Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

muska30
22. okt 2009

kaki,
to bolo len take docasne byvanie 😀
uz sme presthovani, ale mozte prist 😉

kaki
22. okt 2009

No čo dodať?
Toľko cestovateľských plánov tu máme 😀 že neviem kde skončíme skôr 😀

violoncielka
22. okt 2009

haloooo

tak akooooo?

violoncielka
22. okt 2009

Dnes som cely den nejaka unavena...upratujem, pomaly sa pluzim po byte, varim tekvicovu polievku a ani do fitka sa mi nechce 😝 ....
Muska aj my sme v docasnom byvani, stale nemame svoj byt, ale zase nam to takto aj vyhovuje...mozme este stale snivat o nejakych inych mestach....
Zo Slovenska mam zmiesane pocity, je to krajina, kde mam korene a moju rodinu a dve najlepsie kamosky, ale uz citim ako tam nepatrim...vlastne nepatrim nikde....Ja som len taky host na planete Zem ☹

A este sa vam musim s niecim priznat....
male deti ma uz nenadchynaju tak ako predtym ☹ ....(teda okrem mojich neteri a synovcov-to su srdcova zalezitost tie milujem ). Normalne sa na tie decka pozeram, rozpravam, ale absolutne vo mne nevyvolavaju materske tuzby....a dokonca ked som opatrovala kamoske maleho a to iba 3 hodiny, nesmierne som sa nudila 😒 . Co na to hovorite? Asi uz naozaj starnem... 😒 Alebo tuzim po vlastnom dietati, ktore bude mna a mm pripominat v ktorom budeme vidiet nase pokracovanie. Deti mojich bratov sa trosku na mna podobaju, takze preto je tam ta vazba a aj sa trosku vidim v ich povahach....
Tak zase mam nudne vykecavanie sa....sorry

janula.k
22. okt 2009

kaki, riska, muska, smejka, violka ahojte 🙂
violka, ja ta uplne chapem s tymi detmi, tiez som mala taketo pocity...nemam sice este ziadne netere ani synovcov, ale viem, ze pri detoch mojich sesternic a bratrancov som sa tiez niekedy nudila hoci su to riadni divosi a dokonca mi liezli na nervy a necitila som ziadne materinske city.
Verim, ze sa dockas toho pocitu, ze nosis v sebe vasho pokracovatela, vase dietatko a tie pocity potom budu uplne ine. Hoci tiez lubim deti mojich blizkych, nie je to to iste, ako lubit svoje dieta.

carmenuska
22. okt 2009

Ahojte, konecne som sa dostala k pocitacu.
riske gratulujem, no od novembra to vyzera tak, ze ucitelia uz podla noveho zakona budu musiet studovat stale, aby sme si vobec udrzali take platy ako mama teraz ☹ ☹
ostatne pozdravujem
a betty- ja som momentalne 23 dc, po ms mam ist na kontrolu co dalej, hlavne na krv po laparke ci mi nestupa ta CA125 /ci akosa to vola/ a tam sa s nim porozpravam o tych kupeloch, mam na neho aj cislo, sme znamy, ale nechcem ho otravovat s kazdou blbostou. Len dufam, ze markery nestupli a nebude treba tu hnusnu hormonalnu liecn´bu na enndosku....
pekny zvysok dna vsetkym

margarita
22. okt 2009

ahojte,
ja sa tiez len hlasim, ze zijem, ale dnes mi to nejako zvlast dava zabrat 😀 asi to divne pocasie, ze zima-teplo-zima...citim sa, ako by ma bol parny valec presiel alebo tak nejako 😉

s tymi materinskymi pudmi - aj ja som to mala presne tak isto, ze "cudzie" deti boli mile a zlate, ale az pri Kristinke som zistila, co robia hormony 😉 😎 a prve mesiace som bola ako medvedica, ked ma mlade - pozor,hryziem! 😀 teraz uz len stekam, obcas 🙂

na Likave je pekne, boli sme tam s mm na svadobnej ceste a bez vstupneho (to bola ale svadobna cesta nasich kamaratov, sli sme Velku Fatru a oni sa sami bali medvedov, tak nas pozvali s nimi na svadobnu cestu 😀 ) len my sme ich na tu nasu uz nie, vtedy mali male babo...

