliadla 🙂

darla, betty - ahooojte

Ja som vcera musela zahajit opat cvicenie Mojzisky, kym mi nadobro odide chrbtica ☹ a poviem vam, po 10 mesiacoch necvicenia som sa riadne zapotila. a to som len skusala, ako tie cviky vlastne boli, ale hned ako som zacala, vybavil sa mi terapeuticky hlas tety z DVD (tie, co ho mate, viete o com vravim) a uz som len "pritiskla, vtahla, stahla a..." no ale ako mi to kedysi prislo dlhe a otravne, tak teraz som bola stastim bez seba, ze som mohla cvicit az 20 minut vkuse - kym sa zase "zapol alarm" 😀 😀 😀
no aj teraz este skusim co-to pocvicit, ved noc je dlha, takze casu mam more...

na vsetky myslim a modlime sa za vas 😉

bettynka222
28. mar 2009

ahoj margaritka, babatko poslucha? 😉 ja uz musim ist spat...ale ma desia trosku praskajuce vajickovody... 😒

riska
28. mar 2009

ahooj, margi 😉 ty si aká šikovná s tým počítaním 😀 napísať je najmenej, ja to musim pracne hladať na nete a davať dokopy z tých milionov odkazov, ktoré sa na mna chrlia 😉 ale už by to mala byť záverečná práca, takže cca 30 stran 😲
inak píšem o anglických frazeologizmoch, tak je to celkom zaujímavé 😵
tak ty stíhaš ešte aj mojžišku? to si dobraaa 😎 lepšie trocha ako nič 🙂 inac dnešna noc nie je až taka dlhá, ale o hodinu kratšia 😀
tak dobru nocku všetkým 🙂

smejka
autor
29. mar 2009

riska ako si to povzbudzovala tych vasich? 😕 ...ja tento rok nemam problem...ti nasi sa drzia chvosta takmer 😝
ale som rada nakoniec...nech i skalica si uzije trosku slavy 😎
co porabate? nahanate tu stratenu hodinu v noci? 😉
my ideme do kostolika vecer....rano sme sa akosi nemohli vychystat 😕
tak peknu nedelu vam 😵

riska
29. mar 2009

tak dnes mame zasa upršanu nedelu 😠 to je už važne na nervy 😔
smejka - aj my klasika: kostol, prechádzku asi vynechame 😒 a žehlenie 😎
no a ved nemusime každý rok byť majstrami 😝

adka17
29. mar 2009

ahojte rada by som sa pridala do vašich debát,len neviem, či to nebude vieravé. Neviem ,čím mám začať? Nedarí sa nám s manželom otehotnieť, snažíme sa už rok a pol. Ja mám 31 a manžel 39. Pracujem ako zdravotná sestra. Verila som, že nebudeme mať problém otehotnieť, no asi som bola naivka. Diagnostikovali mi polycystické vaječníky a nedávno bol manžel na spermiograme a má 1 mil./ml a varikoleku, čiže musí isť na operáciu. Poriadne som sa vyplakala a vyzúrila na Boha. Príde mi to trochu nefér,neviem, či ste aj vy zažili podobné pocity?

smejka
autor
29. mar 2009

ahoj adka...vitaj 😉
vobec to nebude vtierave....naopak budeme radi ked tu zavitaju nove tvare 🙂
hm...tak sme rovesnicky 🙂 ...i ked moj mm ma o 10 r menej
tiez som sestra 🙂 ....a tiez som bola naivka....a tie pocity...velmi podobne....i ked ten hnev na Boha nebol v pravom slova zmysle 😔
u vas je sanca ze operaciou sa spg upravi?

slniecka
29. mar 2009

adka17 co znamena vysledok vasho spermiogramu, preco musi ist manzel na operaciu?
My sme otvoreni babu skoro rok, zatial nic. Na jednej strane mam pochybnosti, ci je vsetko v poriadku, ci vobec mozme otehotniet a preco sa nedari. Na druhej strane chceme doverovat Bohu a obaja s manzelom si uvedomujeme, ze to nie sme my, kto to riadi a ze male babo je zazrak dany od Boha. Velakrat sa pytam Boha, preco nam este nedava babo, ale On vie najlepsie preco. Na niektore otazky dostaneme mozno odpoved az v nebi. A vlastne to moze byt odpoved na modlitbu, aby nas Boh urobil viac trpezlivymi. Hm, mozno je to tak.

