Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

seka
22. sep 2009

Lenkove.odfotím ti toho macka na kočuliach-OK?
a čo ťa tak dnes potešilo? aj nám prezradíš?

lenkove
22. sep 2009

no iba to, co som napisala 🙂 ze mi pripomenula Panovu lasku k nam, o ktorej sa mi nechcelo rozmyslat.. mala som taku mensiu krizu,nooo 😅

Seka
a ten medved bude dufam hrat na tahacej harmonike.. lebo ked nie, tak budem smutna 😀 😀 😀 😀

kaki
22. sep 2009

Lenkove 😵 Veď vieš že to nie ja 😉

lenkove
22. sep 2009

áno, to náš Pán skrze Kaki 😵
Vďaka Ti, Pane 🙂

darla27
22. sep 2009

Ahojte, pripominam ze sa dnes modlime k sv. Marte. Kto chce, nech sa prida. 😉

carmenuska
22. sep 2009

Ja som sa uz, ja sa modlim hocikedy v utorok, lebo vecer som uplne kaput a do desiatej malokedy vydrzim 🙂 Ja mam za sebou len 2 utorky, vy uz kolko?

riska
22. sep 2009

darla, jasne, že ja sa pridam 😀

mima11
22. sep 2009

Ahojte!
Tiež sa budem dnes modliť s Vami druhý krát!!!

darla27
22. sep 2009

Riska tak to ma byt. 😵
Nieco nove?
Ja budem dnes stvrty krat. 🙂

rybka13
22. sep 2009

ahojte, dnes o 22 tiez na Vas myslim 🙂

Margi,
som sa dobre pobavila na tom videu ako sa rodilo pred 30 rokmi 😉
No... a moj mm sa vyjadril v nedelu, ked sa ho moja rodina pytala, ci pojde k porodu, ze NIE...

Ani som sa k tomu nevyjadrovala, mam pocit, ze uz preto nemozem viac spravit... skusim este o taky tyzden dva sa ho na to raz opytat, znova vysvetlit preco by som ho tam chcela, ale ak este o mesiac pred porodom bude hovorit nie, tak sa musim psychicky pripravit, ze tam budem sama 😠
Vlasne ani z neho jasne nevyslo, preco tam vlastne nechce byt... nemozem z neho dostat preco vlastne nechce, no urcite je strach z niecoho, ale podla mna to je nieco abstraktne, lebo to nevie jasne definovat..
Niektore kolegyne co uz rodili mi povedali, ze nech to necham tak, ze ony by na to netlacili, ze by sa ani necitili prijemne keby vtedy bol pri nich muz... no ja by som asi chcela, ale ak by to malo v nom vyvolat traumu..
Budem sa za to modlit este, ale myslim ze to nejak prezijem prinajhorsom bez neho..

Ale aj tak dakujem za rady.. 🙂

lenkove
22. sep 2009

Ahojte
no kym som si precitala o sv. Marte pekne ste toho popisali 🙂
ja som sa tiez uz pomodlila...

Rybka
inak sa ako s malickym mate? stele je pre nas pohlavie neznama? 🙂

ostatne ahojte 🙂 dufam, ze ste dnes mali pekny prvy jesenny den a hlavne, ze dnes Margi nesoferovala, lebo je Celoeuropsky den bez aut 🙂 rano v radiu nariekali, ze su zapchy ako zvycajne 😀

lenkove
22. sep 2009

ahoj mima
ja som ta tu este nevidela 🙂 ahoj 🙂

darla27
22. sep 2009

Rybka a co keby si sa s nami modlila k sv. Marte za to aby muzik zmenil nazor a dobrovolne isiel k porodu?
Ja osobne by som tam asi ziadneho chlapa okrem porodnika nechcela, ale mozno ked sa nahodou dopracujem niekedy k tehu / 😀 / tak si to mozno rozmyslim.
Lenkove ahoj, to som nevedela ze dnes bol bez aut, mozno by som ho vynimocne nevytiahla.
Neviem ci som pochvalila tvoje fotky na FB, ak nie , chvalim teraz. 🙂
Mima sme radi ze si sa k nam pridala s modlenim. 😉

