Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

margarita
26. sep 2009

skorki - pripajam sa k babam, ze super, ze si teda nakoniec sla, teraz viete presne, na com ste a snad vam aj dobre poradia, co s tym sa da robit. Kym funguje aspon jeden vajecnik a mas maternicu, nech aj "zvlastnu a odpalenu", babetko mat mozes. A budes 😉
dobre robis, ze chces ostat PN a mas tie ATB, ja som dostala zapal (adnexitidu)3 tyzdne po kyrete a teda nic prijemne to nebolo...keby som nevedela, ze nie som vtedy tehu, tak si myslim, ze uz asi rodim 😀 alebo mam akutny slepak - aspon take 4 slepaky 🙂 su to vazne veci, treba lezat v teplucku, obkladat sa (najlepsie tymi Simpsonovymi ruzami) 😎

penzion Lenkove - ja by som sla aj hned 😉 a je aj moznost detskej pristelky? len musime najprv Kiki vychovat trosku, lebo by vam to cele oslintala a ozula 😀

janulka - neboj, na vsetko mas este cas...ja som prve vecicky pre babo dostala asi v 31tt, a keby mi ich Mounty nepriviezla az pred vchod, este vzdy by som ich nemala - takze casu je naozaj dost. Kocik sme objednali cez net, a tiez nam ho kurier vylozil k vytahu...Lenka ma recht, ze dnes si vsetko mozes aj objednat cez net, a je to vyrazne lacnejsie nez v kamennych obchodoch. Najma tie s detskymi vecami su nenormalne predrazene. Priklad: podlozku do vanicky mam odtialto z MK na inzerat za 3 euro, nova stoji tak cca 10-12. Neni o com 🙂

vcielka - tak najblizsie modlime za Tvoj uspesny zakrok 😎

my sme boli oslavit tu kamosku, boli sme v pizzerii, aj mm bol (ved babska jazda 😎 ). a potom sme sli pozriet zapad slnka na jeden kopec, sice sme ho nestihli, ale aj po zapade pekne bolo 😀

lenkove
26. sep 2009

Babyyyy
aj ja mam caj! nahoda! pijem caj a vas citam 🙂
inak, Cyprian bol presne cistecian.. a ja som cumela, ze cisterciani skladali slub mlcania 😀 😀 😀 no to si neviem predstavit..
Inak, videli ste jeden nadherny macedonsky film, volal sa Pred dazdom.. je o mladom mnichovi, co zlozil slub mlcania ale zalubil sa.. krasny film, ale ziadna romantika, vojna 😔 😔

lenkove
26. sep 2009
lenkove
26. sep 2009

Margi
moznost detskej pristelky tu je, deti su dokonca vitane 🙂 mali sme tu uz par deti (14 mes a 11 mes) a velmi sa im pacil sposob nasho triedenia papiera (krabica pri linke), drevena ovecka pred dverami, veeeeeeeeeeeeeela kablov a teta Lenka a ujo Peto asi najviac 😀 pridite, hovorim vazne, je tu velmi pekne 🙂 v tomto meste vaznili sv. Metoda, mali by ste prist z narodnych dovodov 😀

lenkove
26. sep 2009

inak, kolienko coraz viac boli 😝 jeden den bez muza a na nohach sa neudrzim 😎

Violka
vy ste boli v Dolomitoch? Krasa 😵 😵

margarita
26. sep 2009

leni, kable by hryzla aj hned, a narodne dovody na nas nezaberaju 😀 my sme Ti taki odrodilci obaja. To uz by sme prisli len kvoli vam, co tam po Metodovi 😉 ale este zopar mesiacov nas fakt necakajte.

