Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
31. okt 2009

Ahojte moje pekne
Muska vela zdravia malemu...
Azalka, zial nic neviem o onkomarkeroch.. 😔 ale vela zdravicka zelam...

Dievcata
ja mam za sebou nadherny "Halloween" za sebou 😉 sla som na spoved (mm sa nechcelo 😝 ) a videla som vylozenu Sviatost Oltarnu a vela ludi, tak som si domyslela, ze bude Poklona. A po Poklone ostavali este ludia, tak som ze ostanem, ze asi bude omsa.. A si predstavte bol sviatok farnosti, sv. Wolfganga, sviatocna omsa so zborom, 8 knazov, asi 25 ministrantov, naozaj slavnost, krasne to bolo.. Aj kazen bola nadherna.. O tom ako sa stale mame snazit o Boha, stale hladat jeho tvar. Ale ze to nie je o tom Boha "vlastnit" aby nam vzdy bolo len dobre a veselo, ale aj ked je nam zle, tazko, Pana nevidime, musime sa snazit o to vidiet jeho tvar.. Aj keby nam mal byt daleko cely nas zivot...

a pred spovedou som si nasla krasnu pripravu na nete, inak mam doma taku knizocku ale tato bola ina, pridavam vam link... O tom, ze si Pana nemilujeme, lebo ked niekoho milujeme, tak chceme byt s nim, myslime stale na neho, snazime sa robit mu radost.. a uz len jeho existencia nas robi stastnym... krasne to bolo 😵
http://www.grkat.nfo.sk/Texty/putnik.pdf

darla27
1. nov 2009

Dnes som nestihala, tak pisem az teraz: Som rada ze vas mam a toto vsetko spolu prezivame. 😵

Lenkove, mojmu muzikovi nikdy nerobili HP a do nedavna som o takomto cosi ani nepocula. 😅
Zacinam si mysliet, ze nasa neschopnost zbovu pocat je dana len z hladiska toho, ze si vsetky spermie zlikviduje jeho imunitny system sam. Pretoze aj ked mam protilatky proti zona pellucida, neni to jednoznacna pricina neplodnosti a nazory lekarov sa v tomto znacne rozchadzaju: jeden mysli ze to je stav premenlivy a iny je nazoru ze to nie je problem ziadny. Takze jedina sanca je zistit preco si likviduje vlastne spermie, aj ked ich ma po odbere relativne dost. 😅

Babulenky, ako tak sledujem, toto je velmi malo plodna tema oproti ostatnym.
Je mi jasne ze ziadne zazraky sa nedaju vynutit ale modlit sa za ne mozeme.
Tak do toho, ja myslim na Vas vsetky co sme v nasej teme.

margarita
1. nov 2009

ahojte,
my sme dnes sli na omsu preventivne hned rano na 8.00, je tam menej ludi a najma menej chorych deti v tej miestnosti pre deticky 😉 a rovno po omsi sme to vzali aj na cintorin, kym tam pridu vsetci spachtosi. Tak o pol desiatej sme uz boli vybaveni a vymrznuti 😀 sme sa vratili pekne do teplucka.
Inak toho blata tam uz dnes bolo menej, asi od piatku stihlo trosku primrznut 😀

Nas knaz nas dnes vyzyval, aby sme si precitali zivotopis nasho patrona svateho, ked uz maju vsetci teda dnes meniny 😉 no ja to mam kratke a kedze sa vela nevie a viac su legendy ako historicke fakty, uz som docitana 😉

lenkove
1. nov 2009

ahojte
Margi,
super ste to vymysleli 😵 my pojdeme az vecer, zatial sa venujeme kariere 😀

