Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
30. apr 2009

to mas pravdu 😉
ozaj, marione, ako vyzeráš s PN? hmmm?
a violka sa tu už pár dni neukazala 😔

smejka
autor
30. apr 2009

nas maly sa diva na vecerny film 😝 ...na jojke je akysi zvieraci 😉 ....popri baveniu sa zapozeral...
veru violoncielka tu nebola..o chvilu bude testikovat 🤐

skorki
1. máj 2009

Dobre ranko!

Ja uz opat strasim uz od pol siedmej 😀 , vonia mi tu kava...taaak sa vytesujem, ze sme dnes doma.
MM som slubila, ze ho necham spat, do kolkej len bude chciet. Tak to mam pol dna len pre seba 😀 , on spi totiz prvu ligu.

Smeji, ako spal Matusko? Je mu lepsie?
Violka, ako? Ozvi sa nam...
Marione, ahoj, som rada, ze si sa ozvala. Podla mna je len dobre, ze Ti dal doki Duphaston. Vela dievcat tu pisalo, ze ho uzivali pocas pvych mesiacov. Ozaj, co s Tvojou PN? Nechcem sa hlupo pytat, ale ked sa cakaju dvojky, nejde sa na matersku trosku skor?
Riska, takze ste bez sunky? 😀 No, etsteze je dnes piatok. 😀 Inak, neviem, ci som Vam pisala, ale ja som pred tromi tyzdnami stratila 50EUR. Totiz, moja maminka si myslela, ze mi je dlzna. S cim som ja nesuhlasila. Tak mi vracala tych 50EUR a ja som jej ich davala naspat cely vikend, co sme boli doma. No proste sme sa "handrkovali". A ked sme odchadzali z Oravy, maminka mi obalku s peniazmi strcila do bocneho vrecka na cestovnej taske. Len ani ona ani ja sme si nevsimli, ze to dala do vrecka, co nebolo vrecko, ale len taky pas bez dna. Cize ako sme vyberali batozinu na parkovisku v BA, obalku sme vytratili...A uz nenasli. Sestra to zhodnotila - "Tak Vam treba, ked ste ani jedna ani druha tie peniaze nechceli a iba ste sa "handrkovali".asi mala pravdu 🤐 🙄 😖

skorki
1. máj 2009

Inak, vcera som zacala cvicit tu mojzisku. Hned po 10 min. ma ale zacalo boliet brucho ako pred MS... 🙄 Tak som s tym radsej prestala.
Bojim sa, ze aj tento cyklus bude jeden z tych mojich "kratosov". 😠 Ach jaj. Ale co, nejdem malovat certa na stenu...
No, koncim s tymito mojimi monologmi 😀 a idem si nafarbit hrivu. Pa a krasny den Vam vsetkym prajem. 🙂 🙂 🙂

margarita
1. máj 2009

ahojte kamosky,
stria moja, ta "cuketa" ma nenormalne pobavila - Tvoj drahy je taky vtipnyyyy 🙂 chuda lucettka, takto ju prekrstit 😎

vcera som zase nebola doma ale u nasich, a aj keby som chcela, na net by som nestihla - mala som vkuse nejake pochodzky 🙂 kvoli krstu, teda ani nie tak krstu ako takemu (sviecku a kosielku uz mame), ale skor tomu posedeniu po nom, co bude. A tak ma pekne prefukalo, aky vietor bol, ze po navrate domov som uz len zalahla a vytuhla 😀

no citam citam ako sa tu fandi, mne potom len povedzte, ze kto su majstri 😉 lebo pri mojej totalnej televiznej ignorancii mi to urcite unikne 😀

manzelia sa uz vratili danke a lenke, skorkin este spi (inak aj ten moj 😀 )), Matusko sa dufajme skoro uzdravi a marione sa pripravuje na tu PNku, vsak?

