Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

majkal
6. jún 2010

@marialucia vidim, ze mame podobne osudy 😔 Krasne svedectvo 🙂 To moje sem pisat nemozem, lebo este stale prilis boli a sama s nim nie som zmierena, aj ked si casto uvedomim, ze uz ano .... stale sa to po nejakej dobe vrati ako vycitky svedomia 😔 Kazdopadne dakujem Bohu, ze ma priviedol spat, do zivota viery. Od malicka ma rodicia vychovavali vo viere, takisto som chodievala na rozne mladeznicke stretka, festivaly atd. ale diabol si ma aj tak nasiel a zlomil 😔 Chcem verit a dufat, ze uz ma takto viac nezlomi. Ta prazdnota v dusi a zivot, ktory skrz toho, nedava cloveku zmysel .... toto uz zazit nechcem. Zivot bez Krista je nekonecnym bludenim .... a ja uz teraz viem, ze pre svoj zivot HO potrebujem ....

Pozdravujem vsetky veriace zienky a zelam krasny slnecny den s Jezisom 😵

majkal
6. jún 2010

@janemari 😔 mas to tazke ..... skus si precitat zivotopis sv.Rity a modlit sa k nej .... mozno si to uz urobila .... len som chcela poradit. Ja vediet o nej v case nasej krizy, urcite by som sa k nej utiekala 😔

azalka22
6. jún 2010

pozehnanu nedelu vsetkym zelam
dnes sme mali rano procesiu -namiesto stvrtka, takze dnicek krasne zacal
@riska - ako? tuho myslim na teba
@marialucia - ked sa mozem spytat, uz si skoncena dr? alebo este studujes? do akeho oboru ta to taha?

riska
6. jún 2010

ahojte, darla, tak nam to s tým zajtrajškom nevyjde, hoci aj ja som veeelmi chcela, lebo mame 7. výročie svadby 😵
ale ninka proste rozhodla inak, nič sa nedeje, a tak v stredu idem už do nemocky na príjem.... a mali by so mnou už niečo začať robiť, uvidime, kedy to definitivne vypukne 😎

marialucia
6. jún 2010

Požehnanú nedelu Vám prajem 🙂
@riska velmi budem intenzivne na Vas dve mysliet 🙂
mozem poprosit niektoru z vas aby ma updateovala, ci sa teraz modli nejaky deviatnik, na aky umysel a este poprosim, keby ste mi napisali nicky, alebo mena vsetkych VS 🙂 Zacnem intenzivnejsie modlitbicky 🙂 Viem, ze vsetky potrebujeme modlitby aj VT aj VM, ale predsa by som poprosila mena tych VS 🙂
Ja som vlastne VM, lebo nase prve pocate dietatko skoncilo v nebicku skor ako sme o nom vedeli...nie som vydata...so snubencom sme nezvladli 6.te prikazanie...meskal mi menzes a urobila som si 2 testy a oba boli negativne,kedze som sa ucila na statnicu z chirurgie,myslela som si,ze za meskanie moze stres....a 31.1.2010 na sviatok dona Bosca som mala obrovske bolesti a velmi som krvacala-kedze nasi si mysleli,ze sa bojim statnice nechali ma 12 hodin trapit sa a krvacat...v nemocnici mi povedali ze spontanny potrat a ja ze ved ja nie som tehotna ☹ hned vybrali z krcka maternice kusok sliznice ktory tam bol zaseknuty-doktor mi vravel,ze vdaka tomu kusku som mala tie bolesti-to boli normalne kontrakcie maternice ako pri porode...podla poslednej menzes som bola v 7tt.-pri kyretazi nenasli nikde "plod"-pocate dietatko, ani histologia ho nikde nenasla, HCG stale pozitivne,tak chceli urobit laparo-ze mimomaterni 🙂 lo a moje malinke sa bud vstrebalo niekde alebo skoncilo u nas doma v zachode,kedze som tolko hodin doma krvacala ☹
Tak to je odpoved @azalka22 - teraz vo stvrtok som mala poslednu statnicu,preto som nemohla byt na nete...a od februara som vas kde tu citala, lebo ako veriaca som to nevedela vsetko len tak hodit za hlavu a potom som nasla rozne stranky, ak veriaca zena veri na zivot od pocatia, tak musi o potrate vraviet ako o svojom prvom pocatom dietatku, moja Stela je uz mala hviezdicka tam hore-citila som sa hrozne, ze aka som ja zena a aka som ja medicka, ze ani som nevedela ze som tehotna...dozvedela som sa to az pri potrate ☹
Zacnem na internom oddeleni ale niekedy mam strach a bojim sa,ze vela veci nas ucili teoreticky a zaciatky budu tazke-jedine Dovera v Pana ma vie upokojit 🙂 takze presne 3 dni som od skoncenia skoly

