Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

marione74
1. jún 2009

Suzika tak dalsi typ: Ema / Jakub alebo Filip 🙂

smejka, no to chlapci su divoki ako tak sledujem, co uz narobis? neboj, ked pride dievcatko, tak budes len copiky zapletat 🙂 a ono urcite pride, nevieme kedy, ale ja som si ista ze Ti ho Pan da v pravy cas.

kaki
1. jún 2009

Ahoj marione...🙂 Si tu 🙂
Ako sa máš? ješ syrové rožky? 😉

carmenuska
1. jún 2009

Smejka aj som z toho zmatena, vies teraz ked som doma tak stale len premyslam, vycitam apotom zas dookola to iste a ani sa netesim ze som vlastne ok,ja mam taky pocit ze ani nemam za co Bohu dakovat a to uz je velmi zle...
Inak vas vsetky zdravim, este tento tyzden som PN.uz mi je dobre len som unavena stale a normalne si to vychutnavam doma. Ja by som si to zas pocas tehotenstva PN vedela predstavit. No casom by mi to mozno tiez slo nanervy,ale aj mm skonstatoval ze som sa uplne zmenila, ze som kludna a vysmiata ked som doma. Inak som podrazdena, nervozna, mam pracu na psychiku a s postihn. detmi takze pri nich nic nemozem dat najavo a tak sa ventilujem potom doma. A fakt som kludna uz sa tesim na prazdniny....ze riska 🙂

smejka
autor
1. jún 2009

ahojte dobri anjeli kaki marione carmenuska 🙂
viete niekedy vasu istotu niekto nahloda 😖 .....potom sa zmietam ci vobec to co ja citim je naozaj v sulade s Nim... 😔

carmenuska
1. jún 2009

kaki mas IP

smejka
autor
1. jún 2009

moj tip este Katarinka/Davidko

kaki
1. jún 2009

Smejka... Vieš čo? keď si napísala o tom že máš pochybnosti... Ma to tak trochu aj povzbudilo.. že nie som sama taká nijaká....
Keď napíśe lenkove a jej istota... Tak je to tiež super....

Ale ja niekedy potrebujem čítať aj to že sa niekto trápi jak ja... že nie som čudná.... Alebo čo ☹

smejka
autor
1. jún 2009

kaki 😵 ...moja neistota je uzitocna 🙂 ....ja mam fazy...uplna dovera odovzdanost...inokedy impulz pochybnosti a uz sa to vezie 😖

kaki
1. jún 2009

Smejka to je tak aj u mňa.... Ty si proste kópia mňa v takých veciach... 😉
No tak teraz aby sme priśli na to ako to vyriešime.... 😉

smejka
autor
1. jún 2009

kaki budeme mysliet jedna na druhu v modlitbe 😔 ....a zahada bude vyriesena 😵

carmenuska
1. jún 2009

presne tak baby inak to nevyriesime
ozaj smejka na akom oddeleni to robis?

smejka
autor
1. jún 2009

carmenuska na krcnom...paci sa mi tam.....no niekedy by som sa musela rozkrajat aby som mohla byt vsade 😝 ....niekedy je to fajny chaos 🙂

janula.k
1. jún 2009

zienky moje, pochybnosti mali aj ti najvacsi svatci..tak co potom my obycajni smrtelnici 😉 Nic sa nebojte, treba sa modlit k Duchu Svatemu, aby nas naucil: zit, podla vole Najvyysieho, zit v oddovzdanosti a v uplnej dovere v Boha, spravne sa modlit, zit v pokore a skromnosti,..trpezlivosti..Toto vsetko a este ovela viac, si mozme vyprosit od Ducha Svateho. 😵
Kaki, co je s tvojou maminkou?

janula.k
1. jún 2009

kam ste zduchli 😕 😅
a moj tip pre suziku je johanka, katarina, alebo daniel a juraj 🙂

janula.k
1. jún 2009

a ktore mozete, tak sa podte teraz so mnou o 15tej modlit ruzenec k Boziemu milosrdenstvu, na umysel: za trpezlivost v trapeniach, nech sa dobry Boh zmiluje nad vsetkymi, ktori trpia na tele ci na duchu 🙂

smejka
autor
1. jún 2009

jani vdaka za povzbudenie 🙂 ....tak ako tehulka nasa? 😵

suzzika
1. jún 2009

Ako môžem spoznať Božiu vôľu pre môj život? Čo hovorí Biblia o spoznávaní Božej vôle?

