Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

darla27
21. dec 2009

Ahojky Janulka, teraz pozeram ze uz si 39tt ved ty uz mozes rodit kazdym dnom !!!!! 😵

Bubulka, ja mam na rozdiel od teba smutnejsie spravy. Pisala som tomu dokimu do Prahy ze co dalej a jeho zaver ma velmi nepotesil. Liecbu ktoru mm odporucil Stefancik nazval zbytocnou, pretoze mam aj ja imuno problem, a tie lieky by mu ten stav vobec nezlepsili, mozno dokonca naopak. ☹
Ty mozno mas inu moznost, ale ako ja zistujem, mne asi zostava posledna... ☹ Som z toho hrozne sklamana.

janula.k
21. dec 2009

Darla to hej, moze to prist kazdym dnom..no zatial sa na to vobec necitim 😅
Ako ospravedlnujem sa, nevidim moc do tvojej problematiky, ale preco sa neliecite v Prahe, ak mate obaja imuno problem? Pocula som, ze su tam dobri odbornici. A aka je posledna moznost? ivf?
inak zlaty stafylokok nie je nebezpecny,..ma ho vraj vela ludi, horsie su streptokoky..Ja mam tiez teraz v tehu stafylokoka 😒

bettynka222
21. dec 2009

janulcek ahoooooooj. aj u mna idu vianoce nejak pomimo. teda hlavne co sa darcekov tyka, na jeziska samozrejme myslim. ale ajtak som si este neuvedomila z eidu fakt vianoce 😕 a ako ste to nasli? mas nejaku radu?

darla a preco nejdes za madarom nech ti nastavi liecbu? to o nom si hovorila,z e? ved on sa otmu venuje
no vidis, aj janulka ti napisala to iste. inak jani streptokoky su rovnako zle ako stafylko...ale ten zlaty je naj 😒

darla27
21. dec 2009

No, je to zlozitejsie Janulka. Liecba je zlozita, uspesnost miziva, v podstate sme sa uz liecili hned ako prisli skoro pred rokom vysledky, ale vysledok sa nedostavil. Teraz mi vyslovene napisal, ze aj keby sme vyliecili dg. mm tak je to stale take mizive, pretoze aj ja mam imunologicky problem, obal mojho vajicka vytvara protilatky a je pravdepodobne ze tam spermiu nepustia /ktore su aj tak pomale a zhlukuju sa, zase kvoli dg. mm/.
Normalne mi napisal, ze IVF-ISCI plus pred tym imuno liecba a nasledne aj v tehotnosti, aby som kvoli tomu nepotratila opat. Takze mi z toho vychadza jedine: Bud sa zblaznim, prijmem bezdetnost ako svoj zivotny kriz alebo nabehnem do CAR a podam novu ziadost, ktoru som ja tava nechala prepadnut.

Betty, Madar mi povedal ze najlepsie bude isci ktoremu bude predchazat opat imuno liecba.
Nech robim co robim, nech sa akokolvek snazim bojovat s nasimi diagnozami, akosi to aj tak vedie len k tomu jednemu, comu som sa roky branila. Dnes som sa ale tak vytocila, po tom co mi konecne Dr. odpisal ze som povedala ze hned v januari sa idem objednat. Poviem Vam, mam toho plne zuby. Roky ubiehaju a ja sa nikam neposuvam, stracam vieru, optimizmus a aj nadej ze sa to vobec podari aj tak zlozitymi zasahmi ako IVF je.

bubulka722
21. dec 2009

Betty, Janulka ďakujem za príspevky a dúfam, že sa nakoniec predsa k tehu dopracujeme. Stafylokok žije všade okolo nás a v nás, zvykne narobiť škody keď sa premnoží. Ak je dlhodobo neliečaný, infekcia prechádza do chronického štádia a môže spôsobiť atrofiu semeníka, ktorá sa nám potvrdila po biopsii testes. Takže nie je to úplne neškodný parazit. Či to spôsobila ignorácia zo strany doktorov je dnes už celkom jedno, ja len dúfam, že v inom semeníku je to o.k. a liečbou sa SPG podarí zlepšiť. Možno som naivka, ktorá chce veriť na zázraky, ale Betty ty si predsa príklad jedného zázraku, tak nestrácam nádej.

