Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

margarita
22. jún 2009

a Kiki som uz dala na celo boztek, tu "pusku" som nechcela riskovat, co keby bola odistena 😀
a dakuje za vsetky bozteky, zase je cela oslintana aj odomna 😉

violoncielka
22. jún 2009

Margi uzasne nove fotky hlavne nieco ti posepkam a nikomu to nehovor...super.Zase som sa pobavila. 😵
Jasne,ze ste rodina..ale zatial psssst. Najvacsia ironia toho celeho je ze dvojicky!!!takze uz budu mat 4 deturence.Ja sa tesim, sa im zadarilo prave v tom obdobi ked som ja bola na IVF.....Keby to bolo jedno dietatko tak dobre beriem to bratia sa snazia 😵 😵 ,ale dvojicky mi pride fakt ,akoby si niekto zo mna robil srandu.. 😉 . Ale fakt uz som to predychala a som v pohode......

Riska a co to bolo s tym skolnikom? Ha? A som rada, ze mas vysledky OK. Cim menej liekov tym lepsie...

Suzika som rada,ze ste si oddychli a Janulke drzim palce na dalsej kontrole.

skorki
22. jún 2009

Ahojte,

Ako tu dnes bolo prijemne rusno 😉 Sa mi paci, ako sa rozdelil ruzenec, to je normalne manazersky back up plan 😀 , keby nahodou niekto zabudol.
Dievcata, ja som taka demotivovana pred tou dovcou. Dnes som odratavala hodiny, kedy uz odidem z roboty /pritom ju mam naozaj rada, a vazim si, ze ju mam/. Sefova mi schvalila volno na dva tyzdne a dva dni. 😉 Paaani...tesim sa.
Marione, nemysli na zle a smutne veci, tes sa, ved Ti tam svietia krasne tyzdne a ked sa Ti uz aj brusko ukazuje, to je uplne super.. Len sa pozri na kopu tych krasnych "konikovskych" deticiek, o par mesiacov tu budes lepit fotky toho svojho babatka. Aj som trosku rada, ze si zacala chodit do prace, a ze Ta budu zamestnavat ine myslienky. Ale, moc to neprehanaj, dobre?
Violka, moja...rozumiem Tvojmu smutku. Aj mne sa niekedy zda, ze si "robi niekto zo mna srandu". Minule som cistila telefon od sms-iek. Dala som vymazat vsetky. Ostala tam len jedna - neviem preco. Tak som ju otvorila. Bola to sms od mojej kolegyne spred vyse mesiaca kde pisala - "mam na teste dve ciarky". Ja sa nad tym uz len zasmejem. Aj v robote sa to tehulkami len tak hemzi. 😔Ale ved snad raz bude dopriate aj nam...

Babulky, pekny vecer.

smejka
autor
22. jún 2009

ahojte vsetky 🙂
my sme nic nevybavili...i ked snaha bola....zajtra je novy den novy boj 😝
tesim sa ruzencu..moja zachrana v pochmurnej nalade 😔

skorki
22. jún 2009

Smejka, myslime na Vas, drzte sa. Snad budete mat zajtra lepsi den. 😉

riska
22. jún 2009

veru, dnes ste sa činili 😀
violka, akože fakt ako zlý vtip 😕 ale asi ten naš spoločný desiatok nám má niečo povedať... obeta je dôležitá 😔
smejka, mas pravdu, treba bojovať 😉
suzzi, ved ty čoskoro rodiiiiiiš 😀

ahoj kaki, lenka, margi, lienka, skorki........ 🙂 😎

darla27
22. jún 2009

Ahojte strie! 🙂 😀
Violka práve som čítala že sa staneš tetou dvojičiek, nedá mi nenapísať že sa tuším okrem mňa objavil ďalší veľký smoliar. Máš pravdu, ja nie že si myslím že si Pán Boh a spol. z nás robí dobrý deň, ale som si tým istá.
Mne je úplne jasné že najprv musia otehotnieť úplne všetci až potom príde rada aj na mňa a možno ani to nie.
Ja už nemám silu ani plakať navonok, začínam byť k tomuto už apatická, pretože si myslím, že aj tak mi to Pán nedopraje, už by to bol urobil a nenechal ma takto trápiť. Hlavne že sa dobre baví.. 😒

