Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

skorki
28. sep 2009

Ahojte babulky,

Ja som sa vratila s PNkou do obvodacky. Bola strasne zlata, predbezne som doma do piatku.
Tak sa tesim - mam pred sebou cely tyzden doma. Aj ked viem, ze uz v piatok sa budem tesit do roboty. 😀

Rybka, dakujem ze si na mna myslela. Moja, ja teraz budem mat casu ako dreva - kludne mi dones zopar veci do vybavy - rada Ti ich ozehlim 😀.Ale chapem, ze sa uz strachujes, ze to moze prist kazdu chvilu. Ale - len sa pekne setri, neprehanaj to v robote, nech je to presne pekne na termin. 😉 A mimiskovi odkaz, nech sa nikde neponahla, ze ma cas. 😉
Kaki - ja nechcem posobit ako odstrasujuci pripad. Skor si myslim, ze som vynimka, ktora potvrdzuje pravidlo. Proste - u mna platilo, ze bez laparky by sme sa dalej ani nepohli, resp. len tak tapali.Mozno som mala ist skor - a zrastov by bolo menej, ale bez toho, aby sme sa snazili rok by ma asi ani nik na nu neposlal. A to som asi pisala, ze aj moja doki v Gynfive bola uplne presvedcena, ze pricinou su myomy a povodne ma chcela poslat len na screening maternice a do tej laparky ma moc netlacila. A nikde nie je napisane, ze ta laparka pomoze - mozno len stanovila pricinu. Ale - po mojej skusenosti by som asi aj ja odporucala dievcatam na nu ist, ak sa nedari viac ako rok a vsetko ostatne vyzera byt OK.

Ja mam v sebe este vela otazok - aj o tom udajne nepriechodnom vajecniku - totiz pri folikulometrii tam vzdy vajko bolo. Dokonca pri Clostile az 2 dominantne foliky. A vraj urcite nemam endometriozu, ale potom neviem aky je rozdiel medz endo a tymi zrastami, co mam. Atd...ale asi si to spisem a spytam sa v piatok. 😉

Muska, zdravim. 😉

Vsetkym pekny den.

violoncielka
28. sep 2009

Ahojte babenky 😵
No vidis skorki...a aj mne nasli nieco v maternici....tiez to nie je ani myom, ani cysta, ani zrasty...u mna je to take akoby zhrubnuta koza v mieste kde sa uchytava embryjko. Mne nastastie na ambulantnej hysteroskopii videla, ze priechodnost je v pohode-tak aspon to.....Ja sa na tu operaciu ani tak nebojim...mna skor stve , ze po operacii sa nebudeme moct snazit dalsich 6 mesiacov... 😒 Ufff uz som taka cakajuca len dufam ze nie na Godota 😒 😝 .
A to vsetko vdaka tej mojej vrodenej netrpezlivosti a tuzby mat vsetko hned...a prave naopak, vsetko co sa mi v zivote udialo trvalo strasne dlho, stao ma to vela energie a rokov, vsetko som si musela vyslovene krvopotne dobit a vyckat....No tak som sa postazovala.....ale ak vsetko dopadne (aj napriek skuske trpezlivosti) tak ako dopadlo doteraz...tak este zatnem zuby ,nechty a pockaaaaam 😵
Pekny den 🙂

violoncielka
28. sep 2009

No a este Skorki..mozno som mala ist na taketo vysetrenie skor....ale ked ja mam taky odpor voci vsetkym umelym zasahom...no a vidis ako som dopadla 😝 😀 😀 .Snazim sa to vsak vsetko brat s optimizmom 😀

skorki
28. sep 2009

Ahoj Violka,

Tak chapem, ze tych 6 mesiacov je strasne dlha doba, a ze to prilis vela optimizmu nedoda. 😠 😔 No ale - ak to ma pomoct.../do kelu, teraz rozmyslam, ze kolko si budeme musiet dat pauzu my...dufam, ze ma takymto cislom moja dokina nezabije. Totiz, ked som sa jej este v stave "polovicnej niravany" tesne po zakroku spytala, ci sa mozme snazit, pozrela sa na mna ako na choru, a ze urcite teraz nie. Len nepovedala kolko... 😨 🤐 😨
To s tou vrodenou netrpezlivostou plne chapem. Ja som mala vzdy vsetko v zivote dokonale naplanovane. A mala som taku "zasadu spravodlivosti" - ze ak sa dlho a vela ucis, budes mat dobre vysledky v skole. Ak dlho, vela a poctivo robis - povysia ta v praci...atd...A takto nejako som si to predstavovala aj s babatkom. Napcham sa kyselinou listovou, zacvicim Mojzisku, budem mat ukazkovu zivotospravu a do roka to musi vyjst...hold, nie je vsetko v zivote nalinkovane ako podla sablony. Asi by to bolo vsetko prilis jednoduche... 😔 s tou smiesnou "zasadou spravodlivosti"...

