Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

tarinka333
3. feb 2010

Ahojte babulky 🙂 Ja som tu uz veeeeeeeeelmi dlho nebola, naposledy snad niekedy v auguste, alebo tak. Prisla som k Vam, ked sme minuly rok na Velku noc v 8tt prisli o malicke ☹ a potom, tri mesiaciky na to, nam Pan Boh zoslal do bruska dalsiu dusicku. Momentalne sme v 32 tt a co mi pride ako najvacsi Bozi symbol, mame sa narodit tohto roku v aprili na Velku noc... Len som Vam chcela povedat, ze Pan Bozko je stale s nami, aj ked je to miestami velmi tazke.
Zaroven Vas chcem poprosit, neviem, ci ste o tom poculi. V junovkach 2010 je Mirka, ktora musela porodit cisarskym rezom v 22tt !!! Malicka Bianca ma sotva nieco kolo 520g, momentalne aj zltacku... Niektori lekari jej velku sancu nedavaju, no aj tak, Bozia vola je ovela silnejsia, tak som Vas len chcela poprosit, ci by ste sa nepomodlili k nasmu Nebeskemu Ocikovi za tento maly zazrak, ktory potrebuje Boziu pomoc...

Drzte sa, kazdy den sa modlim za vsetky pary, ktore tuzia po babatku. Moja kamaratka sa snazila s manzelom (aj za nu som modlila)... asi pol roka, potom som jej poradila, nech skusi Dr., nech sa na nu pozrie, ci ma vobec ovulku... A viete co? Cakaju dvojicky 🙂

akzuzs
3. feb 2010

Ahojte dievčatá
Margi tak to je a dík za presnú citáciu 😉
Ja si to vždy pamätám, ale nie so slova do slova, na to mám manžela, ale ten už včera spal tak som ho nechcela budiť 😀 Však by mi dal 😀 😀 😀 😀
No ja sa rada modlím k sv. Terézke, k sv. Filipovi Neri ( ale to svojími slovamy), k sv. Anne, no a manžel má obľúbenú Litanie k Duchu Svätému a aj k Jozefovi a potom klasika. 🙂

riska
3. feb 2010

maria, super foky, podla mna sa dvojičky na teba úplne podobaju 😵 a ten účes máš super, to si stíhaš aj nejako špecialne udržiavať? 😉

betty, nestresuj, prečo by si mala porodiť v 6. mesiaci? keby to bolo naozaj vážne, doktorka by ti to určite povedala a nariadila úplný klud! 😉

a aaahojte všetky 😀

kaki
3. feb 2010

Haaaa ja už mám cestovnú horúčku 😀
Len na mňa myslite lebo cesty sú hozneeeeeeeeeeeeeeeee 😖
Ale mňa nejaka kalamita neodradí od "cestovania".

riska
3. feb 2010

kaki, niekde cestuješ? 😀 😀
hlavne pomalyyyy a opatrneee 😉

akzuzs
3. feb 2010

Dnes som bola s malý ráno na krvičku lebo sa MUDr. nezdá aký je biely ale to bude mať zrejme po mne. 😅 Pozajtra bude mať výsledky, tak pevne verím že budú OK, lebo v rodine má sesternicin synček s krvou také problémy že si do konca života bude pichať B12 a to každý mesiac, lebo to čo vydrži jedná dávka dospelému na niekoľko rokov tak jemu na mesiac a ked´by to nedostal tak....... 😢 Ale dúfam, že Boh bude milostivý nilen k chlapcovi ale aj k tomu aby syn taký problém nemal. Bože pomáhaj nám.
Kaki, ak Ťa upokojim, aj ja mávam cestovné horúčky 😀 😀 😀 😀 😀 A to aj vtedy keď idem len do školy, ale cestuje 😀 😀 😀 😀 Normálne dostanem nielen teplotu ale ma aj vtedy kvalitne preženie 😀 😀 😀 😀 Tak radšej necestujem 😀 😀 😀 😀 😀

