Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
5. apr 2009

margi, teším sa, aký program pripravite 😵
lenka, pekny večer a hlavne štastny prichod do ba 😉
darla, snad sa to časom zlepší, ako pisala marione.... inak od drabeka by som nečakala nič ine len to, že ta bude suriť do IVf... musiš nanho viac pritlačiť, on sa potom zlakne 😉 najlepšie ist na konzultaciu aj s manželom... ozaj, on to ako berie?

margarita
5. apr 2009

riska, my mame len : alarm ON a alarm OFF. V polohe alarm OFF je este funkcia Standby mode (ked spi) a potom Active (ksichty). Ale snad do stvrtku nacvicime nieco poriadne - uz len Tebe kvoli 😀 😎

a Ty si ho ako pritlacila, toho Drabeka? o stenu? 😀

riska
5. apr 2009

margi, funkcie rew by celkom stačila 😀
ja si pamatam, ako nam pahu rozpravala, ked bola u neho na konzultacii - že chce ešte toto a nech jej spravi ešte toto a tamto... bol z toho vedla, až nakoniec so všetkým suhlasil 😀 😀

darla27
5. apr 2009

No ešte sme sa nedohodli či pôjde aj on, ale zatiaľ bol na každej konzultácii a Drábek sa správal dobre.
Ja chcem od nich ešte zrážanlivosť a genetiku, žiadne IVF teraz nehrozí, keby bola šanca najminimálnejšia, tak to risknem a budem sa snažiť otehotnieť po liečbe normálne.
Žiadosť mám schválenú do jesene, takže času dosť.
Muž to berie v rámci možností dobre, jeho túžba mať mimi v poslednej dobe dosť rastie, takže už by sa prikláňal aj k IVF, ale verí že po liečbe máme šancu otehotnieť aj prirodzene, o čom ja už bojím aj snívať.

margarita
5. apr 2009

aha, no ale pahu je taka akcna zena, ze aj ja by som asi rezignovala 😀
darla - super, ak mas v muzovi oporu a aj tam chodi s Tebou, to je skvele...

riska
5. apr 2009

darla, super, na tom trvaj, len sa straaasne dlho čaka na vysledky, tak aby si stihala... ja som na genetike bola pred 6 týždnami a výsledky zatial nie su ☹ a samotne GF genetiku nerobi, nie?

darla27
5. apr 2009

Nerobia, tam chodí extrerne nejaká genetička. Kamoška bola na genetike pred 2 mesiacmi a ešte nemá výsledky, strašne dlho to trvá, ale aj tak to chcem.
Len dúfam, že možem obe vyšetrenia podstúpiť aj keď už užívam ten hnus.

riska
5. apr 2009

potom si zisti, kolko sa na kramaroch čaka na objednanie... ja som bola v železničnej nemocnici a objednali ma do 3 dni 😉

bettynka222
5. apr 2009

ahojte baby, dakujem za povzbudenie. uz sa citim ovela lepsie...len toho bolo na mna v poslednom case fakt vela - prve snazenie, prve tehu, prvy potrat, prvy zazitok v nemocnici - prve cistenie, potom zistenie, ze som zase tehu a zase potrat.....a do toho ta skola, ktoru teraz nestiham. ale ja sa nestazujem, viem ze mnohi ludia su na tom omnoho horsie, len som sa chcela ospravedlnit za moje depresivne reci. uz budem len vesela, slubujem 😀

violoncielka
6. apr 2009

Ahojte kecalky,
vidim,ze ste cez vikend nelenili 🙂 ,ja som musela zaviest tvrdy rezim "vikend bez PC" lebo uz to zacinalo byt v nasej rodine kriticke 😠 .Vcera bol krasny den a dnes je este krajsi,tu v taliansku sa pred omsou rozdavaju olivove haluzky a tie si potom dame do vazy a maju vydrzat cely rok v domacnosti.Takze vcera som zahodila stare a teraz mame krasne zelene a este nie ususene haluzky.....
Darla ja si vzdy vravim,ze musim ostat trpezliva a netrapit sa zbytocne dopredu.... verim,ze to co nam je sudene nas neminie,naozaj tym ze budes smutna a depresivna si nepomozes.Jedine co nam ostava je urobit maximum toho co je v nasich silach a potom uz nechat Boha na dokoncenie diela.Ja viem,ze niekedy sa neda rozkazat smutku a obave....Ja si vsak vravim,ze okolo mna sa deju take nadherne veci a ja si ich nevsimam a podlieham sivym mracnam.Odvahu a trpezlivost! Viem o com rozpavam 😉
Bettynka,kludne sa vyzaluj a vyplac mas na to pravo ,ale musis aj ty vstat a ist dalej.....Modlim sa za nas vsetky aby sme mali dostatok sily a odvahy a aby sme si boli aj nadalej jedna druhej oporou...