A jasne - treba brat vsetko s optimizmom...aj ked, aj to sa treba naucit 😉

kaki
28. sep 2009

Ahojte, ja som optimista jak vyšitý.... Aj napriek tomu že je PONDELOOOK.
A som tiež (na mne) proti kadejakým "umelým zásahom".

Len mi teraz tak prechádza rozumom... či by som sa nemala trochu zrealistickejšovať a predsa len ísť na tú laparku ☹ 😝 (aj keď teraz, keď o tom hovorím s mm je zásadne proti 😔 )

Tak ja neviem na čo vlastne čakám 😔?
30 som už mala... ☹ snažíme sa skoro 2 roky ☹ tak ja neviem....

Asi čakám na vymodlenie zázraku 😉 😵 Lebo zázraky sa dejú 😵

janula.k
28. sep 2009

Ahojte 🙂
Skorki, nepriechodny vajecnik? a nie vajcovod? Inak ti fakt odporucam dobre si doma oddychnut, ja som len po kyretazi bola doma dva tyzdne, lebo tiez mi doktorka hrozila zapalom. 😒
A s tym cakanim na snazenie..tiez ten pocit poznam, po prvom potrate sme tiez museli cakat 6 mesiacov, pre mna vtedy neskutocna doba, ale nakoniec sme to natiahli az na 8, lebo moj mm sa na dalsie tehu po tom pol roku este necitil..
Kaki, nechcem tu mudrovat alebo co, lebo nikdy som nad otazkou laparky nestala, ale co tu tak sledujem pribehy na MK, tak vacsina dievcat sa skor ci neskor rozhodne pre laparku. Ja na tom vobec nic zle nevidim a nepovazujem to ani za nejaky umely zasah do organizmu. Je to operacia ako kazda ina, zistia ti tam diagnozu, ktora sa da mozno liecit..Ved by si si nedavala zvacsovat prsia 😉
Rybka cakam IP 🙂
a k tej knihe Plodnost cykly a vyziva, tak tu mozem fakt len odporucit...lebo ja som zas odporca umelych hormonov a tuto knihu som si precitala niekolko krat a myslim, ze stoji za to, vykusat niektore rady v nej uvedene.

janula.k
28. sep 2009

A Carmenuska dnes netestovala? 😉 Drzim palce!

elizka
28. sep 2009

ahojte babenky....

skorki, je mi ľúto, ako to dopadlo, ale n adruhej strane aspoň vieš na čom si 😉 .....ja po laparke som bola tiež hotová, zistili mi že mám endometriozu, takže nič moc........neviem, prečo by ste sa po laparke nemôhli 6 mesiacov snažiť / je to iba pri liečbe endo/..... ja poznám baby, ktoré po laparke do troch mesiacov otehotneli..... a to jedna kámoška má tiež nefunkčný jeden vaječník a zrasty a po laparke o dva mesiace bola tehu...... držím palce, nech sa vám to podarí... 😉

violončielka, ja som sa odhodlávala na laparku 3 roky a nakoniec som pristala 🙂 ...

elizka
28. sep 2009

ozaj..... ahojte všetky zehulky, snažilky, predsnažilky a aj maminky

lenkove
28. sep 2009

Aj ja vsetky zdravim 😎

muska30
28. sep 2009

ahojte,
drobcek mi spi, tak mam trochu cas 🙂

skorki, violka
aj ja som dost netrpezliva 😒 a vidim to aj na detoch, hlavne mala je riadny jedos, vsetko chce mat hned a doslova sa hadze na zem 😒 ale hlavicku si polozi opatrne, aby nemala bobo 😉 no co s nami zenami 😉

rybka13
28. sep 2009

skorki, ty len pekne oddychuj, nikam sa neponahlaj, nech sa pekne zotavis, robota pocka
dufam, ze nebudete musiet cakat dlhe mesiace, ako hovoria dievcata, vela bab otehotnelo prave dost skoro po laparke, jedine, ze by to nedoporucovali koli tej odpalenej maternici 😕

violka, chapem, ze cakat este pol roka je dlha doba, aj ja som na vsetko v zivote dost dlho cakala, ale potom to stoji za to

dievcata, ja chytam nejaku depku, uz par hodin mam nejake tvrde brusko, a take divne bolesti akoby mi tam brnelo... bojim sa aby to neboli nejake kontrakcie alebo co... aj drobcek nejak dost kope dnes... 😅
Akoze ja by som sa nebranila porodit o 2 tyzdne skor ako mam termin... ale o dva mesiace skor, to by som fakt nechcela ☹

