Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

smejka
autor
18. okt 2010

@lenkove ahoj 🙂
zase mi citas myslienky? 😅 ....hlavne ze adopcia bola prvou volbou....u nas dokonca takou "predpremierou"....preto je tam tuzba po nepoznanom a hlavne ta prirodzena tuzba zeny 😔...som vdacna ze mame tri deti......ze sme necakali kym budeme isti ze dieta nebude...a vlastne ved tu istotu nemozme mat nikdy....takze zijeme v nadeji 🙂
@vavrenka ale co ja?...ved sa citim ako kralovna 🙂 ...a babulka bude...az povyrastu z plienok 🙂

lenkove
18. okt 2010

@smejka
😀 😵

smejka
autor
18. okt 2010

@lenkove uz ste si dali ziadost?ako to planujete?gratulujem k obhajobe 🙂

lenkove
18. okt 2010

@smejka
žiadosť sme ešte nedali.Sedí v šuflíku.. Cítime že týždeň-dva tomu len pomôže. Najmä preto, že mám pocit, že by sme mali otvoriť dvere aj pocitom a túžbam po bio... 😔 🙂 aj preto, že naše požiadavky nie sú "veľké" a bojím sa, že by bábo prišlo hneď 😀 a ja potrebujem trošku času, aby som v našom mini byte našla miesto pre postieľku č. 2 😀

a ďakujem 😵 😵 😵

vavrenka
18. okt 2010

@lenkove 🙂, a mozem sa opytat? preco Skorica? mne sa to veelmii paci, to vas s mm len tak napadlo, alebo?
Ja som vela premyslala na adopciou, nebola som si vobec ista, ci bduem moct mat deti,kvoli tomu, ze moja sestra nemoze mat... alevelmi chcem aj dieta "z nasej krvi", velmi rozumiem tejto tuzbe a mylsim, ze ak by som isla cestou adopcie kvoli tomu, ze by sme nemhli amt deti, najprv by som si musela prejst zufalou tuzbou po vlastnom babatku..
ale aj tak dufam, ze raz si privediem z "domceka" ciernovlase, ciernooke dievcatko 🙂

lenkove
18. okt 2010

aha, a požiadavky,. raz chceme mini mimi, raz také aké bude, ja babu, mm chalana a tak 😀 😀

lenkove
18. okt 2010

@vavrenka
lebo je taká Opica-Škorica 😀
Inak sa volá Ivanka a hádam ak prejdu všetky súdy, tak bude Ivana Sofia 😉

vavrenka
18. okt 2010

@smejka to je tak kraaasne, az placem.. ako som uz pisala, v srdci sa mi narodilo dievcatko z domovauz velmi davno o nej snivam, to som este nebola ani vydata. bude mat cierne vlasky a cierne ocka...

vavrenka
18. okt 2010

@lenkove kraaasne, baby vy ma normalne rozplacete!!! tu sa to hemzi tak silnou laskou, ze az. Idem si tu tvoju este raz pozriet.

vavrenka
18. okt 2010

@lenkove Ivana Sofia - to je velmi vznesene. Buduca kralovna...

smejka
autor
18. okt 2010

@lenkove chapem...i ked ja som si myslela ze ty si na tom ovela lepsie ako ja 😉 ...myslim tym biodieta 😔
tak este pockajte alebo dajte striktne poziadavky a potom ich povolte....ale asi pockajte

@vavrenka ono je to u kazdeho ine.....cesta k rozhodnutiu......no kazdopadne treba mat jasno 🙂

bettynka222
18. okt 2010

@riska tak naše očkovanie dopadlo strašne - na tretí deň dostal horucky 39,6 a na štvrtý a piaty 40,2 ktoré len veľmi ťažko klesali. teraz je na antibiotikach a veľmi ho z toho boli bruško. naše kojenie je úplne zrušené a pije odsate mliecko z fľaše - nemohla som čakať kým sa od hladu konečne prisaje keď mal take hrozne horucky ☹

zdravím vás všetky a škoda že som nestihla UO debatu 😀 ja sa rada zapajam do burlivych diskusii. nedáme zase exorcizmus? 😅

vavrenka
18. okt 2010

@bettynka222 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a potom dobrovolny celibat katolickych knazov 😀

emini
18. okt 2010

@vavrenka tak to sme dve 🙂 táto téma sa mi páčila, preto, že sa dobre čítala, išla z jej pozitívna energia a hlavne vzájomná podpora, čo sa v posledných stranách trošku zmenilo, ale dúfam, že sa to dostane do starých koľají.... ak sa môžem spýtať: ako dlho sa snažíte o babo?

