Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

margarita
6. júl 2009

kaki - my nejdeme k babke, ale k svokrovcom 😀 a zda sa uz na 99%, ze prave na prelome jul-august ten tyzden cca. No tak cakam cakam na tie zahony 😀 ked to suzzikine nadherne brusko aj s tapetou mam uz vypozerane 🙂

violoncielka - tak ja som pre istotu bola kedysi aj na Klastorisku, takze viem porovnat. Obe su super, prostredie krasne, na Klastorisku je krajsi miestny pramen, predsa len umyvat si vlasy v Slovenskom raji a v Malych Karpatoch je trochu rozdiel (voda je ale asi rovnako studena 😀 )). Mne na Klastorisku ale viac vadili zastupy turistov, v tomto je Katarinka viac "odpazena", takze tam mas 2 tyzdne uplny pokoj od akejkolvek civilizacie.
No a hoci su obe akcie a miesta super, ja budem do smrti tvrdit, ze Katarinka je lepsia - ale to z pochopitelnych osobnych dovodov 😉
To je super, ze si si nechala urobit aj tu trombofiliu - jeden nikdy nevie...myslim, ze pre pokoj duse to za tie prachy stoji. Fajn, ze krstiny sa vam vydarili, a kedy pridete najblizsie zase sem? 😉

lucettka, tak potom podaj spravy ako ste s mm dopadli a ako sa rekonvalescencuje 🙂

bettynka222
6. júl 2009

ahojte, ja sa len hlasim, aby ste si nemysleli, ze osm sa zase stratila 😀 zajtra vsetko docitam a napisem. inak margi idem novej hemato na kramare, tak uz snad konecne bude tato ustretovejsia...a mamina ma promocie..dufam, ze jej sa saty nerozpadnu 😀 vsetky vas pozdravujem... 🙂

smejka
autor
7. júl 2009

dobre ranko 😵
margaritka skutocne krasne prostredie je tam 🙂 .....tam musi clovek uplne vypnut...inak sa ani neda 🙂
violoncielka vy ste toho postihali na SK 😉 .....dobre ze ste stihli ten Helik....treba ist az do uplnej hlbky 😔 ...bola si za krstnu mamu?
kaki este pokracujes v anjelikovskom oblecku? 😉 ....ako sa mas?
suzzika kde si? hadam si ma nepredbehla? 😕 😅
janulka a co take porabas cele dni doma?
bettynka to muselo byt dobre ked i mamina konci skolu 🙂 ....este skoda ze ste neboli spolu v rocniku 😉 ....a mamine blahozelam 🙂 .....a na hematke nech dobre dopadnes
pozdravujem vas vsetky 🙂

margarita
7. júl 2009

ahojte,
som nas musela posunut, lebo zapadneme prachom 😉
my sme dnes uz trocha poprechadzkovali a ked skonci tento hic, tak asi zase niekam vyrazime...lebo u nas v byte je taaaaak dusno a teplo, ze fakt uz lepsie ist von, tam aspon sem-tam nieco fukne 😉

smejka, zatial nic nove s dievcatkom? ziadny predbezny termin porodu? 😉 a co Matusko, ako si ten uziva leto?

kaki
7. júl 2009

Nie nie Margi, my nezapadneme 🙂

margarita
7. júl 2009

kaki, ved ja viem - to len "pre istotu" 😉
a zahony mas kde, ha?! 😎 😀

lenkove
7. júl 2009

ahojte babule
ja som tu len na skok, malicky 🙂 mame konecnu spravu, pozitivnu, petunia nas odporuca za nahradnych rodicov a pestunov,ze sme schopni znasat tu psychicku zataz napisala 🙂 tak sme radi
napisem ked budem ozaj na nete viac,teraz som len na navsteve!
myslim na vas.

