Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

kaki
10. jún 2009

Ahoj marione..... dobre źe si sa ukázala 🙂
Verím že všetko bude OK. A podla mna 1/40 je veľmi mala.... Veď to sú iba 2%... malilinko.... Neboj sa.... 😉

lenkove.... prežila si v práčovni???? žiješ???? 😉

marione74
10. jún 2009

ano kaki, aj ja si hovorim, ze je to dobre, ale baby uz ked maju 1:200 tak viem ze stresuju, takze tento moj vysledok je asi fakt dost zly 😒 hm, ale ja verim ze bude dobre...
A bojim sa hlavne co mm, lebo on vzdy chce robit to co povie doktor a ked doktor povie ze amnio, tak bude chciet aby som sla...co ja teda vobec neplanujem... hm a klamat mu nechcem, ale ked bude treba asi budem musiet,aby na mna netlacil, blbe co? 😖

A ty sa mas ako kaki?

riska
10. jún 2009

ahojte 🙂
marione, zlatko, neboooj.... ja ťa ľutujem, tolko stresov 😉 ja som čítala, že staršie (myslia tým rodičky po 30) 😖 vychádzajú často zlé výsledky na DS 😔 neboj, to zasa bude skreslené rôznymi faktormi... ja som tvojho mimiska videla a bude úplne zdravý!!!!!!!!!!! však margi? 😉

skorki, zavidim volno 😎 ako si dopadla? podaj správu

kaki, no konečne, už som sa bála, že si sa prepracovala, ked sa neozývaš 😀

lenka, jedna pohroma za druhou 😕

riska
10. jún 2009

marione - oprava 2. smajlik mal byť takto ☹

riska
10. jún 2009
skorki
10. jún 2009

Ahojte babulky,

Marione, moje chuda. No teda - same stresy. Inak, ja som to uz pisala - tusim Lenke. Aj moja sesterka /ta s tromi detmi/ mala pri prvom zle tieto vysledky na DW syndrom. A maju zdraveho krasneho chlapceka. Vraj to moze byt sposobene aj napr. vacsim materskym znamienkom...Budem na Vas mysliet. Ved Ti tam uz svieti krasny 15 tyzden!!! 😉 🙂 😉

No, ja som sa vratila od dokiho. Clostyl mi nedal, vraj nech idem hned na laparku. No ja som bola zaskocena, hovorim mu - wow, aj som sa chcela na to spytat, ale myslela som, ze pojdem az v septembri. A on - mozme to urobit o dvai tyzdne. /???????/ No ostala som hotova, lebo sme pred tymi Tatrami. Tak sme sa dohodli na jul.
Problem je v tom, ze Prosanus je zazmluvneny s Iscarom. Ja mam Spolocnu zdravotnu poistovnu a ta nema s Iscare dobru zmluvu, takze by som za laparku musela doplacat 500EUR, co sa mi zda dost. Nemate niekto tiez spolocnu zdravotnu a neskusali ste ine centra? No posurfujem po nete, uvidim, co sa da robit. Pa...

riska
10. jún 2009

skorki, gyn - fiv má zazmluvnené všetky poistovne, ak by si išla tam ako ja, myslím, že by ťa to vyšlo 200€

skorki
10. jún 2009

Riska Ty mas tiez Spolocnu? Totiz, spolocna je zazmluvnena aj s Iscare, ale proste je tam vyssi poplatok.

margarita
10. jún 2009

kaki - z Tvojich veselych vtipnych prispevkov sa teda nezda, ze by si mala zle obdobie...snad ako prislo, tak aj odide 😉 myslim na Teba aj v tomto smere.

leni - smrad v pracovni aj mna prekvapil 😀 ale v práčovni to uz dava zmysel vacsi...a z coho to je? 😕 🙄 😕

riska
10. jún 2009

aha, tak to potom neviem 😖 ja mam všeobecnú
asi najlepšie bude, ak si tam zavoláš 😉

riska
10. jún 2009

a vo FC laparku nerobia 😒

margarita
10. jún 2009

riska - to vysetrenie hladiny homocysteinu fakt nemusi trvat dlho, takze pohoda, aj ked stale neviem pochopit, co Ti tam robili za testy, ze neprisli na MTHFR na tej Antolskej - mam to tam ist vramci prechadzky podpalit? 😎 😎 radsej nie, to by sa pozreli sem, ze som sa im tu vyhrazala a zavreli by ma za sirenie poplasnej spravy 😔

