Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

violoncielka
3. nov 2009

No bolo by to uzasne keby sa to podarilo aj prirodzenou cestou 😵

suzzika
3. nov 2009

Ahojte dievčatá, prečítala som vás, ale len tak ako z rýchlika 😅 takže ak budem vyzerať trochu mimo tak to je môj momentálny reálny odraz 😀

Betty blahoželám, takže si prvá vymodlená? Ja na tvojom mieste utekám s tým krvácaním hneď!!!Je dobre, že je tá krv hnedá horšie by bolo keby bola čerstvá červená, ale aj tak choď veď nechceš predsa nič zanedbať!Veľa zdravia vám obom, alebo koľko vás je! 🙂

Danka to nemyslíš vážne že 39tt 😵 tak to vám už riadne prihára, len pozor, aby si nedopadla ako ja tiež som nemohla rodiť, keďže mm bol na služobke a just som rodila práve vtedy 😎

Janulka mňa takto "skoro" natiahlo týždeň pred pôrodom a tiež ma to vystrašilo, síce som to ustála, ale natiahla som si nejaký sval alebo čo ako som sa snažila nespadnúť, verím, že bude mimi v poriadku neboj!To je už koniec roka tak blízko? 😎

Rybka si myslím, že si samé dôležité veci nakúpila, teplomer používam stále ešte aj teraz pri Karolínke, lebo žiadnu časť svojho tela nepovažujem za dôveryhodnú a nožnice mám Canpol babies a sú dobre, tiež veľa poslúžili. V tomto smere by som ja svojmu mm povedala, nech sa nestará do vecí, ktorým nerozumie!Ale viem, že hormóny a tvoje vysoké štádium tehotenstva robia svoje, len vydrž dievča ! 🙂 😉

Margi a vy chcete ísť z jednoizbáku rovno do domčeka? Super!!!

Ostatné zdravím hromadne /prepáč Riška, že si opäť v nejakej skupine 😀 /lebo malá plače...

Kaki ďakujem za minulé krásne zhrnutie

janula.k
3. nov 2009

ak ten vyrastok bol skutocna prekazka, tak urcite to pojde aj prirodzene! Pevne v to dufam 🙂 Co hovoril lekar, co ti robil zakrok?

janula.k
3. nov 2009

suzika 😵 ano koniec roka sa bliiiizi a ja ja cakam na svoj silvestrovsky pobyt, ktory som vdaka tebe vyhrala 😀
inak, tych natahovaciek som mala aj ja uz dost, dva krat vo vani som to tiez len tak tak ustala a raz pri obuvani som stala na jednej nohe (macherka) a mala som co robit s balancom..odvtedy si radsej sadam na schodik..
a vy sa ako mate? karolinka uz ma krasne 3 mesiaciky, aj kojis?

elizka
3. nov 2009

violončielka, bez mála 11 rokov ☹ 😠

violoncielka
3. nov 2009

Ufff elizka tak to je dost....no musime byt silne a bojovat. Neboj dokial nemas vek ako ja 😒 ..mas stale vysoku nadej 😵

rybka13
3. nov 2009

uff elizka, veru dost, si statocna a vytrvala! A aj rozmyslate po takej dlhej dobe aspon o inseminacii, alebo ivf soft, alebo ...?

janulka, ta odtrhnuta placenta - to ma kamoska urcite z ordinacie v ruzovej zahrade, ale to bol naraz ako hrom, takze neboj 😉 ja som citala v mudrej knizke, ze aj ked je autonehoda, ze babo a ostatne veci su v tej vodicke, takze ani slabsi naraz alebo uder by nemal byt problem...
Ale jasne, urcite to prekonzultuje s lekarkou, nech ti urobi utz pre istotu...

suzzika, ahoj 😉 radi ta vidime.. 'busy' mamina 😉 ako Tvoje dievcata?