bettynka222
7. júl 2009

jeeee kaki, ja osm nevedela, ze uz si bola na hormonalnom profile a mm na spermie...vtedy si to tak napisala, akoby si bola proti vystreniam uplne.... 😕 ani mne sa laparo moc nepozdava, ved sa mozno coskoro zadari 😉 kolko sa vlastne o babatko pokusate? a ńa tvoju kamaratku samozrejme vsetky myslime...aj na lucetkinho manzela

suzzi tie prednasky vyzeraju veeeelmi zaujimavo. ja som si trosku listovala knizku o zudraveni rodovych korenov...ale zda s ami ze sa tam riesila lavne interupcia a nechcene potraty tam boli spomenute len tak okrajovo.... ☹ niekedy mi pripada, ze cirkev sa tolko snazi bojovat proti interupciam az zabuda na nas...co sme babatka chceli, ale o ne prisli... 😕

margi aj ja si niekedy hovorim, ze si vodu malo vazime....pitnu vodu puzivame na umyvanie vaz, aut a podobnych veci...(som si to znova uvedomila, ked som odstranovala kvety z promocii)

bettynka222
7. júl 2009

babulky mohli by ste mi s niecim poradit? gyn mi robil sono a vraj mam posunutu ovu a to je vraj veeelmizle na tehulkovanie. tiez ste mali po potratoch rozhadzane hormony? a inak hematko...no nic moc. som si tam vypocula podivne veci...uz osm to pisala v jednej teme, tak to sem potom nakopirujem...

lucetta
7. júl 2009

ahojte babule 🙂 zastavila som sa na malu chvilu. mm je uz v lucenci a robit by ho mali zajtra, dakujem, ze nanho myslite.
ale poviem, vam, je to katastrofa s nasim zdravotnictvom. tak on je vam na urolog. oddeleni a normalne ma na izbe 4 roc. chlapca /roma 😎 a tiez nejakeho pubertaka. no uznajte, dnes to kombinuju takto....aj som sa narehotala, ale do smiechu to nie je. je to tak, ze proste on dospely sa ma starat o tie dve deti . takze neviem ci tam nemaju detske oddelenie, ale s tymto som sa este nikde nestretla 😖

takze som sama a citim sa tu ako stratena vo vesmire. normalne som zvazovala ci nejdem spat k nasim. je to dnes 1 noc, co budem tu v novom spat sama.

danka, ja trosicku nie som v obraze, cakate na nejake mimi, kt. sa ma teraz narodit?

zdravim aj kaki, dakujeme za modlitby
marione akosi mlci? to uz aj ja som lepsia v konverzacii ako ona, nezda sa ti margi? lepsim sa 🙂 😀

pozdravujem vas, pozehnany zajtrajsok pa pa

lucetta
7. júl 2009

...mala oprava...chcela som napisat : zdravim danku, smejka cakate na nejake mimi...no prosto to som cela ja...ved riska by vam vedela rozpravat 🙂 😀 😎

marione74
7. júl 2009

ahojte 🙂
Tak moj bobrik mlcania sa skoncil 😒 ale nie 🙂 Nejak nemam cas chodit na net, posledne dni som nejaka unavena, znechutena, pohadala som sa s mm a este k tomu ma strasne boli chrbat a par dni aj mocovy mechur, tak sa taka nervozna cela z toho 😠
Ale inak sa mam fajn, brusko rastie, aj ked pomaly, dnes som sa navliekla do tehu nohavic a bluzky s tym, ze si to uz ludia vsimnu a ony nic, tak to musim vyzerat len, ze som poriadne pribrata 😅
Vsak uz zacinam piaty mesiac a nic nevidno? 😠 No neva, mozno je to lepsie, o par tyzdnov budem uz musiet vlacit brusko a budem este rada, ze rastlo tak pomaly 😉

neviem ci Vas stihnem docitkat, ale vsetky Vas velmi pozdravujem a myslela som na Vas v pond o 22.oo 😉
Lucetka, myslim na Tvojho mm zajtra..

smejka
autor
8. júl 2009

ahojte 🙂
bettynka tiez mam pocit ze vsade sa pise o interupcii....na vas sa zabuda...ale i na nas ktore tuzime po babatku a nikdy nezazili ten pocit tehu 😔 ...ale ved ideme nieco riesit nie? 😅
lenka jeeej....tak uz to mate za sebou....blahozelam 😵 ....a tak si sa bala....cakame na tvoje dlhocanske prispevky ked dorazis domov 😉
margaritka ano hybe sa .....len nevieme akou presne rychlostou a koko je este do ciela 😕 ....no snad dnes skusime zavolat 🙂
lucettka myslime na mm.....a s tym zdravotnictvom 🙂 ....aj u nas na ORL je to tak ze deti muzi zeny v kope 🙂 ...ale snazime sa deti i ked su to chlapci davat k zenam 🙂 ....predsa len sa vedia lepsie postarat ked treba 😵
marione jooj...nebud smutna 😔 ....tebe to brusko podkoci naraz.....to bude cudovania zo strany okolia 😉 ...dakujeme ze na nas myslis 😔 ....aj my na teba
suzzika kde siii?