violoncielka
3. feb 2010

Ahojte babenky

akzus a rybka dakujem za povzbudenie...veruze mna sa uz pomaly a isto zmocnuje zufalstvo 😒 . Niekedy sem uz ani nemam chut prist. Sa mi zda akoby si ma Pan nechaval az na samy koniec 😒 😒 😒 .
No vidite zase sa ma zmocnuje sebalutost 😠 😠 😠 . Nenecham to tak!!! ved ja som celozivotny optimista 😅 😅 😅 a ked mi nebude do smiechu tak si budem drzat nasilu kutiky ust smerom hore!!! Hotovo!!!

Kaki neboj...ked som ja zvladla v sobotu v noci snehovu burku (nevidela som ani na 5cm) tak zvladas aj ty. Trosku som sice dostala smyk na letnych pneumatikach 😀 , ale no povedzte kto mohol ocakavat sneh tu v Italy.
Teraz mame opat jar, slniecko a krasnych 9 stupnov.

Maria chalani su strasne zlati...no skratka cela mama 🙂 . Inac aj ja som kedysi nosila takyto uces (strapos)...velmi pohodlne...a asi sa zase niekedy ku nemu vratim. Este si chcem uzit trosku aj dlhsie.
Tak sa podme modlit v tie utorky....teda ak chcete.....
pekny den aj ostatnym
Margi pozerala som aj tvoje foto....podla mna sa mala podoba na babku....alebo sa mi to zda? Superska je a komenty este superskejsie 😉

lenkove
3. feb 2010

baby ahojte
mamickam chorym detickam skore uzdravenia a ziadne diagnozy..
ja mam teraz trosku fofry, tak vas zanedbavam, mala by som robit tridsat veci 🙄 a nestiham z nich ani polovicu, tak aspon lakujem postielku 😉
dakujem za pochvaly mojej krasky, uz coskoro tu bude fotiek stale viac a viac a viac a viac 😀 😀

akzuzs
3. feb 2010

Ahoj Lenik, tak pekne lakuj a z hlboka nedýchaj aby si nefetovala 😀 Už vieš presný dátum kedy Ivanka príde ? Alebo to tak presne na deň neprebieha? Sme všetké zvadavé na malú a hlavne na jej nové foto 🙂 No aj ja pevne verím že , Milostivý Boh nedopusí na detičky zlé diagnózy a tiež aj na to moje malé slniečko 🙂

riska
3. feb 2010

violka, nech ťa neopúšta viera a nádej....teba nie... aj ked viem, že je to niekedy ťažke 😔 som presvedčena, že ty už máš listok na vlak kúpený, len ešte treba doladiť miestenku 🙂 ved ty si taka bojovníčka 😉 myslim na teba 😉

maria1610
3. feb 2010

Ahojte 😵 dakujem za komplimenty - asi sa budeme cervenat 🙂 - riska uces bezudrzbovy - vyfukat a trosku kadernickej gumy a ideeeeeeeeees 🙂
A na margo tej torty - margi zabavala by si sa asi dobre na mne a mojom muzovi, ked sme z dru tyciniek zvazovali plot ako na ranc 🙂 - a lizatka - bol ich celyyyyyyyyy les 🙂
Myslim na Vas vsetky - specialne na Violku, Carmenusku a Kaki, aby sme co najskor poculi aj od nich dobre spravy 🙂
A este mi neda nespomenut otrasny zazitok dnesneho dna, kedy sa mi v skolke pred ocami Filipo skoro zadrhol stavebnicovou kockou ☹ ☹ ☹ - len vdaka duchapritomnosti pani ucitelky tu teraz mozem pokojne sediet - lebo u neho nestacilo len obratit ho hore nohami a pobuchat po chrbte, jemu uz bolo treba zatlacit pod rebra a o tom som ja doteraz vobec nevedela... ☹ Niekto tam hore ho ma skutocne rad