azalka22
22. okt 2009

ahojte dievcata.som dnes total znicena, mali sme poradu, ze sme sa nic neporadili je vysledok a od novembra caka ucitelov fakt bajecna praca. 🙄 🙄
ked uz ste tu nacrtli problem homeo, napisem vam daco z KN. 😉
Vyhlasenie komisie KBS = "problem homeopatie je problem medicinsky a preto patri do oblasti medicinskej diskusie. V mene viery nemozno k odbornym veciam zaujimat stanoviska. Pokial ide o moralne stanovisko,vyzaduje sa od zastancov homeopatie odborna sposobilost.....V tejto suvislosti Slov.homeo.spolocnost vyhlasila, ze su jej cudzie akekolvek magicke a okultne techniky alebo ideologicke aspekty typu new age,vratane reiki a gnostickych bludov....."
Dalej pise ThLic.MUDr.Marian Mraz SJ : Ulohou teologov v tehto polemike je predkkladat jasne a zrozumitelne kriteria pre to, co je nezlucitelne s vierou a mravmi.Takym je vsetko,co odmieta alebo oslabuje vieru a odvru v Boha,zbozstvuje rozlicne prorodne sily alebo ludi, pouziva prvky magie, nabada k vyslovene zlemu alebo nemravnemu konaniu, ako nadej ponuka klamstva,smeruje k nespravodlivemu oboohacovaniu alebo poskodzuje osobnost a zdravie choreho cloveka. Ako magiu oznacujeme vedu o posobeni tajomnych mocnosti, pricom cierna magia sa snazi ovplyvnit zivot pomocou zlych duchov, biela chce to iste dosiahnut pomocou tajomnych sil prirody. Postoj k ciernej m. je jednoznacne odmietavy. Biela magia je pojem ovela zlozitejsi, poretoze v prorode skutocne jestvuju sily a energie, ktore doteraz vobec alebo dostatocne nepozname. Prava veda s touto moznostou nielen pocita, ale smeruje prave k ich objavovaniu a vyuziva v prospech ludstva. Preto ako bielu magiu by sme mali oznacit vsetko, co tieto sily a energie nielenze nepozna, ale s nimi manipuluje a tvari sa, ze ich ovlada a pozna natolko, ze ich moze pouzit ci zneuzit. Aby sme mohli urobit zaver o nejakej liecebnej metode alebo postupe, musime nielen poznat teoreticke vychodiska a zdovodnenia, ale takisto musime zohladnit aj skusenosti a dosiahnute vysledky." 😉
tak aspon potialto. je toho cez 2 strany
viac neskor

bettynka222
22. okt 2009

riska gratulujeeeem 🙂

janka odpovicajte 😉

baby ja nemozem...ale je mi to hrozne smiesne...predstava, ze niekto vo velkovyrobni liekov caruje 😀 ja tomu proste neverim...ktovie co bolo s tymi detmi, an ktore ot tak posobilo. mozno boli jednoducho nezvadnutelne a zvalili to na tie homeopatika a pritom bola mozno na vine zla vychova 😔

muska ajmy sme boli na likavke ale hrad bol zamknuty 😕

viol j amam zase ovela blizsi vztah s detmi mojich kamaratiek ako s detmi sestry mojho mm...ale to asi preto,z e ona ma neznasala dojakziva a stale mi robila zle a este proti mne stvala aj svojho muza a svkrovcov 😝

