Veriace snažilky II. Pridajte sa

smejka
25. mar 2009

tak vsetky VS sup sem a piste 🙂
je to taka symbolika trosku....ubehol rok a mame tu novy zaciatok 🙂 ...mame malu "neterku" a este mame jedna druhu.... vieme sa povzbudit navzajom a s vierou 😔

riska
15. apr 2010

ahojte, ahojte, nejako nam to tu spinka...to bude asi tým škaredým počasim 😒

rivatha, gratulujem ku krasnemu babatku 😵

darla, som rada, že si sa ozvala....a že už je tam aj naznak odhodlania a optimizmu 🙂 a mas pravdu, že všetko je to Božia vôla, no a uznaj, prečo by Boh chcel, aby si prave ty nemala dieťa? 😉 len sa nevzdaj, ok? a ved ked porodiš v lete, (na jesen, na jar) - tiež to nebude na zahodenie, nie? 😀 žial, ja už ti neviem nič z medicinskeho hladiska poradiť 😔 ale azalka si to určite naštuduje a da ti info z prvej ruky 🙂

zdravim aj všetky ostatne VS, VT a VM 🙂

violoncielka
15. apr 2010

Ahoooooj
tak uz som sa pomodlila.....aj som sa zasmiala nad jednou vetou 🙂),
pekny den vsetkym

muska30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
riska
16. apr 2010

jej, muska, ake krasne babo 😵 to je tvoje? 🙂

margarita
16. apr 2010

no tu to ale zije 😅
vidim, ze vsetky sa tak vela a neprejstajne modlime nas deviatnik,ze ani prispievat nestihame 😀

baby, kde steeee?
ja som sama doma, dieta mi odkvaclo vycerpanim (kedze za cely den si pospala "az" 35minut)
a co s nacatym vecerom? 😉
no nic, idem sa aj ja modlit, nech sa mi mm vrati zajtra stastne domov.
a tiez za snazilky, nech sem chodia potom ako tehulky uz prispievat, lebo nebudem mat co citat 🙂

akzuzs
17. apr 2010

Pridávam sa k Margarite
KDE STE?
Ale , čo sa vlastne pýtam, veď je krásne, tak ste určite vonku. Aj my pojdeme keď sa chrústik zobudí
Tak ahoj

kaki
17. apr 2010

Dobry vecer priatelia 😵
Ja sa hlasim a myslim na Vas + modlim sa devietnik....
Carmenuska, dakujem za opytanie. Po laparke som uz v takmer 100% stave. Nemame snazilkovaciu pauzu...
Nelici sa endometrioza, lebo mam 31 rokov a neni v mojom pripade dobre odkladat tehotenstvo.
Takze verime, modlime sa a dakujeme za to co mame 😵

To bolo dnes krasne 😵 Dufam ze ste mali krasny den 🙂

akzuzs
18. apr 2010

Ahojte a požehnaný nedeľný deň.
Dúfam , že keď sa rozbrieždi, tak bude tak krásne ako včera. Malý sa vybehal 😉 Už mi normálne to sichravé počadie vadilo.
Kaki to som rada, že si po laparke už OK, a pevne verím, že Boh vysliší nielen Tvoje modlitby, ale aj deviatnik za snažilky .
Ak aj dnes bude pekne, tak tu asi ani zasa nikto nebude.
Ozaj, neiste náhodou aj v tej súkromnej téme? To nové čo je na koníkovi? Lebo ja som po poste prišla no koníka a kukam jako sova že čo sa zmenilo a že v diskus. je aj neaká súkromné skupiny a keď kliknem na to tak téma aktívne veriace mamičky a snažilky. To sme my alebo iný veriacý kanál alebo niečo iné, podobné, nové, .... ?
Lebo raz som sa pridala do jednej nemenovanej témy tu na koníkovi a boli tam maminy aj iných vieroviznaí a keď som len spomenula Matku Božiu a Svätých tak ma pekne krásne vypoklonkovali, že mi to normálen bolo ľúto. Lebo väčšina z nich bol a takého vyznania, že neverila v Matku Božia a to bôž nie vo Svätých ale mali v úcte Boha a Ježiška a myslým aj Ducha svätého ( ale to už presne neviem ) . Tak som si povedala že už do niakej veriacej témy radšej nepôjdem, lebo nech si vravi kto čo chce Boh a Najsvätejšia Trojica je prvoradá a najdôležitejšia, ale na Matku Božiu a všetkých Svätých nedám dopustiť.
Preto aj keď som sa pred adventom k vám pridala, tak som vás najskôr len čítala, aby som si bola na istom či naša viera sa zhoduje a BINGO! 🙂 a spm šťastná, aj keď tu poslednom čase moc nechodím , lebo sa učím a tak , lebo som našla nové dobré duše tu na Zemi a super pozbudenia vo viere. Ešteže som sa nedala odradiť niemoc dobrou skúsenosťou. 😉 Ale v žiadnom prípade neodsudzujem iné vierovizanie aj keď je buď odlišné, alebo podobné, alebo neviem čo . Rešpektujem to ale nás kresťanov, rímsko ktaolíkov nejako tam nechceli.

