Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

kaki
20. jan 2011

Violončielka 😵 😵 😵

riska
20. jan 2011

@katarina104, kto chce alebo nechce počuvať čo? koho????
nie je najdoležitejšie počúvať svoje svedomie a konať podla svojho najlepšieho úmylu, konať v láske a z lásky? prečo hned odsudzovať niekoho, kto sa vyberie inou cestou? či si myslíš, že kedže si proti ivf, tak vieš, kde je pravda? 😕

violoncielka
20. jan 2011

stara particka...ahojte 😉

lenkove
20. jan 2011

@riska
Riska, nie je spravnejšie čoho? koho? 😕 ja sa len tak v rámci diskusie pýtam 😕 😀
My ideme s Ikoko piecť.
Inak, máme za sebou všetky právne procedúry a je už úplne naša. Behačiek a žiadostí som si užila asi ako pri piatich cykloch IVF 😝 😀 ale výsledok stojí za to 😀

carmenuska
20. jan 2011

@lenkove och ty nestras!!!!

@kaki cau

k tejto diskusii neprispejem asi nicim mudrym stale sa budeme krutit dookola, inak nase IUI si neviem predstavit s deravym kondomom v ambulancii............nechcem sa z toho vysmievat ale to fakt nie, ale viem to porovnat naozaj....a presne ako tu uz niektora pisala nie je vsetko cierno-biele

a ostatne nove by ste nam mohli popisat kolko sa snazite a co je vo veci radsej

suezana
20. jan 2011

@lenkove ahoj, aj ja som sa sem trošku zamiešala 😉
@riska hovoríš mi zo srdca 🙂

katarina104
20. jan 2011

no myslím si žeby sme Bohu nemali dávať podmienky, napr. vyskúšala som Bože toto a nič, alebo aj toto a zase nič tak dokedy ešte čakať 😒 , vzťah má byť založený na dôvere, a dôvera neznamená, že ja chcem, skôr sa podriadiť Božej vôli, viem nie je to vždy ľahké, a treba o to prosiť je to dar, tak asi toľko z mojej strany, áno je to diskusia, som rada, že sa tu o tom rozpráva vzniká tým nádej na lepší život, tak sa majte a diskutujte ďalej, nikto z nás sa sv. nenarodil, máme sa učiť žiť v pravde a láske, Boh vám žehnaj 🙂

katarina104
20. jan 2011

@riska no predsa boha, máme písmo tak sa ním riaďme je to Božie slovo, naše svedomie nemusí byť dobré, a chceš ho počúvať? nejdem nikoho súdiť to nemám právo a ani nechcem papa 🙂 všetky vás mám rada, aj keď máte iný názor 🙂 🙂 🙂

violoncielka
20. jan 2011

ach jo...este sa mam co ucit...snad sa niekedy priblizim aspon na vasu uroven

lenkove
20. jan 2011

@suezana
ty miesajvareska 🙂 ja som len rada.. a vy ste riesili aspon teoreticky IVF, ak sa mozem opytat 😕 ? alebo aka vlastne bola vasa cesta k dietatku zo <3?

lenkove
20. jan 2011

@carmenuska
ja nestrasim, ja len prehanam 😕 😕 😉
ale je toho samozrejme dost, co nahradneho rodica zaboli, aj zo strany cirkevneho kleru, napr. 😉 Ale my tu nie sme preto, aby sme riesili kto a kedy a ako nam nevysiel v ustrety 🙂 Ved zivot je o inom 🙂 pekny vecer 😔

riska
20. jan 2011

@lenkove 😀 😀 ja som myslela počuvať čo - neživotné.... slovo? radio?svedomie? a koho - životné....Boha? knazov? ale teda štylisticky to nebolo najlepšie, uznavam 😎

@katarina104, pochop, že dievčatá, ktorí sem zavítajú, počúvaju aj Boha a aj jeho slovo...a práve preto su také zmätené, nerozhodné, nešťastné...lebo na jednej strane je cirkev so svojimi prikázaniami, ktorú chcu plne rešpektovať, a na strane druhej im lekári ponukaju nádej, šancu, mať svoje vlastné milované, vysnené a vymodlené dieťa....preto hladaju odpovede...a ak najdu odpoved v ivf, prečo nie?
ty sa neriadiš podla svojho svedomia???? 😕

dadenka1
20. jan 2011

@emini reagujem na tvoje: "Nemám pocit, že by som tým porušila 1 prikázanie. nepokladám Jonáša za boha, nemodlím sa k Jonášovi ale k Bohu, Ježišu, Duchu svätému, Panne Márii prípadne k svätým. Len som dúfala, že nám to pomôže, tak isto ako som dúfala, že nám pomôžu, vitamíny, zmena lekára, ovulačné testy, čaj na otehotnenie ... "
To je myslené tak, že človek verí numerológii (a lá Jonáš).. Boh už v Starom Zákone prísne trestal, ak sa ľudia spoliehali na iné cesty (veštenie, mágia... v dnešnej dobe numerológia, energoinformačné prenosy...), pretože to chápal ako neveru voči Jemu... A preto 1. prikázanie...Nebudeš mať iných bohov... to neznamená len modliť sa k niekomu ako k bohu.. to znamená aj veriť v magické a čarovné sily predmetov a mnohých teórií a tak... Nemusíš sa k Jonášovi modliť... stačí, ak prijímaš jeho službu - vypočítanie možnosti otehotnenia z dátumov narodenia... to nemá s vierou v kresťanského Boha nič spoločné... Vitamíny sú niečo úplne iné ako numerológia...

