Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

elizka
14. okt 2009

suzzi, ečte..... má byť ešte 😀 😀 😎

kaki, ýe... je že 😀 😀 😎

azalka22
14. okt 2009

ano, lucky su na zenske veci. ked sa daktora rozhodnete, dajte mi vediet, zacinam rozmyslat nad nejakymi kupelmi.
dnes to bolo perne v robote, decka su zle a ked si vezmete, ze je to len obraz svojich rodicov, aki musia byt ti? hruuuza. tak som bola dnes za 😠 prisnu
vcera bola omsicka za VS, aj predvcerom, snad ich to uz hore omrzi pocuvat a budu vyslysane nase prosby, nie? 😵

bettynka222
14. okt 2009

azalka ja asi do tych kupelov pojdem. ale najprv s aporadim este s jednym gyn...na nete osm sa totiz docitala same zle veci k tomu tumoru na maternici a vajecniku ☹ a enboli to nejake vyjadrenia pacientov, ale lekarov...tak ja nechapem co mam robit...:

http://www.pluska.sk/zdravie/2009/03/tinedzerka...

a toto nebol jediny pripad co som citala....

carmenuska
14. okt 2009

Ahojte, aj ja pojdem s vami do kupelov.....ja uz ny to myslim dlhsiu dobu. Neviete ako je to s financovanim, ja mam ist po ms na kontrolu tak sa chcem dokiho na to opytat, lebo ja mam koli tej endoske a laparke mozno aj narok....neviem, ak nie, mozno si to aj zaplatim, ale su tam dobre palky ako samoplatcovia. A jedine do Lucok, bola tam moja kolegyna po operacii nemohli mat babo a druhy cyklus ako sa vratila z kupelov otehotnela...potom nemohli mat druhe a zas otehotnela po kupeloch, ze to tam bolo super,oddych a perfektne masaze a zabaly...Tak ideme nie, budema tam banda VS

kaki
14. okt 2009

Carmenuska 🙂
Ahoj ako sa mávaš? Tvoje vety sa mi zdajú dosť pozitívne 🙂 Tak verím že je to tak 😉

carmenuska
14. okt 2009

kaki ahooooj, konecne som sa dostala po case k pocitacu...mali sme perny vikend, opatrovali sme od piatku krsniatko 4,5 mesacne tak sme si to nacvivili a vyskusali, no okrem kojenia mi islo vsetko 😀
s tymi kupelmi je to pozitivne, no fakt sa to stalo a ze aj mojziska sa tam cvici a najlepsie su vraj nejake zerave kamienky na podbrusko...
a viete co sa mi stalo??zabudla som sa vcera uplne pomodli t marte...do kelu, asi budem musiet zacat odznova, ci myslite ze aj dnes sa mozem /asi nie co???/cvely den som na to myslela a.....

kaki
14. okt 2009

No carmenuška... Ja neviem, ale podla mna sv. Marta počuje aj v stredu. a najdôleźitejší je úmysel... Tak sa netráp a pokračuj 😉
Tak a krsniatko Ti dodal kopec vnútornej energie a sily, že jo? 😵 Som rada že si tak dobre naladená 🙂

skorki
14. okt 2009

Ahojte krasavice,

Carm, to je dobry napad - s tymi kupelami. Aj ja som pocula na Lucky same dobre referencie, tiez sa skusim popytat, ci by sme po laparke nemali narok.../no..."narok", doplacat sa urcite bude, ale ci by poistovna neprispela 😨 / Elizka, na Orave uz musite byt zasnezeni. Tu v BA sa sice certi zenili, ale nesnezilo.

Betty, parada!!!Som rada, ze to dobre vyzera.
Riska, halo??? Kde si?
Lenka, Azalka, Margi, Suzi, Kaki, Rybka, Danka....atd....pekny vecer, vsetky Vas zdravim 😉

lenkove
14. okt 2009

Ahojte moje pekne

moja svagrinka bola teraz v Luckach, este som s nou nehovorila a brata sa pytat nechcem 😀 Oni sa snazia 7 rokov, nemaju viditelne problemy, okrem jej stitnej, ale laparku este nemala. len hysteroskopiu.. prepacte, ze som sa tak rozpisala 🙂 opytam sa jej a napisem, ona je samoplatca.
Skorki, mne sa zda, ze tam nejaky narok je po operacii, som si myslela, ze po laparke, ale to zavisi ako ti napise lekar, aspon ako mi to svagrina vysvetlila...

Dievcata moje, chcem vas, velmi, velmi akutne poprosit o jednu modlitbu.. o desiatok " ktoreho si Panna z Ducha Sv. pocala" dnes o 22 hod. za jednu Adku, ktora caka babatko a zacala krvacat. Poprosila ma o neho Magimary.. tak sa spojme... nech sa vam to oplati 😔

a RYbiatko nase ako sa ma?

