Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

rybka13
17. nov 2009

ahoj tinka 😉

lenka, ved neva, ze si na utorok zabudla, ved taky ruzenec za nas je hotovy poklad 😉
baby asi by sme mali mysliet na bettynku, to nezneje dobre, ze opakovane krvaca ...
janulka, a nechces aspon nejaku dychovu prednasku ko porodu? mne to pomohlo byt kludnejsiou ked vies ako uvolnit brusko, ako tlacit atd.... akoze zvladnes to aj bez toho, ale takto by si mozno vedela lepsie spolupracovat...tak neviem.. mozno v tej bolesti mi bude jedno a v hysterii zabudnem na vsetko 😉
Hlavne, ked budes tlacit, nezabudni zavriet oci, aby Ti nepopraskali zilky v ociach, a hlavu tlac k brade... to som napriklad nevedela 😕

No ja mam na neznu revoluciu vela spomienok, mala som skoro 16, druhacka na strednej a bol to zazitok na cely zivot 🙂 uplne nahodou som bola s kamoskou v meste 17.11. a ked sme zbadali ten obrovsky dav co sa valil cez namestie SNP, hned sme sa pridali, bolo to hrozne vzrusujuce vidiet taku obrovsku demonstraciu a potom som chodila kazdy den na namestie a brutalne to svojou nadsenou teen-age uprimnou dusou prezivala a tesila som sa ze to mozem zazivat a ze o tom budem raz rozpravat svojim detom ..
Viem ako som prisla domov a ocinovi som vysvetlovala, ze 'oci, toto je historicky okamih'!!! 😀
On to sice asi vedel, ale velmi nechcel aby som chodila do mesta hlavne prve dni, lebo sa o mna bal koli nejakym negativnym spomienkam z roku 1968, ale ocenujem, ze mi to nezakazal...
A ked som sa dozvedela, ze budem moct ist do Viedne, tak som sa zase pytala, ze oci, to fakt, vazne? do Viedne? A aj sme sa tam s nadsenim cela rodina so slovenskou trikolorou na vetrovkach odtrepali len co sa otvorili hranice... 😀

rybka13
17. nov 2009

viol, ty akoze si bola maturantka a ja druhacka na stednej? ved si iba o rok odo mna starsia 😕 😉

bettynka222
18. nov 2009

ahojte 🙂

vcera sa krvacanie zastavilo, ale som trosku mimo zn toho vsetkeho. otlkokrat bto uz prestalo a znovu zacalo ze uz neviem co si mam o tom mysliet a velmi ma to trapi....je to hrozne taketo krvacanie na zaciatkku tehu ☹ ale babatko sa ma dobre, uz ma aj rucicky 😵 a sme v rozdielnych tyzdnoch, ja som 8 tt a babtko je uz 9...no sikovne je 😀 jaaaaj a z toho vyplyva, ze je len jendo, ale doki je rada, lebo uz som ajtak schudla 4kg, tak vraj to takto lepsie zvladnem. a janulka, stara sa o mna tvoja porodnicka a mmomentalne ma dobru naladicku uz dva tyzdne 😉

dufam ze aj vy sa mate vsetky dobre, myslim na vas casto a tusim ze darlusik tu spominal, ze sa pokracuje v modleni za snazilky k sv. marte, tak aj som len chcela, ze ja som s tym tiez neprestala a uz mam tretiu za sebou 😉 ajked vcera som bola nejak imo a zabudla som, ale dnes rano som to stihla este za tmy, tak sa to snad rata 😀 a nemodlim sa pri sviecke....to by mi tu asi nepreslo 😀

a niekde som este zazrela, ze azalka je tuism po operacii, tak jej prajem ryyyychle uzdravenie a sup na snaziilkovanie, aby radost z babatka prekryla smutok z diagnozy 😵

a som ja ale trubka...pozdravuje vas carmenuska. je trosku smutnucka a potrebuje si oddychnut od konika, aby na to stale nemyslela, tak mysllite vy na nu, oki?

groka
18. nov 2009

betty ahojky,prave,teraz som zapla pc,ze idem babulam napisat,co mas nove,si ma predbehla 😀

drzs sa,babatko je ozaj silne,a drzim sa ta pevne=svojej mamicky,ked aj napriek krvacaniu sa nic zle nestalo

violoncielka
18. nov 2009

Betty drzte saaaa!