carmenusik ved to neponahla, ked s nim budes, tka pozistuj 🙂 inak aj ja mam asi dobre spravy, ale uz neviem comu mam verit, tak som torsku opatrna v optimizme. no prva sprave neni uplne super...narastlo to za dva tyzdne o 3 cm, co je teda dost. no ale doki si mysli, ze ot je len cysta a ze dokonca nieje kravava, tvrdi ze urcite to nie je endometricka cysta, poriadne ma povysetroval sonom aj hmatom, vypytovala som sa ho aj na PCO a tvrdi ze ani to a ani endo urcite nemam. sliznica ma 12 mm, dnes mala byt ms, ale zatial sa vobec nechysta....to mam ist potom na vyvolavacku, cakat alebo co? 😕 no a este jedna sprava. doki si msyli, ze tie dva potraty za sbeou bolo jednoducho prilis vela pre organizmus a vraj amme cakat minimalne do jari (najlepsie do leta).....ach ked tie rady sa lahko hovoria ale tazko dodrziavaju, ze? no ale dodrzat to ajtka budem musiet, lebo ziadna ovu nie je, comu teda tiez nerozumiem, ze ke dnemam endo ani PCO ze preoc neni? 😕 😕 😕

azalka takze co, caruju vyrobcovia homeo alebo nie? 😀 😀 😀

muska30
23. okt 2009

ahojte,

violka,
ja viem, kam patris 😉 sem, medzi VS a VM 😵 a materinske pudy sa u Teba urite objavia, ked budes tehu 😉 ver, ze sa Ti to podari 😉
my uz nastsastie mame nase trvale byvanie, mohlo by byt vacsie, ale staci nam 😉

margi, kaki, betty,
tak Likava je zrejme oblubeny hrad, ked ho poznate 🙂 nas syn ma rad stare hrady a zrucaniny, tak s nim chodime na vylety po hradoch 😉

muska30
23. okt 2009

betty,
tak u lekara boli dobre spravy 😵
ja mam taku istu svagrinu ako Ty, nema nas rada a robi nam prieky 🙄

kaki
23. okt 2009

Ahojte 🙂
ja som včera dostala od mojho manžela kvet 🙂 a pýtam sa ho že: to za čo? a on že len tak, že ma má proste rád. No toto.... 😵
Hneď som s väčšou radosťou žehlila 😀

bettynka222
23. okt 2009

no ano muska, celkom dobre, ajked sa pre istotu netesim. jden povie krvavy tumor, druhy tukova (alebo taka nejaka) cysta...ms stale nikde, tak som zvedava co zas bude....a teda s tym cakanim do jari ma fakt dostal, ale ved ais ma pravdu ze? len ako sa upokojit a nemat z toho hlavu v smutku, hmmmm?

likavu poznam vdaka kolibe likavka....sme tam boli raz jest ked sme boli na lyzovacke v ruzomberku a odvtedy sa tam vzdy cestou do tatier zastavujeme na papanie 🙂 inak ked sme sa na hrad vybrali ked sme boli na svadobnej ceste na liptove, tak nam cestu spat zahatalo stado krav...a pastier samozrejme nikde 😀 tak sme ich trosku vydeseni zacali obchadzat, no ale dost prisne nas kravicky pozorovali....

kaki tak to mozes vyuzivat - za xehlanie kvet (xehlanie = zehlenie 😀 😀 😀)

riska
23. okt 2009

a čo dnes tak tichúčko? žeby preto, že je piatoooook a všetky víkendujete? 😵

lenkove
23. okt 2009

ahojte,
ja som vam toho tolko chcela popisat, ale 😝 neda sa a nie je cas a tak 😝
my sme boli na svadobnej ceste v Malej Fatre a nicoho sme sa nebali 😉
Mam inak fotky, tricker a este aj novy blog 😀 prvykrat som sa verejne priznala k Ado 😅 normalne som to musela dlho spracovavat, kym som to tam zavesila 😉

lenkove
23. okt 2009

ahoj Riska
blahozelam k obhajobe! 😵 😵

carmenuska
23. okt 2009

Leni- chvalim 🙂 a tie tri mesiace su od kedy ste podali ziadost, co od kedy vas zaradili do zoznamu?? A viete nieco nove? Ak chces, posli mi IP, mam z vas radost
Bety. Muska- moja svagrina ta zas nam zavidi ked si kuoime asi aj chleba....Oni setria vsetko a ked si my aj zaposledne prachy kupime nieco do bytu tak uz sme milionari....takze nic moc vztah
a kde ste vsetky?

