Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

akzuzs
13. máj 2010

Jaja, BLAHOŽELÁM juj to je krásne a tie miery, no proste chlap!!!!
No so zverincom to asi nebude dobre , lebo nám ráno Doko (vtáčik) umrel 😢 Ale čo už. no nevadí ale asi si aj tak s Majkom kúpime neakého kanárika, alebo niečo také aby to pekne spievalo. Ale Riska máš pravdu máme rybky, chceme korytnačku a určite vtáčika a už teraz mám doma jenú živú malú neposlušnú ale najmilšiu na svete opicu a jedného býka (manžela) (to je jeho znamenie) 😀 😀 😀 Takže hej zverinec 😀 😀 😀 😀
Riška pekne to vyzerá ale v skutočnosti to bude viac uvidíš, možno aj o kilo 😀 ale nie, to je jedno hlavná vec že ste OK a Matka Božia za vaás obe oroduje

jaja25
13. máj 2010

Odkážem jej. Inak keď bola sestra minulý štvrtok na UZV, tak jej povedali že malý bude mať 3200g, a tesne pred pôrodom jej povedali že 3700g- no a mal 3330. Takže UZV je veľmi subjektívne meranie 😉

majkal
13. máj 2010

ahojte dievčatá, rada by som sa k Vám pridala do témy .... popísali ste už veľa-preveľa strán a teraz to nestíham čítať, aby som bola v obraze ... ale verím, že čoskoro ten deficit dobehnem a že už konečne niekam do témy zapadnem 🙂
My sa snažíme o bábo už dva roky. Pán Boh nám ale postavil do cesty niekoľko prekážok, s ktorým sa statočne pasujeme a neprestávame veriť v Božie milosrdenstvo, že nás obdaruje tým najkrajším darom, aký človek môže dostať. Jedného syna už máme, bude mať 8 rokov a veľmi by som si priala, aby nebol sám, lebo veľmi túži po súrodencovi - podľa neho ideálne by bolo keby boli dve a rovno dvojičky 😀. Ale budem rada, ked sa nám splní sen aspoň o jednom bábätku 🙂
Všetkým ostatným snažilkám držím palce a tehuľkám a mamičkám, aby mali zdravé detičky a tešili sa z nich 🙂

akzuzs
13. máj 2010

ahoj Majkala
táto téma je ako vyšitá pre veriace snažilky a je tu super, tak sa smelo pridaj a povedz viac o sebe
😉

akzuzs
13. máj 2010

Jaja, kedy máš presne termín?????
Už si zbalená????
Ako decká, tešia sa a kde ich dáš na ten týždeň, ale však sú už velký ale asi nie úplne samostatný
Vžda si spomeniem na seriál z detstva neviem ako sa presne volala ale myslím že 7 dní bez mami, albo 7 dní s oteckom???

suzzika
13. máj 2010

Dievčatá si predstavte, že náš drobček má zápal priedušiek, takže berieme už druhé atb., ale už našťastie asi zaberajú, lebo už je to lepšie...Zuzanka ešte tie svoje atb. doberá, takže hotový lazaret, aj keď sa to na ich energii a chuti vystrájať vôbec neodrazilo 😀
Dnes som kúpila taký sirupček imunoglukán na zlepšenie imunity nemáte s ním niektorá skúsenosť?
Bola som na obed na sv.omšu ale bola som dosť smutná, lebo som už 2-krát sa vybrala na spoveď a nepodarilo sa ... ☹ sv.omša bez eucharistie je pre mňa akoby nanič/aj keď viem, že to tak nie je/aj som si myslela, že som mohla ísť na prijímanie, lebo som Bohu tie svoje hriechy v hlave už 2x vyznala 🙂
Vítam novú Majku a prajem jej nech sa tu cíti fajn 😵

bettynka222
13. máj 2010

ahojte 🙂

akzuzs dakujeme 😵

jaja gratulujem sestre 😉

riska pekne miery, ja idem v pondelok, tak som tiez zvedava 😕

majkal vitaj

suzzika liecte sa 😉

margarita
13. máj 2010

majkal, ahoj, vitaj 😉

suzzika, to je nemile, tak nech su obe Tvoje baby coskoro zase zdrave. a tu spoved, to poznam, tiez sa tak odhodlam a odhodlam, a potom mi to niekedy "logisticky" nevyjde.