betty inak ja tiez kebyze krvacam, tak uz aj klusam doktorovi... uff

rybka13
3. nov 2009

no tak ja uz nemam cerveny melir, mala som mat modry zamat, taky do bordova, ale chytilo to nejak na cierno, vyzeram ako kleopatra 😀 este aj ofinu som strihla do rovna a dost nakratko 😀 😝

mam pre vas pripravene fotky bruska a tak, mozno hodim aj jednu kde nam je s mm vidiet do tvare (tu iba nachvilku, nech viete s kym hovorite), ale minule mi to neslo natiahnut, vraj foto je velka... no skusim sa s tym pohrat..!

violoncielka
3. nov 2009

no rybka len hod, aspon pre nas co sme ta nevideli...ja som uz velmi zvedava.
Ano musis tu foto zmensit

violoncielka
3. nov 2009

Tak sa mi majte krasne, idem dat trosku do poriadku byt, kedze za chvilu pride ziak....Tak pa a co sa budeme tieto utorky okrem dusickovych modlit? zase k marte? Ci ako nepochopila som to

kaki
3. nov 2009

Ahojte...
Ja na Vás stále myslím... Aj keď tu nie som.
Myslím viac na naše tehulky, aby do s Božou pomocou dotiahli do krásneho konca 😵
Všetky tehuľky, nie len tie pokročilé, ale aj tie začiatočníčky. 😵
Ale myslím aj na všetky ostatne snažilky a maminky 😉

No a co ja? Pri toľkom triedení lentiliek ma prepadla mierna beznádej. Že má toto lentilkovo koniec? Tak som sa prišla k Vám trošku potešiť 😵

Veď vy ste naozaj super... aj s tými všetkými vážnymi zamysleniami... 🙂
Len sa chcem priznať, že myšlienka toho že sa nemodlím naozaj za zázraky, ale že sa modlím len preto že sa teším z existencie Boha sa mi veľmi ťažko spracováva.... 😔
Ja zatiaľ verím v zázraky, a aj v silu toho že ich môžeme vyprosiť.... 😔 A to mi momentálne dáva silu modliť sa viac a viac.... 🙂
Viem že to nefunguje tak, že sa modlením môžem žaslúžiť o niečo (ako to tu už myslím lenkove nazvala) "z rúčky do rúčky" ale môžem nášho Otca uprosiť.....
Veď on nás naozaj má rád.... a aj nám to ukazuje, len to nie vždy vidíme.... Naše utrpenie (napríklad túžobné čakanie na dieťa) je namiesto očistca, tak včera povedal kňaz na kázni.... Takže aj za utrpenie by sme mali byť vďačné... Ale toto sa tiež len snažím prijať za svoje.... 😔

lenkove
3. nov 2009

Rybka
vynasnazim sa aj ja modlit za dusicky.. aj ja som preto "musela" ist, tak vnutorne na spoved, aby som ziskala odpustky za dusicky.. za tie ktore potrebuju a asi najviac mi chodila po rozume svokricka Mirusch...
pridam vam basnicku od Magimary...

magimary • 8d • Dnes o 12:22

ešte ku včerajšku, možno neskoro, ale v oktáve ( ) :

K pamiatke zosnulých

Autor: Milan Rúfus

Budeme vyvolaní po mene

a bude nás tam veľa.

Poodkladáme krídla zlomené

ku nohám Stvoriteľa.

A bude mu chcieť každý predložiť

to svoje malé sólo.

To nasnívane čo len chcelo byť,

i to čo ozaj bolo.

Stvoril som svet, vstúpi nám do reči

Boh, nie tak aby slúžil

naplňovaniu túžob človečích.

no, aby človek túžil.





Ak pridával som ohňa do rany,

nebol som vo vás krutý

Šťastie je v jeho dosahovaní,

nie v jeho dosiahnutí.

Až rozspieva sa svetu dokorán,

prihlasno vaša duša,

napomeňte ju ticho, že jej pán

aj šťastím ju len skúša.

Dar života kto z neho vezme diel,

raz mi ho musí vrátiť.