veronika ahooooj, o Mojziske je uz aj knizka, videla som ju predavat, skusim najst a hodim link. ale pravdu ma smejka s riskou, ze lepsie raz vidiet ako stokrat citat obrazky 😉 takze DVD je ukazkovejsie. A aby som upravila svoju predchadzajucu vetu : lepsie raz cvicit ako cely tyzden o tom len hovorit, co je momentalne moj pripad 😠 ale snad sa polepsim, az vyrastiem 😉

margarita
1. máj 2009

no nasla som len toto, ale ta knizka je uz aj v slovencine - no asi nie na webe. V Panta Rhei som ju ale videla nazivo 🙂

http://www.baby-web.sk/Clanky/a29-Metoda-Ludmil...
http://www.eplanet.sk/kniha/metoda-ludmily-mojz...

margarita
1. máj 2009

skorki - co Ty farbis, ved ju mas peknu ruzovu 😀 😀 teda aspon tu v pase...kedy das nove foto? lebo takto Ta nespoznavam 😀

margarita
1. máj 2009

tak aj ja ukoncim svoj ranny monolog, prajem vsetko najlepsie k meninam
vsetkym "Sviatkom prace". Hmmm, len akosi ziadneho sviatka nepoznam, vy hej? Tak kto to potom ma dnes meniny ? 😵

smejka
autor
1. máj 2009

ahojte 🙂
matusko spal az velmi dobre 🙂 ....po dlhom case do pol osmej 😉
skorki to je dobry napad nechat mm spat a mat potom pol dna pre seba 😀
margaritka vy ste s kristinkou take cestovatelky 😉 ....kedy mate ten krst?
tak si uzite prvy maj 😵 ...lasky cas nastava tak verim ze pre mnohe z vas bude i plodny 🙂 ...a vela novych tvari vo februari 😉
ja dnes mam nocnu...to zase bude klientov 😝

riska
1. máj 2009

bre ranko, tak ja som prave vstala. skorki, manžel ešte spi? 😀
inak s tými peniazmi je to neprijemne, 50€ je dosť 😒
skorki, nestraš tu s MS, to sa ti trojky naraz zahniezduju, tak ti musi bolieť bruško 😉 inak aj ja som zvedava na tvoj ružový melir, tak potom hod foto, ok? 😵

margi, ty už kristinke chystas svadbu, ked tolko vybavuješ? radšej sed doma v teplučku, posledne dni fakt hnusne fukalo, nie že ochoriete 😒 inak sa už velmi teším, ako v nedelu tu našu kvetinku polejeme 😵

tak aj ja prajem krasny dniček, ak pojdete do 1. majoveho sprievodu, tak hesla kričte pekne nahlas 😀 alebo sa radšej chodte bozkovať pod čerešnu 😉
a večer sa dufam stretneme pri hokeji 😉 (margi dnes hrame s finmi)

violoncielka
1. máj 2009

Dobre raaanko, (zivanie)
akurat som vravela mm ako sme v tento den museli v kratkych modrych suknickach a bledomodrych koseliach vyjst do ulic....nahodou to bola sranda (mama mi vzdy nieco dobre kupila..mnam) a dostali sme mavatka .... 😵 az na to cakanie pred sprievodom (niekedy aj hodiny a to ze to bolo povinne...fuuuuj)

Margi pozrela som aj taliansky kalendar aj tu ma meniny praca 😉

Smejka ..ze coskoro testovat!!! az 11.5...ved sa zblaznim dovtedy!!!!Uz vcera som mala depky...este stastie ze som isla na hodinu violoncela (trochu som si pocestovala,vlak ma dobre vytriasol...chudatka malicki..) tak som trochu prisla na ine myslienky a tento profak ma uplne nadchol do cvicenia...takze dnes cely den budem muzicirovat a snad aj buduci tyzden nejako prezijem v duchu hudobnom a modlitebnom a upratovacom a variacom...

Margi takze mala uz bude v cechu krestanskom...dobre.Vsetko si uz vybavila? My sme mali uz 4 krstiny a teraz nas caka 5.Sa nam narodilo krstniatko predvcerom o 01.30-mala Dominika.Tak sa tesim,svagrina hovorila,ze mala taky lahky porod,ze jej lekari nevraveli zatlacte,ale zadrzte! aby stihol dobehnut porodnik 😀 .To by som teda chcela aj ja 😀
Takze tak pekny sviatocny den a teraz ideme na prechadzku s mm.Pa

