Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

rybka13
3. mar 2010

janulka, ja riesim presne ten problem, neviem ci to mam emke dat alebo nie, je to aj dost penazi.. hovorim si, ze ved pred par rokmi to este nebolo, tak kaslem nato, ale co ak? muska a co su to za hnacky a kedy by akoze mohli prist?
A ako sa ma malicka?

janul tak teda branko je dobry valibuk, ale aj emka ma uz asi taku vahu predpokladam 😉 my sa mame dobre, ale asi ju prehrievam, prilis obliekam, lebo sa bojim aby neprechladla a chuda poti sa ako mys 😔

smejka, vivien, videla som tu reportaz, dobre ze ste to dali to telky, aspon si ten riaditel dd bude davat viac bacha, keby to tak aspon ale pomohlo doriesit Vas pripad 😔 a mali by ste Nikolku co najskor doma... ako to teraz vyzera? kedy mate najblizsi sud?

rybka13
3. mar 2010

smejka, manzel sympos 😉 ... Teba moc vidno nebolo ale raz si sa mihla 🙂 matusko podareny 🙂

margarita
3. mar 2010

janulka, ja viem, ze si to nemyslela zle, neboj sa 😉 len som na to precitlivela, a nechapem preco mam vzdy potrebu sa obhajovat, preco - okrem zdravotneho hladiska - este nechceme druhe dietatko.
Je to ako ked snazilkam davaju rady, ze "nemysli na to, chod na dovolenku...apod.", my vieme, co a kde a ako chceme byvat, ale vsetci sa citia povolani nam to riesit a radit. Najhorsie na tom je to, ze najviac radia prave ti, co nikdy sami v komercnom prenajme nebyvali, alebo dostali byt ako svadobny dar 😎
Vies, ja by som Ti tiez mohla dobre poradit, ak mas problem so svokrou, tak sa odstahujte a byvajte sami, ved podnajom dnes zohnat nie je problem 😀 ale prave to nemozem, lebo nie som uplne v Tvojej situacii.
A tak radsej byvame sami v malom jednoizbaku bez balkonu, ako riesit denne nejake rodinne vztahy a dojmy a tak.

tie rotavirusy som ja neriesila, Kiki ma aj tak hnacky z premnozenych crevnych bakterii, a proti tomu sa ani ockovat neda, tak len dietujeme v jednom kuse ☹

reportaz som nevidela, mame nejaky spomaleny comp, kym to nacitava, aj vsetky diely Bedarov by som precitala 😀
ale na vsetky myslim.

kaki
3. mar 2010

Ahojte,
Vidím rozhorčenie.... 😔
A viem, že nikto z vás nie je nezodpovední 🙂
No niekedy to tu na zemi nie je o tom čo chceme my.... 😔
Prosíme, ale Boh má s nami svoje plány.... ich zmysel? Dúfam že nakoniec naša spása 😔

janula.k
3. mar 2010

Akurat sme sa vratili od doktorky, malemu nahnisal ten vriedok po ockovani, tak mu to cistili ☹
Margi, nikdy by som si nedovolila davat ti nejake rady, vy viete najlepsie co, kedy, ako...este raz prepac ak som napisala nieco nevhodne. Dufam, ze sa vam v blizkej buducnosti podari nieco poriesit s byvanim..ci uz sa nieco riesi?
Rybka, tiez maleho obliekam rovnako ako pred mesiacom ked boli mrazy, iba mu uz nedavam deku na fusak a tiez sa poti ako myska, ale on sa dost poti aj vnutri, neviem co budeme robit v lete..mame v izbe rozne okno, cize akoby dve okna a cele doobedie je tam oprete slnko, tak tam mame ako v saune 😒
a s tymi rotavirusmi si to tiez musim este rozmysliet, trochu som o tom citala na nete..

dnes mame pohreb. v nedelu nam nahle zomrela babka 😔 papa

muska30
3. mar 2010

rybka, janulka,
tie rotavirusy su dost nebezpecne pre male babenka, ale je to ako s ostatnymi virusmi a bakteriemi, niekto je odolnejsi, niekto chyti kazdu infekciu 😒
a prehrievat babo nie je dobre, odporuca sa vzdy dat jednu vrstvu oblecenia navyse ako ma dospely. A hlavne ked sa uz oteplilo, netreba ich tolko prikryvat 😉

margi,
chuda Kiki, prajem vela zdravia, hadam sa jej ta crevna flora upravi 😉 ja som davala synovi kvapky Bio Gaia a dcerke Nutrolin B, oboje su probiotika 😉