riska
22. jún 2009

darla, neboooj.... neviem ako v tvojom okolí, ale v mojom su už všetci tehotní, tak už je rad na mne 😀

lenkove
22. jún 2009

Riska
v mojom otehotnievaju uz druhy krat, ale nevadi 😀

inak, ja viem, ze sme Suzzike uhadli Danielka a Karolinku ale ja by som rada este raz tipovalaaaaaa 😀 😀 Tipujem chlapcekaaaaaaa 😀 😵 😵 😵

co Indzes, ale ani Majkuska a Maria tu dlho neboli... 😕

darla27
22. jún 2009

No v mojom sú ešte rezervy, takže čakačka je ešte dlhá, väčšina už tootižto rozbieha druhé-tretie kolo. 😀

riska
22. jún 2009

no vidite, baby, ved my sa medzi ten druhý či tretí pôrod niekde nadrzo vtisnime 😀 😉

darla27
22. jún 2009

😀 😀 😀

bettynka222
22. jún 2009

violi neboj, aj my raz budeme tehulky 😎 mne zas pre zmenu svagrina po druhom potrate oznamila, ze je v tom tyzdni tehu, v ktorom som mala byt ja...bolo to doooooost vtipne. a hlavne preto, ze som mala par dni na to odovzdavat diplomku 😖

riska supeeeeer, som ti uz pisala v nasej hemato teme. ty si bola u dr. pavlikovej? kto ta tam poslal, gyn. ci ina hemato? ja idem zajtra tej mojej podivnej hematologicke...uz sa neviem dockat co si zase vypocujem 😔

na janulku a marione samozrejme myslime a hlavne na suzziku, ajked ju nepoznam 😀 lebo to uz ma zachvilku

violoncielka
22. jún 2009

Dakujem vam za povzbudenie zienky, Darla odvahu, ja si myslim,ze vsetko ma svoje opodstatnenie a Boh nie je ten ktory by sa smial nad tym ,ze sa trapime to naozaj nie....len teraz nerozumieme tymto "nahodickam".Nesmieme zatrpknut, ved to je to o co sa usiluje zly. To on sa mi snazi nasepkat: vidis naco si sa modlila,vidis,ze aj tak ta Boh nepocuje, vidis ze si pre neho zbytocna, kde je ten tvoj Boh a kde bol ked si potrebovala pomoc? To su tie pasce kde nas chce zly oslabene nachytat...Ale my sa nesmieme dat oklamat. Boh nas miluje.
Bettynka vitaj po dlhsom case 😵

violoncielka
22. jún 2009

No a Riska stale zatajuje,co bolo so skolnikom 😉 .Alebo som nieco preskocila?

marione74
22. jún 2009

darla, dont worry, aj ja som si myslela, ze na mna rad asi nikdy nepride 😅, trvalo to sice 6 rokov ale nakoniec to predsa prislo... a nevies... mozno sa raz dockas dvojiciek 😉

Violka, to je fakt paradox, kazdopadne ak sa taketo veci stanu, tak prave to isto nie je nahoda.. vyzera ze Pan Boh tento krat chcel dvojky pre Tvojho brata, ale som si ista ze vtedy pocul volania a prosby veriacich snaziliek za Violocielku...konkretne za Violocielku co je zije v Taliansku a hra na celo, za tu... 😉 a On to nenecha len tak lebo sme silno prosili, takze ja som presvedcena ze sa dockate, aj ked nevieme kedy presne.

