Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
9. aug 2009

ahoj Riska
volal mi muz, ze mam cakat na neho, pojdeme vecer 😀 😀
a idem variiiiiiiiiit a tak 😉 😉 😉
vsetkym peeeeeeeeeknu nedelu!

marione74
9. aug 2009

lenka,
ved ja viem, ze si nepisala svoj nazor aby si nas odsudila alebo osocila, inak ani ma to nenapadlo sa porovnavat alebo konfrontovat Tvoj nazor... iba som chcela vyjadrit ako to citim ja, ako som sa k tomu dopracovala a co mi to dalo ... a chcela som tym povedat, ze myslim, ze dost veriacich snaziliek zacne vazne premyslat o ivf az ked sa pre nich z medicinskeho hladiska zavrie prirodzena cesta ... alebo sa im roky nedari.

Co ale je samozrejme nie je pravidlo, a ty si zivym prikladom 🙂 Tebe jednoznacne Boh vlozil do srdca ziskat dietatko adopciou, je to citit z Tvojho srdiecka a Tvojej tuzby, ze je to ta spravna cesta pre Teba..
Skratka, Boh ma pre kazdu z nas svoju cestu ...

lenkove
9. aug 2009

ano ano, tak tak. ja som to len nevedela spravne napisat.
vsetko je Bozia milost.. aj moj postoj..

Inak, moja torta pre muza, narodna tragedia!
napriek tomu, ze mi, samozrejme vinou nemeckych vajec, muky a prasku do peciva, korpus velmi nenarastol, poradilo sa mi ho rozrezat.. Plnka hadam moze byt, chutovo teda tvaroh, cukor, vanilka nic moc a mama mi to tak ospevovala.. Inak, aj tvaroh maju samozrejme iny.. ked som dala citronovu stavu dalo sa.. ale zelatina 😠 😠 😠
ja som bola presvedcena, ze zelatinu mam nakupenu, a asi som ju odniesla domov mamke,alebo sa pod nou zlahla zem, netusim.. nemam ani kompot, aby som spravila zelatinu zo zlateho klasu a kompotu 😠 esteze som nasla vanilkovy puding..a namiesto kompotu som dala jablkovy dzus. no to som mohla rovno vyzivu na to uplacat.. 😠 ja tak neznasam takuto zelatinu 😠 ale ked som skaredo poukladala ovocie, take povyrezavane kusky.. tak som to nemohla ani nechat tak.. a na vrch som chcela cokoladou vysypat 30, usla mi ruka a je tam 38 😠 ach jaj. ale s laskou som to robila, len co je pravda 😀 😀 😀 😀 😀

skorki
9. aug 2009

Lenka to nevadi, hlavne je, ze to bolo robene s laskou. 😉
Tak nam potom napis, ako dopadla oslava a ci torta chutila. A mimochodom - zelam Tvojmu mm vsetko najlepsie!
Teraz vsetci naokolo oslavuju tridsiatku 😉 - aj my sme sa prave vratili z tridsiatkovej grilovacky.
Pa a pekny vecer vsetkym!!!

lubka0506
9. aug 2009

Ahoj snažilky... Tak sa mi zdá že problém s otehotnením sa týka nás tridsiatnikov... 😢 Je nás vela ale musíme len verit že Boh požehná aj nás! 🙂

margarita
9. aug 2009

netrpezlivo tu ciham na suzzikine fotky malej Karolinky, ale zatial tu este nie su...no je mi jasne, ze ma vela inej lepsej roboty 😀 tak suzzika, nebooooj, urcite budes zit tak dlho, ze minimalne nas docitat stihnes 😉

marione - skoda, ze si party nemohla absolvovat, ale ked budes na najblizsie planovane stretko zdrava, urcite sa nam musis prist ukazat. Som zvedava na Tvoje brusko, ked je take nenapadne, ze kolegovci nevidia 🙂

riska,betty - nazdaaaarte 😉

leni - mne keby dakto upiekol taku tortu, tak som v siedmom nebi 🙂 a co darcek, pacil sa? nosi ich:?

skorki - vy len z grilovacky na grilovacku, to sa mate 😉 a co potom, nasadite zase hrianky s kapustou? 😉 😀

margarita
9. aug 2009

vcielka - podaj hlasenie aky bol vylet 😉 inak uz o 8 rano mat pozehlene a upratane, no klobuk dolu 😵

riska
9. aug 2009

margi - nazdaaaaaaaaaaar 😀

no veru skorki len chodi z jedneho žúru na druhý a potom ani nestiha na MK chodiť 😉

lenka ešte oslavuje 😉 ani sa nečudujem, ked ja budem mať 30, tak tiež spravím mega žúrku 🙂 už teraz sa tešte 😀

margarita
9. aug 2009

no stria, to je super, hned mam nejaky "highlight" na rok vopred, tu Tvoju 30tku.
a co dnes si nezehlila? pocasie bolo vcelku vhodne milostive 🙂

riska
9. aug 2009

dobreee, neeee? 😀 aspon sa maš na čo celý rok tešiť 😉
daj pokoj so žehlením, nechodime do roboty, nežehlime, chodime pokrčeni 😀
a vy ako?

