Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

margarita
26. nov 2009

vcielka - podla mna Ty nie si v cakarni ale uz niekde na perone 😉 tak ten vlak musi prist kazdu chvilu 😎

rybka nemala narodky, vy ste nikdy nedostali darceky len tak, aj mimo narodenin a inych sviatkov? ja obcas hej 😉

suzzika - toto s testom si ja nepamatam, ale ze mas Karolinku to teda evidujem 😀 a skor si pamatam, ako a kedy si rodila 🙂

muska - taku odsavacku mam, a aj som ju vcera uz s uspechom pouzila...myslim, ze Kiki sa ani tak neboji hluku, ako vobec kategoricky odmieta nechat na seba sahat 😀 hlavne na nos a tvar vobec. Co sa ja nabojujem, ked ju chcem napr.nakremovat...no aj dnes, ona sice vytrvalo a huzevnato mari vsetky moje liecebne postupy, ale zaroven prejavuje tuzbu po alternativnych sposoboch liecby.
Konkretne si dnes po obede votrela do oka rozzuzlanu kukuricnu chrumku, a potom spustila rev, ze co ma s okom, a kto jej to tam dal 🙂
Bohuzial ani chrumka nezabrala, a uz to vidim tak, ze to nejako zahadne suvisi s tym, ze jej asi idu uz aj zuby, lebo inak si tie jej placuce stavy nedokazem vysvetlit.

lenkove
26. nov 2009

ahojte 🙂

seka
26. nov 2009

čau čau 🙂

tak manžel má mandle von, po mu bolo dosť zle aj uši ho boleli.....ale už mu je vraj znesiteľne. práve mi písal, že mu je smutno a že mu chýbam. no neviem ako to aj ja pežijem v noci, som naučená, že sme spolu, a teraz budem sama..... ☹

ale som rada, že je už potom...dokonca aj môj šéf sa o neho zaujíma a zapamätal si, že mu to dnes robili a pýtal sa na neho.......čo ma potešilo. 😵

všetky vás pozdravujem a dakujem že ste na neho mysleli......

azalka22
26. nov 2009

ahojte babule, dnes mi bolo dost na nic, nejak dost ma bolelo brusko, neviem, ci to bola ovu, alebo co [dufam, ze uz nie zrasty-ale zeby sa tak skoro uz mohli vytvorit sa mi nezda 😒 ]
tak som rozmyslala, ze aka bolest by to musela byt, aby ma prinutila ist na pohotovost... no fakt neviem. ja toho vydrzim dost.... 😖 a kedze nemam dorieseny moj vztah ku gy dr. radsej to posuvam dalej a dalej. ved uz iba mesiac a snad si ta nova dr. otvori amb. u nas...
tak mi drzte palec ako drzim ja vam, ale lepsia je tusim modlitba.
virtualne vas objimam 🙂

rybka13
26. nov 2009

ahojte dievcata,
chcem vas poprosit o modlitbu, dnes som bola v poradni a vyzera to, ze moja placenta je dost vyzreta a pomaly prestava fungovat (ako som pochopila od doktora) a porod zrejme nastane skor ako v termine...
bola som nastavena nejak, ze to este tie 2 tyzdne potrva, tak Vas prosim o modlitbu, ze nech sa uz deje bozia vola, ved iba on vie, kedy je ten spravny den a cas... a hlavne aby bolo vsetko v poriadku, aby rybiatko malo dostatok kyslika a zivin... dakujem moc

lenkove
27. nov 2009

Rybiatko
myslime na vas a modlime sa.. Neboj sa, vsetko dobre dopadne, nas Pan je dobry 😵 drzkaj sa

seka
27. nov 2009

rybka-držkaj sa a pekne odychu, žiadne stresy, 😉 to určite teraz nikomu nepomôže, ani tebe, a ani drobčekovi.....
samozrejme, že budeme na teba myslieť a modliť sa...... 🙂

všetkým pekný piaaaaaaaatóóóóóóóóóóóóók......a aj celý víkedn, ak by som sa už nestihla ozvať.....