skorki - tak vidis, laparka bude, ani sa nenazdas...verim, ze vas to posunie niekam dalej blizsie k babetku 😵

marione - to je des s tym spinenim, hlavne ze je vsetko ok 🙂 no ked ostanes PN cele tehu, nebooj, nebude to take zle...ked budu letne horucavy budes este rada, ze nikam nemusis...a k nam mozes vzdy prist, a ved aj my k Tebe zase niekedy 😉

marione74
10. jún 2009

skorki ja som za laparku neplatila ani korunu - mne ju robil moj gynekolog (vtedy som chodila do FC)
Nemozes ist na laparku skratka do nemocnice? nahlasit sa priamo tam nejakym sposobom? ved 500 Eur je teda fakt dost.
A nemozu urobit nieco s tymi myomami ked tam tak zavadzaju?

Riska a ty si uz volala na tu Antolsku, uz prisli tie dodatocne vysledky? je tam to MTHFR ci nie?

Margi co robi kristinka? 🙂

riska
10. jún 2009

marione, výsledky ešte nemajú, ale doktorka spomínala, že to sú výsledky ohladom kardiolipidov ??? alebo také niečo 😕
o týžden mam prist znova na odber, asi na ten homocystein a o 5 dni bude výsledok... tak uvidime, čo zasa bude 😔

margarita
10. jún 2009

marione - ked som online, znamena to len jedine - Kristinka spi 😉 inak sa tu nedostanem. A zda sa, ze uz ju tiez zaujima, co tam robim v rohu pri tej ciernej krabicke....a len co zacne lozit, urcite to pojde preskumat 😀

riska - zase si ma tromfla, ja ani neviem, ze nejake kardiolipidy su 😎 a to som prestudovala aj ucebnicu Hematologie pre stredne zdravotne skoly a taketo mam medzery 😀 😀

ja tu bludim po nete, na profesii hladam pracu pre mojho bracha, chudaka nezamestnaneho. Zistujem, ze je to ohromne zabavne hladat pracu pre ineho, ked sa mi zda, ze hmmm, toto by ho snad bavilo, toto znie dobre (ale ja sama by som to robit nechcela 😉 ). Skratka mam taky super pocit, ze je mi to jedno a tym padom mam "nadhlad" a poslem mu link mozno aj na miesto, o ktore by ho ani nenapadlo sa uchadzat 🙂

riska
10. jún 2009

marg, ktovie či som dobre počula, ved som volala cez prestavku pomedzi hluk 😀 ved kardio by malo byť niečo so srdcom a nie s krvou 😕

a ake zaujímave profesie si našla? vieš, keby som chcela zmeniť robotu, aby som mala prehlad 😝

marione74
10. jún 2009

riska kardiolipidy - to ja som mala mierne pozitivne z imuno v prahe - preto uzivam anopyrin 😕
Ale neviem co to presne znamena. homocystein, to co je pre pana jana?

margi to nepochybujem ze kristinka zachvilu preskuma comp, by som sa ani nedivila,keby si s nami zacala pisat ked bude mat rok 😀

riska som si mrkla tu temicku o Downovom syndrome, aj taku inu ked babam vysli zle tripple testy, ale stresuje ma to, nechcem to riesit este, ved to boli len prve vysledky, pockam o 2 tyzdne co bude...
Kazdopadne 1:40 ako som pochopila, ze riziko teda znacne vysoke... och Boze ☹

riska
10. jún 2009

ten homocystein mi odporučili na genetike sledovať, vraj to suvisí s tým MTHFR, ale čo to, ani srnka netuši 😉
my by sme si mali dať dokopy naše vedomosti a otvoriť si ambulanciu, ved každa z nas je tu už taký pololekár 😀

neboooj sa, ja verím, že to bude o.k. Pán Boh ťa proste stále skúša vo viere a ty vydržíš 🙂