marialucia
6. jún 2010

vynechalo mi to par viet...kedze sa nikde nenaslo malinke a stale som mala HCG pozitiv,chceli mi urobit laparo-tak mi jeden mlady doktor povedal,ze mam primara poprosit o vyckavaciu taktiku-tak mi kazde rano pomalinky klesalo HCG az bolo v netehotenskych hladinach a ja sa ani nedozviem ci sa niekde vstrebalo alebo soom ho potratila este u nas doma...ale najskor mimomaternicove+spontanny potrat...
V nemocke mi nikto nic nepovedal,lebo vsak medicka ma vsetko vediet ☹
A ja vela veci neviem...ved a tu niektore diagnozy vobec nepoznam...iba keby som sa specializovala na gynekologiu.....
Ja som toho nazoru, ze pristup je castokrat dolezitejsi...a @azalka22 inklinujem k starcom 😀 😀 😀 väcsina mojich spoluziakov nemali na nich nervy ale ja ich mam rada,su ufrflani a niekedy neprijemni...este neviem-zacnem na internom a potom neviem-kam ma Pan povedie 😎

janemari
6. jún 2010

marialucka tak toho mas za sebou ☹
ja som zase vydrzala byt cista az pre mojho muza a bohuzial co mam z toho 😖 niekedy si myslim ze tie co nieco vyskusali sa maju lepsie.Ale co uz narobim....

majkal sv Ritu nepoznam ale bol mi odporuceny sv.Juda Tadeas a co sa tyka snazilkovania sv.Gerard

a tu je aj odpoved aj odpoved pre mariuluciu k tymto dvom sa modlievam deviatniky Juda Tadeas je pri problemoch,zivotnych utrpeniach a podobne a sv.Gerard je patron snaziliek a rodiciek a matiek

jaja25
6. jún 2010

@marialucia každé začiatky sú ťažké, ale neboj sa toho že na medicíne si sa naučila len chabú teóriu. Ono prax a kolegovia ťa naučí čo ako, kedy aké lieky, dávkovania... Kde budeš na internom, v Nových Zámkoch?

marialucia
6. jún 2010

@jaja25 ano, budem v Novych Zamkoch 🙂 ozaj ja som davnejsie citala, ze aj ty si mala 6 rocnu skolu...medicinu tiez ? Na akom si oddeleni ak hej 🙂
ozaj a ak mate cas mohli by ste mi prosim zhrnut vsetky VS,aby som pri modlitbe spomenula vsetky a nevynechala ziadnu 😉

azalka22
6. jún 2010

ahoj, tak ja zacnem, ale nemam v tom uz nejaky prehlad
VS-kaki, azalka, francis, skorki, janemari, ... no a pridajte sa, prosim 🙂
@marialuci, a co by ta tak zaujimalo-ktory odbor? bolo by fajn mat osobnu gy dr. [pre vsetky VS] co ty na to?
a srdecna gratulacia k ukonceniu mediny 😉

azalka22
6. jún 2010

a co sa tyka modlenia, v tom ma prehlad nasa kaki
ja sa momentalne modlim deviatnik k b.srdcu 😉

marialucia
6. jún 2010

Dakujem za gratulacie, ale nepatria mne ale mojmu anjelovi straznemu, Duchu svatemu a predovsetkym archanjelovi Michalovi na ktoreho nedam dopustit 😉
Velmi ma to mrzi, ale urcite nebudem gynekologicka...moja velmi dobra kamoska chce byt gyn. a je velmi sikovna....ale ja budem Vasa duchovna doktorka, budem sa modlit za zazrak zivota a urcite sa to podari 😉
@azalka22 pisala som diplomovu pracu o zomierani...neviem ci Pan chce aby som bola so zomierajucimi ale ked hej tak mi to da vediet 😉

marialucia
6. jún 2010

Ja viem,ze ja ako ukoncena medicka by som to mala vediet,ale ake vysetrenia vam robili po potrate....? viem ze niektore z vas mali...teda maju anjelikov v nebicku