betty, a Ty este nerodis? 😉 len tolko nebehaj, aby to Matko potom nemal po tebe a nemusela si ho od narodenia len nahanat 😀 vzdy s napatim cakam Tvoju slubovanu IPku zaludnych otazok, ale kde nic, tu nic 🙂

akzsuzs, vy mate taku minizoo normalne 😀 ja mam doma len rybu (Kitty) a barana (mm), mozno nejake pavuky, ale o tych neviem 😀 a aj to mi dava denne dost zabrat. Nie som si ista, ze kanariky pekne spievaju, my sme v detstve mali parik, a akurat sa nam mnozili a spinili okolo klietky, tak sme to po par rokoch zrusili, lebo vraj som z nich mala ekzem 😔

riska, super, ze je dolu hlavou, to sa uz nestihne otocit 😀 a miery, ako pise jaja, treba brat s rezervou, K. mala 2 tyzdne pred porodom udajne 3300, a narodila sa takmer 4200....ku koncu babetko vraj nabera najviac, lebo sa uz pripravuje, ze mu vypustia bazenik 😉

na vsetky myslim, a modlim sa za vas a za Cirkev (ak ten deviatnik este plati 😉 )
papa

akzuzs
14. máj 2010

ahojte a skoré ožehnané ráno.
Suzzika asi aj u nás sa to schíľuje na nejý lazarinec. Nádcha, hrdlo svalstvo, ale našťastie nie teploty. Mám to len ja ale ako poznám malého, tak si to rýchlo odomňa vezme " aby bol ako mamička" 😖 Už od 2 nespím tak som to o 3 tej vzdala a šla sa naparovať a pritom sa aj učím .
Ktohovie možno som aj dostala vtáčiu chrípku z toho malého najdúcha ktorý včera skapkal 😢
Pekný dníček a dúfam že ho Boh požehná aby bol aj teplý a slnečný bez vetrov. Ale vďaka Bohu aj za akýkoľvek deň či už taký alebo onaký, hlavná vec že sme sa ho dožili 🙂

majkal
14. máj 2010

dobré ránko 🙂

ďakujem všetkým za pekné privítanie, potešili ste ma 🙂

Napíšem teda niečo aj o sebe, som z PO, mám 29 (už nie dlho 🙂), mm 34 a náš synátor čoskoro 8. Sme spolu už neuveriteľných 9 rokov (akoby to bolo včera, čo sme sa vzali) a prešli sme si už naozaj všeličím, krízami-nekrízami, až kým som nenašla Boha (ktorého som síce poznala od svojho narodenia a bola k nemu vedená, ale bola som taký malý "rebel" 😝 ). Naše manželstvo sa akoby zázračným prútikom po 7-ich rokoch zmenilo - zavítal k nám Boh - a odvtedy si žijeme nádherný život, plný lásky a porozumenia. Dúfam, že to takto ostane navždy, aj keď viem, že nás ešte v živote môžu postretnúť rôzne situácie. Teraz už ale viem, že kde hľadať riešenie 😉 Snažíme sa už druhý rok o ďalšie bábätko (predtým som si robila VŠ, tak som s druhým bábom chcela trochu počkať), ale zatiaľ asi nenastal ten správny čas. V decembri 09 som bola na laparoskopii a zistili mi endometriózu, takže som nastúpila polročnú liečbu. Teraz som momentálne v štádiu čakania na normálny cyklus po poslednej injekcii, preštudovala som si príručky LPP o prirodzenom plánovaní rodičovstva a symptotermálnej metóde (aj keď som o nej vedela už dávnejšie aj som ju istý čas praktizovala) a som plná odhodlania a nádeje začať odznova 🙂. Prečítala som si životopis sv. Gerarda, zaobstarala pásik sv. Dominika a vstúpila do ružencového bratstva. Niekedy si poviem, že už som snáď urobila dosť, ale potom si uvedomím, že je to ešte stále málo. Musím prijať Božiu vôľu, nech je akákoľvek, no a to sa mi nie vždy darí 😒. Tak mi držte palce 🙂

U nás je dnes škaredé, upršané počasie - ale v podstate mi to nevadí, veď som celý deň zavretá v práci. Cez víkend som sa síce chystala na chatu, ale bude tam blato, tak asi zostaneme so synátorom doma. Manželíka mám na služobke, ale vráti sa mi zajtra večer, lebo v nedeľu nám ide krstniatko na prvé sv. prijímanie, tak aby sme boli všetci účastní 🙂

