Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

bettynka222
3. apr 2009

vecer som bola este na ultrazvuku...a je tu este jedna novinka...dr. si zacina mysliet, ze to bolo normalne tehu, lebo ta zrazenina co pred tyzdnom a pol vysali, tam babo nebolo. a to embryjko si tam zilo az do vcera, kedy som odkrvacala a zacala stracat priznaky. asi to po tom vsetkom definitivne vzdalo 😔
no ale aspon sa mozem prestat obvinovat, ze som neschopna udrzat ani malilinky plod. a mozno to tak malo byt a ta zrazenina predsa len nevestila nic dobre a ajtak by sa to pokazilo, len mozno neskor....co myslite?

margarita
3. apr 2009

bettynka ☹ ☹ ☹ to fakt? chapem, ze sem asi neprides, ale ked to prejde, rady Ta tu uvidime...

adka - Gerardovi som sa modlila cele tehu dookola taky deviatnik, a fakt je dobry (Gerard, ale aj ten deviatnik) 😵

bettynka222
3. apr 2009

margaritka co myslis, ak je to naozaj tak, ze embryo stale zilo, ale oni donho stale rypali...nie je to umelo vyvolany potrat, ze? ja za to nemozem, ved ja som on nechcela prist....ved mne sa interupcie nepacia a teraz mi pripada hrozne, ze si myslia, ze ono si tam cely cas zilo...a ze teda neboli tehu dve ale stale to prve...
toto som este nevedela, ked osm poobede pisala, ale az na vecer, po tom ultrazvuku...

margarita
3. apr 2009

betty, ak si mala hematom, tak to zvykne byt vazne, teda podla toho, kde v maternici to je. Tazko povedat, co sa a co by sa pokazilo...to uz je teraz aj tak marne a nikto Ti to nebude vediet povedat 😒
a hlavne sa neobvinuj, nie je to Tvoja chyba, mozno mas nejaky zdravotny problem, na ktory ked pridu, tak sa to nabuduce uz nestane. Neschopna nie si, take nech ti ani nenapadne 😎 😠 ale chapem, ja som s tymto pocitom zila vyse 2 roky, ze som neschopna mat deti a nie som normalna zena a preco ine to maju bez problemov a ja potratim...to sa stava, je to prirodzena reakcia na tuto bolest. Len si to prilis neopakuj, aby si tomu potom nasledne neuverila, ok? Nie je to tak...ale ako to je, neviem 😢 no viem, ze nie si neschopna a nemas sa preco obvinovat, ak si neskakala zo schodov a nerobila nic pre to, aby sa to stalo... jasne?

margarita
3. apr 2009

betty, nie, nie je to vyvolany potrat, musel tam byt nejaky problem, inak by sa bolo udrzalo, urcite.

skorki
3. apr 2009

Margi, Si uzasna - pozdravis kazdeho 😉 Bozkavam Kristinku. Teraz ma nas orlojik asi pauzicku, vsak? 🙂

Betty, je to urcite velka rana a obrovska bolest...Ale Ty za to nie si zodpovedna. Nesmies sa obvinovat. Som velmi rada, ze Ti odpisuje Margarita - niecim podobnym si presla. 😔 Dievcata, ved je v nas tolko tuzby po dietatku, tolko lasky na rozdavanie, tolko volneho miesta v srdci a v zivote...Betty, urcite sme vsetky v myslienkach s Tebou. Tvoja bolest ma boli tiez. 😔

riska
3. apr 2009

ahojte 😵
dnes tu je nejako tichučko, ešteže to margi večer rozbalila 😀
lenka už je niekde s manželom 😉
marione, tešim sa, že si sa ozvala,neboj v pond sa dozvieš dalšiu skvelu spravu 😎 a odteraz sa už budeš báť stale, však margi 😉
ozaj, už sa straaasne dlho neozvala suzzika, dufam, že nezabudla nadobro, že je tehotná a má sa nám hlásiť 😀 😵
betty 😔 😔 ach jo, to ma mrzí ☹ ale ty rozhodne za nič nemôžeš, neobvinuj sa... Boh je Pán života a smrti...
smejka, kde si? na nočnej? mne už sa to pletie 😉
adka 😉 🙂

skorki
3. apr 2009

Riska ahoj, ako ides vikendovat?