Ja teraz nemam vela casu na MK 😖 tak ak by sa nieco dialo, tak mi poslite IP, ale mail, ktora ma, alebo spravu na FB 😉

Nech vas Pan zehna a Nasa Nebeska Matka chrani pred vsetkym zlym pod svojim plastom.. 😵 😵

rybka13
14. okt 2009

ahojte, leni to som rada, ze tvoje hemoroidy su normalne... hadam prejdu coskoro
betty aj to ze Tvoj tumor nie je nebezpecny, dufam, ze sa das coskoro do poriadku...

ok lenka myslime na Adku...

Dievcata to by bolo super keby ste sa stretli viacere v kupeloch.. to by mohla byt super akcoska 😉

Ja cely den lezim, len teraz vecer som troska chodila a uz citim ako ma dole vsetko picha 😖
Zajtra musim skocit na zubnu chirurgiu, lebo mam nieco na ustach, taku cievku prasknutu a nechce mi to prejst... ale mm ma odvezie, dnes je velmi zlaty, na obed mi volal, ze mi prinesie nieco jest ak chcem a objednal mi kocarik moj krasny aj s nie uplne najpotrebnejsimi doplnkami..a s laskou mi povedal, mi ze neva, ze to je drahsie, ze on je rad ze mi to urobi radost, ze si to zasluzim.. to skoro som ho zjedla od lasky 😉
... zato vcera ma rozreval svojim laxnym pristupom...
No tito chlapi, vecna tema.. 😅 tak si idem dnes uzivat este jeho starostlivost ked uz ma ten dobry den 😉

riska
14. okt 2009

ahojte, tu som 🙂
baby, chodte do lučok, ja som sa tam sice neliečila, ale vraj je tam super 😉 a ak ste po laparke, tak do 1/2 roka vam to preplati poistovna, aspon ja ked som bola na laparke, tak to tak fungovalo, len ja som o tom vtedy nevedela 😠
vraj na orave je 20 cm snehu..no teda 😕 tak pekny večer 🙂

rybka13
14. okt 2009

margi, kedy prides? uz tu chybaju Tvoje vykecavacky 🙂

bettynka222
14. okt 2009

carmen tak idemeeeeeeeeeeeee 😉 inak som sa trosku zlakla dnes, lebo vraj ten tumor a volna tekutina v brusnej dutine je tiez priznakom endometriozy...a samozrejme som sa zlakal tej odoperovanej maternice a vajecniku, ako sa ot niektorym stalo. no al evolala osm s kamaratkou mojej kamaratky, co je gynekologicka na porodnickom v nemocke a vraj si mam halvne teraz tri mesiace davat velky pozor bay to neprasklo, lebo potom by ma museli operovat. a este sa vraj aj moze stat to, ze sa ot nevstrebe...no ved uvidime. ja sa do lucok chystam aj teraz pocas tumoru a asi aj po tumore...
a martu som sa modlila aj za teba, neboj, nemusis to ist cele odznova 😉
ahojte vsetkyyyyyyyyyyy 🙂

azalka22
14. okt 2009

k tym hemoroidom, odporuca sa pravidelne po kupeli si ich natriet a zatlacat spat. pomaha to, ozaj - kupit mast v lekarni a zatlacat 😉

azalka22
14. okt 2009

bety, skorki, carmen. pockajte s luckami aj na mna. este nemam laparku [zatial] za sebou 😀

lucetta
14. okt 2009

ahojte kocky 😉
pridavam sa k nazoru ohladne lucok, ja som tam teda nebola, i ked som si po op mohla liecenie vybavit, nesla som..teraz mi je to luto . v luckach bola sestra a myslim, ze si docela pochvalovala. zenske veci preliecuju ciastocne aj v nimnici, ale vraj je to tam otras ☹ bola tam nedavno kamoska.

chcem sa spytat, ma niekto za sebou rtg vajcovodov?
prajem pekny vecer 🙂

bettynka222
14. okt 2009

azalka nebooooj, ja tam ajtak budem musiet ist dvakrat - teraz a po tumore. mne totiz po vylieceni zrejme tiez hrozi laparo, vies?

darla27
14. okt 2009

Ahojte, co ani Vas neoslovuje futbal? 😀 Tak to sa hlasim do klubu. 😉
Riska ja to mam podobne, tiez by som byvala isla do Lucok keby som o takejto moznosti po LSK vedela.
No co, v najhorsom pripade pojdem este na jednu. 😀
Inak nie je to tak celkom ze to plati len pol roka po LSK, zavisi to od poistovne.
Mne povedali v vseobecnej, ze to plati u nich az rok.
Lucetta ma pravdu, ja som bola v Nimnici na tyzden a tam je cisty komunizmus. Vsetko je take stare, osarpane,
tie procedury sa mi nezdali nejake specialne.. 😒
Babule tu sa akosi roztrhol mech zo zlymi diagnozami, ale ja verim ze sa to urcite zlepsi, myslim na Vas.

