Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

margarita
27. jún 2009

ja sa teda k teme UO uz vyjadrovat radsej nebudem 😀 a uplne suhlasim s nasou pani prezidentkou 😉 v tom, ze sa strasne zaoberame napr. rodinami s postihnutymi detmi, rodinami s tazko chorymi clenmi a pod., ale nikto nahlas nepomenuje utrpenie, ktore znasaju pary dlhodobo sa snaziace o babo - naopak, este sa im pomaly nepriamo vycita,ze deti nechcu z nejakej pohodlnosti alebo co...
leni, nezalozime nieco my? ked pises, ze sa na nich kasle 🙂

ale mna berte s rezervou, ja sa teraz rozohnujem v inej teme, ale ta nie je taka kontroverzna ako UO a v podstate tam ani niet co riesit...len som sa zase neovladla 😝 😝 😝 a snazim sa (marne) hajit ukrivdenu mensinu pre mudrou a rozumnou vacsinou 😉

margarita
27. jún 2009

tipujem Lauru alebo Veroniku (ak tu este neboli)

riska, ako Ti ide praca - od ruky? 😀

margarita
27. jún 2009

tak este tipujem aj Janku, Michaelu alebo Vandu 😉

lenkove
27. jún 2009

Margi
ani ja sa k UO nevraciam. Ja zacinam novu temu: ako si predstavujete "pracu" cirkvi a jej institucii s nedobrovolne nepolodnymi manzelstvami?
mne napr. vadi, ze neexistuju duchovne stretka pre nas.. su pre manzelov, ale ked tam kazdy pride s min, 2 detmi, nerobi mi to dobre.. a pritom kazdemu prajem aj 12 deti 😀
chyba mi lepsia katecheza... chybaju mi publikacie.. zda sa mi,ze v cechach (sudiac podla vira.cz) je toho viac.. fakt, kto ma chut nech mi seriozne napise, myslim ze ten list na biskupom,co sa chystame napisat bude riadne dlhy 😀 😀

Margarita, hajis mensinu pred vacsinou? 😀 to sa od teba dalo cakat, ved spominas,ze intelektualne velmi vyspeli ludia maju nadpriemerny cit pre spravodlivost.. 😀

aj ja mam nadpriemerny cit pre starostlivost, a preto ma strasne stve,ze moj muz co o osmej isiel na dve hodiny do prace a je tam doteraz. 😠

smejka
autor
27. jún 2009

ahojte 🙂
rozburuje sa tu cosi?
ja suhlasim s vami...mozno by sme fakt seriozne mali dat podnet a napisat nieco ohladom podpory cirkvi neplodnym parom.....tuto problematiku marne hladat niekde v novinach al casopisoch s krestanskou tematikou 😒 .....takze porozmys

smejka
autor
27. jún 2009

😀 ....odoslala som to rozpisane 🙂
...takze porozmyslajme nad tym...
my ideme na put do susednej dediny...chodim tam uz davno od maleho dievcata.....pre mna to ma vzdy velky vyznam....budem mysliet na nas vsetky..
danka ved nas trosku naviguj 😕 ....co tak Eliska Miriam?

lenkove
27. jún 2009

ahojte
tak to som opat ja 🙂
manzel je este stale v praci, bola som mu odniest aspon obed 😝 mala by som pracovat na mojej praci,ale vobec sa mi nechce.. ja mam dnes taky mizerny den, od rana 😝 ak je toto PMS tak dakujem zodpovednym,ze ho nemavam kazdy mesiac,ale len raz za cas 😀

riska
27. jún 2009

leni, stale je v práci? 😕
ja mam tiež pocit, že som sa od rána celkom neprebrala, takže práca mi moc od ruky nejde 😀

a suhlasim s tým, čo ste popisali vyššie 😉 tuším marione volakedy chcela písať nejaký list, hmm? 😉