margarita
18. apr 2010

akzusz, aj ja som uz mrkla tu temu Aktivne veriace mamicky a snazilky, a jej zakladatelka chodila kedysi aj k nam, ale len kym otehu, odvtedy sme ju tu nevideli 😀
ja v tej novej nie som, ani netuzim byt, myslim, ze aj my sme tu dost aktivne 😉 najma co sa modlenia za seba navzajom tyka, prispievanim v poslednej dobe menej 😀
ale to nevadi.
Ja sa Veriacich snaziliek nevzdam, mne to tu vyhovuje 🙂
myslim na vas,
my sme uz skoro zdrave, zato mm to asi nachytal a teraz kycha a smrka on...dufam, ze to opat nechytime s Kitty v druhom kole 😢

violoncielka
18. apr 2010

Ahoj babulky
ani ja netuzim uz patrit do inej temy (mozno este tak do tehuliek 🙂, som sa poucila cim viac ludi tym viac nazorov a tym viac chaosu. Ved aj Jezis mal iba 12 takych blizsich kamaratov..no nie?
Margi tento kolotoc poznam od brachovcov....ja som niekedy fakt uz az chorobne opatrna 🙂, ked vidim niekoho nablizku kychat, alebo kaslat hned vyberam z tasky desinf. gel a umyvam ruky 🙂). Som sa minule dopocula, ze aj ked si ides rukami do oci mozes sa nakazit. No jednym slovom -narusena som hahahaaa
Kaki tak pracujte!!! uz sa tesim ako to tu (snad) tento mesiac zakvitne 🙂
Pekny zbytok nedele a kedze dnes bolo citanie o rybach, uz peciem dve ryby tak ideme papat. Mnam aj chlieb mame hi hi hi.

majkuska
18. apr 2010

Akzuzs aj mne sa to tu pači 🙂 A na Pannu Máriu nedam dopustiť ani ja.
Kaki no tak po laparke by som neodkladala, veď po laparke je najväčšia pravdepodobnosť. Ak sa ťa smiem spytať zistili ti niečo?ASi som to prehliadla, ja nespoľahliva 🙂
Riska pekne sa ti to kráti 🙂
Pozdravujem všetky veriace snažilky a ak mate zaujem skuste si vygogliť horu Zvir (Z Litmanovej) a prečitať svedectvo o 3,5 ročnej Ninke.
My sme boli v piatok v tej Litmanovej a cestou tam vravi naša Vanesska.My ideme do Litmanovej,poprosiť Pannu Máriu aby nam dala ďalšie babetko do bruška. Vedela z každeho rožka troška a takto si dokazala vyskladať taku vetu a ja som v tej chvili nevedela, či plakať od radosti alebo sa smiať.Boli sme sa pomodliť pri lavičke(tam kde sa Panna Mária zjavovala) a naša V pytala za babetko(bola zlatučka) a ja som nezabudla spomenuť aj vas, ako som vam sľubila.Odporučam, je tam neuveriteľny pokoj.Tiež sme si priniesli veľa sv. vody, ktora sa už prejavuje na mne svojou silou. Myslim, že zapal tam dole, je už na dobrej ceste, už nemam take zle priznaky.
Pekny zbytok nedele

majkuska
18. apr 2010

Violoncielka dobru chuť k rybam, mne sa o rybičkach snival za mesiac už 3 krat, ale ako plavu 🙂

