Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

vavrenka
23. jan 2011

@katarina104 ty mas hormonalne tazkosti? to som nevedela... ale verim, ze ked mas dve krasne deturence, ze tretie pride ako dar - zadarmo, bez namahy, len tak. 😉

smejka
autor
24. jan 2011

@violoncielka v podobnom duchu bola ladena tiez u nas kazen 😉 ....a myslela som popri tom tu na nas ze i medzi nami vladnu niekedy svary nedorozumenia rozne nazory....no podstatne je jedno....vidiet Jezisa...ked uz si nevieme dat rady a zvadza nas to strhnut niekam inam...
@margarita 😎
pekny den zelam 🙂

violoncielka
24. jan 2011

@smejka takze predsa sme stale na tej istej vlne...tak to sa tesim...uz som sa zacala bat, ze sa tu cochvila pobijeme. Tesim sa z teba smejus.....zakladatelka

katy2
24. jan 2011

ahojte kocky 🙂
ja teraz dlhsi cas zijem z ev. o emauzskych ucenikoch.... Patra Kodeta, karmelitana - teda jeho prednasky poznam uz davno a nasla som pri jeho hladani tuto stranku. Chcem sa s vami podelit... Ak budete mat chut, cas a potrebu, vypocujte si tuto duchovnu obnovu. ja z toho zijem uz dlho a asi este dlho budem. je to volne siritelne, stranka je prave na taketo ucely.
http://www.tv-mis.cz/titul.php?id=172
stoji to za to... budem rada, ak to niektoru z vas oslovi aspon tak ako mna....
drzte sa....

lenkove
24. jan 2011

aj ja som sa na nedelnej omsi nechala oslovit druhym citanim... Vety hovorte to iste, aby medzi vami neboli nesvary (ci tak podobne) ma v mojej vtedajsej nalade uplne odrovnali. Modlila som sa pocas omse najma za jednotu medzi nami, tu v tejto teme.
Priznam sa, ze som nesmierne unavena a frustrovana z toho ako sa minimalne posledny polrok, alebo aj dlhsie, vsetko toci okolo jednej jedinej temy 😝 nase pohlady na IVF, nase pohlady na adopciu, nase pohlady na ucenie cirkvi, nase pohlady na to ako to vnima kler. A ako pekne napisala Violka, akosi sme zabudli na pohlad Krista 😔 .
Ak s tym nieco "nespravime" my same, tak tato tema, ktora mna osobne (a citam a viem, ze aj mnohe dalsie babulky) kedysi nesmierne obohacovala a posuvala vo viere dalej, ostane len zdrojom mrzutosti 😔 😔

smejka
autor
25. jan 2011

po burke aky pokoj 🙂
ako sa mate?

violoncielka
25. jan 2011

@smejka neboj smejka...ako nahle sa opat spomenu nase "oblubene" temy hned sem pribehnu aj tie menej zname tvare 😀 😀
Ja sa mam fajn, trosku som unavena...ale zase vramci moznosti. Zacina ma trosku pobolievat chrbat, tak sa vzdy velmi tesim na plavaren.Ty si uz ulozila chlapcov? Moji bratia maju kazdy jeden 3 deti....a poviem ti vsetky mamy s tolkymi malymi detmi obdivujem...je to nadhera, aj vela srandy,ale mne staci aj jeden den s nimi a som uplne grogy. Ale nesmierne ich lubim a vsetci su na spapanie...

smejka
autor
25. jan 2011

@violoncielka ahoj 🙂
chlapci spia...ja som sa ucila trosku....som teraz sama tak mi je smutno 😔 .....mm je v nemocke
a mas pravdu je to sranda a niekedy treba pevne nervy.....ale lubime sa a to je hlavne 🙂

rybka13
25. jan 2011

@smejka teda smeji ty si absolutna sikovnica, ked sa dokazes ucit pri troch detoch 🙂
lenkove, ved uz je po burke, zahodme mrzutost 🙂 aj burky su na nieco dobre 🙂
A uz Ikoko a nie Skorica? 😀

alllena
26. jan 2011

ahojTe, pripajam sa do tejto temy, lebo snazilky 2011 som nenasla ☹ , a zakladat novu temu nechcem (zatial) 😉 . mala som dve mimomaternicove teho, a teraz ma pravdepodobne caka prefuk 😖 . ale vo stvrtok idem k zenskej, tak budem mudrejsia, mozno ak vsetko klapne, tak budem uz v marci tehulka 😀 , alee az taky optimista nie som 😒 , ale na jednom osobnom rozhovore so zenskym doktorom, to vyznelo slubne, vravel ze hned po zakroku sa mozem pokusat o teho a ze v najhorsom pripade je tu umele oplodnenie, vravel to vsetko tak lahko, ze normalne tomu verim, ze hned po zakroku sa to podari 😅 kto ma podobne skusenosti?