skorki
1. máj 2009

Ahojte babulky,

Inak mna chyta az taka nostalgia, ked si predstavim ako sme oslavovali prvy maj. Moj tatko mal znameho a ten nam vzdy poslal nafuknute balony, a my so sestrou sme isli z koze vyskocit. Ucitelky s nami nacvicovali tyzden do predu ako mame kracat, mavat, kam sa pozerat.
Inak, dnes je v BA sice silny vietor ale je celkom pekny den. Pamatam si raz, ako som sedela taktovi na "konovi", on so mnou kracal v prvomajovom sprievode a snezilo...A potom vzdy v nejakom stanku rozdavali parky. /Dievcata, ja sa az hanbim, ale parky su dodnes jedno z mojich najoblubenejsich jedal/ To preto asi tie spomienky na prvy maj 🙂

violoncielka
1. máj 2009

A my sme sa vratili z prechadzky,nadherny prvomajovy den,v centre vyhrava dychovka boli tam aj komunisti s cervenymi zastavami...tak som sa citila ako na zakladnej 😀 .
Topole lietaju uz jedna radost,tak som sa prechadzala s lekarskou maskou!! 😀 na tvari (ochrana proti pelu 😀 ),manzel sa za mna hanbil 😀 trosku a vseci si mysleli,ze mam prasaciu chripku 😀 . Sranda,ale teraz si nemozem davat antihistaminika,takze hanba nehanba....

smejka
autor
1. máj 2009

dievcata poprosim vas zvlast tento tyzden do siedmeho pridat k nasim umyslom i umysel za dievcatko....vsetko sa zacalo komplikovat ☹ ....siedmeho budeme vediet ktorym smerom sa to vsetko zacne uberat 😔

riska
1. máj 2009

smejka 😔 😔 ja sa dnes chystam večer do kostola, obetujem ju za vaše dievčatko 😉

suzzika
1. máj 2009

VS všetkých krajín spojte sa!!!!! 😉

Ja dnes oslavujem prácou, potrebovala som vyprázdniť jednu skrinku na maličké vecičky 😵 tak som upratala skoro celú spálňu!A poobede sa snáď dostaneme aj von keď malá vstane a večer by som chcela ísť na omšu keďže dnes oslavuje sv. Jozef a ja mám na neho toľko prosieb 😎

Smejka ale veď my za dievčatko vždy a hlavu hore aj tak bude len tak ako ON chce a ON chce to NAJ - veď vieš 😉

Riska aj ja by som chcela stratiť aspoň tak xx kg šunky mojej 😀 ale veď už o 3 mesiace začnem strácať - dúfam 😎

Skorki dúfaj, že tie peniaze našiel niekto, kto ich potreboval viac ako vy - možno sa Pán o niekoho takto krásne postaral 😉

Marione na ten uzv určite mm vezmi - bude to preňho zážitok - môj tiež bol 😵

Violka no ale veď tehotenstvo nie je nákazlivé tak načo tá rúška? 😀 😉 A inak neuč malých veľmi na vlakové pohyby lebo si neviem predstaviť ako budeš potom tie vlakové pohyby simulovať po ich narodení keď si zvyknú - my sme museli takto natriasať dosť dlho a teda poviem ti riadna fuška a čo potom taká fuška na 3-tiu 😉 🙂

Margi tak v nedeľu odnesiete pohančiatko a prinesiete kresťančiatko? Super!!!

Lenka asi túruje s mm....dúfam, že dopadnú lepšie ako naposledy 😉

Veronika vitaj 😵

Danka ahoj 😵

riska
1. máj 2009

jeeej, suzzika, ty to vždy všetko tak krasne a racionalne zhrnieš 😀
ozaj, a nechceš si dať do albumu fotku aj s tými tvojimi "šunkami" ? prosim prosim 😵

violka, na tom tvojom rúšku som sa dobre pobavila, ked som si predstavila, ako sa tam premavaš pomedzi tých komunistov a dychovku. možno to brali ako formu protestu 😀

margarita
1. máj 2009

krst je uz pozajtra - svadba to nebude, no ale musim nasich krotit, moja mama z toho taku mensiu svadbu asi aj urobi...ale kapela nebude, a aj vysluzky som jej zatrhla 😀 bola som este dohodnut detaily s tetou, co bude varit a ja som sa bola dat ostrihat, nech nevyzeram ako strasidlo 😉 potom sme sli pozriet prastaru mamu, lebo byva nedaleko...ked tak nad tym uvazujem, ja fakt dost to nase dieta vlacim krizom-krazom po BA...ved nech si zvyka, ze zivot je tazky 😉

smejka - modlime sa, neboj nic 🙂

aj ja mam vesele spomienky na prvomajove sprievody...ale dufam, ze uz ziadne dalsie nezazijem, az tak mi zase nechybaju...ako skorkine parky 😀 parky by mi chybali omnoho viac.