janula.k
8. júl 2009

Ahojte 😵 ja som mala vcera trosku stres, lebo po velkej toalete (pardon tym, ktore prave obeduju) som si nasla na papieri taky mliecno ruzovy vytok...samozrejme hned stres, tak som isla dnes na neplanovanu kontrolu a vsetko je v najlepsom poriadku. VDAKA BOHU 😵 V piatok mam odber na AFP.
Marione, aj my sa veru hadame s mm, vsak som tu pisala stranu dozadu..ale musime sa navzajom s mm respektovat, on ma starosti s domom co staviame, vzdy ked si nieco naplanuje, tak mu to pocasie prekazi, tak si zas presuva dovolenku a to sa nie vzdy da...tak je to take trochu komplikovane...a ja som zas precitlivela tehula, tak sme obaja taki trosku "nedotklivi" 🙂 Marione a co Cundrlik? Mas uz nejaky termin? A s tym močákom behni k obvodnej, nech ti pozrie moč. Ja som takto bola pred par tyzdnami, tiez ma bolel mechur, no moč bol ok.

bettynka, nerozumiem, posunuta ovu je problem? Akoze ak nie je priblizne v strede cyklu? Ja som nikdy nemala pravidelny menzes a tym padom ani ovu...merala som si bazalku vyse roka, takze to viem celkom urcite. Raz som mala ovu na 25dc, potom na 19dc, potom na 30dc...a sme tu 😵 Netrap sa tym, da sa to do poriadku, uzivaj vitaminy a pi zenske cajiky 😉
Lenka, tesim sa z dobrych sprav 🙂 a co tvoja svagrina ako sa ma?
Smajka, co take porabam doma, vies co dokopy nic 😀 ale uteka mi to dost rychlo 😉 hlavne ku mne chodia kamaratky, kolegyne a tak, takze sa nenudim, sem tam nieco precitam 🙂
Jaj no a Violka, parada, ze si si dala urobit tie testy, som zvedava na vysledky, kedy budu?
Margi, Kaki, Lucetka a ostatne aaaahojte 😉

suzzika
8. júl 2009

Ahojte 😵
ani vám sa tak nič nechce? 😉
Ja ešte kompletizujem posledný mesiac v práci v pondelok snáď odovzdám a môžem sa plne oddať materským povinnostiam...Zajtra idem na poradňu tak dám vedieť čo a ako... 😉 Myslím na vás na všetky...Držte sa a držme sa... 😵

bettynka222
8. júl 2009

taaaak dnes osm bola na susedskej navsteve...prisla som tam o 11 rano a vratila som sa domkov az teraz 😀 a cely cas osm pomahala s babatkom....no osm dost vycerpana, ale aspon som si to skusila a trosku si teraz viem predstavit ako sa chudatka mamicky citia.... 😎

jani tak to je fajn, ze napriek rozhodenemu cyklu si otehu. a nebrala si na to nejake lieky? lebo mne dr. povedal, ze ked sa to zopakuje, tak bude musiet robit hormonalny profil, lebo to vraj nie je takto dobre... 😒

margarita
8. júl 2009

tesim tesim sa z dobrych sprav od lenky, nasich tehuliek a aj ostatnych 😉
luccetka - tak aspon sa Tvoj drahy nacvici 😉 verim ze zakrok dobre dopadol a pomoze 😎
betty - kto nema posunutu ovu, nech zdvihne ruku!osobne nepoznam nijaku babu, co ju ma vzdy presne v strede cyklu, ani ja som nemala, nemam a nebudem mat...