seka
27. nov 2009

babýýýýýýý, kde ste???????????? ☹

čo už víkendujete? dnes je tu nejako ticho? ledva som nás "vyhrabala"......

ja idem teraz cez obednajšiu prestávku za manželom do nemocky, tak sa veľmi teším, 😵 a poobede mám prísť zas s deťmi...... 😵 zatiaľ to doma zvládame bez neho, i keď nám je dosť smutno, a jemu vraj tiež. ešte nejako zvládnuť dva tri dni a snáď ho v nedelu už pustia.....zajtra majú deti v škole dom radosti, tak o zábavu máme postarané.....a v nedeľu nás zas čaká oslava, svokrovci mi prídu blahoželať k meninám...... 😅

🙂 😉 😵 🙂 😉 😵 🙂 😉 😵

violoncielka
27. nov 2009

Ahooooj tu sooom , ale za chvilu letim do teplych krajin, jupiii. Uz mam slnecny abstak...tu uz 2 tyzdne je sedivo, hmlisto a vlhko...taaak sa tesiiim. 😎
Drzte sa, pekny vikend a Rybka mozno ked sa vratim tak uz budete traja. Drz sa !!!! 😲

muska30
27. nov 2009

ahojte,

rybka,
ved si uz 39. tyzden, ja som obe deti rodila v tomto tyzdni, aj rybiatko je uz prichystane na tento svet 😉 hlavne stale sleduj, ci sa hybe, keby nie, tak moze spat, tak ho trosku buchni, aby sa pohlo, ale keby si ho dost dlho necitila, tak radsej chod do nemocnice.

violka,
uzite si slniecko na dovolenke 😵

seka,
aspon si budete s manzelom vzacni 😉 a v nedelu uz bude oslavovat s Vami 😵
mojmu synovi vyberali mandle na jednodnovej chirurgii, tak sme mohli ist domov v ten den, ako ho operovali a zvladol to dobre, na druhy den uz aj jedol take kasovite jedla, pudingy, jogurty, ale nie horuce ani nie velmi studene 😉

margi,
ak idu Kristinke zubky, tak bude dost nervozna a bude mat navrete dasienka. Ja som davala pri prerezavani zubkov detom gelik z lekarne, je viac druhov, Mundisal, Calgel, Kamistan 😉

azalka,
my zeny veru vela vydrzime, ale ak mas silne bolesti, tak ku gyn. radsej chod 🙂

prajem pekny vikend 😵 😵 😵

danka24
27. nov 2009

ahojte riska PIATOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKKKKKKKKKKK
pred tt som sa potila na predporodnej sale 😀

danka24
27. nov 2009

no porod prebehol v pohode celkom rychlo .. doobedu som bola na ctg a doki ma aj vysetrila a prisla som domov a spinila som tak som hned volala jej ze spinim a ona ze to je z vysetrenia..a tak som sa pekne najedla doma a isla sa prezliect a na wc som zistila ze krvacam tak som opat volala doki a ze mam hned prist tak som rychlo volala jankovi nemohla som sa dovolat ... ale rychlo prisiel a o 13.30sme boli opat v SL hned ma zobrali vysetrili a dali ma na ctg ci citim pohyby tak dali klistir ... no a kontrakcie som mala kazde 5minuty potom mi prepichli plodovu vodu a kontrakcie chodili 2-3min ale boli kratke... potom mi pichli epiduralku ... a nakoniec som sa premiestnila na porodnu salu a a o 17.35h sa mala narodila bolo to rychle na 2x som zatlacila a mala bola vonku je to uzastny pocit prajem to kazdemu aby to zazil 😉 janik bol pri porode... musim koncit paa