riska, ty mas anopyrin a fraxik? no teda... asi mries od unavy posledny tyzden, ale vydrrzzzzzzz, uz len par dni 😅

margi, violka som sa pobavila, tak sorry za tu pusku na celo 😀 Violka, pusku na celo mozes teoreticky pouzit aj ty, ale to by asi bola skoda hudobneho nastroja 😀

kaki, takze slamenna vdova? si to uzi a oddychni si 😀

marione74
22. jún 2009

skorki a kedy vyrazate na tu dovo? este sa stretneme vo stvrtok nie?

marione74
22. jún 2009

Inak viete, ze vcera presadili nejaky zakon ze zena musi dostat 48 hodin na rozmyslenie ak chce podstupit interupciu? A vraj dostane letak v pisomnej forme, ze ake ma moznosti, kto jej moze pomoct ak je v tazkej situacii a tak....
Tak to je super, ze nieco taketo preslo v parlamente s vacsinou hlasov, ved tak to ma byt 😉

marione74
22. jún 2009

janulka, pozajtra mam vysledky z testov na downov syndrom, druhe kolo, uz sme sa aj z doktorom zhodli, ze ziadna amniocenteza nebude. Priamo sa ma opytal, ci si dietatko necham, aj keby malo Downov syndrom, ja ze hej, tak uz nebolo co riesit... no tak som zvedava aj tak ake budu tieto vysledky.
Minule mi zas povedal, ze ked tie prve cele presli cez pocitac ci co, ze uz to nie je 1:40 ale 1: 300, tak neviem som z toho jelen...tak uvidim 1: ku kolkym to bude tento krat 😝

nie este vedia len najblizsi pribuzni - moja mama a surodenci, ani svokrovci este nie,, takze uz mam blby pocit, aj surodenci ma suria, nech uz to povieme, aby sa nenahnevali 😒 hm ved o 3- 4 tyzdne som v polke tehu 😀
A no a co!!! poviem kedy budem chciet... ved poviem ze sme im nechceli hovorit hned lebo sme sa bali aby to vsetko dobre dopadlo...
Hm aj ked zas nechcem aby si to vsimli skor ako im to povieme 😀 to by asi bolo blbe 😀
Ale este to vraj nie je vobec vidno, to mi povedali ludia co ma nevideli 2 mesiace, takze este mam take 2 tyzdne k dobru 🙂

marione74
22. jún 2009

No a teraz idem umyt tu horu riadu ☹ uz to vyzeralo z umyvackou velmi slubne, ale znova to nejak zakapalo.. poznate chlapov 😠 asi musim urobit zase cirkus a hysteriu, aby pochopil, ze som to myslela fakt ale fakt smrtelne vazne 😔
dobru nocku vsetkym

lucetta
22. jún 2009

ahojte kocky,
servus marione 🙂

dakujem za vsetky gratulacie, veru , vytesujeme sa z nasho skromneho pribytku, ale je nas a konecne sme sa toho dockali. stale to bola len stavba, kam sa chodilo robit a teraz si zvykame na vetu : Ideme domov a nie Ideme na stavbu 😀 este sa mylime 😝

inak dnes mi po vyse mesiaci dorazila mrcha, aj som v konecnm dosledku rada, lebo na tehu to nevyzeralo. ale nevadi. vyskusala som si spravit dva tehu testy po dlhej dobe 😀 aby som nezabudla ake to je 😎

vcerajsi vecer bol pre mna dost tazky, svagrina mi volala, lebo sa chcela pochvalit, ze sa im to opat podarilo a cakaju babo. poviem vam, uz toho muselo byt vo mne vselico nazhromazdene, lebo som rumazgala ako mala, proste mi to prislo hrozne luto ☹ normalne som rozmyslala nad tym, ci by nebolo lepsie sa jednoducho vyrovnavat s myslienkou , ze mozno deti mat nebudeme .
tesim sa na stretko, dob.noc

margarita
22. jún 2009

ahojte babulky,

leni aha - som nevedela, ze tipujeme este aj pohlavie babetku, no ja tipujem dievcatko, zase pre zmenu 😉 hlavne ale nech ma nasa suzzika rychly a lahky porod! 😎