margarita
9. aug 2009

my podobne, dnes sme nezehlili, ani v praci sme neboli (teda ja som v praci nebola uz ani nepamatam...). Len doobeda na omsi, potom na prechadzke, mm navaril lahky obed a on sa chudak potom ucil (ma skolenie buduci tyzden) a ja som si citala knizku a tak. ziadna prudka akcia 🙂

bettynka222
9. aug 2009

ahojteeee 😎 ja som nezehlila. ale vybuch po grilovacke uz mam spratany...ale za vydatnej pomoci manzelika 😀

ozaj to co ste tu pisali o tom exorcistovi tuism danka to bola..dani vy ste za nim boli ci co? a preco si sa rozhodla za nim ist? kvoli neplodnost?

margi ty sipo tych dvoch potratoch nerozmyslala nad exorcistom?

riska uz ti asi chybali moje otazky, cooo? 😀

marione74
9. aug 2009

riska a kedy bude ta tridsiatka, ja uz sa citim lepsie, tak by som si zasla na nejaku tu party 😀
Margi, ty uz si mala tridsat? 😀

suzzika
10. aug 2009

Dievčatá fotky som poriešila na FB tak sa mi to snáď podarilo a konečne nás uvidíte...veľmi mi chýbate...no nemám čas...len som postrehla, že Lucetka už robila tú párty...no snáď nabudúce 😉

http://www.facebook.com/album.php?aid=2016516&i...

indzes
10. aug 2009

Ahoj Suzzika,
Karolínka je nádherná
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Máš krásnu rodinku. Nech Boh žehná túto rodinku.

suzzika
10. aug 2009

myslím, že sa mi to nepodarilo, bude od vás pýtať heslo, ak niektorá viete, čo mám urobiť, aby ste tie fotky videli tak mi poraďte nemám čas to zisťovať... 😖

suzzika
10. aug 2009

Jéj Indzes ty si ich videla, asi preto, že som bola prihlásená...vďaka za kompliment aj modlitbu... 😵

indzes
10. aug 2009

Suzzika,mne to otvorilo úplne v pohode,ale je pravda,že na facebooku som prihlásena.
Tak som si dovolila pridať si ťa medzi priateľov,tak ak budeš chcieť potvrď,

violoncielka
10. aug 2009

Ahoj Suzzi, krasne fotecky...malinka je malinkaaa a nadherna!!! gratulujem a nech vas Boh zehna 😵

Margi vyletik dopadol krasne, tolko tu mame naokoli nadhernych miest a az teraz ich zaciname objavovat 😠 ....od prechadzky po historickych pamiatkach, omse v nadhernom Dome a vdalsom kostoliku (nefukcnom) vypocutia si jedneho kontrabasoveho virtuoza (nahoda), po ture lesom objedeni sa cernicami az po outletove hodinove utrpenie(ale s lanovym oblekom pre manzela v kapse).

Mali sme ist dnes ku svokrovcom, ale kedze mi (ako vzdy) zavolali na poslednu chvilku hrat tak este 2 dni ostavame doma a odchadzame az v stredu...

Baby zavidim vam tu grilovacku...muselo byt uzasne.....Hned by som sa k vam pridala....

No vidim...ze tu zacinate carovat ☹ ..... Ja osobne si myslim, ze Bozie milosrdenstvo a laska je omnoho mocnejsia.... Ja sa takymito vecami ani nazapodievam , robi mi to vyslovene zle....Ale ak sa potrebujete este viac trapit prosim.....

babajagaa
10. aug 2009

😀 😀 😀 Priletela som, aby som Vám povedala, že dnes 10.8.09 o 17,25 hod. Bude v TV Markíza odvysielaná reportáž o známej bylinkárke Anne Kopáčovej z Vrbového 😵 😵 😵

lenkove
10. aug 2009

Dobre rano 🙂
torta bola jedena a je sa este aj na ranajky Ja som si dala dva kusky, k tomu vino a vsetko mozne a hlava boli ako truba dnes Mm sa hra s hodinkami, co dostal. Sranda ze som mu objednala uplne ine ako som chcela, ale pacia sa mu, tak to necham tak Aj ponozkam s Garfieldom sa potesil Len si neviem zvyknut na rozhadzane veci a zdvihnute sedatko na zachode, inak OK