margarita
29. mar 2009

adka - vitaj, zdravotne sestry my mame najradsej, ze smejka?? 😉 😎
adka - my dve mame spolocne o 8 rokov starsieho manzela 😉 a tiez tie pocity zurivosti na Boha, ked sa nedari...myslim, ze vsetky to tu pozname a kazda mame nejaku diagnozu. Super, ze uz viete, kde je pes zakopany 😀 a teraz to uz len s lekarskou a Bozou pomocou prekonat 😉

my sme dnes absolvovali kostol (ja konecne uz aj osobne, uz mi to veeeelmi chybalo) - hoci sme prisli az na zalm 😔 😝 no ale snaha bola, len kym sme sa vsetci opasali 😀 😀
je to sranda, prvy krat v zivote som stala pri vchode do kostola a nie vnutri, ale normalne tam bol lepsi vzduch a vsetko bolo pocut, takze som mala omsu aj so zdravotnym pobytom na vzduchu...
prechadzku v dazdi sme tiez zrusili a vecer mam taktiez v plane pozehlit, takze dnes druzim s riskou kompletne 😀
tie Tvoje anglicke frazeologizmy su fakt zaujimave, potom mi posli pracu, nech sa nieco tiez poducim 😉
ja si este zo skoly nieco pamatam, napr. to, ze kym my palime za sebou mosty, Anglicania palia za sebou lode (co je pre ostrovnu krajinu priznacne) ale zase napr. nemaju ekvivalent na frazeologizmus slovensky "z cudzieho krv netecie..." 😀 cim to asi bude? 😎 to su tie interkulturne rozdiely 😵

violoncielka
29. mar 2009

Ahojte
takze aj tu cely den leje,nic sa nam nechcelo robit cely den (isli sme do Ikea-kupili sme dalsiu taku istu satnikovu skrinu do chodby) takze prechadzku sme dali (ale v suchu) 🙂 ,vecer sme isli do kostola...vobec sa nam nechcelo 😒 ,ale nakoniec sme boli radi,hoci teraz akoby davali sancu vsetkym starcekom z diecezy,aby sa mohli realizovat.... 😀 .No a teraz pride na rad zehlenie 😀 .takze mile moje sme "sestry".
Margi dobra-ze mojziska....ale rozumiem,dieta a asi aj cele tehotenstvo je dobry zaberak na chrbat...Riska inac vyborny tip s tou podnozkou...konecne realizujem spravne aj posledne tri cviky...Inac ja nenavidim druhy,treti a deviaty cvik....ostatne su fajn.

riska
29. mar 2009

violka 😉 dnes je asi všade také počasie na spanie 😒 my sme si tiež poobede pospali 😵 ja neznašam prve 2 cviky, potom je to už v pohode 😉
adka, vitaj, podobne pocity ako mas teraz ty sú tu pravidelne... smejka, konečne tu mas aj ty partačku medzi tolkými učkami 😀
margi a prečo si bola pri dverách? ved kristinka hadam v kostole neplakala 😲 a keby aj, tak to nevadiiii 🙂

skorki
29. mar 2009

Ahojte babulky,

zdravim Vas a zelam este pekny zvysok uprsanej nedele. Idem Vas citat 😉

riska
29. mar 2009

jeeeej, skorki 😀 ako bolo v kúpeloch? 😉

skorki
29. mar 2009

Ahoj Riska,

Prave sme dorazili. Bolo krasne, strasne to bolo mile, takmer vsetko vyslo tak, ako som chcela. Oddychli sme si, boli sme cely cas bez pocitaca, telky 😎 . Vela sme sa rozpravali, smiali, no proste parada. Odporucam. Boli sme s kolegynkou a jej muzom, oni sa tiez snazia o babenko. Sice len prvy mesiac 😀, ale ona tento vikend nazvala "plodnym", nakolko nim oficialne odstartovali svoje snazilkovanie. Samozrejme, ako som predpokladala, dorazila mi mrcha ... Nerobli sme z toho kovbojku, ved si predsa jednou mrchou nedam skazit krasny vikend. Ale...asi daco nie je celkom v poriadku. Totiz, ked sme dorazili do BA, zistila som, ze mam sedacku v aute krvavu...No a kym som zdesene vybehla od auta do bytu, tieklo zo mna ako z vodovodu, jedine stastie, ze som mala cierne nohavice. Neviem, ci sa v tych kupeloch nieco uvolnilo,alebo co, ale bola som z toho zdesena. Padaju zo mna strasne kusy zrazenin, ja som to v zivote nemala. MM to vsetko videl, tak je chudak mimo, len mi krici - lez, prosim Ta, lez. Chvilami sme mysleli, ze ideme volat sanitku. Neviem, ci to nie je nejaky zapal,ale dobre to urcite nie je 😖 Tak cakam, aka bude noc 😲 ... takyto neromanticky je zaver nasho romantickeho vikendu. Ale inak nam bolo krasne 🙂

skorki
29. mar 2009

Dievcata, inak kde je nasa Marione? Nebola tu cely vikend...

riska
29. mar 2009

skorki, myslim, že marione trošku od nas pauzuje 🙂
fuuu, to s tým krvacaním je zvlastne 😠 keby niečo, tak hned ráno utekaj k doktorovi, nech sa na teba pozrie, prip. ti da nejaku injekciu 😔 a daj nam vedieť čo a ako...