bettynka222
27. nov 2009

jeeej seka, azalka aj ja blahozelam k meninkam 🙂 carmenusik aj ty si katka? blahozelaaaaam a aj vsetkym ostatnym 😉

jani ty prosim ta uz nenos tie cizmy. inak mne vobec nedoslo, ze ked ma konecne vypustia na nejake prechadkzy, tak sa mozno bude smykat vonku 😕 kedy ides zase na poradnu? ja idem siedmeho, nebudes tu vtedy? a pripajam sa k vyrocnym gratulantom 🙂

suzzi aj ja si pamatam ten porod....v case robenia testu som na kona este nechodila, ale porodneho modlenia som sa plne zucastnila 🙂

azalka neboj, zrasty sa ti este urcite netvoria, teraz sa tam bude tovrit nieco ine 😉

seka neboj nejak to vydrzis, halvne nech je mm v poriadku 🙂

ryby myslime na vas 🙂

dani akurat som sa chcela spytat ci budu aj nejake infosky o porode a uz si nam aj nieco napisala. som rada, ze to islo cleko hladko, nech to tak ide vsetkym 🙂

rybka13
27. nov 2009

ahojtem, vdaka, ze na nas myslite, uz som sa troska ukludnila, ale citim ze tlak mam stale nejaky vyssi koli stresu..
ved presne, ja sa bojim hlavne, ked sa rybiatko nehybe, obcas aj niekolko hodin, vtedy sa naozaj obavam, ci placenta este funguje ako ma... mala som ist do poradne az o tyzden vo stvrtok, ale doki povedal, ze teda mozem prist v pond. Ja by som najradsej chodila kazdy den, aby som si bola ista, ze rybiatku ma stale pekne ozvy srdiecka.. 😕

azal, necakaj ak mas bolesti, chod radsej niekam skor..
seka, nech je manzel co najskor fit.
suzzika ahoj 🙂
janulka, tesim sa ze kocik je super

nie nemam narodky ani ziadny sviatok, o to milsie ked clovek dostane darceky len tak, od zlatych kamaratok 😉
margi, ako kiki, este stale soplik?

bettynka222
27. nov 2009

babulky mohl by ste mi prosim poradit nieco prirodne pre tehulky? trosku mam hlieny a tie mi drazdia hrdlo...dakujeeeeem 😉

margarita
27. nov 2009

betty - to chces nieco na tie hlieny alebo na hrdlo? myslim, ze na hrdlo mozes skusit kloktat slanou vodou, ak Ta nenapina, tak to Ta potom z toho asi bude 😀 a do nosa nieco prirodne...hmmm, ja si davam Vincentku, aj Kristinke ju teraz davam. Poradila mi to kamoska lekarnicka, ze je to lepsie nez vsetky farmaceuticke kvapky, lebo to nema tie ine pridane hovadiny 🙂
A nezmenis si pas? Aby sme vedeli, v ktorom si tt 😎

seka - super, ze manzelovi sa to podarilo, tak sa pekne onho starajte, a on coskoro bude jest ako predtym...pamatam si, ako mne po operacii zachutila ruska zmrzka (bez tej oplatky, samozrejme), vanilkove termixy a polievky 😉 a klokta si repikom alebo salviou?

rybka - super, ze je uz fajn 🙂 nechcem, aby to vyznelo blbo, ale aj keby si lezala na monitore cele dni a noci, nikto Ti nezaruci, ze je vsetko super...aj stroj je len clovek 😀 😎. Takze to skus, ak sa da, zverit Bohu, to je ten najlepsi babetkovsky monitor 😵, aspon mne osobne sa veeeeelmi osvedcil.
Inak jednou z pricin infarktov placenty moze byt aj vyssi krvny tlak matky...som kdesi citala...ale to maju tehule pred porodom vzdy vyssi tlak, logicky

muska - Calgel sa uz nevyraba, ale mam taky najnovsi, ze Dentinox, celkom pekne voni 😀 po repiku a zda sa, ze aj zabera.