ela2710
26. jan 2011

@alllena ahoj, drzim ti palce 🙂 a inak nieco podobne ako snazilky 2011 tu uz je, treba hladat 😉

alllena
26. jan 2011

dik 🙂 presne som ju teraz aj ja nasla 😀 asi som to predtym prehliadla,

ela2710
26. jan 2011

@alllena nie je zaco 🙂 mas dost smutny pribeh, snad ti to uz teraz vyjde, drzim palce, a potom daj urcite vediet, ci sa v tom marci podarilo 🙂

alllena
26. jan 2011

@ela2710 no teraz to uz tak neprezivam, proste si vravim ze vzdy je tu este moznost umeleho oplodnenia alebo adopcia, ale boli uz stavy beznadeje a placu, momentalne som optimisticky naladena, tak hadam to vydrzi 🙂)

ela2710
26. jan 2011

@alllena snad ano, kamoske zomrelo prve babo, ked malo 2 mesiace na syndrom nahlej smrti dojciat, druhe tehu mala mimomaternicove - toto zazila za prvu polovicu roku 2010 ☹ no uz to prekonala...snazi sa tesit zo zivota, aj ked spomienky su tu stale...aj ona planuje babo, len najskor sa musi najst spravny chlap...

a uvidis, treba verit, raz to vyjde

alllena
26. jan 2011

@ela2710 tak toto je naozaj smutne :( hadam uz nieco podobne nezazije, ja mojho chlopa poznam len 5 mesiacov, ale som si ista ze bude skvely, lebo uz je teraz, ked sa pozriem na moj 4 rocny vztah s ex, tak toto je raj :D a on chce deti este viac ako ja, stale basni o tom ze sa nevie dockat kedy budem tehotna, je zlaty, ale zas to az prehana 😕 pres par mesiacmi som ani netusila ze budem planovat babätko a vidis ako to ide rychlo :D

ela2710
26. jan 2011

@alllena hmm no ano vsetko dako leti 🙂 ona sa rozvadza teraz, lebo jej muz nestal za nic...co sa tyka prveho baba, vobec sa nestaral, nepomahal...naozaj sa poznate len 5 mesiacov? musi byt velmi ocarujuci, ked si uz planujete babo 🙂 ja som s mojim za chvilu 4 roky, ale tak ja som s nim spokojna, sice mam len 18 a on bude mat teraz 20, ale o maleho sa stara velmi, prebaluje, kupe, kocikuje, v noci k nemu vstava on - snazime si tak delit povinnosti raz on, raz ja, on chcel najskor len jedno, ale ked drzal prvy krat maleho, hned svoj nazor zmenil 🙂

alllena
26. jan 2011

@ela2710 asi je fakt najlepsie zmenit v prvom rade chlapa a potom sa veci pohnu k lepsiemu 😀 si mladunka mamina, aj ja som nou chcela byt, ale bohuzial vtedy to slo mimomaternicove ... pozname sa uz asi rok, ale spolu sme 5 mesiacov, ja viem ze je to vsetko rychlo, ale citim ze mam jedinecnu prilezitost mat rodinu a to este s takym vynimocnym clovekom ktoreho lubim, no uvidime ako pochodim vo stvrtok a co sa tyka tvojho pripadu, nieje ti luto ze miesto diska musis doma "trcat" pry malom? Ja uz idem pomaly buvat, zas to prehanam s tym netom 😢 dobru noc a nech sa dari aj najdalej

smejka
autor
26. jan 2011

@rybka13 hovori sa ked musis tak musis 😕 🙂 ...a zistila som ze ked som sama akosi i viac stiham...alebo skor tu nervozitu stres musim vyplnat nejakou cinnostou....a tak som napr vcera okrem ineho odzdobila stromcek 🙂 ....konecne 🙂
pekny den

ela2710
26. jan 2011

@alllena ani nie, ja nie som nijaky diskotyp, ja som skor bola taka, ze doma, a pri knihach 🙂 mamina ma minule volala na disku, ze priatel postrazi babo, ale nakoniec to padlo...sice by som sa tam aj tka nudila, nerada tancujem a neznasam tie svetla a pary...no ja si radsej daco dobre precitam. Ale ved aj ty si este mlada 🙂 odkial si?