Darla, som sa musela pousmiat nad tym, ked si napisala ze tu mame malo tehuliek 🙂 . Ver mi, isto to nebude tym, ze sa malo modlime. Mozno som trufala, ale hadam sa tu modli viac ako v inych temach 😀 A co je najkrajsie, nielen za seba, ale za druhych a to zavazi u nasho Nebeskeho Ocka najviac... Ja viem, ze nas povzbudzuje k tomu "proste a dostanete" ale podla mna cielom nasej modlitby a Bozieho mlcania nie je to "dostanete". Ale to "proste". Je to dostat sa k Bohu. On nas nechava prosit nie preto, ze nas chce vidiet placucich a ponizenych a ked uz budeme uplne na dne, tak nam milostivo pohodi svoj dar. Ale preto, ze chce aby sme sa dostali blizsie k Nemu.. Takto to vnimam ja... Ci sa modlim ci nemodlim, Pan ma chce zehnat. Ved zehna aj neveriacich, hriesnych, vsetkych. Lebo ma vsetkych rad. A ja nebudem jeho oblubenec, ktoremu bude nadrzat len preto, ze sa modlim.. Ved preto sa nemodlime. Modlime sa preto, aby sme boli s Nim... Mozno vas pohorsujem tym, co pisem, ale vsetky tie poboznosti a ruzence nas nemaju priviest k nasmu "cielu", k tomu o co prosime, teda k dietatku, ale k BOHU. K viere v Boha, k laske k Bohu, k nadeji v Boha... Aj dieta, ci ho "dostaneme" alebo "nedostaneme" je len prostriedkom, ktorym sa mame dostat blizsie k Bohu...
Mam vas vsetky

lenkove
1. nov 2009

jejda, odoslalo to same 😵
malo tam byt
Mam vas vsetky rada a zelam pozehnany sviatok a nedelu 😵

bettynka222
1. nov 2009

ahojte 😉
nam dnes v kostole hovoirli, ze ked chceme byt svatymi, tak staci aby sme boli uplne normalni. a este ze to, ze po niecom tuzime v tomto pozemskom zivote, to nie je zle. len nemame popri tych vsetkych nasich tuzbach zabudat na hlavny ciel, a sice dostat sa raz medzi svatych....
ja osm s akokokrat citila previnilo, za to ze tuzim po dietati, ale Bohu nase tuzby nevadia 😉

janula.k
1. nov 2009

Leni velmi pekne si to napisala 🙂
Darla, mne sa zas zda tato tema najplodnejsia a tym nemyslim len tehulkovanie 🙂
Margi a koho mate patrona?
Bettynka ako sa citis a kedy ides k dokymu na kontrolu?

bettynka222
1. nov 2009

janicitim sa ok, ani neviem ze som tehu.....co teda neviem ci je pozitivum, ved uvidim co zajtra povie. inak dnes osm sa dost skaredo porezala a ovbec to nekrvacalo.....tak som sa dost zlakla. ale hemato tvrdi, ze vyslekdy su ok, len bielkoviny mam zvysene (co ej vraj v tehu bezne) a ze moja diagnoza vyzaduje injekcie az po troch potratoch....no asi si o tom myslis to iste co ja, ze? ☹

janula.k
1. nov 2009

bettynka takze zajta mas doktora, no tak som zvedava co ti povie. Ja som sa po tretom potrate nepytala doktorky co si mysli o pichani injekcii, ja som na tom trvala, ze si ich chcem pichat, ona uz mi len nasla hematologicku, ktora mi ich predpisala a ku ktorej chodim na kontroly. Kup si aspon ten Femibion. Verim, ze to bude dobre 😵

bettynka222
1. nov 2009

jani femibion aj listovku mam, aj B12 aj magne B6, tak snad to bude stacit. v piaotk mi tvrdila, ze vyslekdy su uplne v poriakdu, ael staci si spomenut na h´viezdickumariu, aj ta mala vyslekdy v pohode, pichala si tusim kazdy druhy den a vies ako dopadla ☹
jani aj som zvedava ci vobec bude srdiecko...ja som sa ho totiz nikdy nedockala, takze by ma to dost potesilo 😵

lenkove
1. nov 2009

Janulka ahoj 😵 😵
ja napr. mam take meno, ze nemam patrona 😖 a ako dieta z krestanskeho prostredia ma velmi trapilo, ze vsetci v mojom okoli mali pri mene v kalendari (babickinom, katolickom) napisane napr. Matus - sv. Matus evanjelista.
Len ja nie 🙄 😀
dlho som sa potom nevedela rozhodnut, ci chcem mat patronku sv. Elenu, ktora evanjelizovala, nasla Sv. Kriz a podnietila svatbu Chramu na Golgote, alebo Sv. Mariu Magdalenu (v kalendari Sv. Apostolom rovna 🙂) tak si vnutorne uctivam obe, lebo su to velke a svate zeny 😵

