Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

suzzika
4. júl 2010

Betty blahoželám k synčekovi, konečne ďalší chlap pre naše baby 🙂 A blahoželám aj k skvelému pôrodu... 😉

Dievčatá my sme opäť choré, Karolínka má už 3-tí deň vysoké teploty. Dnes dokonca 40,2. Som už z tých chorôb unavená. Práve sme mali naplánovanú dovolenku. Keď jej dnes neklesnú teploty tak zajtra zas na pohotovosť. Nevieme z čoho sú, lebo žiadne iné príznaky nemá ☹
Všetky vás pozdravujem, veľmi mi chýbate, odkedy k vám chodím takto raz za čas tak to ide so mnou dole vodou...ach jaj....požehnanú nedeľu všetkým...užite si krásne počasie aj za nás 😵

carmenuska
4. júl 2010

Margi, no ved to...endo+2 mutacie trombo+PCO no to je dost teda na mna aby som to predychala...Vsak uvidim robia mi horm. profil ...Endo byt moze, tu mi nasli na laparke,ale na PCO mi nesedi ziadny priznak /vazim 5 kg aj s topankami 😀 chlpy ziadne, vysledky zo stitky dobre, UZV vzdy v poriadku, foliky rastli....tak nechapem/
Azalka- ISCARE v Martine
Baby s tymto asi prirodz. otehotnenie len ak by sa stal zazrak co??
Kocky, preplati mi poistovna kupele ak budem po laparke na endo??

darla27
4. júl 2010

Bettynka blahozelam, konecne to mas za sebou, uz sme boli vsetky nervozne aj za teba. 😀
Margi bol to fakt poucny clanok, ked sa zda ze uz som rozhodnuta ze nepojdem, tak dostanem strach ze vecnycm odkladanim sa k tomu babu ani nedopracujem.
Carm, ci mas PCO ti spolahlivo povedia povysetreni HPa laparke , tiez ju mozno este absolvujem,
doki ma odhovoril od hsg ze laparka bude lepsia, tak ju este zvazujem. Nakoniec pojdeme na liecenie este spolu 😀 .
Urcite by sa mali po LSK preplacat, pokial sa nieco opat nezmenilo, lebo niektore baby v laparkovej teme hovoria ze nemame na to narok, ale podla mna je to blbost. Preco si myslia ze mas endometriozu ked si nebola este na LSK?
Carmenuska nemyslim si ze v je u teba prirodzene otehotnenie vylucene, ved sa pozri do PCO temy,
otehotniet sa s tym da. Riska pokial viem nemala tusim PCO..
Ake mutacie mas na trombosku? Aj budes musiet pichat v tehu clexan?
Mne tvrdia vsetci ze nemusim ale tiez mam dve mutacie heterozygot.
Suzzika je to urcite narocne s dvomi detmi, ale je pekne ked si najdes cas a prides sa sem pozriet.
Pozdravujeme deturence, prajeme im, nech su coskoro zdravucke a mozte si aj vy uzivat leta. 🙂

carmenuska
4. júl 2010

Darla, ja mam Leidena heterozygot a MTHFR677 homozygot 😝
Ja som bola na laparke presne pred rokom v maji a nasli mi tam jednu cokoladovu cystu, inak bolo vsetko ok a ani zmienka o PCO. Potom mi robili kontroly na CA125 a bolo to v norme tak som nepotrebovala hormonalnu liecbu. Pred 2 tyzdnami som mala zapal tak ma moj doktor pozeral a nic nevidel okrem zapalu vsetk ok, ovulacia bola, ziadne cysty nevidel. No a teraz v centre toto: 2cysty nalavo, 1 cysta napravo /endometricke/ a nalavo aj PCO. Tak som na toho docenta plestila oci ako nikdy....Brali mi CA125 tak uvidime aku ma hodnotu ale zeby za 2 tyzdne sa mi toto vsetko urobilo????????To mi je velmi divne. S PCO sa da otehotniet to viem, vsak stimuluju clostilom, ale toto vsetko pohromade nie je bohvieco. A beriem ta zaslovo, ze pojdeme spolu to si pis....A chods na laaprku radsej, vraj HSG boli a ked niueco najdu, aj tak musis na LPS