alllena
26. jan 2011

@ela2710 som s kysuckeho noveho mesta, zila som tam cca 20 rokov, potom som opustila rodicov a hor sa do sveta, teraz som uz 4 roky v nemecku a tu planujem aj ostat, neviem ci je 27 vela alebo malo, ale niekedy sa citim ze pristara na prve dieta a niekedy zas mlada, ze co uz? 🙂) ale viem ze chcem maleho skriatka. ty si asi nemala ziadny problem s otehotnenim, ci?

ela2710
26. jan 2011

@alllena ak ti mam povedat pravdu, dva roky som nebrala antikoncepciu...a nic..,.mysleli sme si, ze je chyba v jednom z nas, a ze ked si dokoncim skolu tak si adoptujeme, a zrazu uplne neckane baaac a maly bol na svete 🙂 ale som rada, nemenila by som ho za nic a uz vobec nie za disko zivot 🙂

evkasus
27. jan 2011

Ahojte, ja som tu na fore uplne nova. No neda mi reagovat na posledne stranky tejto temy. Myslim, ze viacere z vas trosku nespravne pochopili dadenku, co je aj skoda. Myslim, ze sa vobec nestavia do takej pozicie nadradenej ako sa to niektorym mozno zdalo. Co sa tyka nazorov Cirkvi...tie ma pravo prezentovat kazdy krestan, nic na tom nie je. Nie je v tom ziadna agresia ani chcenie niekoho menit a napominat. Zle pochopene.

S Jonasom ma zial pravdu. Taktiez, zial nevedomost moze uskodit. Neodporucam to skusat. Su veci a sily, ktore slubuju pomoc a ta na jednej strane i pride ale na druhej si vezme svoju dan. Nejde tu o poucanie ale prakticku radu. Naozaj opatrne v tychto veciach a myslim to uprimne vazne.

Je to prvykrart, co som na tomto fore, tak prepacte, ze neviem byt taka osobna....🙂

smejka
autor
28. jan 2011

@evkasus vitaj 😉
dlho tu nebolo ziadne zamyslenie.....a to dnesne je take pekne 🙂 ....tak krasny den a vikend

Meditácia na text - List Hebrejom 10, 32 - 39

Len sa rozpomeňte na prvé dni, keď ste po osvietení prestáli veľký boj v utrpení. Raz vás verejne hanobili a sužovali, inokedy ste boli spoločníkmi tých, ktorých stihlo to isté. Veď ste spolutrpeli s väzňami a s radosťou ste znášali, keď vás olúpili o majetok; lebo ste vedeli, že máte lepší a trvalý majetok. Preto netraťte dôveru, lebo ju čaká veľká odmena. Potrebujete vytrvalosť, aby ste plnením Božej vôle získali prisľúbenie.
Lebo ešte chvíľku, celkom krátku,
a ten, ktorý má prísť, príde, nebude meškať.
Môj spravodlivý bude žiť z viery,
ale keby cúvol,
moja duša nebude mať v ňom zaľúbenie.
My však nepatríme k tým, čo cúvajú na záhubu, ale k tým, čo veria, aby získali život.

Meditácia

"Potrebujete vytrvalosť, aby ste plnením Božej vôle získali prisľúbenie" (Hebr 10, 36).

Pamätáte si, kedy ste sa prvýkrát stretli s Pánom alebo prežili jeho lásku a prítomnosť vo svojom živote? Možno ste boli takí vzrušení, že vás vôbec netrápili žiadne starosti. Možno ste sa zapojili do nejakej služby - prišli ste o nejaké pohodlie -, pretože sa vás tak mocne dotkla Božia láska, že ste sa o ňu museli podeliť. Kresťania, o ktorých sa píše v Liste Hebrejom, rovnako prežili takéto "medové týždne". Boli takí ohúrení novým vzťahom s Ježišom, že s radosťou pretrpeli prenasledovanie a väzenie. A dokonca aj keď sami neprežívali nejaké zlé zaobchádzanie, pomáhali tým, ktorí ho zažívali. Takmer vyhľadávali problémy!

Problémy sú a problémy si ich našli, a to v podobe vyčerpanosti. A tak ich autor Listu Hebrejom nabáda, aby vytrvali v úsilí viery v Ježiša.