riska
3. apr 2009

ahoj 🙂 ani neviem, zajtra ideme voliť a určite to spojíme s nejakou dlhšou prechádzkou, dufam, že bude tak krasne ako dnes 🙂
a ty? ešte si slamenna vdova? 😒

skorki
3. apr 2009

no ja som slamena az do nedele... 😠
Ale nemozem sa stazovat - zatial, ono niekedy clovek potrebuje byt aj len tak - sam so sebou.
Ale na nedelu vecer sa tesim uz teraz - napriek tomu, ze si zajtrajsok vychutnam - budem behat s nejakou bahennou maskou na tvari, pozerat same romanticke komedie a vobec urobim si taky babsky vikend 😉

riska
3. apr 2009

skorki, ved nedela je tu raz-dva 😀
ale mas pravdu, ja som niekedy celkom rada sama doma 😉 (ale len na pár hodín) tiež si vždy čítam nejaké ženské nezmysly o tom, ako si "uloviť chlapa" a vytešujem sa, že toto už neriešim 😀

skorki
3. apr 2009

ano riska...aj ja som si dnes kupila ze "Novy cas pre zeny"... 😉 Moj mm by urcite poznamenal, ze ako hlboko som klesla 😀

riska
3. apr 2009

skorki, ja tak klesam každý týžden 😀 😎 no čo, neda sa stale čítať iba prudko inteligentna literatúra 😀

lucetta
3. apr 2009

cafte cafte 🙂
citam si par stran dozadu a asi mi uniklo zopar veci...danka aj suzika su tehu? som trochu neporiadna v tom citani dozadu ale niekedy kym vsetko precitam tak aj zabudnem co bolo na zaciatku...riska nestava sa to aj tebe ako ucitelovi? ja uz normal. mam pocit, ze mi niekedy vynechava 😒
inak aj ja sa vytesujem z krasneho dna, aj z marione
zdravim vsetky 😉

marione74
3. apr 2009

lucetka danka je tehu asi 7 tyzdnov a suzika uz aspon 4 mesiace 🙂 ale uz to dlhsie nebola, tak ju to vyvolavame 🙂

skorki, riska ja sa tiez niekedy tesim ked muzik vypadne aj na cely vikend, tak raz za stvrtrok to potrebujem.
A prave vcera som sa nad tym zamyslala, ze to chcem aj ked budeme mat deti, skratka ich vezme svokrovcom a ja si urobim damsku jazdu 😉

A tiez si raz zacas kupim 'Star' a potom si sama sebe hovorim ze tak dobre som si vymyla mozog, ale ked je to len raz za mesiac tak co 😉

marione74
3. apr 2009

margi len ma poucuj, Tvoje poucovania mi vacsinou pomohli 😉

betynka, je mi luto co sa Ti stalo, hlavne sa snaz zachovaj pokoj, hovor si ze ten je teraz najdolezitejsi.

skorki
4. apr 2009

Dobre ranko...

Teda, na mna ta samota akosi divne posobi - vstala som az pred deviatou 😀 , to sa mi nestalo asi sto rokov.
Idem sa vytrepat niekam von, tusim sa pojdem pozriet na trh, kupila by som si nove crepnikove kvietky do bytu. Cestou spat si pojdem splnit obciansku povinnost 😉
Babulky, dnes to vyzera na krasny den. Uzite si ho, pa 🙂 🙂 🙂

riska
4. apr 2009

aj ja prajem krasne ránko 😉
skorki, no to je úplne neskutočné, tak neskoro vstávať 😀
tak len pekne nakúp kvetinky, my sme sa už tiež nejakými zásobili 😉 neskutočne milujem jar 🙂
všetkým krááásny dnik 😀

margarita
4. apr 2009

ahojte, aj my sa chystame ist volit a aj von na prechadzku, ale to sa musi najprv Margaritiak vratit z nakupov v Madarsku 😉 vybral sa tam o 8.30 s tym, ze do hodinky a pol je naspat 😀 no asi je v Madarsku nejake ine casove pasmo, lebo sa este stale nevratil 😖
medzitym mi orlojik aj zaspal, co je super, mohla som sem teraz nakuknut, co mate nove 😵