lenkove
10. aug 2009

vypadli smajliky, dajte si ich ako chcete 😀

lenkove
10. aug 2009

Violka,
este by som chcela napisat,ze podla mna nejde o carovanie. To, o com pisala Danka, alebo Komisakpd, alebo to o com pisavala Indzes nie je carovanie. Je to nieco, co je v sulade s ucenim cirkvi, neviem ako to mam presne napisat... Aj ja som sa z takych veci vysmievala, s mamkou sme mali casto debaty,ked ona tvrdila, ze "Boh tresta do siedmeho pokolenia" (zo Staraho zakona) a ja, ze "Nikto nezhresil, ma sa na nom ukazat Bozie milosrdenstvo" (z Noveho zakona).. Niektore veci vidim inak po precitani knihy patra Vellu, a nie je to tak, ze teraz, hrrr, toto vyriesi vsetky moje problemy. Chcem sa o tom porozpravat s ludmi, ktori tomu rozumeju, s knazmi, ktori nas poznaju.. Nie je to len to, ze ja nemam deti, tak urobim vsetko preto, aby som ich mala. Ide o to, ze mam pocit, ze ma Pan priviedol k tomuto, teraz, skrze utrpenie nasich ked prisli o dalsie babatko.. Nieco vo mne mi hovori, ze by sme sa na to mali pozriet.. A ako som pisala, nie kvoli mne, ale kvoli inym ludom v nasej rodine, ktori tym mozu byt oslobodeni.. Neviem ci som to napisala spravne a zrozumitelne.. Kazdopadne sa modlim za spravnu cestu pre mna, aj pre vas..
Krasny den.

marione74
10. aug 2009

Ja tiez nerada riesim nejake rodove korene, lebo ma poburuje, ze by som mala niest viny za nejakych mojich neposlusnych predkov 😠 Zda sa mi to take nelogicke, ze by moju rodinu Boh trestal za ich hriechy, ved sotva si pamatam prababku, nieto este praprapra deda zo siedmeho pokolenia 😅

Ale viem ze sa o tom pise v biblii, ze hriechy rodicov sa prenasaju na deti, aj ked ma fakt stve, ze ja by som mala odprosovat za nejake ich hriechy, ale ked sa trocha pokorim, tak by som mohla dat napr aspon odsluzit omsu na tento umysel, preco nie.
Aj ked neviem o nejakych velmi zavaznych hriechoch, ale z mm strany boli kadejake rozharane a porozvadzane rodiny, tak ktovie...

Napr. moja kamaratka co sa im dlho uz nedari, ani cez ivf, tak zistila ze jej babka z otcovej strany si dala vziat dve deticky, lebo uz dve mala, a viac nechcela 😒
Hm, v mojej rodine keby sa taketo nieco nedajboze stalo, tak by som sa to zrejme nikdy nedozvedela, lebo by sa to zatlkalo... pevne verim, ze sa nic take nestalo.

marione74
10. aug 2009

suzzi, mne nejdu otvorit Tvoje fotecky na facebooku, chce to po mne e-mail a password 😒

margarita
10. aug 2009

suzzika - ja nic nevidim, lebo 😠 na FB 😠 nie s 😠 om, ale verim, ze mi to nejaky "facebookac" dokaze otvorit...kym sa to zadari, tak len horim zvedavostou a verim, ze ste krasne a uzasne...ako sa pise: "Blahoslaveni, co nevideli, a uverili ..." (trochu nabozenskeko humoru)

marione - nie, 30 este nemam, ja som taka cucoriedka. Ale buduci rok ma to asi neminie 🙂

vcielka - taku skvelu grilovacku nam ozaj mozes len a len zavidiet.ale neboj, ved az zase budes tu na SVK, hadam sa zadari stretko aj s Tebou.

leni - super, ze si sa trafila s tymi hodinkami aj ponozkami a torta bola jedla a jedena a chutna. A hlavne, ze uz nie si slamena vdova.

bettynka - nad exorcistom som nerozmyslala este nikdy v zivote,a po 😎 potratoch uz toboz nie. vtedy som skor rozmyslala nad tym, ake vysetrenia mi treba absolvovat a modlila som sa k Bohu, aby lekari dokazali odhalit pricinu nasich problemov - a presne 10 mesiacov po tom som uz mala diagnozu trombofilia.

K exorcistom - skor sa priklanam k nazoru violoncielky, hoci by som si to mala nastudovat, ako je to s tym ucenim Cirkvi o diablovi, co pise Lenka. Ale kym tak urobim, dovolim si prezentovat vam svoj osobny nazor (ved uz ci iny by som mala mat, ak nie svoj, vsak?)