kaki 😔

janulka,
uprimnu sustrast 😔

muska30
3. mar 2010

margi,
s tymi radami a otazkami, to poznam aj ja 😔 ked sme mali len syna, tak sa vsetci pytali a kedy planujete druhe dieta? tiez som mala svoje dovody, preco som este chcela pockat a nie mat deti hned po roku. A teraz, ked mam dve deti, tak sa uz nikto nepyta, ci neplanujem aj tretie.
my sme tiez dva roky byvali u nasich, kym sme mali vlastny byt, ale nejak sme to zvladli, horsie to bolo s mm, ten si nevedel zvyknut 😒 teraz budeme byt splacat 20 rokov, ale sme spojnejsi, ked sme samy 😉

mimuska77
3. mar 2010

Caute babulky ja len na skok,všetkým prajem požehnaný dník 😅

Janulka,
úprimnú sústrast aj odo mna 😢

Myslím na Vás všetky v modlitbách 😵

rybka13
3. mar 2010

margi, a to ako ste zistili ze kiki ma problemy s crevnou florou, lebo ju prehanalo?
janulka ☹

margarita
3. mar 2010

janulka, naozaj sa mi nemas preco ospravedlnovat, ved som vysvetlovala, ze ja som na to nase byvanie uz 5 rokov velmi citliva, kedze to stale "riesime" a uz 5 rokov sa nedari vyriesit to definitivne a najma zdarne. Vzdy doteraz sa ta nasa uz uz uz kupovana nehnutelnost nejako skomplikovala, zislo z toho, odhalili sa problemy a ine zaludnosti...skratka a dobre, len Boh vie sam, preco nechcel, aby sme tam byvali.
A tak sme stale v prenajmoch. No snad uz toho roku to mozno vyjde, ak je to Jeho vola.

Prave moja reakcia na Tvoju nevinnu poznamku mi pomohla si uvedomit, ako velmi malo sa v tomto spolieham na Boha a ako si, podobne ako davnejsie s babetkom - snazim zivot zariadit "podla seba" 😎 a Boha chcem, len tak mimochodom, podla mojich predstav, vtiahnut do tychto svojich planov.

muska, rybka - ona to prvy raz mala cez sviatky u svokrovcov, nie su to hnacky, len take divne vyzerajuce a zapachajuce exkrementy 😀 ale vytestovali jej to ako bakteriu Proteus mirabilis, co je normalne sucastou crevnej flory, len sa premnozili. To ako ked ma zena kvasinky, z casu na cas to pozna kazda, myslim 😉 a BioGaiu jej davam tiez, uz od toho januara, len jej sa to z casu na cas vrati, potom je zas tyzden ok, a z nicoho nic je to spat. Tak to musim riesit najblizsie s pediatrickou, uz sa mi to nezda, ze od Silvestra asi 5-6 tyzdnov ma dietu, mozno 2 tyzdne dokopy jedla "normalnu" stravu.
Tak jej mozno slahne nejake antibiotika, ak by sa tie bakterie nedali vykynozit humannejsimi cestami 😀

margarita
3. mar 2010

zdravim aj kaki a mimus, aj ostatne, co to dnes "flakaju" 😉

riska, a to ste este v IKEA, ked je otvorena do 22.00 a Ty sem cely den ani len nenakuknes 😀

inak vam este xem podakovat za modlitby, Kiki je uz bez teploty a ja pomaly tiez, no este budem brat lieky, nech som uplne fit. Byt takto chora po takmer 3 rokoch, veru nic moc pocit 😢

maja2
4. mar 2010

ahojte - nazrela som do vasej temy, s tym, ze tu najdem asi len negativne postoje k umelemu oplodneniu. som prekvapena, ze to tak nie je. ja som veriaca, i ked momentalne to beriem dost laxne. moje svedomie sa s tym vsak nevie celkom vysporiadat, ze to cirkev odsudzuje. pre nas ina moznost ako umele oplodnenie nie je. je to dost tazke sa pre to rozhodnut, a este k tomu tieto moje zabrany, alebo predsudky. napiste mi prosim, ako ste sa s tym vysporiadali vy. alebo ci ste sa s tym nevysporiadali a pristupili ste k adopcii. som otvorena kazdemu nazoru. mozte aj do IP. dakujem.