violoncielka
10. jún 2009

Baby!!! ved my tu budeme za chvilu lekarske poradkyne 😀
Marione,chudatko,ja viem ono sa to lahko hovori- ved aj katy mala podobny problem s vysledkami,aj jedna moja kamoska a vsetko dobre dopadlo-ale ine je asi to zazivat na vlastnej kozi.Ale ked vies ,ze tolko pripadov je,moze ta to aspon trosku ukludnit,mozno prave preto ti to lekar nechcel hovorit,lebo vie ze to byva casto krat mylne.....neboj,nejob 😉
Skorki,tak to je fakt strasne vela....ja som mala tiez spolocnu,a tiez som bola na nich nastvana....je fakt ze nemaju zo vsetkymi zmluvu....Ved tolko manevyjde hysteroskopicka operacia ani v Italy......tu je to trochu naopak...za minule vysetrenie diagnosticka hysteroskopia som platila 200 euro,za pohovor ktory mam na buduci tyzden platim 100 euro za samotnu operaciu neplatim nic (to plati stat) a potom musim ist este raz na diagnosticku hysteroskopiu dalsich 200 euro.Nakoniec vznikla suma 500 euro ale nie za operaciu!!! Takto funguje Taliansko 😀
Na imuno som uz objednana a zajtra idem volat koli genetickym vysetreniam...
Ja uz tie prachy ani nepocitam .....ale ked sa da lacnejsie urobit si vysetrenia treba to vyuzit.....
utekam Antonia ma o chvilu koncert,tak dufam,ze sa bude drzat (moja ziacka pubertacka) 😀
Pa

suzzika
10. jún 2009

Vsetky vas pozdravujem, dnes mi je opat blbo... 😝 tak som si vas aspon precitala a chcem vas pozdravit a napisat, ze na vas na vsetky myslim.... 😵 Dobru nocku...

smejka
autor
10. jún 2009

ahojte....
marione joj....teda stale cosi ta vyrusuje z krasneho tehulkovania 😒 .....ale neboj...ked hovorili ze to moze i od dvojcatka take vysledky tak verme ze preto su take....a ja tiez poznam dost pripadov kedy to bolo potvrdene dla testov takmer na 70% a nakoniec sa narodili krasne babatka 🙂 .....tak hlavu hore myslim na vas
skorki a nechces ist na laparku k vam na oravu.....v trstenej vraj robia dobre.....poznam jednu babenku kt z blavy sla prave cielene do trstenej...skus pozistovat
kaki ahoj 🙂 ...a co sa deje?....vyzeras vsak v pohodke...ci zdanie klame?
lenkove no mate toho v rodine na kope 😒 ....snad to vsetko dobre prebehne....az su vsetci zdravi 😔 .....ty si asi zavarila tu pracku 😉 ....tolko triedis peries ze uz asi nevladze 🙂
violoncielka tak krasny umelecky zazitok 😉 ...daj vediet ako dopadol koncert 🙂
no a my.....sme chori...teda mm a Matusko...obaja su na antibiotikach 😖 ....s dievcatkom na dobrej ceste sme.....zachvilu mi margaritka bude davat rady ako spravne dychat 😅 ....teda verim ze i Pan nas pozehna na tejto klukatej ceste 😔
pozdravujem vsetky....hlavne vypravacku kristinku 🙂
a este suzziku s malou suzzikou a danielkom....teda mozno karolinkou 🙂

smejka
autor
10. jún 2009

a zabudla som menovite spomenut nasu vytazenu ucku risku 😔 .....tak riska pozdravujem a mozes uz strihat meter 😵 ....asi i ja zacnem 😉

marione74
10. jún 2009

smejka, to som rada ze s dievcatkom je to na dobrej ceste, aj viete priblizne kedy mozete dufat ze ju dostanete? fakt sa tesim ze sa to hybe dopredu
😉

suzi co sa deje? este stale grckas? no uz to mas len za 7 tt a potom to prejde 😉 tak pekne oddychuj..

smejka
autor
11. jún 2009

ahojte 🙂
kde ste vsetky?
sa mi pise ked mam volno vsak? 😅
suzzika opatrujte sa...ja som myslela ze uz v takom vysokom tyzdni take stavy nebyvaju... 😕
lenka kde si?
danka tu davno nebola....ozaj nevies co je s pahu?
pekny pozehnany sviatocny den vsetkym 🙂
riska uz zajtra piatoook 😵