smejka
autor
29. mar 2009

skorki ahoj...tak ste si oddzchli...super 🙂 ....no ten zaver 😒 ....tak ako pise riska ak sa ti to nebude nadalej zdat tak utekaj k dr....
riska no konecne partacka 😉
som zvedava na marione 😕 ...verim ze je v pohode
a na lenku tiez 🙂
tak kristinka uz chodi do kostolika 😵 .....ako ste ju mali v satke?
u nas mal taku trefnu kazen dnes farar....taku na nas 😔

margarita
29. mar 2009

cafte 😉
skorki, fakt super vikend ste mali, tesim sa. 🙂 no tie velke zrazeniny, neviem, neviem...urcite to minimalne spomen doktrovi, ak to aj prejde...moze byt, ze to z tej teplej vody taka reakcia,len aby nebolo nic vaznejsie 😖

riska, vonku som bola preto, aby sa Kristinka nenakazila od inych deti v detskej casti kostola (predsa len je este malicka a teraz je este take chripkoidne pocasie a obdobie) a tiez ani ja som nexela chodit medzi moc ludi (svokra mi tvrdila, ze ako sestonedielka nemam pomaly ani navstevy prijimat, nieto este kostol! 😎 ). Okrem toho na chlade ovela lepsie spi. Smejka, v kociku bola, satku sme este neriesili, ona je dost hyperaktivna, bojim sa, ze aj zo satky je schopna vyskocit 😀

magimary
29. mar 2009

http://www.dlouhacesta.cz/cz/leve-menu/prvni-po...

zaujímavý článoček... 😔 (napr. aj pre teba, betty-ale nielen)...

aj u nás bola krížová cesta aj o snažilkovaní (aj UO v nej bolo spomenuté)... 😔
veľmi som na vás myslela a modlila som sa za vás... 😔

skorki
30. mar 2009

Dobre ranko,

Pozdravujem a zelam krasny novy tyzden. Ja mam dnes este dovolenku, tak sa tesim - ako sa trosku pomotkam, trosku si porobim v byte a trochu povybavujem, co treba. Tak sa opatrujte 😉

lenkove
30. mar 2009

ahojte
tak ja som spat...

Skorki,
a citis sa uz lepsie? 😕

Pozdravujem vas vsetky,mamicky, snazilky, hnevalky... Dnes je otrasne pocasie,manzel odisiel a v bufete som videla svaba nad palacinkami.. A viete co? Zit je tak krasne 😵 😵 😵

My sme mali vikend presne v ramci nasho standardu:
penzion, kde sme mali spat bol obsadeny svadbou, tak nam ponukli ubyt, na sukromi. Priali sme bez toho aby sme to videli a bola to chyba 😀 niezeby to bolo take hrozne ako niektore privaty v Bulharsku 😉 ale predsalen, nazdavali sme sa, ze studentske casy su za nami. 😉 Bojnice boli fajn, len ja som si myslela (ani neviem preco) ze je to vacsie mesto.
V sobotu bolo pekne pocasie: to sme sa tulali po zamku, po meste a isli do kostola a v nedelu sme sa v jemnom dazdi vybrali na 5 hodinovu turu. Po dvoch hodinach slapania, smykania sa a fucania v silnom vytrvalom dazdi sme presli to biedne 400 metrove prevysenie a zhodnotili, ze ist dalej nema cenu.. Nemali sme poriadne navledky, ani palice a hore bolo este snehu. Tak sme sa potupne vratili dole.. A poviem vam, nic ma nezlomilo doteraz, a toto bolo tradicne pocasie na nase hrebenovky 😀 ale Strazovske vrchy nas zmohli!!!! Kurnik sopa! 😀

skorki
30. mar 2009

Ahoj Leni,

Tak aj vidim, ze aj Vy ste mali "romantikus" vikend. No to pocasie v nedelu teda na tury moc nebolo, ale ako sa hovori - co ma nezabije, to ma posilni...Chodievate casto na teketo tury?

Ja som dnes uz v pohode, teda dufam, ze sa ta cierna hodinka zo vcera nezopakuje 😝

lenkove
30. mar 2009

Skorki
aj ja.. mna by to teda riadne vystrasilo.. Pojdes aj k lekarovi? 😕

Na tury sme chodievali castejsie, teraz vekom lenivieme.. Najma auto je zly sluzobnik, lebo robime uz len jednodnovky v poslednom case 😠 a to nie je to prave orechove.. Najma zimne tury sme zanedbali, a to je to naj podla mna. To mi chyba..

Nuz, pravdu povediac, romanticky vikend si predstavujem inak 😉 ale bolo to velmi mile. Som sa ujistila, ze mi este stale nevadi ubytovanie, pocasie ani strava, len ak som s mm 😵 a to tesi 😵 😵