Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

danka24
10. nov 2009

vcielka no vidis to oni zacali ja sa len branim 😀 a riska a alkohol ze 😀 😀 😀

violoncielka
10. nov 2009

no Riske ten alkohol neverim 😵

lenkove
10. nov 2009

Violka
a co , drogy? 😀

danka24
10. nov 2009

no a co drogy? 😀 😀

danka24
10. nov 2009

to je lepsie urcite a na skole to urcite fiči 😀

danka24
10. nov 2009

no tak tu to spii ked tu nieje Betty tak nikto nepise.. 😢

violoncielka
10. nov 2009

Leni ja som si nedavno dala ( narkozu) 😀 😀 😀 .....dobre mi padlo 😀

bettynka222
10. nov 2009

ahojte 🙂 stale zijem, mam uz aj dve srdiecka - moje a to druhe a mozno este jedno 😵 koncim siedmy tyzden, zase som krvacala, takze vcera boli stresy,mam asi hyperstimulak a momentalne som napojena na infuzke takze sa mi neda pisat. cmuuuuuuk

rybka13
10. nov 2009

jeeeej betty, tak uz je srdiecko, hurra 😉 pekne oddychuj

no diki Danka, tak ked ja sa bojim porodu, tak to som akoze stara!! 😠 😀
Janulka, povedz nieco, ze aj ty sa trocha bojis, no tak.. 🙂 !
Violka, no uznaj! ako si tieto mladasky na nas dovoluju!!!

lenka, kiez by to bolo tak, ze sa do konca roka narodi aspon jedno dietatko zo srdiecka. Amen.

margi, pozdrav kitty 🙂
inak ja som sa trocha dnes ucila dychove cvicenia, fakt uzitocne, uz som pokojnejsia ... este pojdem asi raz nech to mam zmaknute a potom bude Danka kukat, ze zmaknem porod sup sup 😀 😝

muska30
11. nov 2009

ahojte,

danka, rybka, janulka,
ja som sa tiez viac bala prveho porodu, lebo som nevedela, co ma caka a pri druhom som uz bola kludnejsia, viac som doverovala Bohu, ze sa o nas postara 😉

violka,
ked budes uplne fit, tak Vam to uz musi vyjst 😉

bettynka,
vela sil v nemocke, aby ste to s miminkom zvladli 🙂

riska, lenka 😵

muska30
11. nov 2009

margi,
my sme sa na prechadzku vcera nedostali, tiez prsalo a dnes to vyzera tak isto, ale mozno sa to pocasie konecne umudri 😵

kaki 😵

elizka
11. nov 2009

ahojte babulky......

tak tu sa už vo veľkom rodííííí 😀 ..... hurá

Danka, tak nech máš rýchly a bezbolestný pôrod 😉

bettynka, s tým srdiečkom si ma potešila 🙂 ..... oddychuj a nechaj sa obskakovať, máš na to nárok a nech to všetko dobre dopadne a aby si už bola domka 😉

margi, umývanie v daždi 😕 .... to som ešte neskúšala, dobrý nápad, ale u nás snežíííí 🙂 ..mala si aj
sprcháč 😀

muska, som rada, že už ste zdravučké........ teraz som to nachytala ja, ale mňa bolí hrdlo 😠

skorki, myslím na vás a verím že ten najkrajší vianočný darček bude vaše dievčatko 😉

riska, alkohol a drogy 😕 ..... to teda neverím

janulka, za chvíľu budeš aj ty skákať na fit lopte 😀

azalka, tak ako si dopadla 😉

my sme boli včera v u urológa a akurát ma vytočil ☹ ..... mám pocit, že tý lekári si len nahánajú body a nás prehánajú z ambulancie do ambulancie ........ tak prevezieš sa 100 km aby sa lekár na teba pozrel a nič neurobil ...... tak to je sila 🤐

elizka
11. nov 2009

kaki, auto zabralo 😀

seka
11. nov 2009

ahojte babulky! prepáčte že som sa dávno neozvala, nejako to nestíham, čo je ale horšie, nestíham Vás ani čítať, a už som tu tak dávno ani nemrkla, že by som Vás asi nedočítala ani za tri dni! 😒

čo je tu nové? Bettynka je tehotná? 😲 to som tu niekde zazrela! a ešte niekto? nejaké iné zmeny, napríklad pôrody? ešte nikto nič? ak je to pravda s betynkou, tak srdečne blahoželám a držím palce, aby všetko dobre dopadlo.

baby, to je už účinok sv.Marty podľa mňa......čo vy na to? 🙂

u nás nič nové? baby boli choré obidve, v škole je stále toho dosť! 😨 podľa mňa tí prváci toho majú príšerne veľa a to tempo je šialené, ale našťastie, sa v tom dcéra ešte dobre orientuje.....tak sa teším. 😵

manžel ide 26.11. na výber mandlí, tak prosím držte palce a myslite na nás. viem že to nie je nič, ale s jeho diagnózou mám strach zo všetkého!