vidim, ze lucetta je "mimo" 😀 suzzika je fakt uz v polke tehu, Ty si si to nevsimla? ale je fakt, ze v poslednej dobe sem chodi menej, aj suzzika aj luccet.
ja si tiez obcas rada precitam bulvar a zenske casopisy, hoci posledny mesiac nestiham citat ani titulky 😀 nieto este dlhsie clanky. Myslim, ze sa to odrazi na mojej ubohej slovnej zasobe, esteze si ju cibrim tu 😵

no neni mozne....postazuj sa na MK a manzel pride 😀 😀 😎
tak ja uz padaaaam na dnes het 😉

skorki
4. apr 2009

ahojte,

Tak vidim, ze ste asi vsetky vonku a uzivate si to jarne 🙂

Inak rano som vbehla do kostola a bola hromadna spoved. V celom kostole bolo mimo 6 knazov este asi 8 ludi, tak som sa vyspovedala velmi rychlo, stihla som aj odvolit.
Kvietky som nakupila - aj krasne rezane narcisky, aj crepnik - kvietok sa vola "divny Janko" 😀 , strasne sa mi to pacilo. Idem teraz poumyvat okna, tusim cez ne uz ani nevidno. 😝 Tak si uzivajte to teplucko, pa.

skorki
4. apr 2009

Margi,

a kam chodievate do Madarska nakupovat? Akurat v piatok mi vravela kolegyna, ze aj oni robia sobotne nakupy uz len v Madarsku. Este ze tam vzdy aj natankuju. Normalne rozmyslam, ze sa tam pojdeme mrknut aj my.Oplati sa to?

janula.k
4. apr 2009

Ahojte, pekny slnecny den vsetkym 🙂
aj u nas bola vcera hromadna spoved, tak som sa vyzalovala zo svojich bolaciek a knaz mi na to povedal, ze "a nie je tym vasim babtkam teraz ovela ovela lepsie? ved su s Panom v nebi, ved sa im stalo to najlepsie a najkrajsie co sa im mohlo stat." 🙂 Povedal mi aj kopec inych, povzbudivych slov, aj sa ma pytal, ci mi zistili nieco, preco potracam atd..A vraj on ma znamu, ktora mala tiez tento problem, ale zistili jej to uz po prvom potrate a dalsie dve tehotenstva mala velmi rizikove, tazke, ze skoro pri porode zomrela...a doktori jej vyslovene zakazali mat tretie dieta, no ona ho aj tak chcela a aj mala..tak ma teraz tri zdrave deti.
Inak si dnes uzivame slniecka plnymi duskami, dakujme Bohu za tento krasny den 😵
Ja som si nebola splnit obciansku povinnost, akosi som nevedela koho volit 😕 😒

marione74
4. apr 2009

ahojte, tak ja idem odvolit tiez, riska tento krat asi Ivetu 🙂 Minule mi jedna kolegyna povedala, ze ci budem volit transvestitu.... ja ze co?
A fakt, odvtedy ako to povedala sa mi Ivetka podoba na transvestitu 😀 .... a nemozem si pomoct na to nemysliet ked ju vidim, dobre nie? uplna haluz 😉

marione74
4. apr 2009

inak som tak rozmyslala, ze niekedy cirkev odporuca alebo nepriamo podporuje konkretne kandidata, ale Fero je uz von z hry....
Mam pocit ze teraz cirkev mlci... nemozem si pomoct ale pripada mi to pokrytecke. Ak je niekto kto cirkvi vyhovuje, tak cirkev hovori o povinnosti svedomia aby sme sli volit a teraz, ked jeden je smerak a druha sa vraj nevyjadrila k potratom a ma neusporiadany vztah, tak je ticho..... uz akokeby to nebola povinnost.
Som sa snazila tuto myslienku potlacit, ze nebudem reptat na cirkev, ale prave pred chvilou zase vysla na povch, tak som ju jasne definovala 😕
Alebo ze by sa cirkev rozhodla sa vobec nemiesat do politiky a nechala vsetko na svedomi volica? hm 😕

marione74
4. apr 2009

Hm, ja som len videla, jeden spot, kde sa prezidentsky kandidati vyjadrovali k potratom a tam Iveta tvrdila, ze je za zivot, tak neviem, hadam to myslela vazne.. a jej konkretnejsi nazor som hladala na nete, ale nic podrobnejsie som nenasla.