darla27
4. júl 2010

Aha, no pri homozygote je asi pravdepodobnejsie ze budes v tehu pichat clexan alebo fraxik, ale taka Margi to zvladla aj bez ihiel, takze asi to zavisi od kazdeho pripadu inak.
Ja sa na viacere diagnozy uz pozeram skepticky, pretoze aj mne povedal raz doki ze mam cystu, pritom to bol prasknuty folikul /merala som vtedy teplotu aj robila ovu testy takze viem to 100%-ne/ takze ja uz vela veci beriem s rezervou,
lebo niekedy mam pocit, ze tomu rozumiem viac nez oni. 😀
No kazdopadne ta riadne postrasili s takym kvantom diagnoz, ja si tiez myslim ze u teba ako aj u mna laparka objasni vela veci. Na to hsg nejdem uz urcite, doki ma odhovoril, ze to nam nepovie o mojom vajcovode to, co chceme vediet okrem ineho ze to priserne boli, co som teda aj vedela, ale chcela som si to tehu asi zasluzit / 🤐 😅 /,
takze asi to pojdem zistit co tam mam zase za bordel. 😀

azalka22
4. júl 2010

@carmenuska
kupele-preplacaju na 'A' ked si 1/2 roka od operacie-myslim, ze by mala byt LSK operativna, nie diagnosticka
kazdopadne si mozes podat ziadost, ked ti to schvalia-budes tam mat napisane, ci na A alebo B. v oboch pripadoch mozes poukaz vratit a na kupele teda neist.
a hsg sa tiez robi v narkoze, alebo mozes o nu poziadat, nie? teda ja si aspon nic nepamatam 😲

margarita
4. júl 2010

darla, ani Betty nic nepichala 😉 a teraz je v tromboskach 2.x tehu zulocka, a hoci pri prvom jej dali injekcie, teraz pri druhom ju uz odpisali (tiez je MTHFR homo ako ja alebo carm), ze tato mutacia nie je dovod na injekcie.
Tiez som toho zijucim dokladom 😀 ale presne ako pises, zalezi velmi na Tvojich konkretnych vysledkoch roznych faktorov zrazanlivosti pocas tehu. Ak robia na hemato pravidelne odbery a kontroly, malo by to ist aj bez injekcii.
Ide hlavne o to, ze sa riedi krv v tehotenstve na prislusnu mieru, kaslat na to, akou ucinnou latkou 😉
nech mi vsetky medicky a doktorky odpustia tieto medicinske bludy 😎

my sme dnes boli na gardenparty z prilezitosti tetinej 50tky, vyborna akcia, zase po roku sa zisla cela rodina, moje pocetne sesternice robili baby-sitting, no prijala by som taku akciu aj kazdy vikend 😀
akurat ze obednajsi spanok sa kona tym padom az teraz o 18.00, tak zaciatok vecerneho tipujem tak na 24.00 😉 nuz ale nieco za nieco, nie? 🙂

hviezdicka, super, ze si opat sem raz prikvitla, a cakas dievcatko, supeeeer 😀
dalsia Klarka z vychodu bude 😵

majkuska
4. júl 2010

Ahojky

Bettynka gratulujeeeeeeeeemmmmm tešime sa, že je už Maťko na svete, veľa zdravička a mliečka. 🙂

Suzzika keď som bola v nemocke moja mala mala tiež 40cky teploty trvalo to 4 dni, mali to aj sestrine deti, akurat, že je to virusove ale taky pôvod, že bez antibiotik by nam to neprešlo. Sestrina prva keď dostala, mala nasadene atb ešte v ten deň, najskvôr sa z toho dostala, z druhou dcérkou šla neskvôr a ta si užila niejakych 5-6dni.Takže mi odporučila vtedy nech s ňou manžel ide čim skvôr k lekarke.

majkuska
4. júl 2010

Suzziika ešte som ti chcela napisať, že aj moja nemala žiadne ine priznaky, len vysoke teploty, dokonca aj hrdielko mala čiste, ale dr. skonštatovala, vraj jej chytlo horne dych. cesty.Skore uzdravenie vam prajem.

lakrimosa
4. júl 2010

@bettynka222 BLAHOŽELÁM 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenkove
4. júl 2010

ahojte!!!
blahoželám bettynke a Martinkovi!!!

violoncielka
5. júl 2010

Ahojte babulky...Betty gratulacia obrovska...tak si to pekne zvladla kocica!
Pozdravujem aj ostatne

francis
5. júl 2010

ahojte 🙂
@bettynka222 srdečne blahoželám k Maťkovi a hlavne veľa zdravíčka a mliečka 😅 super teším sa s vami nech sa darí 🙂
nebola som tu cez víkend a kuknem a super už to máš za sebou 😵
všetky vás zdravím a pekný požehnaný sviatočný dník vám želám 😅

akzuzs
5. júl 2010

Evanjelium na dnešní deň podľa Matúša - Mt 28,16–20

16Jedenásti učeníci odišli do Galiley na vrch, kam im Ježiš rozkázal. 17Keď ho uvideli, klaňali sa mu, no niektorí pochybovali. 18Ježiš pristúpil k nim a povedal im: „Daná mi je všetka moc na nebi i na zemi. 19Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna, i Ducha Svätého 20a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal. A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta.“