Darli, tak to mi je fakt ľúto. Ver, že nič nie je zbytočné. Inak aký imuno problém máte? Všetko sa dá riešiť a z konštatovania jedného doktora by som závery nerobila.

janula.k
21. dec 2009

darla, nie neboj sa, nezblaznis sa aj ked zasnem nad niektorymi dg. 😔 otehotnenie a donosenie zdraveho babatka je fakt zazrak 😔 Ja by som ti radila ist a urobit vsetko pre to, aby si opat otehotnela, nemas co stratit..ja viem, lahko sa mi to hovori,..ja ta chcem len trochu povzbudit, aby si nestracala nadej...lebo pokial je riesenie, tak treba verit 🙂
Betty nie nemam radu, len treba dobre odbocit, ale kde, to uz neviem 😀 my sme zle odbocili a uz to islo.. 😀

lenkove
21. dec 2009

Bubulka
ja zasnem co sa s vami deje.. ti doktori 😠 😠 ale krasne je, ze nestracas nadej...

Darlusik, nepripustaj si take zle myslienky.. Neboj.. a otvor svoje srdiecko svetu okolo, aj lekarom.. 😔 pozri na Katy2 aky mali vazny problem a tlacil ich aj vek a maju krasnu dcerusku... niekedy sa jednoducho inak ako IVF ISCI neda.. 😔 ak chces iba vase vlastne dietatko.. 😔
papa moje, ja uz odchaaaaaaaaaadzam ale myslim na vas a modlim sa za vas.. Prednostne Janulka 😵 😵 a ostatne taktiez velmi tiez...

a Margi, moja babka mala minuly rok presne take stavy, este aj septicke stavy.. horucky.. no hroza.. ale Pan mocny nam ju vyliecil a teraz je s nami a spravne babkovsky neposlucha 😉 vas ocko sa tiez da dohromady, my sme s vami...
😵

janula.k
21. dec 2009

Babulka, tak to ano, ak sa premnozi, tak kazda bakteria zvykne narobit problemy 😒 ja som mala, alebo teda mam v posve masivny nalez stafylokoka..Mne obycajna premnozena candida narobila take problemy ze az...
Ano, nestracaj nadej!! 🙂

janula.k
21. dec 2009

Lenuska 😵 😵 😵 tak ja som u teba taka tlacenka pretlacena? 😀 😎 dakujem a aj ja myslim na vas to vies! uz o chvilku budeme maminky 😵

darla27
21. dec 2009

Bubulka toto je moja tema, vidis, je to uplne beznadejne, je to najmenej casta imunologicka pricina neplodnosti preto nemozem najst nikoho kto otehotnel s touto dg, prirodzene.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
A mm zase ma autoprotilatky voci vlastnym spermiam. Do kelu! My sme dvojka. 😀

Janulka, ano , je sanca: isci. 😒 Ani nemozem ist na predvianocnu spoved ked realne rozmyslam ze to pojdem urobit. ☹ Ved viete ako sa k tomu stavaju knazi. ☹

Lenkove ja som uplne na konci cesty riesenia nasej neplodnosti.Stale som dufala, lietala po vysetreniach a modlila sa aby sa stal zazrak a otehotnela som prirodzene. Ale dnes mi po tom maile Mudr.Madara docvaklo ze si zijem mimo realitu v tychto veciach a ziadny zazrak nebude. A ja som sa tomu tak branila. ☹
Keby mm bol nakloneny tejto variante, tak sa dam radsej na ado, ale to u nas nehrozi, on je v tomto absolutne nekompromisny, on tvrdi ze by nemohol milovat cudzie dieta tak ako vlastne.
Joooj ako ti zavidim ze tvoj muz je v tomto iny. Velmi ma mrzi ze moj boj s prirodou dopadol takto.. 🤐

janula.k
21. dec 2009

darla 😔 tak sa spytaj knaza co mas robit... 😔 ja by som sa asi nikdy nevzdala,..ale ktovie. A prvy krat si otehu prirodzene?
Inak moj sef a jeho manzelka mali imuno problem. Ona dva krat potratila a doktori im povedali, ze jednoducho spolu deti mat nebudu. A maju. Dvojrocneho chlapceka 😵

bubulka722
21. dec 2009

Darli, tak to je naozaj poriadne komplikované. Nerada to hovorím, ale s partnerom ste si po biologickej stránke asi moc nesadli. Na tvojom mieste by som teda asi začala vážne rozmýšlať nad IVF, keď dieťa chcete. Mne sa ešte oči neotvorili, možno onedlho keď aj tieto posledné možnosti zlyhajú. Uvidíme, ale každopádne sa nevzdáme a tento boj aj napriek všetkému obe vyhráme!!! 😉