@lenkove máš úplnú pravdu, ako to koniec koncov je, najlepšie vie len ten kto si tým prejde... mne osobne tiež nenapadlo, že ako píšeš: adopcia nerieši problém (vnútornú ranu) neplodnosti a bezdetnosti, ona zapĺňa túžbu po dieťati... ale verím a prajem ti, aby sa vám podarilo dcérke "vyrobiť" súrodenca 😉

smejka
autor
18. okt 2010

@bettynka222 ahooj 🙂 ....tak sa chytro poliecte 🤐 .....a uo este mozes rozobrat 🙂 ...i ked si myslim naco 😝

@vavrenka 🙂 ....u mna bola tuzba po ado od detstva...no ked prislo na lamanie chleba zaspatkovala som na chvilu 🤐 ....no bola to len skuska 🙂

vavrenka
18. okt 2010

@emini ja som dva krat po sebe potratila - to bolo februar, marec a teraz - od augusta snazilkujeme a vyzera to, ze to vyslo 🙂, tak sa modlim a doverujem Bohu, ze tentokrat nase babo u nas ostane omnoho dlhsie ako moji dvaja anjelickovia

lenkove
18. okt 2010

@smejka
no neviem či som na tom dobre 😀 😀 len... teraz keď ťa tak čítam neviem či som pripravená prísť úplne blízko k tej hranici, že to nejde, nepôjde...
asi počkáme.. aj keď potvrdenia už nebudú platné a tak 😔
@bettynka222
neboj, témy ešte budú 😉 hlavne buďte zdraví 😔

lenkove
18. okt 2010

@vavrenka
😵 😵 😵

vavrenka
18. okt 2010

@smejka mozno ti trosku rozumiem, niekedy je od tuzby ku skutku trosku dalej ako si myslime 😉 , mne sa zda uzasne, ze si uz od detstva mala tuto tuzbu v srdci... to ja som nad tym roky rokuce ani len neuvazovala... a potom prisla moja neterka a ta mi nacisto zmenila zivot, bola mojou prvou skusenosotu s malym dietatom v blizkom okoli... no proste - cez nu mi Boh otvoril materinske city 🙂

emini
18. okt 2010

@vavrenka to ma mrzí, že si prišla o bábatka ☹
ale ak sa vám teraz podarilo tak je super a držím palce nech máš o 36-40 týždňov doma malý uzlíček so zdravím bábatkom

smejka
autor
18. okt 2010

@vavrenka jeej...tak to drzime palce 🙂 🙂 .....krasa

@lenkove dufam ze som ta neschaosila 😕 ....ak to tak necitis kasli na potvrdenia 🙄
ja som si myslela ze ja si stale meliem svoje o biodietati a ty mas v tom jasno...

bettynka222
18. okt 2010

@vavrenka tak táto tema ma až tak nezaujíma 😀 ale je ich veľa a presne ako tu niekto napísal (ale od únavu už netuším kto) aj v cirkvi sú hriesni ľudia (myslene ti vo vedení) a ich rozhodnutia nenoli ani nie sú vždy správne a môžu len snívať o tom, že im tu či onu myšlienku vnukol Boh...toľko môj názor 😅
@smejka no veď ide o to, že čo už k tomu napíšem? veď už bolo tuším povedané všetko a dokonca viackrát.
ach no liecime sa. najradšej by som mu tie hnusne ATB nedavala, tak ale bojím sa.
@lenkove ok, budem čakať na témy 😀 teším sa na Skorickinho súrodenca - bio aj ado 😉

lenkove
18. okt 2010

@smejka
jasné že nie 🙂 a vy teraz idete tiež niečo riešiť s bio? Ja neviem, či máme ísť rovno do MT Heliosu alebo k tomu adrológovi do Trenčína 😕 😕 😕 alebo konečne dať gregoriánky odsúžiť 😉

vavrenka
18. okt 2010

kocky, utekam spat, prajem vam kraasnu noc a sny, v ktorych sa budete zo srdca smiat 😀

smejka
autor
18. okt 2010

@lenkove my zacneme tymi omsami....citim to tak 😔 ....u nas duchovny zivot akosi stagnuje....potrebujeme ocistu 😔
potom kde co a kedy....hm...rozmyslam nad prahou(androlog)...ale to je este vo hviezdach.....ja momentalne riesim dievcatko....kedze onedlho nas caka sud musime dat ziadost o nevyradenie z poradovnika 🙂

lenkove
18. okt 2010

@smejka
tak veru, Smejka, s Pánom je to vždy ten správny začiatok..
@vavrenka
dobrú noc 😔

smejka
autor
18. okt 2010

@lenkove no chceli by sme konecne zacat....lebo cas sa krati a hlavne letiii 😉

majkal
19. okt 2010

dobré ráno VŽ ..... ďakujem za vašu včerajšiu diskusiu .... náááádherná 😵
@smejka
@lenkove
@vavrenka
@bettynka222
@emini
😵 😵 😵
Prajem všetkým požehnaný a krásny deň .... veď čo môže byť krajšie, ako zobudiť sa do nového rána, ktoré nám požehnal Pán? ... s novou nádejou, s novými silami a so silnejšou vierou 😉

violoncielka
19. okt 2010

Ahojte babulky.....krasne ste to vcera popisali. Presne citim to iste co vy. dakujem 🙂
a betty 😀 ty provokaterka.
Ale v jednom maju tieto burlive temy vyhodu....naucim sa pisat na klavesnici neskutocnou rychlostou 😀.
pekny den idem rychlo odparkovat auto,lebo majitel obchodu mi zase nastrieka na okna olej (jemineeee)
papa

katarina104
19. okt 2010

@vavrenka páter Zamkovský je super, aj jeho misijný tím, bývam neďaleko Podolínca odkiaľ sú oni, aj keď on je už v Blave. Je tu bez neho smutno, ale už sme zvykli. V podolínci bývajú na prvú nedeľu modlitebné stretnutia, je to super. 🙂 Odporúčam ti ísť na tie prednášky 🙂 sú to redemptoristi 🙂