Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

margarita
14. máj 2009

leni, este mam jeden napad, co s Tvojou mamkou - ved ju vezmi so sebou, Ty bez ku Dr a ju posli do muzea 😉
ved tam na tej Gerulate nie je aj tak toho vela k videniu, akurat co tebe vezmu krvicku.
Ked som tam bola naposledy vramci exkurzie s mojimi primanikmi, mali potom o tom napisat kratku D.U., ze ako co sa im v tej expozicii najviac pacilo...a jedna Janka napisala, ze "ta kostra cloveka, co nemal dokoncene ruky a nohy..." 😉

margarita
14. máj 2009

kaki no vidis, odflakli nas obe 😉 tak asi mame HP dobry uz na prvy pohlad ked netrebalo dalsie odbery 😀

a ako sa Ti pracuje,v tomto spavom pocasicku?

kaki
14. máj 2009

Margi ani sa nepýtaj....
Dve kávy za sebou a nič... Nula bodov... 🙂 Ale nevadí aspoň sa nezničím... len keby termíny tak netlačili 😨

lenkove
14. máj 2009

Margi
to je napad 😀 len skoda, ze je to rano o pol siedmej, to asi nic nebude otvorene.. a ta kostra a moja mama - to by nem dopadlo dobre 😎
esteze nasa ofucana povedala, ze mam prist az v pondelok, to uz nebudem v takom casovom strese 🙂 mamka chce odist v nedelu vecer a v pondelok do prace a neda si to vyhovorit 😠 a keby aspon mala pracu, kde su na nu dobri, ale ich sefka 😠 😠
a vam sa ako pracuje s Kristinkou v tomto pocasi? 🙂
inak, ja som uz doma. Som usla, sef na konfere, zastupca riaditela chory.. tak ze ujdem domov, musim upratovat 😀

riska
14. máj 2009

aj ja som už doma... konečne 😉 mam už toho dosť, na mna vždy v maji príde totalny syndrom vyhorenia... a som zla na deti 😀 kolegyna mi dnes prišla povedať, že sa jej jeden chalan spýtal, či nemam besnotu 😝 😀

lenka, mne brali potom ešte raz na 23DC, vraj čisto kvoli jednemu hormonu 😉

margi, na 14DC? no si prosto unikat 😀 a jasne, že budeme dobrí, aby sme mohli ist s krstniatkom na výlet 😎

ahoj, družička 😵

kaki, praca nie je zajac, neutečie 🙂 a ja si tiež idem dať kafčo 😵

lenkove
14. máj 2009

Riska, tak to mi brali 21 den.. ale mne doktorka napisala, ze mam prist 2, 5 a 22 .. lenze ten bol st. sviatok, tak som bola 21 😕 no to som zvedavaaaa.. ovu som podla BT mala vo stvrtok/piatok.. celych 8 dni LF, waw 🙄

tak besnotu? 😨 😀 sa ti necudujem, ze mas toho dost.. podla mna su aj deti horsie, preto ste vy nervoznejsie.. ale vy ste dobre!

lenkove
14. máj 2009

ja mam inak teraz hrozny pms.. som jedla sladkosti na kila.. aj dnes, som zle nastupila a potom sla v dazdi pesi a kupila som si kolaciky v ucnovskom stredisku nedaleko 😉 aj pre spoubyvajucu.. len ked pride neskor, ci sa jej zvysia 😀 😀 😀 😀

suzzika
14. máj 2009

Ahojte baby 😵

ja len tak narýchlo, lebo vyražáme na víkend "mimo civilizácie" tak vás potom dočítam, len som sa chcela rozlúčiť a napísať vám ako som dopadla na poradni. Cukor mám v norme, železo budem vedieť neskôr. Maličké je celé asi tak o týždeň menšie takže bude robiť kontrolný uzv aj nabudúce. Pýtal sa ma čo máme doma a či chcem vedieť pohlavie a ja že nie. Potom keď sme sa ešte rozprávali tak mi to nedalo a pýtam sa a ste pán doktor videli pekne pohlavie? A on, že áno, ale že sa ho mám opýtať ešte teraz lebo o 5 min. už nebude vedieť 🙂 a ja som, že nie. Viete ako ma teraz zožiera zvedavosť, že on už to vie a ja nie... 😎? no ale tak som sa rozhodla... 🤐