A ostane mu nie, čo nevedel,

ale čo vedel stratiť.

zlomené krídla...? práve zlomené

sú žehnávané Bohom.

budeme vyvolaní po mene

a bude nás tam mnoho.

lenkove
3. nov 2009

a som rada, ze sa zamyslame nad pokorou 🙂 Ja som sa nechcela nikoho osobne dotknut a dufam,ze sa tak ani nestalo 😕
Len vsetky vieme, co je cielom nasho pozemskeho putovania 😅 a to nie je splnenie nasich tuzob, ale snaha o zivot vecny... Ja mam v prijimani toho faktu a v pristupe brvniska v oku, ako kazdy clovek a mozno este viac 😔 😔 😔
K tomu co som napisala ma inspiroval ten clanocek, co som pridala, zamyslenie nad srdcom putnika 😅 a Margino odporucanie precitat si zivotopisy svatych.. Tak som si okrem SV. Patronov precitala aj zivotopisy blazenych zo Slovenska, Bl. biskup Gojdic, Bl. biskup Vojtasak, Bl. Domink Trcka, Bl. sestra Zdenka... a moje mini utrpenicko sa slo schovat pod postel.. Lebo nesluzi na nic.. Ani na oslavu Pana, ani na spasu mojej duse 😕. A na co potom? Len na stazovanie sa a plac? 😕 😕

prajem vam krasny dnik, najma mamickam a ich detickam - narodenym aj bruskovym, ci srdieckovym 🙂
a snazilkam usmev na tvar a nadej v Milosrdenstvo Pana 🙂 Jasne, ze mame pravo verit na zazrak, ale ake sme pri jeho cakani? 😕 ja osobne 😔 😔 😔

kaki
3. nov 2009

Lenkove špeciálne pre Teba: Jednou sme dole jednou nahoře 😵
A sama si napísala: "Pán koná na nás v období naších kríz. "
Tak nech sú ti tvoje slová na útechu 😵 🙂 😔

lenkove
3. nov 2009

a este zvedavej Rybicke 😵
s nasou adopciou 😵 este sme len v tretom mesiaci 😀, cakame 😀 😵 . Od Noveho roka sa konecne uvolni ten byt, ktory sme kupili a uzival ho manzelo brat.. tak pozeram nabytok a tak (hlavne POSTIEKY 😵 najradsej by som ho predala a kupila nieco vacsie, je to len dvojizbak, ale mm nechce ani pocut 😔 okrem priestoru mi vadi, ze jeho bracho co tam byval je velmi ehm, akoby som to povedala, nuz rad dava dobre mienene a nevyziadane rady 😎 a uz teraz pocuvam ako tam mam co prerobit a zmenit 😝 A co je hlavne, je v radeni na nezastavenie 😀 😉
ale pod oknom mam kostol 😎 🙂 to je dobry argument 😎

lenkove
3. nov 2009

Kaki
ale ja som teraz nie "dole" jednoznacne nie 😎 ja som, dufam, ze este stale, v milosti posvacujucej a to mi dava velmi vela 😵 😵 😵 mam sa jednoznacne super a uz ani na muza nezazeram, ale znasam jeho cesnakovane pusy 😀 😉
Ano, a Pan kona, podla jeho vole 😵 😵 😵 😵

lenkove
3. nov 2009

no a to hlavne som nenapisala co som chcela tym bytom povedat, ze HNIEZDIM 😵 ako hovori Magimary 😀 ked zena zacne hniezdit, tak 😉 preto chapem vsetky teplomery, noznicky, tuzby po vacsom, bezpecnejsom hniezde 😵 to nasi muzi nepochopia 😀

kaki
3. nov 2009

Ale Lenkove, ja nehovorím že si duchovne dole.... 🙂
To si ja o Tebe a ani nikom tu naozaj nemyslím.
Len sa mi zdalo že by Ti pomohlo povzbudenie 😉 Ale možno som sa povzbuila sama 😀

lenkove
3. nov 2009

Kaki
alebo niekto Iny 😉

lenkove
3. nov 2009

ale si slniecko Kaki, dakujem 🙂

ja som si spomenula,ze je 3 a my nemame zaplateny najom 😕 chudaci domaci 😀 utekam...
a pisala mi Smejuska, ma sa dobre, je unavena ako maca.. - citujem 😀
Verme,ze s Dievcatkom sa to skoro vyriesi...