akzuzs
18. apr 2010

Majkuska, ja som tiež Bohu vďačná za túto tému a nešla by som už do inej . Len som tu nebola pri tých zmenách na koníkovi, tak preto sa pýta a tiež to že tu je poslednem čase ticho!!!!!! 😉 Ale je vonku krásne tak to je pochopoteľné. Inak tie ryby vieš čo vp sne znamenajú? Že si buď tehu, alebo niekto v tvojom okolí. Nikdy neverím na sny , ale keď som čakala malého a ešte som o tom nevedela, tak sa mi prisnilo, že sme si mm kúpili krásnu malú akváriovú rybyčku a plávala v malom okrúhlom akvárku s čistou vodou. Mojaej kolegyni sa dlho nedarilo a asi keď bola mesiac tehu tak sa mi prisnilo, že sme mali pri našom zamestnaní malé jazirko a tam dve rybky, jedná mojá akváriová tá zo sna a druhá malá sivá a vravilo som jej aby si prišla vziať, že ja už jednu mám. Na druhý deň som sa jej opýtala či náhodou nieje a ona že áno 😉 Tiež sa mi raz prisnilo, že som vydela dve rybky v rieke a jedna bola hore brdy (skapatá) a druhá pekná silná a zdravá. Tomuto snu som pochotpila až o dva tri mes. keď sesternica zistila že je asi 2-3 mes. tehu a pravdepodobne tam boli dvojičky a jedno sa vyvýjalo OK a druhé prirodzene nie a tak "potratila" No neviem to presne vysvetliť lekárskou terminológiou. Nakoniec porodila zdravého silného Maxa. Takže preto si myslím že snívanie o rybách je neaké naznačovanie nového života. Ale aj tak na sny snažiť neveriť 😉

majkuska
18. apr 2010

Aksuzs viem, čo rybky vo sne znamenaju.Ja som ten komu sa to sníva a v okoli mi tehotneju. Aj moje sa mi snívali, a tiež noc pred potratom sa mi snívalo, že som išla cez potok do kostola, vyšla som na cestu a videla som len dlhu čiaru krvi a ako išla zachranka, do kostola som nedošla, tak som sa vratila späť a pozrela som do jedneho domu a cez okno bolo vidno akvarko, no rybky v nej neplavali, boli zastavene ako keď ti zamrzne počitač. Rano skvôr kym som vstala z postele cela vystrašena zo sna, myslela som, že hadam to nebude pravda, postavim sa z postele a už som špinila a ďalej radšej nepokračujem.
Tiež sa mi snivalo pri Vanesske s dvoma rybkami aj tak bolo, čakala som 2 no jeno nam pošlo vtedy do nebička.

violoncielka
18. apr 2010

Taketo sny sa vam snivaju 😉. A mne nepomoze aspon to, ze ich budem jest? ha ha haa

majkuska
18. apr 2010

Mne sa takto plnia sny, s rybkami a s vodou, keď je niekto chory potom.Ale neviem ako sa k snam stavia cirkev, Boh a tak, preto neviem či svojim snom veriť alebo nie.Ale tiež ma napadla skvôr aj vec, že čo ak Boh nas obdaril takym malym proroctvom, pretože mne sa tie sny vo forme rybiek alebo vody vždy odzneju.
Ak mate k tomu niektora vysvetlene stanovisko, skuste sa podeliť, lebo ja mam v tomto zmätok.

Trebarz ešte pred tym než som bola tehotna s V sa mi snivalo s rybkami,ja že su to už konečne pre mňa, na to mi vtedy najlepšia kamoška oznamila, že je tehotna. Potom v zapäti sa mi snivalo ako môj otec dal hrniec s rybkami na rozohriatu pec a tam rybky pokapali, potom mi kamoška volala, že potratila.Od vtedy sa mi rybky vždy plnili,,,,,no a tie 3 sny za posledny mesiac zatiaľ neviem čo znamenaju, ja tehotna zatiaľ niesom HCG mi podľa testov klesa a už sa neviem dočkať mrchy, tak hadam potom 🙂

majkuska
18. apr 2010

Violoncielka, no take, no ale niekedy som z toho spotena, hlavne keď sa mi s vodou sniva, vtedy keď sa rano zobudim, tak len prosim, aby to Vanessku obišlo. 😉

majkuska
18. apr 2010

No tak predsa som len o tom niečo našla. Skuste si pozrieť.http://www.modlitba.sk/htm/okultizmus/otazky/2_...

O tom ostatnom som vedela, ale ak som to dobre pochopila, netreba veriť snom.Asi tak, že im netreba prikladať niejaky význam, ak su od Boha, tak sa to prejavi.Dobre som to pochopila?