Krásny víkend všetkým.....už letím....PA PA 😵 😵 😵 😵

marione74
14. máj 2009

ahojte,
skusam docitam poslednych 10 stran, este mi chybaju tak 3 🙂
Violka, verim, ze to vyjde nabuduce, hoci, traja bojovnici bolo dost, tiez som verila ☹ Mame podobny osud, my sme mali tiez 3 IUI, 2 ivf neuspech az toto tretie... a tiez som si myslela ze ktovie kedy a ci vobec niekedy sa to podari...
To je dobre ze ti urobia tu hystetoskopiu, mojej kamoske to idu robit tiez, lebo im nevyslo uz 3 ivf a vraj si vsimli nejaky divne prepazky v maternici... mne to doktor urobil popri laparke, o co som ho neprosila, ale som mu vdacna... neviem mozno sa to da urobit aj hsg- rengenom, mne tak zistovali iba priechodnost vajcovodov, nevedela som ze sa tak da pozriet aj maternica. A teda mna to bolelo riadne, ako take najvacsie krce pri ms, skoro som odpadla od bolesti, ale zase trva to iba 5 minut a je po vsetkom, tak neboj vydrzis to, teda ak Ti to nebudu robit v narkoze alebo nejakym lokal umrtvenim...
A to imuno by som nepodcenovala, lebo neznamena, ze ak sa Ti oplodnili vajka, ze nemas nic zle... ono mne sa vzdy oplodnili, ale nedokazali sa uchytit v maternici a preto si myslim, ze mi zabral mozno aj ten prednison ze sa konecne chytili... hoci prednison je dost rizikovy hlavne v prvom trimestri, ale co uz, ved ho berie viac dievcat v CAR a ked pomoze v konecnom dosledku.. 😒
A este k tomu nam v prahe zistili aj nejake veci ohladom krvi, ze tam mam nejake zvysene lipidy, hustejsiu krv a ze musim brat anopyrin, co si myslim, ze mi tiez pomohlo...
A s odstupom casu si myslim ze vsetky tieto vysetrenia by mali robit uz pred 1 ivf, ovela viac bab by tak otehotnelo na 1 ivf a ovela viac embryskov by nevyslo nazmar, ale business je business - teda myslim ze pre CAR's tu v Blave urcite!!!
Ja som pocula same chvaly na Reprofit Brno, jedna babena co bola so mnou na imuno v prahe - lahhel tam ide teraz na 4 ivf, vraj tam robia nativ aj soft a vyjde to len okolo 10 tisic..
A este k tym malinkym embryskom co vkladaju na 2-3 den, to je taka polemika, ci je to dobre hned ich dat do maminky alebo kultivovat - predlzene, ja som tiez bola proti predlzenej kultivacii, ale zabral argument, ze tak tie najsilnejsie embrysky preziju a nezamrazia ich, zatial co na 3 den sa este nevie, ktore su tie zivota schopne a mozno vlozia tie ktore by aj tak neprezili. Ale v italy PK asi nerobia ze? A nechces prist na SK teda na dalsie, alebo do Brna?

janula.k
14. máj 2009

Ahojte moje zlate 🙂 tak sa opat po tyzdni hlasim, po dnesnej kontrole vyzera byt zatial vsetko ok 😵 Vdaka ti Boze.
Vela na vas myslim, no radsej ako MK sa venujem kniham.. 😉 napiste mi co mate nove, kazda jedna povinne, velmi som zvedava 🙂
a chvalim suzikine fotecky, aj pokrstenu Kristinku, aj Matuska 😵
a..v neposlednom rade...Violka, tichucko som dufala...a je mi to vazne luto. Mozno si tu pisala, neviem, ale nechystas nejake dalsie vysetrenia? Ci uz vsetko mate porobene? Imuno?