danka, kedže sa neozývaš, pridávam nové tipy: Tamarka, Natálka, Agátka 😉

lenkove
27. jún 2009

Riska
a ja pridavam este Zuzanka 😵 ked vas tu tolke mame 🙂

mi hovor o neprebrati sa.. ja len cakam kym bude devat a budem si moct s cistym svedomim lahnut 😀 sice so sliepkami, ale lepsie ako o siedmej 😀

a mm je este stale v praci.. dufam,ze sa mu nestalo nieco cestou (ja som paranoidna, nevsimat si ma 🙂 sla by som sa aj prejst, ale zase by mi ho bolo luto, keby prisiel a ja som nebola doma 😉 ale uz som sa bola korculovat 😀 stale som si nenasla cas na kupu chranicov, tak mi pri korculovani riadne bucha srdce od strachu..
a vy co dnes?

suzzika
28. jún 2009

Požehnanú nedeľu všetkým 😵

Leni dúfam, že mm sa už z práce vrátil 😉 škoda, že nie si bližšie - by som ti chrániče požičala, veď načo sú mi teraz, že? 😖

Elizka myslím, že s tým pôrodom je to žiaľ presne naopak /viď Margi 😀 / čím väčšie dieťa tým ľahší a rýchlejší pôrod - gravitácia hold robí svoje 😖 zažila som to aj pri mojej Zuzanke 2550 g a teda moc sa jej von nechcelo 😅 . Ja sa len spolieham na to, že sila modlitby je silnejšia ako tá gravitačná.... 😀

Shidielko ty si tu pekne dlho nebola a fotku si komu "čorkla"? Vyzerá to na nejakú guvernérku štátu Wisconsin 😉 a ako sa máš nenapíšeš? Nechceš sa modliť s nami máme nedokončený jeden radostný ruženec, nechceš desiatok? 🙂

Danka tak ja tipujem Alexandra, Viktória alebo ešte Terezka 😵

Margi ako sa má Kiki? To je pekné, že popri dieťati stíhaš byť aj obhájkyňou nejakej menšiny, veď aj menšina môže byť niekedy pekne veľká, tak klobúk dole ... 😉

Riska už len 2 nepodstatné pracovné dni - paráááááda čo? 😵

Smejka v pondelok čakáme dobré správy, a blahoželám ku skúške, ktorá mala byť rýchlou smrťou - no nie pre našu modlitbami sprevádzanú Smejku... aká bola púť? A ku komu vlastne Peter a Pavol? 😵

Lucetka aj ja ťa zdravím, si zaneprázdnená upratovaním terasy čo? 😉

Marione a čo keď budeš mať dievčatko s pevným zadočkom? To ti nenapadlo, že aj baby môžu mať pekné dupky? A vy budete chcieť vedieť pohlavie?

Keď malá zaspí tak sa idem pohrať trochu s fotkami a niečo nové hodím...Zatiaľ PA

suzzika
28. jún 2009

Tak som hodila nejaké foto...

Ešte zdravím aj Janulku, Máriu, Violku .... 😵 😵 😵 😵

danka24
28. jún 2009

ahojte tak my sme prisli teraz od svokrovcov .. no vidim ze same pekne mena tu ficia ale nikto zatial neuhadol..
my ideme akurat teraz na vystupenie Sabinovcanu a atak budeme utekat do kostolka... 😉 prajem vam krasnu pozehnanu nedelku 😵

margarita
28. jún 2009

suzzika kraaaaasna mamicka je z Teba, len co je pravda 😉 a podla toho bruska sa mi zda, ze babo rozhodne musi vazit viac, alebo to mas tolko vela plodovej vody?
inak aj mne fotka shidielka pride ako americka zena so Stredozapadu, len mi chybaju za nou tie rodinne fotky na kozube 😉

lenkove, Ty mi ale lichotis, nemyslim, ze moj cit pre spravodlivost nejako suvisi s mojim IQ 😀 ked uz tak s EQ 😉 lebo mna uz zopar rokov vedia strasne vytocit rady "strasne mudrych ludi, ktori vzdy vedia co by mal ten druhy urobit a preco..." presne taki ti, co "skoda, ze neboli pri stvoreni sveta - mohli Bohu dobre poradit..." 😀 😉