Rybka ej veru maturantka...(aspon tak sa mi zda 😕 😕 😕 ) ja som lev takze som bola najmladsia v triede 😵

Pekny den vam prajem...mm vyraba na domacej pernicke vselijake chleby a vcera sa veru nepodariloooo....mozeme poskytnut ako tehlu na stavbu domu 😀 😀 😀

Caukooo moje spolocnicky 😵

muska30
18. nov 2009

ahoj violka 😵

muska30
18. nov 2009

bettynka,
musite to s babatkom v nemocke vydrzat 😵

violka,
Ty si bola maturantka a ja som mala 11 rokov, pamatam si na televizne prenosy, tie sme sledovali 😉

tinka 😵

rybka,
pri porode som ani ja nevedela ako mam tlacit 😒 ale porodna asistentka mi radila, co mam robit, dolezite bolo predychat tie kontrakcie 😉

muska30
18. nov 2009

uz sme doma,par dni sme prazdninovali u babky, deti sa potesili, mali zmenu 😉

seka,
no vsi nasi este nemali, ale v skole u syna boli a nedostal ich, ale musi to byt riadne neprijemne, hlavne pre dievcence s dlhymi vlasmi 😒

rybka,
na prve nakupy do Viedne si pamatam aj ja, ja som ako 11 rocna dostala babiku Barbie, no bola som happy 🙂

danka,
tak Klarka je este u maminky 😉

groka
18. nov 2009

babule,

bettynka nam zacala opat krvacat,velmi sa tesila ze nekrvaca,preto prisla aj na konika,myslela si ze ju aj domov pustia,no zasa ☹

azalka22
18. nov 2009

betty, drz sa. myslime na teba.

dievcata, ja sa nemam moc dobre-brusko ani tak neboli, ako mi je tak divno -nejak sa citim ako na lodi, akoby som to ani ja nebola, ako v bubline. bojim sa, ze odpadnem, ze ma prestanu ruky posluchat atd atd. moze to byt stale z narkozy? ☹

lenkove
18. nov 2009

Azalka, si tam?
zavolaj k sebe niekoho, aby si nebola sama.. Zavolaj na 112 a spytaj sa ci je to normalne, alebo svojej lekarke.. ja neviem, co to moze byt, ale neznie to dobre...

riska
18. nov 2009

ahojte 🙂

betty, drž sa nam, nech už to krvacanie prestane 😔 nemožeš mať hematom? 😕 modlime sa za teba aj za babatko 😵

az, no ja tiež neviem, ale z narkozy sa mi to nezda, ved už si bola zhruba pred týžden na operacii, nie? a nelezie na teba nejaka viroza?

ja som dnes bola u tety endokrinologičky - a - zazračne sa mi upravili hormony 😵 😵 no aspon niečo 😉

kde ste všetky? kaki, čo je s tebou?

violoncielka
18. nov 2009

Azalka tak to by bolo divne...ze z narkozy 😨 . Uz si dlho po....lenze co mi ti povieme neznamena ze je spravne. Podla mna ide na Teba chripka...ja som sa tiez podobne citila pred pol rokom......Ak sa to nezlepsie urcite chod na pohotovost

Betty 😖 ....moc na teba myslim

Riska tak u Teba sa deju zazraky? Tak to je fajn 😵

margarita
18. nov 2009

ahojte vsetky,

azalka, nemas trochu nizky tlak? to, co popisujes, mne byvalo kvoli tlaku...davaj na seba bacha.

betty - drz sa, aj keby si mala byt cele tehu v nemocke, lepsie byt pod dozorom nez sa doma strachovat...a nenariedili Ta zase moc?

rybka - veru tak, suhlasim s tym, ze lepsie nieco absolvovat ako nic. Mne sa uplne vybavil pri dychani a predychavani este aj hlas a tvar tej fyzioterapeutky...a dost mi to pomohlo. Ono urcite Ti potom porodnik a asistentka aj tak povedia, co mas vo finale robit a ako....ale tie oci a hlava k brade to plati univerzalne....oni kazali mm, nech mi drzi hlavu 😉 a zvladol to super...inak by ma asi seklo v krku 😎

margarita
18. nov 2009

riske gratulujem k dobrym hormonom 😀

spomienky na 89 mam tiez podobne, akoze zrazu zacat zdravit Dobry den a nie Cest praci, a namiesto sudruzky pani a pod. Ja som uz z Hainburgu mala pocit, ze som v raji 😀 do Viedne sme s tymi hufmi Slovakov ani radsej nesli...na SNP zo tri krat, bola to sila.
My sme akurat vcera s mm zistili, ze keby nebola revolucia, tak sa asi nestretneme, lebo on by siel po skole ktovie kam na vojnu, a potom by asi ostal robit niekde doma a nesiel by do BA, a neboli by ziadne krestanske tabory, na ktorych by sme sa mohli zoznamit 😉