lenkove
20. jan 2011

a treba este prijat, ze snaha podrobne poznat cirkevne dogmy tykajuce sa tejto oblasti je sucastou procesu pytania sa Boha, hladania odpovedi a dozrievania vlastneho nazoru. Preto sa dievcatam necudujem, ze ich chcu spoznat, ved aj ja som tuto cestu presla tymto sposobom 😔

lenkove
20. jan 2011

@riska ale nie,bolo to uplne super stylisticky napisane, ja len tak, aby rec nestala 😕 alebo teda sa pozvrtala 😎

dadenka1
20. jan 2011

A k reakciám dievčat, ktoré sa hnevajú na moje príspevky... Ja tu nepodávam svoj osobný názor... Ja tu píšem vyjadrenia Cirkvi tak, ako je to v Katechizme katolíckej Cirkvi a vo Svätom Písme... Svoj názor som podala len ohľadom toho, že aj keď existuje istá forma IVF, ktorá je morálne prístupná, aj tak nie som ochotná ju podstúpiť, lebo mi to nie je prirodzené a veľmi zasahuje do intimity manželov....
Stanovisko Cirkvi je, že akákoľvek forma oplodnenia, pri ktorej je oddelený akt spojenia (teda priamo sex) a akt plodenia (teda spojenia vajíčka a spermie) je morálne neprípustná.. Netvrdím, že mám patent na rozum a že poznám Pravdu.... Len píšem ako sa oficiálne vyjadruje Cirkev... Ja som použila všetko, čo Cirkev "dovoľuje" (vitamíny, čajíky, modlitbu... z mojej strany som spravila maximum, čo moje svedomie dovolilo a ostatné je na Bohu...)
Môj osobný názor je úplne iný... Trápi ma to, bolí ma to, že nemôžem mať vlastné dieťa, roky sa trápim a každý menzes preplačem... Svedomie mi ale nedovolí ísť proti učeniu Cirkvi, aj keď je to ťažké a tak tento kríž s pokorou beriem na svoje plecia a idem za Ním... Verím, že aj keď to bolí, je stále pri mne a pomôže mi to zvládnuť..Môj vzťah k Bohu je predovšetkým založený na pokornej dôvere a poslušnosti... A preto názor, ktorý mnohé z vás neprijímajú... Proste Poslušnosť Cirkvi a jeho neveste je pre mňa dôležitejšia, ako splnenie si túžba mať dieťa... Väčšina z vás nesúhlasí, a ja síce nesúhlasím, ale to rešpektujem.. tak, ako to rešpektuje sám Boh... a čím stým súhlasí alebo nie...Neviem.. Preto sa pýtam svedomia a Cirkvi.... To sú pre mňa Jeho hovorcovia...
Držte sa babenky
Kiež by sme toto nemuseli riešiť...

smejka
autor
20. jan 2011

ahojte 🙂
ja sa v tomto citim uplne nevzdelana 😕 ...no som rada ze ste sa tu po case mnohe zname tvare objavili 😉
u mna je to stale take zamerane na srdce....proste to tak citim ze toto je ta cesta....a naplna ma
i ked neplodnost ma tazi....to bude asi stale kedze nie som dokonala oslobodit sa od toho
lenze to jarmo nie je take tazke ako pred rokmi....prevysuje ho radost z deti....a niekolkonasobne

riska
20. jan 2011

@dadenka1 😔 😔 aj ked sa nazorovo nezhodneme, obdivujem ťa pre tvoju silnu vieru

suezana
20. jan 2011

@lenkove vyše 4 rokov som sa umárala túžbou po dieťatku, absolvovala som množstvo vyšetrení a potom dr. pôjdete do BA. Tam majú lepšie možnosti. Prišli sme tam, ja som myslela, že na ďalšie testy, vyšetrenia,...a my šup rovno na ivf a do 3mesiacov som bola tehotná (aj to sme medzitým ešte boli na dovolenke a tak) ja som bola taká šťastná 😵 Keby som bola vedela, že to bude také rýchle, mohla som si ušetriť toľko bolesti. Máme nádherné, milované dieťa a som Bohu naozaj z celého srdca vďačná (a rátam s tým, že tu to mnohí asi nepochopia) že nám ju dal. Ja som netušila, že toto môže byť z cirkevného hľadiska neprípustné, ale neviem ani, ako by som sa rozhodovala, keby som to vedela. Naozaj netuším. Ja som o tom ani nikomu nehovorila, bola to len naša vec a udialo sa to veľmi rýchlo... A keď sme po tom ležali na izbe, verte mi, každá jedna sa vrúcne modlila k Bohu....nič sme nehovorili, milovali sme ich od prvých okamihov, ako sme ich mali v brušku a prosili sme ....