lenkove
23. okt 2009

Carmenuska
tri mesiace je od zaradenia do zoznamu.. Od podania ziadosti nejakych 9 mesiacov 😝
nove nevieme nic 😖 sme niekde na dne poradovnika 😝

carmenuska
23. okt 2009

tak to je iny boj na dlhe trate...do kelu, budeme sa musiet asi rozhybat aj my....

lenkove
23. okt 2009

no, Carmenuska, velmi, velmi realne, ak chces bieleho novorodenca tak je to aj tri roky od zapisania do zoznamu, zavisi od kraja, v Bratislave kratsie, ale v nasom tolko 🤐 . Ale niekedy je zrazu "vela" deti, to sa moze aj paradne rozhybat 😀

lenkove
23. okt 2009

baby,
ja mama takeho hnusneho a zakerneho manzela 😎 pojedol vsetku cokoladu! 😠 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀

violoncielka
23. okt 2009

Ahoooooj babyyyyyy
Leni 😀 😵 ma ta rad, chce aby si bola krasna stihla....Aj mm by mohol, aspon by som nemala zase lakadlo.
Jeeej Kaki to je mile, mm na taketo veci nie je ☹ , ale ja ho zase musim pochvalit, ze ak dostane nejaku sladkost v robote, tak mi vzdy donesie 😵
Dnes bol mm na darovani krvi tak teraz spinka (kedze ma narok na volny den), este by mohlo byt zajtra pekne (vybehli by sme niekam)
Tak a o tyzden uz idem na tu operaciu....uz do seba znovu pcham hormony 😠 a ani neviem vlastne na co su 😀 , vobec to nepoznam, no skratka svinstvo...radsej si nejdem ani citat pribalovy letacik 😀 .
Muska dakujem 🙂 , ja sa len bojim , ze co ak stracam ten materinsky pud 😒 , doteraz som sa blaznila za kazdym deckom a teraz iba za nasimi.
Ale to je jedno...
ktory utorok sme sa uz modlili? aby som vedela ci ta operacia bude mat nejaky zmysel 😀 😀 😀 .
Pekny vikend

kaki
23. okt 2009

Ahojte, prišla som Vám popriat požehnaný víked 😵

Violončielka ani moj manžel nie je na take... Ale keď to spraví velmi sa chválim aký je super 😀
Lenkove... aj ja myslím že ťa manžel chcel odbremeniť, keď vidí ako si upieraš.... 😉

margarita
23. okt 2009

leni, a kde mas tie fotky??? ja som tam nasla len jednu 😉 ale pekna je, aj ten ticker taky vesely a optimisticky

vcielka - myslime na Teba, napchaj sa cim treba, hlavne nech sa ten zakrok podari, aby ste boli o krok blizsie k tehotenstvu 🙂

riska - deticky posluchaju? budu mat prazdniny buduci tyzden, tak snad sa polepsia 😉

carm - svagrine su take komplikovane asi vsetky, sa mi zda

betty - a co ak mozno preto teraz nemas ovu, aby sa Ti lahsie a vytrvalejsie cakalo, kym sa zase budete moct snazit...nechcem, aby to vyznelo ironicky alebo tak nejako, ale mozne to je. Ona sa Ti vrati, ked uz bude treba 😉

muska - zrucaniny zboznujem aj ja, musim povedat mm, aby ma zas na nejaku vzal 😵

kaki - si na nakupoch? 😀 😎

margarita
23. okt 2009

a k tym kvetom, cokoladam a manzelom : ten moj, musim si ho zase raz pochvalit 😀 , mi priebezne nosieva Dru trubicky (forever 😎 ) a z casu na cas a j kvety. Minule vyhlasil, ze mi chcel kupit ten velky articok (alebo articoku?), lebo je to taky prakticky kvet, ze sa potom da aj zjest. no nie je mily? niet nad praktickeho muza 😉

lenkove
23. okt 2009

Violka, to uz o tyzden? a este teraz to bolo polroka... myslim na teba 🙂 drz sa!