lenkove
6. jún 2010

ahojte
no jejda, tých veriach snažiliek tu je mnohooo, okrem VS-kaki, azalka, francis, skorki, janemari, ktoré uviedla azalka22, je tu napr. carmenuska, lucceta, violoncielka, akzus, maria1016, muska30, elizka, pcolka (ktorá tu už dlho nebola, teda @pcolka), či dokonca pahu 😀 😀 😎 ako aj ostatné mamičky, čo neprestávajú byť snažilkami, isto napr. lenkove alebo @smejka 😀 🙂
ja som isto tiež na niekoho zabudla 😎

margarita
6. jún 2010

doplnim azalku o dalsie snazilky: lucettka, violoncielka, akzusz, darla,...a este urcite aj anonymne 😀

janemari, preco si myslis, ze tie, co nieco vyskusali, sa maju lepsie? fakt ma zaujima, v akom zmysle si to napisala. nemyslim si, ze to nejako suvisi s vyssou pravdepodobnostou otehotnenia, alebo tak dajako...poznam aj baby, co sexovali od 14tich, a napriek tomu (prave preto?) nemaju deti.

marialucia - aj internistka sa nam hodi, bereme Ta 😉
mne robili po druhom potrate - konecne - hormonalny profil (ci som nepotratila z nedostatku progesteronu), rozne tie toxoplazmozy a ine infekcne srandy, a napokon trombofilne mutacie a tym trafili klinec po hlavicke 😀
a zvyknu baby ist aj ku endokrinologovi, geneticke vysetrenia a na viac sa naozaj nepamatam 😵

margarita
6. jún 2010

jeeej, lenkove - kym som vypotila prispevok, aj Ty si tu?
a ako sa ma Skorica, uz lepsie? pribera? 😉

lenkove
6. jún 2010

Margi
ahoj 🙂 páni, na Darlu som zabudla 😠 😠 😎
ďakujeme za opýtanie, Škorica sa začala konečne stravovať, dnes u babky jej dokonca dali nanuk a kávu 🙄 (zhrozený) takže ak nechytí opäť hnačky hádam čosi prieberie 😎
Inak potešili ma krásne fotky Kitty 🙂 je to šikovné a pekné dievčatko, celá mama 😎 a modrooká blondína bude asi po tebe, aj našej dcérkuške začínajú svetlieť vlásky, aby bola po mame 😀 😀

margarita
6. jún 2010

no vidis, a ja zase na carm, elizku, pcolku a ostatne, co si Ty menovala...raz darmo "az nas budou miliony" ako spieva klasik 😀

dakujeme za komplimenty. Skoda, ze byvame tak daleko, prisli by sme k vam na kavu niekedy 😀
nech uz vam tie hnacky rychlo skoncia...je to na nervy, ja som take riesila asi 3 mesiace....
a vy uz jete aj nanuk, to my sme dnes v meste si kupili zmrzku, a aby nedomrzala, pre nu sme vzali len suchy kornutok, ze nech si chrume, aspon sa nezababre v tom nosici. AKo si myslis, ze to dopadlo? 😀 kusky oslintaneho kornutku boli v pravidelnych intervaloch rozmaznute po celom tricku, klobuciku aj nohaviciach.

janemari
7. jún 2010

margarita myslela som tym to ze tie co nieco vyskusali mozno boli niekedy stastie,mali pocit ze su milovane a tak.Ja teda neviem ci som ja divna,ale na milovani nic nevidim.Mozno je to aj tym ze moj manzel mal viac partneriek predomnou a uz to nieje pre neho nic podstatne.Ale vsade pocuvama a citam ake je milovanie krasne.U nas je to take sup sup aby bol manzel spokojny a dovidenia.Okrem toho o manzelstve ani nehovorim.Ale kedze sme sobaseny v kostole snazim sa to nejako vydrzat.KEd som bola na spovedi tak sa ma knaz pytal,ci chcem napriek vsetkemu zachranovat manzelstvo.Ked som povedala zostal prekvapeny.A jeho odpoved bola tak vam zelam vela stastia.Mozno keby som si bola pre svadbou uzivala mala by som ineho partnera,mozno mala dieta a bola stastna.Asi tolko 😔

