Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

elizka
18. feb 2010

Ahojte babulky......

rybka, ty si číslo 😀 ..... to ma zatiaľ nenapadlo čakať do polnoci aby som si dala Milku 🙂 ....sladké moc nemusím, iba pred ms som pažravá, ale včera som tiež mala "slinu ozrutnicu" ktorú sa mi podarilo úspešne zahnať 😅 ........... ináč, myslím si, že silný materinský cit a obrovskú túžbu ženy po dieťati nie je možné ničím nahradiť.... to je niečo, čo sa nedá ničím kompenzovať 😉 ........ keby neboli Adam a Eva zhrešili, nebol by hriech, nemohli by sme sa postiť a kájať, nemuseli by sme chodiť na spoveď a hlavne by za nás nemusel zomrieť Ježiš a nebolo by víťazné zmŕtvych vstanie a najkrajšie sviatky v roku Veľká noc ........ všetci by sme boli len dobrý, poslušný voči Bohu, naše túžby by boli naplnené, ale nemali by sme prečo žiť ......možno sa mýlim, ale je to môj pohľad

azalka, Lúčky sú fajn.....ja som tam síce v kúpeľoch nebola, ale chodievame tam do vonkajších bazénov sa kúpať a je tam nádherne ..........myslím, že sa tam oplatí ísť.........keby to aj náhodou nevyšlo /verím, že ti to pomôže a budeš tehu/, aspoň si oddýchneš

riska, ty si tiež čakala na polnoc???

všetky vás pozdravujem a prajem požehnaný pôst 😔

elizka
18. feb 2010

muska ahoj.... asi iba my sa nepostíme od MK 🙂

k zavinovačkám sa neviem moc vyjadriť, ale myslím si, že na prenos a kojenie je to super .......moja segra obidve dievčatá dávala do postieľky v zavinovačke, ale nezaviazané a iba prekryla detskou dekou nožičky a bruško a tak si nemohli deku potiahnuť na tváričku ..... neskôr ich prikrývala perinkou .......

violoncielka
18. feb 2010

Ahojte babule
Rybka bavim sa na Tebe...pripominas mi mojho brata...co cakal v den postu na polnoc 😀
A inac my tak ustielame postele aj pre nas...najskor som si na tento taliansky styl nevedela zvyknut (som sa citila ako vo vazeni) ale uznavam, ma to svoje vyhody a hlavne neunika teplucko 😀

Mna vzdy ten paschalny chlavospev o stastnej vine co nam priniesla spasitela, vie nesmierne povzbudit, je to vlastne cele take vyvrcholenie v na Velkonocnu vigiliu sa spieva "To je ten den...".kde vlastne dostava cela nasa viera vyznam. Kde sa naplni nase ocakavanie...Kedy sa utvorilo take puto nesmiernej a ludskemu rozumu az nepochopitelnej lasky Boha a cloveka...

Rybka ani mi nehovor o cokolade...ja by som si taaaak dala...jemine. Normalne som zavislacka a momentalne prezivam abstak. Ale ja nie koli postu,ale 😀 musim zabijat bakterie, ktore mi zistili 😝

ake dobre rady tu davate....a hlavne sa v tej zavinovacke aj lepsie dietatko drzi nie? No ja sa tymito vecami budem zaoberat az o nejaky ten mesiac 😉

Smejka, 😀 Leni, margi, riska, kaki darla a spol caves...pekny den a neprehanajte to stym postenim sa 😉

riska
18. feb 2010

čaute, tak som vam napisala taký dlhý prispevok, ale mi ho zmazalo 😠

elizka, ta tvoja úvaha od adama až po súčasnosť sa mi velmi páči 😵 😵 😵
a ja som na polnoc nečakala, to skor mm už slintal za šunkou 😀

dufam, že sa nam rybka úplne nevyčerpala tolkými prispevkami 😲

muska, a tvoja malá je už o.k? 😕

violka, bakterie? a nemôžeš čokoladu? no teda 😠

vivien2505
18. feb 2010

Riska ohľadom tvojej starosti o narodenia bábätka... ak môžem

Keď budeš v nemocnici tak podľa polohy dieťatka a priebehu pôrodu sa lekári rozhodujú. Nemusíš sa báť, lebo berú v prvom rade ohľad na dieťa. Ty si sa skôr zotavíš ako dieťatko, preto keď vidia komplikácie ako si spomínala kliešte, tak lekár sa rozhodne pre cisársky, aby dieťatko bolo zdravé. Viem, že u nás si cisársky požiadať nemôžeš sama. Pozri Zdravie číslo 2 tam je to dosť podrobne o tom popísané...aj celebrity, ktoré tak rodili 😵 a nie preto že sú celebrity 😵 ale v záujme zdravia dieťatka 😵

pcolka
18. feb 2010

priznávam že ani ja sa nepostím od MK 😖 😖

len sa mi nechce nejako prispievať......ale vás čítam-teda riadne ste si podebatili na rôzne témy.....
ja som stále doma na PN-ke, ale s prácou....