danka - no konecneeeee, ze si sa ozvala. Tesi ma, ze si tu ako ziva reklama na pohodovy porod, a kde su fotky??? koncia Ti v 35tt 😉
a co spanie, jedenie, kojenie, kakanie, dari sa vam?

skorki
28. nov 2009

Ahojte babulky,

Dobre ranko. Tak, ja uplne standardne - dnes som vstala 5:45 😠 . A cez tyzden sa neviem dostat z postele - vsade tma, vonku zima, v posteli teplucko...a dnes strasim uz od rana...
Ale dnes sa zo vsetkeho straaasne vytesujem. Kolegynky mi pozicali vsetky mozne katalogy kozmetiky a ja si uz pomaly davam dokopy darceky na Vianoce. Taaakto strasne sa uz tesiiiiiim 🙂 😉 🙂 . A navyse sme sa dnes dohodli s nasimi znamymi, ze pojdeme na husacie hody. Takze same dobre veci 🙂
Danka, vitaj!!!Tak to je super, ze porod bol rychly, a ze to Janko stihol. No uz nech si len najdes chvilocku a pridas aj fotky. Budeme sa tesit.
Rybka, to je dobre, ze si kludnejsia. Pondelok je tu o chvilku, budes istejsia. Ale ved Rybiatko Ti dava urcite "znamenia" ruckami a nozkami, ze "mami neboj, som ok" 🙂 Drzkaj sa nam.
Betty, aj ja uz stracam trosku prehlad, ze v ktorom si tyzdni. 🙂 Ako sa citis s tym hrdlom? No vela cajiku, medu, mentolove cukriky...nech Ti to rychlo prejde.
Seka, neviem,ci som to tu nepisala, ale aj mne brali mandle, ked som bola starsia. Lezala som na izbe s dievcinou, ktora mala asi 18 rokov a podstupovala ten isty zakrok. Bola trosku korpulentnejsia a veeelmi jej chutilo papat. Tak si predstav, ze den po operacii mandli /pre tych, co nezazili, dost to boli-najma pre prehltani, takze vacsinou sa podava len kasovita strava, lahke polievky...atd.../, sa mila slecna vyparila do bufetu a bola si kupit rozky a sunku 😀 😀 😀 . Ja to dodnes neviem pochopit,ako s tym bolavym hrdlom dokazala zjest tie rozky. No ved ale hlad je zly...
Janulka, kolko si ty toho postihala - novy imidz, novy kocik...wow...sikulka si.
Margi, ako je Kiki? Uz je jej lepsie?
Riska, kde si?

Pa, a krasnu sobotu.

riska
28. nov 2009

ahojte 😉

mm zasa preinštaloval PC, tak som sa sem nemohla dostať

skorki, 5:45? 😕 no tak to čumim, ale aspon ked budeš mať babo, evidentne ti nebude nočne vstavanie robiť problemy 😵 a dobru chuť k husacinke

seka, super, že manžel to zvladol a rýchlo ho pustia domov, tam sa vylieči najrýchlejšie 😉

danka, hurrrra, že si sa ozvala, asi ta klarka zamestnava, ale vieš, my sme take zvedavé, tak chceme vedieť úúúplne všetko a aj pokukať fotky 😉

betty, ja by som v 1. trimesti asi nič nebrala, baby ti dobre poradili prirodu 😉

margi, kiki sa už ma lepšie?