riska
4. apr 2009

tak my sme sa vrátili z jarnej volebnej prechádzky 🙂 skorki, aj ja som si kúpila narcisky od takého deduška z rozprávky... mal krasne, vonave zo záhradky, mnam 😉 ozaj, nechceš prist aj ku mne umyť okna? 😎 minule mi slubila carmenuska, že pride a zatial neprišla 😀
margi, tiež som sa chcela spýtať - čo manžel kupoval a či sa to fakt tak oplatí 😵
janulka, no neviem, ale mna by asi taká odpoved velmi neupokojila... ☹ myslim, to s tými babatkami v nebičku... ale nechcem zasa rýpať 😔
marione - transvestita??? 😲 😲 to hadam nie 😉 mna zasa veeelmi pobavila odpoved gašparka na otázku, čo je google - vraj prostriedok na komunikáciu medzi ludmi 😀
inak mas pravdu, cirkev sa k 2. kolu nejako nevyjadrila 😒 treba sa rozhodnut podla vlastneho úsudku a svedomia 🙂 ja som sa rozhodla pre ivetu 😉

janula.k
4. apr 2009

Riska, marione ahojte 🙂
Marione ako sa citis? 😉
Riska...musim byt pokojna a spokojna, lebo viem, kde mam deti 😉 v tych najlepsich rukach... 😵 😵 ale, samozrejme viem, ako to myslis. Ved ja som mu tam fnukala, ze je to velmi tazke takto a ze nemam sily atd..a on ze ale mate sily dost, keby ste nemala, uz by ste boli mozno niekde obesena, alebo pod vlakom...neboli by ste tu v kostole.
A ze nemam sa len pytat Boha ale aj hladat odpovede... 😕 ja Bohu asi nerozumiem 😔
Ja mam Ivetu zafixovanu jednou vetou, ako povedala, ze naco je lekar lekarom, ked nechce urobit potrat. Nejako sa mi ju nechce volit. Ale ani toho druheho. Neviem..A cirkev mlci asi preto, ze tiez si nevie vybrat... 😒

skorki
4. apr 2009

Ahojte,

No ja som akurat vyprevadila sesternicu. Bola ma pozriet aj so svojim manzelom a v poradi ich tretim babatkom. Tak aspon tu bolo veselo. Ale okna som umyt stihla aj presadit kvietky. Tesim sa aj z tohto jarneho upratovania. Pozriem sa este do skrin a prelozim zopar zimnych veci, co uz nebudeme dllhsiu dobu nosit. Normalne sa mi zda, ze sa v byte az lepsie dycha.
Inak - s tymi volbami... Celkom ma to pobavilo - my sa totiz vobec doma o politike nerozpravame. Ked sme sli volit v prvom kole, tak sa ma mm az tesne pred vstupom do miestnosti spytal - a koho to ides vlastne volit? 😀 Ja som povedala, ze A a on ze B. Nijako sme jeden druheho nepresviedcali, ani to moc nerozoberali. Sesterka s muzom by zase dokazali politizovat aj tyzden v kuse. Ale som celkom zvedava ako to dopadne tentoraz. Dufam, ze to bude aspon trochu napinave... 😉

lucetta
4. apr 2009

cafte..je tu mrtvo akosi....
marione s tym transvestitom si ma pobavila..ludia uz vymyslaju vselijake asociacie..
dnes bol krasny den, a krstniatka nase maju dnes rocik, tak ideme zajtra oslavovat 😉 🙂
prajem vam krasny vecer a zajtra krasnu a pohodovu kvetnu nedelu...pa

bettynka222
4. apr 2009

ahojte baby, dnes sa uz citim omnoho lepsie - teda v ramci moznosti. margaritka je normalne, ked pokyretazi som nekrvacala a tyden po som zacala a uz tyzden zo mna ide strasne moc krvi - nie ako pri normalnej ms. aj teplotu mam zvysenu...ja uz fakt neviem co mi je, ale podla toho, co zo mna islo k potratu doslo az vo stvrtok...ozaj a a zcoho byvaju tie zrazeniny neviete?
majte sa krasne a vela sil do zivota vam vsetkym prajem