violoncielka
3. feb 2010

Diky baby 😵 , fakt davate mi odvahu

Maria tak to je dobre vediet taketo tahy prvej pomoci, kamoska z Ba absolvovala taketo kurzy prvej pomoci pre male deti..a vravela, ze je to na nezaplatenie. Fakt mi az mraz po chrbte beha, ked si predstavim co vsetko sa moze stat. A to aj pre to, ze minuly rok sa mojho ziaka znamym zadusila mala 3 rocna dcerka kuskom parku 😔 .
Ja viem, ze clovek nesmie mysliet na to najhorsie, ved tie zive striebra aj tak neustrazis, ale ak raz budeme mat deti tak urcite absolvujem taky rychlokurz ako ta maja kamoska----jemineeee 😕

lenkove
3. feb 2010

jej, baby, jej.
v piatok, citate?? v piatok 😵 😵 😵

violoncielka
3. feb 2010

Leni za dva dni? To je skvele.....len pozor pri tom lakovani, aby si od radosti nenalakovala aj nieco ine ako tu postielku. Velmi sa tesim 😵

lenkove
3. feb 2010

violka
dakujem 🙂 a co ine myslis? mikina je uz polakovana 😀 😀

riska
3. feb 2010

lenka, tak to teda bude piatoooooooooooooooooooook 🙂 😉 😀 😵

hrozne, s tým, čo všetko môžu deti prehltnut, tušim včera pisala muška o škrabke na zemiaky, dnes zasa maria o kocke 😕

bettynka222
3. feb 2010

leni teším sa s vami 😵

riška no snáď máš pravdu. len si pamätám ako dopadla jedna tromboska keď sa jej začal skracovat krcok. za jej babatko ste sa tu aj modlilu- matyas od mao.

maria1610
3. feb 2010

Leni v piatok rodiiiis - tesim sa moc 😵 😵 😵

riska
3. feb 2010

betty, ja viem, čo môže spôsobiť skracujuci sa krčok, ale myslim, že v tvojom pripade to určite bude o.k.... len to treba pekne sledovať 😉 a to ti zistila hmatom alebo na sone?

janula.k
3. feb 2010

ahojte 😵
Lenka v piatok rodiii juchuu 😵 a ze teraz nic nestihas, vsak pockaj, ked budete mat malicku doma tak to nestihnes ist ani na zachod 😝 😀
maria chlapci su zlatucki a som rada, ze to s Filipkom dobre dopadlo 😔
Betty, neboj..vies ako mna moja doktorka strasila s krckom...uplne od zaciatku mi predpovedala katastroficke scenare a mala som ist na zasitie..a vidis ako to dopadlo... 🙂
Violi, Riska, Akzus, Kaki 😵 😵
Tarinka, neuveritelne..ze uz 32tt 😵 dobre si na teba pamatam 🙂

rybka13
3. feb 2010

tarinka, blahozelam, uz len 2 mesiace a mimi bude tu 🙂 drzte sa

leni, uz len dva dni,tak to je u vas doma urcite vzruso 🙂 tesim sa s Tebou 🙂 To musi byt super pocit, ked si Ivanku donesiete prvy krat domov, ukazete jej postielocku... ja by som revala od radosti 🙂
Vsak aj nedavno som revala ked emka sa prvy krat zahrala sama s hrazdickou, zacala si pritom rozpravat take gagotanie a obcas ked jej spievam tak troska gagoce so mnou 🙂

betty, ja som mala emku hodne nizko uz od 7 mesiaca, myslim,ze tiez to bol skrateny krcok, doki vzdy pisal, ze hlavicka balotuje nad vchodom do posvy, dokonca ked ma vysetroval, tak hlavicku citil trocha prstom ako poskakuje vo vaku s plodovkou.. a vidis, vydrzala som pekne do terminu... hlavne nerob nic extra namahave, skus viac polihovat, fakt nic neprehanaj, ved posledne veci dokupis v 36 tt ked uz nebude riziko 🙂