🙂
a mam pre vas tiez jednu dobru SMS spravu:

"ahojte, mame sa uplne fantasticky, v taliansku je vsetko super - slnko, dazd, pizza, kava, venezia. Myslime na vas a zdravim vsetky VS. cmuk"
Riskovci

smejka
autor
9. júl 2009

ahojte 🙂
tak janulka je fajn ze mas stale spolocnost...zrazu zistis ze treba ist rodit 😉
suzzika akoze nechce?....ved este pracujes a to je co povedat....mne saa uz do prace nechce vratit 😝...no musim 😔
bettynka no je to ine potulkat sa s detickami a mat ich cely den na ociach 🙂...my sme mali napr taky extra pistaci den 😝....no som rada ze uz je novy den 😀....rano boli prisluby o posluchani 😉
margaritka sa tesime z riskovcov ze im neprsi non stop a ze si uzivaju 🙂....pozdravujeme 😵
pekny den vam vsetkym 🙂

bettynka222
9. júl 2009

smejuska praveze mala bola cely den bez nalady...bolo skarede pocasie, tak to asi ani na nu dobre neposobilo....ani papat nechcela, stale kricala,a le ja som bola vytrvala 😀

margi len s tou mojou ovu je to strasne zle, lebo je len 4 dni pred ms, cely cas mam spinenie a taaaak....ale mozno je to po tych potratoch a opravi sa to, co myslis? ty si to nemala potom chvilku rozhadzane? asi j enieco pravdy na tom, ze po potrate sa ma 3 ms cakat....

zajtra odchadzam do chorvatska, tak sa s vami vsetkymi lucim, smejke prajem skory "porod" a vsetkym ostatnym to, co si zelate

jeeej a este mam otazocku. ked vam niekto z celeho srdca zela nieco zle, moze sa to splnit? moja svokra totiz uz treti rok tuzi po tom, aby sme mlai deti az v 35......ale ja dufam,ze moja pevna vola prebije tu jej zlobu... 😝

violoncielka
9. júl 2009

Ahojte , ja len na skok,lebo som zaneprazdnena 15 hodin denne. Bolo by to vsetko fajn,ale naskytlo sa mi hranie,tak do 15.00 rozmaznavam nasich a od 15.00 frcim do roboty (navrat 23.00). Takze uz aj musim utekat. Pa a majte sa krasne.

suzzika
9. júl 2009

Ahojte 😵

vidím, že každý tu len tak na skok 😀 Na poradňu v nemocnici som dnes cakala 3 hod. lebo môj gynekológ tam asi poslal všetky tehule, čo majú termín čoskoro tak ako ja/usudzujem podľa veľkosti brušiek / ale našťastie lekára vôbec plná čakáreň nerozptyľovala takže som sa s ním mohla v pokoji porozprávať. Povedal mi, že mňa určite pošle môj lekár ležať tak 3-4 dni pred termínom do nemocnice/ak neporodím skôr samozrejme/, lebo som po sekcii 😒 .Môj mm ide ešte 27.7. opäť na 3-dňové školenie do toho Trenčína tak som zvedavá... dúfam, že mi to nevyvolá predčasný pôrod, taký blbý pocit, že nebude doma...V nemocnici som bola ešte pozrieť kámoša, čo si zlomil stavec/našťastie bez následkov/ len musí 6 týždňov ležať. Z nemocnice ma vyzdvihol mm, keď išiel z práce, doma ma už čakala Zuzankina krstná tak som sa jej povenovala a okrem iného ju požiadala, či nám nepôjde opäť za krstnú - bola trochu prekvapená, lebo si myslela, že dám tú druhú kámošku, ale zobrala to v pohode...Potom som ešte bola s malou vonku vyskúšať nové švihadlo a kriedy a mám dosť-keď nič tak nič a keď tak hojnosť....už som taká unavená a o malej ani nehovorím, vôbec nestihla dnes cez obed ísť spať.... Tak ja už tiež končím a idem odkvecnúť...
Ešte som zabudla to hlavné...prietoky v norme, vody je dostatok a všetko ako má byť 😵 , mám zvýšiť prísun bielkovín, lebo vraj z toho tie opuchy... 😖

Inak Riskina sms ma potešila, že pozdravujem 😀

Smejuska od teba čakám dobré správy tak kde sú? Veď o chvíľu rodíme... 😉

Betty nechápem ako a prečo si tvoja svokra niečo také môže želať.... ☹ Na jednej prednáške bolo povedané, že ak ti niekto praje niečo zlé, tak sa ťa to vôbec nedotkne ak si v milosti posväcujúcej, takže ...A ja ti prajem krásnu dovolenku.... 😵

Lenočka kde si? Ako babka?