no ale spominana diskusia nabrala medzicasom ine grady 😀
aby som to objasnila: vola sa to Moja manzelka, momentalne ma cca 15 stran, tak ak vas zaujima, urobim strucny obsah:
isty chlapik Klaudius pisal, ze jeho zena s 2 detmi na MD (3 a 2 roky) mu po prichode z prace da na 2-3 hod. deti na starost a ide do fitka, kniznice, s kamoskou a tak 🙂 jemu kamosi a rodina vraveli, ze je to divne, nenormalne a ze to by nemala taka zena robit. On xel vediet, co ostatne baby na to. Klasika sa vytvorili 2 skupiny: jedny tvrdili ze je to des, hroza, divne, nenormalne - pomaly, ze ho iste s niekym podvadza. Druha skupina sa j 😉 eho zeny zastavala, ze ma tiez pravo na oddych, ked ma deti nonstop 24hod. Inak ona vzdy vecer bola doma na kupanie, uspavanie deti a tak. Skratka v tyzdni byvala 2 hod.prec a cele vikendy doma, vari, perie, stara sa...skratka ze nech sa dohodnu na kompromise, ale ze zena ma pravo tiez obcas od deti vypadnut, a nie je preto nutne zla matka

🙂

no a vcera klaudius pisal, ze ju sledoval a zistil, ze chodi po tych vceroch tajne upratovat kancelarie, aby mu zarobila na dar k narodkam, cestu do Ciny 😉 a ze ked ho zbadala, ze ju sleduje, tak sa nastvala, zbalila deti a sla k mame, ze so ziarlivym debilom zit nebude 😎

diskusia sa teraz vyburuje v tom, ci je to cele vymyslene, alebo nie, a robia si z neho srandu, hlavne ze 11 stran ich tam oboch analyzovali a pitvali ich vztah a ci je ona v poriadku a podobne patriarchalne recicky 😀
no lepsie ako reality show a telenovela dokopy.
Fakt poucne citanie, zistila som, ako funguju ine manzelstva a akeho ja mam chapajuceho a tolerantneho muza
😉 co som sice vedela aj predtym, ale som sa v tom vdaka tomuto utvrdila 😉

margarita
28. jún 2009

leni, o Tvojej serioznej teme a obsahu listu biskupom musim dlhsie a serioznejsie popremyslat, takze az mi nieco napadne, isto dam vediet 🙂

suzzika
28. jún 2009

Margi som sa dobre pobavila 😀 mne to príde tiež vymyslené, ale nemusí, v živote sa stali už aj neuveriteľnejšie veci...a veď nemusela od neho odchádzať stačilo, že by mu do tej Číny kúpila len jednosmerný lístok, nie? 😀
Fakt sa ti zdá, že mám veľké brucho? No plodovej vody mám vraj ako má byť a malé má 1800 g tak neviem a čo keby si pozrela svoje foto v 35tt asi si len zabudla aká je to veľkosť 😉 mne sa ale v poslednej dobe zdá, že väčšie ako brucho mám nohy, tak veľmi mi opúchajú, že vyzerajú ako jaternice 😠 a aj nos mám o číslo väčší tak o tej "kráse" by som pomlčala 🤐 😀
Inak ja práve čakám na pána farára, príde nám posvätiť byt, ale akosi nechodí mm už aj so Zuzankou išli k svokrovcom a ja z tej nudy som spravila lístkové cesto s nivou a keď nepríde čoskoro tak ho z nudy asi aj všetko zjem - mňam 😎

suzzika
28. jún 2009

hej a ešte som vám zabudla napísať, že som sa naschvál fotila pred našou novou tapetou, aby ste videli 😉 to je toto také haky-baky za mnou 😀