aj Maznacik uz maju Maleho domka so vsektymi papiermi 😵 😵

kaki
3. nov 2009

Lenkove a slniečka jedávajú lentilky? 😉 😀 Alebo ja som špecíalna odroda slniečka? 😀

violoncielka
3. nov 2009

Kaki ake lentilky? 😕 lieky? no ja som trochu mimo obraz.
Leni ciaooo!

magimary
3. nov 2009

leni, leni, vidím Ťa! 😅 😉 😵
a myslím na vás všetky... 😉

lenkove
3. nov 2009

tak som spat, domacich nieto 😕 dufam, ze neodcestovali... ich male mi rano doniesli postu - maju prazdniny.. sa citim trapne, lebo viem,ze nase peniazky potrebuju.. ale ved si mohli vypytat, nie? 😅

Violka
ahoj moja 😵 😵 tesim sa, ze sa citis dobre po OP, som mala trosku strach o teba 😕 predsalen narkoza a tak 😕
aj ja dufam v pozitivny obrat u vas 😵 😵 v skore uspesne snazilkovanie 😵 a modlim sa za to.. ak by som zabudla, tak prosim o prihovor nasich mocnych svatych a tvojho anjela, nech oni nezabudaju za teba orodovat a prednasat tvoje prosby 😵 😵 😵

Kaki,
papaju 😀 napr. take slniecko na rukavicke 😀 alebo slniecko v Kaki 😀

lenkove
3. nov 2009

Magi,
ja ta tu kopirujem, spominam 😀 dobre,ze si prisla 🙂

muska30
3. nov 2009

ahojte,
malej sa to zhorsilo, ma zapal priedusiek, dostala atb, len stale grcka a napoina ju ☹
spomente si na nas 😔

azalka22
3. nov 2009

ahojte, mam dve spravy. dnes som bola u dr. takze buduci utorok, ak sa nic nestane bude smik-smak ....o tom potom
ta druha-prosim vas vsetky o modlitbu za mojho stryka - v nedelu ho urgenten operovali na neurochirurgii s dg vazne poskodenie mozgu. momentalne je na pristrojoch a nevieme ako to dopadne a ci to vobec nejak dopadne.
prosim o silu pre nas vsetkych, co sme okolo. jeho deti [je rozvedeny] o neho nejavia zaujem [kedysi poslali aspon pohladnicu, posledne roky sa to zuzilo len na sms k sviatkom], bola som to najma ja a moja mama, co sme boli u neho kazdy den aspon na skok.
nejak nas to zasiahlo, hoco bol taky, aky bol [ziadny luxusny ujo z Anglicka]... 😔
vdaka

margarita
3. nov 2009

za vsetkych tu spominanych sa este pomodlim, kym odpadnem do bezvedomia 😉

len kratko -
leni, mm tvrdi, ze ceny bytov (a aj domov, aj toho nasho 😀 ) este urcite pojdu dolu, takze neboj, mozno predsa len kupite este aj vacsi,na to hniezdenie ...

rybka: "margi, asi dnes nepojdete von s kristinkou hm?" odpovedam:
NO dnes uz urcite nie, bola som dnes u 4 lekarov - teda u dvoch mojich a dvoch jej. Niezeby som sa chcela naschval znicit, ale prosto to tak vyslo...tak ak chcete know-how ako v prvy zimny den zvladnut nalacno hematologa, nasledne rehabiltacneho a gynekologa s pediatrom - rada sa podelim so zazitkami 🙂 az sa este zajtra prebudim....kedze ja zavislacka este pred spanim musim skontrolovat aj MK, najma VS 😎

tesim sa, ze sa tu opat objavila suzzika a kaki, moja obchodna partnerka 😉

rybka13
3. nov 2009

margi, teda ty si sikula, si mala dobry zaberak dnes a v tomto desnom pocku 😉
muska, tak nech sa drobcek uzdravi co najskor... musi byt tazke pozerat sa ako sa dieta trapi
😒

azalka, myslim na Tvojho stryka, a tesim sa ze o tyzden uz budes po smyk-smaku 😉

lenkove a teraz len cakate ci este Vas cakaju nejake neprijemne konzultacie s neprijemnymi tetami?