Ja stale odmietam verit tomu, ze napr.moje potraty boli Bozim trestom,a nikto ma nepresvedci o opaku. Neverim v takeho Boha,ktory ma chce trestat do siedmeho pokolenia a nechapem, preco by som ja mala trpiet za nejake utajene hrozne hriechy svojich predkov, o ktorych ani nemam sancu vediet...sorry, ale toto fakt teda nie.
Z mojej osobnej skusenosti plati, ze "Tym, co miluju Boha, vsetko sluzi na dobre." aj ked by to boli prave zivotne tragedie a nestastia(rakovina mojej mamy,moj postihnuty brasko atd), neplodnost a ine. Mna ako som uz viacraz pisala, prave nase neuspesne snazenie o babo posunulo vo viere viac nez hodiny omsi, prednasok alebo citania Biblie. Tak to proste citim, Boh ma musel "otrieskat o stenu", inak by som stale verila v dobreho bielobradeho deduska na oblaciku, ktory ma za moju oveckovsku poslusnost vzdy odmeni...Bohu vdaka, ze mi toto vytlkol z hlavicky...
Nehovorim, ze exorcisti nie su potrebni, ale skor na extremne pripady tazko posadnutych ludi, a aj to len za predpokladu, ze tych posadnutych k tomu exorcistovi dotrepete a su ochotni sa posobnia zleho zriect. Castokrat su ti posadnuti "len" velmi tazko dusevne chori a to neliecitelne, lenze u nas aj v minulosti, vsetko, co sa nedalo vysvetlit logicky bolo hned spojenie s diablom (svojho casu som sa na skole zaoberala inkviziciou). Preto mam voci tomu asi aj taky rezervovany postoj.

C.S.Lewis raz povedal, ze Zlo nema samostatnu existenciu a je to iba skazene dobro. Tato myslienka je mi sympaticka. Myslim si totiz, ze diabol rozhodne nie je nejakym protipolom, protikladom Boha. Diabol nie je boh. Keby bol, musel by byt nestvoreny,vsemohuci, vsadepritomny a vsevediaci. Nie je, len je velmi inteligentny a prefikany a rad by bol ako Boh. ale nie je.
Ale urcite mu lichoti, ze si vsetko toto o nom myslime.

Ja si myslim, ze diabol je mozno taky, ako ho zobrazuje kniha Job. Je v kontakte s Bohom, diskutuje a hada sa s nim, chce mu skodit, ale moze len to, co mu Boh dovoli - napr. ma moc nad Jobovou pritomnostou, ale nie buducnostou ani minulostou (ziadne prekliatia prapredkov). Tak aj v nasich zivotoch, Boh dopusti pokusenie, ale je len a len na nas, ako sa k tomu postavime a co urobime v tej konkretnej chvili, lebo minulost ani jej dosledky nie je v nasej moci zmenit a buducnost tiez "ovplyvnime" len svojimi sucasnymi postojmi.

Tak som sa zase trosku vykecala, prepacte, ak to nie je uplne zrozumitelne, ale nemam viac casu, takze to posielam, ako to je...

riska
10. aug 2009

ahojte 😵

suzzi, kraaaasne fotky, karolinka je rozkošná a zuzanka pri nej ako velka sestra 🙂

marione, na moju party si ešte počkáš, to prideš už aj s tvojim polročným miminom 🙂 😉

betty, no veru, pekne 😝
ja sa k exorcizmu nejdem velmi vyjadrovať, lebo tomu moc nerozumiem a ak mam byť úprimná, ani ma to nezaujíma 😝 skôr mam z toho strach... a tiež si myslím, že Boh je v prvom rade milujúci a zmilujúci sa Otec a skôr ako Starý Zákon, v ktorom sú niekedy popísané tvrdé a hrozné veci, mi je bližší Nový Zákon, kde sa toľko hovorí o láske a odpustení 🙂

danka24
10. aug 2009

ahojte suzika fotky su krasne .. mala je taka chutnaa... zuzanka je velka sestra vidno ze vsetko musi pozorovat aj by chcela urcite kupat 😀
no baby musite byt zaregistrovane a prihlasene.. na facebooku tak preto vam to nejde otvorit 🙂
no bety my sme za nim neboli len sme boli na kurze Rut co viedol on aj s 3 manzelskymi parmi

carmenuska
10. aug 2009

Ahojte vsetky
Suzi, ste krasne baby, velmi sa mi paci, ze Karolinka ma uz nausnicky... Prajem vam vsetko dobre, vela radosti...

suzzika
10. aug 2009

Tak čítam, že sa niektorým podarilo pozrieť tie fotky a iným nie. Tak Margi rýchlo sa zaregistruj a budeme už aj oficiálne kámošky... 😀 Mohla by som hodiť nejaké foto aj na MK, ale tu je to zdĺhavé, lebo ich treba zmenšovať...a veď stačí, že Margi sa zaregistruje....PA 😉