lenkove
22. sep 2009

no vidis, Darla, to bol taky tajny den bez aut, ani reklamu nemal.. len moj mm isiel do krcmy na bicykli a ja sa budem bat ako pride, kedze svetlo ostalo doma na stole 🙄

darla27
22. sep 2009

Lenkove no to si ho mala poslat ale pesi, ved ked mu daju fukat ked pojde z krcmy tak mu mozu zobrat papiere.
U nas to robia policajti uplne bezne.
Inak normalne mi doslo smiesne, baby sa modlia a chlapi chodia do krcmy. No to je system. 😀
Uz som sa pomodlila tiez, porusila som pravidlo modlenia sa o desiatej.
Baby ja uz cem weekend...

rybka13
22. sep 2009

no dnes bolo viac aut ako hockedy inokedy 😒 vraj preto, lebo si ludia mysleli, ze bude prepchata MHD 😅

darla no skusim sa pomodlit za to k sv. Marte 😉 ale zacinam to brat ako to je, ak pojde, budem rada, ak nepojde, hadam Boh vie preco... budem to musiet nejak prezit.. aj moja sestra prezila vsetky porody sama, tak to hadam zvladnem
😠

Lenkove, inak sa mame dobre, pohlavie a meno je stale prekvapko 😉 , dnes prave zaciname 30 tt, tak sa tesim, ze uz len jedna stvrtina a uvidim babuliatko... kopka statocne, tak som rada, ze ho citim... tak dufam ze je vsetko v poriadku, na utz vyzeralo vsetko ok, aj sa dobre citim, posledne dni dokonca plna energie, hoci som uz od dost tazsia a stavam sa tarbavejsia, ale tesi ma aspon to, ze uz sme v polke 7 mesiaca, tak aj keby sa prinajhorsom uz narodilo, malo by sancu na prezitie.
Ale dufam, ze pekne pocka do decembra.
Jedine co musim poriesit je, ze ktoreho porodnika na Antolskej si vyberiem... mam odporucania asi na styroch, citam aj dobre referencie na nete na niektorych... tak fakt neviem koho a podla coho sa rozdhodnut, takze za to sa budem musiet modlit, nech Pan vyberie, ked ja som v tom stratena...
😉

rybka13
22. sep 2009

skorki, budem na Teba mysliet v piatok, drzkaj sa...a podaj spravicku ako bolo.
myslim dnes vecer aj na Vas ostatne...

lenkove
22. sep 2009

Rybka
nech to vsetko dobre dopadne 🙂

ja som zvedava ako Matusko prvy den v novej skole.. Smejka? kde ste? 🙂

bettynka222
22. sep 2009

seka 😔 som rada ze tovj mm je uz v poriadku 😵

hviezdicka aj mna vcera bolelo hrdlo..a este aj dve moje kamosky z konika....tak ma napadlo, ci sa t anakza nahodou nesiri cez internet 😀 inak ja osm na otm bola dlho ako ty - cely den v pohode, uz osm myslela, ze to je za mnou a potom zrazu 😢 😢 😢

carmenuskaaaaaa, aj ty mas sialene stavy z clositlu pre ms? lebo ja teda rozhodne ano 😝 😒 🙄 aha, no prave som si precitala tovj prispevok...tak aj tebe z toho cvaka? ☹ 😔 no mne tiez ☹

lenkove je nas viac co mam eblbo-smutne obdobie....ja uz tri dni...teda no blbe obdobie bolo od marca do konca augusta a teraz mi uz tri tyzdne bola dobre ako nikdy predtym...no ale uz spominane tir dni mi nieje dobre ☹ a inak o tom dni bez aut som vedela...davali to na radiach este vcera a tusim aj predvcerom

smejuska aj odo mna odovzdaj pozdravy matuskovi 😉

jeeej darla esteze si to pripomenula, skoro som zabudla 😕 a nemam to oratane kolkokrat som sa modlila...ale myslim ze som to stihla od zaciatku...al elen ledva ledva, lebo som sa vtedy vratila z tatriciek