Sú dva kľúče k poznaniu Božej vole v danej situácii (1) To, o čo žiadate alebo čo sa chystáte vykonat Odpoveď:nesmie byť niečo, čo Biblia zakazuje. (2) To, o čo žiadate alebo čo sa chystáte vykonať bude na oslavu Boha a vám to pomôže duchovne rásť. Ak sú tieto dve podmienky splnené, a Boh stále neodpovedá na vaše prosby – potom to pravdepodobne nie je Božia vôľa, aby sa stalo to, o čo žiadate. Alebo, možno treba, aby ste ešte nejaký čas na to počkali. Poznať Božiu vôľu je niekedy ťažké. Ľudia chcú, aby im Boh jednoducho nadiktoval, čo majú urobiť – kde pracovať, kde žiť, koho si vziať, atď. Rímskym 12:2 nám hovorí: "Nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale premeňte sa obnovením mysle. Potom budete vedieť rozsudzovať, čo je Božia vôľa, totiž čo je dobré, mile a dokonalé."

Boh málokedy dáva ľuďom priame a špecifické informácie. Boh nám dáva priestor urobiť rozhodnutia ohľadom tých vecí. Jediné rozhodnutie, ktoré Boh nechce, aby sme urobili, je rozhodnutie hrešiť alebo odporovať Jeho vôli. Boh chce, aby sme volili veci, ktoré sú v súlade s Jeho vôľou. Takže, ako môžeš vedieť, čo je Božia vôľa pre teba? Ak kráčaš v blízkosti Pána a skutočne túžiš po Jeho vôli vo svojom živote – Boh ti zjaví svoje priania v tvojom srdci. Kľúčom je chcieť Božiu vôľu, nie svoju vlastnú. “Raduj sa v PÁNOVI a On ti splní túžby tvojho srdca” (Žalm 37:4). Ak Biblia vyslovene nehovorí proti, skutočne to môže prispieť k duchovnému blahu – potom Biblia dáva "súhlas" rozhodnúť sa a nasledovať hlas svojho srdca.

janula.k
1. jún 2009

smejka 😉 tehulka vasa sa ma fajn, len uz zacinaju modrinky na brusku po injekciach, ale vydrziiime 🙂
suzi, veru veru, Boh nam zjavi svoje priania v nasom srdci.. 😵 dakujeme 🙂

smejka
autor
1. jún 2009

suzzika tuzbu mam...velku....len ci este cakat? 😕 ....ale mam jasnejsie...vdaka 😵

smejka
autor
1. jún 2009

ale je to pekne vysvetlene....nasledovat hlas srdca.... 😔

smejka
autor
1. jún 2009

suzzika a ozaj co hovoris na nas tipovacky? 🙂 ....este Petrik/Paulinka Patrik/Ninka

janula.k
1. jún 2009

smejka, "Raduj sa v Panovi a On ti splni tuzby tvojho srdca" 😵
Mne sa uz vela krat v zivote potvrdilo, ze som asi vela premyslala nad buducnostou, co bude ak...co ma caka..atd..
A bolo to aj tesne po mojom tretom potrate,..doktorka mi povedala, ze ak dostanem zapal po kyrete, ze sa mi mozu upchat vajcovody a ja uz nikdy nemusim prirodzene otehotniet..v hlave hned otazka, co ak sa to stane, Boze moj...potom mi hovorila, co ma vsetko caka, ake vysetrenia behom pol roka a ja som videla pomaly uz cely rok pred sebou co bude ako bude...A zrazu som otehotnela a vsetko je inak. Preto si myslim, ze plati, ze buducnost a minulost patri diablovi, my by sme mali zit pre dnesok, lebo tak ako sa Boh stara o kvety a zvierata aby mali co jest, o to viac sa stara o nas, svoje milovane deti. Chce len, aby sme mu verili a odovzdali mu vsetky svoje starosti a trapenia.