Všetký zdravím a pekný požehnaný dníček a hlavne malému Maťkovi

majkuska
6. júl 2010

Ahojjj babule.No ta mne sa nevoľnosti vratili Chvala Bohu, dnes som prvykrat aj vraciala 🙂 (doteraz ma len napinalo na vracanie, aj tak som z toho schudla 3kg)Ale som rada, že nevoľnosti sa vratili, lebo včera som trošku špinila, ma prehnal tak trochu strach, že či to ešte z hematomu, keď bol už len maličky, ale som rada, že je všetko ok.

Vanesska mi ostala od včera u babky(mojej mamy)na prazdniny, septembrova škôlkarka už chcela, tak si s manželikom uživame samotu.Aky nezvyk 😉

smejka
autor
6. júl 2010

@majkuska tak pekne oddychuj a uzivajte si s tm prazdniny 😉
pozdravujem vsetky 🙂

francis
6. júl 2010

ahojte 🙂

@majkuska tak teraz máš doma čas na príjemné chvíľky s tm a na oddych pre seba a bábätko v brušku tak sa opatrujte 🙂
my tej samoty máme niekedy už aj po krk ☹
suzika tak držím palčeky nech sa čím skôr uzdravíte a môžete dovolenkovať veľa zdravíčka detičkám 🙂
všetky vás zdravím a želám požehnaný dník 😵


akzuzs
6. júl 2010

Ahojte a evanjelium na dnešný deň

32Keď odchádzali, priviedli mu nemého človeka, posadnutého zlým duchom. 33On zlého ducha vyhnal a nemý prehovoril. Zástupy žasli a vraveli: „Také niečo sa ešte nikdy v Izraeli nestalo.“ 34Ale farizeji hovorili: „Mocou kniežaťa zlých duchov vyháňa zlých duchov.“

35A Ježiš chodil po všetkých mestách a dedinách, učil v ich synagógach, hlásal evanjelium o kráľovstve a uzdravoval každý neduh a každú chorobu. 36Keď videl zástupy, zľutoval sa nad nimi, lebo boli zmorené a sklesnuté ako ovce bez pastiera. 37Vtedy povedal svojim učeníkom: „Žatva je veľká, ale robotníkov málo. 38Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu.“

bettynka222
6. júl 2010

ahojte 😵

ako sa všetky mavate? veľmi pekne Vám babulky ďakujem za podporu pred tehotenstvom, počas neho aj teraz pri porode. do porodnice som odchádzala s vedomím, že nenechate nášho Ocka na pokoji kým šťastne neporodime 😵
a po 4 prebdenych nociach sa nám začalo viac dariť v kojeni a zajtra ideme domkov, tak som už menej zdeptana sestonedielka 😀 😵
@marialucia @maria1610 @smejka @hviezdickamaria dakujeeeem 🙂 😵

@akzuzs foto bude, ale asi najprv vytvorim nejaký súkromný album najprv, oki?

@margarita nie pohnali ho ďalším hamiltonom - tentokrát úspešne 😀 ale ešte som im ušla domov do tej bane 😀 😀 😀 no a hlavičku má ako kamoskin 3800 gramovy, tak asi preto ten nastrih...

treba ísť kojit, tak stranu 411 kuknem inokedy. majte sa krásne a myslím na vás - hlavne na snazilky 😉

francis
6. júl 2010

@bettynka222 díky, že na nás myslíš 🙂
tak zajtra idete už s Maťkom domov tak super tatino sa už určite teší 🙂
pekný večer všetkým 😵

smejka
autor
6. júl 2010

@bettynka222 krasne zvitanie zajtra doma....uzivajte si to 😵

akzuzs
7. júl 2010

Evanjelium na dnešný deň

1Zvolal svojich dvanástich učeníkov a dal im moc nad nečistými duchmi, aby ich vyháňali a uzdravovali každý neduh a každú chorobu.

2A toto sú mená dvanástich apoštolov: prvý Šimon, zvaný Peter, a jeho brat Ondrej, Jakub Zebedejov a jeho brat Ján, 3Filip a Bartolomej, Tomáš a mýtnik Matúš, Jakub Alfejov a Tadeáš, 4Šimon Kananejský a Judáš Iškariotský, ktorý ho potom zradil.