violka nebud smutna, presne ako hovori riska, ty si bojovnik a dobojujes to, som o tom presvedcena 🙂
ja ked som bola snazilka tie dlhe roky, tiez som si nejak nevedela predstavit, ze mne sa to este fakt moze prihodit, ze fakt raz budem tehu!?! Ale ono to pride a zacne Ti byt prirodzene ze si tehu, skratka az potom tomu uveris, ze sa to fakt stalo 😀 😀 😀

rybka13
3. feb 2010

Inak ja som chora, mam lieky pri ktorych nemozem kojit, tak odsavam a to moje krasne mliecko musim vylievat do umyvadla 😖 Je mi aj luto, ze Emusku nemozem prilozit k prsku, hoci som sa zaprisahala, ze prikrmovat je ovela jednoduchsie ako kojit, tak mi chyba s nou ten telesny kontakt 😒 povodne som chcela kojit aspon 3 mesiace, ale teraz ked nemozem tak tuzim dlhsie, aspon takych 6 mesiacov.
Tak pekne verim, ze o take 3-4 dni, ked uz vysadim lieky, tak este nejake mliecko bude a eminka sa prisaje 😢 a nezvykne si prilis na flasu...

carmenuska
3. feb 2010

No maria - aka modelka, pristane ti to, si peknamamina a deticky sa podobaju na teba /teda aspon podla mna/
Betty budes ok, neboj ved ty si bojovnicka
Leni- boli atie kontrakcie, ci od stastia ich asi ani necitis, dufam ze postielka stihne vyschnuuuuuut 🙂

bettynka222
3. feb 2010

riska zisitla to hmatom, nic mi nepovedala, len zapisala a dalsia kontrola o mesiac...co sa mi zda dost o nicom, tak som sa objednala na konzultaciu mojmu gyn, lebo toto sa mi fakt nezda

jani ale ta tvoja mala prognozy, stefanicka mi to rucne "namerala" a nic mi k tomu nepovedala...podla mna nie je ok ked s akrock skracuje tak skoro a preot pojdem aj inemu gyn

rybka oki, odpocivam torsku, ale na prechadzky zas chodit musim, ved by ma porazilo 😝 a neboj, budes jkojit dalej 😉 a co mas ATB?

carmen ahoooj 😉

lenkove
3. feb 2010

jej, baby dakujem vam 😵 😵

musim povedat, ze si to velmi neuvedomujem, mam same stressy so zariadovanim, alebo teda vecnym upratovanim po majstroch 😅 😅
ale som stastna, cestou zo sudu s peciatkou "pravoplatny" som si veru poskakovala a pospevovala, ludia pozerali ako telce na malovane vrata 😀 😀 a som tak naozaj doplna stastna 😵 😵 😵 😵
len je mi neuveritelne luto, ze mm si tie momenty neuzije s nami,ale sedi niekde v labaku, fakt velmi... 😔
tak mi chyba 😔

rybka13
3. feb 2010

leni, to si viem predstavit ze ti chyba 😒 a potom uz budete spolu ked pride dievcatko, ci on este robi stale v tom nemecku?

bettynka jasne, ze prechadzky ano, iste ze nechcem strasit, ale davaj si pozor, lebo ono to laka vsetko pripravovat, upratovat, nakupovat a tak... viem z vlastnej skusenosti.
Vlastne beriem prednison, aka nahodicka... to som brala na potlacenie imunity par mesiacov pred tehu a aj v tehu prve 3 mesiace tusim... ale teraz beriem ovela silnejsi a vacsie davky... aka nahodicka nevedela som, ze je to aj na ucho, totiz hrozne mi piska v uchu a nepocujem zrazu dobre.. a zistili mi, ze vobec nepocujem urcitu frekvenciu nizku ☹ dobra haluz nie? lieci sa to normalne v nemocke infuzkami, ale ja nemozem koli malej... aj lieky som odmietla, lebo nechcem prestat kojit na 10 dni, tak len toto skusime 3-4 dni ci pomoze...
A to mi piskalo uz zopar krat v tom uchu ale teraz tak 'echt' inak by som nesla dokimu.
mam tusaka ze to mam z chrbice, kojim v sede zhrbena, toto muselo niekde vyrazit.. 😔 aj ked doki nepovedal z coho to moze byt... ale vraj neohluchnem...iba nebudem pocut urcite zvuky, take tie nizke... no pekne 😀