Všetkým prajem pekný a požehnaný deň a maródom skoré uzdravenie 😉

violoncielka
14. máj 2010

Caves baby, Majkal vitaj-pekny pribeh zivota 🙂

muska30
14. máj 2010

ahojte,
aj u nas prsi, tak si musime s dcerkou najst nejaky nahradny program, ked sa neda ist von 😉
majkal, vitaj medzi nami, ja mam sedemrocneho syna, je prvacik. Tak Tvoj je uz asi druhak?
akzuz, aj ja som nejak zle v noci spala, ale to asi preto, lebo vecer som uz po deviatej zaspala spolu s dcerkou 😉
suzika, prajem skore uzdravenie Tvojim dievcencom 😵 ja som synovi daval sirup immunal, ale v lekarni mi povedala pani magistra, ze ani tieto lieky na zvysenie imunity nezarucia, ze nam nase deti neochoreju.
jajka, blahozelam sestre ku syncekovi 😵
riska, to je dobre, ze je ninka otocena dolu hlavickou, potom sa lahsie narodi 😉
kaki, uz koncime deviatnik za cirkev, aky dame teraz umysel?

majkal
14. máj 2010

violoncielka - ďakujem 🙂 Urobila som veľa chýb, ale o to viac svoju rodinu milujem a vážim si ju. 😵

majkal
14. máj 2010

muska30 - môj je tiež prvák - narodil sa 1.9. 😝 Aj som zvažovala, či ho nedám do školy skôr, ale napokon sme sa rozhodli, že pôjde tak ako má, a neľutujem 🙂 Je síce šikovnejší a občas sa už nudí, ale je spokojný a do školy chodí rád 🙂

jaja25
14. máj 2010

Akzuz, termín mám 23.6. A už som zbalená- viac menej. Pri prvých dvoch som nebola, ale teraz to prišlo tak nejako spolu s mojou sestrou, tak asi preto. No najviac mi robí starosti deň pôrodu, kam dať malých. Filipko chodil do jednej súkromnej škôlky, tak moožno v ten deň ich tam dáme (môžu tam byť do 19:00, keď priplatíme tak aj dlhšie). Ale snáď to nebude treba. Inak chodia do škôlky a prázdniny v škôlke začínajú 2.7., tak snáď do vtedy porodím. Inak sa nebojím že by to nezvládli. Môj manžel je veľmi šikovný a keby bolo najhoršie, tak zbalí auto a pôjde k svojim rodičom aby nemusel variť.

muska30
14. máj 2010

majkal, moj syn je zasa oktobrovy, v triede patri medzi starsie deti. a tiez je sikovny a niekedy sa tam aj nudi, ked sa pani ucitelka venuje pomalsim detom. zvykol si dobre, ma aj kamaratov, ale dnes sa tesil, ze je piatok a ze si zajtra oddychne, ked nemusi ist do skoly 😉
violka 😵

muska30
14. máj 2010

jajka, ved to je dobry napad dat deti ku babke a dedkovi, ked Ty budes v porodnici, urcite sa radi postaraju o vnucence 😉

jaja25
14. máj 2010

No nápad je to dobrý, ale všetci ešte pracujú a 2x sa nejdú potrhať aby sa starali o vnúčence. Viem, znie to tvrdo, ale je to smutná realita. Môj ocko povedal, že si ich budú brávať až keď budú mať 6 rokov. Vždy chcú, aby sme tam ja, al. manžel zostali. To ale nie je veľká pomoc. ☹ Skôr moja svokra ak jej poviem dopredu je ochotná si ich zobrať, ale potrebuje to vedieť aspoň 2-3 týždne dopredu. A ja neviem kedy presne budem rodiť. Náš Matúško ten sa vždy tak veľmi teší keď babina(moja mamička) príde do Bratislavy, ale ona nemá skoro nikdy na nich čas. Väčšinou príde kvôli nejakej práci, akcii, al. nákupom. Je mi z toho smutno, lebo jej mamička- moja babka nás mávala cez leto v pohode 4-roch a to bývali moje najkrajšie prázdniny. Mala to s nami ťažké, lebo okrem nás sa starala ešte o svoju chorú mamičku- moju babičku a dedko jej nikdy s nami nepomáhal a v pohode to zvládala. Nikdy nebola nervózna.

jaja25
14. máj 2010

Prepáčte- asi som sa veľmi rozkecala.

majkal
14. máj 2010

jaja - ☹ .... ja mám len jedného syna, ale veľmi oceňujem, keď mi s ním cez prázdniny, či v prípade potreby starí rodičia pomôžu. Kým chodili do práce, tak sa to tiež veľmi nedalo, ale teraz sú na dôchodku. Občas síce mám tiež pocit, že ich "otravujeme" - zasahujeme im do plánov, ale nakoniec mi vždy pomôžu, keď treba. Pre svokru je zasa náš Matúš jediné vnúča, tak ona sa ide rozdať - čo tiež nie je dobré 😒 .... ale takisto ešte chodieva do práce, takže nie vždy jej to vyjde, aby ho zobrala.