majkuska
14. okt 2009

Suzzika a Lenkove, ďakujem za privitanie.Ale hadam občas pridem. Ja som jednoducho potrebovala vypnuť, nemyslim od vas, ale od toho snaženia, tak som sem radšej nechodila aby ma to nelakalo. Začalo som mať problemy so svalovymi nervami a nakoniec sa prišlo na to, že je to psychickeho razu. Tak som jednoducho musela vypnuť, teraz ukončujem liečbu. Niežeby som babetko nechcela, ale už som jeden čas mala pocit, že sa to neda vydržať.
Ale ja sa musim priznať, ja som občas aj tak nakukla, hoc som neprispievala, ale nedalo mi to 😉

rybka13
14. okt 2009

lucett, mne robili rengen vajcovodov este pred 4 rokmi.... bolelo to jak slak...ale zas iba 5 minut.
A ja si myslim ze ked uz, tak chod na laparku, tam uvidia vsetko, nielen vajcovody.

azalka, no ja najstastie nemam take hemoroidy ze by som si musela nieco zatlacat naspat.. uff ale pocula som, ze aj take byva 😔 A dnes je to lepsie, neboli to a nestipe az tak 😉

hej, nimnica je komunizmus, to som aj ja pocula .. a je to pri ceste, tak je tam vraj aj dost hluk

Uz je cas ist sa modlit, tak idem na to, za Vas vsetky 🙂 dobru nocku

margarita
14. okt 2009

ze tu niekomu chybam, citam 😉
tak uz mame staronovy notebuk, len je tu nainstalovany iny system,a tak pisem ako Madar a ked budu aj preklepy, tak ich ignorujte, lebo s betty veru sutazit nemozem 😀

som rada,ze ste viacmenej vsetky ok,
ze betty to ma nezhubne,ze rybka aj danka su este dva v jednom a lenkove ma tiez len hemoroidy 🙂

O Luckach som tiez dobre veci pocula, aj moja mama tam bola po hysterektomii a celkom dobre jej bolo, ay na to, ze tam potom chytila na oplatku nejaku mykozu ci take daco...tak bacha, az tam pojdete,nech sa nevratite s inym bazenovym svinstvom...

dnes som zvladla hodinovu prechadzku po vonku,kym este neprsalo...a dalsich par hodin som sa potom z toho zotavovala 😀 Kiki sa to ratalo, ako super sa spalo v tom vetre 😉 a mna skoro odfuklo.
No taky severak bol snad naposledy, ked nam tie Tatry odfuklo 🙂
apropo betty > Oswiencim je riadna sila, ze ? my sme tam boli a prvu noc potom som sa strhavala zo sna...fuj, brrrr 😢

bettynka222
14. okt 2009

margi ja som o oswiencime uz tlko pocula, citala, pozerala filmov...ze ma tam uz nic neprekvapilo. omnho viac ma dostal komiks od arta spiegelmana - maus. bolo to svedectvo jeho otca a bolo to hrozne. opisoval aj zivot v gete, ktore sa od koncentrakov az tak velmi nelisilo...mali sa tam takmer rovnako hrozne ☹ 😢

nooo margi, to musis este dlho cvicit aby si pisala tak rychlo ako ja 😀 potom pridu aj preklepy 😀 😀 😀 😀

margarita
14. okt 2009

betty, na Teba fakt nemam, vies? 😉 ale to je preto,ze som zvyknuta na slovensku klavesnicu a tu v tom Linuxe sme este neprisli na to, ze kde sa to prestavuje a tak mi to podciarkuje vsetko ako vo Worde 😀 si pripadam ako totalny dement. preto hladam diakriticke ynamienka, rozumej Znamienka a tak...

poznate tu staru hadanku, ze kedy viete, ze uz ste slavny??? 😎 ked Word prestane podciarkovat vase meno cervene... 😀 ja som sa tam este stale nedopracovala.