smejka
autor
3. nov 2009

ahojte 🙂
som tu na skok 😎 ...pozdravujem vas a posielam vam trosku duchovna...i ked viem ze vy ste duchovno vo svojej podstate 😉

Meditácia na text - List Rimanom 13, 8 - 10

Nebuďte nikomu nič dlžni, okrem toho, aby ste sa navzájom milovali: veď kto miluje blížneho, vyplnil zákon. Lebo: Nescudzoložíš! Nezabiješ! Nepokradneš! Nepožiadaš! a ktorékoľvek iné prikázanie je zahrnuté v tomto slove: Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého! Láska nerobí zle blížnemu; teda naplnením zákona je láska.

Meditácia
"Láska nerobí zle blížnemu; teda naplnením zákona je láska" (Rim 13, 10).

Jedného dňa pristúpil k Ježišovi znalec zákona a chcel vedieť, ako by mohol dosiahnuť večný život. Ježiš sa ho opýtal, čo je napísané v Zákone. Muž odvetil, že treba milovať Boha celým srdcom, mysľou a silou a zároveň milovať blížneho ako seba samého (Lk 10, 25 - 28). Ježiš namiesto toho, aby vymenoval dlhý zoznam pravidiel, súhlasil so záverom, ktorý znalec zákona vyslovil. Podstatu evanjelia skutočne môžeme zhrnúť jedným slovom: láska.

V dnešnom prvom čítaní nás Pavol vyzýva zamyslieť sa nad podstatou toho, čo pre nás Boh naplánoval - nad podstatou všetkého, čo urobil. Božia láska k nám je začiatkom, z ktorého vyšlo všetko ostatné. Ešte skôr, ako nás stvoril, zamiloval si nás. Povolal nás k bytiu, pretože sa chcel s nami podeliť o svoju lásku. Dokonca aj keď sme ho odmietli a vybrali sme si inú cestu, nezanechal svoj plán. Naopak, neprestaj ne nás volá späť k sebe, hľadá, ako by mohol jeho plán v našom živote priniesť ovocie.

Keď nám Boh dal prikázania, ukázal cestu, ako sa nedostať do problémov a predísť jeho hnevu. Jeho prikázania sú pozvaním, aby sme zaviedli do svojho života poriadok, aby sme boli otvorenejší na prijatie jeho milostí a prítomnosti. Sú založené na pravde, že jeho láska, ktorá v nás prebýva, má moc naplniť nás tak, ako nás hriech a egoistické správanie nikdy nedokážu uspokojiť.

Dnešné čítanie nás vedie k otázke: Dovolil som, aby moje zameranie sa na pravidlá a očakávania zahmlili moju predstavu o Božej láske ku mne? A druhá otázka, ktorá z nej prirodzene vyplýva: Pripustil som, aby postoj posudzovania zatienil lásku v mojich vzťahoch k iným ľuďom? Ak sme naplnení Božou láskou, začíname vidieť ľudí v inom svetle, zameriame sa väčšmi na milosť a súcit, než na posudzovanie a odsúdenie.

Milovať Boha a milovať blížnych: to je predsa jednoduché povolanie!

Pane Ježišu, zmeň moje srdce. Chcem, aby centrom môjho srdca bola tvoja láska. Pomôž mi otvoriť sa tejto láske, aby som sa s ňou mohol deliť aj s inými. Nauč ma jednoduchosti lásky.

Žalm 112, 1 - 2. 4 - 5. 9; Lukáš 14, 25 - 33

---------------------------------------------------------------
web site: www.smn.sk
email: slovo@smn.sk