azalka22
4. mar 2010

ahojte
vsetkym, co maju daco spolocne so skolou davam do pozornosti
http://zuzanaroy.blog.sme.sk/c/221534/Pribehy-s...
precitajte si...

pcolka
4. mar 2010

ahojte, hlásim sa po dlhom čase....myslím stále na vás 🙂 , aj keď neprispievam 😒

margi - Kiky dodatočne všetko naj naj naj najlepšie, a ako som teraz čítala, tak hlááááávne veľa zdravia 😵 😵

janulka-úprimnú sústrasť 😔

muska-prádzninujeme dobre- 😅 zatiaľ, teda deti prázdninujú-na striedačku u jednej a u druhej babky, dnes do rána u svokry aj spali. len učenia dostali veľa na prázdniny ☹

čo sa týka bývania u rodičov-tiež sem bývali u svokrovcov asi 4 roky, ale teraz sme už vo svojom domčeku, a vždy keď prídeme domov, tak si tak s mm povieme, "náš dobrý domček" - malý, ešte v bojovom stave, ale náš 😵 😵 😵 😵

jáj a v pondelok sme úspešne oslávili 7 rokov - ako to rýchlo letí, teraz sme ju doniesli domov - takú malú 6 mesačnú a už má 7 rokov!!!! ( a 34 kg!!!! 😲 😲 😲 😲-v piatok sme boli na Kramároch, tak ju vážila endokrinologička)

tak pekný deň všetkým prajem a všetky vás veľmi pekne pozdravujem!

a ten príspevok som si pozrela - držim palce 😉 😉 😉

tak sa mi pekne mávajt

muska30
4. mar 2010

ahoj pcolka,
prajem vsetko najlepsie k narodeninam Tvojej dcerke, hlavne vela zdravia 😵
a nemala ta lekarka pokazenu vahu 😕 moj syn ma 25 kg a meria asi 128 cm 😉
ulohy ani neviem ake maju, este som nepozerala synove zosity, nechavam to na vikend 😅

pcolka
4. mar 2010

ahoj, muska

ej veru nemala, malá je aj vysoká ale aj pevná.....ale veď sa ľúbi aj najesť!
niektoré mamy musia nútiť deti jesť, ale u nás je to naopak-my zakazujeme, že už ti nedám, už stačí 😨 😨 😨

naši teda mali čítať 7 strán v šľabikári- a písať ľ a Ľ a okrem toho matika - no dosť

už ste zdraví?

riska
4. mar 2010

ahojte 🙂

margi, nakuknem, len nejako nevladzem prispievať 😲 včera som napr. stravila 4 hodiny na hematologii 😠 a už som aj ja anemicka, tak som vyfasovala železo a pyridoxin....no aspon niečo nove mi našli, ked som tam už tolko čakala 😀 😀 😀

inak sme boli pozerať take vačšie veci, ktoré nekupiš v hypermarkete 🙂 - postielku, matrac, autosedačku a tak.... už mame celkom slušny prehlad, stači len nakupiť 😉

riska
4. mar 2010

janulka - úprimnú sustrasť 😔 😔

danka- krasne rastiete a už aj v časopise o vas pišu, no toto 😀

smejka - sympoši ste všetci traja, no už len to dievčatko vam chyba 😔

muska - dufam, že už sa mate lepšie 😕

pcolka - blahoželam dcerke k narodeninam 🙂

az, carm - ja som taka rada, že idem na MD, lebo šaškovať v robote s hymnou, to už je fakt vrchol 😠 😠

a všetky ostatne zdravííííím 😵 😵

maja2
4. mar 2010

naozaj som sa netrafila do temy? 😢

margarita
4. mar 2010

riska, ok 😉 z zeleza si nic nerob, ja ho mam uz 2 roky, a okrem zapchy mi to nic ine nerobi 😀

maja - trafila si sa do temy, len my sme sa tu kedysi o tom tak vasnivo pohadali 🙂 ze sme si nejako kolektivne predsavzali uz to verejne na nasom fore neriesit, aby sme nepohorsovali inych, ked napr. niektore z nas UO az tak kategoricky nezatracovali ako je oficialny nazor Cirkvi.
Takze asi pockaj, a babulky, co to riesili alebo aj este stale v sebe riesia 😎 sa Ti mozno ozvu cez IP 😉

margarita
4. mar 2010

toto mi dnes prislo mailom - na povzbudenie:

Posadí sa ako tavič a čistič striebra

Skupinka žien študovala knihu Malachiáša. Keď študovali tretiu kapitolu, prišli k tretiemu veršu, v ktorom sa píše:

"Posadí sa ako tavič a čistič striebra..."