violoncielka
6. apr 2009

takze nakupy v madarsku? schvalujem....co na to hovori Slota? 😀
K volbam sa nevyjadrujem 😠 .....
Riska a ceny na SK su omnoho vyssie ako v Taliansku (potraviny),

violoncielka
6. apr 2009

A hlavne v Taliansku su castejsie akcie (ale akcie aj s 50% zlavou)...Napriklad vynikajuce jogurty (fakt fantasticka kvalita) 8 ks za 1.60 euro,aj parmezan byva v akcii kilo za 8 euro,mlieko normalna cena 80 centov,cestoviny barrila v akcii 50 centov,atd.
My sme boli v januari uplne soknuti z cien,ja som dufala,ze EU zasiahne a ceny pojdu dole ,ved nie je logicke aby skoro najchudobnejsia krajina EU mala najvyssie ceny a najnizsie platy.. 😠 .A to,ze teraz trpia okolite krajiny....nuz netreba sa okolkovat a treba im "pomoct v ekonomike" zvysenou spotrebou potravin a inych veci....

violoncielka
6. apr 2009

marione drzim palce 🙂

kaki
6. apr 2009

Ahojte...
Dlhšie som sa neozvala.... Ale mám o Vás prehľad... 😉
Mám teraz akosi dosť starosti, povzbudiť maminu.... Ale ako vidím Boh a čas liečia všetko....

A poviem Vám, že sme akčne rozbehli vyšetrenia... tento týždeň budeme mať hormóny a spermiogram...
Aj keď ja som sa ešte nezbavila škrupulí o spermiograme.... Ale tak čo? Aspoň budeme možuno vedieť prečo sa nám nedarí.... marione ak budeš mať niekedy čas a chuť napísať ten list...rada pomožem a pridám sa... Naozaj chýba nejaké centrum, kde by sa postupovalo v súlade s kresťanskými zásadami....

Včera sme sa s mm tak rozprávali, že máme sa radi, vzťah nám funguje, tak prečo nám Boh nepožehná...? Asi ešte nie je správny čas... Alebo ja neviem čo...
Keď som sa dozvedela o smrti mojho otca tak som si hneď povedala dve veci: 1) Dobre že nie som tehotná, lebo toto by asi bábo u mňa nezvládlo. 2) hlavne nech moj otec ide do neba...po tom túžim viac ako po dieťati.... Aj keď neviem nakoľko to bolo úprimné... Ale bola to prvá reakcia...

Každá máme v živote nejaký problém a každej z nás sa ten jej aktuálny zdá asi najhorší....
Ale sme silné ženy... všetko ustojíme a budeme ešte silnejšie 🙂 Dúfam.

Lenkove ty teraz budeš sršať energiou z víkendu 🙂 Je superze si rozmaznavaná aspoň keď sa dá 🙂
Margarita... ty si špeciálna a aj vaša kristínka musí byť špeciála🙂 multifunkčná Kristínka🙂
darla.... aj ja osobne som proti UO na mne.... Takže asi trošku chápem Tvoj nepokoj.... Myslím na Teba...
janulka... Hneď som hovorila že si silná žena... 🙂 Ale si silnejšia ako som si myslela....
suzika.... myslím na Teba dúfam že len nemáš čas...
danka... A ty ćo nové?? Už sa dostavili nevolnosti??? ći prečo sa neozývaś?

bettynka222
6. apr 2009

ahojte baby, manzel prave prisiel od dr. a v nemocke zrejme chytil ovcie kiahne... tak po tychto dvoch potratoch sa zrejme uz s akymkolvek dalsim tehotenstvom mozeme rozlucit. a to mal v detstve este aj mumps, co moze sposobit neplodnost. a to ani nehovorim, ze kiahne v dospelosti su velmi nebezpecne a okrem toho, ze narusaju imunitny system, ich dosledkom je u muzov aj ta neplodnost. mam ist vraj do karanteny...len by ma zaujimalo kam. ja fakt nemam kam ist, tak tu asi radsej zostanem...aspon sa budeme liecit spolu 😅

violoncielka
6. apr 2009

Betty to ma mrzi,ale mums v detstve je normalny...horsie je to ked ho dostanes v dospelosti....
Ty si mala kiahne? ak ano tak by si mala byt imunna.....No musite sa iba modlit,aby mu to nenarusilo velmi imunitu a aby vsetko dobre dopadlo,modlim sa za vas

danka24
6. apr 2009

ahojte tak bety drzim palceky aby ste to zvladli co najlepsie .. 😉
vcielka ty kde byvas v taliansku lebo som sa dnes rano o teba bala lebo hovorili ze v strednom taliansku bolo silne zemetrasenie.. ☹
kaki ja a nevolnosti ? to nie .. aspon zatial dufam ze ani nepridu.. 😉 a myslim na vas 😵

violoncielka
6. apr 2009

Danka,my sme nastastie na severe (pri Benatkach),dufam,ze to sem nepride. 😒 .
Som rada ze si uzivas tehu a alergia? ako ju znasas?