majkal
7. jún 2010

@marialucia aj ja som snazilka, sice uz mamicka snazilka, ale po siedmych rokoch

@janemari ja som zasa isla do manzelstva nie "cista" a ak som aj mozno zazila pred tym, co je to byt "milovana", tak s odstupom casu si uvedomujem, ze lepsie by pre mna bolo ist do manzelstva v cistote, milovana ozajstnou laskou, nie povrchnou, pudovou "laskou" 😔 Preto nase manzelstvo muselo najprv kracat "neriesitelnymi" krizami, vzostupmi a padmi, az kym sme nepochopili, ze patrime k sebe - ale bol to dlhy a pre oboch, vlastne vsetkych troch, bolestivy prerod, kym sa z nas zrodili novi ludia, ktorych city naozaj dozreli v ozajstnu lasku - dobrotivu, obetavu, cistu, ktora nezavidi, nevypina sa, nezmysla zle ... atd. Kazdy mame nejaky svoj osud a cestu, kazda je ina .... ale bez kriza, si clovek ani neuvedomi, ze je Kristus v jeho zivote a kraca s nim 😔

jaja25
7. jún 2010

@marialucia patologický novorodenci DFNsP. Ak si mala u nás stáže, minulý rok som mala aj piatakov....

My sme včera strávili krásnu nedeľu. Boli sme v zoologickej 3 hodiny, slniečko krásne svietilo a bolo nám veľmi veľmi dobre. Na večer sme boli opäť vonku, takže decká sa včera vybláznili až až. No a aj sme sa trošku opálili... Cítila som sa tak dobre, ako keby som ani nemala 2 týždne do termínu... 🙂

majkal
7. jún 2010

@jaja25 ano, vcera bol skutocne nadherny den 😉 My sme zasa mali vo farskej zahrade "den deti", takze sa sutazilo, jedlo a pilo a rozpravalo, tolki ludia sme sa tam stretli 🙂 bolo to mile 🙂 No a tiez nas trosku opalilo 🙂

jaja25
7. jún 2010

@riska všetko najlepšie k výročiu svadby. Tak už siedme? My budeme mať v septembri ôsme. A čo, Ninke sa ešte nechce? Však prečo by sa jej aj chcelo. Veď u maminky je najlepšie... 😉

majkal
7. jún 2010

@jaja25 takze Ty si lekarka? wow .... nadherne povolanie .... to robis s detickami, ktore sa narodia nie uplne zdrave a su v inkubatoroch? .... patri ti moj obdiv 😵 .... ja som sa vo svojom povolani akosi nenasla, zakazdym som chcela byt niecim inym - asi som sa za to malo modlila .... no a teraz uz musim byt spokojna tam kde som 😀

jaja25
7. jún 2010

@majkal ty si v robote na nete? Kde pracuješ? Určite si to už písala, ale moja pamäť nefunguje. 😅

majkal
7. jún 2010

aj ja sa pripajam a zelam riske a jej mm vela krasnych a stastnych rockov manzelstva .... az navzdy 😉

@jaja25 my budeme mat v septembri deviate vyrocie - takze ideme pekne za sebou 😝 riska 7, ty 8, ja 9 😀

majkal
7. jún 2010

ja robim ucto, tak sa tu trosku odreaguvavam 😝

jaja25
7. jún 2010

My sme sa s mm brali ako dvaja študenti. Ja som išla do 4. a on do 5. ročníka. Síce s tým neboli veľmi spokojní moji svokrovci, ale zvládli sme to. V 6. ročníku sa nám narodil Matúš- to zase neboli spokojní moji rodičia, že nedokončím školu, ale aj to sme s veľkou Božou pomocou zvládli, takže som promovala keď mal Matúško presne 6 mesiacov.

jaja25
7. jún 2010

Na našom oddelení sú všetky detičky do troch mesiacov, ktoré majú nejaký problém. Aj všetky detičky po operáciách- či už srdiečka, obličiek, očiek.... A detičky od 24tt.

majkal
7. jún 2010

@jaja25 😵 😵 😵 krasne .... ja som sa tiez vydavala pocas VS, bola som vo stvrtom rocniku ... ale nastali problemy s akreditaciou tak sme predcasne skoncili ako BC vo stvrtom rocniku. Ja som statnicovala s Matuskom v brusku. No a potom som uz dalej nepokracovala, kedze sa dalo len na denne 300km od domova, tak ked mal Matus rok, dala som sa na studium znova, externe do KE - uz to mam takisto za sebou, ale pripadala som si ako "vecny student" 😀