skorki myslime na teba 😉

rybka ja osm sa s mojim mm rozpravala o tom porode (to margi vo mne nahlodal atuto myslienku), no a pytala som sa ho, ze ak nechce ist na porodnu salu, tka nemusi, ale ze ci sa o mna bude tk starat ako ked som cakala na tu hnusnu kyretaz....ved to mze trvat aj niekolko hodin kym sa to spusti a on povedal,z e jasne ze ano. tak to skus takto aj ty 😉

rybka13
22. sep 2009

betty, tak ma stihol nastvat asi pred hodinou, ze zrejme bude ticha domacnost niekolko dni 😢
Skratka mam pocit, ze v mnohych veciach nechape ze by som potrebovala trocha viac pozornosti a jemnocitu teraz... to zaklincoval cele, ze 'Tehotenstvo nie je choroba'...

Tak je po peknom dni.. 🙄 Tak nam prajem vsetkym aspon pekne sny 😔

smejka
autor
23. sep 2009

ahojte 🙂
popslusne sa hlasim az dnes 😉 ...vcera som bola odrovnana 😖 ....nocna bola zla..poobede som mala zapis a dosli sme zo skolky okolo piatej 🤐
v skolke sa mu pacilo....aj cosi suche popapal...nespal no cusal v postielke tych predpisovych 30 min 🙂 ....tak verime a dufame ze to snad pojde dobrym smerom 🙂
Sv. Martu som vsak stihla 😵
rybka a ani vy neviete co sa ukryva v tvojom brusku? 😕 .....30 tt fiha 🙂 ....ale to uteka...tesim sa 😵
a kde su ostatne tehulky? chybaju mi krasne vysvietene tt 😲
a mamicky maju asi kopec povinnosti 😒 ..vsak margaritka suzzika seka a ostatne?
a my snazilky uz len trpezlivost....i ked niekedy tie stavy su hrozne.....mam ho v cerstevej pamati totiz.....no netreba sa poddat.....ist dalej ze raz.....Pan je s nami....nebojte sa! 😔
zelam krasny den....ja mam volno tak sa idem vrhnut do domacich prac 😎

kaki
23. sep 2009

Ahojte,
Pijem si tu ženský čaj od tety bylinkárky a tak na Vás trošku myslím:
dnes budeme mať všetky úspešný deň 🙂 som sa rozhodla 😉

A napíšem Vám ešte niečo.
mm má rozhodnúť či iideme alebo neideme na jesennú duchovnú obnovu.
Tak sa modlím aby sa stal zázrak a rozhodol že ideme 😔
Bude ako má byť. 😔
Veď mojho manžela mi vybral Boh, tak určite riadi aj naše kroky 🙂

danka24
23. sep 2009

ahojte vsetky babulky moje .. tak prajeme Vam krasny dniik 😵 😵

muska30
23. sep 2009

ahojte,
modlitbu ku sv. Marte sme sa modlili s malou spolu, az na to, ze vyuzila to, ze ju nestrazim a hned bola pri pocitaci a klikala s mysou 🙂

rybka,
teraz v tehu si precitlivela, aj ja som bola, a hlavne manzelia su malo citlivi ku nam ☹ treba viac modlitby a trpezlivosti s nimi 😉