rybka ty si sa včera riadne rozšoupla-no zlatá si 🙂 😉 🙂

tak môj názor na adopciu už poznáte-na to musia byť dvaja a obidvaja o tom musia byť prevedčení na 110% a nedá sa nikoho k tomu donútiť 😔 😔

o zavinováčkách a baby vakoch toho veľa neviem-moje deti už mali viac 😎

a o chybe Adama a Evi???? pravdu povediac-neriešim! je to tak, a tak to beriem-nejaké keby bolo keby...veď nič nie je náhodou ale všetko je Božie riadenie

muska ako sa vám darí odúčať????

riska
18. feb 2010

pcolka, ty si PN? nejak mi to ušlo 😅

vivien, zdravie mam, je to tam super popisane 😉 ja som si praveže doteraz myslela, že cs je niečo hrozné, ale vidim, že pre babo je to úplne v pohode a žena sa už z toho nejako zotavi 😉 mna len vystrašil ten posledný medializovaný prípad z antolskej, že žene 2 lekari odporučili cs a primar to neschvalil....babo nakoniec ťahali klieštami a malo aj polamane rebra 😖 tak celkom tomu nerozumiem, že načo si potom môžem vybrať a zaplatiť pôrodníka, ked o tom nerozhoduje sam 😲
ale moje haluze si nevšimajte, som už dlho doma a asi mi začina hrabať 😎 budem sa už dopredu modliť za šťastný pôrod a všetko to odovzdam najvyššiemu šefovi 😵 😵

pcolka
18. feb 2010

riska-áno som PN-po dlhom čase som sa dala aj vypísať, lebo som sa už neodvážila doktorke povedať nie! dobrých 6-7 rokov som nebola takto doma, ak tak len s deťmi-tak mi je to aj zvláštne-
ale celý deň som na telefóne a na počítači-takže jasný workoholik 😒 😒 😒

dnes je tu nejak pôstne-keď vy sa vždy rozkecáte až večer a to sa už mne nechce hľadieť do PC, keď hľadím celý deň-to ja radšej mm do očiek 😵 😵 😵

bettynka222
18. feb 2010

ahojte 🙂

smejka no tak to sa tovjmu mm nebudem pliest do kapusty 😀 vystudujem este nieco ine, mozno tu medicinu 😀

rybka ty hriesnica 😀 keby sme zili v raji, uz by ta mozno vykazali 😀

eliziatkoooo, som rada ze si sa ukazala 😵

zravim vas vsetky, musim letiet - idem na morfo. a osm trosku na nervy, lebo som bola vcera cvicit n akurzoch pre tehule a vecer zo mna isiel tkay zlty a potom aj bezovy hlien. ale dnes bol uz biely...ale ajtak som z toho mimo 😒

lenkove
18. feb 2010

Rybka,
nic si z jedenia nerob, ja mam pocit ze napodobnujeme nase deti, ktore musia za rok zdvojnasobit svoju vahu 😕 😅
ja varim iba malej a zjavne mi polievocka s rezancekmi nestaci 😅 nestiham ani pravidelne pit, tak som hladna potom daco schmatnem /napr. bonbonieru 😀 som vdacna, ze nekojim a mozem slobodne cokoladu 😀 / nemam vela casu na seba, lebo moje ditko cez den spi len hodinku a dnes som to vyuzila na umytie schodov, kedze mame sluzbu 😉 ale to mnohe poznate 😀 dnes ked sme sa vratili z prechadzky /mimochodom OPAT som sa nestretla s Akzus 😀 / tak som skonstatovala, ze hadam to plati, ze "bordel v byte stastne dite" 😀 vsetko vytahane, v kuchyni VSADE mame zemiakovu kasu /kedze som ju nechala akoze samu jest, aby som sa mohla najest aj ja 😀/ konecne to u nas vyzera ako u ludi 😵 😵 😵 😵

Bettynka, hadam ti poradia skusene tehulky, ja verim, ze to nebude nic vazne 🙂 napis ako morfo..