TAkže nad žiadnymi rybkami sa nezaťažujem a idem hajať 🙂

muska30
19. apr 2010

ahojte,
uz aj my sme skoro zdrave, len trosku nam este zostali sopliky, ale zasa syn zacal pokasliavat. Ale ked sa vonku otepli, uz by sme mali byt uplne zdravi 😉
majkuska, akzuzs,
skutocne zaujimave sny mate. Aj mne sa obcas sniva nieco neprijemne a potom sa zo strachom zobudim. Raz sa mi snivalo, ze som si mala vybrat, ktore dieta si zachranim, ci syna alebo dcerku. A dcerka mala vtedy asi rok. A ja som stale kricala, syna zacharante. No skutocne, ked som sa zobudila hned som ich isla kontrolovat, ci su v poriadku. A v sobotu som pozerala film Sofiina volba. Bolo to o 2. sv. vojne a poliaci a zidia isli do Koncentr. taboru. A Sofia si mala vybrat, ci posle do plynu syna alebo dcerku a tiez si vybrala syna, aby ho zachranili, lebo bol starsi. Teda bol to riadny psychicky tlak na nu. Dufam, ze v skutocnom zivote nebudem musiet nic podobne riesit 😉 A som Bohu vdacna, ze nezijeme vo vojne a mame tu pokoj a mier 😵

violoncielka
19. apr 2010

Muska je aj kniha ....Sofiina volba. Ja som ju necitala, ale uf to je fakt tazke rozhodnutie.
Tu mame nadherny den
Posielam vrucne objatie vsetkym. Pa

kaki
19. apr 2010

Ahojte....
Mám teraz brutál ťažkú súkomnú chvíľku ☹
Všetci kolegovia sa obúvajú do pápeža a tých afér so zneužívaním detí... 😔 Ja neviem čo mám na to povedať, ale som tu momentálne za totálnu naivku a trapku.
Hovorím, že ja som súčasťou tej cirkvy, som proti zneužívaniu detí ale nejdem nikoho súdiť za to čo spravil.... 😔
Som proti verejnému pretriasaniu špiny... 😔
Fak neviem čo povedať... Som veriaca a vo veľa veciach mám ťažké srdce na konanie ľudí tvoriacich cirkev... Ale verejne to nekritizujem. 😔 Stále si myslím, že to zlé - je konanie ľudí túžiacich po moci alebo niečo také, nie konanie cirkvy 😔
Normálne nemôžem verejne kritizovať cirkev 😔 Ako ste na tom vy?

zuzubabo
19. apr 2010

Mňa to tiež trápi, aj tie vtipy o tom a tak.
K tomu verejnému pretriasaniu špiny: keby niekto zneužil moje dieťa, riešila by som to bezohľadu na to či je sused kamarát al. kňaz. Ale čo je fakt, dnešnému konzumnému svetu takéto kauzy v istej miere vyhovujú, majú o dôvod viac kydať na cirkev, a tiež si myslím, že je to priveľmi medializované a škodí to veľmi tým, ktorí sú v tom nevinne a tých je v cirkvi určite oveľa viac.
Ja som toho názoru, že keďže je cirkev tvorená ľudmi, nemôže byť dokonalá, keďže žiadny človek nie je dokonalý. Ale nie je fér, keď sa morálne poklesky jednotlivcov chápu ako morálny poklesok celej cirkci.

lenkove
19. apr 2010

Kaki moja, verim ti ze ta to trapi.. pre mna je kritika cirkvi mimo mna.. mimo mna v tom zmysle, ze ja viem co je pravda.. a zvycajne poviem "to vsetko viem, precitala som mnozstvo knih popierajucich Boha, popierajucich cirkev (a uvediem, cital si napr,? a to nie take ze dan brown mam na mysli, samozrejme) ale toto NIC nemeni na mojom zivotnom presvedceni ze BOH kona v mojom zivote, ja to realne VIDIM a cirkev je u mna nerozlucne s tym Bohom spata" .. a zvycajne ludia bud stichnu, alebo aj nie 😝 jednoducho, je to mimo nas 😔 musime sa modlit za cirkev, lebo ju ranili nase hriechy.. nase vlastne aj hriechy nasich bratov.. verme, ze nas Pan ma pre nas svetkych pochopenie a odpustenie...

