Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

lenkove
7. aug 2009

Tak som sa s vami pekne pomodlila a idem sa aj ja pozviechat..

smejka
autor
7. aug 2009

lenka velmi pokorne...vdaka 😔 ..vdaka za otvorenie oci...v podstate mam byt vdacna..

lenkove
7. aug 2009

a toto som si nasla v mailoch po mojej modlitbe pred vami.. jej.. 😵

Myslienka na den

Matúš 16, 24 - 28

"Lebo kto by si chcel život zachrániť, stratí ho, ale kto stratí svoj život
pre mňa, nájde ho" (Mt 16, 25).Vyvolávajú tieto slová v tvojom srdci pocit
strachu? Alebo ich inštinktívne odmietaš? Hádam to Ježiš nemyslí doslovne
stratiť všetko? Alebo áno? Väčšina z nás ťažko pracovala, aby získala to, čo
dnes má. Domy a autá, vzdelanie, prácu alebo hoci len jedlo na stole: málokto z
nás sa k týmto veciam dostal bez námahy. Okrem toho väčšina z nás je pripútaná k
tomu, čo máme, čo robíme a čo máme radi.A presne na toto naráža Ježiš. "Lebo kto
by si chcel život zachrániť" znamená, že každý, kto túži po materiálnom
oslobodení, po oslobodení tohto sveta, po oslobodení od nebezpečenstiev,
utrpení a chorôb, nedosiahne ho. To znamená, že každý, kto žije a usiluje sa o
úplné pohodlie, majetok a svetské úspechy, skončí tým, že ich všetky stratí - v
tomto živote alebo v tom budúcom.Je teda nesprávne túžiť po týchto veciach? Čo
je zlé na pohodlnom a úspešnom živote? Vôbec nič! Ježišove slová by mali
vyprovokovať inú otázku: či to je všetko, po čom túžime. Čo je vášňou nášho
života? Boh chce vidieť, ako sa snažíme o čosi viac ako len o to, aby sme si
udržali súčasný stav alebo robili nejaké vylepšenia na periférii nášho života.
Vie presne, čo potrebujeme, a stará sa o naše potreby, oslobodzuje nás, aby sme
sa zaoberali sebou v spojení s tým, čo chce od nás on - aby sme žili pre jeho
kráľovstvo.Ako sa dostať do tohto bodu? Na začiatok použi rozum. Urob si zoznam
všetkého, čo vieš o Otcovi, ktorý ťa žiada stratiť svoj život pre neho. Je
milujúci, vševediaci, všemohúci, múdry, súcitný, milosrdný a odpúšťajúci. Keď
ti už nič nenapadne, obráť sa na Sväté písmo a pohľadaj toho viac. Spíš si aj
to, čo Boh urobil, napríklad stvorenie sveta, vyslobodenie Židov z Egypta a
vzkriesenie Ježiša z mŕtvych. Potom do toho zapoj srdce. Venuj chvíľu času, aby
si si pripomenul, čo Boh urobil pre teba, a pros Ducha Svätého, aby ti daroval
hlbokú vďačnosť za to všetko. Pripomeň si dnes častejšie tieto veľké skutky a
dovoľ, aby tvoje srdce prenikla láska. Neustále si opakuj: "Toto pre mňa urobil
Boh. Pre neho som ochotný stratiť vlastný život."

Pane Ježišu, dôverujem tvojej láske, tvojej dobrote a múdrosti. Pripomeň
mi, kto si a čo si pre mňa urobil. Chcem ti dnes darovať svoj život, aby som
mohol žiť s tebou vo večnosti.

smejka
autor
7. aug 2009

lenka krasa....vlastne si parafrazovala vopred dnesne zamyslenie 😵

lenkove
7. aug 2009

😅
a pekny den, Smejka.. drz sa..

riska
7. aug 2009

lenka, violka 😔 😖
smejka, ani sa ti nečudujem, že si bez energie 😒
myslim na vas

juliett7
7. aug 2009

lenka nadherne riadky 🙂

smejka
autor
7. aug 2009

riska uz je lepsie...dokonca som i navarila poprala a upratala....vecer ocakavam priliv energie 🙂
riska mate stretko dnes?
juliett ahoj 🙂
lenka tak uz sme to pojedli 😝 😎

lenkove
7. aug 2009

ahojte
tak ja dnes takto, nic nerobim 😉
ahoj Juliet a Riska 🙂

Riska, to bude dobre.. len sa treba modlit.. a ty nebud smutna, som citala nejake veci o hormonoch, pre mna nepochopitelne.. mozes o tom napisat viac? tak ze ti teraz prisli na to, ze mas velmi zly Hp? 😕

juliett7
7. aug 2009

Cavte vsetky 🙂 No mne ani HP gynekologicka nechce robit, neviem preco, ze vraj este netreba. Asi ju vymenim, alebo neviem. Lebo niekedy mavam spinenie aj 5 dni pred MS a som citala, ze to moze byt zla funkcia zlteho telieska, co je dost dolezite pri uhniezdovani

lenkove
7. aug 2009

Juliet
vymenit! a kolko sa snazite? este menej ako rok, alebo sa mylim? to potom niektori lekari vymyslaju,ze je skoro...