Pozdravujem spolutehuľky Janulku, Danulku,Marione a Indzes 😵

Margi ty pozdrav Kiki 😉 Inak čajík pijem a aj papám ľanové semeno ty si to jedla?

Violka čao užívaj vašich... 😉
______________________________________________________________

darla27
9. júl 2009

Ahojte 🙂
Tak Riska si užíva v Taliansku? Jooj, aj ja chcem už ísť na dovolenku, namiesto toho musím ešte celý júl trčať
v robote, ale potom budem odpočívať.
Ja hlásim, že ani užívanie prednisonu neprinieslo svoje ovocie a čakám už tretiu mrchu, takže reálna šanca otehotnieť už klesla na minimum. Najhoršie je, že začínam pochybovať už o všetkom, potrebovala by som riadnu zmenu, mám pocit že sa už dlho točím na mieste a som nespokojná.
Aj keď sa modlím, mám pocit že to robím nasilu, že to k Bohu ani nejde, taká som roztržitá.
Aké bolo stretko?
Violka kedy budeš vedieť výsledky tvojich testov?
Suzzika, tak ty už to máš "za pár", držím palce, prajem rýchly a ľahký pôrod. 😉
Janulka ono je to pravda, keď je niekomu dané otehotnieť, tak otehotnie, ako jedna známa, mala MS tak dva razy do roka a už má dve deti. A ja mám každú chvíľu a prd z toho. 😀

lucetta
9. júl 2009

ahojte 🙂
vcera nam nnesiel internet tak sa hlasim az dnes.
dakujeme za modlitby, mm operac. dopadla dobre, zajtra pride domov. dufam, ze tu 4 hod. cestu vlakom zvladne 🙂
zdravim vas vsetky, margi, janulku, marione , kaki , smejku , danku , suziku, lenku, violku...
a co je so skorki? uz sa MK vyhyba? alebo tiez dovolenkuje ako riska?

vcera som sa zastavila aj v ikea a stretla som tam sestricku z FC, hned ma spoznala a dost dlho sme sa rozpravali, tak mi to dobre padlo 😀 tak sa mi hned vybavili vsetky spomienky na ten cas IVF.......

vsetky vas zdravim a zelam vela uzdravujucej Bozej lasky pa pa

lucetta
9. júl 2009

...margi pozdrav risku ked budes pisat... a co znam. skratka VS? 😨

marione74
9. júl 2009

ahojte 🙂 tiez som len na skok 😒 hoci dnes som nebola v robotke, pol dna som prespala, a cele dni beham po lekaroch, bolia ma krize a nohy, zily, neviem ci mimik zrazu tak rychlo rastie, ale posledne dni ma stale nieco boli, posledne dni priserne tie nohy... asi sa mi nejak rapidnejsie zacala rozsirovat panva alebo ktovie.
Ale tak to asi v tehu je, ze nas stale nieco pobolieva, tak sa snazim to brat akoze ok... :-

Lucet, to je fajn ze muzik to ma za sebou uz, chvala Bohu.
Darla a vy mate aj nejaky konkretny problem o ktorom viete? (sorry zabudla som)
Janulka, na morfolog utz idem 21.7. co je necele dva tyzdne. Tesim sa ze uz mas 16 tt 😉
Suzi, teda ty uz to mas za par, ako sa citis?

lucetta
9. júl 2009

marione, servus. aka som rada , ze ta tu vidim 🙂 kedy sa vidime? myslim na vas 😉

suzzika
10. júl 2009

zdravím všetky VS/veriace snažilky Lucetka 😉 / 😵

Darla ďakujem 🙂 a neboj takéto stavy prázdnoty prežíva raz za čas každý, len nehádž flintu do žita, neprestávaj dôverovať Bohu a príď častejšie k nám sa požalovať. Mne sa v takýchto chvíľach vždy pripomenie ten príbeh "stopy v piesku" že na našich životných cestách popri našich stopách vždy vedú ešte jedny-tie Božie a práve vo chvíli keď ho najviac potrebujeme tie stopy miznú a ostanú tam len jedny, ale to nie preto, že Boh nás opustil, len nás zobral na ruky a nesie nás.... 😉 😵