janula.k
1. jún 2009

smejka a tebe sa ake mena pacia? ako sa budu volat smejkovci? 🙂

skorki
1. jún 2009

Ahojte, dobry vecer.

Krasne ste to tu popisali...Aj tie zamyslenia o Bozej voli. Ach, niekedy je to take tazke. Hlavne ju prijat 😔

Mam v sebe tolko pokoja - bola som dnes vynimocne na spovedi. Ani neviem preco -tak to dnes akosi zaujimavo vyslo. Prisli sme domov uz pred siestou - to sa mi nestalo asi sto rokov. Vosla som hned do kostola, spovedali a dvere boli otvorene...

Velmi ma dnes vzala zvlastna situacia - mali sme v robote jednu manazerku - na inom projekte. Bola to taka "statna zena" - krv a mlieko, velmi ostra, sebavedoma a razna, asi okolo tridsiatky. Jej jedinym svetom bola praca - pracovny cas od "nevidim do nevidim". Nejako sa nepohodla so sefom a dala vypoved. Dnes - asi dva mesiace od odchodu z nasej firmy, bola pozriet byvale kolegyne u nas v praci. Mala asi 40kg, na hlave parochnu a za sebou chemoterapiu. Isiel okolo jej byvaly sef - ona ho pozdravila a on ju nespoznal, az ked sa mu prihovorila. On sa chytil za hlavu a vobec nevedel, co povedat, ako zareagovat. Bolo to hrozne. A tak to na mna dolahlo, ake je to vsetko pominutelne, ze sa v tej robote len nahaname, a kto vie, za cim to utekame - mozno sa bezhlavo rutime tam, kam bezala ona.Tak, som si povedala - stop. Musim asi zaradit spiatocku. Ja som sa dnes strasne zlakla...

Suzi, co sa typovacky tyka, ja dam Petrika a pre dievcatko Katarinku alebo Hanku. Dufam, ze mozem mat tri typy. 😀 . Tie mena sa mi celkom k Zuzanke hodia. Ak raz Pan Boh da, my budeme mat Janika alebo Barborku. 😉

Babuky, uz pisem ako cesky zandar. Pa 😉

smejka
autor
1. jún 2009

skorki ahoj 🙂 .....veru ja som o tom dnes kaki pisala ze ja ked citim smutok tak mi staci si spomenut na stretnutia s mladymi onkopacientami a hned vidim vsetko inak 😔 .....tak sa radujme ze sme ako tak zdrave....ze mame vsetko co nam treba a pojdeme za hlasom svojho srdca...
janulka ja si tiez myslim ze uvazovat dopredu nie je dobre....a zase neustale sa vrtat v minulosti...zvlast ak bola zranujuca tiez nam neprospieva...
mne sa paci Lucinka....a v poslednej dobe Michalka 🙂 ....a esste pre chlapceka Tobiáš

smejka
autor
1. jún 2009

riska kde siiiiii?

riska
1. jún 2009

tu 😀

riska
1. jún 2009

normalne neviem, čo mam dnes napisať... tolko krasnych a mudrych veci ste popisali 🙂 musim to normalne najprv spracovať 😉

smejka
autor
1. jún 2009

ahoj riska 🙂

riska
1. jún 2009

ahooooj 🙂
ako sa mate s manželom, matuškom a hadom? 😀