tak sa držte, všetkých vás pozdravujem, a ak budete mať niekto čas a chuť, tak mi prosím vás zhrňte, o čo som prišla a čo je nové! dopredu ďakujem. 😉

pekný deň, aj keď je vonku strašný vietor a dážď, ale vo vnútri si ho vieme upraviť podľa seba! 😵 😵 😵

azalka22
11. nov 2009

ahojte dievcata. tak som uz doma, bol to... no des. taky zazitok uz nemusim.

cely den nic nejest a pit ta dost vystavi, na salu som sla okolo pol4 viac si nemapatam, prebrala som sa okolo 8.vecer.
vsetko ma boli, ani nie tie jazvy - mam ich 3, ako plyn v tele, ktory si tam koluje a najradsej by dakial vyfucal. ze musim pockat, este to bude boliet chvilu.
dr bol velmi zlaty, eset vecer prisiel no a zaver- endom. odstranili, aj cystu, urobili prefuky, prava strana 0 bodov, lava je priepustna. tak aspon jedna. v podelok ho idem hladat kvoli kontrole opat na klenovu 😅

elizka
11. nov 2009

ahoj azalka ....... endometrioza - najlepší liek tehu 😀 ....... aspoň jedna strana je prechodná, takže nič nie je stratené, vieš na čom si a môžete snažilkovať ...... do troch mesiacov si určite tehu ........držím palce 😉 ..... a prečo ťa robili až tak neskoro?? ..... oddychuj a píš 🙂

dahra
11. nov 2009

Azalka,
endo ☹ Endo ti neodstranili, ostranili ti len loziska. Mozno endo bude spat par mesiacov, mozno par rokov, ale pozor, ma 70-80% recidivu. Takze sup-sup otehotniet. Nenukaju ti hormonalne injekcie na vyvolanie menopauzy? zvyknu to navrhnut kazdej po operacii s takouto diagnozou. Menstruacia je pri endo nebezpecna, preto ju zvyknu nacas odstavit a preto sa vravi, ze tehotenstvo je liek. Lebo ked zena nekrvaca, nemoze endo rast.

Elizka,
ano - najlepsi liek, ale niekedy je s endo strasne tazke otehotniet. Ja som kvoli nej uz prisla o vajecnik. Pise sa, ze 50% zien, ktore su neplodne ma endo a 50% zien, co maju endo je neplodnych. Takze kazda druha.

elizka
11. nov 2009

dahra, ja viem ja mám tiež endo ☹ ....... možno keby mi nedávali tú polročnú liečbu by som bola aj tehu ..... oni pri laparoskopii zvyknú napichať vajíčka /ľudovo povedanél/ a vtedy sa vraj podarí ľahšie otehotnieť, ale má to účinnosť len 3 mesiace 😉

lenkove
11. nov 2009

azalka
skore uzdravenie... drzkajte sa...

dahra
11. nov 2009

Elizka,
praveze po liecbe je to lepsie. Telo je nastimulovane a zvykne sa zadarit hned zo zaciatku. Samozrejme zalezi na type endo. V tene endo mame Evinu, tak je dokazom, otehotnela hned. Ja som po operacii odmietla liecbu, mala som tri cykly a neuspeli sme. Potom som az zacala s liecbou, lebo to vyzeralo, ze sa mi hned zacne tvorit nova cysta. Lenze u nas je problem aj manzel - 100% teratozoospermie.
Ale zazraky sa stale deju 😉

elizka
11. nov 2009

dahra, ja zase poznám prípady, keď odmietli liečbu a otehotneli do troch mesiacov 😉 .... u nás ja tiež problém aj mm......... veríme na zázrak 😔

kaki
11. nov 2009

Aj ja verím na zázrak... aj v riešenia aj v zmierenia aj skoro vo všetko dobré 😉 😵

Azalka držím palce nech si skoro OK a abez bolestí.... 🙂 A nech to má // výsledok 😵

violoncielka
11. nov 2009

Ahojjj baby
Azalka tak som rada ze mas po tom....Tak to mas super nadej..Kolko ti kazali dat si pauzicku?

Betty a ze by aj dvojicky? tak sa drz babenka tfuj tfuj tfuj

Rybka no robia si z nas prdel ....to su casy ziadna autorita !!!! a ucta k starsim!!! 😅 🙄 😀

riska
11. nov 2009

no som dopadla - alkohol a drogy 😀 😀

betty, som zvedava, ako to cele dopadne, ty si same prekvapenie, len sa tam drž 😉 😉

azalka, takže sa potvrdila ta prvotna pinterova dg - endometrioza a 1 strana nepriechodna? 😔 😔 no hlavne, že mas po operacii, oddychuj a snad ti naordinuju taku liečbu, ktora rýchlo povedie k // 😵

azalka22
11. nov 2009

no, baby, precitala som si tu spravu prepustaciu. ma to 3 strany, az sa mi zahmlilo pred ocami.