smejka
autor
28. jún 2009

ahojte 🙂
suzzika krasne fotky.....si taka mila pekna maminka....ja mam k tehulkam vzdy taky obdiv...zeny vzdy tak rozkvitnu 🙂
na puti bolo fajne....teda bolo to k sviatku co bude Navstivenie PM u alzbety....biskup pozehnal na zaciatku vsetky zeny v pozehnanom stave.....bolo to mile.....aj slzicka mi vysla 😔 ....myslela a prosila som za nas vsetky
dnes som bola v praci....hm....mozno posledna sluzba...teraz ma caka dovolenka....ak by vsetko nabralo na obratkach tak moja "misia" na ORL skoncila 🙂
margaritka teda to musi byt divoky pribeh...tiez mi to pride ako vymyslene....no zase dnes uz je vsetko mozne 😀
danka....fiha to bude meno...tak tipujeme dalej 😉....andrejka lenka katarinka tatianka romanka livia sona??? 😅

riska
28. jún 2009

ahojte 😵
prišla som vas len na chvilku pozdraviť a utekám sa učiť, nedam sa predsa zahanbiť pred smejkou 😀

margi, to fakt ta story mala take vyvrcholenie? 😎 no ked budem mať viac času, musim prečítať 😉

suzzika, jedným slovom KRÁSA 🙂 myslim tie fotky 😉 a ked budem velká a prídem ťa navštiviť do bardejova, však aj mne spraviš nivové tyčinky? mnam 😀

smejuška moja, ved aj ty si už v požehnanom stave, tak to bolo perfektne načasované 😉 myslim na teba zajtra, dufam, že si dobre pamatám 😵

danka, ale teraz to už musí vyjsť - dominika, johanka, klarka 🙂 inak aké napínavé 😎

suzzika
28. jún 2009

Smejka fakt dobre načasované.... už sa ti to kráti, možno máš pred sebou menej týždňov ako ja - dúfajme 😉 ale ty nám počas dovolenky budeš robiť spoločnosť, že? 😎 inak ja si skôr prídem už ako prekvitnutá 😀 ale vďaka... 😉 aj za to, že si na tej púti myslela aj na mňa... 😵

Riska aj tebe ďakujem za kompliment a za to máš u mňa 2 dávky nivových koláčikov - už len aby si narástla a prišla 😉 😵 nie ako ten kaplán, čo dnes na nás zabudol a nechal ma napospas dvom plechom tejto dobroty 😖

Dievčatá zajtra sa chystám na prednášku pátra J.Mariakumaru - známy indický exorcista, bude u bratov greckokatolíkov do 4.7. tak som veľmi zvedavá, počúvala som s ním reláciu na Lumene inak tu je link http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=19 / ak by ste sa nudili môžte popočúvať, je to zaujímavé/. Bude mať prednášky na rôzne témy, tak snáď sa niečo múdre na mňa nalepí...

maria1610
28. jún 2009

Suzzi, svedci Ti to... Ty by si mala byt tehotna asi kazdy rok 🙂

vivien2505
28. jún 2009

smejka veľmi na Vás zajtra myslím 🙂 😉

lenkove
28. jún 2009

ahojte
tak my mame za sebou peknu nedelu 🙂 najprv sme boli v kostole na mojej oblubenej detskej omsi a ministranti (tu aj ministrantky) si vsetko mylili, kaplan sa z nich smial 😀 je tam vzdy taka super atmosfera, velmi rada tam chodievam.. nie je to sice moja farnost, ale hadam nevadi 😎
potom sme pozvali manzelovho kolegu na obed, a ja ze odide o tretej ale spomenuli si, ze zajtra ma mm meniny, tak som ho pred polhodinou odviezla domov 😉 pekne chlapsky oslavovali 😎 ale boli sme aj v lese, nasli sme visne a mm mal kliesta 😕

Suzika
ty si naaaaaaadhernaaaaaaaaaaaaaa. . ufuf, velmi ti to pristane, WAW 😵 A ta tapeta je krasna 😉

Majka,
ahoj 🙂 ako sa mate? 🙂

Smejka,
drzime palce 😵 to ta dovolenka,to mozno aj materska? 😵
Vivien 😵 😵 😵 ahoj.