Babulky idem sa venovať rodinke, dať mojim dvom chlapom papkať. Idú Pelíšky a to ja teda môžem. Tebe Janulka prajem čoskoro bezproblémový pôrod aj bez cs. Držím ti silno palce a myslím na teba. 🙂

darla27
21. dec 2009

Janula, knaza uz radsej nie, uz som to s jednym riesila a k nicomu dobremu to neviedlo, len som sa vzdala myslienky dietata s pomocou ivf a teraz je situacia taka aka je - bez neho to ocividne nepojde.
Ano, prvy raz to bolo prirodzene ale za zvlastnych okolnosti, obaja sme uzivali ATB ked sme otehotneli.
Keby sa nam to babenko narodilo, ani by sme nevedeli ze sme v podstate neplodny. 😅
Je to sranda co vsetko zivot prinasa. Ja sa ale nikdy nevzdam, zivot bez dietata je pre mna nepredstavitelny a nezvladnutelny. Nie som typ , ktory sa s s tym zmieri, ale zaroven som ta, ktora si IVF bude pravdepodobne vycitat, nakolko uz 2 roky vymyslam ako by som sa mu vyhla a "vyliecila".
Inak: Ja na zazraky verim, len mna akosi obchadzaju.

No nic babulenky, nebudem tu zbytocne okyslicovat svojimi depkami, chcela som sa s Vami len podelit,
lebo doma sa uz o tom neda bavit, chlapi to beru inak: pojdeme na umele a co... 🙄
Dakujem Vam za nazory, velmi si vazim ze s vami mozem zdielat toto moje trapenie.

darla27
21. dec 2009

Bubulka, to zase nie je uplne tak pravda, paradoxne my mame kazdy svoj imuno problem s vlastnym telom,nie navzajom, ja nie som ani alergicka na jeho spermie - aj toto vysetrenie nam robili a dopadlo super - presne stredove hodnoty. Je to na nic..

janula.k
21. dec 2009

Darla, Bubulka, moja rec!!! nikdy sa nevzdajte 😵 Darla, nie si vo svojom trapeni sama, Jezis je s tebou a nacuva ti. Len mu doveruj.

muska30
22. dec 2009

ahojte,
kaki, janulka,
tak sme na tom podobne, ale ja to tiez tak citim, ze som za mm zodpovedna, ked mi ho Boh vybral 😉
verim v silu modlitby, tak budem pokracovat tymto smerom 😉

darla, bubulka,
mate to tazke, ale ked je stale nejaka sanca, tak to treba vyuzit. Nas Pan je s Vami.

Janulka,
tehulka, to je dobre, ze si sa zmierile s cs, mozno sa porod rozbehne skor a budes rodit prirodzene, je to v Bozich rukach.

keby sa mi nepodarilo prist pocas sviatkov, tak Vam vsetkym prajem krasne Vianoce v kruhu Vasich najblizsich a vela radosti z novonarodeneho Jezisa 😵 😵 😵

kaki
22. dec 2009

Dobrý večer, tu sa tuším postí 🙂
čoskoro privítame nových hostí 😉

riska
22. dec 2009

kaki 😵 ty ešte strašiš v robote? 😕

kaki
22. dec 2009

Trošku 😀 bububububuuuuuuu 😀

riska
22. dec 2009

😀 tak chod domov za mužíčkom sa prituliť 😵 ja som sa tulila doteraz 😵

kaki
22. dec 2009

Ty si dobrá žena 😵

Ja sa túliť nemôžem, lebo on má dnes dovolenku a od rána pečie 😀
Len mi nadiktoval zoznam čo mám dokúpiť 😀 A mám sa kvoli surovinám poponáhlať 😀
Takže som sa dotúlila 😀 Ale noc je ešte mladáaaaaaaaa 😵 😉 😀

kaki
22. dec 2009

Ahojte, utekám pre suroviny a domooooooov 😵 🙂 😉

bettynka222
22. dec 2009

ahojte 🙂

darlusik moj, ty si silna a vydrzis to vsetko. pocuvaj hlas svojho srdca a sprav to, co ti hovori, oki 😉 mojko si zober, ze kolko bab ide na potraty a potom maju v pohode deti. potrestal ich snad za to Boh? nie!!!!!!lebo on netresta....ale tie sa este vytrestaju same. ale ty si iny pripad, ty urcite nic zle neurobis. so mnou v nemocke bola jedna co mala este 9 embryi a cakala dvojicky. pytala som sa jej co s nimi spravi (jendo dieta uz ma a mala aj viac rokov). no ze ona ich da na rok zmrazit, ale dalsie deti uz neplanuje. tak som jej hovoirla nech ich daruje, ona ze nie, ved su to jej deti.....len potom nechapem preco ich chce nechat napospas osudu (ci vylevky v umyvadle) a nie radsej darovat 😒 ale ved ty sa nic taketo nechystas spravit predsa, preco by si mala byt zla a potrestana? ja ta teda nechcem navadzat na to ivf, ale nemam na 100 percent pocit ze sa Bohu prieci....no tolko moj nazor...ci je spravny, netusim