smejka,
tak Matusko si dobre zvykol a bude sa do skolky tesit 🙂

prajem pekny den vsetkym 🙂

violoncielka
23. sep 2009

Ahoj holky 😵

Smejka tak sa tesim, ze nas 😵 Matusko sa takto aklimatizoval...tfuj, tfuj, tfuj
Rybka...jasne nemysli na to- skratka nie kazdy muz ma take nervy a ked ho budes k niecomu prosit a nasilu nastojit dosiahnes len opak. Mozno ta nakoniec prekvapi....a presne kedysi zeny same rodili a dokonca moja svagrinka bola radsej ked tam moj bracho nebol (on bol ochotny). Skratka nechcela aby ju taku tlaciacu videl 😀 ach jo zeny aj pri porode myslia na krasu 😀 😀 😀 . Ja by som urcite chcela aby mm bol pri porode...aj ked mozno nakoniec zvitazi moja marnivost nechat si tajomstvo porodu len pre mna s babom.... Jaaaaaj aka som ja uz ....minule som si predstavovala na ake kruzky dam nase deti.....a pritom zabudam , ze vlastne najprv by som mala otehotniet 😀 😀 😀 .
Riska a tm? chce byt pri porode? 😀 😀 😀 . Som rada , ze mas usmev na tvari...ozaj baby ktory utorok sa uz modlime? mne sa zda ze treti... 😕
Prajem vam pekny den a idem si pozriet ruzovu ordinaciu...pa

muska30
23. sep 2009

ahoj kaki,
mojho manzela by som na duch. obnovu nedostala 😔 ale mozno raz 😕 tiez verim na zazraky 😵
tak nech Vam to vyjde 🙂

muska30
23. sep 2009

violka,
my sme uz kruzky pre maleho v skole nahlasili, vybral si Mladeho zdravotnika, mozno ho to bude bavit 😉 o dalsich kruzkoch tiez este len snivam, nechcem ho pretazovat 🙂

seka
23. sep 2009

ahojte.
rybka- z mužmi je to ťažké, ale bez nich tiež, že? možno že aj ten tvoj je nervózny z toho pôrodu a prežíva tiež vážne tvoje tehotenstvo a "lomcujú" aj ním hormóny, a možno preto je taký nervózny.
aj mm sa už pár krát vyjadril, keď sme sa o tom bavili, že pri pôrode by asi nechcel byť.takže nie si sama.....

ináč včera sme mali rodičko v škole, a učiteľka ho navrhla do rodičovskej rady a to tam ani nebol a všetci ho tak jednoznačne odhlasovali....až mi to bolo smiešne. len keby ste ho videli, keď som mu to doma povedala 😉 😀

smejka-som rada, že prvý deň prebehol v poriadku, všetko závisí na učiteľkách, tak snáď tieto zvolia lepší prístup k nemu a dokážu ho prijať a zaujať.....držim palce!

baby, ja som včera zase zabudla na Martu, ale to za to že som nemala zapnutý PC, to by ma bolo napadlo, keď ste to tu písali, nabudúce to prosím Vás pripomínajte hneď od rána-Ďakujem!

kaki
23. sep 2009

Violončielka ja som sa modlila včera tretí krát 🙂
Lebo o prvom utorku som ešte nevedela...

Teraz si stále opakujem to čo písala Margi, že prosiť treba aj keď nemusí byť prosba pre nás "osožná" a ani vypočutá 🙂 Takže ja sa nevzdávam a prosím 😵

Matúško Smejkovič je veľký a páči sa mi že bojuje aj s predpísanou polhodinkou v posteli 🙂 Joooj čo by som ja za tú polhoďku v posteli po obede dala 🙂 Ale to mám zato že som aj ja nechcela v śkôlke spávať 😀 😀 😀

muska... ani ja MM nedostanem na duchovné cvičenia, nechávam to na vyššiu moc 😉 🙂 😵

Violončielka... dobre že to máte s tými krúžkami premyslené, potom na to nebude čas... 😵
Margi hovorila, že je dobré kým je čas všetko naštudovať a premysleť dopredu.. Lebo s bábatkom (prípadne aj viacerými) nie je na to čas 😉

Danka.... pekne si to s Klárkou uži v dvojici, lebo zachvíĺu je doma tato a bude koniec samostatných aktivít 😉

rybka13, aj mne sa mm zdá niekedy necitlivý... (keď ja som precitlivelá a to ani tehu nie som).
Ale keď som "normálna" viem že ma strašne miluje... a že si to musím pripomenúť aj v návale emócii... Ale moje návaly zvládnuť to nie je len tak... ☹

seka
23. sep 2009

tak povedzme si na rovinu, že my ženy sme naozaj precitlivené bytosti a nie je to s nami ľahké, 😠 a takým praktickým chlapom, ktorí zmýšľajú úplne ináč, to ani nemôžeme zazlievať. 😉