Bettynka, ja som o Oswiencime, 2.svetovej a aj inych takych historickych veciach vedela aj vcelku dost /statnice su statnice 😀 / no napriek tomu ma to vzalo psychicky, to miesto malo taku desivu atmosku a ja sa do vsetkeho moc vzivam...minule som plakala pri filme Zivot je krasny, hoci ked som mala 17 a bola som na tom v kine, tak pohoda, ze pekne mile a tak . NO teraz, ked som sa do toho vzila a uvedomila si, ako by som to riesila stat sa to nam s Kiki, tak som revala a nespala pol noci 🙂
Asi starnem a vsetko ma nejako viac dojima...alebo to tie hormony 😎

bettynka222
14. okt 2009

nooo, tak ti raz poziciam ten komiks, oki? to je to najsmutnejsie, co som kedy o holokauste citala.
a inak asi ma to tam tak nedojalo aj preot, ze sme mali anglicky hovoriacu sprievodkynu, ktora do najmensich podrobnosti nevzdelanym amikom, britom a australcanom vysvetlovala veci, o ktorych sme sa ucili uz na zakladnej skole. a potom sme nic nestihali a hnala nas z miesta na miesto...tam kde som chcel azrychlit ona rozpravala nejake pribehy, ktorymi sa to cele snazili dramatizovat a tam kde som chcela stravit viac casu nas zase hnala dalej 😒 ale sme sa s mm dohodli, ze to tam este prelozime...halvne tu zensku cast brzinky, lebo tu sme nestihli

margarita
14. okt 2009

aha, tak to chapem, my sme sli bez sprievodcu len s bulletinom. A bolo to v januari, vonku asi minus sedemnast 😀 a bolo tam velmi pusto, dokopy nas v celom areali bolo asi zo 20...mozno preto sme mali z toho tak desivy dojem...keby tam boli zastupy a organizovane skupiny,bolo by to viac ako "muzeum".Len mne to v tom snehu a tichu pripadalo,ze zrazu sa spoza rohu vynori nejaky bachar alebo co...
asi by sme mali prehodit vyhybku, lebo take pozitivne veci tu na noc pisat... 😀
ten komiks mi potom radsej asi ani nepoziciavaj, este Ti ho rozmocim 😎

rybka13
14. okt 2009

margi je spat 🙂
no este ze vas neodfuklo...
inak ja by som tiez raz rada do Osviencimu... ma fascinuju zidovske dejiny...
no vsak asi aj preto som si vybrala podvedome zidovskeho porodnika - Rozenberg 🙂 uz aj to meno prezradi povod..

moj manzel sa rozhodol ze teraz vecer urobi velke upratovanie... ked ukazkovo vyvesil pradlo (rozumej nenahadzal na susiak ..) tak sa pustil cistit kuchynsku linku a naznacila som mu ze aj zachod by bolo treba a este nech nejake veci premiestni na ine miesto... cize uprace namiesto... no a uz je po idylke.. je nafucany, vraj ho komandujem, ze on to urobi dobre aj sam...
Ked vidim ako mi umyvadlo cisti kyblikom co mam na zachod........ ale kusla som si radsej do jazyka... to potom este pretriem raz.... 😖

margarita
14. okt 2009

myslim na vas a modlim sa za vsetky tu spominane mamicky a umysly 🙂

margarita
14. okt 2009

rybka, to neries 😉 muzi nechapu naco mas dva kybliky...a vraj v zachode je menej bakterii nez napr. na kluckach alebo kuchynskych linkach...prave preto, ze ich tak sterilne drhneme a tie ine miesta az tak nie...
...uz si pomaly zvykam na to pomalsie pisanie, ale potom mi zacina aj pomalsie mysliet, a pomaly aj to myslenie prestava uplne...idem uz radsej do postele, len som musela kuknut, co mate nove....normalne ze abstak z MK 😉
bru noc

rybka13
14. okt 2009

neva, ze pomalsie pises, mozno zacnes aj pomalsie rozpravat 🙂
Ale nie, mne Tvoje rychle rozpravanie neva, ved hovoris stale mudro a k veci 🙂 to je pochvala na dobru nocku 🙂

moj uz docistil, si ma potesila ze na wc je menej bakterii, lebo ma skoro rachlo ked si nedal rukavice.. som mala chut striehnut ze do ktoreho uteraka sa utrel, ze ho potom dam rychlo do spinaveho pradla.. ale ovladla som sa a odisla som do izby na modreho kona... ale ked zajtra pride mamina, tak ju asi poprosim aby vyprala vsetky co tam vysia 🙂
takze teraz otvaram vsade okna, lebo neviem kolko nalial Sava do WC, skratka mame tu taku nocnu savovu idylku 😀

rybka13
14. okt 2009

boze on sa dnes asi nezastavi 😀 je mi z toho az do smiechu 😎 umyva dvierka na pracke a prave namocil pohariky na zubne kefky do octovej vody aby sa zbavili vodneho kamena... to robieva tak raz za rok.. a dnes 23.00 je ten den a cas 🙂
uvidim dokedy vydrzi, chcela by som ho pochvalit a objat ale bojim ze ma odstrci 🙂 mam pocit, ze na jednej strane je to pre muza pokorujuci pocit, alebo take nieco.,..ked takto upratuje....
chodim okolo neho tisko ako muska a nevsimam si ho. 🙂 akoze...
len keby uz konecne slachol to savo, lebo mimikovi sa ten pach nejak tiez nepaci... idem vetrat dalej...