rybka, myslim na teba a som na mobile, keby niečo 😉

ja sa dnes chystam robiť adventny veniec, až na to, že som nekúpila sviečky 😕 tak vam všetkým prajem krasnu sobotu 😵

janula.k
28. nov 2009

ahojte 🙂 my ideme dnes s mm na čínu 😎 ale radsej by som si dala skorkinu husacinku 😅
bettynka chceme vidiet tt v pase! 😠 a cizmy som odlozila, nosim tenisky 🙂 aj tak je vonku ako na jar 😕 A na poradnu idem teraz v pondelok 30.teho, ale kedze uz budem chodit kazdy tyzden, tak je dost mozne, ze potom aj o tyzden 7.12. 😉
Rybka drz sa, ozaj aj mas take nejake pocity, ze by to uz ozaj mohlo kazdu chvil prist? 🙂 ja este nemam vsetky veci do nemocnice, vlastne ani cestovnu tasku nemam doma 😒
A aj ja sa strasne tesim na Vianoce, tiez by som uz rada mala pre kazdeho darcek kupeny, ale ked ja som taka, ze prilis premyslam co kupit, ci sa to bude hodit, ci sa im to bude pacit atd..
Riska a v akej farbe robis veniec? sikulka 😉

rybka13
28. nov 2009

skorki, teda 5.45, to je silne cafe na sobotu 😅 uzi si husacinku a pekny vikend
😉
janulka aj ty tu cinu.. inak ty sa uz zbal moja, lebo ked ta chytia kontrakcie, tak uz bude tazke balit 😉 Ale este nevymyslaj a neupratuj moc, az v 38 tt, ved este babuliatku prospeju tie tyzden, dva v brusku..

ja neviem ci citim, ze by to malo prist, ale myslim, ze porodim skor ako na termin... napr. na zajtra som nastavena 😉, paci sa mi datum 29/11/2009 a ja som sa tiez narodila v nedelu vecer o 8 😉
moje rybuliatko sa nado mnou asi zmilovalo, a vcera a dnes ma tak aspon kazdych 4-5 hodin ma troska pokopne, asi aby sa maminka nebala, zlaticko moje 😉

riska aj ja by som chcela vencek 🙂 raz som si kupila, ale nechapem kam som ho dala, nemozem ho najst uz asi 4 roky, tak si asi kupim novy, vyrobit, to si moc netrufam, nemam cecinu 🙂

ano margi, snazim sa spoliehat na najlepsi monitor.. hej a ten tlak mam tiez vyssi, citim to, asi preto, ze uz cakam ze to moze hockedy prist 😕

janula.k
28. nov 2009

Tak uz sme doma, mm isiel este na pivko s kamaratmi a ja sa nudim pred tv 😒
Rybka ja ti tipujem porod na Mikulasa 😉 moj drahy dedko sa vtedy narodil 😵 Ja som sa tiez narodila v nedelu, vraj nedelne deti su stastne deti 🙂
Tak dobru nocku 😵

margarita
28. nov 2009

janulka, ja som vcelku stastna a to som sa narodila vo stvrtok a nasa Kiki v piatok a ta je este stastnejsia 😵 myslim, ze vsetky deti, ktore sa vobec dostanu sancu narodit, musia byt stastne 😀 😀

kiki sa ma tak striedavo-oblacno, ako na hojdacke. Cize bud jej sibe, nahlas sa rehoce a blbne ako mala 😀 ,alebo ju chyti srdcervuci zachvat placu z bolesti zubov, ktore este nevidno, aj ked uz dva mesiace ma biele dasna. Tie zachvaty su dobre aj na to, ze sa nimi prirodzene vysmrka 😉a inak jej hrozi odsavacka...
dnes sme boli poobede u nasich, vecer po navrate k nam ju to zase draplo, ale uz sa ukludnila a spi,ja som sa este poludstovala v kupelni (predsa len sa patri si vlasy umyt na prvu adventnu nedelu 🙂)
a nieco sme pozerali na nete a tak tu este teraz strasiiiim 😀
Ale na skorki sa nechytam, vstavat 5.45 dobrovolne nikdy 😀
Ja zvyknem v noci tak okolo jednej az druhej, a potom este medzi piatou a siestou, aj to len, ked musim 😉

skorki - nechces vymysliet a nakupit darceky aj za mna? poslem Ti prachy a vsetku svoju doveru 😉

riska - sikulka, ze vyrobis veniec. my sa v nasom minibyte zmozeme tak na styri sviecky, aj to, neviem, ci toho roku nezrusime, lebo to nie je velmi baby-friendly na nasom malom barovom stole v kuchyni...