vcielka - tak uz sa vam narodilo dalsie krsna, no toto 😉 som myslela, ze az neskor to bude.
neboj dnes je uz 1.5., a 11. je za chvilku, to vydrzis 🙂
ruska je dobra vec,a nech si kto chce mysli co chce, aspon nechytis ani ten "neznamy chripkovy virus" ako sa to teraz politicky korektne vola

suzzika nechces vyprazdnit skrinu aj mne, uz tie veci tiez nemam kam davat pomaly...a skrinu mame len jednu 😀

vlaky su pre babo v brusku praveze skvele
ved si pustite, co babo v brusku pocuje: podla mna je to jasny vlak 😉
http://www.babyplus.com/listen.php
what will my baby hear -

margarita
1. máj 2009

pustite len tu prvu MP3, tie dalsie sekvencie su uz taky "vyukovy system pre babo", desny hit, akoze umele zvuky, ktore stimuluju jeho nervovy system...no nasa Kristinka frcala na Funradiu, Chinaski, Zbirkovi a Mullerovi...a zda sa, ze nervy ma uplne v poriadku 😉

to je len ispiracia pre tehulky a buduce tehulky 😵 cize vy vsetky 😉

margarita
1. máj 2009

inspiracia 🙂

riska
1. máj 2009

autorita, pravdu mas, to je čistý vlak 😀 takže violkine trojky (myslim ako 3 deti 😀 😀 😝 ) mali nacvik 😉
margi, čože? nebude kapela??? no to hadam ani neprideme 😀

tak ja teda idem na ten hokej, moja partačka je dnes na nočnej, tak si asi nebude s kým vymienat dojmy 😕

violoncielka
1. máj 2009

Riska vies aka by som bola stastna aj keby to boli trojky 😵 ....Dufajme,ze aspon jedno sa uchyti...ale nesmiem na tom ani lipnut...ale ako to dokazat.....
Este,ze vas mam ,ste mi povzbudenim.Aj ked sem nechcem vela chodit,ale ku vam (teda do nasej temicky) sa neda neprist. 🙂
Vdaka,ze vas mam a Smejka modlim sa za malicku 🙂 .Musime byt silne

smejka
autor
2. máj 2009

ahojte 🙂
ja so z tych dni uplne popletena 😝
suzzika ano bude tak ako On rozhodne.....mne to vzdy trva kym si to uvedomim....zo zaciatku sa burim ale ked mi to dojde tak sa vnutorne upokojim 😔 ....tak ci tak to je a bude tazke...ale nic krasne nie je bez bolesti..
riska vcera to zmakli...videla som len poslednu tretinu a predlzko....ostatne som mscasti pocula v radiu...no tam to malo iny naboj 🙂 .....dnes s bratmi to bude zaberacka 😝 ...no verim ze ta budem pocut az do ziliny ked daju goool 😉
kristinka ma zajtra velky den....som rada ze mame historicke prve vs strie 😉
violoncielka dakujem i ja na vas myslim 🙂
skorki kde si?

marione74
2. máj 2009

jeej tak zajtra uz su krstiny 🙂 Tak krasny den 🙂

Riska koli Sioforu ma doki poslal do ruzinova na farmakologiu v pond - vraj tam maju studie z celeho sveta, tak nech mi tam poradia, ale aj tak som znizila davku uz iba na jednu tabletu denne.