janula.k
1. nov 2009

bettynka tak skus este s gynekologom o tom hovorit. Ze by si to chcela skusit s fraxiparinom. Co ti na to povie.
Ty chodis k eliasovi nie? A v PN si u koho bola?
Srdiecko by uz hadam aj mohlo byt 😉

lenkove
1. nov 2009

Bettynka
neboj, dobre to dopadne 😵 😵

janula.k
1. nov 2009

Lenka, ja som to pochopila tak, ze patrona kostola 🙂 dakujem ti za vysvetlenie 😉 Lenka je pekne meno, aj ked nema patrona 😉 a o Marii Magdalene mam momentalne rozcitanu knihu "Volate ma Maria Magdalena", o sv. Elene toho moc neviem ☹ ale budem ta volat (tak vnutorne Lenka-Elenka) 😉

lenkove
1. nov 2009

😀 no vidis, Janka, ja som zase nepochopila to ze kostola 😀 😀 😀
a ktovie ako to naozaj bolo, tak vznikaju dohady 😉
ako sa mate s malym, pracovne ho nazvime Misko? 😉 😵

bettynka222
1. nov 2009

lenka 🙂

jani k eliasovi sice chodim, ale ak si spominas, bojujem s jeho sestrickou. mozem to na toho piestanskeho skusit, no al epochybujem....vola sa varga a je celkom dobry 😉

janula.k
1. nov 2009

Leni ja myslim, ze ty si to pochopila spravne 😀 Margiii chceme vediet aj tvojho patrona aj patrona kostola 😝
S malickym sa mame dobre, mame take pokojnejsie dni, asi vela spinka a kopne len aby som vedela, ze ho mam 🙂 moje zlaticko krasne, uz sa ho neviem dockat 😵
Bettynka poznam aj Vargu 😀 pocuj, vsak a je problem zavolat Eliasovi na mobil?

bettynka222
1. nov 2009

jani a myslis,z e keby osm mala mobil na eliasa, tak by som mu davno nezavolala? ale objednala ma na utorok, len neviem co mi vysetri, kedze dalsie sono si po pondelku spravit uz nedam.....jedine ze by to bolo cele nanic....

janula.k
1. nov 2009

Bettynka ja som Eliasovi volala pred rokom na mobil a to len aby som sa ho opytala, ci berie nove pacientky..a volala som priamo s nim a cislo na mob. som nasla na nete...tak preto sa len pytam. Nevadi, ked uz u nho budes a sono bude ok, tak skus vypytat tie injekcie, alebo zmenit hematologa..alebo neviem 😖

janula.k
1. nov 2009

a ja si idem zahrat s mm scrabble 😝 drzte mi palce 🙂

bettynka222
1. nov 2009

jani a kde na nete si ho nasla? elias mi injekcie urcite neda, on hvoril ze nepotrebujem ani tu listovku, ale nezakazal mi ju. no uz neviem akeho hemato by som si mala najst.....vies ked su vysledky ok, tak im to je jendo.
drzim palce pri hre 😉

azalka22
1. nov 2009

pekny vecer-podvecer prajem vsetkym VS aj VT aj ostatnym. dnes sme mali uzasnu kazen -skusim parafrazovat aspon zaver >
blahoslavenstva su tu ako milostny list od Boha pre tych, co si myslia,ze su tu sami... 😵 nieco v tom duchu.

normalne dakujem za takeho cloveka. takze dakujem Ti, Pane.

bettynka222
1. nov 2009

vyspovedanaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 ach som taka stastna...vzdy sa zo spovede vratim plna energie 🙂

rybka13
1. nov 2009

lenka, mna Tvoje prispevky na tejto strane povzbudili, vdaka 🙂 Som mi paci ako sa dokazes na veci pozriet s nadhladom.

rybka13
1. nov 2009

dievcata co robite? ja nemam chut pozerat super star a ani ine debilovinky, mm isiel spat, neviem co so sebou, cely den lezim, aj omsu som mrkla na TV lux, chcem si dat 2 dni uplny klud, lebo vcera som troska chodila a velmi silno mi tvrdlo brusko ☹
Tak asi idem obtelefonovat znamych 🙂 ked uz mam tie volne minuty cez vikend...