riska
14. máj 2009

ahoj marione 😉 som rada, že si sa ozvala 😉
mas pravdu, keby robili všetky možne vyšetrenia pred 1. alebo aspon hned po 1. IVF, tak by ušetrili mnohým ludom kopu trápenia...ale zasa by prišli o prachy, že? 😠
ja som tiež dlho váhala, či brno alebo ba, ale nakoniec sme sa predsa len rozhodli pre ba... ale brno mam v zalohe ako plan b 🙂
už si nas dočítala? 😉

suzzi, ale ved zajtra je pracovný den, ste sa nepomýlili? 😀

riska
14. máj 2009

janulka, supeeer 🙂
suzzi, ved dobreho vela nebýva, nie? 😉
tak už na správy z utz čakame len od danky 🙂

marione74
14. máj 2009

zdravim vsetky ostatne babulky, kaki, riska dakujem za modlitby.
Takze aj ostatnym vysvetlim, ze sme sa nemali moc dobre posledny tyzden, uz pred tyzdnom doki nevidel dobre druhe mimi na utz, a o tyzden neskor - co bolo v utorok zase nie, a to uz som zacala dost stresovat, hoci ten neisty tyzden predtym som sa drzala... Vcera ma poslal na kramare na nejaky special utz a doki povedal, ze druhy vacok takmer prazdny...
Takze vyzera ze druhe mimi to co bolo mensie a po 5 tt tehu mu bilo srdiecko, tak odislo....
Vraj sa to vola zamlknute dvojca... to prve mimi vyzera byt v poriadku aj srdiecko som pocula, aj vahu ma ok..
Bala som sa ze ci teraz nebudem krvacat, alebo ci to prve mimi nejak nestrhne to druhe, ale vraj by sa malo vstrebat, a v 15 tt by uz nemalo byt vidno.
Akoze tesim sa, ze aspon to jedno vyzera byt ok, hoci dnes ma cele podbrusko a krcok nejak picha, neviem, mozno aj so stresu tych poslednych dvoch dni... prosim spomente si na nas, nech sa dobre drzi maminky 😔
Boze uz mat aspon prvy trimester za sebou...
Aj som si vycitala, ze ci som si to nejak nesposobila, od zaciatku som radsej chcela jedno mimi a ked boli dvojicky, a este 12 mimikov v mrazaku, tak som sa skor obavala ako to zvladnem, ze ci to ten mimik necitil a neodisiel
☹ Akoze hovorila som si, ze Pane Boze ked si mi ich dal dve tak ja to nejak zvladnem, ale mala som skor obavy. Aj ked mi je toho drobceka luto, ved uz mu bilo srdiecko ☹ ale citim na druhej strane troska ulavu, ze aj tehu aj porod bude menej rizikovy a ze aj potom to bude lahsie... a vycitam si to, ach jo ☹ Ale vcera mi uz tolko myslienok lietalo hlavou, ze mi az zle bolo od stresu a v brusku ma pichalo, ze som si povedala ze musim prestat tolko rozmyslat a nieco si vycitat, lebo druhy mimik potrebuje pokoj. Akoze boli sme aj na chate par dni, takze viac prechadzok, ale ved keby im to ublizilo, tak to ublizi obom a nielen jednemu nie? Alebo mozno to Boh tak chcel?
Margi, inak uz od minulej stredy som na PN-ke a asi uz aj ostanem, minimalne do konca tretieho trimestra, takze sa tesim na Tvoju a Kristinkinu navstevu ako si slubila...

lenkove
14. máj 2009

janulka
😵 😵 😵 to je skveleeeeeeeeeeeeee 😵 😵

suzik
zlaticko moje, tyzden nie je vela 🙂 spomen si na Margino podvyzivene dietatko... 🙂

riska
14. máj 2009

marione 😔 hlavne si nič nevyčítaj, či také alebo onaké myšlienky.... všetko to riadi Boh a ked by chcel, mohla by si skakať bungee jumping a nič by sa nestalo a na druhej strane by si mohla ležať bez pohnutia a mohlo by odist... 😢
On najlepšie vie, prečo ti to jedno vzal.... a neboj, syndrom zamlknutého dvojčaťa malo vela dievčat, spomínam si na kathy a druhé bábo bolo v pohode 😉
len sa neboj, oddychuj, spinkaj, čitaj.... a NEBOJ SA 🙂 mysliiim na teba 😉
a ked ti bude veeelmi dlho, tiež ťa môžem prísť pozrieť 😉