Tak sa pridavam k janulkinej prosbe, aby ste si spomenuli na nas na tehulky, dakujem

azalka22
28. sep 2009

ahojte, tak ja uz po robote, len hovoridla ma bolia [hlasivky]. pondelky su dost zaberaky na mna. tesim vecer na kostol, zajtra mame anjelov archanjelov a taktiez svMartu, dufam, ze nezabudnem.

janula.k
28. sep 2009

lenočka, elizka, muska, rybka 😵
rybka, beries Magne B6? mne to velmi pomaha na tvrdnutie. My sme boli vcera na navsteve, pozriet mojho dedka, uz je doma z nemocnice a to sedenie a cestovanie autom si tiez odnieslo moje brusko, tiez ma vecer pobolievalo, ale pomohlo magnezko. A tiez ma najviac boli, ked drobcek kope, ale ja som zas taka chuda, ze uz v nemocnici ked som bola v 22tt ma bolel takmer kazdy silnejsi pohyb malinkeho a doktorka mi povedala, ze mam citlivu maternicu..ze s tym sa neda nic robit. Rybka, nic ine ti neporadim, len oddychuj..lahni si, najlepsie na bok a brusko sa uvolni. 😉 😵

carmenuska
28. sep 2009

No uz som tu, skorki, nehrab sa do roboty, ja som bola po laparke doma cele 2 tyzdne a bolo to len dobre, daj sa dokopy. A Kaki ja ti neviem, ale skus nad to laparkou aspon porozmyslat ja som an nej bola presne po dvoch rokoch snazenia, tiez mi to rok trvalo,kym som sa na to dala, no budete vediet na com ste a ked sa pre nu rozhodnes,mozno uz nebude treba ako danke 🙂
ja som si dnes test nestihla kupit, dochadzam do prace a ked som prisla domov tu uz bola lekaren zatvorena ☹ no neviem, stale ma picha v podbrusku nachvilu a potom mam na hodinu pokoj a znova, presne ako pred ms, no ten nikde....a zacal mi dnes taky biely vytok tak si myslim ze skor ci neskor dorazi, mozno to bolo znamenei a test mi nebude treba, aspon usetrim 😀

azalka22
28. sep 2009

tehulky, myslim na vas, tak dnes bude omsicka za vas obetovana a za vsetky VS. 🙂
mimochodom, som sa nepochvalila, odvazila som sa zavolat do centra, v piatok mame termin uvodneho pohovoru. bojim sa. 😎
obavy mam najma z toho, ze budu chciet ma nastavit hormonmi [nemusim, ja osm prirodny clovek] a smer IVF co nechcem.. 😒

janula.k
28. sep 2009

carmen testuuuuuuuj 😝 uz by to tu chcelo novu tehulku 🙂 mam tusaka, ze vycuras // 😅

carmenuska
28. sep 2009

janula kiez by to bola pravda, no neprispustam si to po tolkych sklamaniach, zajtra testnem ak nic

kaki
28. sep 2009

carmen 🙂 😵 že by Marta vyprosila???? 😵 😵

Ja uvažujem nad laparkou... Ale akosi necítim pokoj pri predstave mňa a kamošky laparky.
Ale časom možno... Boh mi ukáže kadiaľ... Som si istá 😵

tehuľky ja na Vás myslím.... a v poslednom čase aj viac 😵
azalka... si super 😉

janula.k
28. sep 2009

Kaki, vsetko ma svoj cas 😉 Carmen a zvykla ti niekedy meskat ms? 🙂 azalka dakujeme 😵

bettynka222
28. sep 2009

ahoj suzzikaaaaaaa, pamatame si ta 😉 😉 😉 😀

carmenuska uz je zas slaba...doobeda uplna sila a poobede nic 😕 no spytam sa dokiho na ten dufaston, lebo to psinenie sa mu nikdy nepacilo. a inak ja sa pripajam k janulke....tiez mam taky pocit, ze ty budes nasa prva...a my ostatne potom naskocime 😵

muska to odsavanie soplikou doverne poznam...pmaham kamaratke s malou a vzdy je to dooost divoke 😀

kaki, skorki myslite ze na laparku by mal ist kazdy kto sa snazi rok? ci som tu nieco zle pochopila? to mam iast aj ja? 😕 lebo uz to tiez bude rok...