Zdá sa, že problémy si nás vždy nájdu. Naše nadšenie, v počiatk och veľmi intenzívne, sa môže postupne rozplynúť pod starosťami o dom a prácu. A potom je tu Zlý, ktorý sa snaží odpútať našu pozornosť od Ježiša nejakými rozptýleniami zo sveta alebo pocitmi nehodnosti.

Ale toto nie je koniec príbehu. Boh prisľúbil, že ťa občerství a znovu naplní. Vie, že v živote prichádzajú obdobia, keď potrebujeme vytrvať, a on je pripravený nám pomôcť. Chce iba, aby sme vytrvali v modlitbách a uchovávali si jeho slová v srdci. Ak dokážeš byť verný v týchto dvoch základných veciach, dá ti potrebnú milosť, aby si nielen prežil, ale aj rástol.

Pamätaj: Boh si omnoho viac cení hlbokú, dlhodobú vieru, ako chvíľkové nadšenie. Vie, že život, ku ktorému nás povoláva, sa podobá väčšmi manželstvu než krátkej ľúbostnej afére. Stojí to veľa práce, aby sa z dvoch stalo jedno! Samozrejme, je v ňom prítomná aj vášeň, aj vzrušenie, ale rovnako v ňom nachádzame aj dôslednosť a vernosť.

Bratia a sestry, Boh sa nám zaviazal na celú večnosť. Ako ináč b y sme mohli odpovedať na takúto vernosť, ak nie snahou urobiť všetko pre to, aby naša vernosť bola rovnaká? A preto vytrvajme, veď vieme, že Boh všetko, dobré i zlé, použije pre naše dobro. Použime svoju predstavivosť, aby sme počuli, ako sa nás pýta: "Prijímaš ma ako svojho Pána po celý zvyšok svojho života? Budeš ma milovať a ctiť si ma po všetky dni?"

Áno, Pane!

Žalm 37, 3 - 6. 23 - 24. 39 - 40; Marek

violoncielka
28. jan 2011

@evkasus vitaj medzi nami...ja som pochopila dadenku presne tak ako ty. Jasne kazdy ma pravo vyjadrit svoj nazor,
kazda mame iny pohlad na svet aj na vieru a je spravne ked diskutujeme. Hlavne ked mas potrebu nieco napisat co myslis uprimne tak nie je dovod aby sa niekto urazil. Ine by bolo keby niekto chcel niekoho vedome urazit, alebo by pisal iba frazy a poucky ako by bolo idealne fungovat ...Zial nikdy nevieme tu na konikovi s kym mame do cinenia,lebo kazdy moze prispiet a kazdy si nas moze citat, takze sme odkazane iba na tych par napisanych chladnych slov, na zaklade ktorych sa neda ani spravne pochopit....
Dolezite je aby sme sa fakt podporovali a nie zranovali a kazda si hajila tu svoju pravdu zubami a nechtami, nehladiac ako moze ublizit.
Inac k tomu jonasovi, ani ja nie som zastancom...ale samozrejme vyskusala som to aj ja (este ked bola stranka zadarmo) potom som si aj nadavala, lebo som v case ked mi vyslo pocatie dietata s 3 stupnom, normalne zila v strese, aby sa mi nepodarilo otehotniet....jasne ovplyvni to a preto to uz radsej neskusam. Tak isto neverim horoskopom, ale v case ked som mala 25-26 rokov a nevedela som akym smerom sa poberie moj zivot, som nachadzala utechu aj tam (vediac ze nemam verit takymto blbostiam)
Takze zaver je , ze si pochopila dadenku, ale ci si pochopila aj nas?

evkasus
28. jan 2011

dakujem za privitanie. 😉
Som tu lebo som snazilka a som veriaca...tak som si myslela, ze tato tema je ta prava pre mna 🙂 Precitala som si iba par poslednych stran, takze nepoznam celu vasu historiu a a vsetko co ste si pisali a mena sa mi pocas citania plietli. No nic to.
Myslim, ze problem kazdeho chatovania (forovania) je v tom, ze clovek nevidi tvar toho druheho a ani neciti ton jeho hlasu. Kolkym nedorozumeniam by sa tak predislo...😨 Myslim, ze snad nikto na tomto fore nemal v umysle niekoho zranit a ja osobne beriem chatovanie z nadhladom, lebo clovek pisane slovo moze naozaj nespravne pochopit...