Lucetka vďaka Bohu za tvojho mm 😵 Skorki sa ospravedlnila ešte pred Riskou 😉, mala mať dovolenku vyše 2 týždňov, ale už ju netrpezlivo očakávame späť 😉

Marione chúďa moje - no čo si chcela to máš 😉 ale nie vážne počkaj ešte pár tt ono to bude len horšie 😀 Mňa najnovšie tak boli kostrč, že už ani neobsedím a ak tak sa potom nemôžem postaviť, som sa smiala, že sa o chvíľu rozsypem...nuž veď telo sa musí nejako pripraviť na vypudenie takého "veľkého" človeka, že? Joooooooooj 😕

Smejka čo nové napíš.... 😉
Lenka a ty si mimo netu asi...
Margi sa piesočkujete či čo?
Janulka, Danulka, Violka, Betty, Kaki... 😵 Požehnaný deň všetkým ....

margarita
10. júl 2009

ahojte,
tak aj ja si sem odskocim 😉 precitat co nove a pozitivne sa stalo...

vcera sme mali lekarsky den - najprv rehabka, potom poradna a ockovanie...Kristinka bola statocna, plakala menej, nez zvykne pri cviceni 😀 takze uplne v pohode. A mne je posledne dni nejako blbo s tlakom, len sa mi tmie pred ocami, ked urobim prudky pohyb alebo tak...inak som fyzicky v poriadku 😎
asi to bude tym, ze kazda choroba je iba zanedbane pitie tak este zvysim prisun tekutin, ale to uz zo mna rovno bude prietokovy ohrievac, ked teraz pijem 3l denne, co potom?

😉
betty - tak peknu dovcu, ja som nemala tak rozhadzane hormony po potratoch, skor psychiku, a to mi ostalo...
smejka, dnes mate "posluchaci" den? 😉
lucettka - super, ze Tvoj mm mal zdarilu operaciu
darla - je to na prasky, taketo stavy, ale suzzika ma pravdu, vzdy ked je zle, je nadej, ze moze byt neskor aj lepsie 😔 ja dufam, ze u vas bude 😉
marione - ved Ty uz si v polcase rozpadu 😀 to je supeeeer, tesim sa 😉
suzzika - vydrz a dockas sa. To je fajn, ze Ta vezmu do nemocky uz aj pred, len nech sa o teba pekne staraju, ze im odkazujem, hej? 😎 😎 😎 a ze je vsetko dla uzv ok, tesim sa tomu velmi moc.
A ako Ti chuti cajik? hej, aj to semiacko som jedla, len to mi prislo take dost nechutne, som si z neho radsej robila vyvar, nechala zovriet, scedila a pila tu horucu glejovitu tekutinu...nic moc, ale keby to nahodou fungovalo... 😉

ja posledne dni riesim formalitky okolo materskej, rodicovskeho a mojho zamestnavatela...takze mam zase zopar zabavnych uradnickych prihod, ale ved statne institucie u nas su len a len na srandu, nie? 🙂

lucetta
10. júl 2009

baby, kde ste vsetky? akosi je tu ticho...az nezvycajne
asi sa vsetky opaluju 😎 tak idem aj ja

margarita
10. júl 2009

lucettka, tak sa pekne natri, lebo sa species ako ja 😉
ja som sa dnes neopalovala, ale mm mal vynimocne dnes dovcu, tak sme vselijake veci riesili a vybavovali, a okrem ineho zase bojovali proti moliam (2.kolo) a boli vonku a tak vselijak.

No, ked je skorki s riskou na dovolenke, hned je tu pustejsie. A Lenka sa tiez neozvala od tej kratkej pozitivnej spravy 😎
K nasej prezidentke este hadanka: Ktore je podla statistov pre muzov najoblubenejsie zenske meno?
???
Lenka. Ze preco? Lebo sa tak koncia 3 naoblubenejsie muzske slova:
dovoLenka, miLenka a paLenka
🙂
nie nadarmo je nasa prezidentka, vsak? mame podchytenych aj muzskych volicov 😵