lucettka - aj ja som pred Kristinkou vsetky okolite tehu oplakala ☹ a teraz sa uz konecne dokazem uprimne tesit z dalsich tehu, ale fakt az teraz, ked mame K. Takze chapem a doverne ten pocit poznam...a len tak na margo: ja som cakala Kristinku presne v case, ked som to brala stylom: tak fajn, mozno naozaj tie deti nikdy mat nebudem, mozno zase do tretice potratim, ...ale je mi to uz taaaaak jedno, lebo inak sa z toho zblbnem.
To nema byt nijaky "recept", iba moja osobna skusenost, ktora prisla po 3 rokoch vzbury 🙂

lucetta
22. jún 2009

margi, ani nejde o to, ze by som sa netesila z uspechu inych. len mi to pride hrozne luto. a fakt,treba sa od toho distancovat lebo je to najlepsia cesta k zblbnutiu.robime , co je v nasich silach o ostatne absolutne od nas nezavisi.
su etapy, kedy je clovek relativne spokojny aberie veci tak ako idu, ale su aj take , kedy to preberas z kazdej strany a snazis sa v tom zorientovat.ale radsej tuzbu po detoch nechcem ako ju mat a aj tak deti nemat. neviem, ci ma chapes, to nie je pesimizmus, len by som si priala aby ma prilisna tuzba po detoch, kt. neviem ci budeme mat , neoberala o sily a chut robit kopu inych veci a hlavne sa tesit z toho , co mame...... 😒

margarita
22. jún 2009

a este som xela marione, ze pravdu mas, je to Tvoje tehu a je to len a len Tvoja vec kedy a komu to povies...ja som sa aj tu priznala az v 4.mesiaci a prezili ste to vsetky (dufam) bez ujmy na zdravi 😀 takze keby bolo na mne, ja nepoviem nikomu nic, az kym si sami nevsimnu. A ak raz Boh da, ze budem opat tehu, tak to budem tajiiiiiiit minimalne do porodu 🙂

margarita
22. jún 2009

viem, viem, fakt to poznam...to nie je zavist taka ta neprajna, len strasne silny pocit nespravodlivosti osudu 😠 ak to mam nejako skusit definovat...ja to teda takto nejak vnimam...
no ale vzdat sa tejto tuzby po detoch je priserne tazke a myslim, ze len malo zien ju fakt nema...neciti...tuzba je prave o tom, ze potrebuje byt naplnena, inak je to frustracia ako delo 😖 😒

papa, musim ist pracovat 😉

maria1610
23. jún 2009

Ahojte spolubojovnicky,

dlho som sa neozvala, ale bola som s malymi v Cilistove na tom 3 tyzdnovom rehabilitacnom pobyte. V tehulkovsko - snazilkovskom ohlade teda u nas zatial nic nove...

Velmi sa tesim z nasich nadejnych buducich mamiciek - suzzika, danka, marione, janulka - krasne vam tie tt pribudaju - len tak dalej

Casto na Vas vsetky myslim a dufam, ze coskoro tu budu dalsie tehulky - riska, violka, lenkove a smejka - teraz ste vy tie horuce kandidatky na stastie... 🙂

bettynka222
23. jún 2009

ahojteeeeee 🙂 na hematku sa nic nove neudialo, ale aspon som poprosila tu moju, nech ma posle na antolsku...tqak uvidim co bude tam. inak margi vies co mi dnes na hematku povedali? vraj v minulosti povazovali MTHFR za pricinu potratov, ale potom zistili, ze ked je hladina homocysteinov pred tehu v norme, bude aj potom.... 😝 dr. bola zlata ze ma na tu antolsku nakoniec poslala, ale neodpustila si do spravy nenapisat veci stylu, ze mi nic nie je, ze ta mutaciu nie je klinicky zavazna aj napriek rodinnej anamneze a ze islo len o jden potrat (v skutocnosti dva)...no ale nevadi, snad to nejak zvladnem. a riska, idem tej u ktorej si bola ty 😵