danka24
6. apr 2009

vcielka moja fuuu tak to som rada ze ste v poriadku a aj ja verim ze k vam to nepride.. no alergia pomaly mizne este sem tam ma svrbi telo ale chodim na injekcie .. beru mi krv zo zili a pichaju do zadocku kazdy den a davky sa zvysuju od 1ml az po 10ml takze este 4dni a konieeeccc mam samu modrinu na ruke...a zadocek ma boli 😢 ale vydrzim to pre babatko vsetko 😉

bettynka222
6. apr 2009

predchvilou som zistila, ze som kiahne uz mala. asi by to bolo zle, lebo keby som ich teraz dostala, lebo moj pripad este stale nie je uzavrety kedze vytiahli zrazeninu a nie embryo...takze cistenie sa asi zopakuje... 😖
aj ja na vas myslim, nech uz je smola za nami vsetkymi a stastie pred nami 😉

suzzika
6. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

riska
6. apr 2009

ahojte, babule 😀
marione, zasa nas napínaš? čakame na tvoje hcg 😉
suzzika, no konečne si sa ozvala 😀 už som ti aj výhražnú sms-ku chcela písať 😵 gratulujem k negrckaniu, oddychuj, oddychuj a užívaj si slniečko... už ste všetci zdravi? 😎
violka, to s tým vaším zemetrasenim je to strasne, tolko mrtvych 😔 😔 tiež som si hned na teba spomenula, ale bola som si ista, že vy ste na severe 😉
kaki, drž sa, moja, viem, čo prežívaš 😔
ozaj, kde je smejkaaaa, už sa tu dlho neukazala 😕
všetky ostatne zdravim 😀

marione74
6. apr 2009

ahojte babule, mam iba sekundicku, len Vam chcem povedat ze moje hcg stuplo z 260 na 1700, co znamena, ze je to super, mimisi ocividne rastu 🙂 a uz mi aj zacina byt patricne blbo 😒 dakujem Vam strasne moc, ze ste na mna mysleli, letim, pekny vecer.

riska
6. apr 2009

juchuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 😀 marione, to budu hadam naozaj aj dvojky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
gratulujem, tehulka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

suzzika
6. apr 2009

Marione super tak už sa môžeme začať tešiť hlasnejšie a ty tiež 😉 také hcg - to určite budú dvojičky 😵 😵 tak to si teraz akože v akom tt?

Riska zdraví sme chvála Bohu a čo tvoje výsledky stále nič? A to špinenie prerástlo do ms alebo čo?hm?

riska
6. apr 2009

ahoj, suzzi 🙂 v stredu idem konečne na hemato...aleluja 😀 a genetika si dava načas... darmo, ked maju mna skumať, bude im to dlllho trvať 😀
to sprosté špinenie sa asi na 2 dni zastavilo, ale dnes sa spustilo ovela silnejsie, vyzera to, že by z toho mohla byť aj normalna ms 😒 už začínam byť zufala, zažila som už všeličo, ale toto ešte nie 😔 ved uvidim, čím ma prekvapi zajtrajšok 😉

suzzika
6. apr 2009

Tak si píšem : Streda- Riska hemato 🙂

Inak tu sa dejú iné čudné veci na tejto stránke si vezmi Skorki, carmenusku a na špici "bizardu" je Betty ...

riska
6. apr 2009

no veru, o chvilu budeš mať plný kalendár 😀
ale ja osobne mam aspon pestry život 😵

suzzika
6. apr 2009

Riska a to ktorý DC si?

Som chcela ešte dopísať, že nech sa dejú akty x aké chcú, hlavne nech sú na konci kričiace balíčky, tak je to fuk, že? Čo už my ženy nevydržíme....to vieme len my 😎

riska
6. apr 2009

akty x - to sa mi páči... budem ťa citovať 😉 36DC 😕
jasne, vydržime a potom budeme spomínať na naše útrapy 😉 super svetly priklad je napr. marione 😵