jaja25
14. máj 2010

No naši aj svokrovci iné vnúčence okrem našich detí nemajú. Teda naši majú už 2-dňového sestrinho Šimonka, ale ten zatiaľ starých rodičov tak skoro potrebovať nebude- stačí mu maminka s mliečkom 😉

bettynka222
14. máj 2010

ahojte 🙂

margi uz sa chystam teda na tu spavicku - este do seba hodim ranajky a idem na to 😉

muska ja som zas pre zmenu zaspala o 8 vecer, takze som potom buntosila medzi desiatou a jednou, ale nakoniec sami podarilo zaspat 😀

jaja no je to dnes ine - nesi stari rodiacia isli skor do dochodku, tak mohli nasim rodicom viac pomoct. ved ked rodicia skoncia s praocu, urcite pomozu 😉

zdravim vsetky 😉

violoncielka
14. máj 2010

betty ranajky? o 10.30? 🙂 😉

smejka
autor
14. máj 2010

ahojte
myslim na vas a pozdravujem 🙂
zvlast drzim palce riske a dievcatku 🙂

riska
14. máj 2010

ahojček 🙂

majkal, aj ja ta vitam....konečne nejaka nova snažilka sa pridala.... a tým padom aj dalši matúško v teme 😵
jaja, dufam, že to s detmi nejako dobre vyriešite, ked to pride 😉
suzzika, liečte sa 😉
smejka, ahooooj 🙂 tak ako skola? 😉

riska
14. máj 2010

a ešte chcela, že by sme sa mohli teraz modliť za "štastne a unavene mamičky" 🙂

akzuzs
14. máj 2010

Ahojte moje šťastíčko je KO a spí jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí 😀
Aj vaše deti su jak utrhnuté z reťaze keď je škaredo a nemôžu sa vybehať a vyšťaviť vonku??????
Bože asi to má byť aby pršalo, tak vďaka.

A teraz niečo na zasmiatie keď tak vonku plače obloha

Vtip alebo skutocnost?
Knaz oslavoval tri desatrocia posobenia v jednej farnosti. Na slavnosti sa zucastnila cela miestna honoracia. Prihovor mal predniest vyznamny politik. Ako maju politici vo zvyku, meskal, nuz sa oslavenec musel ujat slova sam. - Pravdupovediac, ked som sem prisiel, prvy dojem bol strasny a vtedy by mi ani na um nezislo, ze tu vydrzim tridsat rokov. Nemozem porusit spovedne tajomstvo, ale tolko povedat mozem, ze moj hrozny dojem zapricinila hned prva spoved. Ten clovek bol neverny manzelke so sefovou zenou a kvoli nej spreneveril velku sumu. Potom kvoli nej vykradol klenotnictvo a ked sa ho policajti pokusali zastavit, jedneho z nich zrazil a usiel. Pre mna ako pre zacinajuceho knaza to bol sok. Ale potom, ako som postupne spoznaval vsetkych milych ludi z farnosti, zacali roky bezat ako voda. O chvilku sa dostavil meskajuci politik a ked zistil, ze slavnost sa uz zacala, rozhodol sa byt strucny: - Prepacte, drahi priatelia, moje meskanie. Vidim, ze som sem dnes prisiel ako pos ledny. Na jedno vsak mozem byt pysny. Ked u nas pred tridsiatimi rokmi nas oslavenec zacinal, mal som tu cest, ze som bol prvym clovekom, ktory sa u neho vyspovedal...

😀 😀 😀

majkal
14. máj 2010

😀 😀 😀

akzuzs
14. máj 2010

No ja si nemôžem na opatrovanie sťažovať. Aj keď to často nevyužívam, iba keď musím, alebo ak idem do školy, ale mamina a aj svokra nemajú problém, len naše dieťatko je také hyperaktívne, že chudiatka staré maminy za nim nestíhajú 😀 😀
No a moja mamina ma aj tú srandu, že chodia tam často aj sestriné deti (dievča riadná pubertiačka a chlapec lapaj a vybiokno) a k tomu moje živé stribro tak to máte ju vivieť ako behá ako s nasoleným zadkom 😅
No ešteže sú obe babky doma a mám na ne spoľah. no ja som typ, že si všetko rada robim sama a až potom žiadam o pomoc ak je to nevyhnutné, lebo aby som nebola na obtiaž 😀
Majkal pekný príbeh, veľmy ! 🙂
Riška, neboj budeme sa modliť za vás tehulky, pôrod a aj za dobré zvládnutie materstva
Rybku som tu dlhoooooooo nevidela

jaja25
14. máj 2010

Ten vtip je perfektný- idem ho povedať manželovi. 😀