danka24
18. feb 2010

ahojte ... 😵 😵 😵 😵

lucetta
18. feb 2010

ahojte 🙂
danka servus 😉 vy budete mat v sobotu 3mesiace 😎 pridaj nejake fotecky

pekny vecer vsetkym

azalka22
18. feb 2010

no dievcata, dnes sme skoncili deviatnik za VS.
a co dalej? ake navrhy?
😉

lenkove
18. feb 2010

Azalka
ja idem spat 😀

mali sme tu davnejsie kruh modlitieb k sv. Gerardovi a mozno by nebolo zle teraz (nehovorim, ze ako deviatnik) otravovat svatcov zo zoznamu 😉 jednotlivo. a nezabudnime k nim nielen sv. Dominika Guzmana ale aj Sv. Joachima a Sv. Annu!!! 😵 😵

nech vas Pan zehna 🙂

ja idem spat, ale lame ma Chatrc, co som si vcera kupila 😉

lenkove
18. feb 2010

a viem, ze mnohe poznate, ale ak by sa vyskytol niekto komu to pomoze:
su tam aj patroni tehotnych, proti potratom, za porod, sestonedelie a pod..
http://www.abcsvatych.com/problemy/rodina.php

margarita
18. feb 2010

ahojte,
ja som sa sem vcera ani nedostala, ale nie preto, ze by som sa rozhodla postit od MK, to teda ani nahodou 😀
a aj dnes som bola cely den prec u rodicov, teda najprv cvicit Vojtovku s tetou rehabilitacnou sestrou. Konecne som si to aj ja riadne uzila, lebo ona je vzdy akoze macher, kedze s detickami cvici denne niekolko hodin, ale dnes - dnes sa "popalila" 😉
Najprv jej pri cviceni Kitty vrazila celou silou svojej velkej hlavicky do brady... 😀 az jej skoro zuby vypadli, a potom nam xela ukazat dalsi novy cvik, nech skusime, ale Kitty sa jej 3x tak majstrovsky vysmykla, ze to normalne vzdala a ze nema silu s nou v tomto bojovat 😎
Tak ostavame pri tych starych dvoch cvikoch, no ale hanbim sa, aka som bola v duchu skodoradostna, ze konecne si aj teta "krotitelka" uzila a pochopila, ze cvicenim sa jej naozaj posiluju svaly. teda aj jej, aj Kiki 🙂

tolko moje najnovsie zazitky, a zajtra ma k nam zase prist na cely den kamoska s malym - tym chlapcekom, co mam v albe, ze sa onho K.nezaujima 🙂 - tak ked sa neozvem, tak ma zmohla tato vzacna navsteva...

margarita
18. feb 2010

muska - a kolko presne mesiacov ma dcerka, nech viem, ze kedy sa oplati s tym nocnikovanim zacat. Pre nas je to este priskoro, ale nech sa dusevne pripravujem uz 😉

este k teme "riskina perinka" 😉 - moja skusenost:

babyvak - nie, nebudem v tom ani za svet, nic stade nevidim, radsej na rukach 😀

perinka zavinovacka klasicka - len v porodnici, ked sme museli, doma ani nahodou. a na kojenie uz vobec. Ale to preto, ze K. bola vtedy hroooozne spava a keby som ju nevyberala z perinky, tak ju musim furt budit. Aj mi sestry detske v nemocke nadavali, ze preco ju vyberam, tak som im odvrkla, nech skusia kojit spiace dieta, a bolo. Okrem toho, ona si od prirody furt stade ruky vytahovala, a trcali jej von, skratka ani tento vynalez som nemala sancu ocenit. Mozno pre kludne deti je to fajn 🙂

spacak - To je super! keby som ju v nom nemala od narodenia, tak ju 24x za noc musim prikryvat, a urcite by sa mi udusila pod tou dekou...ale ja mam spacakov asi 5 (vsetky som podostavala, rozne velkosti).
Zaver: kolko deti, tolko chuti 😀

margarita
18. feb 2010

a zaverecnym prispevkom by som sa rada vyjadrila aj k rybkinej provokativnej filozofickej uvahe:

"...ze predsa len ta slobodna vola nemusi byt taka vyhra ako sa zda... ved v raji by sme mali volu naklonenu k dobremu .. uplne prirodzene.. co z toho margi ze teraz mame slobodnu? ked sa rozhodnes proti Bohu, aj tak ta to stve a nakoniec to olutujes, cize napr. ak vykradnes banku a pojdes zato na Bahamy alebo zahnes tm s Bradom Pittom tak aj tak to musis olutovat..."