Co sa tyka pn-ky, tak doktor mi moc nepomohol, povedal, mi ze ano, aby sa nieco nestalo, ze je dobre byt na pn ale ze mal pacientky co cakali dvojky a este v 33 tt boli v robote a bolo vsetko ok.
Pytal sa ci mam nejake problemy, alebo ci krvacam, ja ze nie... tak mam taky pocit, ze rozhodnutie nechal na mna 😨
Hm ked ja neviem dievcata, vzdy som sa tesila cele roky ako konecne budem doma cele tyzdne, ale mam z toho depku, aj dnes cely den len vylihujem, neviem sa do nicoho donutit, a je mi clivo.
Zrazu sa bojim tej zmeny, ze uz mam v brusku dve deticky, ze sa musim davat velky pozor na svoje telo, bojim sa ze budem strasne unavena ked sa narodia, ved som citala ake su matky nevyspate uz s jednym dietatom a s dvomi... hm 😒 A kedze mame tolko mrazulkov tak vidim cele najblizsie roky ako plne odriekania, prebdenych noci, ze to bude velmi tazke...
A citim sa ako taky zbabelec, co sa nevie namotivovat aby som bola stastna. Akoze ano, su tu aj take pocity stastia, ze konecne budu so mnou a muzikom lezat na posteli nase deticky, ved sme sa na to tesili strasne dlho, ale nemozem sa zbavit tych chmurnych myslienok. Len chodim po byte ako taka matoha, chvilu pozeram telku, potom polihujm, bez ciela, uz ani nezehlim co bola moja oblubena cinnost a moj jediny ciel tohoto dna je ist nakupit do Tesca

marione74
2. máj 2009

A aj ked mi praca idem obcas na nervy, mam pocit, ze je lepsie ak myslim na robotu a nie cely den sa nudit, a keby som bola na pn, tak by som nemala asi ani vychadzky, co by som asi nevydrzala... Pri poslednych dvoch PN mi normalne prisla kontrola, hoci den po ukonceni, takze ok, ale vyzera ze maju na mna spadene a pri dalsie PN dorazie niekedy velmi pravdepodobne tiez.

marione74
2. máj 2009

Ja neviem ci su toto nejake tehotenske depky, a to neviem co budem robit, posledne mesiace ked budem fucat s obrovskym brusiskom a nebudem sa vediet ulozit na posteli! Ach jo, a to este ani nevraciam ako chuda szuzika alebo ine baby ...
No skratka vyzera ze zly ma vzdy nachyta tak, ze mi posiela chmurne myslienky a obavy... ako vzdy klasika...

marione74
2. máj 2009

violka, ty sa ocividne tesis na trojky, takze musim si brat priklad s Teba, ked sa ani trojek nebojis 😉

skorki
2. máj 2009

Moja draha Marione,

Som rada, ze si napisala, co je s Tebou...Budem na Teba mysliet, nech najdes svoj pokoj aj radost zo vsetkeho, co prezivas. 😉

A nech Ta potesi Zalm 23.

Hospodin je môj pastier,
nebudem mať nedostatku.
Keby som kráčal
hoci temným údolím,
nebojím sa zlého,
lebo Ty si so mnou;
Tvoj prút a Tvoja palica ma potešujú.
Len dobrota a milosť
bude ma sprevádzať
po všetky dni môjho života
a bývať budem
v dome Hospodinovom dlhé časy.

riska
2. máj 2009

marione, ach tie hormony 😵
prosim ťa, prestan sa už dopredu báť toho, čo pride... jasne, že sa nevyspíš, prídeš o svoj klud a pohodlie a budeš sa neustále bať o to, aby tvoje detičky boli v poriadku a aby im nič nechýbalo... ale ved o to nam tie cele roky ide, nie? 😀
a ak sa budeš dobre cítiť, nevidím dôvod, prečo by si nemohla chodiť do roboty. ja som ťa síce tiež tak trocha "tlačila" do PN-ky, ale skôr som si predstavovala seba s dvojkami a ja mam predsa úplne inú robotu ako ty... 😉 a koniec koncov, na PN-ku môžeš nastúpiť hocikedy 😉
a nesil sa do nejakých radostí z tehotenstva... ja sa asi tiež budem prve 3-4 mesiace skôr báť ako sa tešiť. ved je to po tých rokoch čakania a sklamaní úplne prirodzené. ver tomu, že aj radosť príde, ked bude ten správny čas 😉
budem na teba myslieť 😵

riska
2. máj 2009

skorki, a ty mas co nove? 😉 ako vikendujete?

smejka, ideme na to? 🙂