bubulka ano nase babatko je zazrak a vase bude tiez 😵 aj darlusikove 😵 😵 😵

janulcek no my sme zrejme odbocili dobre, lebo sme to nasli na prvy sup 🙂 babtko sa ma dobre a vsetky vas pozdravuje a ked budem mat vysledky z krvi tak slubujem, ze to tu zverejnim 🙂 😀

lenusik ahoooooooj. potom podaj spravy ako vsetok pokracuje. a podobne infosky cakame aj od smejusky 🙂

riska, kaki, muska ahojteeeeeee

riska
22. dec 2009

betty, takže u čunderlika všetko v poho? 😉

lucetta
22. dec 2009

ahojte kocky 🙂
kedze sa tu zrejme do vianoc neukazem, chcem vam popriat pozehnane sviatky, aby radost ziariaca z jasli oziarila i vase zivoty, aby maly Jezis mal jasle aj vo vasich srdciach 🙂
pa
L.

skorki
23. dec 2009

Dobre ranko, dievcata!
Tak uz sa len raz vyspime a su tu Vianoceeeeeeeeeeeeeeeee 😀 . Ja dnes este idem do prace, cakam, kedy sa mm zobudi. Aj on pojde pracovat, ale tvrdi, ze len na pol hodinku /no keby to bola polhodinka, ani by som z postele nevysla, ale u neho pol hodinka bude tak cca do tretej/. Sme uz zbaleni, keby sa dalo mne odist z roboty skor, mozme aj vyrazit dnes na Oravu, ale o takom zazraku pochybujem.
Uzite si dnesny den, ja Vam pridem popriat pekne sviatky este vecer.
Lucetka, dakujem za krasne prianie. Aj ja na Vas budem mysliet, a zelam vsetko dobre. 😵
Kaki, ja neverim, ze Tvoj mm piekol...ja odpadnem...Prosim Ta, to kde taki muzi rastu? 😀 a hlavne, co piekol?
Babulky, zdravim Vas. Krasny dnik prajem 😉

kaki
23. dec 2009

Ahojte, tak my už pomaly cestujeme na Vianoce.....
Skorki, cestujeme aj so 4-poschodovou tortou 😵 Táto je snáď väčšia ako sme mali svadobnú 😀

Všetky Vás mám rada. Pri pohlade na malé jezuliatko si na Vás všetky spomeniem 😵
Prajem Vám aby Vianoce boli pre Vás sviatkom pokoja, radosti a aby ste dostali to po čom najviac túžite 😵

riska
23. dec 2009

dievčata, čo ste dnes v praci, tak nech vam to rýchlo utečie 😉

kaki, tvoj mm upiekol 4-poschodovú tortu? 😕 🙂 😉 ty musiš mať pri nom sladký život 😵

janula.k
23. dec 2009

ahojte kočky, chcem tym, co cestuju na Vianoce prec, zazelat stastnu cestu a stastny navrat domov a vsetkym Vam prijemne, pokojne a pozehnane sviatky. 😵
Ja som mala z pondelka na utorok tazsiu noc, dve hodiny v kuse ma boleli krize ako na ms..potom to prestalo a vcera a dnes uz nic, len sem tam. Vcera este po obchodoch, dnes som bola len mm zaviest do roboty a uz budem len oddychovat. Uz nemam taky pocit, ze vydrzim este tyzden..tak myslite na nas. Mam cislo na rybku, danusku, bettynku a lenku, tak dufam, ze vas budu informovat keby nieco 😉

violoncielka
23. dec 2009

Ahojte babenky!!!

Kaki a Skorki Pozehnane Vianoce a uzite si volnych dni.....ostatnym este napisem 😵 . Wau Kaki ...tak ze pozdravujem mm 😵
Mm robi aj 24 doobeda a aj ja aj dnes vecer a este aj stvrtok rano ucim 😵 .
U nas uz bolo vsetko vyupratovane, ale po vsetkych tych navstevach mozem podlahu umyvat este raz 😝 . V Italy v domacnostiach ludia nemaju koberce a nik sa na navsteve nevyzuva..tak si viete predstavit v case snehu co mam zase v obyvacke...ale je mi to jedno...kupila som si jednorazove navlhcene utierky na podlahu..a hotovo. Uz okrem zehlenia a varenia stedrovecernej vecer nehnem ani prstom.... Ved tu mame pekne 😵
Ja uz mam malinky umely stromcek vyzdobeny dva tyzdne a vcera som este urobila poslednu vyzdobu na oknach....taaak a je to!!!
krasne predvianocne dni...pa