Tento verš bol pre ženy ako hlavolam a rozmýšľali, čo tieto slová vlastne hovoria o Božom charaktere. A tak sa jedna z nich ponúkla, že niečo zistí o procese čistenia striebra a na ďalšom stretnutí skupinky im o tom porozpráva.

V ten týždeň táto žena zavolala striebrotepcovi a dohodla si s ním stretnutie, aby ho pozorovala pri práci. Nepovedala mu nič o tom, prečo sa o jeho prácu zaujíma, iba toľko, že ju zaujíma proces čistenia striebra. Ako tak striebrotepca pozorovala, videla, ako držal kus striebra nad ohňom, aby ho zohrial. Vysvetlil jej, že pri čistení striebra ho treba držať uprostred ohňa, tam, kde sú plamene najhorúcejšie, aby sa všetka nečistota spálila.

Žena rozmýšľala o tom, že Boh nás takto drží v ohni, a potom si spomenula na ten verš: "Posadí sa ako tavič a čistič striebra."

A tak sa opýtala striebrotepca, či naozaj musí sedieť a držať to striebro po celý čas, kým sa čistí. Muž odpovedal:

"Samozrejme. A nielen to. Musím ho držať a nespustím z neho oči po celý čas, kým je v ohni. Keby som to striebro nechal v plameňoch čo aj len o chvíľu dlhšie, ako treba, zničilo by sa."

Dáma na chvíľu stíchla, a potom sa striebrotepca opýtala:

"A ako viete, kedy je to striebro už úplne čisté?"

On sa usmial o odpovedal:

"No, to je ľahké - predsa vtedy, keď sa v ňom vidím ako v zrkadle."
Ak sa dnes cítiš ako uprostred ohňa, pamätaj, že ťa drží Božia ruka. On z teba nespúšťa oči. Nedovolí, aby sa tvoj život zničil a bude ťa strážiť a držať, až kým sa v tebe neuvidí.

kaki
4. mar 2010

Margi, krása 😵

kaki
4. mar 2010

Dnes máme posledný deň deviatnika za VT a ich šťastný pôrod 😵

čo dáme ďalej? Aká špecialita? 😉

maja2
4. mar 2010

margarita - dakujem za tvoju reakciu.

potom by mohli byt kludne dve temy, aby ste sa nevadili. a kazda by ste sa zaradila podla toho, ako to citite
1. veciace snazilky suhlasiace s IVF
2. veriace snazilky nesuhlasiace s IVF

ale kam by som sa zaradila ja?
tak potom este jedna tema
3. veriace snazilky - nerozhodnute.

prajem vela stastia.

bettynka222
4. mar 2010

ahojte 🙂

janulka ja moc vakciny teda nemusim...teda ak som pokusny kralik ja, nevadi mi to (ajked proti prasacej chripke by som sa rozhopdne zaockovat nedala), ale pri babatku by som sa asi bala vedlajsich ucinkov. je mi luto babicky 😔 uprimnu sustrast. al enebola to zena dedka co bol v nemocke, ze?

rybka ja uz mam soky teraz z toho do coho matka v lete obleciem. halvne po tom, co si mi pripomenula to s tym syndromom nahleho umrtia.....

margi ty si chora? som sem moc nechodila teraz a mam trosku chaos v tom vsetkom. to by si asi teraz mala zaovlat tomu manzelovi tovjej kamosky, ze vas nakazila (ked uz ta tolko vypocuval 😀) prajem ti skore uzdravenia, ozaj a pre deticky neexistuje take nieco ako tie laktobacily co berieme my dospeli, aby sme floru mali v poriakdu? inak marg, este som pre teba nevymyslela otazku...ale ja uz na nieco pridem 😀

smejka ani mne to nelso nacitat ☹

riska aku si mala hodnotu hemoglobinu?

maja2 su medzi nami baby co boli na UO, aj take co ho zvazuju. tie co boli asi o otm nechcu hovorit, ked nic nepisu, tak ti mozem poradit aspon jednu co to zvazuje - napis darle 😉, ale aj ona sama ma v tom dost chaos ci ist alebo neist...a baby co sa rozhodli pre ado, tych je tu tiez niekolko - baby poradite?

muska, kaki, mimuska, pcolka, azalka ahooooooj

lakrimosa
4. mar 2010

Ahojte! Tak dnes končíme deviatnik. Teším sa na ďalšiu sériu spoločných modlitbičiek.
🙂 🙂
Maja2, ja som UO odmietla, čo ale neznamená, že odsudzujem také baby, čo UO absovovali 🙂. Ak ťa zaujímajú podrobnosti, ozvi sa v internej pošte.

darla27
4. mar 2010

Betty ty mi tu robis aku reklamu ? 😀 Ja nikomu nic neradim, kazdy bude za svoje viny sudeny sam,
treba si polozit otazku ci uz v pekle nie som, ked moj zivot je len cakanie na nieco co sa "len tak" nestane..