inak, mam uz druhy album, aktualne foto 😉

azalka22
26. sep 2009

lenka, a v akom mestecku to teda poskytujes noclah? mozno dakedy vyuzijeme na cestach

lenkove
26. sep 2009

Margi
no dobre, take dva tri 🙂 inak aj vlakom sa k nam da lahko a pohodlne, vyjde to na rovnako ako benzin.. ked idu dvaja auto, tak uz je to ine, samozrejme 🙂
Mala je uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzasnaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 Zvedavka krasna 😵 😵 😵

violoncielka
26. sep 2009

Jeeej margi, mala je krasna...ale aj zvysok rodinky 😵 . A najviac sa mi pacia komentare 😀 😀

carmenuska
27. sep 2009

Dobre rano, prijemnu nedelu.Baby co dnes varite, ja hladam na nete nejaky dobry stiplavy recept z kuracich prs, neporadite? MM zboznuje stiplave a chcem mu urobit radost.
Margi- mala je uplne krasna baba a ty mas crevo- teda tie komentare by ma nikdy nenapadli uz je poriadne velka...
A este moja ranna prihoda- dnes rano som sla testovat asi 3.krat v zivote, lebo mi ms meska 2dni a ked som sla polozit test a cakat spadol mi do pracky presne do tej medzere medzi bubon, takze sa mi neda vybrat a ja neviem co tam je....Mam take divne pocity uz asi 4 dni ma chvilkami picha v podbrusku ako na ms akokeby kazdu chvilu mala prist, v kuse chodim na WC ci uz....a stale nie, potom mi to prejde aj na pol dna a tak je to stale dookola. Poradte, no moze mi ms meskat aj z hormonov?

lenkove
27. sep 2009

Carmenuska
ja ti z ms poradit neviem 😅 iba ten testik.. moja, druhy nemas aby si skusila?
inak mne tiez raz nieco spadlo takto do pracky a mm to vybral. Musi sa vzadu nieco odmontovat a vybrat bubon ci co. No nebolo to tazke, prisiel na to hned ;) a trvalo to ale take tri hodinky... to uz asi nebude citatelny, kurnik, to je smola 😔 nevies ktory den si po ovulacii, mimochodom?

carmenuska
27. sep 2009

leni 🙂 kaslem na to, dalsi nemam ja nerada testujem, noo uz sa asi aj tak rozmocil , som 29dc takze asi 15.ty od ovu tabola podla dokiho asi 14dc. No uvidime ako sa to vyvinie ale mam nervy, ja som taky dlhy cyklus este nikdy nemala

lenkove
27. sep 2009

Inak, ja idem varit morcacie prsia, nieco pikantne tiez 🙂 ale este neviem ako.. hmhm.. ;)

riska
27. sep 2009

ahojte 🙂 peknu nedelu prajem 🙂

leni, moja mamina je v brne, tak ma nakazané modliť sa za všetky snažilky, teda aj za teba 😉 (a tehule samorejme tiež 😉)

marg, kraaaasne foto, už sa teším, kedy kiki vystískam tie stehničká 😀 😀

violka, tak tebe sa to pomaly blíži, nebooj, dobre to dopadne 😵

carm, no tak to je na porazenie 😕 inak MS ti môže meškať z rôznych dôvodov, ale najčastejšie to býva tehu.... držiiim palce 🙂

carmenuska
27. sep 2009

ja uz mam Lenka navarene, este robi mm zemiakove placky k tomu- muckalicu som robila taku fajne stiplavu
aj moj brat je v Brne a este pojde aj zajtra do Prahy, uplne som na to zabudla, tak idem zapnut telku ci to niekde nedavaju

skorki
27. sep 2009

Ahojte sikulky - tak vsade je uz navarene, napecene...

Carm - no budem drzat riadne palce. Uz by bolo nacase, aby pribudla nova tehulka. 😉 A s tym testom v pracke - no to je zakon schvalnosti...Ja by som urcite rozbila pracku 😀 , ale vidno, ze to beries s nadhladom. Tak budeme cakat na spravicky zaciatkom tyzdna - nech su pozitivne.

Riska a Ty co varis?

Lenka, ako sa podarilo morcacie?