skus jej o tom spineni povedat.. a vazne nastoj.. inak, vies ze aj nasa Danka je zo Sabinova? 🙂

smejka
autor
7. aug 2009

lenka dnes je netovy den? 🙂
aj mne to napadlo ked pozeram juilettin pas 😉

juliett7
7. aug 2009

lenka, my sa snazíme niečo vyše dvoch rokov, tak nechapem , o čo tam ide. Vazne? Aj ona je Sabinovcanka?

smejka
autor
7. aug 2009

juliet aj danka menila gyndosa predtym ako ostala tehu....mala dokonca planovanu laparku....skus jej poslat ipcku

lenkove
7. aug 2009

hej, vazne je 🙂 Danka24 😉

ineho gynekologa 😠 dva roky su uz dost 😠

juliett7
7. aug 2009

dobre, poslem, diky 🙂

violoncielka
7. aug 2009

Ahojte....pekne zamyslenie sa.....Je to uplna pravda, ked sa tak zamyslim je to naozaj tak , som casto otrokom mamony (nie iba v zmysle penazi. ale aj pohodlie,manzel, kamarati, pekne oblecenie, predstava ,ze je mojim poslanim stat sa mamou, hudba....) je toho strasne vela.....A stale od Boha iba nieco ziadam a zabudam mu dakovat a ked mam stav krizy, vtedy si spominam na vsetko zle co ma postihlo a uplne zabudam na to krasne a dobre a na uzasne dary ktorymi ma Boh obdaroval.... 😒
Nedavno som mala taky mailovy rozhovor s jednym z mojich byvalych kolegov,dost dobrym kamosom...sme sa dost pohadali a on my vykrical vsetky krivdy ktorymi som sa voci nemu previnila, uplne zabudol ako som stala pri nom ked mal najtazsie zivotne situacie , ako som ho podporovala.....Velmi sa ma to dotklo,ze si pamata iba to zle...
Ako sa potom musi citit Boh...ja uz som vymazala vsetky kontakty s touto osobou,ale Boh je milosrdny a on na s stale ma na tom zozname....
Dakujem ti Boze za vsetko !!!

lenkove
7. aug 2009

Violka
to musi byt strasne s tym kolegom... 😨

violoncielka
7. aug 2009

Leni boli to, ale ma to nuti zamysliet sa, ze aj voci Bohu sa niekedy takto nevdacne spravam zase ja 😒 .
Uz je to Acqua passata (odtecena voda) 🙂 ....Casom sa kamarati redukuju a ostavaju uz iba ti skutocni 🙂 tak je to spravne

azalka22
7. aug 2009

ahojte dievcata.ako som tak pozerala tento web,vasa podsekcia ma oslovila asi najviac.ste tu asi zohrata partia a navzajom sa poznate,nie?

violoncielka
7. aug 2009

Ahoj azalka, vitaj ! no my sme tu vlastne taka podsekta 🙂 ... Ale nie len ma to tak napadlo pri nazve podsekcia...
Ano niektore sa pozname, alebo tie co pozname poznaju aj ine a tak je to taka prepojena siet. Pridaj sa aj ty, je tu fajn a hlavne mozes otvorene rozpravat o svojich pocitoch a problemoch, co je niekedy velmi prospesne aj pre psychiku

vivien2505
7. aug 2009

lenkove Ty sa vieš úžasne modliť 🙂

azalka22
7. aug 2009

dik za privitanie.troska som si to prelistovala, no stale kopec nejasnosti.zaciname rozmyslat nad CAR,no neviem, aky je postoj cirkvi k tomuto. viete sa k tomu zodpovedne vyjadrit?Je mi jasne, ze iste veci neprichadzaju do uvahy [IUF],no je to tak, ze cela procedura je v rozpore, ci len samotny proces . a vsetky tie vysetrenia a liecenia veduce v CARe k babatku su OK?

margarita
7. aug 2009

baby, to je hrozne, ako sa nam sem valia zle spravy, co sa to deje? 😒 😠 😒 😖 😖
myslim na smejkine dievcatko, Silvinku a jej dceru, vcielkinu svagrinu a dufam, ze som na nikoho specialneho nezabudla PLUS jasne, ze na vas vsetky ostatne 😉

azalka, violoncielka ma pravdu s tou "podsektou" 😀 tiez by som to nejako tak oznacila...
k postoju Cirkvi k IVF a pod. sa tu uz nie raz viedli vasnive diskusie 😎 ale myslim, ze zodpovedne sa Ti vyjadri skor nejaky knaz alebo biskup.
MOj osobny nazor je, ze vysetrenia v CAR nemaju byt preco problem, ved ak Ti to iste urobi Tvoj gynekolog aby odhalil pripadne problemy veduce k otehotneniu tak v tom nevidim problem. Ale opakujem, ze nie som hovorkynou KBS ani nic podobne 😉
A vy sa ako dlho snazite, a mate uz nejake vysetrenia za sebou?