Riska tomu sa hovori pozitivny pristup: aspon ze mi nieco nasli. 😀
Normalne si zacinam mysliet, ze sme pokrvne pribuzne. 😀 😀 😀

Margi, pekny pribeh. 😉 Ja verim, ze Bozia ruka ma doviedla aj do tejto temy. 😵

Rybka , dnes ma tu neocakavas, ci je este skoro ? 😉

margarita
4. mar 2010

betty, ano, som chora, ale nakazil ma bud moj vlastny mm 😀 co je ta lepsia moznost, kedze chory bol aj on a skor nez ja, alebo som to drapla v nedelu na omsi v kostole, co tiez nie je nepravdepodobne.
A existuju probiotika pre deticky uz od 3 mesiacov - muska ich tu spominala a aj ich berie Kiki: kvapky BioGaia. Pre dospelych su to aj tabletky. No u nas zatial nejako zazracne nefunguju po 2 mesiacoch uzivania 😒
...tak cakam, cakam na nejaku zaludnu otazku od Teba 🙂 ale nepytaj sa take, ze ake som mala D-dimery v 24tt alebo kolko Hbg som mala, lebo uz si to fakt nepamatam, a nechcem Ta zavadzat 😀
A Ty uz neblijes konecne?

kaki - Ty si tu sef a modlitebnik organizator, ja spolieham na Teba 😉

darla - ja som bola stastim tiez takmer bez seba, len co mi hematolog vysvetlil moju diagnozu, aj ked som sa bala ako slak 😎 aj sa mi na druhej strane hrozne ulavilo, ze som konecne si dokazala "odpustit" sama sebe, ze som za svoje straty nijako nemohla. Asi je to masochizmus 😀 ale myslim, ze niekedy aj spravne urcena diagnoza "potesi" 😎

maja - my sme sa nevadili, len sme vasnivo diskutovali, a niektore obcasne prispievatelky a nakukovatelky nam prilievali oleja do ohnicka...tak preto uz neprovokujem 😉
myslim, ze sa Ti zopar bab ozve radsej cez IP. Ja som UO riesila len teoreticky s niektorymi, co o tom uvazovali, sama z vlastnej skusenosti o tom nic neviem, cize sa necitim povolana sa k tomu nijako zasvatene vyjadrovat a suhlasim s darlou v tom, ze je to o svedomi kazdeho jedneho z nas...

margarita
4. mar 2010

a k Tvojej hypoteze o 3 temach Veriacich snaziliek 😉 by som este rada podotkla, ze myslim, ze trufalo vravim za kolektiv 😀 ze sme celkovo dost rady (kedze chlopov tu moc neni, zatial 😉 )
ze sme len jedny VS, lebo toho stiepenia sa je v cirkvi a aj v spolocnosti az az zbytocne moc 😉

a na potvrdenie tejto mojej prave vzniklej teorie pripajam pekny uryvok z knihy, ktoru prave citam (uz asi tak mesiac 😀 )):
"Tvoja dusa ma jedinecny tvar,ktory sa Bohu hodi. Nie sme rovnaki, kazdy z nas je jedinecnym stvorenim. Kazdy z nas je niekym,kym ten druhy nie je. Preto vieme nieco - a nemusime si byt toho vedomi - co nevie nikto iny: a...to je ulohou kazdeho ako clena kralovstva svetla a spoludedica vsetkeho - prilozit svoju cast k celku. "

(Curtis-Eldredge: Posvatna romanca, s.188)

a preto mam rada Veriace snazilky, vsetky, aj tie anonymne, co nas len citaju, a mozno sa este neodvazili sem napisat, ako Ty, maja2 😉

margarita
4. mar 2010

nuz, tak som sa zase porozpravala sama so sebou, a predavam stafetu rybke, ktora by sem mala prist tak okolo polnoci 😉
vsetky vas zdravim a myslim na vas....dobru noc 😵