Neviete niekto ako dopadla violka? 😅 dufam ze je vsetko ok...
smejka ako sa mas?
riska co robis?

riska
1. nov 2009

ano, suhlasim, lenka - velmi pekne si to napisala 😵 😵
a s tými blahoslavenstvami dnes to bolo velmi povzbudive 🙂

rybka, v podstate nerobim nič, v telke nič nejde, ale nevadi... 😉

betty, ako dlho trvala spoved? a dostala si odpoved na všetky otázky? 😀 😝 😵

danka24
1. nov 2009

ahojte dievcence 😵 😵
no my sme doma este stale 2v1 ale cochvila to na nas pride.. dnes kazdy sa ma pytal ci uz rodim .. 😀 zajtra kontrola ale tak to vyzera ze Klarka tam 2tt nevydrzi.. max. davam tt 😉 ale zatial nemam strach neviem beriem to tak s rezervou.. mozno ked dostanem bolesti tak to bude ine.. 😀 dam vam vediet co a ako som dopadla u dokiho ale az vecer a keby nieco napisem bud Lenke alebo Janke myslite na nas prosiiiiiim 😵 😵
rybka ja uz ani vela nechodim dnes len v kostole a vacsinou polehujem a dole ma to reze poriadne hlavne pri chodzi.. drzkajte sa este 3tt minimalne takze nech rybiatko vydrzi 😉 😵
Riska skoda co ze skoncili prazdniny 😀 nastava realita 😉 ale co to pre teba aspon ti skor zbehne cas lebo ochvilku ides na MD 😉 😵

rybka13
1. nov 2009

Danka ty si exot, ja uz v 39 tt nebudem asi ani moc jest, lebo budem v pozore, ze to moze hockedy prist 😀
Ano, v podstate by som chcela vydrzat do 38 alebo 39 tt, potom uz sa rybiatko moze narodit 😉 dovtedy by som mala stihnut pripravit byt na prichod mimca, lebo teraz tu mam ako po nalete, vsade kopec prachu, a hlavne skrina pride az o 2 tyzdne kam chcem ulozit vecicky, takze rybiatko skratka musi pockat 😉

dievcata prave ma napadlo, neviete niekto o nejakej dobrej knihe, encyklopedii so zivotopismi svatych? akoze kde su aj realne fakty, nielen pribehy, taku nejaku dobry komplexnu knihu? dikes

rybka13
1. nov 2009

moj biorytmus sa stale nedal dokopy, dnes som zaspala o 3 rano 😒
darla, dufam ze ty uz spis a betty je uz na polku vyspana 😀

bettynka222
2. nov 2009

ahojteeee 🙂
asi sa cudujete, ze co robim tak skoro hore, ze? no tak predchvilou som zakrvacala, uz je to len take slabe hnede...no a jem 🙂 lebo som z toho nejak vyhladla.....a rozmyslam ci treba ist na pohotovost alebo nie. chapete, kvoli tomu podozreniu ma mimona.....ze ci sa tam nieco deje. ale ved keby som krvacala do brusnej dutiny, tak to by som si asi uz vsimla, nie? no a ak to j epotrat, tak sa asi deje z nejakej mudrej priciny....napriklad, ze mi nabuduce naju dat injekcie 😀 alebo co. ale krce nemam, tak nviem.....mam cakat do rana alebo? do nemocky sa mi moc nechce....co ak si ma tam hned nechaju 😒 to radsej skusim rano mojho dokiho....no rano sa tu asi dobre zabavite na mojich nocnych monologoch.... 😀 a nebojte sa, nic som si neuspla, ze sa na tom smejem.....ja len verim v pozitivnu buducnost 🙂