janulka ako to bolo u tebe s cyklami po tych potratoch? mne sa zda, ze vsetci otehotneju kratko po potrate, zatial co ja po tom druhom nemam sancu otehotniet kym sa tie hormony neumudria ☹ a jani aj ostatne tehulky, myslime na vas...

azalka za pokus nic nedas. a mozno ti "len" daju hormony ako mne a ziadne IVF nebude treba...ved uvidis 😉

elizka ahooooj 🙂

carmenuska
28. sep 2009

Janulka, nie nikdy v zivote mi nemeskala, vzdy som mala pravidelny cyklus + - 1den, tak 27-28 a dnes je to uz 30. To je normalne nezvyk, stale nosim intimku,ze ak nahodou dostanem, v noci chodim na WC pozerat stav 🙂
Betty, kazdy par je iny pripad, ved ty si uplne iny pripad, laparka by ti naco bola ked otehotniet mozes....ty mas problem problem inde. Nikeot ide po roku,niekto nejde, ja som sa odhodlala az po dvoch, mohla som ist aj skor...
Kaki som si ista ze Boh ti ukaze aka je tvoja cesta, urcite, aj nam ukazal ze adopcia babatka ak to nepojde prirodzene a celkom sa tesim, beriem to teraz uplne inak vsetko a modlitbami v tom pomaha

bettynka222
28. sep 2009

ahaaa, no tak ja len preto, ze tu bol spominany rok, tak som myslela.... 😕 asi som sisi.....a inak otehotniet nemozem...bvsetko sa vo mne pokazilo predsa ☹

kaki
28. sep 2009

čaute zatiaľ, ukážem sa tu až UTOROOOOOOOK (tiež super deň).... 😀 😀
...a na Vás všetky myslím 😵

janula.k
28. sep 2009

bettynka, uz som to tu pisala, nikdy nikdy som nemala pravidelny cyklus..raz som dostala ms na 35dc, potom na 40dc, atd..takze u mna tiez furt blbli hormony..Skus si merat aj bazalnu teplotu, aby si vedela ako na tom si, ja by som ti odporucila skusit to teda s tym clostilom ked uz si ho dostala, ale ked nic z toho, tak nechat svoje telo, nech sa same nastartuje, aj ked to bude trvat dlhsie..uzivaj vitaminy, velke davky vit.B, kyselinu listovu,E-cko, ja som jeden cas pila aj ľanovy olej...fuj..to som si v tej knihe vycitala.. 😉
Carmen, normalne som z teba napata, prosim prosim, zajtra testni 🙂 A inak ten pravidelny cyklus zavidiim 😅

bettynka222
28. sep 2009

jani dakujem za odpovede...sa riska teraz cuduje, ze moje zaludne otazky nesmeruju na nu s margi a lenkoviatkom 😀
ale ked ja mam pravidleny cyklus praveze...ale ma od potratov to spinenie a ziadnu, vobec ziadnu ovu. ma to potvrdene od dokiho, ktory to niekolko mesiacov sledoval.... 😒

carm aj ja osm zvedavaaaaaaaaaaaaa 😕 ale uz ti to radsej nebudeme pripominat, lebo mas otho asi sama dost,coooo? 😕

kaki tak nech je pre teba utorooook rovnako usmevny ako bol pondelok, nedela, sobota, piatok, stvrtok, streda.....to je super, ze si taka vesela. ja som posldne dni len deprimovana 😝 😝 😝 a pritom som byvala tkay vesely clovek 😒

lenkove
28. sep 2009

ahojte moje pekne
tolko ste toho popisali a same mudre veci 😔 myslim na vas vsetky, najma na tehule a dufam teda ze aj na Carmenusku 😵 ale pssst

Inak, akosi sa tu spomina len utorok k Sv. Marte, dufam, ze nezabudame na pondelkove modlenie o desiatej, ci kto kedy stihne 😀 za nas vsetky? Alebo sa to zrusilo? 😕 To by mi bolo velmi luto... 😔
ja na vas mysliet budem...