Inak, ja som manzela poslala sameho na koncert, ja sedim sama doma a mozem sa vam venovat.. Akosi som nemala chut.. Viete, predvcerom sme mali s manzelom mensiu krizu (zivotnu nie manzelsku) tak sme vypili dve flase vina, pokecali, fakt to bolo skvele. Len to rano! Bolo nam na umretie 😀 . Podniky ani nic co zavana zabavou a alkohol fakt nemozem ani citit, kajam sa 😎

Inak
dnes mi pisala jedna moja kamaratka, nepocula som o nej od vysky, vdaka FB sme sa nasli.. a zial, je rozvedena 🤐 mali isto vela problemov s manzelom, pisala mi len,ze jej vadilo, ze ho do vsetkeho musi tlacit a vsetko vybavovat.. No celkom ako ja s tym mojim 😎. Tak mi to prislo take horko-sladke, ze vztahy padaju na tom, co je typicky muzske a typicky zenske chyby.. Ale typicke, vsetci mame take... Vieme dobre, kto to tak dobre vie zariadit 😖 aby sme namiesto lasky videli chyby a tazkosti... 🙄

Musim napisat obranu svagrin, ja mam 4 a jediny problem ktory som s nimi mala, ze nie su take baby, take ako ja.. Ze nie sme naj kamosky, ani nic.. Ale ked vidim, co pisete vy 😅 tak ja mam uzasne svagrine, vsetky lubim (najviac tie, co sa staraju a lubia mojich bratov 🙂) a aj ked mi obcas poriadne lezu na nervy (najma ked nimi hadzu hormony), tak to par ruzencov vzdy spravi 😎 a dufam,ze nas vztah je takto vzajomny 😀

azalka22
23. okt 2009

betty, kto chce, pre toho caruju, kto nie, pre toho nie. kto si co vyberie. tak to i funguje, ked veris, ze ti to pomoze, tak ti to pomoze. ja si dost casto myslim, ze kopec liekov je len placebo efekt [pre telo lepsie] a zalezi na psychike cloveka, ako sa postavi k problemu. neviem, ci by som bola schopna do seba pchat samu chemiu [mam k nej dost zakoreneny odpor 😀 ]
a krasny vikend vsetkym

lenkove
23. okt 2009

babyyyy,
neodchadzajteeeeeeeeeeee 😀

lenkove
23. okt 2009

😎

rybka13
23. okt 2009

lenka co je to tricker? A blog viem, ze je nieco co je na SME.sk, ale nikdy som tam nebola, asi je takych viac right?
bettynka, to ma fakt mrzi, ze musite cakat pol roka, ale vidiac ake mas rozhadzane hormonky, tumor ci cystu ci aka pliaga je to, tak asi bude lepsie ked sa das pekne dokopy najprv. Aj ked chapem to sklamanie, neboj moja, to vydrzite, aj my sme par krat museli tak dlho cakat na kadejake vysledky a aj violka cakala pol roka... co uz 😔

azalka z toho prispevku nevyzera, ze by homeo muselo byt vzdy zle... hm... no radsej sa tomu vyhnime, ale zase nejaky ten cipok alebo masticka mi hadam neublizi... asi sa v tom nejdem dalej vrtak, kazdy homeo medikament ktory uzijem tak najprv pozehnam.. 😉

margi, no praktik tento margeritiak fakt 😉 aj ja milujem zrucaniny a raz planujem postupne prejst vsetky na SK.

violka, to som rada ze operacia uz bude o tyzden, vyzera ze to rychlo uslo, ale nam, Tebe asi nie co? 😅
To ako ked mne kamoska hovori, ze ako Ti to tehu rychlo uslo, hovorim... 'Tebe... mne nie' 😉
Zlatik vobec nemyslim ze stracas materinske pudy... to sa skratka neda, iba ak tak nachvilu zatlacit do uzadia, aj to len nachvilku... myslim ze mas iba taky utlm a akonahle budes v poriadku, tak pojdes do mimi plnou silou 😉
A my budeme s Tebou verit a dufat, ze sa to uz tentokrat podari 😉 Kedy po operacii mozete zacat?