Inak, ak vas mozem poprosit, za moju kamaratku Matku, co sa jej mala vcera narodit Saska a dava si nacas, ak by ste si spomenuli 🙂 🙂 dakujem...

Idem cvicit 🙄

lenkove
28. jún 2009

Smejka
toho exorcistu si popocuvam.. Inak, ja som uz davnejsie docitala patra Vellu, Jezis moj uzdravovatel a dost ma to posunulo dalej.. aj ked niektore veci boli pre mna prisilne.. najma niektore vizualizacie, az mi je uzko.. jednej slecne sa obesil ocko a ona si to vycitala.. a bala sa ze je zatrateny.. a p.Vella jej poradil, nech si ho predstavi po Jezisovej pravici na Golgote ako hovori "este dnes budes so mnou v raji" ale aj Jezis, aj obaja lotri nie su ukrizovani,ale obeseni.. 😔

lenkove
28. jún 2009

teda, nie Smejka ale Suzzika 🙂

violoncielka
28. jún 2009

Ahojte babenky
no veeeela ste toho popisali.....super. Lenka z teba sa stava hotova atletka -velmi dobre. Sport je super, mne pomaha velmi pri prekonavani a zdolavani prekazok...uvolnuje sa aj serotonin....

Dnes som bola konecne na spovedi, super a viete co mi povedal knaz? (inac velmi som sa bala, lebo minule mi iny knaz povedal, aby som uz viac krat nesla na UO...a to som mu samozrejme nemohla slubit) dnes mi knaz povedal, ze ma chape, ze je to prirodzene ked par tuzi po dietatku a siahne aj po takejto moznosti a este povedal,ze aj v Cirkvi teraz velmi diskutuju o tejto problematike a ze ten odmietavy postoj nie je az taky jednoznacny. Az sa mi vtisli slzy do oci....

Suzika nadherna mamicka!

Smejka aj ja na vas myslim, 😵
Riska,margi ,Marione
Danka tipujem:Janka, Veronika

bettynka222
28. jún 2009

suzzika krasne fotky..a tvoje brusko sa mi zda take akurat...ale ja zatial nemozem hodnotit ani porovnavat s vlastnou skusenostou... 😉

smejuska myslim na teba a desiatky teraz orientujem halvne na teba 🙂

baby ja mam taky mierny problem. som sa rozpravalas jendym knazom....a neviem co si o tom mam mysliet. v den ked som bola na kyretazi sa mi totiz mama priznala , ze bola na potrate - velmi prihodny cas na oznamenie si vybrala.... 😝 no a knaz mi povedal, ze zena co ide na potrat privedie kliatbu na celu svoju rodinu...to´by ma inak zaujimalo, ci ma cirkev rovnaky nazor aj na vrahov a ich rodiny, alebo ma taketo reci len preto, ze bojuje proti potratom.... 😕 ja som teraz z toho uplne mimo, aj som volala mame, ci svoj cin olutovala a ona ze pri spovedi jej bolo za "tym" luto, ale ze keby bola v tej istej situacii, urobila by to znova (bral lieky ked este nevedela,z e je tehu a vraj jej to odporucil gyn.). inak nechapem preco mi matka taketo veci vobec rozprava...ajked ten knaz ma vydesil este viac ☹

smejka
autor
29. jún 2009

ahojte 🙂
dievcata dakujem....verim ze dnes bude pozehnany den 😵 ....citim napatie z ocakavania....

smejka
autor
29. jún 2009

danka a co tak viktoria terezka maria? 😕

danka24
29. jún 2009

dobre ranko tak riska si trafila si sikulka ..
smejka myslim na teba dnes ale verim ze vsetko dobre dopadne ..
prajem vam krasny poerim ze vsetko dobre dopadne ..
prajem vam krasny pozehnany tyzden.. 😵

riska
29. jún 2009

ahojte 😵
tak tu je už úplná pracovná anarchia, môžem sa na chvilu aj pripojiť 😉

danka, huraaaaa, a čo som vyhrala? 😀 tak teda dominika? 😉