violoncielka
7. aug 2009

Jasne azi....kazdej jednej z nas tu vrtali a vrtaju podobne myslienky. Car ti odporucam (asi pojdes do Blavy, vsak?) mame tu vela Blavaciek oni ti pomozu s vyberom . Ja osobne poznam len Helios v Martine... Vsetky vysetrenia ktore ti robia v Car su velmi dolezite , je to vlastne prvy krok, ktory by si mala spravit. teda zavisi to aj od toho ako dlho sa snazite.....Lebo niekedy ti vie pomoct aj gynekolog...Urobi ti hormonalny profil (co ti vlastne urobia aj v Car) a mozno na zaklade toho ti moze nasadit nejake lieky....
Ty sa mozno bojis spermiogramu? Nezabudaj, ze nie vzdy je zena pricinou neplodnosti, v 50% je to muz. Je to chulostiva tema , ci to cirkev povoluje, alebo nie... Ja a vela veriacich parov to berieme ako liecebny proces...Vsetko je o svedomi ...
Ak nie je problem v muzovi, pre zenu casto ostavaju este vysetrenia ako napriklad laparoskopia, hysteroskopia, ktore by ti mali urobit prv ako podstupite krok UO.
IUI je uplne v pohode, nie je velmi uspesne ale oplati sa skusit to...to bude prve co vam ponuknu (teda ak mas vajickovody priechodne)
No a co sa tyka UO, kazda z nas tu bola a niektore aj stale su proti UO. Tuzba po dietati niektorym z nas dokazala stotoznit sa s UO a zodpovedat si to pred Bohom, niektore babenky to nedokazu prekonat...skratka to nepovazuju za pre nich tu vhodnu cestu.
Oficialne stanovisko cirkvi je proti UO, ale uz aj v cirkvi sa nachadzaju polemiky...treba sa pozerat na veci so srdcom...
No je toho vela, snazila som sa ti aspon zhruba nacrtnut nieco, pytaj sa a mi ti odpovieme....teda ak budeme vediet.
A hlavne treba bojovat a snazit sa naplnit tuzbu po dietatku , ktora je jednou z najvacsich zivotnych tuzob.
Samozrejme vsetko zavisi na voli Bozej

riska
7. aug 2009

azalka, vitaj 🙂 aký mas pekný nick, ten sa bude páčiť kaki 😉 kludne sa pridaj, ved po čase nas spoznaš a začneš sa orientovať 😉 violka ti to pekne vysvetlila, je ťažke povedať, čo ne/prichádza do úvahy v túžbe za dieťatkom

juliet - jednoznačne zmen doktora!!! ja som u mojho predchadzajuceho stratila celu mladosť... tiež mi odmietal spraviť HP, vraj načo, a to som bola dokonca po potrate 😔 páprda jeden starý 😠 teraz mam doktorku, ktorá si neviem vynachvaliť, spraví všetko, čo treba a ešte aj navyše 😉

smejka, ano, dnes mame gardenparty u lucettky a mame ešte voľné miesta 😉 prid, čakame ťa 😉

indzes
7. aug 2009

Lenka,
h l b o k á p o k l o n a p r e d t v o j o u m o d l i t b o u.

cítim tam pôsobenie Ducha Svätého.niekedy je naozaj ťažké a bolestivé prijať Božiu vôľu,ale na tebe je krásne vidieť,že aj vtedy Boh zostáva s nami a pôsobí prostredníctvom nás na ostatných.
Vďaka Ti Bože za to.

azalka22
7. aug 2009

ja to mam este zamotane dg.celiakia.som rok na diete,problemy ziadne[ani pred tym neboli,len nizke Fe odhalilo tuto dg]momentalne som OK,vysledky vsetky negat.rozmyslam, ci to vsetko nie je o psychike cloveka a ako sa naladit na tu spravnu notu 😅
pre baby z BA,ktore CAR by ste mi odporucili? vdaka

juliett7
7. aug 2009

riska ved sa aj chystam zmenit doktora. Este mam ist po menzes na sono a potom ho zmenim. Lebo to je strasne, ked vidim, ako ho nic nezaujima a nijake vysetrenia mi nechce robit. Horko tažko som ho presvedcila, aby nam dal odporucajuci listok na spermiogram pre manzela.

juliett7
7. aug 2009

azalka a preco rozmyslas o CAR? ako dlho sa uz snazite? A s tou psychikou, teda nieco na to bude, ked sa velmi snazis, nedari sa, mnoho bab to potvrdilo, ze ked na to prestali mysliet, ostali tehu