riska
11. jún 2009

smejka ,aano 🙂
ale dnes je ešte štvrtok a skúška, tak idem, držte palce 😉

suzzika
11. jún 2009

Zdravím ranné vtáčatka Smejku a Risku /nech tie dary Ducha sv. o ktore sme prosili, dnes v hojnosti pocítiš a skúška dopadne dobre 😵 /
Smejka to si ma potešila, že ste na dobrej ceste 😵 a čo ty a skúšky kedy?
Podľa teórie Marginho mm asi budeme mať skutočne inteligentné dieťa, lebo aj včera mi bolo kvalitne zle a dnes to nevyzerá o nič lepšie a k tomu ešte pribudli "radosti" posledného trimestra. Bola som už ráno na sv.omši a prišla som domov s tak opuchnutými nohami a navyše mi malé tlačí dosť na bránicu takže aj najmenší pohyb a som zafučaná ako rušeň 😲 ale Marione si ma potešila, že už len 7 tt, ja to akosi ešte stále iba pripočítavam a ono bude lepšie keď budem odpočítavať 😀
Idem si asi vyložiť nohy alebo čo, babka zobrala malú do kostola tak čo budem robiť že?
Pekný a požehnaný sviatočný deň všetkým...VŠETKÝM 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

margarita
11. jún 2009

riska, k tym profesiam, sa mi paci hlavne ako sa uz teraz vzletne volaju, napr. vratnik je uz "manazer recepcie", SBSkar je "bezpecnostny manazer"...ale k nam ta anglictina preraza aj tam, kde nemusi 😀 no a pre braska som vytipovala 2 super ponuky : obchodny zastupca v Coca-cole alebo predajca ojazdenych aut. Ale budeme radi ak si najde hociaku pracu, len nech ho niekam vezmu.
ked on je ten typ, ze robit co najmenej ale zarobit hned miliony 😎

suzzik - Ty snad budes blit este na porodnej sale... 😉 😖 tak hlavne vela este odpocivaj, kym sa da. O take 3 tyzdne Ti mam pripomenut, aby si zacala pit caj z listov maliny ostruzinovej, tak si ho pomaly uz zacni zhanat po lekarnach - najlepsie sypany, keby si nedostala, napis, mam tu este pol krabicky,co mi ostalo - poslem po postovom holubovi 😀

smejka - supppeeeer, a uz mas aj tie predzvestne kontrakcie s dievcatkom? 🙂 neboj, nemusis mat, ani ja som nemala, teda ved lebo riska mala namiesto mna 😀 takze mozno sa ani nenazdas a rovno porodis 😉 veeeeeelmi by sme sa potesili vsetky ako sme tu 🙂

vcielka - ahhoooj 😉 ako to Antonia odfidlikala? 😀 neurobila Ti hanbu, pubertacka? 😎

marione - statistika je svina 😒 ale ako pisu baby, je to len a len PRAVDEPODOBNOST, nie 100% istota...asi je to slaba utecha, ale spomen si, ze Kristinka bola dla vysledkov hematologa znacne podvyzivena 😀 len netusim, kde potom tolko pribrala - asi sa v noci vzdy vykradla z bruska von a vyzierala nam chladnicku 😀
suhlasim s riskou, ze to moze byt sposobene Tvojim vekom, skratka - nie vsetci sme "tabulkovi"...bude dobre, uvidis 😉

margarita
11. jún 2009

medicinske okienko:
SÚČASNÝ POHĽAD NA HOMOCYSTEÍN VO SVETLE POZNATKOV Z KLINICKÝCH ŠTÚDIÍ

MUDr. Martin Čaprnda, II. interná klinika LF UK Bratislava
doc. MUDr. Katarína Rašlová, CSc., Metabolické centrum, s.r.o., Bratislava
Interná med. 2006; 6 (6): 344-347

Homocysteín je aminokyselina, predstavujúca produkt demetylácie metionínu. Mierne zvýšená hladina homocysteínu v plazme je asociovaná so zvýšeným rizikom aterosklerózy. Kyselina listová, vitamín B6 a B12 sú kofaktory odbúravania homocysteínu.
Viaceré štúdie zistili, že podávanie týchto vitamínov vedie k poklesu hladiny homocysteínu v plazme, ale výsledky randomizovaných klinických štúdií VISP, NORVIT a HOPE TOO však nedokázali u pacientov pokles výskytu kardiovaskulárnych príhod napriek dokázanému poklesu hladiny homocysteínu. Tieto výsledky nemusia automaticky znamenať chybnosť teórie o homocysteíne ako rizikovom faktore aterogenézy; existuje viacero názorov, prečo suplementácia vitamínmi B6, B12 a kyselinou listovou nepriniesla klinický benefit pre pacientov. Bude potrebné zvážiť alternatívne mechanizmy ovplyvnenia metabolizmu homocysteínu.
http://www.hematology.sk/modules.php?name=News&...

na kardiolipidy uz nemam cas, aj Kristinku zacala tato problematika totiz prave zivo zaujimat...papa