janulka, rybka - myslime na vas, nech je porod aspon taky rychly a lahky, ak u danky 🙂

lenkove
29. nov 2009

ahojte dievcata,

vitam vas v prvej Adventnej nedeli, aj u vas je tak krasne??? 😵
my tu mame krasne slniecko, hadam sa mi podari niekam vypadnut, aspon na chvilu, aj ked moja nalada dnes na bode mrazu (a von tri stupne 😉 ) Vcera sme boli v Mnichove, bolo super, krasne mesto, waw, ozaj velkomesto 🙂 kupila som si batoztek aj na notebook aj ubor na cvicenie sa zmesti 😉 normalne sa bojim, ze ked ho necham pred kniznicou, mi ho ukradnu, taky je pekny 😵 modro-modry 🙂
a dnes sme sa s mm trosku pochytili, normalne nechapem, on je v kostole, ja pojdem vecer.. sa mi nechcelo ist teraz, ze si precitam moje analyzy, kym so svieza.. A mm mi ani s obedom nechcel pomoct 😕 ale nakoniec to dobre dopadlo 🙂 pomohol s obedom, ja som ho len dala piect a kym pride z kostola, bude navarene 🙂 😀 a vy cooo?

stansun
29. nov 2009

ahojte, sa sem trosku votriem tak sa ospravedlnujem 😉

Danka moc ti gratulujem ze uz mas pri sebe malicky uzlicek, verimz e vam robi velku radost tak myslime na teba je to teraz velmi krasne obdobie tak si ho vsetci traja pekne uzite 😵

jani a tebe drzim palceky aby bolo vsetko v poriadku uz ste skoro na konci uz iba zopar dni a mate krasneho chlapceka pri sebe 😵

smejka
autor
29. nov 2009

ahojte 🙂
danka vitajte s dievcatkom doma 🙂 ...opatrujte a hod nejake fotocky 😉
pozdravujem vas vsetky a myslim na vas 🙂
lenka ozvi sa 😎

lenkove
29. nov 2009

Smejka, ja neverim vlastnym ociam, ahoj 🙂 😵

margarita
29. nov 2009

leni, ani ja neverim vlastnym ociam...ved dnes to tu zachranujes len Ty a smejka 😉

Inak som konecne mala chvilku, tak som spravila novy album.

lenkove
29. nov 2009

Margi
waw, fotky su, waw 😵 😵 😵 uuuzasneeeeeeee 😵 😵 zlatucki ste 😵 😵 Oblecena Maja je super 😀 tesim sa na dalsie umelecke skvosty 😵 😵

muska30
30. nov 2009

ahojte,
ako ste prezili prvy adventny vikend?
My sme si vecer s detmi zapalili prvu sviecku na adventnom venceku, resp. na svietniku, lebo vencek by nam v nasom teplom byte opadal 😅
V sobotu sme boli s manzelom pozriet nejake darceky pre deti a ako sme vychadzali z nakupneho centra na hlavnu cestu, zastavili nas policajti. Najprv, ze kontrola a potom, ze manzel nepostal na Stopke 🤐 Takze pokuta 100 Eur, tak som sa rychlo pomodlila za policajtov a manzel ich nejako prehovoril na 10 Eur. Takze vdaka Boze 😉

muska30
30. nov 2009

margi,
fotky su vydarene, aj s tym komentarom 😉

lenka,
tak si si urobila radost dobrym nakupom 😉 a ticha domacnost Vas obisla, ked ste to tak rychlo s manzelom vyriesili 😉
aj my sme uz s mm na tom lepsie, treba si stale odpustat 😔