janula.k
14. máj 2009

Marione, presne viem, co zazivas...Neboj sa, Pan vie, co je pre teba najlepsie, tak sa netrap ze to druhe odislo. Vela krat sa to stava. A to brusko a krcok citim sem tam aj ja..tiez si myslim, ze je to zo stresu...skus co najviac odpocivat, ja som teraz tri dni vkuse lezala, len do sprchy a na zachod...a citim sa ovela lepsie...ved to sa nie nadarmo hovori ze treba klud.. 😉
Lenka co mate nove? 😵
Riska ma ip 😵

lenkove
14. máj 2009

Janulka
tesim sa z tvojho utz a zajtra pride moja mamicka!!! musim upratovat! 🙂

marione74
14. máj 2009

riska, janulka, dakujem za povzbudenie. Tesim sa janulka, ze je vsetko v poriadku.
Riska, jasne ze mozes prist aj ty budem sa tesit, ved nebudem mat co cele dni robit 😉
A myslim ze po 10 dnoch pn mi isto pride kontrola zo socialky ako sa uz stalo po dva razy, takze neviem ci by som mala velmi labzovat po vonku, hoci rada by som isla v utorok na stretavku, ale aupark nerisknem 😖 tam ma moze vidiet vela ludi a v utorok chcem ist povedat sefke, nech ma tak skoro necaka 😅
Inak ma soklo ze ti nerobili ten MHTR ci aky faktor, no sa opytam ci ho akoze robili mne!!!

Suzzi, zlate fotecky, mala je krasna
🙂 smejka a matusko aky podareny okaty chalanisko 🙂 uz na pohlad vyzera byt zive striebro 🙂
drzim moc palce s dievcatkom.
margi aj fotecky s krstin som kukla, mile, aj riskinho mm som spoznala tym padom 🙂
skorki, neva ze s clostylom to nevyslo, nemate ziadny iny prob, takze to urcite vyjde, verim tomu.

janula.k
14. máj 2009

marione, takze si definitivne na pn? tak to sa mozme dohodnut na nejaku hodinu na spolocny ruzenec. Vcera sme s danuskou dali cely radostny presne o pol 12 za nase babatka 😉 ale to len vynimocne, lebo tiez vylihovala v posteli 🙂 a kedze bolo vcera 13teho a este aj sviatok Panny Marie fatimskej, tak som to vyuzila a tahala som modlitby aj po 12tej.

marione74
14. máj 2009

janulka, wow tak cely ruzenec je pre mna velka vyzva 🙂 , ja ledva zvladam ten desiatok 😒
Ale mozno by som mohla nejake litanie loretanske ved je maj som si prave uvedomila 😉 ale to najprv budem musiet najst nejaku modlitebnu knizku, priznam ze ju nepouzivam, akurat tak bibliu mam obcas po ruke

katy2
14. máj 2009

ahojte 🙂
marione, janula, gratulujem 😵
marione, ja som presne tvoj pripad, tiez mame syndrom miznuceho dvojcata (tiez po IVF), odislo nam v nejakom 7-8tt..... Davaj na seba pozoro... ja som este nasledkom toho bola v 13 a 14tt v nemocnici, lebo som zacala krvacat... boli to stresy, ale druhy drobec je silny.... verim, ze aj u teba.... Drz sa..... 😵

marione74
14. máj 2009

ahoj katy, boze to sa moze este prejavit v 14 tt? a to si krvacala koli tomu dvojciatku?
ja tiez verim, ze mimik bude bojovat, ale bojim sa 😒

Ty uz mas krasnych 35 tt 🙂 , ako sa citis?