k mojej dg - ano, jedna strana je nepriechodna uplne a druhy vajickovod s miernym tlakom. doktor povedal, ze ta strana je OK. tak teraz neviem, v pondelok idem za n im. lavy vajecnik mi priviazal o brusnu stenu, aby sa tam netvorili zrasty - v pondelok to odstrani. no a este pred tym mi vravel, ze do roka sa odporuca prirodzene otehotniet [ a to je jeden z 3 najlepsich laparoskopistov na SK]. o ziadnej horm.liecbe sa nehovorilo, aj tak by som ju asi odmietla.
teraz sa musim sustredit na odpocinok [kazde vstatie z postele je uz lepsie, dnes som takmer cely den prespala 😵 ]....no trva mi to tak 5 minut, kym sa pozviecham a dakam odplizim [esteze mame len 2izbak]. a mm je strasne zlaty. dnes varil, stale tu obskakuje...
no a teda bud sa zadari babatko, alebo nie. je to v Bozich rukach. 😉

azalka22
11. nov 2009

aha, a kto pojde do kupelov so mnou? dam si vypisat navrh na liecbu a pockam, kym si nova dr. u nas neotvori ambulanciu [od januara zevraj]. od tamtej musim prec. nedobry pocit z nej mam. 😒

skorki
11. nov 2009

Ahojte babulky,

Azalka - ja sa hlasim ako prva, pojdem do tych kupelov s Tebou 😉
No, som rada, ze po tej laparke pises a ze je to trosku lepsie. Teda, diagnoza nic moc, ale pokial odporucali do roka prirodzene otehotniet, asi je tam velka sanca.
Sme na tom dost podobne - aj ja mam 1 nepriechodny a druhy priechodny len pod tlakom. Ani mne neodporucali hormonalnu liecbu, pretoze vraj na akukolvek stimulaciu by mohol zareagovat akurat vajecnik s nepriechodnym vajcovodom a zbytocne by sa namahal organizmus.
Ja idem zajtra na konzultaciu do Gynfivu, tak sa spytam na to odporucanie na kupelnu liecbu. Trosku sa bojim, lebo menim tie poistovne, ale ved narok na to mam 😨 🤐 😕 ...
Vsetky Vas pozdravujem a pekny vecer zelam. 🙂

margarita
11. nov 2009

skorki vitaaaaaj opat u nas 😉

mna momentalne trapia bliziace sa Vianoce, lebo nie som taka sikovna a prezierava ako suzzika, ze nakupit darceky este pred Adventom. Najvacsi problem mam , ako furt, s darom pre mm.
Uz som sice nasla navod ako na to, ale vrtacku uz ma, tak teraz neviem... 😕
http://oddych.sk/?p=6&id_o=173&PHPSESSID=fpwkqu...

dajte nejake tipy, tajne 😉

darla27
11. nov 2009

Ahojte 🙂
Bettynka tak ty v nemocnici? A ja ze co sa neozyvas.. ☹ Urcite to dobre dopadne, hlavne si pod dohladom a nebehas kade tade a mate srdiecko, to je super!!! 😵 Ked sa bude dat, informuj ze sa mas dobre. 😉

Riska co to tu citam? Ty si sa dala zlakat zhyralym zivotom? Ze alkohol a drogy.. 😀 😀 😀

Azalka tak ty si po LSK? Neboj, endometrioza nemusi sposobit neplodnost, zalezi to od stupna rozsahu endometr. tkaniva - koľko ti toho tam našli. Každopadne je najlepšie čo najskor otehotniet, ako ti uz baby radili.
Ked som ja bola na laparke tak mi nic moc nenasli a doteraz som neotehu, ale jedna kocka co bola v tej istej dobe ako ja mala tiez endosku, chceli ju dat "do prechodu" ked dostane 1 MS po laparke, no nestihli to. 😀
Ona im otehulkovala hned v tom laparkovom cykle a dnes ma uz viac ako stare babeno.
Takze to ide, treba verit. 😉
Este som sa chcela spytat: tebe Pinter povedal podozrenie na diagnozu a ta sa potvrdila po LSK?
No to je borec! 😅

Skorki ked menis poistovnu tak je pravdepodobne, ze do konca roku ti poistovna ktoru opustas liecenie pravdepodobne neschvali - zaoberala som sa podobnym problemom, v novej ZP mi povedali ze mi stara nemusi schvalit ziadost kedze s nimi koncim. Skorki k akemu lekarovi do GF chodis?

darla27
11. nov 2009

Myslela som viac ako rocne babo, tusim mi utiekli podstatne slova. 😀

Este som zabudla: Danuska aj Rybicka su na rade s porodmi, je jedno v akom poradi.. 😀 😀 😉
Tak Vam kocky drzim palceky a prajem nech je to pre Vas jeden z najkrajsich dni v zivote, mne na zmiernenie strachu z porodu /mam z toho fobiu uz od malicka a zbytocne 😅 / napada vyrok ze nic co je krasne sa nerodi
bez bolesti. 😵

Smejka, 20-teho na ta budem mysliet aby to dopadlo tak ako ma, a ak si Pan praje, budete styria. 😵