lucettka ja ta tiez uplne chapem. ked mi o tehu povedali kamarsatky, s ktorymi sa nestretavam denne, bolo mi to jedno, ale ked prisla ta svagrina, tak som aj ja plakala ako male decko (ajked si myslim,z e nemuseli na mna vybafnut hned po ptorate....ale aspon som bola skor v pohode 🙂). a co sa tyka tej tuzby netuzby...aj ja som si hovorila, ze musim si vsugerovat, ze nechcem deti, ale co sa to da?

suzzika
23. jún 2009

Ahojte 😵

Ste také zlaté všetky, že na mňa myslíte, mne sa to už skutočne veľmi kráti, až ma chytá panika, ja tu maľujem byt, chodím po výletoch, pracujem akoby nič - ja keby som teraz musela do pôrodnice tak prúser ako vráta 😀 a čo sa pohlavia týka tak to som aj ja zvedavá 😎 no ja to tipujem na dievčatko, no počítam aj s druhou verziou 😉 - to sa bude kupovať kozička, že Leni? 😀

Z toho, čo tu čítam, mi vychádza, že toľko Pána prosíme za naše deti, že on už tomu tlaku nemôže odolať a tak to dáva tam, kde to ide ľahšie 😎 , ale neupodozrievala by som ho zo žiadnej "škodoradosti" Darla, tak ako ti napísala Violka, je to skúška....je ťažká, ja sama viem o tom veľmi málo, ale viem si predstaviť ako veľmi to bolí 😔 , no možno Pán potrebuje, aby ste mu už len túto bolesť obetovali...veď stále prosíme a naliehame -on isto neostane hluchí k naším prosbám - čochvíľa príde ďalšia vlna // - verím tomu... 😵

Bettynka my sa fakt nepoznáme? Tak si tu potom nebola minimálne 9 mesiacov 😀 ale veď sa spoznáme... 😵

Cuketka 🙂 vaše sťahovanie ma skutočne veľmi potešilo - verím, že aj my sa budeme raz sťahovať do svojho domčeka 😉 A nechceš aspoň na chvíľu hodiť fotky vašej bývalej stavby? Nech sa potešíme ešte viac... 😉

suzzika
23. jún 2009

Margi ozaj tfuj tfuj na vás a Kiki - krása 🙂 a máš pravdu ľahký, rýchly, bez komplikácii pôrod s výsledkom = zdravé dieťa je teraz pre mňa najdôležitejší 😔 ozaj nemám už začať piť ten čajík? Lebo holuba nikde... 😀

Smejka my bojujeme s tebou...neboj, určite nebudeš prenášať... 😵

Riska aj s tebou bojujeme....máš to za pár... a potom hurá Italy a aj na výlet do Talianska 😉 😵

Lenocka ty okrem sportu čo porábaš? Aj nejako pracovne sa angažuješ? A čo vaša adopcia ako postupuje, Petúnie ste sa nezbavili?

Mária zdravím ťa po dlhšej dobe... 🙂

Skorki 2 týždne + 2 dni tak to je pekná perspektíva... 😉

Marione, Janulka, Danka, Indzes spolutehulky ako sa cítite? Ja ako slon, a začínam tak aj vyzerať 😀 , už len čakám kedy mi narastie chvost, lebo môj malý noštek sa už mení na chobot, iné časti tela radšej nespomínam/mám +15kg/ a ešte mi môj mm minule /po akcii z práce/povedal, že ma ľúbi ako slona...no čo dodať... 😎

bettynka222
23. jún 2009

suzzi no co ja viem, ja som sem moc nechodila a ty mozno tiez nie...a ty si ma pamatas? a aky cajik ides pit? vraj alchelmilka je na ulahcenie porodu, vsak? pil to tu este niekto? margi?