NO a z prilezitosti tak skveleho vyrocia sme slavnostne Kristinke odhalili jej sportovu verziu kocika 🙂 z coho bola riadne na vetvi, ze uz vidi vonku vsetko ako velkacka 😀 takze teraz sa s nou super chodi von, ale zase nechce spat a len furt cumi okolo seba 🙂

lenkove
18. nov 2009

Inak,
ja som sa presne o tom rozpravala s mm, ze by som sotva mala moznost zmenit VS (ak by som sa na nu vobec dostala 😉 ), tak dlho sa "hladat"... Asi by som si zobrala prveho chlapca, co by bol poruke a realizovala sa iba v rodinnom zivote 😕 naozaj neviem, co za clovek by zo mna bol... Hlavne by mi bolo velmi smutno bez Pana 😕 a otvorenosti vo a hlavne o vztahu s Panom 😕

lenkove
18. nov 2009

Margi
tak vy este stale nespite? 🙂 blahozelam ku kociku 🙂

kaki
18. nov 2009

Ahojte,
najprv Vám chcem povedať že na Vás všetky denne myslím. Ste v mojich denných modlidbách, aj keď tu nie som alebo keď tu nie ste vy 😵. Aj carmenuska, ktorá pauzuje od MK.
Mám pocit, že sa tu skoro udejú zázraky 🙂

Azalka neviem Ti poradiť, nemám skúsenosť. Ale prikláňam sa k názoru Risky, nebude to viróza? Piješ dosť?
Lenkove a Tebe ako ide práca? Dávno si sa nepochválila. A to ako za nás obetuješ tie malé činnosti, to sa mi páči 🙂.
Rybka, som rada že sa máte dobre. Len nám podávaj správy... 😵
Janulka... ☹ myslím na Teba. Prajem Ti veľa síl 😔
Danka je kde? myslím na Teba viac a viac. 🙂
Riska Ty si naša zázračinca 🙂 Som rada že sa všetko upravuje a máš sa lepšie a lepšie. 🙂
Muska a zmena vzduchu prospieva 🙂 A hlavne ak sú aj deti spokojné 😵
Skorki, som rada že si sa zasa ukázala. A musím povedať, že sa mi páči tvoj otvorený vzťah s mamou vo veciach túžby po dieťati. To ja a táto téma je u našich veľké TABU. Ani neviem ako k tomu došlo... 😔
Ja by som chcela vedieť Elizka ako? Kde si? Seka ako si si poradila so všami? Na Teba nepreskočili tie malé potvory? Margi a Ty sa máš ako, neprší a nesneží tak asi kočíkuješ o 106? Ste zdravé?
Smejka, tebe som sa uz dávno neozvala, ale ver že na teba tiež myslím. Ako aj na Lucettku, Mariu a jej silu bojovať.

Myslím na Vás všetky.
Dúfam a verím, že sa náš otec postará o všetky naše potreby.

kaki
18. nov 2009

jaj.... kým som napísala a poslala vy ste sa tu vyšantili 🙂

Margi, šporťák je super vec. Takže Kitty už sama sedí? 😵
Violončielka, bola si cvičiť? Zdá sa mi že prílev energie už u Teba nastal 😉

A ešte jedna vec.... Boh nám vybral manželov, možno aj kvoli tomu muselo dojsť k prevratu: aby sme sa mohli zobrať 😀

margarita
18. nov 2009

kaki, nesedi sama ale s oporou sedi uz dlho a okrem toho je tam priputana,takze pohoda...krasne je vonku, normalne dnes som mala pocit, ze uz ide jar 😀

kaki
18. nov 2009

A lyžovať sa toho roku nebude? ☹ Dúfam že bude.

Ale v meste môže byť kludne jar až do leta 😀 😉

riska
18. nov 2009

margi, aj ja blahoželam k novému kristinkinmu fáru 😀 a chceme aj foto 😵

kaki, ahoj 😵 😵 😵 zasa si to tu tak pekne zhrnula 😉

kaki
18. nov 2009

Riska, ja som hlavný zhŕňač 😀 (iným slovam pluh? alebo papľuh?) 😀

riska
18. nov 2009

papľuh nieeee 😀 ako sa inač máš? v robote vela roboty?

lenkove
18. nov 2009

Kaki,
vdaka za opytanie. Obcas sa dari, obcas nie. Je tam vela problemov, na ktore som este nedorastla 😀 a tak musim spekulovat ako to obkecat 😕 🙄 ale to ma teraz netrapi 😉

Pozeram oblecka, hracky, nabytky a tak si "hniezdim" 😉 ved som pomaly v stvrtom mesiaci 😀 skoda, ze neviem nielen pohlavie, ale ani velkost mojho babatka, tak sa nemozem pustit do nakupov 😉 a dnes som obdivovala taky pekny overal s odnimatelnou nielen kapuckou, ale aj labkami a rukavickami 😉 netraba vam???