Violoncielka, ci som pochopila aj vas? Este presne neviem, kto ste to vy. Ale ak tym myslis tie, ktore nesuhlasia s dadenkou, tak ano. V podstate sa snazim pochopit kazdeho cloveka a pestrost nazorov je uplne prirodzena.
Chapem ked sa niekto vo svojom hladani rozhodne vyskusat rozne metody a cesty. Chapem, ked sa niekto rozhodne ist na IVF alebo skusa Jonasa,, alebo...no ved viete...je toho vela... No nie o vsetkom si myslim, ze je to spravna volba.
Ja by som niektore veci neodporucala a tym vobec neodsudzujem nikoho.

Ma Jonas urcite schopnosti? Moze byt. A moze byt, ze mnohym pomoze k otehotneniu. Otazka je odkial tieto schopnosti su a aka sila za nimi stoji. Comu sa otvarame, ked vyuzivame jeho sluzby. Niektore veci nie su hned tak zjavne a prejavia sa v zivote az po case. Takisto ako sa mnohi ludia nepytaju na to odkial maju svoje schopnosti mnohi liecitelia. Su to velmi zavazne veci s ktorymi sa clovek moze dostat do kontaktu no este stale vladne o nich dost velka nevedomost. Casto ide o tzv. bielu magiu. Ak si niekto mysli, ze spominat nieco take na fore pre tehulky alebo buduce je nemiestne, tak musim povedat, ze je to na mieste, ak nas nase hladanie a tuzba po babatku privadza k takym liecitelom. Neviem, ci ste poculi o frantickanovi Leopoldovi z HC. Ten prednasa o podobnych veciach a je v nich odbornik. Vystriha zeny pred Jonasom. Nechcem to prilis rozvijat, lebo neviem, ci to niekoho zaujima. Len som sa neovladla a mala som potrebu nieco k tomu napisat.

Aj po tychto tazkych uvahach prajem vam krasny den. Vela milosti na ceste.

violoncielka
28. jan 2011

@evkasus tak som rada , ze si sa k nam pridala......
😀 😀....ale ved ja som ti napisala, ze ja dadenku chapem a dokonca ju aj obdivujem. Vidis zase dalsie nepochopenie....😀. A nami som myslela ostatne babky.
je fakt ze tato tema uz nie je to co byvalo, hlavne ked sem chodia niekedy dievcata o ktorych nic nevieme, ani sa v podstate nepredstavia a iba napisu sem tam nejaku stiplavu poznamku (nechcem menovat) ked diskutujeme. Vies je to trochu nefer a casto to aj odradza k dalsiemu prispievaniu.
Velmi by som chcela aby tato tema aj nadalej fungovala, ako nas kamarat....Ja som tu nasla velku oporu v tych najtazsich casoch a este aj vzdialena od mojich slovenskych kamosiek, nemala som sa s kym porozpravat. Vela dievcat sa uz stalo maminkami.. tak mozno aj preto stara particka sem prispieva pomenej.
Presne to iste si myslim aj ja o Jonasovi.....
Nahodou to o tom frantiskanovi ma zaujima.....urcite by som mu viac doverovala ako Jonasovi (mimochodom videla som jednu relaciu s nim v telke a nie velmi dobre na mna zaposobil)
Ja som napriklad vyskusala rady jednej bylinkarky (o.i ma tu aj starnku) z Vrboveho. Vsetko prirodne mna vzdy fascinovalo...a tato tetuska je velmi zlata a dokonca sme sa rozpravali aj o spolocnych znamych knazoch - taka jednoducha zenicka.
A mas pravdu. ani ja nikoho neodsudzujem aj ked s vela vecami nesuhlasim , tiez sa najskor snazim predstavit si ako by som reagovala v takej situacii ja.....aj ked ten kto neokusil mat diagnozu "neplodnost" asi tazko vie posudit ake to je.....
Tak dufam, ze sem zavitas aj castejsie, hlavne teraz ked si sa odhodlala napisat

evkasus
28. jan 2011

violoncielka dakujem. Vies co je pre mna najvacsim povzbudenim? Ked vidim stare prispevky na tychto forach, kde dievcata pisu o tom ako nemozu otehotniet a v profilovych fotkach uz maju fotecku s babatkom. Je to krasne ako sa ich tuzba naplni po roku, dvoch a pod. cakania...je to naozaj povzbudzujuce... 🙂

zujka2
28. jan 2011

@kavaapalma ahojček, zatiaľ som konkrétnu odpoved nedostala. ale pošle mi nejaké linky na články alebo literatúru. potom dám vedieť.