1) si si ista, ze v raji bola vola naklonena k dobremu? preco potom zhresili, ak nemali slobodu to urobit, hmmm? 😉 ja teda nie som teolog, Bozechran 😀 , len podla mna mali slobodnu od pociatku...
2) ved prave, mame slobodnu a taha nas k Bohu, len nie kazdy to olutuje, napr. taky Hitler a Stalin si asi moc vrasky nerobili, cize mne sa stale slobodna vola paci, lebo dava sancu ludom ukazat, co je v nich naozaj. Kto chce, moze ist aj proti Bohu a ani nos mu neodpadne, ani blesk ho nezasiahne, len sa mu to tam na druhom svete potom spocita 😎 vraj, no pri Bozom milosrdenstve by som si ani tymto nebola taka celkom uplne ista 😀
3) keby som aj vykradla banku, radsej to miniem na nas vysnivany domcek, na Bahamach musi byt dla mna hrozna nuda 😀
4) Brad Pitt nie je ani moj typ 😉 a niekedy nemam kedy zahnut ani s mm 😝 , nieto este s nejakym nahradnikom 😀
5) Bacha - T O T O je najvacsi argument 😀: keby bol svet idealny a bezproblemovy,
okrem toho, ze by vela ludi nemalo pracu, napr. lekari, policajti, politici, zamocnici, plasticki chirurgovia...atd. apod.
tak by nebol tym padom ani MK, a VS uz vobec, a my by sme sa neboli spoznali
😉 😉 😉
Tak rybka, mi nevrav, ze Ti ta "stastna vina" za tolko nestoji 😀

rybka13
18. feb 2010

mnam mnam 😀 ... to akoze moje pravidelne polnocne obzerstvo 😉
margi, kedze som unavena nemam sil Ti momentalne oponovat 😀 ale ja sa ozvem 😀 idem spat dnes v noci sa dieta budilo kazde 2-3 hodky a o chvilu ju mam hore znova..

krasnu nocku vsetkym, rychlo idem este na deviatnik aj ked je uz 15 mins po polnoci 😉

lakrimosa
18. feb 2010

Margarita, Rybka máte doktorát z filozofie? To je dobré, že maminy, ktoré majú kopec starostí, dokážu filozofovať s takou dávkou vitality. Rada by som sa vyjadrila aj k perinke - zavinovačke, ale , žiaľ nemám žiadne skúsenosti. A tiež by som si rada povzdychla s ostatnými, ktoré sú v stave radostného očakávania...zatiaľ vás chcem aspoň povzdbudiť slovami Jána Pavla II.: Nebojte sa!
A čo sa týka modlitieb, typ na litánie k sv. Jozefovi bol výborný. V utorok sme boli s mm v kostolíku v Marianke je tam krásne súsoše sv. Jozefa s Ježiškom na rukách. Nikdy pred tým som si tak neuvedomila význam označenia - pestún Ježiša - ako teraz, práve preto, že na to upozornila Vivien - vďaka 🙂 .

smejka
autor
19. feb 2010

ahojte 🙂
vidim ze sa tu vedu nocne debaty 😉
nepozerate hokej? 😕 🙂

lenkove
19. feb 2010

Smejka ahoj 😵 😵
ja nepozeram, mam hokej v priamom prenose 😀 a ty sa ako mas? mas volno dnes? 🙂

smejka
autor
19. feb 2010

lenka ahoj 🙂 ....dnes mam nocnu po vyse dvoch mesiacoch 🤐
goooooooooool 😵
ivuska je uz lepsia?

smejka
autor
19. feb 2010

lenka na tych fotkach je krasna...stastne dieta to 😵 ....jeej a va pride dnes ocinko...to bude radosti 🙂

lenkove
19. feb 2010

no som ju prechvalila 😀
dnes 🙄 🙄 😀

lenkove
19. feb 2010

a uzi si tu nocnu 😕 dufam,ze nebudete mat ziadne pripady 🤐

smejka
autor
19. feb 2010

lenka to preto ze sa tesi na ocinka 🙂
no dufam ze nebudu chodit po nociach 😲 🙂

lenkove
19. feb 2010

no ved je post 😉
no hadam, podla mna to tie zuby.. 😔 inak, jej sa asi rezu stolicky dolne 😅 😅

smejka
autor
19. feb 2010

lenka ale pride ti posila 🙂 ....aj zubky zvladnete 🙂 ...nosis ju v tom babyvaku?

lenkove
19. feb 2010

a ja ak mozem este k stastnej vine,
podla mna Boh vedel, ze zhresime a napriek tomu nas stvoril.. On vo svojej prozretelnosti predvidal vsetko a "ratal" s tym, preto nas nestvoril svojim slovom ale z prachu zeme .. od zaciatku do nas dal dve podstaty, od zaciatku chcel aby sme mali slobodnu volu.. nechcel nas pri sebe naslim "drzat" chce aby sme sa k nemu slobodne a s laskou vracali.. 😔 😵