idem na kurz nemciny, pripajam vam iba zamyslenie na dnesny den, velmi krasne 😵
Myslienka na den

Zachariáš 8, 1 - 8

Spustošenie. Bezútešnosť. Niet chrámu. Niet oltára. Niet miesta, kde si
môžu uctiť Pána. Taký bol stav Jeruzalema v druhom roku vlády kráľa Dária
Médskeho (529 pred Kristom). Opustil Boh svoj ľud? Vyprovokovali ho napokon
jeho hriechy, vzdal to s ním a zanechal ho krutosti dobyvateľov?Nie. Boh
prehovoril ústami proroka Zachariáša. Povedal mu, aby volal ku zvyšku
Jeruzalema a povedal im, aby sa k nemu vrátili a on sa vráti k nim. Zľutuje sa
nad nimi a Jeruzalem mu bude opäť patriť. Prisľúbil, že jeho chrám bude znovu
vybudovaný a keď sa ostatné národy stanú svedkami jeho diela, všetci prídu a
budú vyhľadávať jeho milosrdenstvo a priazeň.Boh neopustil svoj ľud. V
skutočnosti vôbec nezáležalo na tom, ako hlboko Jeruzalem klesol ani aký
závažný bol jeho hriech, pretože Pán by aj tak zostal verný svojej zmluve s
nimi. Odpustenie, uzdravenie, pokoj a istota opäť raz naplnili krajinu a ľudia
boli opäť vznešenými v jeho očiach.Nebolo to však všetko iba jednostranné.
Prostredníctvom Zachariáša dáva Boh pokyny aj ľuďom a vedie ich. Musia si
navzájom hovoriť pravdu. Musia sa zriecť vzájomných hádok a nesmú viac krivo
prisahať. Musia sa k sebe správať bezúhonne a s úctou, aká prináleží vyvolenému
Božiemu ľudu.Aj dnes môžeme zo Zachariášových slov načerpať veľkú útechu. Učí
nás, že neexistuje nič také ako neodpustiteľný hriech. Niet takej situácie ani
problému, s ktorým by si Boh nedokázal poradiť, ak sa naňho obrátime. Dokonca
aj keď zažijeme vlastné vyhnanstvo tým, že ignorujeme vnuknutia Ducha, Boh je
aj tak stále s nami a čaká, že ho znovu začneme hľadať. Je hneď vedľa nás,
pripravený vyliať na nás svoju uzdravujúcu moc. Božia láska naozaj trvá večne.
Už si ju dnes zažil?

Otče, ty si naozaj Boh súcitu a milosrdenstva, pomalý do hnevu a oplývajúci
hojnosťou v láske. Nezaobchádzaj s nami tak, ako si to podľa svojich hriechov
zasluhujeme. Ty si milosrdný Boh a my sme tvoj ľud vykúpený krvou tvojho
milovaného Syna. Otče, ďakujeme ti a chválime ťa za všetko, čo robíš v našom
živote!

Myslienka na den je prevzata z casopisu Slovo medzi nami

maria1610
28. sep 2009

Carmenuska aj ja nakukujem, normalne mam mravcenie v brusku, u Teba to podla mna vyzera na // 🙂

carmenuska
28. sep 2009

to si ani neviete predstavit aka som nervozna a este ma znervoznuje aj mm, je v praci a vola mi kazdu hodinu, ze ci nedorazila ms 🙂 sa smejem na nom, asi tak o 20 min vola znova 🙂 🙂 a velmi sa bojim urobit si ten test zajtra, ak mi nic neukaze tak neviem co urobim. Baby preco by mi to mohlo meskat /myslim este ake ine dovody mozu byt/Maria a myslim ze ty mas dvojky po clostile, nemoze mi ms meskat z hormonov, ale pred rokom ked som braal 2x clostil, mi prisla ms vzdy do dvoch-troch dni...

riska
28. sep 2009

ahojte 😉 nejako nestiham 😔

carm, cikaaaaaaaaaaaaaaaj na papierik.... aj ja som straaašne zvedava a verim 😵 😵 možno presne ty budeš ten prípad, čo jej laparka pekne všetko naštartovala 😉

lenka, jasne, že sa stale o 22:00 modlime, ja sa budem vždy, aj ked VS nebudu 😀

violka, 6 mesiacov nič? 😔 😔 no snad sa ti to dvojnasobne vrati 🙂

kaki, ty si náš týždenník 😀 😀