Ked ma vcera moj mm cakal v nemocnici, odbehol na trh a kupil hlivu. Tak sme mali rano hlivovu prazenicu /mnam, mnam/ a na obed robi hlivovy paprikas. Tak mi je z neho chudaka smiesne - strasne sa snazi...Dnes sa ma pyta, ze ako ma umyt vanu 😀 . No ale zvladol to...

Aj ja mam zapnuteho papeza - ako krasne vyslo pocasie, vsak?

No tak este peknu nedelu vsetkym. Pa.

bettynka222
27. sep 2009

jaaaj lenkove, ja citam, ale niekedy toho tolko popisete, ze citam ako Cislo 5 (infiormace, informace)

carm no ale ja osm nemala duphaston...tak to bude asi tou mojziskou alebo co. ale inak odvcera nastala zmena. ms mi zacala v noci (v&dy zacina cez den) a bola brutal a same take hrcky, no a poobede uz skoro nic a aj teraz skoro nic. no musim dokimu povedat o tom spineni nech mi da aj utros alebo duphaston

skorki prajem ti nech ti je lepsie z minuty na minutu 😉 je usper, ze tie myomy ti nerobia zle, ale skoda tych zrastov 😔 na druhej strane super, ze sa na to prislo a doki uz bude vediet co s tbeou...a kym skoncia nase utorky.... 😕 😵

janulcek my snazilkujeme/nesnazilkujeme. hormonalne vobec nie som v poriadku, preto mam tie synteticke. po druhom potrate mi uplne odisla ovu 😝 neviem ci to nebude tym, ze ma mudr v nemocke napichavala tymi hormonami na stiahnutie maternice ked sa vo mne vyvijalo druhe tehu 😔 😢 a neboj, vsetko si vyberies, rozhodnes atd....hlavne ze mas pre koho vyberat 😉 😵 a na knizku sa kuknem. ozaj a raz si pisala o knizke cykly, vyziva...napises mi proism ako presne sa to vola aod koho to je? dakujeeeeem 🙂

jeeej riska, este aj s otazkami je problem. a citam....ale niekedy uz nevladzem, ked je toho moc....tak zrychlujem 😕

jazalka jeeej ty si s pezinka? teda ja odtial nie som, ale je to kusok od nas 😀

bettynka222
27. sep 2009

jeeej carmeuska, to su presne tie nahody ako pisala rybka s janulkou....a ja verim, ze to bude pozitivna nahoda 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a to mnozstvo smajlikov si nevsimaj....tiez mnou siju hormony 😀 😀 😀 😀 😀 😀

carmenuska
27. sep 2009

Betty moc to neriesim, je to este kratko a ved sama vies co dokazu hormony 😕 tak potom nechapem preco taka silna ja som to mavala z duphastonu, ja som ho uzivala pred rokom 7 mesiacov a vzdy to bolo take silne. My sme uz po obede a tak tu mozem snorit, dneska nemame nic v plane, mozno sa pojdeme prejst, je krasne. A ta knizka o cykloch a vyzive, ja som ju mala pozicanu od kamosky a co ja ti viem, nic moc to nebolo podla mna, je tam pisane ako sa da stravoou vela veci u zeny upravit. Napr. ja som sa docitala ze na moj nizucky progesteron je dobre jest banany, vitamin B a alchemilk. caj. Tak odvtedy kazdy den 1 banan, caj a uzivam pyridoxin. Skus si ju zohnat a studuj. Ja uz neviem kto to napisal.

riska
27. sep 2009

betty - marilyn shannonová - plodnosť, cykly a výživa 🙂

my mame tiež morčacinku- ale krídla, so zeleninovým šalátom... mnam 😵

suzzika
27. sep 2009

Ahojte dievčatá 😵

Volám sa Zuzana a chcela by som si s vami písať... 😀 a teraz vážne 😎 nezabudli ste ešte na mňa? Vedela som, že dve deti nie sú jedno, ale... mm zobral teraz K.vonku /no dávam im tak 15 min. 😎 / a Z. už vstáva tak sa pôjdem venovať jej. Nechcem, aby Z. sa cítila odstrčená a tak, keď spinká K. tak šup ku Z. a stále dookola.
Keby ste mali niečo zásadné a napr. aj nejakú zmenu v modlení tak mi prosím napíšte IP, lebo ja vás žiaľ nečítam...
A inak peknú nedeľu...