...no hádam tento môj príspevok nevyvolá nevôľu...

lenkove
20. jan 2011

@suezana
Zuzi, strasnuuuuuu 😀 teda aspon u mna 😉 to je take krasne 😵 😵 😵 😵 😵 co si napisala 😵 😵 😵

lenkove
20. jan 2011

@dadenka1
tak tak.. ja ti veru zelam, aby si nam cim skor pisavala ako v noci nespavas.. lebo krmis, prebalujes, peries, zehlis a si stastna ako mech blch 😵 😵 a to budes, ver mi 😀

suezana
20. jan 2011

@lenkove Leni, 🙂
Práve som zistila, že každý človek má iný vzťah k Bohu - s Bohom a neznamená to, že sme preto lepší, alebo horší.

dadenka1
20. jan 2011

@suezana nemala by som to tu písať, ale tak v kútiku srdca (Boh o tom vie, takže to napísať snáď môžem) som túžila nevedieť, ako Cirkev berie IVF... Možno by som už dávno bola mama...niekoľkonásobná... Ale vyhlásenia viem, dokonca mám na to diplom teologický a tiež svedomie nepustí... Odovzdávam to Bohu a ďakujem mu, že pre mňa vybral túto cestu... Mohlo by to byť aj horšie... Na všetky nás myslím v modlitbách...
@riska nemám silnú vieru, stále bojujem... ale ďakujem

lenkove
20. jan 2011

@suezana
a to si zistila az teraz? 🙂 neverim 🙂

dadenka1
20. jan 2011

@lenkove ďakujem 🙂 snáď sa Boh nado mnou zmiluje a dopraje mi tú blchovú mechovicu 😀

lenkove
20. jan 2011

@dadenka1
urcite 😵
ja ked si spomeniem na casy cakania 🤐 zvladas to s noblesou, tvoje dietatko na teba musi byt hrde 🙂 ked sa z nebicka (a mozno uz z bruska) diva 🙂

katy2
20. jan 2011

Ahojte 🙂
Vidim stare aj nove tvare.... ja som ta "hriesnica", co podstupila IVF, aby naplnila svoju tuzbu po dietati... Uz sme tu tuto temu riesili.... Nesla som proti svojmu svedomiu, mnohokrat pred konecnym rozhodnutim som to riesila s viacerymi knazmi a ani jeden z nich ma neodsudil. Boh vidi do srdca, nic nie je cierno-biele... Je mnoho veriacich, ktori presli touto cestou a verim, ze preto nebudeme zatrateni..... Dcera je Bozie dieta, snazim sa jej od malicka vstepovat do srdca vieru v Boha a tuzbu po nom. A neustale citim, ze Boh ma miluje, ze v nasom zivote kona napriek mnohym problemom.... Manzel je 5 mesiacov po mozgovej prihode, ale vonkoncom to neberieme ako "trest Bozi" za to, ze sme boli na IVF.... Aj cez toto utrpenie kona velke zazraky....

dadenka1
20. jan 2011

@lenkove no hrdé sotva... Chúďa si pri mne vytrpí.... ☹ tiež dúfam, že už je v nejakom brušku...

lenkove
20. jan 2011

@katy2
ahoj! a ako sa ma tm? SOm si na vas minule spomenula 😔 drzkajte sa, som rada ze si sa ukazala..

a myslim si (lala ho,osobny nazor do diskusie 😀 ), ze dost bolo reci, ze ja hriesnica ty hriesnica, on hriech 😕 to my nevieme posudit tu na zemi ako dobre vieme 😕 Ved kto je bez viny nech hodi kamenom 🤐 ja teda hadzat nic nezacnem 😝

idem vyjedat osuch 😅 takto na noc 😕

katy2
20. jan 2011

@lenkove leni, Pan naozaj kona.... MM chodi bez barly, po dome sam, vonku ho ja podopieram, zacina sa preberat aj jemnejsia motorika ruky.... Su to pre nas neuveritelne pokroky... On sa vobec nehybal, totalne ochrnuta lava strana a teraz takto.... Denne za neho dakujem.... Inak Dr. nedavno na rovinu povedal, ze take pripady ako mm koncia smrtou alebo prinajlepsom totalnym leziakom s plienkami a uplnou opaterou.... U nas sa stal zazrak.... Boh je mocny, denne sa o tom uistujem a vsetkym, co na ans myslite dakujem.... Nech vam to Pan pozehna.....