5Týchto Dvanástich Ježiš vyslal a prikázal im: „K pohanom nezabočujte a do samarijských miest nevchádzajte. 6Choďte radšej k ovciam strateným z domu Izraela! 7Choďte a hlásajte: »Priblížilo sa nebeské kráľovstvo.«

margarita
7. júl 2010

caute babulky, najblizsi tyzden ma tu neuvidite, budem mimo domu a netu 😀
ale ja sa vratim 😎 dufam.
tak sa majte vyborne a opatrujte sa

majkal
8. júl 2010

ahojte,

v prvom rade @bettynka222 z celeeeeeho srdca gratulujem a vitam Matka na svete .... prajem Vam obom vela Bozich milosti, zdravicka, lasky, spanku a mliecka 😉

No a ja hlasim svoj prichod 🙂 oddychnuta, stastna a plna krasnych zazitkov 😎

Vsetkym, co este len na dovolenku idu, prajem stastnu cestu a vela krasnych chvil a zazitkov 😵

akzuzs
8. júl 2010

Ahoje a požehnaný dníček
@margarita tak peknú dovolenku a oddych
@majkal tak susti ako bolo určite super a ton pokoj

akzuzs
8. júl 2010

7Choďte a hlásajte: »Priblížilo sa nebeské kráľovstvo.« 8Chorých uzdravujte, mŕtvych krieste, malomocných očisťujte, zlých duchov vyháňajte. Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte. 9Neberte si do opaskov ani zlato, ani striebro, ani peniaze; 10ani kapsu na cestu si neberte ani dvoje šiat, ani obuv, ani palicu, lebo robotník si zaslúži svoj pokrm.

11Keď prídete do niektorého mesta alebo dediny, vypytujte sa, kto je vás tam hoden. Tam potom ostaňte, kým nepôjdete ďalej. 12Keď vojdete do domu, pozdravte ho! 13Ak ten dom bude toho hoden, nech naň zostúpi váš pokoj; ale ak toho hoden nebude, nech sa váš pokoj vráti k vám. 14A keby vás niekto neprijal, ani vaše slová nevypočul, z takého domu alebo aj mesta odíďte a straste si prach z nôh. 15Veru, hovorím vám: Krajine Sodomčanov a Gomorčanov bude v deň súdu ľahšie ako takému mestu.

janula.k
8. júl 2010

ahojte 🙂
@bettynka222 tak uz ste doma s Martinkom? ako sa mate? 🙂
@majkal kde ste boli na dovolenke? ako zavidim 🙂
@margarita a vy kam idete? tiez zavidim 😀

pamatate si ako som pisala, ze moj muz prisiel o pracu, no vdaka Bohu sa mu coskoro podarilo najst novu? No tak teraz ma zdravotne problemy uz druhy tyzden je na PN a bude musiet podstupit rehabilitaciu, takze teraz nevieme co bude dalej s pracou...ci budu na nho cakat alebo mu daju vypoved alebo co 😔
zdravim vas vsetky, hlavne snazilky carmenusku a darlu a vsetky maminky a tehulky nase 😵

azalka22
9. júl 2010

no, dnes koncime deviatnik na umysel Matky Bozej, snad v nom sme i my VS zahrnute 😵 a coskoro privitame dalsiu VT.krasny den vsetkym a dakujem, ktore ste sa pridali

akzuzs
9. júl 2010

Ahoj @azalka22 to už končíme ???? No to ale letí 😅 To bude asi tým létom že ani čas nevnímam

akzuzs
9. júl 2010

Evanjelium na dnešný deň

16Hľa, posielam vás ako ovce medzi vlkov. Buďte teda opatrní ako hady a jednoduchí ako holubice. 17Chráňte sa ľudí, lebo vás vydajú súdom, budú vás bičovať vo svojich synagógach 18a pre mňa vás budú vláčiť pred vladárov a kráľov, aby ste vydali svedectvo im aj pohanom. 19Ale keď vás vydajú, nestarajte sa, ako a čo budete hovoriť, lebo v tú hodinu vám bude dané, čo máte povedať. 20Veď to už nie vy budete hovoriť, ale Duch vášho Otca bude hovoriť vo vás.

21Brat vydá na smrť brata a otec dieťa. Deti povstanú proti rodičom a pripravia ich o život. 22Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený. 23Keď vás budú prenasledovať v jednom meste, utečte do druhého. Veru, hovorím vám: Nebudete hotoví s izraelskými mestami, kým nepríde Syn človeka