suzzika
27. sep 2009

Margi mrkla som vaše nové fotoprírastky a teda som sa pobavila...ty si vtipná a K. je krásna a aké má dlhé vlásky ...je to šťastné dieťa - vidno, že si ju užívate...ste krásna rodinka! Kiež by Pán takto krásne rozmnožil všetky rodinky VS...prosím ho o to...

margarita
27. sep 2009

ahojte,
vdaka za vsetky komplimenty - Kristinke aj mne,potesilo ma to. Pravda je, ako vravi mm, ze Kiki je taka "od prirody" : 90% casu sa smeje a prejavuje neuveritelnu chut a radost do/zo zivota.
Ale nebojte sa - vraj vsetky vymodlene deti su take - takze aj tie vase budu 😉

suzzika, vedz, ze si mi vzorom, neviem si teraz predstavit dve deti naraz, niekedy mam pocit, ze mam dost aj s jednym 😀 ale pocula som, ze ono sa to potom zrovna....a tie co maju 2 si nevedia predstavit mat 3 atd. ale skratka ten cas sa nejako podeli a ide to. Az bude nieco fakt zasadne, dame Ti vediet.

my sme dnes mali taky navstevny den (aj cely vikend bol velmi spolocensky, oslavno-navstevny):
po omsi som sa stretla so spoluziackou zo zakladky (ale nebola to nasa riska 😉 a trochu sme pokecali - riska, Lucia J. Ta pozdravuje 😎
a popoludni prisli nasi kamarati s dvoma zbojnikmi (4,5 a 2,5 roka) a sli sme na ihrisko.
Normalne sa tesim, ze zajtra cez den pojdem von sama 😀 teda len s K.

rybka13
27. sep 2009

margi, zlate fotecky, kiki je zlaty smejko, vyzera, ze bude mat zovialnu povahu, co je super 😉 nebude brat veci v zivote zbytocne vazne 😉

Lucettka, fajn ze si sa ukazala, ja by som sa tiez velmi rada stretla, co tak ten buduci tyzden, ked uz skorki bude dufam v poriadku?

Suzzi, nezabudli sme na Teba, ako by sme mohli? ked sa troska viac zabehnete, tak tu hadam zavitas castejsie..

Azalka, ano, prosim napis mi este nejake typy na dobrych doktorov na antolskej, aj ked dufam, ze ten Rozenberg bude mat zaciatkom decembra cas... ale aby som bola viac v obraze.. dik

Janulka, to mi je luto, ze vela lezis, no chapem, s tym Tvojim krckom, ze sa viac bojis, ved aj tak chvala Bohu, ze si sa vyhla tej serklazi. Na mna tiez dnes dolahla trocha depka, ze do kelu, tazka som ako slon uz, ledva dycham, ked sa tocim v noci v posteli, tak ma pobolieva brusko, opuchaju mi ruky... ze ako toto vsetko vydrzim este skoro dva a pol mesiaca
😖 No toto by sa este dalo, ale ono to bude zo dna na den tazsie.. Tak sa to snazim zahnat, zmierit sa s tym, ze jeden den je tazsi, druhy bude hadam lahsi atd..
Ja tiez este nemam nic poprane, mam decke vecicky od segry nahadzane v igelitovych vreciach, potrebujem skrinu objednat lebo to nemam kam dat, a keby som mala ist do porodnice uz teraz, tak nemam absolutne nic pripravene... tak mi len ostava verit, ze nebudem musiet ist skor 😔
Ale zacnem uz na tom pracovat, uz len 9 dni idem do prace do materskej, hurra 😉 tak potom to hadam stihnem poriesit. Aj ja som bola zmatena co sa tyka kocikov a ostatnych veci, ale uz sa zacinam orientovat, poslem Ti cez IP vyhody a nevyhody jednotlivych znaciek, ci uz lacnejsich alebo drahych... pytala som sa aj na monitory dychu, tak uz som troska v obraze...