lenkove
19. apr 2010

inak, moja kmotra je letuska s anglickou zmluvou, a tam je materska len rok a pol.. takze teraz jej skoncila materska a musi nastupit do prace.. a nemozu /nechce/ dat hned vypoved, lebo im treba peniazky, ze aspon mesiac-dva aby sa vyhrabali z dlhov, a potom ma mat miesto na jednej skole ( ).. ale ide o to, ze teraz vdaka prachu nevylietaju lietadla, ona nestiha skolenie a to znamena, ze musi ostat mesiac doma a plat jej ide!!! no nie je to uzasne teda cakajme a verme, ze dovcera neotvoria letisko, kde ma pristat

lenkove
19. apr 2010

inak argument, ze cirkev je nedokonala neznasam.. cirkev ma byt dokonala!!! mame to chciet a ziadat aj sami od seba! Ved nikto kto je v manzelstve na prehresok (neveru, napr. alebo iny vazny) nepovie, "no ludia su nedokonali, aj manzelstvo je nedokonale!!!" manzelstvo je obrazom Bozej trojice a Cirkev Nevesta nasho Krista, ja nechcem pocut, ze su nedokonale!!!! 😠 😠 😠 😠 lebo ked to takto berieme, zda sa mi, ze tu "nedokonalost" sami prijimame, prestava nam vadit, "ved to tak ma byt" 😠

tie skandaly su hrozne a vieme o nich davno.. konecne maju cirkevni hodnostari odvahu hovorit o nich.. aj ked mozno este nie celit im.. tak im pomozme modlitbou.... nech sa vsetci v ociach Pana ocistime... 😔

violoncielka
19. apr 2010

Kaki aj tu v Italy kazdy den v TN davaju nejake komenty.
Je to velka hanba Cirkvi, som pohorsena, ale tiez chapem Papeza, ze sa to snazi nejako zahalit. Je to ako ked sa clovek hanbi za svoju nahotu.
Urcite je to zivna poda pre vsetkych co su proti Cirkvi...a urcite aj ja nahlas vyjadrim moj nesuhlas voci tymto svinstvam. Nemozeme si zakryvat oci, lebo fakt si o nas budu mysliet, ze sme naivni fanatici. je to bolestive a nehra to absolutne v prospech Cirkvi, ale mne to neoslabi vieru, lebo vidim aj inu stranku cirkvi. Poznam uzasnych ludi, ktori su naozaj svatci.
Smutne je , ze tieto veci sa diali aj v minulosti aj sa budu diat. MOzno vas pohorsim tym co tu teraz napisem: zial aj knazi su ludia a kedze nemaju teple pohladenie zenskej ruky, hladaju tento cit u tych s ktorymi su dennodenne v kontakte. Je tozvratenost, mozno by fakt bolo na case zrusit celibat, samozrejme ze by sa nasli aj taki co sa pre celibat dobrovolne rozhodnu. Avsak ked mlady chalan vstupuje do seminara, mozno netusi, aky tazky slub dava Bohu. Ved pozname mnozstvo pripadov ked knazi maju deti..nie.
Tak a teraz ma zvozte.
Ja verim Bohu a verim aj Cirkvi, ale mam aj slobodnu volu rozmyslat a toto su moje myslienky (mozno Boh so mnou nesuhlasi a mozno ano)
Jedine co mozem ja urobit pre Cirkev a pre presvedcenie ostatnych je moj zivot, to ako budem zit ja a ako sa zachovam v kritickych situaciach.
KOniec
Zase som sa rozkecala ale prosim vas nesuhlaste so mnou

violoncielka
19. apr 2010

Leni ja som dokonala....ach jaj uz davno som si to nepovedala hahahaaa

zuzubabo
19. apr 2010

Lenkove aj sa si myslím, že cirkev má byť dokonalá a sama sa snažím takto aj žiť.
A nikdy som nepovedala, že tú nedokonalosť prijímam a už vôbec že by mi to nevadilo či nedajbože že by to tak malo byť - toto je asi najhorší výklad slova nedokonalá s akým som sa stretla.

zuzubabo
19. apr 2010

violoncielka - nedá sa mi nesúhlasiť.
Pravdou ostáva, že celibát je podmienkou vstupu medzi klérus rímsko-katolíckej cirkvi, je vyžadovaný a mladý človek je k nemu vedený, a napokon postavený pred "buď - alebo", kedy sa doživotne zaväzuje ostať slobodný. Vo veku, kedy tento slub skladá si ešte nemusí plne uvedomiť dopad svojho rozhodnutia. Svedčia o tom stovky kňazov, ktorí napokon museli nedobrovoľne (vylúčením), alebo po poznaní Božích právd dobrovoľne opustiť postavenie klerika.

violoncielka
19. apr 2010

OK Zuzi