😵

kaki
11. jún 2009

Ahojte....
Teším sa z Vás a všetkých dobrých správ ktoré s tu kumulujú... 😉

O mne niečo?... nazvala som moje momentálne obdobie "krízou stredného veku" 😀
V robote prestávam byť spokojná... Cítim že by som mala odísť... Ale neviem čo by bolo ďalej...
Ja musím mať pocit istoty. Takže aj napriek tomu, že viem, že moje miesto nie je tu, som tu.... 😲 ☹ (to je uchvatná veta 🙂 ). Myslela som, že odídem na MD ale čakám už 1,5 roka... a neviem do kedy mám čakať.
A nespokojnosť z roboty sa prenáša.... nie som spokojna s kvitnúcimi kvietkami, poslúchajúcim "manželom", pracovnými úspechmi...

Lenkove, prosím Ťa ako prezidentku za zopakovanie čo sa modliť... Ja sa stále modlím denne za dar sily a pondelky aj desiatok "ktorý ustanovil sviatosť oltárnu".
Ale neviem či by sme sa nemali dohodnúť znovu....
Aby sme mali väčšiu silu v spoločnej modlidbe (už aj teraz výsledky sú zjavné).
hmmm... Lenkove?

suzzika aj ja som chcela ísť ráno do kostola, ale akosi sa nepodarilo vstať 😎 Ale večer to istí....

marione... Aj ja by som sa asi veľmi bála... Ale strach nie je od Boha... takže myslím na Teba a modlím sa naozaj každý deň...
Poviem Vám, že začínam mať pocit, že väćšina koníkovských tém (ale samozrejme nemyslím túto) babám nepomáha... Práve naopak viac sa boja.... A viac ich to vyvádza z rovnováhy.... Niekedy je menej viac....

riska... spravíš skúšku... Veď si šikula... ako aj smejka... 😉
Violončielka... si bojovnica. Klobúk dole, mám sa čo od teba učiť...
Skorki... Tvoj príspevok s tou laparoskopiou som čítala s vypleštenými očami na jeden dych... Takže ideš do toho... wao. Dúfam že všetko dopadne ako má... a možno sa už v tatrách zadarí a nikam nepôideś.
margarita... Tebe ďakujem... si fakt optimistické stvorenie... a som rada že si 🙂 a aj že ste všetky... 😉

janula.k
11. jún 2009

ahojte 😵 tak sa hlasim po dlhsej dobe. Mali sme busy tyzden. Vobec som nemala cas vas citat, ale hned to idem napravit 😉 Takze u nas nove co...v utorok som bola v Zeleznicnej nemocnici s mm na geneticke testy u dr. Ondrejcaka, odporucam v pripade potreby, velmi mily a inteligentny clovek. Samozrejme, ze nas trochu naplasil so vsetkymi tymi odbornymi nazvami, ale my verime, ze nase dietatko je zdrave.
Vcera bola poradna, mame 3,9cm sme o dva dni vacsi ako by sme mali byt 🙂 A samozrejme, nase dieta sa rodicom krasne predviedlo, ake uz vie kotrmelce robit. 😵 asi o 10 dni nas caka prvy screenig u dr. Čundrlika v BA, budeme vtedy uz asi 13+1tt a moja doktorka hovori, ze je to neskoro na taketo merania...no tam mi skor nechceli dat termin a sestricka tam hovorila, ze je to ok, ze tieto merania sa robia az do 13+6. Tak ja neviem co teraz.
No a nasa doktorka nas tiez trosku postrasila vselicim moznym...ale my sa nebojime a verime, ze s pomocou Bozou vsetko zvladneme. No a nakoniec...Margi..co mi zistili na hemato v BA, ze som MTHFR heterozygot, tak si predstav, ze teraz v tomto tehu mi robili znovu odbery a ten lekar v BA mi tu moju krvicku poslal do Kosic a tam mi zistili 3!!! nove druhy mutacii, ktore sa este len teraz zacinaju testovat...Takze okrem MTHFR mam este tri ovela zavaznejsie mutacie. Dostala som tehu knizku a na nej mam velkym cervenym napisane: TROMBOFILIA!!!
Takze, anjel strazny stal vtedy pri mne, ked som sa dozadovala Fraxapirinu, inak neviem ako by to bolo pokracovalo...
Uff, vela som napisala a mozno vas to ani nezaujima, ale tak len aby ste mali co citat 😉 a ja idem citat vas 😵