Kaki,
ja mam niekedy take zabrany v rozhovore s mamou... ale potom sa zatnem a vychrlim na nu co sa da 😕 mozno ju to trapi, ale isto je rada, ze o mne vie 😕 dnes chcela silou - mocou vediet co mame nove a my nic 😀 tak nam zavidela, ze nemame starosti, nuz som si pospominala, ze nam chyba sosovicovy privarok s fasirkou a nemozem najst postel aka by sa mi pacila 😉 hned bola taka spokojna 😀 😀 uz vie, co mi ma navarit, ked pridem a ake katalogy pozhanat 😀 mamky su dobry vynalez 🙂

kaki
18. nov 2009

No v robote veľa roboty ☹

A ešte? Vybrala som sa ku gynekologičke, že si dupnem že chcem nejaké ďalšie vyšetrenia a ona má dovču. Chápete?
Takže nič neriešim 😔. A zasa mám pocit že neviem kam sa hrabem... ☹ a neviem či moja cesta má taký cieľ ako chcem ja ☹ . A tak stále dokola. Začínam si vadiť sama sebe... 😲 Depky depky depky.....

Ale toto asi nie je práve povzbudzujúce čítanie, že? 😔

lenkove
18. nov 2009

kaki, to teda nie 😕 to "cakanie" a "nevedenie" je najhorsie, teda aspon pre mna bolo... 😕
netrap sa podla mna nad tym, ze nevies ci tvoja cesta ma taky ciel ako chces ty 😕 chod tam kam ta taha srdce a ak to nie je tvoja cesta, Pan ti to da poznat.. 😕

kaki
18. nov 2009

Lenkove keby som sa riadila iba srdcom tak neidem nikam.
Neviem, nemyslím že by mi mohol niekto z lekárov pomôcť.
Ale išla som tam a zrazu: dovolenka. No na porazenie.

Všetky píšete ako sa treba rozhýbať a nestrácať čas... Aj sa za mňa modlíte, tak nechcem iba tichúčko pozerať.
Ja som neni vyčkávací typ.
Ale v tejto túžbe je to jednoducho tak, že ja pre to aby sme mali dieťa nemôžem nič urobiť.
Ako raz písala Skorki: makala som v škole a v práci a všetko malo svoj výsledok. A teraz čo mám robiť? Jediné čo možem je čakať a veriť a dúfať. A to je ťažšie ako konať. 😔 Snažím sa naozaj. Boh je nad každou diagozou aj nad každým z nás. 😔

lenkove
18. nov 2009

Kaki,
pre mna rozhybanie nebolo kvoli stracani casu, ale potrebovala som to pre moju psychicku pohodu.. A kedze u nas to smerovalo k adopcii uz od zaciatku 😵 tak sa to krasne vyriesilo 😵 😵 cakat a dufat roky by som ja nezvladla... 😔 preto mi dal Pan do srdca tuzbu po dietatku bez domova, inak by mi musel zariadovat miesto na psychiatrii 😲
Obdivujem vas vsetky, co to zvladate, mate velku silu od Pana, aj to je dar 😵 😵

janula.k
18. nov 2009

ahojte 🙂 len vas chcem pozdravit a idem si lahnut lebo som velmi unavena. Dnes sme mali poradnu, vsetko je v poriadku 😵 za dva tyzdne asi idem uz do nemocnice do poradne. A boli sme pozerat postielku a rozhodli sme sa, ze zatial nijaku nekupime, ze drobcek bude spinkat v koliske v ktorej spaval jeho ocko 🙂
a s tou predpripravou na porod mate Rybka a Margi pravdu, tak dufam, ze v nemocke sa nieco viac dozviem, lebo tieto kurzy aspon u nas byvaju vacsinou v nemocke. Alebo nieco vyhladam na nete, alebo neviem 😒
zdravim aj bettynku, vydrz to betty aj keby si mala byt v nemocke cele mesiace...ja verim, ze to dobre dopadne. Malicke je bojovnik!
A danka sa neozvala? Lebo mne zatial nie, dnes mala poradnu, tak dufam, ze uz tam ostala 🙂
Kaki, pockaj kym skonci gynekologicke dovolenka a chod tam znovu! 😉
Lenka, na nakupy mas este cas..ved pozri na mna a v 4.mesiaci som este ani ja nevedela pohlavie 🙂
riska, azalka, violka, muska, skorki, suzika, smejka 😵 😵 😵 😵 😵 😵