rybka13
27. sep 2009

skorki, moja, prisla som sa pozriet hlavne na Teba, ze ake spravicky mas...
V prvom rade som rada, ze si tam vobec sla, myslim ze Vas to posunie ovela dalej v tejto oblasti, chudatko si si teda vytrpela, pri beznej laparke to nie je vacsinou take kriticke, asi sa ti tam dlho hrabkali a ako citam, tak aj odpalovali 😒 tak preto sa asi citis tak zle...

Mrzi ma, ze to nie je ok, myslela som ze tie myomy budu najvacsi problem.. Takze jeden vajcovod priechodny, tak aspon to chvala Bohu.. aj ked v kombinacii s tou otocenou maternicou to moze byt komplikovanejsie, ale myslim, ze tam stale nejaka sanca na prirodzene tehu existuje... ved vela dievcat otehotnie aj s otocenou maternicou, aj ked to dlhsie trva... A myslim, ze vy mate ukazkovy spermiogram, pokial sa pamatam, tak aspon to...

No a keby to nedajboze dlhsie neslo tak asi budete musiet troska zacat rozmyslat nad pomocou CAR alebo inou cestou. Hlavne prajem, aby ste to vy dvaja co najskor stravili, vyrovnali sa s faktami a v pokoji porozmyslali co a ako dalej.
Podaj potom spravicky co este v piatok hovorila a doporucila doktorka... drz sa

muska30
28. sep 2009

ahojte,
skorki, tak laparku si zvladla 😉 len smutne je to, ake mas vysledky, ale s Bozou pomocou to zvladnes a podari sa Vam babo a mas starostliveho a chapaveho manzela, u ktoreho mas podporu 🙂

margi, mala Kiki je podarena a ten komentar je perfektny, mna by take ani nenapadlo 🙂

suzzika, no dve deti je dost, tiez to poznam, ked mam toho nad hlavu, tak uz po nich len kricim 😠

rybka, uz len par dni a ides na MD, potom si oddychnes a priberat este budes, najviac ten posledny mesiac, ja som bola ku koncu ako slon 😀 a vybavicku som chystala tiez az po siedmom mesiaci 🙂

muska30
28. sep 2009

lenka, violka, carm, riska, betty, azalka a vsetky ostatne prajem pekny den 🙂 😵 🙂

mala ma sopliky a odsavame ich vysavacom, no ten krik pri tom, vsetci susedia nas musia pocut 🙂

muska30
28. sep 2009

majkap,
vitaj medzi nami dievcatami 😀
Vase babo je Bozi dar, tak ako vsetky deticky 🙂
nasa mala ma rok a pol a je to riadne sidlo, aj za dvoch chlapcov 🙂

kaki
28. sep 2009

Ahojte, dobré ránko....

Skorki, ako som čítala o Tvojej laparke aj mi mráz po chrbte prebehol 😔.
Možno preto, že to možno aj ja budem musieť absolvovať ☹. Aj keď ešte stále nie som o tom presvedčená.
Dúfam že budeš OK, a že laparka Vám pomohla zvýśiť šance 😉
Boh je veľký a nič pre neho nie je nemožné, veď On nás miluje a každú chvíľu to môžeme aj vidieť...

rybka... Páči sa mi Tvoje pozitívne naladenie 🙂 Cítim z Teba optimizmus 😉 Priberanie a slonie tvary v Tvojom stave sú OK.

margi... Fotky a aj komentáre - nádhera 🙂

PONDELOOOOK (to tu ešte asi nikto nikdy nezvolal 🙂)
Ale keď je pondelok to znamená že sa blíži už ďalší víkend 😀

muska30
28. sep 2009

kaki, ahoj 🙂

aky mas dnes den? dufam, ze dobry 😉 ked sa uz tesis na buduci vikend 😀