janula.k
14. máj 2009

marione, velke vyzvy treba prijat 😉 ved to je pol hodinka modlitby k Panne Marii 🙂 a za nase babatka 🙂
katy dakujeme 🙂 a tebe zelame stastny posledny mesiac 😵

katy2
14. máj 2009

dakujem vam 😵
marione, nehovorim, ze aj u teba sa to prejavi, ale mne v nemocke povedali, ze to krvacanie je vplyvom toho dvojcata..... ale druhemu sa nic nestalo..... to druhe byva silny bojovnicek..... neboj, VER....
inak ja som doma cele tehu na PN, vlastne uz od odberu vajicok.... strasne vam drzim palce, obom 😵 😵 😵 😵 Pan je velky...... Mna o tom presvedcil uz velakrat..... Potrebuje len nasu vieru a doveru v neho.... aj ked je to tazke..... Nam vyslo az 2.IVF..... Predtym sme si vela vystali..... ale stalo to zato..... 😉

margarita
14. máj 2009

tesim sa, ze janulke aj suzzike dobre dopadli kontrolne uzv. Suzzik,mne podla uzv tak menili termin porodu - tyzden hore-dole...a kamoska mala take ze velkost bruska "predbiehala" velkost hlavicky skoro o 2 tyzdne, uz sa bali, ze ako to dieta potom bude vyzerat 😀 a je uplne krasna, takze pohoda...tie ich doktorske vypocty 😉

marione - ☹ je mi luto Tvojho mimiska, ale to druhe Ti ho/ju vynahradi, bude poslusne papat a kakat aj za dvoch, neboooj 😀 ako dnes Kristinka - uz som ju druhykrat kompletne prezliekala (sa ma niekto pytal, ze co robim, tusim lenka...tak dnes len kojim, prebalujem, periem vecicky po kazdom prebalovani 🙂 a konikujem...)
chvalim Marione verejne pred nastupenym kolektivom, ze ostane PN a verejne tiez slubujem prist ju navstivit, len mi musis este do IP pisnut, ze kde to vlastne byvas a ako k tebe trafit. 😉

jeeej katy, ahooooj, Ty uz to mas "za par", tak hlavne nech mas lahky a pohodovy porod 😵

riska - ak nebudes mat prave besnotu, radi Ta niekam vezmeme 😉
no nic si z toho nerob, aj na mna take chodilo, a tiez zvacsa ku koncu semestra, ked najvacsi flakaci zrazu zacali nosit falosne ospravedlnenky a hrozne sa zaliecali, aby to nejako vytiahli, co mesiace predtym flakali...no u vas na zakladke je to este o 100% vacsi adrenalin, nasi studenti su proti tomu slaba kava 😉 tak pevne nervy, ved o mesiac je uz pomaly konferencia, ci?

riska
14. máj 2009

kathy,tebe to kraasne pribuda, čochvila budeš mať hanku v náruči 😵

margi, ešte nejakých 5 týždnov vydržať...lebo ked začnem slintať, už bude neskoro 😀 no a čo narobíš s tým prezliekaním? darmo, kristinka chce byť kočka od utleho detstva a nebude predsa stale v tom istom 😎

marione, čo ti poviem na tu hemošku 😠 ak si mala výsledky cca do 2 týždnov, tak myslim, že ti to nerobili 😖 ale na druhej strane ved ty si bola na genetike, tak ked ti vyšla negatívna, tak môžeš byť kludná 😉

skorki
14. máj 2009

Babulky,

Zdravim Vas vsetky. Marione, myslim na toho Tvojho bojovnika. On to urcite zvladne.

Dievcata, ja len na skok, idem si splnit marketingovu povinnost a spropagovat stretkooo - utorok buduci tyzden pri auparku o 18:00. Ozvite sa na IP. Pa....

ketkous
14. máj 2009

ahojte zienky,
sem tam tu ako spion zavitam...mozem sa pridat k Vam?

carmenuska
14. máj 2009

Ahojte, no aj ja by som radsej isla s vami na stretko v utorok ako byt na jiske 🙂 ale ked budem ok, ze vezmeet aj mna? prosim, prosim
no riska ja som dnes listovala v triednej knihe a naratala som uz len 6 stran- huraaaa dako to dobojujeme nie? Uz sa velmi tesim na prazdniny.

lenkove
14. máj 2009

ketkous
tehulka anoooooooooooo 🙂 vitaj u nas 🙂