carm, myslim na Teba 😨

bettynka222
4. feb 2010

rybka to som nevedela že prednison sa používa aj na takéto veci. Ale kedže je to na potkacenie imunity tak od chrbtice to asi nepojde. ale mala by si s tým kojenim niečo robiť, lebo dr prachárová by z teba nemala radosť 😀 (viem že k nej nechodis, teda vlastne neviem aké to bol akože vtip chapes 😀)

lenkove
4. feb 2010

rybiatko
to mi je luto s tym piskanim v uchu a liekmi.. to ze sa takto pouziva prednison som netusila.. mozno to nie je od chrbta, ale ten tvoj chrbat sa mi nepaci 😠 este ho budes potrebovat, ked bude Emka natahovat k tebe rucky.. ako ju budes dvihat? mozno by si potrebovala inu polohu na kojenie.. viem, ze je tu tema Dakujeme Annag, je to laktacna poradkyna, skus jej napisat do temy, alebo IP podla reakcii bab vie celkom poradit. mozno ti poradi nejaku inu polohu aby chrbatik nebolel.. a to ze nebudes pocut nizke zvuky ma svoju vyhodu : lebo: detsky plac zacujes ale muzske hundranie nie 😉 😉

Carmenuska, moja.. pekne to vsetko premodli a nechod do niecoho na co nie si pripravena.. lebo darmo ze budes mat foliky krasne, ked budes smutna a stresovana.. a mozno ti Pan vnukne inu myslienku a stimulaciu nakoniec prijmes.. drzim ti palceky...

vsetkym pekny den, to mame uz stvrtooooook 😀

suzzika
4. feb 2010

Leni tak piatok?Super!!!A z toho, že mm je mimo, si nič nerob, veď aj môj bol počas pôrodu na služobke pamätáš? Neboj tých spoločných chvíľ bude ešte veľa...

Všetky vás pozdravujem...Zuzanka je chorá a Karolínka len tak tak, ešte uvidíme či sa to zastaví len pri sopľoch. Nie je nič horšie ako keď sú deti choré... 😒 mám za sebou také noci, že sa už ani na spánok neteším...fungujem na zotrvačník...a samozrejme keby ma Boh neposilňoval tak som v ... Bože vďaka!!!A aj anjelom, že tak krásne ochraňujú naších anjelikov!!!CMUK teda AMEN 😵

akzuzs
4. feb 2010

Ahojte dievčatá v tento krásny deň. Boh je Milostivý, keď nám požehnal takéto krásne slnko 🙂
Lení í í í í í í tak silno krič keď rodíš veď o 18 hodín možno skôr alebo neskôr je tu 🙂 Ja na Tvojom mieste by som od nervozity obhrýzala všetky nechty a chodila z izby do izby a nemohla sa na nič sústrediť 🙂 Tak držim palce 😉 Milostivý Boh Otec, Syn a Duch svätý s Tebou a rodinkou 😉

Suzzik, to je smutné, že máš Zuzik chorú, tak nech to Karolínka nechytí 😉 Budem sa modliť 🙂

Betty, držsa a uvidíš všetko Ti dobre dopadne ale hlavne sa z toho nestresuj, lebo to nieje dobré pre bábo 🙂 Myslím na Teba a Boh s Tebou a aj s teh. 🙂

Všetké VS, VM a VD ahojte